גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אליאור זוארץ יחליף את דיויד ארנון בניהול סטנדרד של הראל

וגם: שלמה ינאי ויצחק קרינסקי עושים עסקים ו-ועידת הספורט-טק פתחה את יום המסחר בתל אביב

אליאןר זוארץ/ צילום: מיה כרמית דרור
אליאןר זוארץ/ צילום: מיה כרמית דרור

אליאור זוארץ ינהל את סטנדרד של הראל במקום דיויד ארנון שעובר לכלל 

נמשכים הכיסאות המוזיקליים בענף הביטוח: ל"גלובס" נודע כי אליאור זוארץ ימונה למנכ"ל סוכנות הביטוח הגדולה סטנדרד, ששייכת לקבוצת הראל. הסוכנות, שמוכרת ללקוחותיה את מוצרי החברה האם, הודיעה שלשום (ג') לעובדיה על מינויו של זוארץ כמנכ"ל במקומו של דיויד ארנון, שהודיע לחברה על סיום תפקידו יום קודם לכן. כפי שחשפנו קודם לכן, ארנון עזב את הראל, שהיא קבוצת הביטוח הגדולה בישראל, לטובת תפקיד משנה למנכ"ל וראש חטיבת ביטוחי הבריאות בקבוצת כלל ביטוח.

זוארץ כיהן בשנים האחרונות כסגנו של דיויד ארנון בסטנדרד והוא בתפקידי ניהול בקבוצת הראל כבר כ-7 שנים. לדברי מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל, "כניסתו של זוארץ לתפקיד מנכ"ל סטנדרד היא טבעית, לאור היכרותו העמוקה עם פעילותה של סטנדרד ותפקידו הבכיר בסטנדרד".

ארנון עוזב כאמור את הראל לטובת המתחרה כלל ביטוח, שבימים אלה משנה את הנהלתה. זאת במסגרת שינוי מבני ופרסונלי שמוביל מנכ"ל כלל, יורם נוה, שנכנס לתפקידו בתחילת החודש. ארנון מחליף בכלל את דניאל כהן, שניהל גם את חטיבת הלקוחות של החברה, ושעובר בימים אלה לקבוצת הביטוח הפניקס, שם הוא ינהל את חטיבת החיסכון לטווח ארוך.

ארנון מצטרף בכלל ביטוח לחברי ההנהלה החדשה, בראשם משה ארנסט שצפוי להתמנות לראש חטיבת חיסכון לטווח ארוך, עלית כספי שמנהלת את חטיבת הביטוח הכללי, ירון שמאי שינהל את כל מערכי המכירות של הקבוצה, יוסי דורי שינהל את חטיבת ההשקעות, ערן צ'רנינסקי שינהל את הכספים, ליאת שטראוס שתנהל חטיבה חדשה בחברה - לשירות ותפעול, ואחרים.

מה הקשר בין איציק צאיג, מארק טווין ואתי רוטר?

במלון דריסקו שנפתח באחרונה בדרום תל אביב, נפגשו השבוע חברי מועדון Superbrands ישראל. המפגש נפתח בסימן נוסטלגי, כאשר הנוכחים התרשמו מכך שהם נמצאים במלון, 150 אחרי הקמתו של המבנה המקורי שהוקם בסגנון עות'מני ואירח בזמנו דמויות מוכרות רבות, בהן אפילו הסופר האמריקני מארק טווין. 

היום הגיעו למקום חברי מועדון מסוג שונה - מנכ"לים שהמותגים בראשם הם עומדים, זכו בתואר של Superbrands הבינלאומי, אותו מייצגים בישראל אתי עמיעד וערן יסעור.

