גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

KLA צפויה לחלק לעובדי אורבוטק בונוס של 24 מיליון דולר

וגם: השקתו הרשמית של מגדל עזריאלי שרונה

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק / צילום: איל יצהר
אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק / צילום: איל יצהר

KLA צפויה לחלק לעובדי אורבוטק בונוס בסך כולל של 24 מיליון דולר / שירי חביב ולדהורן

המנכ"ל אשר לוי יקבל בונוס של 2 מיליון דולר; יוחאי ריכטר, היו"ר והמייסד, יועסק במשרה חלקית בשכר חודשי של 33 אלף דולר

ב-12 ביולי יתכנסו ביבנה בעלי המניות של אורבוטק ויתבקשו לאשר את מכירת החברה לידי KLA Tencor מארה"ב. בזימון לאסיפת בעלי המניות שפורסם בשבוע שעבר, נכתב כי חברי הדירקטוריון של אורבוטק סבורים שהמיזוג עם KLA הוא הוגן ותואם לאינטרסים של בעלי המניות, והם קוראים להם להצביע בעדו. 

לפני כשלושה חודשים נודע כי KLA תרכוש את אורבוטק הישראלית בעסקת מזומן ומניות בסך 3.4 מיליארד דולר - כאשר כל בעל מניות יקבל תשלום במזומן של 38.86 דולר ועוד 0.25 מניה של KLA. נכון להיום, התמורה עומדת על כ-67.4 דולר למניה, ושווי העסקה הוא כ-3.3 מיליארד דולר, לאחר ירידה של 4.7% במחיר מניית KLA בתקופה שחלפה מאז.

מהזימון לאסיפה עולה כי KLA צפויה לחלק לעובדי אורבוטק (שאינם בהנהלה הבכירה) סכום כולל של 24 מיליון דולר כבונוס, בחלקו במזומן ובחלקו תגמול הוני, עם השלמת העסקה. המשמעות היא שכל אחד מעובדי החברה יקבל בונוס בגובה של מעל 9,100 דולר. עוד 6 מיליון דולר יחולקו כבונוסים למנהלים הבכירים של אורבוטק, למעט המנכ"ל אשר לוי והיו"ר הפעיל יוחאי ריכטר. לוי יקבל עם סגירת העסקה בונוס מזומן של 2 מיליון דולר, והוא יועסק בחברה לאחר השלמת העסקה עד חצי שנה או עד ה-1 ביולי 2019 (המוקדם ביניהם) על בסיס חוזה שייחתם לאחר השלמת העסקה, ולאחר מכן יהפוך ליועץ במשרה חלקית. במהלך תקופת ההעסקה שלו, לוי יקבל שכר חודשי של 15 אלף דולר, וב-2019 הוא יזכה לבונוס של עד 100% משכרו השנתי. עם השלמת העסקה יקבל לוי מניות חסומות של KLA בשווי 5 מיליון דולר.

ריכטר, היו"ר הפעיל ואחד ממייסדי אורבוטק, ימשיך להיות מועסק במשרה חלקית בחברה כיועץ בכיר לאחר הרכישה, עד לסוף שנת 2020 ובתמורה לשכר חודשי של 33 אלף דולר.

המגדל הלוהט

השקתו הרשמית של מגדל עזריאלי שרונה, המתנשא לגובה של 255 מטר על פני 61 קומות, התקיימה ביום חמישי בערב. להשקת המגדל, שנכון לרגע זה זוכה לתואר - המגדל הגבוה בישראל (אחריו נמצא מגדל אביב, בעל 68 הקומות המתנשא לגובה של 235 בלבד), הגיעו דנה עזריאלי והמנכ"ל אייל חנקין, שקיבלו את פני האורחות והאורחים. במגיעים להתרשם אנשי העסקים יונתן קולבר, טדי שגיא, מוריס קאהן, יאיר סרוסי, יו"ר אנלייט, יו"ר מגדלי הים התיכון ולשעבר יו"ר בנק הפועלים; פיני כהן, יו"ר קרן נוי; חנה הולנדר מנכ"לית אקסלנס נשואה; אבי שומר, מנכ"ל צומת ספרים; בנג'י זינגר, מנכ"ל WeWork; עמית ורדי, יו"ר לידר שוקי הון; אמנון דיק; עו"ד זוהר לנדה; יובל ברונשטיין, שכיהן עד לפני כחצי שנה כמנכ"ל החברה ומנחם עינן, היו"ר הקודם שמכהן כיום כחבר דירקטוריון.

