גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

תחרות מהאונליין? קפיצה של 36% ברווח הנקי של פוקס ברבעון

קבוצת האופנה סיכמה את הרבעון השני עם שיפור של 12% במכירות, שעמדו על 432 מיליון שקל ● בסיכום המחצית הראשונה של 2018, ההכנסות טיפסו ב-16% ל-857 מיליון שקל, והרווח הנקי זינק פי 4.5 ל-59 מיליון שקל ● במקביל לדוחות הודיעה פוקס על חלוקת דיבידנד של 30 מיליון שקל לבעלי המניות

הראל ויזל, מנכ"ל פוקס ובעל השליטה בחברה / צילום: רפי דלויה
הראל ויזל, מנכ"ל פוקס ובעל השליטה בחברה / צילום: רפי דלויה

על אף התחרות מהאונליין ומחו"ל, קבוצת  פוקס מפרסמת תוצאות חיוביות. קבוצת האופנה סיכמה הבוקר (א') את הרבעון השני של 2018 עם שיפור של 12% במכירות הרבעוניות, שעמדו על 432 מיליון שקל, לצד קפיצה של 36% ברווח הנקי, שהגיע ל-43 מיליון שקל. במקביל לדוחות הודיעה פוקס על חלוקת דיבידנד של 30 מיליון שקל לבעלי המניות.

מניית פוקס  הגיבה בחיוב לתוצאות, עם עליות שעמדו בשעות הצהריים על כ-4%-5%, שהשלימו לה עלייה שנתית של כ-10% המשקפת לה שווי נוכחי של יותר מ-1 מיליארד שקל. העליות היומיות השלימו לפוקס זינוק של כ-60% מרמת השפל שקבעה בחודש מארס האחרון.

פוקס סבלה, כמו מתחרותיה, מהתגברות חששות המשקיעים מהשלכות שליליות במצב שוק האופנה בעקבות התגברות רכישות מחו"ל, ועל רקע חורף חם וקריסה של מספר רשתות אופנה, שהבולטת בהן היא הוניגמן. חששות אלה באו לידי ביטוי בצלילה של כ-30%-35% בשוויין תוך חודשים ספורים.

פוקס, שבשליטת המנכ"ל הראל ויזל ומשפחת פוקס, מפעילה בישראל קרוב ל-20 מותגי אופנה, שמלבד המותג פוקס כוללים זיכיונות של כמה מותגים בינלאומיים דוגמת אמריקן איגל, מנגו, נייקי, פוט לוקר ואורבן אאוטפיטרס, וכן מפעילה את רשת המוצרים לבית פוקס הום ומחזיקה בפעילות בחו"ל. בחודשים האחרונים היא גם השלימה רכישה של 50% מרשת מוצרי התינוקות שילב.

פוקס היא הגדולה מבין 4 רשתות האופנה הבורסאיות (פוקס, קסטרו, גולף ועדיקה), הן מבחינת שווי שוק והן מבחינת היקפי פעילות. 

תוצאות פוקס

שיפור בהכנסות מצמיחת המותגים

בפעילות השוטפת, הכנסותיה הרבעוניות של פוקס היו במגמת שיפור, למרות עיתוי חג פסח שחל השנה מוקדם יחסית והשפיע על תוצאות הרבעון הראשון. זאת בזכות צמיחה בפעילות מרבית המותגים, "לרבות מפעילויות חדשות ביניהן אורבן אאוטפיטרס, פוט לוקר וטרמינל איקס".

אורבן אאוטפיטרס ופוט לוקר הם מותגים חדשים יחסית של פוקס. פעילות פוט לוקר, הכוללת כיום 33 חנויות (לעומת ארבע ברבעון המקביל), החלה במארס 2017, וגם ברבעון הראשון של השנה תמכה בכיוון ההכנסות שפוקס הציגה. מדובר בהתרחבות אגרסיבית ומהירה יחסית, כשקבוצות הקניונים הגדולות מייחסות לה תוצאות מצויינות הן מבחינת פדיונות, והן כמוקד משיכה למבקרים לקניון. את טרמינל איקס, אתר האונליין הרב-מותגי שלה, החלה פוקס להפעיל בנובמבר האחרון. זמן קצר לפני כן חתמה על הסכם זיכיון בלעדי להקמת והפעלת רשת חנויות אורבן אאוטפיטרס בישראל.

השיפור ברווח הגולמי הרבעוני היה דומה לזה שנרשם במכירות (כ-12%), תוך שמירה על יציבות שיעורו מהמכירות. אולם הגדלת שטחי מסחר, עלייה בהוצאות שיווק ופרסום ושכר עבודה וכן עלויות הקשורות לאתר טרמינל איקס, הובילו לעלייה דו-ספרתית בהוצאות המכירה והשיווק הרבעוניות של פוקס, שגם הציגה עלייה חדה בהוצאות הנהלה וכלליות.

