גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

חודשה החקירה על טיוח התלונות ברשות המסים ע"י רות דוד

כשנתיים לאחר שהיועמ"ש סגר את תיקי התלונות בנוגע לפרשיות השחיתות ברשות ובנוגע לטיוח התלונות הללו לכאורה ע"י מי שכיהנה כפרקליטת מחוז ת"א, רות דוד - זומן ביולי האחרון חושף השחיתות ברשות, רפי רותם, למשטרה למסירת עדות על התלונות ● חוקרים מ"קבוצת ה–15" ברשות שהתלוננו על השחיתות: "חוששים שגם הפעם זה יתגלה כאמירות-סרק"

עו"ד רות דוד / צילום: שלומי יוסף
עו"ד רות דוד / צילום: שלומי יוסף

כשנתיים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע על סגירתם, מסרה המשטרה כי פתחה מחדש את תיקי התלונות בנוגע לפרשיות השחיתות ברשות המסים ובנוגע לטיוח התלונות הללו לכאורה על-ידי מי שכיהנה כפרקליטת מחוז תל-אביב, רות דוד, המואשמת היום בפרשת עו"ד רונאל פישר.

היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, הודיע במארס 2016 על גניזת תיק החקירה נגד דוד בעניינים הקשורים לחשדות כלפיה בתקופת כהונתה כפרקליטת מחוז. אולם בעקבות פניות חוזרות ונשנות למשטרה ולפרקליטות, זומן ביולי האחרון חושף השחיתות ברשות המסים, רפי רותם, למשטרת מרחב ירקון, שם נמסר לו כי נפתחו מחדש תיקים העוסקים בפרשה.

רותם התבקש למסור עדות על התלונות שהוגשו בעבר. העדויות של רותם נמסרו, בין השאר, לגבי תלונות קודמות על כך שדוד סגרה כפרקליטת מחוז את תיק החקירה בתלונות "קבוצת ה-15" - חוקרים ואנשי ביקורת ברשות המסים שהתריעו על פרשיות שחיתות בצמרת הרשות וביחידת החקירות של מכס-מע"מ. 

כמו כן מסר רותם עדות לגבי מי שהיה מנהל רשות המסים, איתן רוב; לגבי היועץ המשפטי לממשלה הקודם, יהודה וינשטיין, שהיה פרקליטו של רוב בשלבי המעצר בפרשה וכיועמ"ש הגיע אליו תיק רשות המסים; לגבי מי שהיה ראש יחידת החקירות המרכזית לענייני מכס-מע"מ רפי עמיאל; לגבי אבי ארדיטי, שהיה סמנכ"ל לחקירות ומודיעין ברשות המסים וכיום מנהל אגף המכס, שהתלונן והחשיד את רותם כאילו רותם הניח מטען חבלה בפתח ביתו. 

"זו לא הפעם הראשונה שאנחנו שומעים על כך שהפרקליטות והמשטרה מכריזים על טיפול רציני בדרישה לחקור את טיוח פרשת השחיתות ברשות המסים והתנהגותה של דוד. אולם לאור הפעמים הקודמות אנחנו חוששים שגם הפעם זה יתגלה כאמירות-סרק שאין כוונה לממש אותן" - כך אמרו ל"גלובס" מספר חוקרים ואנשי ביקורת ברשות המסים, שהיו חברים ב"קבוצת ה-15". לדבריהם, "המבחן הראשוני יהיה בשאלה מאוד פשוטה: האם יקראו לנו להעיד ולמסור ראיות".

כוח משימה בלה"ב 433

הדרישה לחקור את פרשיות השחיתות רשות המסים ובעיקר את טיוח תלונות "קבוצת ה-15", התעוררה כאשר דוד פרשה מתפקיד פרקליטת המחוז בסוף 2010, התמנתה כעבור שבועות אחדים כדירקטורית בחברת ב. יאיר והצטרפה למשרד עו"ד פישר. הדרישה התגברה כאשר דוד נעצרה במאי 2015 בגל המעצרים הראשון בפרשת המסחר במידע והשוחד של פישר ושל קצין המשטרה ערן מלכה, ועם הגשת כתב האישום נגדה על מעורבותה בפרשיית ב.יאיר (ספיח של פרשת פישר) בתקופה שאחרי כהונתה כפרקליטת מחוז. 

