גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

חצי שנה להכרעה בתיק 4000; רה"מ, רעייתו ובנו חשודים בשוחד

בדיון מתוח שעסק ברכוש התפוס של משפחת אלוביץ, אישרה המשטרה כי יש חשדות לשוחד בעניין אשת רה"מ שרה נתניהו ● חברת החדשות פרסמה הערב כי שם בעניין הבן יאיר נתניהו עולה חשד דומה ● מטעם משפחת נתניהו נמסר: "גם על הכלבה קאיה מצאנו כתבה חיובית בוואלה. מזלה של קאיה שהלכה מהעולם לפני שהספיקו לצרף גם אותה למעגל החשודים בשוחד"

משפחת נתניהו / צילום: אבי אוחיון - לע"מ
משפחת נתניהו / צילום: אבי אוחיון - לע"מ

בעל השליטה בבזק, איש העסקים שאול אלוביץ, התייצב היום (ה') יחד עם רעייתו איריס אצל השופט עלא מסארווה בבית משפט השלום בתל-אביב, במסגרת מאבקם הבלתי נגמר לשחרור רכושם בשווי עשרות מיליוני שקלים שתפסה המשטרה במסגרת החקירות הפליליות בתיק 4000, המכונה "פרשת בזק".

הדיון, שהסתיים לפני זמן קצר, עלה מפעם לפעם לטונים גבוהים ואף לחילופי צעקות בין באי-כוח הצדדים, שהביאו לעצירתו של הדיון וליציאתו של השופט מסארווה מהאולם למספר דקות עד שהצדדים נרגעו.

אם לא די, כבר בתחילת הדיון נזרקה "פצצה" לאוויר, עם אישורו של רב-פקד אורי קנר מצוות החקירה של תיק 4000 (תיק בזק) כי אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, חשודה בעבירת השוחד יחד עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. זאת, במסגרת חקירה שערכה לו באת-כוחה של איריס אלוביץ, עו"ד מיכל רוזן-עוזר. יוער כי ערוץ 2 פרסם הערב כי גם יאיר נתניהו, בנם של בני הזוג נתניהו, חשוד בעבירת שוחד.

בתגובה לפרסום מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "גם על הכלבה קאיה מצאנו כתבה חיובית בוואלה. מזלה של קאיה שהלכה מהעולם לפני שהספיקו לצרף גם אותה למעגל החשודים בשוחד. אין גבול לאבסורד, ובכל מקרה, הסיקור לראש הממשלה נתניהו בוואלה היה ונשאר שלילי באופן קבוע".

בכל הקשור לטענה כי בני הזוג אלוביץ ביצעו בצוותא את עבירת השוחד, נטען על-ידי המשטרה כי בדומה לזוג נתניהו, הם היו מודעים למשמעות הכלכלית של מעשיהם ולכך שתצמח להם טובת הנאה בדמות הטבה רגולטורית שוות-ערך לבזק.

לשאלת עו"ד רוזן-עוזר, האם אשת ראש הממשלה נחשדה או נחקרה בחשד לביצוע עבירות הלבנת הון, השיב חוקר המשטרה כי "התשובה לא. שרה נתניהו לא נחקרה בחשד לעבירות הלבנת הון".

טענה נוספת שעלתה מצד עו"ד רוזן-עוזר היא כי תפיסת כל רכושם של בני הזוג נועדה להפעיל עליהם לחץ פסול על-מנת שיחתמו על הסכם עד מדינה. עוד היא טענה כי "איריס אלוביץ לא הייתה אמורה להיות במצב שמשהו מרכושה ייתפס. רוצים לחקור אותה - תחקרו, רוצים לעצור אותה, ואלוקים יודע לשם מה עצרו אותה".

טענת האפליה

בהקשר זה העלו באי-כוחם של אלוביץ טענת אפליה, זאת נוכח אישור המשטרה כי בניגוד לאיריס אלוביץ, שרה נתניהו לא חשודה על-ידי המשטרה כי ביצעה עבירה של הלבנת הון, אלא שוחד בלבד. זאת, תוך שהם מציינים כי לשיטתם, לא זו ולא זו ביצעו את המיוחס להן.