בהתאם, הרווח התפעולי הרבעוני של פוקס ירד ב-12% ל-41 מיליון שקל, אולם בדרך לשורה התחתונה נהנתה פוקס משינוי חד בסעיפי המימון שלה - שתמכה בשיפור החד ברווח הנקי הרבעוני.

בסיכום הרבעון השני פוקס דיווחה על הכנסות מימון נטו של כ-10 מיליון שקל, בעיקר בזכות שערוך יתרות מט"ח ועסקאות הגנה, לעומת הוצאות מימון נטו של כ-7 מיליון שקל ברבעון המקביל, וגם שיעור המס ששילמה ירד ביחס לתקופה המקבילה.

בסיכום המחצית הראשונה של 2018, הכנסותיה של פוקס טיפסו ב-16% ל-857 מיליון שקל והרווח הנקי זינק פי 4.5 ל-59 מיליון שקל. גם בסיכום המחצית החברה הציגה עלייה משמעותית בהוצאות מכירה ושיווק, אולם הצליחה לשפר את הרווח התפעולי שלה בצורה ניכרת וגם בתקופה זו נהנתה משינוי חיובי בסעיפי המימון.

הפעילות הבינלאומית מתרחבת

סוגיה נוסף שעולה מהדוח היא הרחבת הפעילות הבינלאומית של הקבוצה, ובראשה פתיחת החנויות של ללין, מותג הנרות והסבונים של הקבוצה, בחו"ל. ברבעון השני ב-2018 פתחה ללין חנות בבעלותה בטורונטו שבקנדה, כשביולי נפתחה חנות נוספת בעיר לונדון שבאונטריו, קנדה. הקבוצה מציינת כי "ללין שואפת להגדיל את פריסת החנויות בשווקים בינלאומיים נוספים באמצעות זכיינים יעודיים בכל מדינה או בהפעלה ישירה".

כיום פועלות 123 חנויות או נקודות מכירה תחת השם FOX ב-12 מדינות ברחבי העולם, מתוכן 30 הן חנויות של המותג ללין במדינות יפן וארה"ב (קליפורניה והוואי), כשברבעון הראשון השנה היא פתחה חנות בבעלותה בברצלונה שבספרד.

האנליסטים התייחסו בחיוב לתוצאות: בלאומי שוקי הון ציינו כי "החברה ממשיכה להציג דוחות טובים ושיפור משמעותי ברווחיות", וסבורים כי המניה "ממשיכה להיסחר במחיר אטרקטיבי". בקבוצת פיוניר ציינו כי פוקס "מצליחה להפתיע שוב עם עוד דוח מצוין", אולם שם מזהים "אפסייד מוגבל במחיר המניה".

כ-70% מהמכירות, לחברי מועדון

לפני כחודש הנפיקה פוקס את דרים קארד (Dream Card) כרטיסי אשראי חוץ-בנקאי בשיתוף עם חברת האשראי לאומי קארד, ובימים אלה היא פועלת במרץ כדי להעביר אליו את חברי המועדון שלה. בדוחות היא חשפה נתון מעניין, לפיו שיעור הרכישה המזוהה עם חברי המועדון הוא כ-70% מהמכירות ברשת. פוקס עדכנה כי מורן ויזל, בנו של בעל השליטה והמנכ"ל הראל ויזל, ישמש כמנהל המכירות של דרים קארד, תמורת שכר חודשי של 15 אלף שקל, לצד הטבות נוספות ורכב צמוד. עוד במסגרת תנאי העסקת ויזל ג'וניור, שהחל להיות מועסק בחברה בתחילת החודש, הוא יהיה זכאי למענק שנתי החל מ-2019, בגובה של שתי משכורות חודשיות.

עוד אישר דירקטוריון פוקס מענק מיוחד וחד-פעמי של 200 אלף שקל לשני מנהלים בפוקס - רן ארנון, המכהן כמשנה בכיר למנכ"ל; ואלעד ורד, משנה למנכ"ל רכש ולוגיסטיקה וחתנו של אברהם פוקס, מבעלי השליטה בחברה. 

עוד כתבות

שדרות ירושלים/צילום: מתן פורטנוי

מוקדם מהמתוכנן: אפליקציית Colu מסיימת מחר את הטבת הצבירה המוגדלת ביפו

בתחילת אוקטובר יצאה אפליקציית התשלומים במהלך שמטרתו לעודד את העסקים בשדרות ירושלים ביפו: הטבה של צבירת קאש-בק בשיעור של 30% ● המבצע, שאמור היה להימשך עד 1 בדצמבר, יסתיים כבר מחר בערב, היות שהתקציב נגמר

מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן ומנכ"ל בזק, דודו מזרחי / צילום: כדיה לוי, רונן טופלברג

האם התוכנית החדשה לפרסית סיבים אופטיים תוכל לעמוד באתגרי המציאות הישראלית

משרדי האוצר והתקשורת הראו חשיבה מחוץ לקופסה בתוכניתם להקים קרן שתממן פריסת סיבים אופטיים באזורים לא כלכליים • האם זו הדרך הנכונה להנחת התשתית לקפיצה הדיגיטלית שדרושה לישראל, והאם חברות תקשורת יכולות לוותר על הכנסות למען הקרן?

