גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

איך מתמודדים בהצלחה עם אתגרי גיוס כוח אדם איכותי?

חברות רבות משקיעות משאבים רבים בתהליך גיוס כוח אדם מתאים לתפקידים שונים ● לאחרונה נרתמת הטכנולוגיה לשדרוג ההליך והפיכתו למדויק יותר בשילוב בינה מלאכותית

ראיון עבודה. האם ניתן לערוך אותו ללא גורם אנושי?/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
ראיון עבודה. האם ניתן לערוך אותו ללא גורם אנושי?/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

הכתבה בשיתוף בסדנו

גיוס כוח אדם איכותי לחברה הוא משימה מאתגרת ולא פשוטה כלל. למרות הרצון לגייס את העובדים האיכותיים והמתאימים ביותר, לא תמיד הדבר מצליח. מגייסים בחברות שונות נתקלים בעובדים שמגלים חוסר רצינות בתהליך. למשל, כאלה שקובעים מספר רב של ראיונות עבודה, בשיטת תפוס ככל יכולתך, ואז מחליטים פשוט לא להופיע לראיון. או לחלופין כאלה שמתחילים לעבוד במקום עבודה חדש ולאחר זמן קצר, מחליטים שאינו מתאים להם - ופשוט קמים ועוזבים. אחד מהתפקידים של מגייסי כוח האדם הוא לאתר ולצפות את הבעיות הללו מראש.

קיימים גם אתגרים נוספים שיכולים לפגוע בתהליך, כמו למשל מועמדים שמסלפים, בין אם בכוונה ובין אם כתוצאה מאי הבנה שלהם, את קורות החיים והניסיון שלהם. מומחי כוח אדם, שמראיינים מועמדים בתהליך הקליטה שלהם לעבודה, נתקלים תוך כדי הראיון בדילמות שונות - כמו הצורך לאמת את הידע והניסיון של העובד, את הפרטים השונים שהוא מציין בקורות החיים שלו, ובכלל, לאפיין את האישיות שלו וההתאמה שלו לא רק לתפקיד, אלא גם לתרבות הארגונית של החברה.

כדי להתגבר על אתגרים מן הסוג הזה, ואף נוספים, חברות שמות דגש כיום על שיטות גיוס של "חבר מביא חבר" ומעודדות את העובדים הקיימים שלהם להמליץ למשרות על אנשים שהם מכירים ואף מתגמלות בכסף אם המלצה שכזו הביאה בסופו של דבר להעסקה. המחשבה מאחורי שיטת חבר מביא חבר היא פשוטה. עובדי החברה ממליצים על אנשים שהם מכירים מתוך ניסיון אישי, וגם מרגישים מחויבות כלפי ההמלצה. הם לא ימליצו על אנשים שהם אינם מאמינים בהם ויכולים אחר כך לפגוע בשם הטוב שלהם ובחברה.

איך מגייסים בחברות הגדולות?

קוקה קולה היא חברת המשקאות הגדולה ביותר בעולם, ובין המותגים העולמיים הכי חזקים שיש. עם פעילות גלובלית ענפה בלמעלה מ-200 שווקים ולמעלה מ-60 אלף עובדים, נושא גיוס כוח האדם חשוב מאוד בחברה. כמו בהרבה חברות בעולם, בקוקה קולה פועלים בשני מישורים מקבילים של גיוס כוח אדם, כפי שעולה ממסמכים פומביים שמפרסמת החברה הן באתר הרשמי שלה והן בכנסים שונים. האחד מתוך החברה (קידום, שדרוג רוחבי ועוד) והשני מחוצה לה. כדי לאתר את כוח האדם המתאים והאיכותי ביותר לתפקידים השונים, משתמשים בחברה בערוצי גיוס מגוונים, ביניהם גם אירועים ייעודייים מיוחדים, הגעה לקולג'ים ולאוניברסיטאות והתמחויות קיץ. בחברה עורכים מעקב צמוד אחרי ההתפתחות המקצועית של כל עובד ומנהלים "בנק טאלנטים" של העובדים המצטיינים, הכולל מידע על הכישורים שלהם ולאילו עוד תפקידים הם יכולים להתאים, ואז במקרה הצורך ניתן לשלוף מהמאגר מועמד מתאים.

