גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מיילים בהשמדה עצמית: 5 טיפים לעיצוב החדש של ג'ימייל

שירות הדואר הפופולרי של גוגל עבר החודש מתיחת פנים משמעותית ● הוא זכה במסגרתה בכמה יכולות חדשות, ובנוסף פיצ'רים מועילים הובלטו טוב יותר ● אלה הטריקים שישפרו את היעילות שלכם

ג'ימייל/ צילום: שאטרסטוק
ג'ימייל/ צילום: שאטרסטוק

העיצוב החדש של ג'ימייל הפך החודש לזמין לכל משתמשיה. מדובר בשינוי העיצובי הגדול ביוצר שגוגל ערכה בשירות המיילים מאז 2011: מלבד מראה חדש, שמיישר קו עם שאר מוצרי גוגל, וכמה אנימציות טעינה (די מרגיזות), קיבלנו שורת פיצ'רים חדשים ויעילים כמו אפשרות לעשות "סנוז" למיילים, לבצע אינטגרציה עם Tasks, וגם תשובות אוטומטיות חכמות והודעות שמשמידות את עצמן.

חלק מהפיצ'רים הללו אולי מוכרים לכם מאינבוקס, תיבת הדואר הניסיונית שגוגל השיקה ב-2014, בניסיון לארגן טוב יותר (לדעתה של גוגל) את המיילים עבור המשתמשים. במקביל להוספה של פיצ'רים הלקוחים מאינבוקס לג'ימייל, גוגל הסירה מאינבוקס יכולות כמו התראות מבוססות מיקום, וכן ביטלו את התוסף הרשמי של אינבוקס לכרום. הרעיון של אינבוקס, שמשתמשים יוותרו על השליטה בתיבת הדואר שלהם, הפסיד - וג'ימייל ניצחה. עכשיו אנחנו אמורים לקבל את הטוב משני העולמות.

כנראה כבר קיבלתם אפשרות להפעיל את הגי'מייל החדש. תוכלו לדחות זאת ולבקש לעבור לעיצוב החדש מאוחר יותר, אם קשה לכם לקבל את השינוי, או להפעיל אותו מיד באמצעות לחיצה על גלגל השיניים. בין המראה החדש, הפיצ'רים החדשים, הפיצ'רים הקיימים ואלה הניסיוניים, הנה חמישה טיפים שיעזרו לכם להפיק את המיטב מחשבון הג'ימייל שלכם.

הודעה עם קבצים מצורפים בתיבת הדואר הנכנס / צילום: יסמין יבלונקו

נתחיל בקוסמטיקה

הדבר הראשון שתשימו אליו לב בעיצוב החדש הוא כנראה המגשית שנוספה מצד ימין של המסך (אם אתם משתמשים בגרסה האנגלית). היא מאפשרת לפתוח אפליקציות נוספות לצד תיבת הדואר ולעבוד עליהן במקביל. תמצאו שם את לוח השנה, את אפליקציית Keep ואת Tasks. תוכלו להתקין אפליקציות נוספות מתוך החנות אליה מגיעים בלחיצה על ה-'+'. המגשית החדשה אמנם משאירה פחות מקום לקריאת מיילים, אך גם התפריט השמאלי התחדש, וניתן למזער אותו כך שיציג אייקונים בלבד.

בעיצוב החדש, כמו בישן, בלחיצה על גלגל השיניים תוכלו לבחור את צפיפות התצוגה. תצוגה צפופה או "נוחה" תזכיר את העיצוב הקודם, אך תצוגת ברירת המחדל תוסיף את אחד החידושים הבולטים של העדכון: תוכלו לפתוח את הקבצים המצורפים להודעות מתוך תיבת הדואר הנכנס - מבלי לפתוח את ההודעה עצמה.

פיצ'ר נוסף, שנמצא בעמוד ההגדרות, הוא ה-Hover actions. אם תבחרו להפעיל אותו, בכל פעם שתעמדו עם העכבר מעל הודעה בתיבת הדואר הנכנס, יופיעו לכם אפשרויות למחוק את ההודעה, להעביר אותה לארכיון, לסמן אותה כדואר שנקרא, או לעשות לה Snooze. בהגדרות תוכלו גם להחליף את האייקונים בתפריט מילולי.

