גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מנכ"ל חדש לבורסת היהלומים הישראלית: ערן זיני

וגם: אבן פינה למכינה ע"ש אסף רמון ● מועדון הבכירים שהתכנס במרכז המקומי של לוקהיד מרטין ● ומנכ"ל תנובה פורש מתפקיד יו"ר איגוד השיווק הישראלי

ערן זיני / צילום: אסף לוי
ערן זיני / צילום: אסף לוי

ליתר ביטחון

איזה מועדון בכירים התכנס בלוקהיד מרטין?

מועדון המנכ"לים (Rclub) של המסלול האקדמי במכללה למינהל ערך השבוע מפגש במרכז החדשנות המקומי של חברת הציוד הביטחוני לוקהיד מרטין. את פני האורחים קיבל תא"ל במיל' יהושע (שיקי) שני, מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל.

במפגש קיבלו הנוכחים הזדמנות להכיר מקרוב את הטכנולוגיות והפלטפורמות שהחברה מפתחת, ולהיחשף למידע אודות מטוסי קרב, מסוקים, מערכות חלל, מערכות אש וטילים, ואף להתנסות בסימולטורים של מטוס ה-F-35 "אדיר", מסוק ה-CH53K "הסופר יסעור" ועוד. 

את המועדון בו חברים מנכ"לים ממבחר תעשיות, ייסדו השנה רפי גמיש, מנכ"ל המכללה למינהל וטלי בירון, במטרה לחבר בין האקדמיה לבין העולם העסקי. הגיעו ו"קיבלו ביטחון": מיכל דן הראל, מנכ"לית מנפאואר; ישראל רייף, יו"ר קבוצת שמלצר; אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו; איתן יוחננוף, מנכ"ל יוחננוף; שי פלדמן, מנכ"ל AIG; דורי מנור, יו"ר לובינסקי; אודי שמאי, מנכ"ל פיצה האט; עודד שפירר, מזכ"ל הרשות לניירות ערך; שחר אפעל, מנכ"ל נס טכנולוגיות.


טלי בירון ישראל רייף יהושע שני רפי גמיש ואורן שגיא / צילום: עידן גרוס

הונחה אבן פינה למכינה ע"ש אסף רמון

אתמול (ג') התקיים במצפה אילן (סמוך לישוב חריש) טקס הנחת אבן פינה למכינה הקדם צבאית "בית אסף", הנקראת על שמו של הטייס אסף רמון, שנפל בתאונת מטוס לפני תשע שנים. רמון, הוא בנם של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ז"ל ושל רונה רמון.

יפתח, אחיו של אסף, נשא דברים וסיפר כי "השם בית אסף נולד בימים קשים מאוד של שבעה - השבעה של אסף והיום אנחנו הופכים את החזון הזה למציאות, בית אסף יהיה בית חם לנערים צעירים בתחילת דרכם העצמאית".

המכינה היא חלק מהמכינה הקדם צבאית "אחד משלנו" הפונה לנוער מהפריפריה החברתית. השלוחה ע"ש סרן אסף רמון ז"ל, מיועדת לבוגרי כיתה י"ב - חילונים ודתיים - מהפריפריה החברתית, כפרי נוער, פנימיות ונערי קידום נוער, בוגרי מרכזי גמילה וכמרכזי השמה אחרים, אשר כולם בעלי מוטיבציה גבוהה לשרת בצה"ל ולהשתלב בחברה. 

באירוע נכחו תורמים, חברים ושותפים לדרך בהם: נשיא המדינה, ראובן ריבלין; רן לבנה, מנכ"ל קרן רמון; רונה רמון, שהובילה את הפרויקט באמצעות עמותת קרן רמון ע"ש אילן ואסף רמון, עד להשלמת גיוס של שישה מיליון שקל; אנשי עסקים בהם אודי וענת אנג'ל; חמי וגילה פרס; שמוליק ולילית זיסמן; אבי בלסברגר, מנכ"ל סוכנות החלל הישראלית; יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון; דניאל עטר, יו"ר קק"ל; אילן שדה, ראש המועצה האזורית מנשה; האסטרונאוטים מנאס"א גארת רייזמן, מייק מאסימינו ולילנד מלווין ואחרים.