זאת ועוד, כל עובד המועמד למשרה מסוימת עובר הערכה של מומחי כוח אדם שבודקים את ההתאמה בין התפקיד לאדם ולתרבות הארגונית של החברה. המועמד עובר תהליך של שמונה שלבים לפחות, שכוללים גם מבחנים שונים, ראיונות, בדיקת רקע, מעבר בהסכמה על המצב הרפואי שלו ועוד. התהליכים הללו כוללים גם מבחני הערכה שלא עוסקים בצורה ישירה בתפקיד שאליו העובד מתמיין, אלא בודקים את איכותו הכללית. למשל, הסקה מתמטית, מבחנים התנהגותיים ואפילו ראיון שכולל שאלות היפותטיות לחלוטין, דוגמת: "אם היית יכול לבחור באיזו תקופה להיוולד מחדש - מה היית בוחר?" - שאלות שהתפקיד שלהן הוא לבחון את מהירות התגובה והיצירתיות של המועמד.

תוכנת Intervyo. בוחנת מועמדים לעבודה בפרטי פרטים/צילום: יח"צ

תעשיית הסטארט-אפ תוביל לחדשנות בתחום?

קיים ויכוח גדול בשאלה אם ניתן למחשב את תהליך גיוס כוח האדם. יש הטוענים כי מדובר בתחום שלנצח יהיה בו צורך במגייס אנושי, שמתרשם באופן בלתי אמצעי מהמועמד, וששום תוכנת מחשב לא יכולה להחליף אותו. אבל דווקא בתחום הזה, מנסה אחת מחברות הסטארט-אפ הישראליות, Intervyo, לשנות את התמונה. המוצר הטכנולוגי עליו עובדים בחברה שם דגש על טכנולוגיות שיכולות להעניק לתהליך גיוס כוח האדם את מה שהיכולות האנושיות לא יכולות להתמודד עימו. למשל, קריאת תנועות הפנים הקטנות ביותר של המרואיין. מחקרים בתחום הפסיכולוגיה מראים שתזוזות מיניאטוריות של עשרות השרירים שנמצאים בפנים מעידות על התגובות הרגשיות של אדם, לזהות אמת ושקר, מצבי מתח ושמחה ועוד. את התנועות הללו העין האנושית לא מסוגלת לקלוט בצורה יעילה, אבל מעקב ממוחשב כן.

המערכת של Intervyo משדרגת את תהליך המיון והגיוס של כח אדם וגולת הכותרת בתהליך הוא ראיון העבודה האוטומטי. היכולות שלה מגוונות. היא יודעת לקרוא ולנתח תכונות אנושיות של המועמד לעבודה, לבצע ניתוח מקיף של הבעות פנים, שפת גוף, טון, כושר ביטוי ועוד, ואף לעמוד על כישוריו ומאפייני האישיות שלו שרלוונטיים לתפקיד. המערכת יודעת להמליץ ברמת דיוק גבוהה מאוד, מה נדרש מהמועמד לתקן וממליצה בפני מקבלי ההחלטות, מי הם המועמים הטובים ביותר לארגון ולמשרה.