סנ"צ ירון ארם מאגף חקירות ומודיעין במרחב ירקון הודיע לרותם ב-31 במאי 2015 כי תלונותיו רוכזו "והועברו להמשך טיפול בלה"ב 433, שם נפתח כוח משימה לבדיקת תלונותיך ותלונות אחרים בנושא". 

במעקב "גלובס" אחרי הפרשה הסתבר כי אף אחד מ"קבוצת ה-15" לא נקרא למסור עדות או ראיות בפני "כוח משימה". לדברי חלק מהם, ההודעה על הקמת "כוח משימה" הייתה בבחינת "כסת"ח", בלי כוונה אמיתית להגיע לחקר האמת על התנהלותה של דוד.

"הפנייה הועברה לטיפול ניצן"

רק שוקי משעול, מי שהיה מנהל מע"מ תל-אביב ושותף להנהגת "קבוצת ה-15", מסר ל"כוח המשימה" תלונות בכתב, וביקש ביוזמתו מניצב רוני ריטמן, מפקד להב 433, למסור ל"כוח המשימה" עדות. משעול טען פעמים רבות, כי התבקש להעביר שוחד לדוד, באמצעות עו"ד פישר, והיה בידיו מידע נוסף על דוד. משעול אמר ל"גלובס", שחומרים שהעביר למח"ש לא נמסרו ל"כוח המשימה". לדבריו, כשהגיע ללהב 433, במקום למסור ל"כוח המשימה" את העדות והראיות שביקש, נאמר לו כי הוא עומד להיחקר על כך שהוא הציע שוחד לדוד. לדברי משעול, הוא ראה זאת כניסיון להפחיד אותו ולמנוע ממנו למסור את כל המידע שהיה בידיו על דוד. 

היועמ"ש מנדלבליט הודיע במארס 2016 על גניזת תיק החקירה נגד דוד בעניינים הקשורים לחשדות כלפיה בתקופת כהונתה כפרקליטת מחוז. ההחלטה של מנדלבליט נשענה על המלצה ברוח זו של היועמ"ש הקודם, וינשטיין. ההחלטה עוררה גל חדש של טענות על טיוח החקירה נגד דוד, שלפיהן ההחלטה על סגירת התיק הייתה בשל החשש מפני גל של ערעורים על פסקי דין בתקופתה של דוד כפרקליטת מחוז, וחשש ממשבר אמון של הציבור במערכת אכיפת החוק. 

בעקבות פנייה של עו"ד פיני פישלר, שהיה פעיל מרכזי בעמותת אומ"ץ למינהל תקין ועסק בפרשת הטיוח, מסרה לשכת היועמ"ש ביולי 2017, כי "הפנייה הועברה לטיפולה של לשכת פרקליט המדינה". 

הדרישה לחקירת הפרשה הגיעה לשיאה כאשר השופט בדימוס, דוד רוזן, הממונה על הביקורת על מערך התביעה, פרסם בנובמבר 2017 את הדוח החמור שלו על ביעור תיק החקירה של "קבוצת ה-15". רוזן לא הותיר מקום לספק - סגירת תיק התלונות של "קבוצת ה-15" על-ידי דוד הייתה טיוח. הוא גם העיר על החשד לקשרים בין גורם בכיר ביחידת החקירות של רשות המסים לבין משפחות פשע, כפי שטענו חברים ב"קבוצת ה-15". 

התנועה לאיכות השלטון פנתה ליועמ"ש בינואר האחרון בבקשה לחדש את החקירה בעניין רשות המסים. בפברואר 2018 קיבלה התנועה תשובה, שלפיה "הפנייה הועברה לטיפולה של לשכת פרקליט המדינה". 

כיצד טיפל פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, בשתי הפניות - של עו"ד פישלר ושל התנועה לאיכות השלטון - שהועברו אליו מלשכת מנדלבליט? "גלובס" ביקש תשובות לשאלות מפורטות, כמו למשל האם ניצן הורה למשטרה לחקור? האם הייתה חקירה? ומה היו תוצאותיה? תגובת הפרקליטות לשאלות "גלובס" הייתה לקונית: "הפנייה המוזכרת בשאילתה התקבלה ומטופלת כמקובל". 