אודי אנג'ל ורונה רמוןעם נציגי נאסא / צילום: אלעד מלכה

אודי אנג'ל יחד ורונה רמון ונציגי נאס"א (צילום: אלעד מלכה)

מיליון למען שוויון

פרס בראשית יוענק ל-37 ארגונים חברתיים לקידום נשים

בטקס חגיגי שנערך במרכז רבין בתל אביב, הכריזו אתמול (ג') קרן "פרס בראשית" וקרן קאהן על הזוכים בתוכנית מענקים לארגונים הפועלים למען נשים ולקידום שוויון מגדרי בישראל. את הפרס (מענק בסך מיליון דולר) יקבלו 37 ארגונים חברתיים הפועלים לקידומן של נשים ממגוון אוכלוסיות בישראל.

בארגונים שידכו לתמיכה: עמותת אחותי, איגי, מובילות, she codes, מרכז צדק לנשים, שדולת הנשים בישראל, מבוי סתום, איתך-מעכי, מבוי סתום, בת קול, בזכות, מהפך-תע'ייר, נשים לגופן, איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, בת מלך, פרויקט קשר, תהל מרכז הסיוע לנשים וילדים דתיים.

עוד נמסר, כי אל המענקים הממומנים מסכומי הפרס הכספי של בראשית, בסך מיליון דולר, יתווסף סך של מיליון דולר שיוענק על-ידי איש העסקים והפילנתרופ מוריס קאהן, לארגוני נשים בצפון אמריקה שם תיערך תחרות Matching grants לגיוס תרומות נוספות. 

האירוע, אותו הנחתה העיתונאית לוסי אהריש, כלל סרטון ברכה של השופטת האמריקאית רות ביידר גינסבורג, שקיבלה באחרונה פרס מפעל חיים מידי קרן בראשית. עוד נכחו: נתן שרנסקי, יו"ר הוועדה המייעצת של קרן פרס בראשית; סאנה בריטבסקי, משנה למנכ"ל הקרן; אהובה ינאי, מנכ"לית מתן-משקיעים בקהילה; סטן פולובץ, יו"ר ומייסד קרן פרס בראשית ונציגות הארגונים הזוכים.

הזוכות ונציגי הקרן/ צילו: נטשה קופרמן

הזוכות ונציגי הקרן (צילום: נטשה קופרמן)

 

ערן זיני מונה למנכ"ל בורסת היהלומים

מנכ"ל חדש לבורסת היהלומים הישראלית. ערן זיני (43), מונה לעמוד בראש החברה, ובכך יחליף את אלי אבידר שהודיע על פרישתו במארס האחרון, וככל הנראה פונה לפוליטיקה.

זיני, ששימש בתפקידו האחרון כמנכ"ל חברת המשקם, הגיע לתפקיד לאחר שחווה בעצמו מסלול פוליטי. הוא שימש בעבר כעוזרו הפרלמנטרי של ח"כ לשעבר דני יתום (עבודה), ולשעבר ראש המוסד. עוד שימש זיני כיועץ  לענייני ממשלה וכנסת של שר המשפטים לשעבר פרופ' דניאל פרידמן.

בהמשך דרכו הוא כיהן עד שנת 2013 כראש אגף רגולציה וקשרי ממשל בחברת התשתיות והמכוניות החשמליות בטר פלייס שנסגרה. 

יורם דבש, נשיא בורסת היהלומים, מסר כי "המקצוע של ערן הוא ניהול וניכר שיש לו הרבה מה לתרום לכולנו. ערן מגיע עם ניסיון עשיר ידע ויכולות בניהול וקשרי ממשל, אני מברך אותו ומאחל לו הצלחה רבה בתפקידו החדש".

