גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

KLA צפויה לחלק לעובדי אורבוטק בונוס של 24 מיליון דולר

וגם: השקתו הרשמית של מגדל עזריאלי שרונה

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק / צילום: איל יצהר
אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק / צילום: איל יצהר

KLA צפויה לחלק לעובדי אורבוטק בונוס בסך כולל של 24 מיליון דולר / שירי חביב ולדהורן

המנכ"ל אשר לוי יקבל בונוס של 2 מיליון דולר; יוחאי ריכטר, היו"ר והמייסד, יועסק במשרה חלקית בשכר חודשי של 33 אלף דולר

ב-12 ביולי יתכנסו ביבנה בעלי המניות של אורבוטק ויתבקשו לאשר את מכירת החברה לידי KLA Tencor מארה"ב. בזימון לאסיפת בעלי המניות שפורסם בשבוע שעבר, נכתב כי חברי הדירקטוריון של אורבוטק סבורים שהמיזוג עם KLA הוא הוגן ותואם לאינטרסים של בעלי המניות, והם קוראים להם להצביע בעדו. 

לפני כשלושה חודשים נודע כי KLA תרכוש את אורבוטק הישראלית בעסקת מזומן ומניות בסך 3.4 מיליארד דולר - כאשר כל בעל מניות יקבל תשלום במזומן של 38.86 דולר ועוד 0.25 מניה של KLA. נכון להיום, התמורה עומדת על כ-67.4 דולר למניה, ושווי העסקה הוא כ-3.3 מיליארד דולר, לאחר ירידה של 4.7% במחיר מניית KLA בתקופה שחלפה מאז.

מהזימון לאסיפה עולה כי KLA צפויה לחלק לעובדי אורבוטק (שאינם בהנהלה הבכירה) סכום כולל של 24 מיליון דולר כבונוס, בחלקו במזומן ובחלקו תגמול הוני, עם השלמת העסקה. המשמעות היא שכל אחד מעובדי החברה יקבל בונוס בגובה של מעל 9,100 דולר. עוד 6 מיליון דולר יחולקו כבונוסים למנהלים הבכירים של אורבוטק, למעט המנכ"ל אשר לוי והיו"ר הפעיל יוחאי ריכטר. לוי יקבל עם סגירת העסקה בונוס מזומן של 2 מיליון דולר, והוא יועסק בחברה לאחר השלמת העסקה עד חצי שנה או עד ה-1 ביולי 2019 (המוקדם ביניהם) על בסיס חוזה שייחתם לאחר השלמת העסקה, ולאחר מכן יהפוך ליועץ במשרה חלקית. במהלך תקופת ההעסקה שלו, לוי יקבל שכר חודשי של 15 אלף דולר, וב-2019 הוא יזכה לבונוס של עד 100% משכרו השנתי. עם השלמת העסקה יקבל לוי מניות חסומות של KLA בשווי 5 מיליון דולר.

ריכטר, היו"ר הפעיל ואחד ממייסדי אורבוטק, ימשיך להיות מועסק במשרה חלקית בחברה כיועץ בכיר לאחר הרכישה, עד לסוף שנת 2020 ובתמורה לשכר חודשי של 33 אלף דולר.

המגדל הלוהט

השקתו הרשמית של מגדל עזריאלי שרונה, המתנשא לגובה של 255 מטר על פני 61 קומות, התקיימה ביום חמישי בערב. להשקת המגדל, שנכון לרגע זה זוכה לתואר - המגדל הגבוה בישראל (אחריו נמצא מגדל אביב, בעל 68 הקומות המתנשא לגובה של 235 בלבד), הגיעו דנה עזריאלי והמנכ"ל אייל חנקין, שקיבלו את פני האורחות והאורחים. במגיעים להתרשם אנשי העסקים יונתן קולבר, טדי שגיא, מוריס קאהן, יאיר סרוסי, יו"ר אנלייט, יו"ר מגדלי הים התיכון ולשעבר יו"ר בנק הפועלים; פיני כהן, יו"ר קרן נוי; חנה הולנדר מנכ"לית אקסלנס נשואה; אבי שומר, מנכ"ל צומת ספרים; בנג'י זינגר, מנכ"ל WeWork; עמית ורדי, יו"ר לידר שוקי הון; אמנון דיק; עו"ד זוהר לנדה; יובל ברונשטיין, שכיהן עד לפני כחצי שנה כמנכ"ל החברה ומנחם עינן, היו"ר הקודם שמכהן כיום כחבר דירקטוריון.