בתוכנית האמנותית: הקרנת מיצג וידאו ואודיו בן 4 דקות, הסוקר את תל אביב מימי הטמפלרים ועד להקמת עזריאלי שרונה. גובהו של המגדל אפשר גם לעוברים והשבים בעיר ליהנות ממנו. עוד דובר באירוע, על כך שעיצוב המגדל הוא פרי חזונו של היזם והאדריכל דוד עזריאלי בשיתוף עם משרד משה צור אדריכלים, נבנה כצורה גיאומטרית היוצרת מראה של מגדל הסובב על צירו. 

יאיר סרוסי, דנה עזריאלי, אייל חנקין ויונתן קולבר / צילום: סיון פרג'

הקדימו תרופה בגאווה

מסורת היא מסורת, ובהתאם לה הצטרפה גם השנה המשאית של חברת התרופות גיליאד, מפתחת התרופות לטיפול באיידס, למצעד הגאווה בתל אביב. גיליאד, שזו השנה השנייה שהיא מצטרפת למצעד, חברה לעיריית תל אביב ולמרכז הגאה בגן מאיר ויחד הם הובילו את המשאית תחת הסלוגן: Love AnyTime. המשאית אף הוקדשה השנה להכרה בחברי וחברות הקהילה בקרב בנות ובני גיל הזהב, ולצידה צעדה קבוצה של עובדי החברה מישראל עם עמיתים מחו"ל, שהגיעו ארצה במיוחד לכבוד המאורע.

עופרה פיינמסר, מנכ"לית גיליאד ישראל אמרה כי "ההחלטה להשתתף במצעד הגאווה זו השנה השנייה, מבטאת את הרוח של גיליאד העולמית והחברה משתתפת במצעדי גאווה גם בערים נוספות ברחבי עולם".

עופרה פיינמסר / צילום: סיון פרג'

יקי ודמני שואב השראה מג'וליאני

יקי ודמני, לשעבר מנכ"ל קופיקס, מחזק את המרוץ שלו לראשות עיריית רעננה, כאשר כעת מעטרים את הכניסות לעיר שלטי חוצות בדמותו.

במארס האחרון פרש ודמני מתפקידו כמנכ"ל קופיקס בתום 8 חודשים בלבד בתפקיד, וזאת על רקע כניסתה של חברת רמי לוי לשותפות ברשת. זמן קצר אחר כך הוא העלה פוסט בפייסבוק, בו הוא מכריז רשמית על כוונתו לרוץ לראשות העירייה, בבחירות שיתקיימו בעוד כחצי שנה. לודמני, תושב העיר מזה 36 שנים, אין ניסיון פוליטי. בתום קריירה צבאית בת 20 שנה, הוא כיהן כמנכ"ל אפריקה תעשיות מקבוצת אפריקה ישראל, כמנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה וכמנכ"ל רשת אייס, כמנכ"ל טמפו וכסמנכ"ל המכירות והלוגיסטיקה של עלית. פרידתו מקופיקס הייתה כרוכה גם בפרידה מתנאי העסקה מפנקים שהוערכו על-ידי החברה בעד ל-2 מיליון שקל לשנה. בשיחה עם "גלובס" אמר ודמני (66) שניהול עיר מבחינתו, הוא ניהול חברה ציבורית לכל דבר. הוא ציטט את רודי ג'וליאני, לשעבר ראש עיריית ניו יורק, שאמר כי הוא שם לעצמו עיקרון לנהל עיר בדיוק כמו עסק. לשאלה מדוע אין רבים שבוחרים בכיוון זה, השיב ודמני כי "זו שאלה טובה. כנראה שאנשי עסקים מתבסמים בשכר ובבונוסים ורואים בעשייה כזו משהו פוליטי".

● ובנימה אישית איך זה לראות את התמונות שלך בכניסות לעיר?

"אלה כללי המשחק".

יקי ודמני / צילום: אבי שאולי

משלחת של מדיוונד הישראלית הגיע לגוואטמלה כדי לסייע לנפגעים / גלי וינרב

משלחת רפואית ישראלית הגיעה היום (א') לגוואטמלה, שם מתמודדים כוחות ההצלה והרפואה המקומיים עם תוצאות התפרצות הר געש, שהביאה למותם של מעל מאה אנשים ולפציעתם של מאות. משלחת החילוץ מטפלת בכוויות של הנפגעים, בעוד עין אחת פקוחה לכיוון ההר, שעדיין מעלה עשן וישנו חשש שישוב ויתפרץ.