ערן זיני / צילום: אסף לוי

ערן זיני (צילום: אסף לוי)

 

אייל מליס, מנכ"ל תנובה, פורש מתפקיד יו"ר איגוד השיווק הישראלי 

לאחר עשר שנים בהנהלת איגוד השיווק הישראלי, מתוכן שבע שנים וחצי כיו"ר האיגוד, הודיע אייל מליס, מנכ"ל תנובה לתלמה בירו, מנכ"לית איגוד השיווק הישראלי, על החלטתו לסיים את תפקידו.

לפי הודעה שמסר האיגוד, מליס מנמק את הפרישה "בשל תפקידו המאתגר ורב המשימות כמנכ"ל חברת תנובה, תפקיד אשר לצערו אינו מותיר בידיו זמן בעת הזאת, ואינו מאפשר לו את ההתגייסות לפעילות ציבורית וקידום סדר היום של איגוד השיווק, כפי שהוא מאמין שנדרש מיו"ר האיגוד".

לתפקיד היו"ר הזמני של איגוד השיווק, עד לקיום בחירות לתפקיד היו"ר הקבוע בעוד כ-3 חודשים, ייכנס כעת רונן בר שלום - בכיר חברי הנהלת האיגוד, שמכהן כמנכ"ל כתר פלסטיק ישראל, לשעבר סמנכ"ל בשופרסל, שגם משמש כחבר בהנהלת האיגוד מזה כ-4 שנים.

תלמה בירו ואיל מליס

תלמה בירו ואייל מליס (צילום: איגוד השיווק)

שני מוזס

עוד כתבות

אבי באום/  צלם: איל יצהר

גם עם אופנוע: חילן מבקשת לשדרג את שכר בעל השליטה ל-150 אלף שקל לחודש

מדובר העלאה של 30 אלף שקל בשכרו החודשי ● גם תקרת המענק השנתי תעלה: מ-1.8 מיליון שקל ל-2.75 מיליון שקל

פרשמרקט / צילום: יחצ

אוויר לנשימה ליינות ביתן? פרשמרקט תרכוש 7 סניפים ב-110 מיליון שקל

אחרי שבועות ארוכים של מגעים, קבוצת יינות ביתן שנקלעה לקשיי תזרים תמכור 7 סניפים במרכזי ערים לרשת פרשמרקט ● העסקה תסייע לקבוצה לצמצם רק חלק מחובותיה לנאמני מגה, ממנה נרכשה לפני כ-3 שנים ● לראשונה פרשמרקט תמחק את מותגי הסניפים אותם היא רוכשת, והם יפעלו תחת מותגים שלה

חבילות של אמזון / צילום: שאטרסטוק

רעידת אדמה או זעזוע קל? אמזון נתקלה בחומת הריכוזיות של השוק הישראלי

אחרי חודשים ארוכים של המתנה השיקה אמזון את פעילותה בישראל ● אלא שבדרך למהפך במפת הקמעונאות הישראלית עומד מכשול: היחסים ארוכי-השנים בין הספקים ובין הרשתות, והפחד כי מי שיציע הנחות אטרקטיביות בפלטפורמה החדשה ייענש ע"י הרשתות ● ניתוח

ליהיא גרינר / צילום: רפי דלויה, יח"צ

העלבון ועונשו: ליהיא גרינר נתבעת בסך רבע מיליון שקל

שוטר התנועה קובי שלום הגיש תביעת דיבה נגד כוכבת הריאליטי ● גרינר העלתה לרשת סרטון וידיאו בו היא מקללת את שלום, לאחר שרשם לה דוח תנועה

הבניין ברחוב ישעיהו 50 בתל אביב / צילום: איל יצהר, גלובס

הדיירים קנו דירה על סמך הבטחה לתמ"א 38 - והוטעו

מוכרי דירה בת"א הבטיחו שהבניין "הולך לעבור תמ"א", אולם הרוכשים הוכיחו כי המוכרים ידעו שאין לכך כדאיות כלכלית - והסכם המכר בוטל