מחפשים השקעה בסטארט-אפים איכותיים? לפרטים הקליקו כאן>>>

היא מציגה למועמד סדרה של שאלות, מאפשרת לו לענות ואף מנתחת בזמן אמת את התשובות שלו. בחברה מגדירים את התוכנה כ"מנהלת משאבי אנוש" וירטואלית. התוכנה, למעשה, מנהלת עם המועמד דוח שיח ועושה שימוש בביג דאטה כדי לנתח את יכולותיו. היא משתמשת במאגרי מידע עצומים (למשל, ראיונות קודמים, נתונים מחקריים, פעילות במדיה החברתית ועוד) ומסוגלת לספק בזמן מהיר מאוד ניתוח מקיף על מועמד שכולל אפילו את היכולות הקוגניטיביות שלו (כמה מהר, למשל, הוא מסוגל לחשוב ולעבד נתונים); היא אף מסוגלת לנתח את המשמעויות השונות מאחורי התשובות של המרואיין (למשל, אם המועמד בחר להשתמש במילים מסוימות או דיבר באינטונציה מסוימת - המערכת יודעת להוציא מכך תובנות בזמן אמת) ועוד. למרות האוטומציה הרבה שלה, היא עדיין מותירה מרווח גדול לשיקול הדעת האנושי בתהליך המיון.

המערכת של Intervyo לא מבטיחה רק נוחות, אלא גם חיסכון בעלויות. על פי הערכה של החברה לניהול משאבי אנוש בארה"ב - האיגוד המקצועי הגדול ביותר בארה"ב של מומחי משאבי אנוש, עלויות גיוס של עובד חדש שוות יותר משתי משכורות חודשיות לערך. כך, למשל, אם עובד מגויס לתפקיד בשכר חודשי של 5,000 שקל, אז עלות הגיוס שלו יכולה להגיע ל-10,000 שקל. ובמקרה של חברות השמה שגובות גם עמלה של עד ל-100% מעלות שכרו של העובד, הסכום יכול להיות גבוה יותר. לעומת זאת, המערכת של Intervyo מבצעת את כל התהליך בצורה אוטומטית וחכמה וכך חוסכת חלק גדול מהתהליכים ואת התשלום עליהם ואף מבצעת אותם מהר יותר.

הסטארט-אפ הישראלי המדובר הוא אחד מאלה הנתמכים על ידי קרן ההשקעות של קבוצת בסדנו. קבוצת ההשקעות המדוברת נוסדה בשנת 2013 על ידי איש העסקים אליעזר גרוס, ומתמחה מאז בהשקעות חכמות, בסטארט-אפים בשלביהם המוקדמים ובהייטק, כולל שותפויות עם גופים ידועים, ביניהם קבוצת "ריינהולד-כהן" לרישום פטנטים רוחניים (רעיונות שאינם בהכרח מוצרים מוחשיים - נ.ס.) ומשרד רואי החשבון Roth & Co מברוקלין. החברה מאפשרת כיום גם למשקיעים קטנים להשקיע בחזית הטכנולוגיה הישראלית.

שמעון שנקר,חברת בסדנו/צילום: שמואל שנקר

לדברי שמעון שנקר מחברת בסדנו, "ועדת ההשקעות שלנו, שבחנה את Intervyo, העניקה לה ציונים גבוהים מאד. כך שאישרנו למשקיעים קטנים להשקיע ספציפית במיזם האחד זה, ולא במספר מיזמים יחדיו כחלק מקרן השקעות, כפי שאנחנו עושים בדרך כלל. מאז שזיהינו את החברה ככזו ששווה להשקיע בה, הערכות השווי שלה צמחו וכיום מדובר באחד הסטארט-אפים הבולטים והמבטיחים שלנו", הוא מוסיף. לאחרונה, כך מספר שנקר, הצטרפו משקיעים נוספים בחברת Intervyo אשר השקיעו הן כספי והון אנושי. קרן ישראלית-רוסית, ובנוסף, קבוצת משאבי אנוש מהגדולות בסין, כדי לפתח מוצר מקביל גם לשוק הסיני.