שוק ההון התעניין בהר הגעש בשבוע האחרון בעיקר משום שהוא נמצא סמוך לתחנת כוח של חברת אורמת (אשר בינתיים הצהירה כי פעילותה אינה בסכנה). בסוף השבוע, שמה של חברה ישראלית נוספת נקשר באירוע: מדיוונד, המספקת תרופות חדשניות נגד כוויות.

הר הגעש שהתפרץ של גואטמלה היה אחד הקטלניים ביותר בעשורים האחרונים, משום שהתפרצה ממנו לא רק לאבה אלא גם עננים סמיכים של גז לוהט המכונים "זרם פירוקלסטי". העננים הללו מהירים מאוד, וגם חמים מאוד - כאלף מעלות. מפגש ישיר עם ענן כזה הוא בדרך כלל קטלני. מפגש יותר מרוחק עדיין משאיר כוויות חריפות.

המוצר של מדיוונד מאפשר להסיר רקמה מתה מהעור ללא ניתוח, וכך להקל על הריפוי או להכין את המקום להשתלת עור (תהליך שנקרא "הטריה"). במוצר של החברה רלוונטי במיוחד בעתות אסון כאלה, כי הוא מחליף ניתוח שדורש רופא מומחה, ומהווה צוואר בקבוק לטיפול. בשיטה של מדיוונד, תהליך ההטריה יכול להיעשות בבת אחת לכל החולים על ידי צוות רפואי בשטח (אחיות או פרמדיקים). המשחה שפיתחה החברה מצמח האננס, יכולה לפעול היטב להטריית פצעים בתנאי שטח כפי שהיא פועלת בתוך בית החולים.

בנובמבר 2015 סייעה מדיוונד במסגרת משלחת הומניטרית גם לטיפול בנפגעים ברומניה, לאחר שריפת ענק שפרצה במועדון לילה בבוקרשט, באחד מהאסונות הכבדים ביותר שידעה רומניה בשנים האחרונות. במהלך שלושה ימים, טופלו כ-40 נפגעים באמצעות ה-NexoBrid.

גל כהן, מנכ"ל מדיוונד, מסר כי: "נשמח לשתף פעולה עם מדינות נוספות וסוכנויות בינלאומיות שונות כחלק מהיערכותם לאירועים רבי נפגעים, ושמחים שביכולתנו לסייע למשלחת הישראלית בגוואטמלה".

גל כהן / צילום: אילן בשור

ענת מילוסלבסקי כחלון - מנכ"לית אופל ישראל

ענת מילוסלבסקי כחלון מונתה למנכ"לית אופל ישראל. קודם למינוי שימשה מילוסלבסקי כחלון (46) כסמנכ"לית בחברת קרסו מוטורס, כמנהלת מותג הרכב רנו, ושימשה כמנהלת חטיבת יונדאי בחברת כלמוביל.

מילוסלבסקי כחלון תחליף בתפקיד את חזי שייב שכיהן שנתיים וממשיך בתפקיד בקבוצת שלמה ברומניה. אסי שמלצר יו"ר קבוצת שלמה, מסר כי "אני מאמין שענת תיקח את המותג למקום הראוי והנכון ברמת מיצוב המותג ומכירותיו. אני מודה למנכ"ל היוצא חזי שייב ומאחל לו בהצלחה בהמשך דרכו".

ענת מילוסלבסקי כחלון / צילום: מיטל קופל

עוד כתבות

גירושין: איפה עדיף לאישה לפתוח תיק/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

למה ביטל ביה"ד את תשלום המזונות של ספורטאי העבר

ספורטאי עבר שילם לאשתו מזונות במשך 17 שנה, במסגרת הסדר "שלום בית או לחלופין גירושין" ● ההסדר בוטל לאחר שלא יושם במשך שנים ארוכות

גולדמן זאקס / שאטרסטוק

התגובה של אפל לאחר שגולדמן זאקס הורידו מחיר יעד למניה

במהלך סוף השבוע פרסם האנליסט רוד הול המלצה להורדת מחיר היעד של מניית אפל ● בצעד נדיר החליטה החברה להגיב: "לא מצפה שלהצגה של אפל TV פלוס, כולל הטיפול החשבונאי בשירות, תהיה השפעה ממשית על התוצאות הכספיות שלנו"