בעקבות הסערה הציבורית שעורר דוח רוזן על טיוח תיק החקירה והודעתו כי תלונתו של רותם מוצדקת, נכנס לתמונה עו"ד איתן ענבר, פרקליטו של רותם. עו"ד ענבר ביקש לזמן את רותם בפני אותו "כוח משימה" שעל הקמתו נמסר עוד ב-2015. היועץ המשפטי של לה"ב 433, עו"ד אלון צרפתי, הודיע במארס האחרון לעו"ד ענבר: "למען הסר ספק, ביחידת להב 433 לא מתקיימת כיום כל בדיקה/חקירה בעניין תלונה/ות שהוגשה/ו בעבר על-ידי רותם". 

בעקבות התפנית בפרשה וההודעה על הקמת "צוות חקירה מיוחד" במרחב ירקון, מסר רותם לחוקר אסף כהן עדות מפורטת, שבה הוא הדגיש את רצונם של חברים נוספים ב"קבוצת ה-15" למסור את הידוע להם על פרשיות השחיתות ועל טיוח התלונות על-ידי דוד. מבדיקת "גלובס" עולה, כי עד היום, למעלה מחודשיים אחרי שרותם מסר את העדות ואת שמות חבריו לקבוצת ה-15 המבקשים להעיד, המשטרה לא פנתה לאיש מהם. 

"יש לקוות שאולי הפעם תבוצע חקירה אמיתית ללא מורא וללא משוא פנים"

רפי רותם, חושף השחיתות ברשות המסים, מסר בתגובה: "כל קציני המשטרה שראו ושמעו את הראיות שמסרתי, בקלטות ומסמכים, מאשרים שחייבים לחקור לעומק את טיוח הפשעים ברשות המסים. אולם לדבריהם, הכל תקוע במטה הארצי, כי אין אישור של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לחקור את כל "רמי המעלה" האלו. כשמנדלבליט ייתן אישור לחקור וייפסק הטיוח בעניין רות דוד בפרשת רשות המסים, יהיו צריכים להקים כלא ולהכניס לשם שופטים, פרקליטים, קציני משטרה ומושחתים מרשות המסים. אני אמשיך להילחם בכל רשימת המושחתים הזאת עד טיפת דמי האחרונה".

עו"ד איתן ענבר, פרקליטו של רותם, מסר: "החלטת המשטרה ב-2015 להקים כוח משימה לחקירת התלונות של רותם ובכירים נוספים ברשות המסים הייתה החלטה נכונה, אז וגם היום. למרבה הצער, החלטה זו לא בוצעה והתברר שמדובר במס שפתיים. יש לקוות שאולי הפעם תבוצע חקירה אמיתית, מקצועית, ללא מורא, ללא משוא פנים וללא שיקולים זרים".

שוקי משעול, מי שהיה מנהל מע"מ תל-אביב ברשות המסים ושותף להנהגת "קבוצת ה-15" (החוקרים מרשות המסים שהתלוננו על שחיתויות ברשות): "טיוח פרשת רשות המסים תחת ידיה של פרקליטת המחוז רות דוד וטיוח פרשת רות דוד ומערכת היחסים המושחתת עם רונאל פישר ואחרים בתקופת היותה פרקליטת מחוז, ייזכרו לדיראון עולם לחובת מערכת אכיפת החוק בישראל ומטילות עליה צל כבד ואובדן אמון הציבור.

"מצער שהמערכת לא השכילה לנצל את העתירה שהגשתי לבג"ץ כדי לפתוח בבדיקה לטיהור שמה, ובמקום זה עסקה בהדיפתה וברדיפתי. טוב תעשה המערכת אם תפעל לחקור לעומק ואף תקים ועדת חקירה כדי לטהר את שמה ולהחזיר את אמון הציבור בה".

עו"ד זוהר רפאל אלטמן מהתנועה לאיכות השלטון מסרה: "בשלב הזה נראה כי ברור לכולם שמדובר בפרשה רחבה הרבה יותר ממסגרתו של ההליך הפלילי בלבד, וכי מדובר בנגע שהכתים את מערכת אכיפת החוק כולה. בשנה האחרונה פנתה התנועה מספר פעמים אל משרד המשפטים בדרישה שתקום ועדת בדיקה ממשלתית בראשות שופט בדימוס לחקר הפרשה כולה. התנועה בוחנת בימים אלה פניה לערכאות משפטיות".