בתוכנית האמנותית: הקרנת מיצג וידאו ואודיו בן 4 דקות, הסוקר את תל אביב מימי הטמפלרים ועד להקמת עזריאלי שרונה. גובהו של המגדל אפשר גם לעוברים והשבים בעיר ליהנות ממנו. עוד דובר באירוע, על כך שעיצוב המגדל הוא פרי חזונו של היזם והאדריכל דוד עזריאלי בשיתוף עם משרד משה צור אדריכלים, נבנה כצורה גיאומטרית היוצרת מראה של מגדל הסובב על צירו. 

יאיר סרוסי, דנה עזריאלי, אייל חנקין ויונתן קולבר / צילום: סיון פרג'

הקדימו תרופה בגאווה

מסורת היא מסורת, ובהתאם לה הצטרפה גם השנה המשאית של חברת התרופות גיליאד, מפתחת התרופות לטיפול באיידס, למצעד הגאווה בתל אביב. גיליאד, שזו השנה השנייה שהיא מצטרפת למצעד, חברה לעיריית תל אביב ולמרכז הגאה בגן מאיר ויחד הם הובילו את המשאית תחת הסלוגן: Love AnyTime. המשאית אף הוקדשה השנה להכרה בחברי וחברות הקהילה בקרב בנות ובני גיל הזהב, ולצידה צעדה קבוצה של עובדי החברה מישראל עם עמיתים מחו"ל, שהגיעו ארצה במיוחד לכבוד המאורע.

עופרה פיינמסר, מנכ"לית גיליאד ישראל אמרה כי "ההחלטה להשתתף במצעד הגאווה זו השנה השנייה, מבטאת את הרוח של גיליאד העולמית והחברה משתתפת במצעדי גאווה גם בערים נוספות ברחבי עולם".

עופרה פיינמסר / צילום: סיון פרג'

יקי ודמני שואב השראה מג'וליאני

יקי ודמני, לשעבר מנכ"ל קופיקס, מחזק את המרוץ שלו לראשות עיריית רעננה, כאשר כעת מעטרים את הכניסות לעיר שלטי חוצות בדמותו.

במארס האחרון פרש ודמני מתפקידו כמנכ"ל קופיקס בתום 8 חודשים בלבד בתפקיד, וזאת על רקע כניסתה של חברת רמי לוי לשותפות ברשת. זמן קצר אחר כך הוא העלה פוסט בפייסבוק, בו הוא מכריז רשמית על כוונתו לרוץ לראשות העירייה, בבחירות שיתקיימו בעוד כחצי שנה. לודמני, תושב העיר מזה 36 שנים, אין ניסיון פוליטי. בתום קריירה צבאית בת 20 שנה, הוא כיהן כמנכ"ל אפריקה תעשיות מקבוצת אפריקה ישראל, כמנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה וכמנכ"ל רשת אייס, כמנכ"ל טמפו וכסמנכ"ל המכירות והלוגיסטיקה של עלית. פרידתו מקופיקס הייתה כרוכה גם בפרידה מתנאי העסקה מפנקים שהוערכו על-ידי החברה בעד ל-2 מיליון שקל לשנה. בשיחה עם "גלובס" אמר ודמני (66) שניהול עיר מבחינתו, הוא ניהול חברה ציבורית לכל דבר. הוא ציטט את רודי ג'וליאני, לשעבר ראש עיריית ניו יורק, שאמר כי הוא שם לעצמו עיקרון לנהל עיר בדיוק כמו עסק. לשאלה מדוע אין רבים שבוחרים בכיוון זה, השיב ודמני כי "זו שאלה טובה. כנראה שאנשי עסקים מתבסמים בשכר ובבונוסים ורואים בעשייה כזו משהו פוליטי".

● ובנימה אישית איך זה לראות את התמונות שלך בכניסות לעיר?

"אלה כללי המשחק".

יקי ודמני / צילום: אבי שאולי

משלחת של מדיוונד הישראלית הגיע לגוואטמלה כדי לסייע לנפגעים / גלי וינרב

משלחת רפואית ישראלית הגיעה היום (א') לגוואטמלה, שם מתמודדים כוחות ההצלה והרפואה המקומיים עם תוצאות התפרצות הר געש, שהביאה למותם של מעל מאה אנשים ולפציעתם של מאות. משלחת החילוץ מטפלת בכוויות של הנפגעים, בעוד עין אחת פקוחה לכיוון ההר, שעדיין מעלה עשן וישנו חשש שישוב ויתפרץ.