אז Intervyo אמנם עוד לא ביצעה את האקזיט הנכסף, אבל לא מן הנמנע שבקרוב נחווה שינוי גדול בעולם משאבי האנוש - כשהטכנולוגיה תסייע לחברות השמה ולמנהלי משאבי אנוש בתהליך הגיוס בארגון, באופן שייעל את התהליך ויוזיל את עלותו. הרווח יהיה כולו של המועמדים, הארגונים וכמובן של המשקיעים בסטארט-אפים בתחום.

גם אתם יכולים להשקיע בסטארט-אפים איכותיים. לפרטים הקליקו כאן>>>

עוד כתבות

פרופ’ ראם סרי / צילום: איל יצהר

פיצוץ בחלל: מה קורה כששני כוכבים מתנגשים ולמה כדאי להשקיע במחקר על היווצרות זהב בחלל

לפני כשנה פיצחו מדענים תעלומה ארוכת שנים והראו שמקור הבזקי האור בחלל הוא התנגשות בין כוכבים ● פרופ' ראם סרי, שהיה שותף לגילוי, לא פוסל את האפשרות שפיצוץ כזה השמיד חיים בכדור הארץ ● וגם: מה הקשר בין הבזקי האור להיווצרות זהב ומדוע כדאי לממשלה להשקיע במחקר כזה

ניקי היילי, שגרירת ארה"ב באו"ם/ צילום: רויטרס

ארה"ב תצביע באו"ם לראשונה נגד גינוי שליטת ישראל ברמת הגולן

לאחר שנים של הימנעות, שגרירת ארה"ב לאו"ם ניקי היילי הודיעה היום (ו') כי תצביע נגד גינוי הריבונות הישראלית ברמת הגולן באו"ם ● "ההחלטה מוטה נגד ישראל"

מפגין נגד ברקזיט בצעדה היום בלונדון / צילום: רויטרס

דרמה בבריטניה: שורת התפטרויות בממשלה מאיימת על הסכם הברקזיט ומטלטלת את השווקים

רק אמש הצליחה ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי לאשר הסכם ברקזיט המשמר ברובו את המצב הקיים מול האיחוד מבחינת סחר ומסים ● היום התפטרו במחאה שרים בכירים בממשלתה - ועתידה הפוליטי נמצא בסכנה ● הליש"ט משלימה נפילה של 5.2% מתחילת השנה ● סקטור הבנקאות באירופה נסחר תחת לחץ, מניית הבנק הסקוטי RBS צונחת ב-7%

ויט ידליצ'קה, נשיא מדינת הקריפטו "ליברלנד" / צילום: איל יצהר

על גדות הדנובה ייסדתי את מדינת הבלוקצ'יין: נשיא ליברלנד אופטימי גם לאחר נפילת הביטקוין

"כמו שהביטקוין עשה במגזר הפיננסי, ליברלנד רוצה לחולל מהפכה בתחום הממשל באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ'יין", אומר בראיון ל"גלובס" ויט ידליצ'קה, מייסד ונשיא מדינת ליברלנד, הדוגלת באידיאולוגיה ליברטריאנית ● אף שקרואטיה וסרביה מסרבות להכיר במיקרו-מדינה שהוקמה על הגבול ביניהן, כבר חצי מיליון איש הגישו בקשות לאזרחות בליברלנד, ובהם יותר מ-4,000 ישראלים

נתוני נדל"ן / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

מדד מחירי הדירות עלה ב-0.1%; מדד המחירים לצרכן באוקטובר עמד בציפיות ועלה ב-0.3%

מחירי הדירות ב-12 החודשים האחרונים רשמו ירידה של 1.9% ומחירי הדירות החדשות ירדו באוגוסט-ספטמבר ב-0.6% ● מחוז הצפון בלט עם עלייה של 1.1% במחירי הדירות באוגוסט-ספטמבר ● קצב עליית המחירים ב-12 החודשים האחרונים עומד בעקבות המדד האחרון על 1.2%

בנימין נתניהו/צילום:אלכס קולומויסקי

בתום פגישת נתניהו-בנט מסתמן: ישראל הולכת לבחירות

בתום פגישת ראש הממשלה ושר החינוך הובן כי נתניהו לא ייתן לבנט את תיק הביטחון ופניה של ישראל לבחירות ● נתניהו במאמצים אחרונים למנוע בחירות קרא לשרים "לא להפיל ממשלת ימין" אולם הסיכויים לבלימת הבחירות קלושים

אביגדור ליברמן מודיע על התפטרות/ צילום: רפי קוץ

כהונת ליברמן והמטרו בגוש דן, כמה אתם שולטים בחדשות?