הודעה עם קבצים מצורפים והודעה עם פונקציות ב-hover / צילום: יסמין יבלונקו

לא להעמיס על התיבה

ג'ימייל החדש מגיע עם שתי פונקציות ניהול מיילים חדשות: Send and Archive ו-Snooze. את האפשרות הראשונה תוכלו להפעיל או לבטל בעמוד ההגדרות, שאליו מגיעים דרך התפריט הנפתח מגלגל השיניים. אם תבחרו לאפשר אותה, בחלון שליחת ההודעה תוכלו לבחור שהשיחה תועבר לארכיון מיד כשתשלחו תשובה, וכך לא יישארו בתיבה שלכם מיילים שכבר טופלו.

לא יכולים לטפל במייל עכשיו? השאירו אותו לאחר כך. אפשרות ה-Snooze המופעלת דרך אייקון השעון נותנת לכם להשהות את המייל בתיקייה ייעודית, שם הוא ימתין לכם עד המועד שתקבעו, בלי להעמיס על תיבת הדואר שלכם. ניתן להשהות מיילים לשעה מאוחרת יותר באותו היום (18:00 בערב), למחר (8:00 בבוקר), למאוחר יותר השבוע, לשבוע הבא, לסוף השבוע או לזמן מותאם אישית.

בונוס טיפ: הזמנים שניתן לבחור בתפריט ההשהיה לא ניתנים לשינוי דרך הג'ימייל, אך הם כן ניתנים לשינוי דרך אפליקציית Google Keep. שם, בתפריט ההגדרות, תוכלו לבחור שעות מותאמות אישית, שיסתנכרנו בכל אפליקציות גוגל וישפיעו על אפשרויות הסנוז שלכם.

לסמן כלא נקרא

אם הפיצ'רים החדשים של גוגל לא שכנעו אתכם להפסיק עם השיטה הישנה והטובה של דחיית הטיפול באימייל על ידי סימונו כדואר שלא נקרא, יש לנו חדשות גם בשבילכם: כשתפתחו מילים בעיצוב החדש, תמצאו את כפתור ה"סמן דואר כלא נקרא" במרחק לחיצה אחת בלבד.

מדובר בשיפור קטן אך מועיל ביחס לעיצוב הישן, שבו היה ניתן לסמן דואר כלא נקרא רק לאחר חזרה לתיבת הדואר הנכנס. תוסף פופולרי איפשר למי שהתקין אותו לסמן כך גם הודעות פתוחות, וכעת הפונקציה הפכה לחלק רשמי מג'ימייל. תמצאו את הכפתור בשורת הפעולות המופיעה מעל כל הודעה פתוחה, בין כפתור המחיקה לכפתור הסנוז.

להגביר את הפרודקטיביות

הנה כמה פיצ'רים שיעזרו לכם להיות אפילו יותר יעילים: ליד כפתור האינבוקס בתפריט הצד נוסף חץ קטן, שמאפשר לכם להגדיר את תיבת הדואר הנכנס שלכם בקלות בלי להיכנס לתפריטים מסובכים. תוכלו לבחור שם אחת מחמש אפשרויות סידור שתדאג שלא תפספסו את המיילים החשובים לכם.

בעמוד ההגדרות מסתתרת אפשרות חדשה - Nudges. אם תבחרו להפעיל אותה, ג'ימייל יקפיץ אוטומטית לראש התיבה שלכם הודעות שנראה לו שהזנחתם יותר מדי זמן ושהגיע הזמן לטפל בהן. עוד אפשרות יעילה למדי קשורה לשילוב של Tasks. אם תפעילו את האפליקציה במגשית הימנית תוכלו לגרור אליה מיילים ולהפוך אותם למשימות. בינתיים, האפשרות לא קיימת עבור Keep ולוח השנה.

גרירת הודעה למגשית Tasks ויצירת משימה / צילום: יסמין יבלונקו

בונוס טיפ: בגרסה החדשה גוגל תציע לכם תשובות אוטומטיות למיילים, ממש כמו באפליקציית המובייל. שימושי.

