גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

איך מתמודדים בהצלחה עם אתגרי גיוס כוח אדם איכותי?

חברות רבות משקיעות משאבים רבים בתהליך גיוס כוח אדם מתאים לתפקידים שונים ● לאחרונה נרתמת הטכנולוגיה לשדרוג ההליך והפיכתו למדויק יותר בשילוב בינה מלאכותית

ראיון עבודה. האם ניתן לערוך אותו ללא גורם אנושי?/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
ראיון עבודה. האם ניתן לערוך אותו ללא גורם אנושי?/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

הכתבה בשיתוף בסדנו

גיוס כוח אדם איכותי לחברה הוא משימה מאתגרת ולא פשוטה כלל. למרות הרצון לגייס את העובדים האיכותיים והמתאימים ביותר, לא תמיד הדבר מצליח. מגייסים בחברות שונות נתקלים בעובדים שמגלים חוסר רצינות בתהליך. למשל, כאלה שקובעים מספר רב של ראיונות עבודה, בשיטת תפוס ככל יכולתך, ואז מחליטים פשוט לא להופיע לראיון. או לחלופין כאלה שמתחילים לעבוד במקום עבודה חדש ולאחר זמן קצר, מחליטים שאינו מתאים להם - ופשוט קמים ועוזבים. אחד מהתפקידים של מגייסי כוח האדם הוא לאתר ולצפות את הבעיות הללו מראש.

קיימים גם אתגרים נוספים שיכולים לפגוע בתהליך, כמו למשל מועמדים שמסלפים, בין אם בכוונה ובין אם כתוצאה מאי הבנה שלהם, את קורות החיים והניסיון שלהם. מומחי כוח אדם, שמראיינים מועמדים בתהליך הקליטה שלהם לעבודה, נתקלים תוך כדי הראיון בדילמות שונות - כמו הצורך לאמת את הידע והניסיון של העובד, את הפרטים השונים שהוא מציין בקורות החיים שלו, ובכלל, לאפיין את האישיות שלו וההתאמה שלו לא רק לתפקיד, אלא גם לתרבות הארגונית של החברה.

כדי להתגבר על אתגרים מן הסוג הזה, ואף נוספים, חברות שמות דגש כיום על שיטות גיוס של "חבר מביא חבר" ומעודדות את העובדים הקיימים שלהם להמליץ למשרות על אנשים שהם מכירים ואף מתגמלות בכסף אם המלצה שכזו הביאה בסופו של דבר להעסקה. המחשבה מאחורי שיטת חבר מביא חבר היא פשוטה. עובדי החברה ממליצים על אנשים שהם מכירים מתוך ניסיון אישי, וגם מרגישים מחויבות כלפי ההמלצה. הם לא ימליצו על אנשים שהם אינם מאמינים בהם ויכולים אחר כך לפגוע בשם הטוב שלהם ובחברה.

איך מגייסים בחברות הגדולות?

קוקה קולה היא חברת המשקאות הגדולה ביותר בעולם, ובין המותגים העולמיים הכי חזקים שיש. עם פעילות גלובלית ענפה בלמעלה מ-200 שווקים ולמעלה מ-60 אלף עובדים, נושא גיוס כוח האדם חשוב מאוד בחברה. כמו בהרבה חברות בעולם, בקוקה קולה פועלים בשני מישורים מקבילים של גיוס כוח אדם, כפי שעולה ממסמכים פומביים שמפרסמת החברה הן באתר הרשמי שלה והן בכנסים שונים. האחד מתוך החברה (קידום, שדרוג רוחבי ועוד) והשני מחוצה לה. כדי לאתר את כוח האדם המתאים והאיכותי ביותר לתפקידים השונים, משתמשים בחברה בערוצי גיוס מגוונים, ביניהם גם אירועים ייעודייים מיוחדים, הגעה לקולג'ים ולאוניברסיטאות והתמחויות קיץ. בחברה עורכים מעקב צמוד אחרי ההתפתחות המקצועית של כל עובד ומנהלים "בנק טאלנטים" של העובדים המצטיינים, הכולל מידע על הכישורים שלהם ולאילו עוד תפקידים הם יכולים להתאים, ואז במקרה הצורך ניתן לשלוף מהמאגר מועמד מתאים.