בהתאם, במהלך חקירתו ביקשה עו"ד רוזן-עוזר מחוקר המשטרה, אורי קנר, כי יפנה את בית המשפט "לראיות המצביעות על קשר ישיר בעניין התמורה בין גברת אלוביץ לראש הממשלה בנימין נתניהו". המשטרה והפרקליטות התנגדו לכיוון החקירה הזה של ההגנה וניסו פעם אחר פעם לקבל את הגנתו של השופט מסראווה, תוך שהם מפנים בתשובתם לדוחות הסודיים המצויים בפניו.

במענה לטענות ההגנה בקשר לאיריס אלוביץ, ובכלל זאת טענת האפליה בינה ובין אשת ראש הממשלה בקשר לחשדות להלבנת הון, ציינה עו"ד וולקן "כי הטענות בקשר לתשתית הראייתית הן מחזור של טענות קודמות".

עוד היא ציינה בהקשר זה כי "בית המשפט קבע כי יש תשתית מספקת והיגיון משפטי לייחוס של עבירת הלבנת הון לאיריס אלוביץ. לזה צריך להוסיף - והדברים ברורים - את הביקורת המשפטית שנעשית כל הזמן... והאחרונה, גם אם באופן חלקי, רק לפני כ-3 שבועות בהחלטת בית המשפט העליון".

לשאלת השופט מסארווה, מדוע האבחנה הקיימת בין איריס אלוביץ לבין אשת ראש הממשלה, ציינה עו"ד וולקן כי "אנחנו לא חושבים שאיריס אלוביץ ושרה נתניהו נמצאות באותה קבוצה. שרה נתניהו לא מיוחסת לה פעולה ברכוש, והטיעון הזה של האפליה לא רלוונטי".

רב-פקד קנר ציין, בכל הקשור לאיריס אלוביץ ולטענה כי לא הוכח שעשתה שימוש ברכוש אסור (כנדרש בחוק איסור הלבנת הון), כי הוא "לא מכיר ראיה פיזית שאומרת שגברת איריס אלוביץ לקחה צ'ק והעבירה אותו ממקום למקום". תשובת המשטרה מלמדת כי נראה שנכון להיום אין ראיה פיזית הקושרת את איריס אלוביץ לכך שהיא ביצעה פעולה ברכוש אסור בהתאם לחוק הלבנת הון.

השופט מסראווה הביע חלק מתחושותיו בכל הקשור לטענת האפליה: "הייתה לי תחושה במהלך ההליך שהסתכלתם (הפרקליטות - מ' ש') על עבירת הלבנת ההון בצורה שונה ממה שהסתכלתם בתחילת התיק. אכן היה פער מסוים בין מה שהוצג על-ידיכם בנוגע לפעולה ברכוש אז בדיון לפניי, ולקח לכם זמן לשרטט את מעגל עבירת הלבנת ההון במקרה הזה".

על כך השיבה לו עו"ד וולקן: "אני רוצה לומר לאדוני שבחנו את זה, ואם לא היינו חושבים שזה רלוונטי, ביחס לחשודים הספציפיים האלה (בני הזוג אלוביץ - מ' ש') לא שינינו את עמדתנו".

אולם השופט מסארווה ציין כי הקושי, לפי טענות ההגנה, הוא שהם נמצאים במעגל הפנימי של התיק, ולגבי אחרים המצויים במעגל (וכאן הרמז לבני הזוג נתניהן) לא בוצעו פעולות כאלה.

לפי עו"ד וולקן, הדברים נבחנו פר חשוד הן בראשית החקירה והן לאחר מכן.

במהלך הדיון התברר כי המשטרה לא חושדת שאיריס אלוביץ ביצעה בעצמה את עבירת השוחד או את עבירת הלבנת ההון, אולם חרף האמור, צריך לזכור כי החשדות שהיו קיימים בעבר ורלוונטיים גם להיום הם כי איריס אלוביץ, יחד עם בעלה שאול אלוביץ, ביצעו בצוותא את עבירת השוחד ואת עבירת הלבנת ההון הנובעת מעבירת השוחד.