להישאר בטוחים

שני פיצ'רים שנוספו בעיצוב החדש יגנו עליכם גם כשאתם מקבלים דואר וגם כשאתם שולחים אותו: ראשית, כל הודעה שתקבלו לתיבת הדואר שלכם תעבור סריקה אוטומטית על ידי גוגל. אם היא תזהה שהודעה נשלחה ממקור שעשוי להיות בעייתי בעיניה, גוגל תציג התראה שתזהיר מפני הסיכון ותציע למחוק את ההודעה.

פיצ'ר מעניין יותר מתחבא ב-Confidential Mode, שניתן להפעיל באמצעות לחיצה על אייקון המנעול עם השעון בחלונית כתיבת ההודעה. שם תוכלו לקבוע "תאריך תפוגה", שאחריו ההודעה תשמיד את עצמה ותמחק מתיבת הדואר של הנמען, כמו בטלגרם ואפליקציות אחרות.

בנוסף, ניתן להגדיר דרך המצב הזה הגבלות הקשורות בזכויות יוצרים, שימנעו מהנמען להעביר את ההודעה, להעתיק את תוכנה, להוריד מתוכה קבצים או להדפיס אותה. אם אתם שולחים את ההודעה למישהו שלא משתמש בג'ימייל, תוכלו להפעיל את הפונקציה הזו באמצעות שליחת לינק להודעה שלכם. ניתן לעקוף את ההגבלות הללו יחסית בקלות, אך הן עשויות למנוע העברה בשוגג של מידע רגיש.

ואם כבר מדברים על העברת מידע רגיש בשוגג, כדאי לזכור שג'ימייל מאפשרת להתחרט לאחר שליחת הודעה ולבטל אותה למשך חמש שניות ממועד שליחתה. בתפריט ההגדרות של ג'ימייל ניתן להאריך את משך הזמן הזה ולתת לעצמכם להתחרט גם אחרי 30 שניות. כמובן, אם הנמען כבר קרא את המייל - זה לא יעזור.

עוד כתבות

תחנה לבדיקת קורונה בישראל / צילום: Oded Balilty, Associated Press

אחרי שלושה ימי סגר: שיעור בדיקות הקורונה החיוביות עדיין גבוה

מספר הבדיקות היה נמוך יחסית ועמד על 23,474 בדיקות, אך אחוז הבדיקות החיוביות הינו גבוה - כ-11%, מה שמצביע על תחלואה 'סמויה' נרחבת בקהילה, שטרם אותרה ● 565 בני אדם אומתו אתמול לנגיף

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

פחד בשווקים: ירידות חדות בפתיחה בוול סטריט; ירידות של 3% באירופה

מדד הנאסד"ק מאבד 1.5%, הדאו ג'ונס יורד ב-0.9% ומדד S&P 500 מאבד 1.5% ● מדד הפחד (VIX) מזנק ב-15% ● הדאקס הגרמני צונח ב-3.2%, הפוטסי נופל ב-3%

מדעי הקורונה / עיצוב: גלובס

החיסון, תובנות הרופאים והשאלות שנותרו פתוחות: מה התחדש בחקר הקורונה

חצי שנה בצל הנגיף, הקהילה הרפואית והמדעית יודעת הרבה על הקורונה, אבל לא מספיק ● בצל ההחלטה על סגר בחגים, כתבי "גלובס" מציגים – תמונת מצב ● פרויקט מיוחד

ארז רוזנבוך, יו"ר מגוריט  / צילום: עמית חכמוב

מגוריט רכשה 136 דירות בהיקף של כ-277 מיליון שקל בתוך כשבועיים, בשלושה פרויקטים שונים

קרן הריט למגורים מגוריט דיווחה על שלוש עסקאות רכישה חדשות באשדוד, בתל אביב וביהוד ● לפי דיווחי החברה, לאחר העסקאות האחרונות, מצבת נכסיה של החברה עומדת על כ-1,350 דירות המרוכזות ב-22 פרוייקטים באזורים בהם קיים ביקוש ער לשכירות ארוכת טווח

סיון קלינגבייל  / צילום: יח"צ

רעידת אדמה בדה מרקר: סיון קלינגבייל תמונה לעורכת במקום אבי בר-אלי

בר-אלי פורש לאחר שלוש שנים בתפקיד ● רותם שטרקמן ישוב לתפקיד סגן העורכת

מלכה לייפר מובלת למעצר  / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של כאן 11