האורחים ניצלו את התזמון כדי להיפרד מאיציק צאיג, המסיים את תפקידו כמנכ"ל אסם, וסיפר על תוכניותיו ליום שאחרי הפרישה המתוכננת לסוף השנה, ועל כך שהוא כבר החל להשקיע במספר סטארט-אפים בתחום הרפואה וללוות את היזמים. לאווירה הנוסטלגית וההיסטורית במקום, הוסיפו אתי וגבי רוטר, מנכ"לים משותפים ומבעלי רשת קסטרו, שנזכרו כיצד הפרסומת המיתולוגית של קסטרו בכיכובם של יעל אבקסיס וליאור מילר (שכללה את סצינת המעיל המפורסמת) צולמה בחזית המלון. בחלק המקצועי של הדיון, נדונה הירידה בצריכה הפרטית שלדברי כמה מהנוכחים נובעת מכך שישראלים טסים יותר לחו"ל ושם רוכשים פריטים שבדרך כלל היו רוכשים בארץ. צאיג הוסיף שהדבר מוביל גם לירידה בשוק המזון, משום שיותר ישראלים שוהים יותר זמן בחו"ל ולכן לא רוכשים מזון בישראל, מה שפוגע במכירות.

עוד בנוכחים: עופר בלוך מנכ"ל חברת החשמל; סיגל אלבוים, מנכ"לית לנובו ישראל; אבי שומר, מנכ"ל ומבעלי צומת ספרים; אבינועם ספיר, מנכ"ל טבע ישראל; אביב ועופר איתני מבעלי ביתילי; אוולין כהן, מנכ"לית פדקס ישראל; עמיחי קילשטיין, מנכ"ל רשת H&M; עמרי לוטן, מנכ"ל מפעל הפיס ולשעבר מנכ"ל טבעול מקבוצת אסם; רוני שוורץ, מנכ"ל עמינח ואחרים.

עמיעד בלוך צאיג לוטן רוטר ויסעור / צילום: מורן מיטלקה

דרך הטבע: שלמה ינאי ויצחק קרינסקי, לשעבר בכירי טבע, עושים יחד עסקים

החיים שאחרי חברת טבע מעניקים לבכיריה לשעבר הזדמנויות מעניינות להיפגש. חברת Cambrex אשר מנכ"ל טבע לשעבר, שלמה ינאי, מכהן בה כיו"ר, הודיעה השבוע כי תרכוש את חברת Halo, אשר פרופ' יצחק קרינסקי, לשעבר מנהל יו"ר טבע יפן וטבע דרום אמריקה וכן סגן נשיא בחברה, מכהן בה כדירקטור.

קמברקס, הרוכשת, עוסקת בפיתוח חומרי גלם לתרופות גנריות ואינובטיביות ואילו היילו היא קבלן משנה בתחום הפיתוח והייצור של תרופות, בעיקר תרופות מורכבות ומסובות לייצור תרופות לילדים, ותרופות מוגנות בפקודת הסמים. היילו נרכשת תמורת 425 מיליון דולר. באמצעות רכישה זו תוכל קמברקס ליצור מוצר מוגמר יותר, ותרחיב את תחומי הפעילות שלה. כמו כן תניב לה הרכישה שני מפעלים חדשים.

לא ידוע אם הקשר בין החברות נוצר בתיווכם של שני הישראלים. ככל הידוע לא היה ביניהן קשר עסקי קודם. כעת יעלה מספר העובדים בקמברקס, בה משמש ינאי כיו"ר כאמור, לכ-1600. הרכישה צפויה לתרוב לחברה הנכסות של עוד כ-100 מיליון דולר בשנה.

תפקיד יו"ר קמדקס הוא היום תפקידו העיקרי של ינאי, אשר משמש בנוסף גם כיו"ר חברת פרוטליקס. קרינסקי, שהוא בעל רקע בתחומי הפיננסים מוול סטריט וגם בעל רקע אקדמי בתחום הפיננסים, משמש במספר תפקידים בכירים נוספים, ובניהים דירקטור ויו"ר זמני בחברת התרופות הגנריות והותיקות קונקורדיה, כדירקטור בחברת Achelios therapeutics וכן כיועץ עצמאי בחברה משלו. כך, שהעובדה ששלמה ינאי רכש את החברה שלו, לא תשאיר אותו בלי עבודה.

