גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הוועד האולימפי בישראל חתם על האמנה לשוויון מגדרי 

ועוד ברשת החברתית: מהי מערכת היחסים הרצויה בין עורכי דין לבין יועצים משפטיים; ועמותת לב אוהב מציינת 20 שנות פעילות

יגאל כרמי וגילי לוסטיג / צילום: עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל
יגאל כרמי וגילי לוסטיג / צילום: עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל

האמת שבפנים והאמת שבחוץ - הכנס השנתי של ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים בישראל

הכנס השנתי של ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים בישראל (ACC), שנערך השבוע (ב') בתיאטרון הבימה, עמד בסימן תאגידים בסיכון. עו"ד ניב פולני, מנהל פיתוח עסקי של בנק הפועלים ונשיא ACC, הסביר את את הבכירה בנושא ואמר כי "כשקורה אירוע שמסכן את התאגיד, כולם יתאדו ואתם, היועצים המשפטיים הפנימיים, תידרשו לנהל את האירוע ולהתמודד עם הקשיים, לרוב, לבדכם". עוד הוא דאג לציין בפני הנוכחות והנוכחים כי נשים מהוות את רוב החברים בארגון. 

במפגש הסבירו נציגים ממשרדי עורכי דין מהי השקפתם בנוגע למערכת היחסים עם היועצים המשפטיים הפנימיים בחברות. 

עו"ד יעל ברץ ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ אמרה כי "הסוגיה החשובה ביותר היא בסופו של דבר יחסי אמון. האם המשרד הצליח לבסס יחסי אמון עם היועץ המשפטי". 

עו"ד מיכל ליברמן ממשרד ש. הורוביץ ושות' אמרה כי "אנחנו במצב שהיועץ המשפטי כל הזמן מציף את הבעיות. לכן, חשובה היכולת לפנות החוצה לקבל את הגיבוי ולמצוא את הפתרונות. היועץ המשפטי נמצא שם כל יום. קוראים לו כל יום לחדר ואומרים לו 'לא יכול להיות שאי-אפשר לעשות'. זה שמגיע מבחוץ יכול להגיד שאי-אפשר".

עו"ד רם ז'אן ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ טען במקום כי "יש עודף משפטיזציה בכל תחומי החיים בישראל, מה שמוביל לעודף רגולציה. אנחנו נמצאים במצב שבו כל אזור בחיים נשלט על-ידי עורכי דין. הכל משפטי, וגם זה כמובן משפיע על עבודתו של היועץ המשפטי. מופעל על היועץ המשפטי לעתים לחץ להגיע לתוצאה מסוימת, ונדרש ממנו להיות שומר סף. זו הנורמה, והוא צריך לפסוע בתוך הנורמה הזו. אם הדגל האדום לא מספיק אדום, צריך לערב את המשרד החיצוני". 

עוד השתתפו: נירה פורן, מנכ"לית ACC; רחלי פרידמן, ראש מחלקה משפטית של בנק מזרחי טפחות; אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים ויעל אלמוג, היועצת המשפטית הראשית של הבנק; חוה אלקוני נוימן, ראש מחלקה משפטית של בנק מסד; טלי גיא, ראש תחום ציות של טבע; דן פוגלמן, ראש המחלקה המשפטית של אל על; אדוה ליונאו, ראש המחלקה המשפטית של HP; עו"ד דן שמגר, מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'; יעל נבו, ראש המחלקה המשפטית של חברת החשמל; שירה ישר, ראש מחלקה משפטית של צ'קפוינט; גדעון רוזנברג, ראש מחלקה משפטית של מלנוקס; עו"ד כפיר ידגר, גורניצקי ושות'; עו"ד רותה לובן, יגאל ארנון ושות'; בת שבע בוקר, ראש מחלקה משפטית של נס; טלי מירסקי, ראש מחלקה משפטית של נייס; הדר ויסמונסקי, ראש המחלקה המשפטית של פרטנר; ערן מאירי, ראש המחלקה המשפטית של שופרסל; שני שלו, ראש מחלקה משפטית של שטראוס; איתן ישראלי, ראש מחלקה משפטית של wix; קרן ארבל, היועצת המשפטית הראשית של כאל; ואחרים. 