גלידת עינוגים של גלידות פלדמן / צילום: יח"צ

ריקול גדול: חשש לחיידקי ליסטריה בגלידות שונות של פלדמן

חברת פלקו, שמשווקת את גלידות פלדמן, הודיעה היום על עצירת שיווק ואיסוף מוצרים שונים של פלדמן ● מחלת הליסטריוזיס עלולה להיות מסוכנת מאוד לנשים בהריון, ילדים, קשישים ואנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת

חיים סבן / צילומים: רויטרס

חיים סבן מרים ידיים: מוותר על השליטה בפרטנר ועל חצי מיליארד שקל

לסבן חוב של 300 מיליון דולר לחברת האצ'יסון מהונג קונג, ובחודשים האחרונים הוא ניהל מולה מגעים על מיחזור ההלוואה ● לפי דיווח מהיום, המגעים הסתיימו ללא תוצאות - מה שפותח להאצ'יסון פתח לשוב ולהשתלט על פרטנר

נדל"ן בברלין  / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

הרוכשת הגרמנית שהימרה ב-5 מיליארד שקל על חברות הנדל"ן מישראל הפועלות בגרמניה

רכישת ADO תאפשר לאדלר נדל"ן, הרוכשת להתרחב לאזור ברלין, תוך קפיצת מדרגה משמעותית בהיקף הנכסים שהיא מנהלת ● אדלר היא הבעלים של חברה נוספת שהוקמה בידי ישראלים ושפועלת בתחום הנדל"ן בגרמניה - בראק קפיטל פרופרטיז אן.וי

תאונה באתר בנייה בפ"ת./  צילום: מד"א

ההסתדרות הלאומית תקיים הדרכות בטיחות לעובדים הזרים באתרי הבנייה

בהדרכות שיזמו ההסתדרות הלאומית וקרן עמית יושם דגש על הסכנות שבעבודה באתרי בנייה, בעבודה בגובה, הצורך להשתמש באביזרים ובאמצעי בטיחות ● "כל גורם בענף חייב לעשות כל שהוא יכול כדי שהעובדים יחזרו לבתיהם בריאים ושלמים"

מימין לשמאל - גיל אמיד סמנכ״ל תפעול ופיתוח עסקי , יואב הולנדר CTO, זיו בנימיני מנכ"ל / צילום: דרור ס

וולוו מצטרפת לפיתוח השפה לתיאור תרחישי נהיגה של פורטליקס הישראלית

פורטליקס מפתחת פלטפורמה לאוטומציה של בדיקות בטיחות לרכבים אוטונומיים ופיתחה שפה לתיאור תרחישים שנועדה להפוך לסטנדרט בבדיקות בטיחות של רכבים אוטונומיים ומערכות עזר מתקדמות לנהג ● החברה גייסה עד היום כ-16 מיליון דולר

אדם נוימן, מייסד ומנכ"ל WeWork ומסיושי סאן, מייסד ומנכ"ל סופטבנק / צילומים: Noam Galai, flicker, shutterstock

סופטבנק היא חלק מהבעיה: אדם נוימן יכול ללכת, אבל הבלופים ב-WeWork יישארו

סופטבנק תומכת בהדחתו של אדם נוימן, האיש מאחורי WeWork, ודירקטוריון החברה ידון בנושא בימים הקרובים ● בסופטבנק מנסים להפיל את האשמה על נוימן, אבל המשקיעה הדומיננטית היא חלק מהבעיה, לא הפיתרון, והיא לא יכולה להתנער מהנעשה בחברה

מריוס נכט - תמר מצפי

בנק ישראל אישר את הבנק הדיגיטלי של מריוס נכט ואמנון שעשוע

החשכ"ל לשעבר שוקי אורן צפוי להתמנות ליו"ר הבנק ● האישור יאפשר לבנק לקדם את הכנתו להגעה לשוק ולצרכני הקצה

אסדת קידוח תמר / צילום: בן יוסטר

הצרכנים ירוויחו? חברת חשמל לקראת סיכום חוזה נוסף עם תמר לרכישת כמות נוספת של גז בהנחה משמעותית