מי הלך לעולמו, למה הורחק הפעם אורן חזן ומה השיא של עליבאבא ביום הרווקים? בואו לבחון מה אתם זוכרים מהסיפורים של השבוע

תחנת רכבת ארלוזורוב/ צילום : איל יצהר

נוסעים על בטן ריקה: למה אין מה לאכול ברכבת ישראל?

בזמן שבאירופה תחנות הרכבת הגדולות מלאות במסעדות ובחנויות, אצלנו יש בקושי מזנון עם עגלה וכריכים בניילון נצמד. מי אשם?

דונלד טראמפ / רויטרס

בית-המשפט לטראמפ: אתה חייב להתיר כניסת כתב CNN לבית הלבן

שופט בוושינגטון, שמונה לתפקיד ע"י טראמפ, הורה לנשיא להחזיר לג'ים אקוסטה, כתב ערוץ החדשות, היתר כניסה לבית הלבן ● טראמפ שלל את ההיתר בעקבות עימות מילולי עם הכתב במסיבת עיתונאים ● עם זאת, מדובר בפסיקה זמנית

בעבור חופן זרעי צ'יה / איור : עומר הופמן

ביום שבו התחתנתי, הבנתי לפתע מהו האושר בחיים, אבל אז, מתברר, זה כבר היה מאוחר מדי

אחרי שלמדתי מיעלי שללכת לאיבוד ולמצוא את הדרך הם בעצם שני צדדיו של אותו מטבע, קיבלתי בהבנה את הסדנאות, את האבחונים בשיטת התדר וגם את המתקשרת ● הטור של ליאור טומשין

עורך דין יחיאל וינרוט / צילום: יונתן בלום

"הפיצול במשרד מייצר פיקנטריה אבל אנחנו ממשיכים כרגיל והמוטו הוא לשכב על הגדר בשביל הלקוח"

שלושים ימי האבל על מותו של עו"ד יעקב וינרוט בקושי הסתיימו, אבל המשרד שייסד כבר ידע מאז מהלומה נוספת, עם פרישתו של עו"ד עמית חדד, ותיקי נתניהו עמו ● G צולל אל מאחורי הקלעים של הפיצול הדרמטי ומציג את דור ההמשך, עו"ד יחיאל וינרוט, בראיון בכורה

מארק צוקרברג / צילום: סטפן לם, רויטרס

למרות הביקורת על תפקודו: צוקרברג לא יוותר על תפקיד יו"ר פייסבוק

תחקיר של הניו יורק טיימס צייר תמונה לא מחמיאה של צוקרברג וסנדברג, והעלה כי משרד יחסי ציבור של פייסבוק, דפיינרס, ניסה לקשור את מותחי הביקורת על החברה לג'ורג' סורוס ● צוקרברג לעיתונאים: "לא הכרתי את שיתוף הפעולה עם דפיינרס עד התחקיר"

דורון אביגדורי / צילום: שלומי יוסף

מזירת פשע לזירת מרוץ: דורון אביגדורי, קצין מז"פ ואיש ברזל

דורון אביגדורי, קצין משטרה בכיר במז"פ ביום ואיש ברזל בשעות הפנאי (שאין לו), הקים את תחרות האולטרה מן הישראלית, שהתקיימה השבוע בפעם השלישית