יפעת גבעול, ניב פולני, רם ז'אן / צילום: רון בורקין

יותר מהר, יותר צודק: הוועד האולימפי בישראל חתם על האמנה לשוויון מגדרי 

במהלך האסיפה הכללית של הוועד האולימפי בישראל שנערכה בתחילת השבוע, הוצגה ונחתמה האמנה לשוויון מגדרי, אותה כתב עו"ד אורי קידר. על האמנה חתמו גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד, ויגאל כרמי, יו"ר הוועד ומנכ"ל תדיראן סוללות.

חברי הוועד קראו לראשי איגודי הספורט בישראל לחתום ולאמץ את האמנה כדי לבטא מחויבות לקידום השוויון בין המינים בספורט ומתוך תחושת אחריות לעיצוב דמותו של הספורט בישראל. כך, הצטרף הוועד האולימפי בישראל לקריאתו של תומאס באך, נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי ומנהיג התנועה האולימפית בנושא. 

תת-אלוף במיל' סוזי יוגב, יו"רית הוועדה לשוויון מגדרי בוועד האולימפי בישראל, אמרה: "כתיבת האמנה מדגישה את החשיבות הערכית והמחויבות לקידום פעולות מבוססות פתרונות להשגת שוויון בין המינים בכל הנוגע לספורט האולימפי בישראל". כרמי הצהיר כי "שוויון מהווה זכות אנושית בסיסית בעלת חשיבות עמוקה ועיקרון יסוד של האמנה האולימפית. אנו מאמינים בשוויון בין המינים וחותרים לממש זאת ללא משוא-פנים". 

יגאל כרמי וגילי לוסטיג / צילום: עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל

תקווה בשמיים: עמותת לב אוהב מציינת 20 שנות פעילות

ביום ראשון נערך בפנטהאוז שבמגדל ארלוזורוב 17 בתל-אביב אירוע התרמה לעמותת לב אוהב, שציינה 20 שנות פעילות למען ילדים ונוער בסיכון. במפרגנים: מיכל וחיים סקאל, בעלי ומנכ"ל רשת סקאל וממקימי העמותה; רוברט אנטוקול, מנכ"ל וממייסדי פלייטיקה; גלית פרבר וניר שרצקי, מנכ"ל איתוראן; איש העסקים עדי עזרא; טובי שמלצר, המשנה למנכ"ל שלמה ביטוח; נגה רחמני, יו"ר חברת הביטוח איילון; מצליח קזיס, יו"ר חברת דן נדל"ן, נותנת החסות לאירוע; ואחרים.

מחירו של שולחן באירוע עמד על 15 אלף שקל.

סקאל הזכיר על גג המגדל כי "לפני למעלה מ-20 שנה, חברנו כמה חברים בני 20 פלוס, להקים את מה שלימים הפכה להיות לה אוהב שאתם מכירים - עמותה מבוססת המסייעת יום יום לאלפי ילדים ובני משפחותיהם".

בסופו של האירוע נאספו לטובת העמותה 150 אלף שקל. 

חיים סקאל ונגה רחמני / צילום: אורי קרני

לקחו את הקידמה ללב: גיוס תרומות לפיתוח המערך לנוירוכירורגיה שבבית החולים בילינסון

בבית קנדינוף ביפו נערך בתחילת השבוע ערב גיוס תרומות לפיתוח המערך לנוירוכירורגיה שבבית החולים בילינסון. במוזמנים, צעירי ידידי בילינסון, ובכירי המרכז הרפואי בהם ד"ר שגיא הרנוף, מנהל המערך לנוירוכירורגיה והמארחים: פיני כהן, יו"ר קרן נוי המכהן גם כיו"ר עמותת הידידים; ד"ר ערן הלפרן, מנהל בתי החולים בילינסון והשרון ואורלי מסקין, מנכ"לית עמותת הצעירים. האירוע הערך ביוזמת עו"ד רו"ח דניאל פסרמן, שותף במשרד עורכי הדין גורניצקי, ורעייתו מיכל. בסופו של הערב נאספו 350 אלף שקל.