שוק ההון התעניין בהר הגעש בשבוע האחרון בעיקר משום שהוא נמצא סמוך לתחנת כוח של חברת אורמת (אשר בינתיים הצהירה כי פעילותה אינה בסכנה). בסוף השבוע, שמה של חברה ישראלית נוספת נקשר באירוע: מדיוונד, המספקת תרופות חדשניות נגד כוויות.

הר הגעש שהתפרץ של גואטמלה היה אחד הקטלניים ביותר בעשורים האחרונים, משום שהתפרצה ממנו לא רק לאבה אלא גם עננים סמיכים של גז לוהט המכונים "זרם פירוקלסטי". העננים הללו מהירים מאוד, וגם חמים מאוד - כאלף מעלות. מפגש ישיר עם ענן כזה הוא בדרך כלל קטלני. מפגש יותר מרוחק עדיין משאיר כוויות חריפות.

המוצר של מדיוונד מאפשר להסיר רקמה מתה מהעור ללא ניתוח, וכך להקל על הריפוי או להכין את המקום להשתלת עור (תהליך שנקרא "הטריה"). במוצר של החברה רלוונטי במיוחד בעתות אסון כאלה, כי הוא מחליף ניתוח שדורש רופא מומחה, ומהווה צוואר בקבוק לטיפול. בשיטה של מדיוונד, תהליך ההטריה יכול להיעשות בבת אחת לכל החולים על ידי צוות רפואי בשטח (אחיות או פרמדיקים). המשחה שפיתחה החברה מצמח האננס, יכולה לפעול היטב להטריית פצעים בתנאי שטח כפי שהיא פועלת בתוך בית החולים.

בנובמבר 2015 סייעה מדיוונד במסגרת משלחת הומניטרית גם לטיפול בנפגעים ברומניה, לאחר שריפת ענק שפרצה במועדון לילה בבוקרשט, באחד מהאסונות הכבדים ביותר שידעה רומניה בשנים האחרונות. במהלך שלושה ימים, טופלו כ-40 נפגעים באמצעות ה-NexoBrid.

גל כהן, מנכ"ל מדיוונד, מסר כי: "נשמח לשתף פעולה עם מדינות נוספות וסוכנויות בינלאומיות שונות כחלק מהיערכותם לאירועים רבי נפגעים, ושמחים שביכולתנו לסייע למשלחת הישראלית בגוואטמלה".

גל כהן / צילום: אילן בשור

ענת מילוסלבסקי כחלון - מנכ"לית אופל ישראל

ענת מילוסלבסקי כחלון מונתה למנכ"לית אופל ישראל. קודם למינוי שימשה מילוסלבסקי כחלון (46) כסמנכ"לית בחברת קרסו מוטורס, כמנהלת מותג הרכב רנו, ושימשה כמנהלת חטיבת יונדאי בחברת כלמוביל.

מילוסלבסקי כחלון תחליף בתפקיד את חזי שייב שכיהן שנתיים וממשיך בתפקיד בקבוצת שלמה ברומניה. אסי שמלצר יו"ר קבוצת שלמה, מסר כי "אני מאמין שענת תיקח את המותג למקום הראוי והנכון ברמת מיצוב המותג ומכירותיו. אני מודה למנכ"ל היוצא חזי שייב ומאחל לו בהצלחה בהמשך דרכו".

ענת מילוסלבסקי כחלון / צילום: מיטל קופל

עוד כתבות

מפגינים נגד אובר וליפט. "תפסיקו להתעלל בעובדים ובערים"  / צילום: Andrew Kelly, רויטרס

מכה לכלכלת החלטורה: אובר וליפט מחויבות להגדיר את נהגיהן כשכירים

החלטת בית המשפט הגבוה של קליפורניה מגיעה לאחר שהמדינה האשימה את חברות שירותי הזמנת הנסיעות בשלילת זכויות עובדים כמו שכר מינימום, שעות נוספות, ימי מחלה וביטוח אבטלה והיא תקפה רק במדינת קליפורניה

סניף בנק לאומי / צילום: בר אל, גלובס

הצרחה בינלאומית בין הבנקים הגדולים: מיקי שילר ינהל את לאומי בריטניה

שילר מגיע לקבוצת לאומי מקבוצת הפועלים וזה קורה כשלושה חודשים לאחר שמנכ"ל לאומי בריטניה היוצא, גיל קרני, מונה למנהל הפעילות של בנק הפועלים בארה"ב

סטיב איסטרברוק, מנכ"ל מקדונלד'ס המפוטר / צילום: Brendan McDermid, רויטרס

תמונות עירום, רומנים אסורים והעלמת ראיות: מקדונלד'ס דורשת מיליוני דולרים בחזרה מהמנכ"ל לשעבר