תלונות "קבוצת ה-15": הקלות מס, קשרים עם משפחות פשע ורצח מקור מודיעיני

תלונותיהם של חברי "קבוצת ה-15" - 15 חוקרים ואנשי ביקורת ברשות המסים - על מה שהתרחש לכאורה ברשות' פורסמו ב"גלובס" לאורך השנים. בין היתר הגישו חברי "קבוצת ה-15" תלונות על הנושאים הבאים: 

1. הקלת מס חריגה לכאורה של כ-1.25 מיליארד שקל לאיש העסקים לשעבר, נוחי דנקנר, במסגרת עסקת רכישת סלקום.
2. בלימת חקירות לכאורה נגד אנשי עסקים, לדוגמה בפרשת החשד לחשבוניות פיקטיביות בחברת גיבור ספורט שבשליטת איתן אלדר.
3. ויתור לכאורה על מיליונים לדודי אפל בפרשת קרקעות מושב גינתון.
4. מעורבותו לכאורה של רו"ח קובי בן-גור, ידידו של מי שהיה מנהל רשות המסים, איתן רוב, בחקירה יזומה נגד חברת אלוג, כדי שלקוחותיו של בן-גור יזכו במכרז (הפרשה נחשפה ב"מעריב" ע"י קלמן ליבסקינד).
5. רצח לכאורה של מקור מודיעיני שזהותו נחשפה על-ידי גורם ביחידת החקירות. המקור העיד על כך, שמבריחי מכולה עם קשרים לליכוד קיבלו את המכולה אחרי טלפון ללשכת שר האוצר באותו זמן, בנימין נתניהו.
6. יחס מיוחד לכאורה מצד רשות המסים לעסקני כדורסל המקורבים לרוב, בהם אבנר קופל.
7. הפחתת מס לכאורה לחברת דובק.
8. טיוח לכאורה של פרשה חמורה של הטרדה מינית של נישומה.
9. קשרים לכאורה של בכיר ביחידת החקירות של רשות המסים עם משפחות פשע, ובלימת חקירות ופשיטות על עסקי זנות והימורים של משפחות פשע, כפי שאישר לימים בעדות בבית המשפט קצין המשטרה, רפ"ק אייל פאר. 

עוד כתבות

אייל טריבר/צילום: יחצ

מיטרוניקס ממשיכה לצמוח בשיעור דו ספרתי והמניה דוהרת; קיבוץ יזרעאל מחזיק מניות בשווי 2 מיליארד שקל

יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות שחייה דיווחה על הכנסות של כ-165 מיליון שקל ברבעון השלישי, צמיחה של 14% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ● "העונה בחצי הכדור הצפוני התארכה לתוך הרבעון השלישי, שהתאפיין בהמשך ביקושים חזקים בארה"ב ופתיחה מרשימה של העונה באוסטרליה"

רוכב אופניים בתל אביב/ צילום: איל יצהר

רוכבים על גל הפינטק: החברה שתבטח לכם את האופניים

המהפכה הדיגיטלית שהפכה את העיתונות, הטלוויזיה, המסחר הבינ"ל ומה לא, מגיעה גם לתחום הפיננסים ● במדור חדש זה נעסוק במה שקורה וחם בעולם הפינטק הצומח במהירות ● והפעם: הסטארט-אפ Laka שמציע מודל מקוון מקורי לביטוח לאופניים

מימין: שגיא גידלי ועמית ברקת  / צילום: נדב כהן יונתן

SonicWall הובילה השקעה של 10 מיליון דולר בחברת הסייבר פרימטר 81

פרימטר 81 מפתחת טכנולוגיה לגישה מאובטחת מרחוק לרשתות ארגוניות ● עוד השתתפו בגיוס המשקיעים הקיימים בחברה, Spring Ventures, ומשקיעים פרטיים שהשתתפו גם בסבב הגיוס הקודם

אם זה היה נגמר טוב, זה לא היה נגמר / צילום: shutterstock

"התפיסה שאין לבגידה משקל בהכרעת הדין היא שגויה"

כך אמר דיין ביה"ד הרבני הרב סיני לוי במסגרת כנס "מחיר הבגידה" בקריה האקדמית אונו ● בחלוף כשנה מאז שניתן "פסק דין הבוגדת", במסגרתו נשלל מאישה רכוש תוך מתן משקל לבגידה נטענת בבעלה, ממשיכים מומחי דיני המשפחה להתווכח על משמעויותיו של פסק הדין

הון שחור לא טוב לחברות סגורות / צילום: shutterstock

האם הגיע הסוף למקלטי המס - ואיך זה קשור לעומר אדם?