במסגרת התוכנית האמנותית, בכדי להמחיש את הקידמה, הדגים ד"ר הרנוף כבר בפתח בערב שימוש במשקפי מציאות מדומה ותלת מימד בחדר ניתוח. בהמשך, הוקרן סרט על מתמחי המחלקה, תרומת יורם אלטמן, מבעלי חברת המדיה גרויטי. במגיעים לפרגן היו: יודפת הראל בוכריס; רו"ח ניר זיכלינסקי; עו"ד רונית זלקינד ועו"ד עופר צור; ואחרים, כאשר אלה סיכמו את הערב במסיבה יפואית. 

רונית זלקינד, עופר צור ודני פסרמן / אביב חופי

עוד כתבות

הפגנות בבגדאד נגד השלטון / צילום: רויטרס

צרות לטהרן גם ממערב: ההמונים בעיראק סימנו את האחראים לכאוס

הצרות של איראן בימים האחרונים אינן רק בתוך המדינה ● המפגינים בעיראק רואים בטהרן כאחראית עיקרית למצבם הקשה ● שריפת הקונסוליה האיראנית בעיר נג'ף שמדרום לבירה בגדד, סימלה את האשמה הזו

מפעל עלבד בדימונה / צילומים: אתר חברת אורון

קריסתן של מניות חברות הבדים נמשכת - ותוצאות הרבעון אינן מעודדות

בזמן שמדדי המניות המובילים קרובים לשיא, ספגו מניות מגזר הבדים ירידות משמעותיות מתחילת 2019 והתרחקו 35%-70% מהשיא שרשמו בשנים 2016-2017 בבורסת ת"א ● אף אחת מארבע החברות - שלא"ג, עלבד, ספאנטק ואבגול - לא הצליחה לשפר את הכנסותיה ברבעון השלישי של 2019

נתניהו וריבלין / צילומים: איל יצהר ורויטרס

המתווה שלא היה: איך הפיל הליכוד על ריבלין הצעה לרוטציה

במערכת הפוליטית שוב עולות הקריאות לכבד את "מתווה הנשיא", וחוזרת המנטרה: שנה-שנתיים-שנה • אלא שריבלין מעולם לא הזכיר רוטציה ולא הציע שנתניהו ישוב לשנת הכהונה הרביעית • כיצד נולד הספין, איך הוא התגלגל, ואיך נראית רוטציה אמיתית? ● המשרוקית של גלובס

מייסד עליבאבא ג'ק מא ומנכ"ל סופטבנק מסיושי סאן / צילום: רויטרס

הטיפ של מייסד עליבאבא למשקיע שהימר עליו לפני 2 עשורים

מייסד עליבאבא ג'ק מא השתתף היום בכנס בטוקיו, ובמסגרת פאנל שבו נכח גם מנכ"ל סופטבנק, מסיושי סאן, התייחס מא לשורת התסבוכות שאליו נקלע הקונגלומרט היפני ● על אף זאת, מא הדגיש כי הוא מעריץ של סאן ומצדד בו להמשיך לדבוק בדרכו - אסטרטגיית השקעות המונעות מ"תחושת בטן"

מייגן מרקל  / אינפוגרפיק: גטי אימג'ס

"כולנו יצורים פצועים שצריכים להירפא”

היא הואשמה בצביעות ובקפריזיות, בהעכרת היחסים עם משפחת המלוכה הבריטית, ובתרומה לקרע בין הנסיכים וויליאם והארי ● על רקע ההתנפלות עליה, קיבלה מייגן מרקל תמיכה בלתי צפויה דווקא מ-72 חברות פרלמנט מרחבי הקשת הפוליטית, שהתאחדו להגן עליה מפני התקשורת ● עכשיו היא משקיעה בבניית נוכחות גלובלית ● קווים לדמותה של מנהיגות נשית מזן חדש

פרופ’ איילת פישבך / צילום: תמונה פרטית

באנו לבאס: למה רובנו מתקשים ללמוד מכישלונות?