בחודש נובמבר האחרון פוטר סטיב איסטרברוק לאחר שקיים מערכת יחסים עם עובדת ● חקירה פנימית חדשה שנפתחה ביולי מצאה כי הוא שיקר לדירקטריון, קיים יחסים מיניים עם עובדות נוספות והעלים עדויות בנוגע לכך

אבישי אברהמי/ צילום: איל יצהר

Wix הבטיחה גיוס של 500 מיליון דולר בהנפקת אג"ח להמרה בריבית 0%

איגרות החוב שהונפקו מיועדות לפירעון באוגוסט 2025 ו-Wix לא תידרש לשלם למחזיקים תשלומי ריבית חצי-שנתיים כפי שתוכנן ● שער ההמרה של האג"ח נקבע על 403.01 דולר, פרמיה של 45% על המחיר הנוכחי של מניית Wix בנאסד"ק

מארק צוקרברג / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

פייסבוק פייננשל: ענקית המדיה החברתית הכריזה על הקמת קבוצת פינטק

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית פייסבוק הקימה קבוצה חדשה, שתנהל את כלל שירותי התשלומים של החברה, בראשותו של דיוויד מרכוס, ממייסדי פרויקט המטבע הדיגיטלי ליברה ● זהו צעד נוסף של פייסבוק בניסיון לחבר בין המוצרים והפרויקטים הרבים שהיא מנהלת

מאוחדת, לאומית, כללית, מכבי / צילום: איל יצהר, תמר מצפי, גלובס

הגירעון של קופות החולים הכפיל את עצמו ב-2019

הגירעון הכולל של הקופות עומד על 452 מיליון שקל בשנת 2019, רובו של קופת חולים מאוחדת ● התוכנית לקיצור תורים והעברת שירותים ממסגרת פרטית לציבורית חסכו לציבור כ-850 מיליון שקל

אבי ניר, מנכ"ל קשת, חזי בצלאל, מייסד אקספון / צילום: רונן אקרמן, רמי זרנגר

מהמתחרים ועד הרגולציה: המכשולים שניצבים בפני עסקת קשת-אקספון

סימני השאלה סביב העסקה המתגבשת בין קשת לאקספון הולכים ומתרבים, ויש לה עוד דרך ארוכה ● האם חזי בצלאל אכן יסכים לוותר על השליטה, באיזו מידה יממשו המתחרות את האיומים לא לפרסם בקשת, ואיך בכלל ניתן לצלוח את סבך הרגולציה מבלי ליצור עיוותים חדשים בשוק?

"חשוב שתהיה תקווה, אבל חשוב גם לדרוש איכות ובטיחות" / צילום: Dado Ruvic, רויטרס

הקרב על המחיר: כמה נשלם בסוף על חיסון לקורונה?

חברות התרופות הנמצאות בשלבי פיתוח מתקדמים של חיסון החלו לחשוף את מדיניות המחירים שלהן, והפערים ביניהן גדולים למדי ● אילו שיקולים מניעים אותן ומדוע לציבור יש אינטרס שהן לא יירדו נמוך מדי במחיר

השופט עוזי פוגלמן / צילום: רפי קוץ, גלובס

בוועדת הבחירות שוקלים לקיים את הבחירות הבאות במשך כמה ימים

בדוח מיוחד שהכינו, על פני 58 עמודים, מציעים אנשי ועדת הבחירות לפרוס את מערכת הבחירות על פני כמה ימים, ובכך להימנע מריכוז בוחרים, תורים והתקהלויות

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

ראלי באירופה; רוסיה אישרה חיסון לקורונה שפיתח מכון המחקר הלאומי

מדד הקאק מזנק ב-2.6%, הדאקס עולה ב-2.5%, הפוטסי מוסיף 2.2% לערכו ● גם במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב המגמה חיובית ונרשמות עליות של 0.6%-1.1% ● כלכלת סינגפור התכווצה מעבר לצפוי

אנטנות הדור החמישי. החברות נדרשות להשקעה גדולה בתשתיות ומקוות לגבות פרמיה על שירותים חדשים שיתאפשרו / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הערכות: תוצאות סופיות של מכרז הדור החמישי יפורסמו בתוך ימים ספורים

עד מחר אמורים המפעילים להגיש הצעות משלימות ולאחר מכן המשרד יקצה את התדרים בהתאם למחירים שהגישה כל קבוצה ● ועדת המכרזים סירבה למסור מידע נוסף למתמודדים לקראת הגשת ההצעות המשלימות