נדל"ן בחו"ל / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

כיצד לתכנן את השקעתך בנדל"ן בחו"ל

הריבית האפסית והירידה בתשואה על השקעות בנדל"ן בישראל הביאו ישראלים רבים להשקיע בנדל"ן בחו"ל ● בהשוואה לעבר קל היום בהרבה להשקיע, בין אם באופן ישיר או באמצעות חברה ● לכל מבנה עסקה יש השלכות מס שונות ותכנון מס לקוי עלול לאיין את הרווח שנוצר מההשקעה

פרוקטר אנ גמבל /צילום: רויטרס - John Sommers

P&G בשת"פ עם 8200EISP: "מחפשים את מותגי מיליארד הדולר הבאים"

בין היתר מחפשת החברה מוצרים נגד "תשישות נשית"

 

משרדי ?Wix / צילום: רויטרס

מנייתה של Wix צונחת בוול סטריט לאחר צמצום תחזית שנתית

הישראלית שנסחרת בוול סטריט הציגה עלייה מפתיעה ברווח ובהכנסות ברבעון השלישי של השנה, אך צמצמה את טווח התחזיות לשנת 2019 כולה ● צופה הכנסות בטווח של 763-761 מיליון דולר, לעומת התחזיות הקודמת להכנסות בטווח של 765-761 מיליון דולר

הנשיא דונלד טראמפ ונשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן / צילום: רויטרס

ג'ון בולטון: אינטרסים פיננסיים מכתיבים מדיניות טראמפ כלפי טורקיה

טראמפ אירח אתמול את ארדואן בבית הלבן והכריז: "אני אוהד גדול של נשיא טורקיה" ● ארדואן מתח ביקורת על הקונגרס האמריקאי מעל בימת הבית הלבן ● טראמפ: "יש לנו יחסים מצוינים עם הכורדים"

ליאור טנר, מנכ"ל הנוסע המתמיד ו-FLY CARD / צילום: יונתן בלום, גלובס

"לקוחות היוקרה הם הלחם והחמאה שלנו. אנחנו מוותרים על הרבה הכנסות בשבילם"

על ההתקוממות מצד הנוסעים, הזינוק במספר הלקוחות והמהלכים שסותרים את האג'נדה הרשמית ● מנכ"ל מועדון הנוסע המתמיד של אל על, ליאור טנר, משיק מהלך אסטרטגי לא נטול סיכונים ומתיישב לשיחה עם "גלובס"

נופר עמיקם / צילום: אופיר אייב

נופר עמיקם מונתה לשותפה בקרן ההון סיכון גלילות קפיטל

עמיקם (34) עומדת בראש מחלקת יצירת הערך תצטרף לשני המייסדים קובי סמבורסקי ואריק קלינשטיין

בורחים למקלט,/ צילום:רויטרס

על החרדה: המחיר הסמוי של החיים במלחמה מתמדת בדרום

תושבי הדרום מתמודדים כבר שנים ארוכות עם חרדה שעלולה להופיע גם בזמני חירום וגם בזמני רגיעה, ולשבש באופן מוחלט את חייהם של הסובלים ממנה • מה ההשלכות על הנפש של מבוגרים וילדים שאינם מכירים חיים במציאות נורמלית

מדרחוב בשנג'ן, סין / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

איך אומרים בסינית שופינג? סין כבר לא המפעל של כולם

בזמן שהתרגלנו לחשוב על סין כעל "המפעל של העולם", היא הפכה להיות הצרכנית השנייה בגודלה בעולם לאחר ארה"ב ● הצריכה הפרטית של סין מהווה יותר מ-10% מהצריכה הגלובלית, והחברה הסינית בקושי התחילה לגרד את הפוטנציאל שלה

רויטל סויד, העבודה–גשר / צילום: כדיה לוי

אם אוחנה חשף את סודו של חפץ במתכוון, האם יש לו חסינות?