עמית סגל \ צילום: איל יצהר

עמית סגל בכתב ההגנה לתביעת בל"ד: התוכן אמת, אין למפלגה שם טוב

כך השיב הפרשן הפוליטי של חדשות 12 בתגובה לתביעת לשון הרע שהגישה נגדו מפלגת בל"ד ● התביעה הוגשה במרץ האחרון בעקבות התבטאויותיו של סגל בכלי תקשורת שונים, ביניהם העיתון "ידיעות אחרונות" ובערוץ 12, בהן כינה את מפלגת בל"ד "ארגון טרור"

שפי פז / צילום: שלומי יוסף, גלובס

שפי פז ריססה בצבע אדום את משרדי שגרירות האיחוד האירופי בישראל

בהמשך הערב הגיעה שפי פז למשרדי המשטרה והסגירה את עצמה לאחר ריסוס גרפיטי בצבע אדום על דלתות משרדי שגרירות האיחוד האירופי ● שר החוץ כ"ץ הגיב בזעזוע על פעולת ההשחתה

חיים אביטן/ צילום: שלומי יוסף

המדינה תשקיע 5 מיליון שקל בהתחדשות עירונית בשכונות מצוקה

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תשקיע את הסכום בתכנון של מעל 21 אלף יחידות דיור ● 13,112 מתוכן יהיו יחידות דיור חדשות בשכונות ותיקות בעלות פוטנציאל להתחדשות בישובים פרדס חנה-כרכור, יבנה ורמלה

דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

מפעילים סלולריים חוששים שחוקי נייטרליות הרשת יקשו עליהם בדור החמישי

במשרד התקשורת מרגיעים: כל עוד המפעילים לא פוגעים במתחרים הפועלים על הרשת, אין מצב שהנייטרליות ברשת תפגוש את הדור החמישי בסלולר

מנסור עבאס, יו"ר רע"ם / צילום: דוברות הכנסת

מה יו"ר רע"מ, מנסור עבאס, חושב על השמאל הישראלי

יו"ר רע"מ מנסור עבאס אמר כי על נציגי הציבור הערבים להידבר עם השרים, חברי כנסת והפקידים, כדי לקדם את ענייני האוכלוסייה הערבית ושאינם בכיס של השמאל הישראלי

דרור אריה, יו"ר מפלגת נעם / צילום: מתוך יוטיוב

לא נורמלי: רגע לפני פתיחת הקלפיות, מפלגת "נעם" פורשת

בכל מערכת הבחירות מפלגת "נעם" לא עברה בסקרים את אחוז החסימה, וההנחה הייתה שהקמפיין הפוליטי נועד לתת חשיפה מרבית לאג'נדה נגד הלהט"ב ● ראשי המפלגה בהודעת הפרישה: "חשפנו את המזימה לגנוב את המדינה מהעם, אנחנו כאן כדי להישאר"

ראובן קפלן / צילום: ענבל מרמרי

דרמה בבית ההשקעות פסגות: ראובן קפלן מונה למנכ"ל, ברק סורני פורש

ברק סורני, מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, הודיע על בקשתו לסיים את תפקידו כמנכ"ל לאחר 3 שנים ● קפלן סיים לאחרונה קדנציה של 4 שנים כמנכ"ל עמידר, קודם לכן כיהן 8 שנים בכלל ביטוח כמשנה למנכ"ל וכמנכ"ל כלל בריאות ● סורני: "שוק ההון שינה את פניו באופן משמעותי; גאה בעשייה שלנו"

משפחת שריד, בעלי חברת שיח / צילום: יח"צ

הכנסות חברת הקנאביס שיח קפצו במחצית, אך הרווח נותר בגדר תעלומה

תוצאות החברה, שעדיין הייתה פרטית בסוף הרבעון השני, מתפרסמות על רקע השלמת המיזוג לתוך ביונד טיים בסוף החודש ● שיח רשמה במחצית הכנסות של 12.9 מיליון שקל - גידול של 50% לעומת התקופה המקבילה

ג'ף בזוס   / צילום: רויטרס

אלכסה, מה הכוונה לחכמת ההמונים: אמזון עולה שלב בטכנולוגיית בינה מלאכותית, וזאת בזכות קהל לקוחותיה

ווסטוורד, מראה שחורה? הכול כבר כאן ● ענקית הקמעונעות השיקה בסוף השבוע את Alexa Answers, תוכנית לכלל משתמשי העוזרת הווירטואלית אלכסה בארה"ב, במסגרתה כל אחד יוכל להציע תשובות לשאלות עליהן העוזרת האישית עדיין לא מצליחה לענות באופן אוטומטי

