גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

האג"ח של סטרווד ווסט טיפסה אחרי המלצה מפועלים אי.בי.אי

איגרת חוב א' של חברת הקניונים הזרה סטרווד ווסט טיפסה ביומיים האחרונים בכ-3% ● למרות העליות האחרונות, מחירה הנוכחי של האג"ח משקף הפסד של יותר מ-8% למשקיעים בתוך כחצי שנה בלבד

מניית סטרווד / צילום: רויטרס. Brendan McDermid
מניית סטרווד / צילום: רויטרס. Brendan McDermid

איגרת חוב א' של חברת הקניונים הזרה סטרווד ווסטאגחא  טיפסה ביומיים האחרונים בכ-3%, לאחר שזכתה להמלצה חיובית מחברת החיתום פועלים אי.בי.אי. ואולם, למרות העליות האחרונות, מחירה הנוכחי של האג"ח משקף הפסד של יותר מ-8% למשקיעים בתוך תקופה של כחצי שנה בלבד.

סטרווד ווסט שייכת לגל חברות הנדל"ן האמריקאיות ששטף בשנתיים האחרונות את שוק האג"ח הקונצרני של תל אביב. החברה הצליחה לגייס כאן בפברואר האחרון סכום של 910 מיליון שקל בהנפקה ראשונה לציבור של אג"ח מסדרה א', ואלה נסחרות בבורסה מאז.

את ההנפקה הובילו חברות החיתום לאומי פרטנרס חתמים ופועלים אי.בי.אי חיתום והנפקות, וכל אחת מהן אף רכשה במסגרת ההנפקה אג"ח של סטרווד ווסט בהיקף של 27 מיליון שקל ע"נ. על פי הידוע, אג"ח אלה עדיין לא נמכרו, והן עוד מוחזקות במאזנים של שתי חברות החיתום. לפיכך, כל אחת מהן ראתה באחרונה את השקעתה מתכווצת בעד 3 מיליון שקל, לפני העליות של הימים האחרונים שצמצמו את ההפסד לכ-2.5 מיליון שקל (ביחס לערך הנקוב).

סטרווד ווסט מהווה חלק מחטיבת הנדל"ן המסחרי של קבוצת סטרווד העולמית, שנמצאת בשליטת בארי שטרנליכט, שהיא אחת מחברות הנדל"ן והמלונאות הגדולות בארה"ב. חטיבה זו מנהלת תיק שכולל 30 נכסים מסחריים בשווי של כ-6 מיליארד דולר, ולדברי האנליסט יניב סיילן מפועלים אי.בי.אי, היא אחת מחמש חברות הקניונים הגדולות ביותר בארה"ב.

"היכולת לנבא את העתיד מוגבלת"

לצורך גיוס החוב בתל אביב, הקימה הקבוצה חברה באיי הבתולה הבריטיים (BVI), שאליה הועברו שבעה קניונים בארה"ב, שברובם נדרשו למחזור חוב קרוב. ואולם, למרות הצלחת ההנפקה, התחילו האג"ח של סטרווד ווסט לרדת זמן קצר לאחר ההנפקה, בין השאר, על רקע הפגיעה של המכירות באינטרנט בענף הקמעונאות האמריקאי ובפדיונות בקניונים.

בסקירה רחבה שפרסם, מספר האנליסט סיילן כי ביקר באחרונה בנכסי סטרווד ווסט באזור אוהיו ושיקאגו, על רקע חששות המשקיעים מתחום הקמעונאות בארה"ב וממצב הקניונים של סטרווד ווסט. לדבריו, הוא למד כי נכסי סטרווד הם המובילים באזורים שבהם הם פועלים, מנוהלים בידי חברת הקניונים החמישית בגודלה בארה"ב, בעלי דירוג גבוה, מתוחזקים ומשופצים, וכן נמצאים בהליך של התאמה לעידן החדש עם הגדלה של רכיב הבידור והפנאי. 

סיילן הוסיף כי אחת הטענות שנשמעות בשוק מאז ההנפקה, היא ששווי נכסי סטרווד אינו מייצג, שכן שיעורי ההיוון שלהם נמוכים מדי. עם זאת, הוא הודף טענה זו ומציג נתונים שלפיהם הנכסים מהוונים בטווח של נכסים באותו דירוג ובהתאם לעסקאות שבוצעו באחרונה.