ביהמ"ש המחוזי: מלכה לייפר כשירה להסגרה לאוסטרליה

לייפר ביצעה על פי הנטען, עשרות עבירות מין בתלמידותיה ● משפט ההסגרה של לייפר מתנהל מאז 2014 בהליך שנפרס באופן חריג ביותר על פני למעלה מ-70 דיונים ● ללייפר עומדת זכות ערעור לבית המשפט העליון שצריך להיות מוגש בתוך 30 יום

מגדל הפיקוח בנתב"ג. חלוקת הכנסות של מאות מיליוני שקלים בשנה   / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מנכ"ל משרד הפנים במאמר מיוחד ל"גלובס" על פעילות הוועדות הגיאוגרפיות

בתגובה לכתבה "צדק חלוקתי? בעיקר במרכז הארץ ובעיקר ליהודים", שפורסמה בשבוע שעבר, מנכ"ל משרד הפנים בטור מיוחד ל"גלובס": "מאז 2016 הוועדות הגיאוגרפיות הן לא רק מגיבות, אלא גם יוזמות"

בנימין נתניהו כשהודיע על הסגר השני / צילום: via Pool , רויטרס

הפרת בידוד שלישית בצוות הבכיר של ראש הממשלה נתניהו

יועצו המדיני של ראש הממשלה ראובן עזר, שחזר בשבוע שעבר מוושינגטון ונדרש לשהות בבידוד, נראה ביום שישי האחרון עורך קניות במבשרת ציון ● זו ההפרה השנייה של עזר, שיצא לריצה מחוץ למלון בארה"ב כשגם אז היה אמור לשהות בבידוד ● אתמול נצפה יועץ אחר של נתניהו, טופז לוק, כאשר הוא מצלם מפגינים בבלפור ומפר גם את הוראות הבידוד שלו

הנקראות של תש"פ - G / עיצוב: אפרת לוי, גלובס

10 הכתבות שקוראי G הכי אהבו השנה

נמלות האש משתלטות על ישראל ● האם מונוגמיה זה כבר פאסה ● למה עדיין אכפת לנו ממפלס הכנרת ● המתחים מאחורי הקרב על האסי ● ועוד שש כתבות שהכי אהבתם השנה

תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי / צילום: אלון רון

שיכון ובינוי במו"מ לרכישת פרויקט אנרגיה סולארית בארה"ב

מדובר בפרויקט הנמצא בשלב טרום הקמה, בטכנולוגיה פוטו וולטאית, בהספק של מעל 250 מגוואט ● היקף עלויות ההקמה הצפויות בפרויקט מוערך בכ-900 מיליון שקל

אלי רוזנברג (בעיגול) ומטוס אל על בשדה התעופה בן גוריון / צילום: פרטי, יואב יערי

הנוסעים, הטייסים, המימון והתחרות מהאמירויות: האתגרים של בעל הבית החדש באל על

המימון, הנוסעים והעובדים: אלי רוזנברג החליף את תמי מוזס והפך לבעל השליטה בחברת התעופה הישראלית ● אבל אין לו רגע אחד של חסד ● כמעט בכל חזית מחכים לו אתגרים רבים ובעורף כבר נושפת גם התחרות מכיוון חברות התעופה של איחוד האמירויות

מיקי גליה, מנהל חברת ניהול נכסים ומתווך נדל"ן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

"הכנסה פסיבית מהשקעה בדירות? במציאות צריך לעבוד קשה": מה כולל השירות שמציע "שקט נפשי" למשקיעי נדל"ן?