הדיון שהתקיים היום סבב סביב בקשת המשטרה להאריך את תוקף תקופת תפיסת שאר הרכוש של האלוביצים, שמרביתו נותר תפוס בידי המשטרה, מעבר ל-180 הימים שניתנו בצווים המקוריים. בדיון הקודם בעניין, שנערך לפני כשבועיים, נאלצו בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ להסכים להארכת הצווים מכוחם תפסה המשטרה את כל רכושם. זאת, לאחר שהשופטת התורנית אליה הגיע התיק, שופטת בית משפט השלום בתל-אביב שרית קריספין, הבהירה לאלוביצים כי היא אינה בקיאה בתיק, וכי עדיף להם לחכות לשובו מפגרת בתי המשפט של השופט עלא מסראווה, אשר דן בבקשות הראשונות שהגיש אלוביץ לשחרור הרכוש.

האלוביצים חיכו, מסראווה שב מחופשתו, אבל אין זה אומר כי הם יראו את רכושם בקרוב. מהערותיו של השופט מסראווה לא ברור כרגע לאן "נושבת הרוח" בכל הקשור לשחרור התפוסים, כולם או חלקם.

טענת המידתיות

בא-כוחו של שאול אלוביץ, עו"ד ז'ק חן, ציין כי כי על בית המשפט לפסוק בעניין של שחרור תפוסים במידתיות, תוך שהוא מפנה לפסיקות שונות של בית המשפט העליון, לרבות פסיקת העליון בעניינם של בני הזוג. עוד טען עו"ד חן בהקשר זה כי שווי העבירה שמייחסת המדינה לאלוביץ איננה הוכחה כדבעי על-ידי המדינה.

בהקשר לטענה זו השיבו הפרקליטים כי "שאלת המידתיות צריכה להיבחן לפי נסיבותיו הקונקרטיות של תיק זה".

עוד ציינו הפרקליטים כי "כאשר נשקלת מידתיות, יש חשיבות לשאלת שווי העבירה, וכאשר אני אומרת שווי העבירה, הכוונה לעבירת הלבנת ההון".

המדינה אישרה כי היא מוכנה לשחרר כסף לבני הזוג, "אבל השחרור של הכסף צריך להתבצע לפי ההליך המקובל, והוא על-ידי הגשת תצהירים". בהקשר זה השיבה עו"ד וולקן לטענת עו"ד חן כי הגשת תצהירים מהווה אקט משפיל: "המהלך המקובל הוא אקט משפיל ביחס לכל הנאשמים ולא רק ביחס למשפחת אלוביץ", אמרה.

השופט מסארווה ספק שאל-ספק רמז למדינה כי בהנחה שזכותם של בני הזוג אלוביץ לא לבקש דמי קיום, כפי שהורה להם בית המשפט השלום, ובהתקיים שאין שיתוף-פעולה בנושא זה מצידם, נוכח העובדה שכבר חצי שנה נמנעים בני הזוג מלהגיש תצהירים שבהם יפורטו הצרכים שלהם - מה מציעה המדינה לעשות על-מנת שתפיסת הרכוש של בני הזוג תהיה מידתית?

עו"ד וולקן ציינה כי "לא הגיוני שחצי שנה הם נמנעו מלהגיש תצהירים", וכי "לעמדת המדינה, היקף התפיסה ושיקולי מידתיות נשקלו גם בתחילת החקירה וגם בהמשכה", כל זאת תוך שהיא חוזרת על עמדת המדינה כי היא מוכנה לשחרר לבני הזוג כספים.

השופט מסארווה ציין כי יש למצב האמור פתרון, והוא "שחרור של המדינה של כספים שהם חושבים שאפשר לשחרר".

יצוין כי נראה שתיק 4000 נכנס לישורת האחרונה שלו מבחינת הליכי החקירה, וזאת נוכח אישור עוה"ד וולקן וארוניס כי תיק החקירה צפוי לעבור מהמשטרה לפרקליטות עד 180 ימים מהיום.

השופט מסארווה ביקש לדעת אם כך הדבר, מדוע דרושים למדינה 180 ימים ארכה, תוך שהוא מבקש מהפרקליטות לנקוב בתאריך מדויק. על כך השיבה עו"ד וולקן כי "בגלל המורכבות של פעולות החקירה, אני לא יכולה לנקוב כרגע במועד מדויק, אבל אני כן יכולה לומר שהכוונה היא להעביר בתווך היותר קרוב את התיק מהמשטרה לפרקליטות". 