שלמה ינאי/ צילום: אפי שמח

עלו על הפודיום: ועידת הספורט-טק פתחה את יום המסחר בתל אביב

את יום המסחר פתחה היום הבורסה לניירות ערך בתל אביב באווירה ספורטיבית. במקום נפתחה ועידת הספורט-טק הבינלאומית הראשונה בישראל (The International Sports Tech Summit 2018) ולרגל המאורע עלו הנוכחים על הפודיום, שלא על מנת לקבל מדליות, אלא כדי ללחוץ על הפעמון ולפתוח את המסחר. לרחבת הכניסה של הבורסה הגיעו ספורטאים בעבר ובהווה (ובנשמה), יזמי סטארט-אפ מתחום הספורט, משקיעים ונציגים בינלאומיים של קבוצות ואיגודי ספורט מ-15 מדינות בעולם, בהם: נאור גלילי, מנכ"ל מכבי ישראל; יעל ארד וטל ברודי.

ועידת הספורט-טק מתקיימת ביוזמת אורן סימניאן, שותף בקולוסאום - מרכז החדשנות המאגד סטארט-אפיסטים מהתחום, שהושק במסגרת המפגש.

ומה הקשר בין ספורט לשוק ההון? איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך, נתן כדוגמה את יובנטוס, הנסחרת בבורסה האיטלקית, ורכשה את כדורגלן העל רונאלדו תמורת סכום עצום של למעלה מ-100 מיליון יורו. בן זאב הזכיר כי 24 שעות מרגע שהקבוצה רכשה את רונאלדו, היא כבר הצליחה להרוויח חזרה 50% מעלות הרכישה הודות לשטף רכישת חולצות השחקן על-ידי מעריציו. במקביל לכך, עלתה מנית הקבוצה בכ-35% בתוך שבוע. אז זה לא רק ספורט.

נאור גלילי יעל ארד איתי בן זאב וטל ברודי /  צילום: עומר מסינגר

עוד כתבות

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

הבורסה עברה לירידות קלות; בזק יורדת ב-3.3%, פתאל ב-4.3%

עליות בבורסות אירופה ובמסחר בחוזים על מדדי וול סטריט ● אורי גרינפלד מפסגות לקראת הודעת הריבית של בנק ישראל: "שוק המק"מ כבר מגלם באופן ברור את הפחתת הריבית ל-0% ברבעון האחרון של השנה ואנחנו למדנו שלא פעם מה שנכון יותר הוא גם מה שסביר שיקרה"

גת מגידו, פרופ' אסף חמדני וד"ר איל גבע, בועידת שוק ההון של גלובס / צילום: איל יצהר, גלובס

"בחברות ללא בעל שליטה, הבעיה המרכזית היא פיזור של בעלי המניות ומנהלים עם פיקוח חסר"

נושא האקטיביזם של בעלי מניות נידון בכנס "עושים שוק" של "גלובס" בשיחה עם גת מגידו, פרופ' אסף חמדני וד"ר איל גבע • "אנחנו רוצים להשקיע בחברות עם הנהלה איכותית - כזו עם מנכ"ל שהמשקיע סומך עליו שיידע לחלץ את החברה ממשבר"

מפעל פולקסוואגן / צילום: רויטרס

"תרמית להונות את גורמי הרגולציה": המדינה תובעת חצי מיליארד שקל מפולקסווגן ואאודי

לפי התביעה בין השנים 2008 ל-2016 יובאו לישראל כלי רכב מתוצרת פולקסווגן ואאודי בהם הותקנה תוכנה שמטרתה זיוף נתוני פליטת גזים, כך שיתאימו לדרישות התקינה בישראל ● סכום התביעה כולל את הערכת הנזק עקב הפליטות המזהמות ופיצויים עונשיים בגובה של כ-120 מיליון שקל

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים -  5 ביולי 2020

אמש באיכילוב: 8 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

מחלקת מונשמי קורונה / צילום: ראובן קסטרו, וואלה !NEWS

הגרף היומי: איך "כבשה" ישראל את הצמרת המפוקפקת בטבלת מספרי החולים החדשים

אחרי שנראה שישראל מצליחה להיחלץ מהמשבר הבריאותי, בשבועיים האחרונים מספר החולים היומי הולך ומטפס במהירות, גם ביחס לעולם • לישראל אין מערך יעיל לקטיעת שרשראות הדבקה, אך ישנה עלייה ניכרת במספר הבדיקות והקלה בתנאים, באופן המאפשר לאתר חולים רבים יותר