3 ישראלים נעצרו השבוע בחו"ל, כיוון שלא דיווחו כראוי לרשות המסים על הכנסותיהם ● במקביל נקבעו כללים חדשים במקלטי מס רבים בעולם שעלולים להבריח את החברות שהתאגדו אצלם ● המלחמה הגלובלית בכסף השחור עולה מדרגה, והפעם הרשויות לא מרפות ● האזינו 

הפגנה של "המרד בהכחדה" / צילום: NOAH BROWNING, רויטרס

סערה בגרמניה: אחד ממייסדי "המרד בהכחדה" המעיט בחשיבות השואה, והתנצל

בראיון עם השבועון הגרמני "צייט" אמר רוג'ר האלאם, אחד ממקימי הארגון הגלובלי, כי השואה אינה יוצאת דופן לעומת מקרים אחרים של ג'נוסייד ● היום פרסם התנצלות על דבריו: "אני מצטער מאוד על המלים שבהן השתמשתי"

אלוביץ', נתניהו ומוזס / צילום: ברני ארדוב, וואלה ניוז, רויטרס ותמר מצפי, גלובס

הנאשמים מגיבים: "הצגת חלק נקודתי מדברי מוזס בשיחה כהצעת שוחד היא פרשנות שגויה"

היועמ"ש החליט היום להעמיד את נתניהו לדין בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן להעמיד לדין את נוני מוזס, שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות שוחד ● מטעם בני הזוג אלוביץ' נמסר כי "על סמך הראיות בתיק, אנחנו משוכנעים שראוי היה להמנע מהגשת כתב אישום נגד מרשינו"

נפגעי הקורקינטים - 20 בנובמבר 2019

לראשונה בישראל: "גלובס" ואיכילוב עם מספר נפגעי תאונות הקורקינטים

ניהול השקעות. דרוש מנהל בעל ידע, ניסיון ומסירות

תרומה קטנה, הכנסה גדולה: מה מאפשר למנהל התיקים לקבל החזרי עמלות מחבר הבורסה

בחוק הייעוץ נאסר על החברות לניהול תיקים לקבל תשלומים בגין ניהול תיק, שאינם שכר והוצאות כפי שנקבע בהסכם ההתקשרות ● לחוק הזה יש חריג אחד - האם הוא בכלל נחוץ? ומה באמת יודעים עליו הלקוחות המנוהלים?

אסנת רונן / צילום: ישראל הדרי

אסנת רונן מונתה ליו"ר פרטנר במקום אדם צ'זנוף: "החברה בעמדה מצוינת"

צ'זנוף פרש מהתפקיד בשבוע שעבר יחד עם דירקטורים נוספים מקבוצת סבן, לאחר שהקבוצה ויתרה על השליטה בפרטנר ● האצ'יסון תגיש למשרד התקשורת בקשה להיתר שליטה בימים הקרובים

נשיא המדינה, ראובן ריבלין / צילום: מארק נוימן, לע"מ

החברה להגנת הטבע ביקשה, ובית הנשיא וחברת אינטל מפסיקים להשתמש בפלסטיק

בית הנשיא וחברת אינטל נענו לפניית החברה להגנת הטבע והארגונים הירוקים, והחליטו להפסיק את השימוש בכלי פלסטיק חד-פעמיים • לעומתם, מרבית הגופים האחרים אליהם נעשתה פנייה לקראת ועידת האקלים הישראלית לא השיבו, ומקצתם טענו כי ייבחנו את הבקשה

ברני סנדרס/  צילום: רויטרס

ברני סנדרס בעימות הדמוקרטי: "אני פרו-ישראלי, אך אנו צריכים לדאוג לפלסטינים"