מהווילות, דרך המרצדס ועד העגילים

שאול אלוביץ ורעייתו איריס נעצרו בפברואר השנה במסגרת סבב החקירות השני בתיק 4000, אז פשטה המשטרה על ביתם ותפסה רכוש בבעלותם בשווי עשרות מיליוני שקלים. בין היתר הוטל צו עיקול על 4 דירות של הזוג ברחוב יהונתן בתל-אביב וברחוב יואב בעיר, ועל נכסים נוספים שלהם. כמו כן, נתפסו 3 מכוניות - המרצדס של שאול, אאודי ששייכת לפי הנטען לבן ליאור ואאודי ששייכת לאיריס. בנוסף נתפסו חשבונות בנק וחשבונות ניירות ערך ופוליסות ביטוח שבבעלות הזוג אלוביץ וחפצי אומנות, תכשיטים ופריטים נוספים שנלקחו מביתם. במסגרת החיפוש בביתם, בין היתר, הורידו חוקרי המשטרה את טבעות הנישואים של בני הזוג מאצבעותיהם וכן את העגילים שענדה איריס אלוביץ ואת השעון שענד שאול אלוביץ.

בני הזוג אלוביץ חשודים בקיום מערכת יחסים שוחדית לכאורה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר קידם לכאורה את ענייני בזק במשרד התקשורת בתמורה לסיקור מוטה לטובת משפחת נתניהו באתר וואלה מקבוצת בזק. זאת, בנוסף לחשדות נגד בעל השליטה בבזק ונושאי משרה בכירים בה, שהועברו לפני מספר חודשים לבחינת הפרקליטות, בנוגע לביצוע עבירות ניירות ערך, לפיהם נהגו אלוביץ ובכירי החברה בכספי בזק כבשלהם, קידמו אינטרסים אישיים, העבירו מידע אסור בלי מעצורים וקיבלו בתוך כך מאות מיליוני שקלים.

עוד כתבות

תרזה מיי / צילום: רויטרס

תרזה מיי מכנסת את חברי הקבינט לאישור תכנית הברקזיט, הליש"ט מזנקת בחדות

מיי תכנס את הקבינט מחר במטרה לאשר את התכנית שגובשה מול האיחוד ● מוקדם יותר סגנה של מיי סיפק רמזים בראיון ל-BBC לגבי העתיד לבוא ● הדולר התחזק ב-0.35% מול השקל ● כלכלני הראל: "יש סיכונים משמעותיים בפוליטיקה האירופית וכשמסתכלים על ארה"ב, רואים משק חזק עם שכר עולה, אבטלה יורדת ואינפלציה מעל ליעד הבנק המרכזי" ● סקירת המט"ח היומית של "גלובס"

בורסת מילאנו / צילום: רויטרס

ירידות באירופה; בורסת מילאנו נופלת בלמעלה מ-1%

הממשלה האיטלקית דחתה את דרישות הנציבות האירופית לצמצם את הגירעון בתקציב ● ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי תכנס היום את חברי הקבינט לאישור התוכנית שגובשה מול האיחוד האירופי לברקזיט ● המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת ● הנפט נפל אמש ב-8% והבוקר מתאושש ב-0.2% ל-55.7 דולרים לחבית

משה כחלון / רויטרס

גורמים בקואליציה: כחלון יתמוך באפשרות של הקדמת הבחירות

בתוך כך, דובר ראש הממשלה, יונתן אוריך, מיהר להודיע לפני מסיבת העיתונאים של אביגדור ליברמן כי תיק הביטחון יעבור לידיו של ראש הממשלה נתניהו

אלישבע מזיא / צילום: שלומי יוסף

השופט בפרשת ישראל ביתנו: "חותמים בחוזה דבר אחד ועושים דבר אחר?"; העדה מזי"א: "כן. מה, אני ממציאה את הגלגל?"