זאת ועוד, כל עובד המועמד למשרה מסוימת עובר הערכה של מומחי כוח אדם שבודקים את ההתאמה בין התפקיד לאדם ולתרבות הארגונית של החברה. המועמד עובר תהליך של שמונה שלבים לפחות, שכוללים גם מבחנים שונים, ראיונות, בדיקת רקע, מעבר בהסכמה על המצב הרפואי שלו ועוד. התהליכים הללו כוללים גם מבחני הערכה שלא עוסקים בצורה ישירה בתפקיד שאליו העובד מתמיין, אלא בודקים את איכותו הכללית. למשל, הסקה מתמטית, מבחנים התנהגותיים ואפילו ראיון שכולל שאלות היפותטיות לחלוטין, דוגמת: "אם היית יכול לבחור באיזו תקופה להיוולד מחדש - מה היית בוחר?" - שאלות שהתפקיד שלהן הוא לבחון את מהירות התגובה והיצירתיות של המועמד.

תוכנת Intervyo. בוחנת מועמדים לעבודה בפרטי פרטים/צילום: יח"צ

תעשיית הסטארט-אפ תוביל לחדשנות בתחום?

קיים ויכוח גדול בשאלה אם ניתן למחשב את תהליך גיוס כוח האדם. יש הטוענים כי מדובר בתחום שלנצח יהיה בו צורך במגייס אנושי, שמתרשם באופן בלתי אמצעי מהמועמד, וששום תוכנת מחשב לא יכולה להחליף אותו. אבל דווקא בתחום הזה, מנסה אחת מחברות הסטארט-אפ הישראליות, Intervyo, לשנות את התמונה. המוצר הטכנולוגי עליו עובדים בחברה שם דגש על טכנולוגיות שיכולות להעניק לתהליך גיוס כוח האדם את מה שהיכולות האנושיות לא יכולות להתמודד עימו. למשל, קריאת תנועות הפנים הקטנות ביותר של המרואיין. מחקרים בתחום הפסיכולוגיה מראים שתזוזות מיניאטוריות של עשרות השרירים שנמצאים בפנים מעידות על התגובות הרגשיות של אדם, לזהות אמת ושקר, מצבי מתח ושמחה ועוד. את התנועות הללו העין האנושית לא מסוגלת לקלוט בצורה יעילה, אבל מעקב ממוחשב כן.

המערכת של Intervyo משדרגת את תהליך המיון והגיוס של כח אדם וגולת הכותרת בתהליך הוא ראיון העבודה האוטומטי. היכולות שלה מגוונות. היא יודעת לקרוא ולנתח תכונות אנושיות של המועמד לעבודה, לבצע ניתוח מקיף של הבעות פנים, שפת גוף, טון, כושר ביטוי ועוד, ואף לעמוד על כישוריו ומאפייני האישיות שלו שרלוונטיים לתפקיד. המערכת יודעת להמליץ ברמת דיוק גבוהה מאוד, מה נדרש מהמועמד לתקן וממליצה בפני מקבלי ההחלטות, מי הם המועמים הטובים ביותר לארגון ולמשרה.

מחפשים השקעה בסטארט-אפים איכותיים? לפרטים הקליקו כאן>>>

היא מציגה למועמד סדרה של שאלות, מאפשרת לו לענות ואף מנתחת בזמן אמת את התשובות שלו. בחברה מגדירים את התוכנה כ"מנהלת משאבי אנוש" וירטואלית. התוכנה, למעשה, מנהלת עם המועמד דוח שיח ועושה שימוש בביג דאטה כדי לנתח את יכולותיו. היא משתמשת במאגרי מידע עצומים (למשל, ראיונות קודמים, נתונים מחקריים, פעילות במדיה החברתית ועוד) ומסוגלת לספק בזמן מהיר מאוד ניתוח מקיף על מועמד שכולל אפילו את היכולות הקוגניטיביות שלו (כמה מהר, למשל, הוא מסוגל לחשוב ולעבד נתונים); היא אף מסוגלת לנתח את המשמעויות השונות מאחורי התשובות של המרואיין (למשל, אם המועמד בחר להשתמש במילים מסוימות או דיבר באינטונציה מסוימת - המערכת יודעת להוציא מכך תובנות בזמן אמת) ועוד. למרות האוטומציה הרבה שלה, היא עדיין מותירה מרווח גדול לשיקול הדעת האנושי בתהליך המיון.

המערכת של Intervyo לא מבטיחה רק נוחות, אלא גם חיסכון בעלויות. על פי הערכה של החברה לניהול משאבי אנוש בארה"ב - האיגוד המקצועי הגדול ביותר בארה"ב של מומחי משאבי אנוש, עלויות גיוס של עובד חדש שוות יותר משתי משכורות חודשיות לערך. כך, למשל, אם עובד מגויס לתפקיד בשכר חודשי של 5,000 שקל, אז עלות הגיוס שלו יכולה להגיע ל-10,000 שקל. ובמקרה של חברות השמה שגובות גם עמלה של עד ל-100% מעלות שכרו של העובד, הסכום יכול להיות גבוה יותר. לעומת זאת, המערכת של Intervyo מבצעת את כל התהליך בצורה אוטומטית וחכמה וכך חוסכת חלק גדול מהתהליכים ואת התשלום עליהם ואף מבצעת אותם מהר יותר.