פרופ’ איילת פישבך, פסיכולוגית וחוקרת של כלכלה התנהגותית, מטילה ספק בתפיסה הרווחת שלפיה לכישלונות יש אפקט מלמד • הממצאים של מחקריה מפתיעים: נבירה בכישלון עלולה לטרפד הישגים עתידיים • הצד החיובי: יש דרכים אחרות לעודד מוטיבציה

שרון שפורר / צילום: כדיה לוי, גלובס

חם לה בגיהנום: שרון שפורר ניצחה את אפי נוה ולא מוכנה לשתוק

"חופשת הלידה שלי הלכה על דגמי ואפי נוה", מספרת העיתונאית שרון שפורר ● ב"אוף דה רקורד" היא מסבירה איך זה שהיא מסכימה עם הביביסטים בביקורת על מערכת המשפט, ולמה גיא פלג ואביעד גליקמן מגיעים לשחיתות מאוחר מדי ● ומה הבעיה שלה עם "גלובס"? ●  האזינו

דונלד טראמפ / צילום: Leah Millis, רויטרס

טראמפ: "יש יהודים בארה"ב שאינם אוהבים מספיק את ישראל"

בנאום לפני כנס של המועצה הישראלית-אמריקאית, ארגון של מהגרים ישראליים בארה"ב, מנה טראמפ את פעולותיו למען ישראל והכריז: "אני מקיים את הבטחותיי" ● הצהיר: לא בטוח שאעזוב את הבית הלבן אחרי שמונה שנים ● "אל תצביעו בעד הדמוקרטים – הם ייקחו לכם את כל הכסף"

משה ברקת/ צילום: רפי קוץ

הדרך לכישלון רצופה בכוונות טובות של הממונה על שוק ההון ברקת

בעולם שבו יש מחסור עצום באנליזה איכותית בכל צמתי ההשקעות בגופים המוסדיים, נכון יותר לעודד את המוסדיים להשקיע במחקר תומך השקעה שישפר את קבלת החלטות ההשקעה - ולא לייצר מחלקה ביורוקרטית שכל תפקידה הוא כסת"ח ● פרשנות

שי באב"ד / צילום: יונתן בלום, גלובס

"יש לנו אפס ציפיות מהמנהיגים שלנו": שי באב"ד רוצה שתדעו מה הוא עשה באוצר

שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, בראיון אישי ● על הילדות בהרצליה בבית דתי, על הסב הדומיננטי, על המינוי למנכ"ל "צים ישראל" בגיל 31, על ההתקדמות המהירה במגזר הציבורי, על ההצטרפות לרשימת כולנו לכנסת ועל הבוס, השר כחלון: "בתקופתו נעשו דברים שלא נעשו עשרות שנים"

השור של וול סטריט / צילום: שאטרסטוק

נתוני תעסוקה הקפיצו את וול סטריט; הדאו ג'ונס עלה 1.2%

קרטל הנפט אופ"ק יחד עם מעצמות נפט נוספות הגיעו להחלטה לצמצם את תפוקה הנפט ● בחודש נובמבר, כלכלת ארה"ב הוסיפה 266 אלף מקומות עבודה וזאת מעל לתחזיות האנליסטים שצפו תוספת של 186 אלף מקומות עבודה בלבד ● שיעור האבטלה המשיך לשבור שיאים וירד ל-3.5% ● כעת יורדת הסבירות שהפד יוריד את הריבית ● תשואות האג"ח הממשלתיות קפצו בהתאם