נגישות גבוהה להון וחוב

מבנה החוב של סטרווד ווסט כולל הלוואות בסך 1.052 מיליארד דולר (כולל האג"ח), שאותן תידרש החברה לפרוע או למחזר בין יולי 2021 לאוגוסט 2023. לדברי סיילן, קיים בשוק חשש שהחברה לא תצליח לקבל ב-2021 הארכה של שנתיים בהלוואה הגדולה, על סך 549 מיליון דולר. עם זאת, הוא מציין כי נכון להיום החברה עומדת בתנאים המאפשרים את הארכת ההלוואה, ונוסף על כך, עומדות בפניה אפשרויות נוספות במקרה שההלוואה לא תוארך.

סיילן מעריך כי ההסתברות שהחברה תיקלע לקשיים ולא תצליח לקבל הארכה ב-2021 הוא אפסי, אבל מבהיר כי העננה המהותית והמרכזית סביב החברה היא יכולתה למחזר חוב של 900 מיליון דולר ב-2023. "להערכתנו, היכולת לנבא את העתיד ואת יכולת ההחזר של החברה בעת הנוכחית היא מוגבלת", כותב סיילן.

עם זאת, סיילן מדגיש כי סטרווד ווסט היא חלק מקבוצת סטרווד העולמית, שביצעה ב-2017 מחזורי חוב של 15 מיליארד דולר עבור כל סוגי הנדל"ן שברשותה. משום כך, הוא מדגיש כי מבין החברות שהגיעו לישראל, סטרווד היא בעלת היכולת והנגישות הגבוהה ביותר להון וחוב. 

עוד כתבות

אלי עזור / צלם: יחצ / צילום: יחצ

פיני זהבי ואלי עזור מהמרים על חברת הימורי ספורט מצפון מקדוניה ב-20 מיליון אירו

אספייר גלובל, שבה שותפים השניים, רכשה את BtoBet, המפעילה פלטפורמות מסחר בתחום הימורי הספורט B2B באירופה, באמריקה הלטינית ובאפריקה

סאמר חאג' יחיא, יו"ר בנק לאומי, בסעודה חגיגית באיחוד האמירויות     / צילום: לאומי, יח"צ

לא פראיירים שיצאו מהמדבר: מה אפשר ללמוד מהביקור העסקי הראשון באיחוד האמירויות

המשלחת של אנשי העסקים הישראלים, שארגן בנק לאומי, חזרה עם הרבה אופטימיות מהביקור הראשון בדובאי ● "נוצר בסיס להרבה שיתופי פעולה ונפתחו הרבה דלתות, שאם החברות שהיו כאן יידעו למנף, זה יתורגם לעסקים משותפים"

המדרגות הספרדיות ברומא, יולי. בימים רגילים אתרי התיירות היו עמוסים במטיילים / צילום: Cecilia Fabiano, Associated Press

מקום טוב לחיות בו, יותר מארה"ב: השנה שבה אירופה קמה במפתיע מהקרשים

זו הייתה גם השנה שבה העולם נמדד לא רק במלחמת הסחר או בכוח צבאי, אלא בהתמודדות עם מגפה ● ולמרות ההתחלה הקשה, היבשת הזקנה מוכיחה את היעילות שבמדיניות רווחה ובמגזר ציבורי, כשהיא הופכת, על פי מדדים רבים, למקום טוב יותר לחיות בו מאשר ארה"ב

מלכה לייפר מובלת למעצר  / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של כאן 11

ביהמ"ש המחוזי: מלכה לייפר כשירה להסגרה לאוסטרליה

לייפר ביצעה על פי הנטען, עשרות עבירות מין בתלמידותיה ● משפט ההסגרה של לייפר מתנהל מאז 2014 בהליך שנפרס באופן חריג ביותר על פני למעלה מ-70 דיונים ● ללייפר עומדת זכות ערעור לבית המשפט העליון שצריך להיות מוגש בתוך 30 יום