אלישבע מזי"א העידה כיצד שימשה תנועת "הרוח החדשה" שבראשה עמדה כצינור להעברת כספים למשרדו של רונן צור ● זאת, עבור שירותים שהעניק צור לפאינה קירשנבאום, לשעבר סגנית שר והנאשמת המרכזית בפרשה ● השופט לוי ביקש להבין מדוע מזי"א הוגדרה כאשת הקשר בהסכם מול צור, אף שבפועל לא כך התנהלו הדברים ● מזי"א הביעה מורת רוח משאלותיו והשופט לא נשאר חייב: "הנימה לא מוצאת חן בעיניי. גבירתי לא תגיד איזה שאלות לשאול"

פגיעת הרקטה באשקלון/ צילום : רויטרס

"אין דבר כזה שני צדדים. חמאס פשט את הרגל מבחינה מוסרית"

מועצת הביטחון דנה על ההתלקחות בעזה – והתפזרה ללא החלטה ● ארה"ב גינתה את התקפות הרקטות, אך לא הזכירה את חמאס במפורש ● לפני תחילת הדיון השמיע שגריר ישראל באו"ם הקלטה של אזעקת צבע אדום: "זה מה ששומעים כל פעם כשחמאס משגר רקטה"

יצחק וקנין / צילום: איל יצהר

ח"כ יצחק וקנין - ביום מתפרנס מלול מטילות; בערב מקדם הצעת חוק שתיטיב עם בעלי הלולים

ועדת הכלכלה תדון היום בהצעת החוק של חבר סיעת ש"ס ● ההצעה מדברת על הטלת מכסות בענף הפטם, דבר שעלול לגרור צמצום כמות העוף בשוק והעלאת מחירים ● מסמך של הרשות להגבלים עסקיים שהגיע לידי "גלובס": זה מריח כמו קרטל ● ח"כ וקנין: אחי ואני מחזיקים לול לביצים, לא לפטם - אין פה ניגוד עניינים

משה ליאון / צילום: יחצ

המירוץ לראשות ירושלים: משה ליאון ניצח בקרב צמוד

ליאון השיג 51.46% מהקולות ואילו עופר ברקוביץ קיבל 48.54% ● כרמל שאמה הכהן ניצח ברמת גן והדיח את ראש העיר המכהן ישראל זינגר ● בראשון לציון הפסיד ראש העיר דב צור לרז קינסטליך ● במעלות תרשיחא הודח שלמה בוחבוט, שכיהן מעל ל-40 שנה

שינוי מדיניות/ צילום:Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

רשות החדשנות משנה מדיניות: מסיטה כספים לחברות צמיחה גדולות יותר

הרשות מתאימה את עצמה להתבגרות תעשיית ההייטק ומשנה את מדיניות ההשקעות בתקציב של 800 מיליון שקל • בנוסף, הרשות תשים דגש גדול יותר על החדשנות של החברות ועל היכולת שלהן לצמוח לחברות גלובליות • הסטת התקציבים - גם על חשבון חברות הייטק ותיקות

קרן אוזן / צילום: אייל יצהר

איוב קרא המליץ על מחליפה לשמאלוב-ברקוביץ': קרן אוזן

המינוי צריך לעבור את אישורה של ועדת גילאור שמאשרת מינויים בכירים בשירות הציבורי ולאחר מכן את אישור הממשלה ● אוזן, 38 ניהלה בעבר את רדיו דרום וביולי האחרון פורסם כי היא צפויה להצטרף כפרילנאסרית לתוכנית "אנשים" של קשת

יורם דנציגר / צילום: שלומי יוסף

השופט בדימוס יורם דנציגר: "קשה למערכת המשפט עם זדורוב"

את הדברים אמר דנציגר שפרש השנה מכס השיפוט, במסגרת כנס לכבודו שנערך היום (ג') במכללה למינהל

חנת הסעות ממוגנת בשער הנגב / צילום: רפי קוץ

ללמוד בבית ספר הכי ממוגן בעולם זה נורמלי?

חוויית הטילים הולכת איתנו כל היום לכל מקום ● "גלובס" מביא את קולות תושבי הדרום

אדם רוכב על קורקינט של BIRD / צילום: רויטרס

אלפי שקלים בחודש: תעשיית מטעיני הקורקינטים הגיעה לישראל

בירד, שהחלה לפעול בישראל לפני מספר חודשים, מפזרת קורקינטים חשמליים להשכרה ברחבי העיר • המודל העסקי המיוחד מחייב את בירד לשלם ל"צפרים", אנשים שמשקיעים שעות בכל יום באיסוף קורקינטים, הטענתם והחזרתם לרחוב • התשלום - לעיתים 10 אלפים שקלים בחודש - מוביל לתחרות עזה בין הצפרים • עתה, החלת כללי בטיחות חדשים מאיימת לשנות להם את המשחק