הסטארט-אפ הישראלי המדובר הוא אחד מאלה הנתמכים על ידי קרן ההשקעות של קבוצת בסדנו. קבוצת ההשקעות המדוברת נוסדה בשנת 2013 על ידי איש העסקים אליעזר גרוס, ומתמחה מאז בהשקעות חכמות, בסטארט-אפים בשלביהם המוקדמים ובהייטק, כולל שותפויות עם גופים ידועים, ביניהם קבוצת "ריינהולד-כהן" לרישום פטנטים רוחניים (רעיונות שאינם בהכרח מוצרים מוחשיים - נ.ס.) ומשרד רואי החשבון Roth & Co מברוקלין. החברה מאפשרת כיום גם למשקיעים קטנים להשקיע בחזית הטכנולוגיה הישראלית.

שמעון שנקר,חברת בסדנו/צילום: שמואל שנקר

לדברי שמעון שנקר מחברת בסדנו, "ועדת ההשקעות שלנו, שבחנה את Intervyo, העניקה לה ציונים גבוהים מאד. כך שאישרנו למשקיעים קטנים להשקיע ספציפית במיזם האחד זה, ולא במספר מיזמים יחדיו כחלק מקרן השקעות, כפי שאנחנו עושים בדרך כלל. מאז שזיהינו את החברה ככזו ששווה להשקיע בה, הערכות השווי שלה צמחו וכיום מדובר באחד הסטארט-אפים הבולטים והמבטיחים שלנו", הוא מוסיף. לאחרונה, כך מספר שנקר, הצטרפו משקיעים נוספים בחברת Intervyo אשר השקיעו הן כספי והון אנושי. קרן ישראלית-רוסית, ובנוסף, קבוצת משאבי אנוש מהגדולות בסין, כדי לפתח מוצר מקביל גם לשוק הסיני.

אז Intervyo אמנם עוד לא ביצעה את האקזיט הנכסף, אבל לא מן הנמנע שבקרוב נחווה שינוי גדול בעולם משאבי האנוש - כשהטכנולוגיה תסייע לחברות השמה ולמנהלי משאבי אנוש בתהליך הגיוס בארגון, באופן שייעל את התהליך ויוזיל את עלותו. הרווח יהיה כולו של המועמדים, הארגונים וכמובן של המשקיעים בסטארט-אפים בתחום.

גם אתם יכולים להשקיע בסטארט-אפים איכותיים. לפרטים הקליקו כאן>>>

עוד כתבות

חולדות/ צילום: רויטרס - Himanshu Sharma

הן אוכלות לנו את הפיצה, ולא רק אותה: המין האנושי מפסיד את המלחמה נגד החולדות

הן גמישות ונועזות, מסתגלות בקלות לתנאים משתנים, יכולת הלמידה שלהן מעוררת השתאות, ואיך אפשר בלי להזכיר את כושר הרבייה הרצחני. המין האנושי מובס שוב ושוב במלחמת החורמה הנצחית שהוא מנהל נגד החולדות, האם יש סיכוי שבקרוב המצב הזה ישתנה?

קלייר פוי/ צילום: REUTERS Vincent West

על חרדה ודעה קדומה: כך הגיעה השחקנית קלייר פוי לשחק את המלכה אליזבת

"חרדה הייתה חלק מהחיים שלי, אבל הבנתי את זה רק כשהייתי בת 25" ● "להרגיש 'טיפשה' זה לא נעים. לא הייתי באמת טובה בשום דבר" ● "משחק לא היה אני, ולא היה הדרך שבה גידלו אותי" ● קלייר פוי, הוד מעלתה המלכה אליזבת בשבילכם, בראיון שינתץ את כל מה שאולי חשבתם עליה

מנחם ויינברג/ צילום: כדיה לוי

החקירה מתרחבת: רשות ני"ע ערכה חיפוש במשרדי מיקרומדיק

עם זאת, החברה דיווחה כי החקירה אינה נוגעת לחשדות נגד החברה או נגד נושאי משרה בה ● מוקדם יותר השבוע, נחקר גם נושא משרה בכיר בחברת רוסאריו קפיטל, שהובילה יחד עם אחרים הנפקה של מיקרומדיק בעקבותיה נהיה רו"ח מנחם ויינברג, שנחקר השבוע באזהרה בחשד לשימוש במידע פנים, בעל עניין בחברה