פועלים פלסטינים ממתינים במחסום / צילום: Oded Balilty, Associated Press

משבר הקורונה: הרשות הפלסטינית דורשת מישראל להסיר מחסומים

לדברי ראש הממשלה הפלסטיני ישראל מונעת מהרשות להקים מחסומים לבידוד ישובים ושכונות מוכי קורונה ● מספר החולים הפעילים בשטחי הרשות עלה ל-4,100 ומספר המתים עומד על 21

מירי רגב / צלם: אוריה תדמור

מהלך חדש של השרה רגב: מאגר נתונים של מחירי רכבים משומשים על בסיס דיווחי עסקאות בפועל

במשרד התחבורה טוענים כי המאגר יחזק את כוחם של הצרכנים מול מגרשי הטרייד אין והסוחרים וייצור תחרות בשוק מחירוני הרכב ● מנגד טוענים גורמים בענף הרכב: ספק אם מאגר כזה יהיה אמין ויוכל לשקף את מלוא המידע

רובע 3, תל אביב / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

כבר לא רק עניין של גיקים: כך רכישת נדל"ן בבלוקצ'יין הופכת למיינסטרים

המיתון העולמי הוליד יוזמות שהיו מוכרות למעטים - משקיעים שאיבדו מהונם יוכלו בקרוב כבר לא לרכוש דירה שלמה, אלא לקנות אחוזים קטנים במספר נכסים ● כך עולם הבלוקצ'יין חושף את עולם הנדל"ן לקהלים חדשים שלא היו נגישים ● האזינו

יעקב מרגי / צילום: תמר מצפי

מרגי קבע: עד שלא יושג הסכם מול אל על, חוק התעופה לא יקודם

ועדת הכלכלה כבר אישרה את השינוי בחוק התעופה לקריאה שנייה ושלישית עד שיו"ר הוועדה, יעקב מרגי, התערב ● בכך מנסה מרגי להפעיל לחץ לסיים את הסאגה הנמשכת חודשים במסגרתה דנים באותר ובאל על למתווה של סיוע

אילן כהן, פרופ' אבי בן בסט, אורנה ברי / צילום: תמר מצפי, שלומי יוסף, איל יצהר, גלובס

"הפתרונות הכלליים נגמרו. עכשיו צריכה להיות עבודת מטה פרטנית לפי ענפים"

"תקציב דו־שנתי ייתן ודאות ואורך נשימה למשק; צריך להקים גוף שכולל אנשי כלכלה ובריאות ותחומים נוספים כדי לתת ראייה כוללת" • "גלובס" מארח פאנל מומחים יומי בניסיון לסגור את הוואקום ולסייע במציאת פתרונות יצירתיים לקורונה הכלכלית ● סוגרים את הוואקום, מדור יומי חדש 

נשיאת בית הדין לעבודה ורדה וירט לבנה/ צילום: שלומי יוסף

החברה שנמצאה אחראית להטרדה מינית ברילוקיישן: "א.ר. פרויקטים חקלאות מים"

ביה"ד הארצי קיבל את בקשת ל"גלובס" לפרסם אם שם החברה שחויבה לשלם לעובדת שלה פיצוי בגובה 215 אלף שקל. זאת, לאחר שהעובדת הוטרדה מינית ע"י אדם זר בעת ששהתה מטעם החברה ברילוקיישן

אתר בנייה בראשל"צ / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

ארגונים אזרחיים: הוציאו את הרפורמה בהתחדשות עירונית מחוק ההסדרים

הרקע למכתב שנשלח על ידי ארגוני חברה ונציגי אקדמיה לעו"ד ארז קמיניץ ולממונה נדל"ן באגף תקציבים הוא פרסום טיוטת חוק ההסדרים הכוללת שורת סעיפים עם משמעות גדולה לתחום ההתחדשות העירונית

הוועידה הסתיימה  / עיצוב: גלובס

על פירוק גרעיני שליטה ואתגרי שוק ההון בימי המגפה: הצטרפו לשידור החי מוועידת האונליין של גלובס