גיורא בר דעה / צילום: סיון פרג'

שטראוס סיכמה את הרבעון השלישי עם צמיחה של 15% ברווח הנקי

הצמיחה בשורה התחתונה הושגה למרות ששורת ההכנסות של שטראוס נפגעה משחיקת מטבע הריאל הברזילאי ביחס לשקל ● בפעילות הקפה בלט לשלילה השוק הרוסי-אוקראיני, פעילות סברה מתאוששת, ורווחיות הפעילות בישראל שמרה על יציבות

אסדה קידוח גז  צילום: יח"צ

שאלה של מיליארד וחצי דולר: כל הסתירות בהודעה של בנק ישראל על הפסקת רכישת דולרים

במסגרת תוכנית לבלימת התחזקות השקל כתוצאה מהפקת הגז, בנק ישראל רכש 14 מיליארד דולר • הבנק הודיע על הפסקת הרכישות המט"ח למרות שהפתרון הקבוע למניעת הייסוף - קרן העושר - לא יפעל לפני 2020 • הערכות: להחלטת בנק ישראל תהיה השפעה מזערית על השקל

הקבינט המדיני-ביטחוני מתבוננים על תוכניות מיגון של פיקוד העורף / צילום: טל שניידר

ישיבת הקבינט המדיני-בטחוני הסתיימה; רה"מ תומך ברגיעה

בישיבה דנו השרים באירועי הימים האחרונים בדרום ● כשעה אחרי סיום הישיבה אמר גורם מדיני שהחמאס פנה לישראל באמצעות ארבעה מתווכים וביקש להגיע להפסקת אש, ישראל השיבה שהצעדים בשטח הם שיקבעו

אבישי אברהמי / צילום: יונתן בלום

חברת האינטרנט Wix המשיכה להפסיד ברבעון השלישי; המניה ירדה 24% מהשיא בספטמבר

ספקית הפלטפורמה להקמה וניהול של אתרי אינטרנט צמצמה את ההפסד הנקי ברבעון השלישי ל-5.9 מיליון דולר ● החברה מעדכנת כלפי מעלה את תחזית ההכנסות השנתית, לכ-602 מיליון דולר ● מניית וויקס, הנסחרת בנאסד"ק, ירדה ב-24% מהשיא בספטמבר

ארקיע מתחדשת באיירבוס לטיסות ארוכות טווח/ צילום : יחצ איירבוס

ארקיע מתחדשת במטוס איירבוס לטיסות ארוכות-טווח

טווח הטיסה של המטוס מדגם Airbus 321neo LR, הראשון מסוגו שנמסר לחברת תעופה, הוא 8 שעות, ● המטוס יאפשר לארקיע לטוס ליעדים קיימים וחדשים, כולל גואה בהודו ואיי סיישל

ג'וזפה קונטה, ראש ממשלת איטליה / צילום: רויטרס

איטליה דחתה את דרישות האיחוד האירופי לצמצם את הגירעון בתקציב

המשנה לראש הממשלה מתאו סלביני הודיע כי היעד להגדלת גירעון ב-2.4% יישאר ללא שינוי ● הנציבות האירופית דרשה מהממשלה לתקן את התקציב או להסתכן בקנסות מהאיחוד

לב לבייב / צילום: תמר מצפי

חברת LLD של לב לבייב: לשחרר את הכספים שנתפסו בחקירה

החברה של לב לבייב מבקשת לשחרר רכוש, יהלומים וכספים שתפסה המשטרה ● לטענתה, "בעקבות הקפאת חשבונות הבנק צ'קים שניתנו לספקים תמי-לב הוחזרו ולא כובדו; כל מלאי הסחורות נתפס; ואין אפשרות לשלם משכורות לעובדים" ● עוד נטען בבקשה כי "LLD מכחישה כל קשר לפרשה הנחקרת"

צילום / איל יצהר

חזן העליב את ראש אגף שיקום נכים והורחק מהכנסת ל-6 שבועות

בנוסף, יש מספר תלונות נוספות על חזן, שטרם נכללו בהחלטת ועדת האתיקה ● חזן יוכל להמשיך להצביע במליאה, אך לא לנאום ולהשתתף מעבר למימוש זכות ההצבעה