שיעור רכיבה על מטאטא בטירת אניק/ צילום:סיוון סקריבנר

בני משפחת שפירא הם כנראה אלופי העולם בטירות

בני משפחת שפירא הם כנראה אלופי העולם בטירות, אחרי שביקרו כבר ביותר מ-90 טירות ובתי אחוזה ברחבי בריטניה, ועוד ידם נטויה ● המלצות? הטירה שצילמו בה לסרט "הארי פוטר", זו שבעליה הרסו אותה בכוונה, הארמון שהיטלר רצה לגור בו ועוד

דניאל וקסמן/ צילום: כפיר זיו

מירי רגב? "חיבוק זה לא דבר טוב. מי שמחבק אותך בדרך כלל רוצה ממך משהו"

דניאל וקסמן חתום על כמה מהסרטים החשובים והטעונים בתולדות הקולנוע הישראלי, מה שלא שינה את העובדה שעשר שנים הוא חיפש מימון לסרט החדש שלו, "עכו חלומות", וגם כשסוף־סוף מצא תקציב ל־14 ימי צילום, הילדים שלו עבדו על הסט ● ראיון

איילת שקד ורועי פולקמן / צילום: שלומי יוסף

למה מתכוונים הח"כים כשהם אומרים "הוצאה אזרחית"

חברי הכנסת סתיו שפיר ורועי פולקמן מצאו עצמם מתווכחים מה קרה להוצאה האזרחית בתקופת הממשלה האחרונה - האם היא עלתה או ירדה ● מי צודק? בדיקת המשרוקית של גלובס מצאה ששניהם לא מדייקים ומבלבלים בינה לבין מונחים אחרים

מכבי ת"א כדורסל / צילום: שלומי יוסף

למה דוחף פתאום מנכ"ל משרד הספורט למיסוי השחקנים המתאזרחים?

הסכסוך בכדורסל הישראלי: גורמים המעורים במהלכים מעידים כי לפני כמה שבועות "מירי רגב הייתה ערב פריימריז בליכוד, ולא רצתה שהסיפור של המיסוי יחזור אליה כבומרנג בקלפי" ● עכשיו אין למנכ"ל שום בעיה לטפל גם בעניין שנחשב נפיץ ● משרד הספורט: אין לטענות כל שחר

אחמד טיבי / צילום: איל יצהר

איימן עודה ואחמד טיבי מאחדים רשימות

יו"ר חד"ש ויו"ר תע"ל יכהנו במשותף כיו"ר המפלגה המאוחדת, כשבראש הרשימה יוצב עודה, וטיבי יהיה יו"ר הסיעה בכנסת ● העשיריה הראשונה ברשימה תורכב בחלוקה שווה של חמישה נציגים מכל מפלגה

יגאל טמיר/ צילום: שלומי יוסף

המשקיע שלקח את המיליונים שהרוויח באקזיט של מובילאיי והלך להקים מפלגה לא שגרתית

כבר שנים שיגאל טמיר משקיע מהונו לא רק בסטארט–אפים עסקיים אלא גם במיזמים פוליטיים, ונותר עמוק מתחת לרדאר ● כעת, עם השקת מפלגת ישר, הוא חושף לראשונה את סיפור חייו הלא שגרתי: "אני מוכן להיכנס לדברים שנראים הזויים, ובלבד שההתקדמות תהיה תלויה בי" ● מאיפה הכסף? על מובילאיי שמעתם

קנאביס / צילום: רויטרס Nir Elias

מניות הקנאביס שהבורסה דוחה את כניסתן למדדים עד להשלמת המיזוג לענף

ועדת המדדים באחוזת בית מבקשת להמתין עם צירופן של מניות הקנאביס הרודיום ווייטסמוק לפחות עד השלמת מיזוג פעילות הקנאביס שכל אחת מהן מבקשת לבצע

גן הפסלים של מאיר דודזון/ צילום: אורלי גנוסר

גם טבע, גם תרבות: קיבוץ אילון שבגליל המערבי הוא בית למוזיקה וקונצרטים

קיבוץ אילון שבגליל המערבי הוא בית למוזיקה וקונצרטים, וגם ממש קרוב למסלולי טיול מצוינים ● מרכז המוזיקה קשת אילון הוא פרויקט כיתות אמן לכלי קשת שפועל כ-30 שנה ● הוא מארח נגנים מהארץ ומהעולם למחנות קיץ בסטנדרט גבוה במיוחד