המומלצים לסוף השבוע

שלושה בסקירה אחת: ספרים לסוף השבוע

כמה המלצות למי שרוצים להעביר את הסופ"ש בבית: "גחליליות בלילה", "שלג" של רונית מטלון ו"חדר ענק נפתח" של מעיין בן אריה

מתוך הסדרה "מראדונה במקסיקו" / צילום: באדיבות פורום פילם

נרקומן של צומי: הסדרה "מראדונה במקסיקו" היא שברון לב

בסדרה "מראדונה במקסיקו", הפער בין דייגו שבתחתית החיים לבין המיתוס שהיה, דוקר בעיניים ומרסק את הלב

מתקן הפקת נפט/  צילום: רויטרס, Axel Schmidt

יצרניות הנפט יצמצמו את תפוקת הנפט ב-500 אלף חביות ליום

שרי האנרגיה מכמה ממעצמות הנפט הגדולות בעולם הודיעו היום כי נתקבלה הסכמה להעמיק את ההפחתה בייצור הנפט ● כתוצאה מכך, מחירי הנפט מזנקים כעת ב-1.3%

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון / צילום: דני מולושוק, רויטרס

אמזון תפתח משרדים במערב מנהטן; תעסיק למעלה מ-1,500 עובדים

הדיווח מגיע אחרי שבתחילת השנה אמזון ביטלה את פתיחת HQ2 בקווינס, וזאת בעקבות ביקורת ציבורית על הטבות המס שענקית הקמעונאות קיבלה בתמורה לפתיחת המטה בניו יורק ● עוד דווח כי פייסבוק נמצאת גם היא במגעים לשכור שטחי משרדים גדולים במערב מנהטן

בוריס ג'ונסון וג'סטין טרודו / צילום: Yui Mok, רויטרס

ממבחן פיזה עד מימון מפלגות - כמה אתם שולטים בחדשות?

מי צחקו על דונלד טראמפ, ממה הזהיר ה-FBI ובכמה זמן מקצר נתיב הקארפול את הנסיעה? 10 שאלות מסיפורים שהיו השבוע בחדשות

הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

בורסת תל אביב נפתחה בעליות; קבוצת דלק עולה ב-3%

ביום שישי האחרון נתונים טובים משוק העבודה האמריקאי הקפיצו את המדדים סביב ה-1% ● עיני השוק מופנות להודעת הריבית של הפד ביום חמישי ולבחירות בבריטניה

ספרים דצמבר / צילום: איל יצהר, גלובס

הגיבורים של סאלי רוני גם רוצים לחיות נכון; ויליאם פוקנר לא חס על קוראיו

ויליאם פוקנר אינו חס על הקוראים שלו, וגם בספר 'הקול והזעם' הקורא נדרש למאמץ מנטלי לא מבוטל ● סאלי רוני בראה ב'אנשים נורמלים' גיבורים פצועים בנפשם, לא לוותר לעצמם - למרות הקושי הכרוך בלהיות "נורמלי" ו"נכון"

שליחי Wolt, תל אביב / צילום: יח"צ

תנגוס בתן ביס? אפליקציית משלוחי האוכל Wolt מתרחבת לרמת השרון

אפליקציית המשלוחים, שהחלה לפעול בישראל לפני כשנה בת"א, מרחיבה את אזור הפעילות ונכנסת לרמת השרון ● להערכת החברה, השירות החדש מקצר את זמני ההמתנה למשלוח מ-90 דקות ל-31 דקות בממוצע ● כיום עובדת Wolt עם כ-500 מסעדות

צילום האלבום

"9" של האחיות כרקוקלי: מרקיד וקולי

"9" של האחיות כרקוקלי עונה על כל כללי הז'אנר, אבל לא מצליח לפרוץ את גבולותיו