סיון קלינגבייל  / צילום: יח"צ

רעידת אדמה בדה מרקר: סיון קלינגבייל תמונה לעורכת במקום אבי בר-אלי

בר-אלי פורש לאחר שלוש שנים בתפקיד ● רותם שטרקמן ישוב לתפקיד סגן העורכת

הרכבת הקלה בירושלים / צילום: Eliricon, שאטרסטוק

על פי הנתונים שהוצגו בוועדת הכלכלה: רק 5% מהנוסעים בתחבורה ציבורית נבדקים

הוועדה התכנסה הבוקר במטרה לדון בהגבלות על התחבורה ציבורית בתקופת הסגר ● בוועדה הוסכם כי הרכבת הקלה בירושלים תמשיך להיות מוחרגת מתקנות הסגר ולפעול כרגיל ● מנהל הרשות לתחבורה ציבורית: "אין יכולת לפקחים להתחיל לריב עם הנוסעים ולהתמודד בכל תחנה ולספור את העולים והיורדים"

ערן יעקב, רשות המסים / צילום: שלומי יוסף, גלובס

המדינה לא רוצה שתשלמו לה מסים? תקלה באתר הרשות תוקעת השלמה של עסקאות נדל"ן

מזה כשלושה שבועות מייצגים בעסקאות מקרקעין לא מצליחים להשלים דיווחים על עסקאות ולשלם את המס הנדרש באתר רשות המסים ● התוצאה: מאות עסקאות נדל"ן שלא ניתן להשלים ● רשות המסים: "הרשות מבצעת בשבועות האחרונים החלפה של מערכת המחשוב הפנימית"

הנקראות של תש"פ - G / עיצוב: אפרת לוי, גלובס

10 הכתבות שקוראי G הכי אהבו השנה

נמלות האש משתלטות על ישראל ● האם מונוגמיה זה כבר פאסה ● למה עדיין אכפת לנו ממפלס הכנרת ● המתחים מאחורי הקרב על האסי ● ועוד שש כתבות שהכי אהבתם השנה

גשר בידוול בר בקליפורניה, בשבוע שעבר צילום: AP-Noah Berger

מי אתה דונלד טראמפ: עושה שלום – או "מצית סדרתי"

מה מעניין יותר את האמריקאים 47 יום לפני הבחירות: דגל ישראל בבירת בחריין או אסון אקולוגי עצום ממדים בחוף המערבי ● שריפות כילו אדמות יערות בגודל מדינת ישראל ● מושלים דמוקרטיים מפצירים בנשיא להאזין למדע ● "זה יתקרר, תחכו ותראו", הוא אומר, "המדע לא יודע"

בנימין נתניהו כשהודיע על הסגר השני / צילום: via Pool , רויטרס

הפרת בידוד שלישית בצוות הבכיר של ראש הממשלה נתניהו

יועצו המדיני של ראש הממשלה ראובן עזר, שחזר בשבוע שעבר מוושינגטון ונדרש לשהות בבידוד, נראה ביום שישי האחרון עורך קניות במבשרת ציון ● זו ההפרה השנייה של עזר, שיצא לריצה מחוץ למלון בארה"ב כשגם אז היה אמור לשהות בבידוד ● אתמול נצפה יועץ אחר של נתניהו, טופז לוק, כאשר הוא מצלם מפגינים בבלפור ומפר גם את הוראות הבידוד שלו

תור לבדיקות קורונה במדריד / צילום: Paul White, Associated Press

אירופה בדרך לעוד סגר? בריטניה "על סף גל שני", ספרד מבקשת מחלק מתושבי מדריד לא לצאת מהבתים

הרשויות במדריד ביקשו ממאות אלפי תושבים בעיר להישאר החל מהיום בבתיהם, ולא לצאת למעט לצרכים חיוניים או לעבודה ● השכונות העיקריות שבהן יחולו החוקים החדשים נחשבות לשכונות עניות יחסית; אתמול התקיימו הפגנות בבירה "נגד סגר על בסיס כלכלי" ● ומה קורה בצרפת ובגרמניה?

תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי / צילום: אלון רון

שיכון ובינוי במו"מ לרכישת פרויקט אנרגיה סולארית בארה"ב

מדובר בפרויקט הנמצא בשלב טרום הקמה, בטכנולוגיה פוטו וולטאית, בהספק של מעל 250 מגוואט ● היקף עלויות ההקמה הצפויות בפרויקט מוערך בכ-900 מיליון שקל

הדיון בועדת הכספים שבו אושרה הורדת המס, שהוצמדה לאישור המענקים לאזרחים  / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אחרי הלחצים והקרבות: ביום רביעי הקרוב יחול דיון בוועדת הכספים על התקציב

לאחר שבועיים לחוצים בין משרד האוצר וועדת הכספים, נקבע ישיבה לאישור התקציב ההמשכי ביום רביעי הקרוב ● פריצת הדרך התרחשה לאחר שהאוצר העבירו פירוט ל-8 מיליארד שקל מהתקציב

מיקי גליה, מנהל חברת ניהול נכסים ומתווך נדל"ן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

"הכנסה פסיבית מהשקעה בדירות? במציאות צריך לעבוד קשה": מה כולל השירות שמציע "שקט נפשי" למשקיעי נדל"ן?

תמורת 10%-8% משכר הדירה השנתי, מיקי גליה מכפר סבא מבטיח לנהל עבורכם את תחזוק הנכס, ואפילו למצוא לכם דייר ● האם זה שווה לכיס של משקיעים, ומדוע עבורו העיסוק הנוכחי עדיף מתיווך מקרקעין בו עסק שנים רבות ● פרק סיום העונה ● האזינו

מגדל הפיקוח בנתב"ג. חלוקת הכנסות של מאות מיליוני שקלים בשנה   / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מנכ"ל משרד הפנים במאמר מיוחד ל"גלובס" על פעילות הוועדות הגיאוגרפיות

בתגובה לכתבה "צדק חלוקתי? בעיקר במרכז הארץ ובעיקר ליהודים", שפורסמה בשבוע שעבר, מנכ"ל משרד הפנים בטור מיוחד ל"גלובס": "מאז 2016 הוועדות הגיאוגרפיות הן לא רק מגיבות, אלא גם יוזמות"

איל וולדמן / צילום:  שלומי יוסף

איל וולדמן וקרן בנסון אאוק משקיעים באפליקציית הברכות KRE8.TV

האפליקציה הישראלית, שמאפשרת להזמין קטעי וידיאו אישיים מסלבריטאים, גייסה 4 מיליון שקל בסיבוב סיד ● המייסד רוי הרמן: "בימים שעולם התרבות מושבת, אנחנו מציעים לאמנים דרך קלה להתפרנס באמצעות הטלפון"

ישראל כ"ץ ובנימין נתניהו / צילום: עמוס בן גרשום/דוברות הכנסת, Associated Press

היום בישיבת הממשלה: מענקים, דמי אבטלה וקיצוץ שכר השרים והח"כים

בישיבת הממשלה שתתקיים היום ידונו, בין היתר, בהצעתו של שר האוצר להפחית את שכר הח"כים והשרים ב-10% ● והאם יועץ ראש הממשלה טופז לוק הפר בידוד?

פרופ’ אייל אליהו / צילום: איל יצהר, גלובס

ביג דאטה פוגש את יהודי בית שני באטלס דיגיטלי חדש

פרופ' אייל בן אליהו מחבר בין ביג דאטה למחקר של הקהילות היהודיות בעת העתיקה, וחולם שאחרי בחריין ואיחוד האמירויות גם עירק תיפתח לחוקרי יהדות

יועז הנדל / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

משרד התקשורת רוצה להוציא תדרים נוספים למכרזים

המטרה היא להוציא תדרים בתחום ה -24-26 גיגה הרץ ולא רק למפעילים וזאת על מנת לעודד כניסה של יזמים חדשים שיפעילו שירותים מתקדמים

הנפקת JFROG / צילום: SO&CO event management

חוזה חברתי חדש והעסקה שתזעזע את עולם השבבים: השבוע בהייטק

שלל ראיונות: מהמנכ"ל שאולפן ההקלטות שינה את חייו ועד נבחרת הכוכבים של Team8 והמנכ"ל שהנפיק השבוע את JFrog ● איך הקורונה פגעה בהשקעות בסטארט-אפים, עסקת טיקטוק יוצאת לדרך וקרן ההון סיכון של Wix ● וגם: עשר כתבות ההייטק שקוראי "גלובס" הכי אהבו ● השבוע שהיה בהייטק