סקר הסקרים

סקר הסקרים: כחול לבן הדיחה את הליכוד מראש הטבלה

מי מתחזק, מי נחלש ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הלוהטת

חיסונים / צילום: שאטרסטוק

הורות לפי מערכת המשפט: חיסונים זה טוב, בית ספר ייחודי - פחות

על הקשר בין החלטת בית המשפט העליון לתת הכשר משפטי לאפלייה בין מוסדות חינוך בתל אביב, לבין החלטת בית המשפט למשפחה לחייב אבא לחסן את ילדתו מצהבת

רון חולדאי / צילום: איל יצהר

מכה לעיריית ת"א ויום חג ליזמים: ועדת הערר ביטלה בצעד דרמטי שורה של הנחיות שעצרו פרויקטי נדל״ן חדשים

הנחיות מרחביות שניסחה עיריית תל אביב ושנכנסו לתוקף לפני שנתיים, הטילו מגבלות על הבנייה, ואיפשרו לוועדה המקומית לסרב לבקשות למתן היתרים מבלי להפעיל שיקול דעת ● שורה של עררים שהוגשו כנגד ההנחיות התקבלו וחלק ניכר מההנחיות המרחביות בוטל

הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

בורסה תחת חקירות: שבוע סוער שבמרכזו חקירת חשדות לשימוש במידע פנים, אך גם עבירות של מרמה וסיוע להלבנת הון

תוך ימים ספורים התפרסמו פרשיות וחשדות הנוגעות ללא פחות מ-7 חברות בורסאיות, או לחילופין לנושאי משרה, בעלי שליטה ועניין הקשורים בהן ● החברות הגיבו בירידות, אבל נראה שהפרשות רחוקות מסיום, ולא מן הנמנע כי אלה יתרחבו בהמשך לחברות ולפעילים נוספים בשוק ● תמונת מצב

יאיר לפיד בכנס יש עתיד / צילום: טל שניידר

כמה מנדטים יאבד האיחוד של גנץ ולפיד בחודשיים? ומה עם מרצ?

פאנל האסטרטגים של "גלובס" מלווה את הבחירות • והפעם: ד"ר גיל סמסונוב, נסים דואק ושירה מרגלית מנסים להבין האם האיחוד בין גנץ ללפיד ישרוד את החודשיים הארוכים עד יום הבחירות • שידורי התעמולה

רוני שינקמן / צילום: שחר תמיר

דילמת השיתוף: מה לשתף ברשת ואיך להזהר מקנאה

אתם מעלים לרשת תמונה שמתעדת רגע שמח בחייכם. בטח לקחתם בחשבון שהתגובה שתעוררו לאו דווקא תמצא חן בעיניכם ● עידו גרינברג מ-mismas, הסופרת רוני שינקמן, השחקנית אסתי זקהיים, התסריטאי אבנר ברנהיימר, הזמרת עינת שרוף ומגישת הרדיו דפנה לוסטיג מדברים

בני גנץ בוועידת מינכן / צילום: רויטרס, Andreas Gebert

האתגר הגדול של גנץ ולפיד אינו מבחן המנדטים, אלא הגושים. אם יצליחו כולם יצטרפו אליהם, גם החרדים

אם יצליחו גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי להשיג יותר מנדטים, הרי שהסיעות החרדיות ורסיסי מפלגות מרכז, גם העבודה ומרצ - ינהרו אליהם באוטובוסים ● פרשנות

וול סטריט IBM /  צילום: Reuters, Brendan McDermid

וול סטריט: ירידות של 0.5%, אטיוניטי הישראלית מזנקת

דריכות לקראת שיחות הסחר בין סין לארה"ב ● פרוטורול הפד מאתמול חושף כי חברי הבנק הפדרלי לא מחזיקים באג'נדה לגבי כיוון הריבית ● מניית דומינוס פיצה יורדת לאחר הדוחות ● בורסות אירופה ננעלו ביציבות מלבד הפוטסי שירד 0.8%

משה כחלון / צילום: שלומי יוסף

כולנו והליכוד לא יתאחדו; כחלון יציג את רשימתו הערב

(עדכון) ●  לדברי מקורביו של כחלון, הוא סמוך ובטוח כי למרות הספקות הוא יעבור את אחוז החסימה ●  גורם בכולנו אמר ל"גלובס" כי הפנייה אמש של אנשי גנץ לא הבשילה אל מעבר לגישוש ראשוני, וכי החבירה של גנץ ללפיד סתמה את הגולל על אפשרות כזו