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

ארבע רשתות מצטרפות למרוץ לרכישת סניפי רשת יינות ביתן

לאחרונה התקיימו מגעים עם בעלי הרשתות רמי לוי, יוחננוף, Be ושוק העיר בנוגע למכירת הסניפים ● לפי הערכות, הבעלים ביתן יעדיף למכור לרשת קטנה במקום למתחרה ישיר

ראובן קפלן / צילום: איל יצהר

זהבית כהן שוב מרעידה את פסגות: חילופי מנכ"ל בניסיון להשיג את האקזיט המיוחל

פחות מחצי שנה אחרי שמיכל עבאדי–בויאנג’ו סיימה את דרכה כיו”רית בית ההשקעות פסגות בצל המתיחות עם בעלת השליטה - חילופים גם בכסא המנכ”ל: ראובן קפלן במקום ברק סורני ● השינויים נעשים בצל הרצון של זהבית כהן מאייפקס לשנות כיוון, לקראת מכירה או הנפקה ● פרשנות

בית החייל, רמת גן / צילום: יח"צ

איילון מכרו את הבניין, ובית החייל ברמת גן ישנה כתובת

תשע שנים אחרי שחברת הביטוח רכשה את הבניין שברחוב הרוא"ה ב-58 מיליון שקל, היא מכרה אותו ב-63 מיליון שקל ● באגודה למען החייל, שמפעילים במקום את בית החייל, רומזים שהם לא מרוצים מתנאי השכירות והחלו לחפש מבנה חדש לפעילותם

אורית פרקש הכהן / צילום: יח"צ

מה האמת בטענות של אורית פרקש-הכהן על מונופול הכשרות של הרבנות?

בכחול לבן אומרים ש"אין סיבה שמוצרים כשרים מחו"ל שמגיעים לישראל ישלמו פעם שנייה על הבדיקות של הרבנות" ● הכצעקתה?

בני גנץ / צילום: אלעד מלכה

חושש מסבב ג'? הבקשה המקורית של בני גנץ מנשיא המדינה

במסגרת אירוע שהתקיים הערב בתל אביב, פנה יו"ר סיעת "כחול לבן" לנשיא המדינה בבקשה מקורית: אל תטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על המועמד שלא יסכים להשיב את המנדט לנשיא בתום התקופה, במידה ולא הצליח להרכיב קואליציה

משה ברקת/ צילום: כדיה לוי

צעד נדיר של הממונה על שוק ההון: מתערב בעסקת גזית גלוב-אטריום במטרה להגן על זכויות מיעוט

הממונה על רשות שוק ההון אינו מרוצה מאופן הצטרפותן של שתי קבוצות הביטוח לחברת הנדל"ן גזית גלוב, בעסקת הרכישה של מניות הציבור באטריום, הפועלת במרכז ובמזרח אירופה - תשלום של מחיר מלא עבור רכישת מניות מיעט בחברה הפרטית ● מנורה מבטחים: "מדובר בעסקה עם פוטנציאל תשואה גבוה לעמיתי ומבוטחי הקבוצה, שנבחנה ונבדקה בצורה יסודית"

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

נעילה מעורבת בבורסה בת"א; דלק זינקה ב-9.6%

מדד ת"א 35 השיל 0.4%, ומדד ת"א 90 עלה ב-0.2% ● היום יפורסם מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט ● בסוף השבוע האחרון בוול סטריט מדד דאו ג'ונס סגר רצף עליות של שמונה ימים ברציפות, לראשונה זה למעלה משנה ● אתמול דווח על הקלות מצד סין במכסים על סחורה חקלאית מארה"ב

דירה למכירה דרך תיווך / צילום: גיא ליברמן

נמשכת העלייה במכירת דירות חדשות; היצע הדירות רשם ירידה של 12% בשנה

בכל חודש גדל מספר העסקאות על דירות חדשות ב-2.5%, ואולם התחלות הבנייה קטנות, מה שמביא לירידה במלאי הדירות החדשות הבלתי מכורות

הפגנה נגד עליית מחירי הדיור בברלין / צילום: Fabrizio Bensch, רויטרס

"עצרנו את כל השיפוצים המתוכננים": שוק הנדל"ן בברלין מגיב בזעזוע לתוכנית הקפאת שכר הדירה

התוכנית להקפיא את שכר הדירה בברלין כבר משפיעה על המשקיעים הפועלים בשוק שמצמצמים השקעות, ועל קבלני השיפוצים שמפטרים עובדים ● "החוקים החדשים הם בסגנון קומוניסטי", אומר בכיר ישראלי ל"גלובס"