תמורת 10%-8% משכר הדירה השנתי, מיקי גליה מכפר סבא מבטיח לנהל עבורכם את תחזוק הנכס, ואפילו למצוא לכם דייר ● האם זה שווה לכיס של משקיעים, ומדוע עבורו העיסוק הנוכחי עדיף מתיווך מקרקעין בו עסק שנים רבות ● פרק סיום העונה ● האזינו

בני גנץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מיישרים קו: שר הביטחון גנץ ייפגש עם מזכיר ההגנה האמריקאי

הסוגיה המרכזית בביקור היא שמירת היתרון האיכותי הביטחוני של ישראל, הבטחה אמריקאית המעוגנת בחקיקה, על רקע ההסכמים עם איחוד האמירוית ובחריין

אייל שרצקי, מנכ"ל משותף באיתוראן / צילום: תמר מצפי

מניית איתוראן צנחה בכ-60% מהשיא ונסחרת מתחת למחיר שבו נמחקה מת"א

חברת שירותי הרכב של משפחת שרצקי נפגעה מחולשה בשוקי הרכב של ברזיל וארגנטינה, כאשר פרוץ מגפת הקורונה הוסיף שמן למדורה ● כעת יש מי שמאתר הזדמנות במניה

מדד דופק התעסוקה של "גלובס"

רגע לפני החג והסגר: זינוק גדול במספר העובדים שהוצאו לחל"ת

המספרים של שוק התעסוקה בישראל מבלבלים, שלושה גופים רשמיים מפרסמים נתונים שונים, הפערים גדולים ובלתי מוסברים • "גלובס" מנסה לפזר את הערפל באמצעות מדד יומי חדש לבחינת "הדופק של שוק התעסוקה

המדרגות הספרדיות ברומא, יולי. בימים רגילים אתרי התיירות היו עמוסים במטיילים / צילום: Cecilia Fabiano, Associated Press

מקום טוב לחיות בו, יותר מארה"ב: השנה שבה אירופה קמה במפתיע מהקרשים

זו הייתה גם השנה שבה העולם נמדד לא רק במלחמת הסחר או בכוח צבאי, אלא בהתמודדות עם מגפה ● ולמרות ההתחלה הקשה, היבשת הזקנה מוכיחה את היעילות שבמדיניות רווחה ובמגזר ציבורי, כשהיא הופכת, על פי מדדים רבים, למקום טוב יותר לחיות בו מאשר ארה"ב

הדיון בועדת הכספים שבו אושרה הורדת המס, שהוצמדה לאישור המענקים לאזרחים  / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אחרי הלחצים והקרבות: ביום רביעי הקרוב יחול דיון בוועדת הכספים על התקציב

לאחר שבועיים לחוצים בין משרד האוצר וועדת הכספים, נקבע ישיבה לאישור התקציב ההמשכי ביום רביעי הקרוב ● פריצת הדרך התרחשה לאחר שהאוצר העבירו פירוט ל-8 מיליארד שקל מהתקציב

מחאה בצל הסגר: הפגנה בבלפור בצאת חג ראש השנה / צילום: יוסי זמיר

אלפים הפגינו נגד נתניהו בי-ם: "ישמעו אותנו למרות הסגר"

המחאות נגד השחיתות השלטונית החלו עם צאת החג, כשבמוקד ההפגנה השבועית בבלפור ● זאת חרף ההגבלות ולפני אישור המתווה לקיום הפגנות שפורסם ● 11 מפגינים נעצרו ועוכבו בי-ם בגין הפרת הסדר הציבורי ● מאות הפגינו בקיסריה. המארגנים: "נתנהל תוך הקפדה יתרה על ההנחיות"

נת"צ בתל אביב / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

עיריית תל אביב-יפו החלה בפיילוט ראשון של התקנת כביש חשמלי

בימים אלה מתחילה עיריית תל אביב-יפו ביוזמה ראשונה מסוגה: סלילת כביש עם תשתית להטענת אוטובוסים חשמליים ● הפיילוט יבוצע ממסוף האוניברסיטה ועד למסוף קלצ'קין שברמת אביב, והאוטובוסים הנוסעים על תוואי המסלול ייטענו באמצעות השראה חשמלית ישירות מהכביש

גשר בידוול בר בקליפורניה, בשבוע שעבר צילום: AP-Noah Berger

מי אתה דונלד טראמפ: עושה שלום – או "מצית סדרתי"

מה מעניין יותר את האמריקאים 47 יום לפני הבחירות: דגל ישראל בבירת בחריין או אסון אקולוגי עצום ממדים בחוף המערבי ● שריפות כילו אדמות יערות בגודל מדינת ישראל ● מושלים דמוקרטיים מפצירים בנשיא להאזין למדע ● "זה יתקרר, תחכו ותראו", הוא אומר, "המדע לא יודע"