מרים פיירברג / צילום: שלומי יוסף

בחירות תחת עננת חשדות: כמה הציבור בישראל מוכן לסלוח לנתניהו

האם הציבור הישראלי יבוא חשבון בקלפי עם הליכוד וראש הממשלה בשל החשדות נגד נתניהו ובני משפחתו? ● תוצאות הבחירות לרשויות המקומיות לא יכולות לנבא את התשובה ● וגם: אם לאסירים בבתי הכלא מגיע שטח מחיה סביר, אז גם לחולים המאושפזים בבתי החולים ● פרשנות

פיצה מעדנות / צילום: יחצ

ריקול בתנובה: בפיצה של מעדנות עלולים להימצא שבבי מתכת

בהודעת החברה מודגש כי מדובר במספר מצומצם של פיצה משפחתית על בסיס קמח מלא, 500 גרם, מק"ט 7290014218093, תאריך אחרון לשימוש 24.10.19 ● "מעדנות מחויבת לבריאות הציבור, לאיכות ולטיב מוצריה ופועלת בשקיפות מלאה מול הצרכנים"

פועלי בניין / צילום: תמר מצפי

דרמה בענף הבניין: מהשבוע חובה להציב מנהל עבודה בכל סוגי עבודות הבנייה

לפי הוראה שנכנסה לתוקף השבוע כל עבודת בנייה בישראל לרבות שיפוצים מחייבת מנהל עבודה באתר ● גורמים בענף: אין מספיק מנהלי עבודה בישראל

מי שומר על המידע של משתמשי פייסבוק? שאלה טובה / צילום: shutterstock

דוח השקיפות של פייסבוק: מחקה 1.5 מיליארד חשבונות מזויפים בחצי שנה

כמו כן מחקה פייסבוק 5.4 מיליון ביטויים של דברי שטנה והסתה מהרשת החברתית ● במחצית השנייה של 2018 החברה אף הסירה 65.6 מיליון תכנים שהכילו עירום

ביטקוין / איור: רויטרס - Dado Ruvic

נפילה כואבת בשוק הקריפטו: ביטקוין בשפל של 13 חודשים; המטבע של ריפל עלה למקום השני בשוק

(עדכון) - הביטקוין נסחר בשעות הצהריים סביב שער של 5,500 דולר ● שוק המטבעות הדיגיטליים איבד ביממה האחרונה 14% משוויו ● המטבע של פלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום צנח ביותר מ-15%, ושווי השוק שלו נפל מהמקום השני לשלישי בשוק ● מחירו של XRP, מטבע הקריפטו של ריפל, ירד ביותר מ-12%, אבל הצליח לטפס למקום השני בשוק

עו"ד יוסי לוי / צילום: איל יצהר

בוררות חלומית לאלקטרה-סולל בונה: השותפות זכתה ב-40 מיליון דולר מחברה קוריאנית

מוסד הבוררות של לשכת המסחר הבינלאומית הכריע בתביעה שהוגשה נגד חברה קוריאנית שנבחרה לבצע את עבודות המנהור בפרויקט הקמת תחנת-הכוח לאגירה שאובה בגלבוע

שרת המשפטים איילת שקד בפורום האחד עשר / צילום: שלומי יוסף

האם שקד מתחמקת ממענה ברור בשאלת הסמכות של בג"ץ בעניין פוזננסקי-כץ?

נשיא העליון בדימוס א' גרוניס שעמד בראש בית הדין המשמעתי, קבע כי העונש עליו הסכימו הצדדים אינו בסמכות ביה"ד. על כך הגישה השופטת עתירה לבג"ץ ● בסיום הדיון בבג"ץ בעניינה של השופטת, ביקשו השופטים משקד כי תבהיר כיצד היא סבורה שיש לנהוג במקרה שיימצא כי העונש המוסכם חורג מסמכות ● היום הוגשה תגובת שקד: "העונש בסמכות. לא די בנזיפה"