החיסכון לציבור יעמוד על מאות מיליוני שקלים עד 2021 אם החוזה יאושר ● לוויתן צפוי להיפגע משום שהמחיר מול תמר על רכישת כמות נוספת, נמוך יותר ב-10% ממחיר המכרז שבו זכה המאגר

גרטה טונברג, מחאת האקלים בניו יורק / צילום: REUTERS/Shannon Stapleton

גרטה טונברג למנהיגי העולם: "גנבתם את החלומות שלי ואת הילדות שלי"

האקטיביסטית הצעירה פנתה למנהיגי העולם ואמרה: "אנשים סובלים, אנשים מתים. המערכות האקולוגיות שלנו מתמוטטות, ואנחנו בתחילת הכחדה המונית, וכל מה שאתם יכולים לדבר עליו זה כסף וסיפורי אגדות על צמיחה כלכלית תמידית – איך אתם מעזים?"

מפעל סודה סטרים בדרום / צילום: איל יצהר

בכירים בסודהסטרים נחקרו בחשד לשימוש במידע פנים. במוקד: האקזיט לפפסיקו

מדובר בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים סביב רכישת החברה על ידי פפסיקו ● על פי החשד, מקורבת לבכיר בסודהסטרים עשתה שימוש במידע הפנים שנמסר לה ממנו, וגרפה רווחים אסורים בחשבונה בסך כולל של כ-156 אלף שקל

 גינון ביתי  בקפסולות/ צילום: יחצ

שניים במחיר אחד: ארבעה גאדג'טים לבית שיעשו לכם חיים קלים

שואב אבק אוטומטי עם מצלמה שמזהה פולשים, מזגן שמקרר את החדר תוך דקה, תנור אפייה שמקבל הוראות ממודל חיזוי ומערכת גינון ביתית חכמה

השופט מני מזוז / צילום:רפי קוץ

ביהמ"ש העליון: בית הדין הרבני לא מוסמך לדון בענייני מזונות

העליון קבע כי גם אם אחד ההורים הגיש תביעת מזונות ילדים לביה"ד הרבני יחד עם תביעת גירושים, להורה האחר ולילדים יש זכות להעביר את הדיון במזונותיהם לביהמ"ש לענייני משפחה, וזו תגבור על התביעה שהוגשה לביה"ד

ניר שטרן  / צילום: תמר מצפי

סלקום צפויה לפטר 500 עובדים אחרי החגים; שוקלת גיוס הון

(עדכון) ● דירקטורין החברה אישר את תוכנית ההתעיילות ● סלקום תנסה לגייס הון בהיקף של 400 מיליון שקל ● ועד העובדים: "כל פניה אלינו להתייעלות תיענה בהתנגדות קשה - מהקשות ביותר שידעה החברה"

אנטנה סלולרית/ צילום: תמר מצפי

לידר שוקי הון על חברות הסלולר: "נושא המיזוגים יכול לשפר את הסנטימנט כלפיהן, אבל עוד מוקדם לדבר על התאוששות בתוצאות"

על רקע הדיווחים בתקשורת בימים האחרונים, רשמו היום מניות הסלולר עליות שערים ● האנליסטית סבינה לוי מזכירה כי "השאיפה צריכה להיות תחרות ורמת מחירים יותר מאוזנות" - וכאן נכנס לתמונה הרגולטור, שלו "יש שיקולים פוליטיים וציבוריים"

רה"מ נתניהו / צילום: רויטרס

נתניהו בסיעת הליכוד: "בלי פסילות ובלי חרמות. עלינו להגיע לאחדות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס היום את סיעת הליכוד בכנסת בירושלים ואמר כי הוא מכוון להקים ממשלת אחדות רחבה בין הליכוד לכחול לבן ● סיעות ימינה ויהדות התורה התייצבו הבוקר בבית הנשיא והמליצו לנשיא ריבלין על נתניהו לראשות הממשלה