ראש הממשלה ג'וזפה קונטה / צילום: Mauro Scrobogna, Associated Press

אחרי ההבטחה לסיוע אירופי: איטליה מוציאה לדרך חבילת חילוץ בהיקף 25 מיליארד אירו

הצעדים שאושרו כוללים תוספת הכנסה למשפחות נזקקות, מענקים לתעשיית התיירות ולצוותים הרפואיים והמשך מימון תוכנית התעסוקה המופחתת

 

יו"ר ומנכ"ל IFF, אנדראס פיביג / צילום: איל יצהר

איי.אפ.אפ בדוחות מעורבים: הרווח מעל הצפי, ההכנסות מתחת

הרווח התפעולי ברבעון השני הסתכם ב-119.4 מיליון דולר בהשוואה לרווח תפעולי של 199.9 מיליון דולר ברבעון המקביל, ירידה של כ-40%

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

עליות בת"א; פתאל עברה לירידות, אסאר אקורד מזנקת אחרי הדוחות

מדד ת"א 35 מטפס ב-1.2%, ת"א 90 עולה ב-2.2% ● מליסרון והבורסה לני"ע יפרסמו דוחות היום ● עליות חדות של יותר מ-2% בבורסות אירופה ● אסאר סיכמה את הרבעון השני של 2020 עם רווח נקי של 14 מיליון שקל

פרופ' אלי שפרכר, סמנכ"ל מו"פ, איכילוב, ד"ר יובל בלוך, מנכ"ל איכילוב אינוניישן / צילום: יח"צ

איכילוב אינטרנשיונל: בית החולים וקרן אינפיניטי מקימים חברה לשת"פ בין-לאומי

החברה החדשה, שנקראת איכילוב אינוניישן, תפעל לקדם שיתופי פעולה בעיקר עם סין ● החברה בבעלות מלאה של אינוניישן מקבוצת אינפיניטי

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 10 באוגוסט 2020

אמש באיכילוב: 18 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

יצחק סוארי, יו"ר אלייד  / צילום: יוסי כהן

כך הפכו הצרות של תשובה ואל על להזדמנות של יצחק סוארי

קבוצת ההחזקות אלייד, בראשות היו"ר סוארי, מנצלת בתקופה האחרונה את המצוקה שאליה נקלעו עסקים רבים בצל משבר הקורונה ● היא משתמשת בנזילות וביכולות הפיננסיות הגבוהות שלה לפעילות רכישות אינטנסיבית משמעותיות במגוון תחומים ריאליים - ובהיקף מצרפי של מאות מיליוני שקלים

מחכים בתור בדואר ישראל / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מאורי יוגב עד UPS: אלה המשקיעים המתעניינים במכרז להפרטת דואר ישראל

רשות החברות מפריטה את חברת דואר ישראל בשני שלבים ● בשלב הראשון ייכנס משקיע אסטרטגי לחברה בשיעור של 20%, ולאחר מכן יונפקו 20% בבורסה ● שורה ארוכה של מתעניינים נוספים ובהם משפחת פורר, אמנון דיק,  איש העסקים ישי דוידי, קרן ההשקעות אפולו, ועוד

מתי המלונות יחזרו לעצמם? השפעות הקורונה על ענף הנדלן / צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב, שאטרסטוק

השמיים סגורים: מתי המלונות יחזרו לעצמם ומה תפקיד המדינה כשאין תיירים

המדינה הקצתה 300 מיליון ש' לסיוע למלונאים, אך הכסף לא חולק ● המנכ"לים של רשתות בתי המלון הגדולות ממליצים לתת הקלות במסים ובארנונה, להפחית את גובה השכירות ולהמיר את דמי ההבראה של עובדי מדינה לחופשות בישראל ● בונים מחדש – האתגרים של ענף הנדל"ן, כתבה שנייה בסדרה 

חיים רמון /  צילום: אמיר מאירי

חיים רמון: "אי-החוקיות של קנאביס היא בעיני אחד הדברים המטומטמים ביותר שהמדינה עושה היום"

רמון, שמונה לאחרונה ליו"ר חברת וונטייז הצפויה להיכנס לתחום הקנאביס לצורכי פנאי בקולורדו, טוען כי "כבר לפני ארבע שנים כמעט פרסמתי מאמר תמיכה בלגליזציה" ● "לכל מי שאמר לי אז שהוא משקיע בציפיה ליצוא קנאביס בישראל, אמרתי שאני לא ממליץ"