איך משפיעה המגמה של פירוק גרעיני השליטה בחברות על הממשל התאגידי ● האם המצב תורם לאקטיביזם של בעלי המניות ● מה תפקיד הרגולציה בתוך השוק המשתנה ● ומה הם אתגרי שוק ההון בימי המגפה ● ועידת שוק ההון תתקיים היום בשעה 10:00 במערכת "גלובס"

בוריס ג'ונסון / צילום: רויטרס SIMON DAWSON

דיווח: אנגליה תעצור את פריסת רשתות ה-5G של וואווי בשל סנקציות אמריקאיות

על פי הדיווח, ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, צפוי לקבל השבוע דוח לפיו הסנקציות האמריקאיות על וואווי צפויות לחייב את החברה להסתמך על טכנולוגיה בעייתית, שעשויה להוות סיכון אבטחת מידע

בנימין נתניהו, השבעת הכנסת ה-35 / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ייסגרו אולמות אירועים, ברים וחדרי כושר: הממשלה אישרה את ההגבלות החדשות

שורת ההגבלות החדשות להתמודדות עם התפרצות הגל השני של המגפה אושרה בממשלה ● הצעת חוק לתיקון תקנות שעת חירום תועבר לאישור מליאת הכנסת באופן מיידי ● לפיד: "אנחנו המדינה היחידה בעולם שהגיעה לגל השני מוכנה עוד פחות טוב מהגל השני. נתניהו נכשל"

באפט, באספה השנתית בשנה שעברה. אירוע שמשך אלפי בני אדם בימי שיגרה / צילום: Associated Press

באפט משחרר את הניצרה: השקעת ענק לברקשייר בכ-9.7 מיליארד דולר

ברקשייר הת'וואי של האורקל מאומהה משחררת מעט מהר המזומנים של 137 מיליארד דולר עליו היא יושבת, ותרכוש את חטיבת האחסון והובלת הגז הטבעי של דומיניון אנרג'י תמורת 9.7 מיליארד דולר

אברהם ביגר, יו"ר דירקטוריון פז, בועידת שוק ההון של גלובס / צילום: איל יצהר, גלובס

אברהם ביגר: "אנחנו לא יודעים מתי המשבר ייגמר. צריך לשלוח כסף ישירות לחשבונות של האזרחים"

יו"ר חברת פז בוועידת שוק ההון של "גלובס": "צריך למצוא פיתרון רגולטורי שיאפשר דו שיח עם המשקיעים המוסדיים" ● "אנחנו במשבר לאומי מאוד מאוד קשה שיש לו תוצאות קשות וכך צריך להתייחס לזה" ● "אי אפשר להחזיק אנשים רעבים לאורך זמן"

שר האוצר ישראל כ"ץ ויו"ר  ההסתדרות ארנון בר-דוד / צילום: יניב לוי ויותם בן יצחק, יח"צ

הערכות: ההסתדרות תסכים להקפאת שכר במגזר הציבורי

בהסתדרות מבקשים לחתום על הסכם שכר חדש לעובדי המגזר הצ יבורי לאחר שהסתיים הסכם המסגרת הקודם שנחתם ב-2016 על ידי שר האוצר כחלון ● במסגרת ההסכם הקודם, שחל בשנים 2015-2019 קיבלו עובדי המגזר הציבורי תוספות שכר בהיקף מצטבר של כ-8% לאורך תקופת ההסכם

הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף

מי יקבל רישיון כמנהל השקעות? הפתרון לבחינת רשות ני"ע

לפני כשבוע התקיימה בחינה מקצועית ב' למבקשים להשיג רישיון כמנהלי השקעות ● לפניכם תשובות מנומקות לשאלות בבחינה

רפאל פרנקן / צילום: עודד קרני

האם התעשייה מוגנת מפני מתקפות סייבר? "בחלק מהמפעלים לא מבינים למה זה קשור אליהם"

רפאל פרנקו, סגן ראש מערך הסייבר הלאומי, מספר בראיון שקיים לאחרונה עם "גלובס" כיצד הוא נערך למתקפות עתידיות על התעשייה ועל המתקפה על אתרים ישראלים במאי: "תדרכנו את חברות ההוסטינג, האכלנו בכפית, ובכל זאת זה קרה"