הסכסוך הישראלי-פלסטיני פרץ (בקצרה) לעימות הדמוקרטי אמש ● הסנאטור ברני סנדרס העלה ביוזמתו את הנושא: "שוב אין זה מספיק טוב להיות פרו-ישראלי" ● זכה בתשואות ● התקפה על הילארי קלינטון

ברק שפגע במטוס בשדה התעופה בניו זילנד / צילום: רויטרס

תפס את הרגע: המטוס שנקלע לסערה בניו זילנד ויצא ללא פגע

המטוס המתין לפני המראה בנמל התעופה כרייסצ'רץ' בניו זילנד, אלא שמזג האוויר הסוער באזור, שכלל סערת ברד, גשמים וברקים לא איפשר את תנועת המטוסים בשדה התעופה ובסביבתו ● איש מהנוסעים או מהצוות נפגע מהברק, והתוצאה מסתכמת בתמונה המרהיבה

בניין ה-OECD בפריז / צילום: עמירם ברקת

ה-OECD צופה ירידה בצמיחה בישראל לקצב של 2.9% בשנתיים הבאות

כמו כן צופה הארגון ירידה בצריכה, האטה בשוק העבודה ודחיפה מסוימת מהריבית הנמוכה ומיצוא הגז ● בדוח הרבעוני שלו הודיע הארגון כי הצמיחה הגלובלית האיטית תימשך, וכי הוא צופה שיפור צנוע בקצב הצמיחה העולמית רק ב-2021

בנימין נתניהו / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

תגובה קשה של נתניהו לאישום בשוחד: "לחקור את החוקרים"

ראש הממשלה נתניהו מסר תגובתו לאחר החלטת היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בגין עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים ● "בתהליך הזה לא חיפשו את האמת, אלא חיפשו אותי... תופרים פה חליפה מיוחדת רק בשבילי"

ישי דוידי / צילום: איל יצהר

קרן פימי נכנסת לביומד: רוכשת 12% ממניות חברת קמהדע תמורת כ-30 מיליון דולר

פימי רוכשת החזקות מקרן ברוש ליאון רקנאטי ויונתן האן ● העסקה נעשתה במחיר שוק המשקף לחברה שווי של כ-240 מיליון דולר

שי ניצן/ צילום: איל יצהר

פרקליט המדינה שי ניצן בשיחות סגורות: נתניהו לא יכול לקבל מנדט להקים ממשלה תחת כתב האישום

על פי גורמים במשרד המשפטים, פרקליט המדינה שהיה אחד הגורמים הדומיננטיים בהליכים המשפטיים טען בשיחות כי נתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה משום שעליו לקבל מנדט להרכיבה ודבר זה איננו אפשרי תחת כתב אישום

מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי / צילום: רויטרס, STEPHEN LAM

כך מתכוונת גוגל לבלום את הפייק ניוז

יכולות ה"טרגוט" של מפרסמי מודעות פוליטיות יצומצמו משמעותית ● המהלך ייכנס לתוקף בבריטניה עוד שבוע מהיום, לפני הבחירות ב-12 בדצמבר ● במדינות האיחוד האירופי המהלך ייכנס לתוקף החל מסוף השנה הנוכחית, וביתר העולם ב-6 בינואר

בני גנץ ובנימין נתניהו בפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין / צילום: חיים צח, לע"מ

המנדט של גנץ נגמר וישראל נקלעה למצב תקדימי: מה צפוי לקרות ב-21 הימים הבאים?

הודעתו של אביגדור ליברמן כי מפלגתו לא תצטרף לאף אחד מהגושים, מובילה את ישראל לראשונה למצב שבו אף מועמד לא הצליח להקים ממשלה בתום 28 ימים שקיבל מהנשיא • האם יש דרך להימנע מבחירות שלישיות?

בורסת הונג קונג. / צילום: Shutterstock

ירידות בוול סטריט; מניית טי.די אמריטרייד מזנקת בכ-18%

מגעים למיזוג בתחום הברוקראז' הבינלאומי בין צ'ארלס שוואב לטי.די אמריטרייד בעסקה שתייצר חברת ענק עם נכסים מנוהלים בגובה 5 טריליון דולר ● דיווח: ארה"ב עשויה לדחות את הטלת המכסים שנקבעה ל-15 בדצמבר ● דרישות האבטלה בארה"ב בשבוע שעבר נותרו בשיא של חמישה חודשים