האיום של ניר חפץ לתבוע את שר המשפטים אמיר אוחנה בגלל המידע שחשף עליו עורר תהייה: האם אוחנה, שדיבר מעל במת הכנסת, לא זכאי לחסינות פרלמנטרית? מתברר שלא תמיד ● המשרוקית של גלובס

אופירה ביננפלד / צילום: תמונה פרטית

"אין לי פנסיה מסודרת, והמדינה רק מפריעה לעבוד ולהתפרנס"

אופירה ביננפלד (61), בעלת סטודיו לפילאטיס בקיבוץ מפלסים, מוטרדת מכך שאין לה פנסיה מסודרת • עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם • צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il

מני מזוז בכנס חיפה למשפט / צילום: דוברות אוניברסיטת חיפה

מזוז על אמיר אוחנה: ‏"המצב של שר לעומתי הוא בעייתי. זה מקשה על התפקוד"

שופט העליון מני מזוז אמר את הדברים בכנס חיפה למשפט ● נשיא העליון לשעבר אהרן ברק: "אני מאמין באמונה שלמה בכנות בשיקול-הדעת של היועמ"ש מנדלבליט. אני מבקש מכל עם ישראל שכאשר תתקבל החלטתו בתיקי נתניהו - נא להתייצב מאחוריו"

פגיעה ישירה במפעל בשדרות / צילום: Ammar Awad, רויטרס

שלושה ימי שיגורי רקטות: נזק ישיר המוערך בעשרות מיליוני שקלים עד כה

ברשות המסים טיפלו עד כה ב-67 תביעות בגין נזק ישיר שנגרם לאזרחים ● מדובר בנזק לרכוש בעקבות שיגורי הרקטות ולא בנזקים עקיפים בגין אובדן ימי עבודה, תשלומי שכר לעובדים או הפסדי רווחים

יניב אלפי/ צילום: אלירן אביטל

"הצלחנו לשנות דפוסי התנהגות אצל נהגי מוניות. שכל נהג יעשה לעצמו את החשבון איפה משתלם לו לעבוד"

מנכ"ל יאנגו יניב אלפי מכיר היטב את הסיטואציה שבה בשעות השיא נהגי מוניות מכבים את האפליקציות, וגם את החאפרים שמנסים לנגוס לו ברווחים ●  זה לא מונע ממנו להתגאות במודל העסקי שבזכותו החברה מרחיבה את פעילותה בישראל ● "כשהשירות טוב, אנשים מוכנים לשלם עליו"

דונלד טראמפ / צילום: Jonathan Ernst, רויטרס

הקרב על האימפיצ'מנט: לא רק טראמפ על הכוונת אלא גם הטראמפיזם

הרפובליקאים הודפים ההאשמות נגד טראמפ ● השגריר בפועל של ארה"ב באוקראינה: טראמפ ייחס חשיבות רבה יותר לחקירה נגד ג'ו ביידן ובנו מאשר לאוקראינה כולה ● טראמפ מצייץ: "הדמוקרטים מנסים לבלום אותי; אני לא אתן להם" ● פרשנות

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

סגירה חיובית בבורסה: ת"א 90 קפץ בכ-1%, פרטנר זינקה בכ-6%

המדדים המובילים ננעלו בעליות ביום המסחר האחרון לשבוע על רקע היציבות בניו יורק ● דלתא קפצה לאחר הדוחות, מנייתה טאואר טיפסה ב-3.4%, יו ניבו זינקה בכ-5% ● מחזור המסחר הגיע ל-1.22 מיליארד שקל

אורי גייגר / צילום: יחצ

אקסלמד שואפת לשבור שיא לקרן מכשור רפואי: גיוס 400 מיליון דולר

הקבוצה, המשקיעה בחברות מכשור רפואי, מקימה קרן רביעית שתפעל לפי המודל הייחודי שפיתחה: צירוף טכנולוגיות חדשניות למערכי שיווק של חברות מדשדשות • המייסד והשותף המנהל, ד”ר אורי גייגר, מסביר אילו חברות הוא מחפש, מה היתרון של ניו יורק על עמק הסיליקון ומדוע המוסדיים צודקים בכך שלא השקיעו עד כה בקרנות רפואיות שיצאו מישראל

גדי נצר / צילום: תמר מצפי

מניית גלוברנדס הגיבה בחיוב לעלייה ברווח הרבעוני למרות קיפאון בהכנסות

עם זאת, מאז החלה מפיצת הסיגריות והממתקים להיסחר בבורסה אשתקד, רשמה מנייתה ירידה של 27%

אלונה בר און בוועידת עושים שוק \ צילום: איל יצהר

אלונה בר און, יו"רית "גלובס": יש לקיים דיון דחוף על תפקיד מועצת העיתונות בשיקום העיתונות ואמון הציבור

"זוהי שעת חירום. עלינו להודות שמועצת העיתונות אינה ממלאת תפקיד משמעותי ורלוונטי כפי שהיה מצופה ממנה בשעה קשה זו" ● מכתב גלוי ששלחה אמש יו"רית גלובס אלונה בר און למועצת העיתונות ● מפאת חשיבות הדברים והרלוונטיות גם ל"גלובס", אנו מביאים אותו כאן כלשונו