גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה ביציבות; טסלה צללה בכ-14%

בורסות אירופה רשמו ירידות בהובלת הבורסה של מילאנו לאחר שממשלת איטליה הודיעה כי תשלש את שיעור הגירעון התקציבי במדינה ● פייסבוק ירדה ב-2.6% לאחר שדיווחה על פרצת אבטחה ברשת

סוחרים בוול סטריט / צילום: Brendan McDermid, רויטרס
סוחרים בוול סטריט / צילום: Brendan McDermid, רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל ביציבות. זאת לאחר שבורסות אירופה ננעלו בירידות בהובלת הבורסה של מילאנו לאחר שממשלת איטליה הודיעה כי תשלש את שיעור הגירעון התקציבי במדינה.

מניית פייסבוק  ירדה בחדות לאחר שדיווחה על פרצת אבטחה ברשת שעלולה לפגוע בכ-50 מיליון חשבונות גולשים. 

מניות אופקו  וטבע  נסחרו בעליות, לאחר שרשמו ירידות חדות לאחרונה. 

מניית טסלה  צנחה, על רקע הערכות כי פעילות החברה תיפגע קשות אם מנכ"ל טסלה אלון מאסק יאלץ לפרוש לאחר שהואשם על ידי רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) בהטעיית משקיעים בעקבות ציוץ שפרסם בטוויטר באוגוסט ובו כתב שהוא "בטוח" שהוא יכול להפוך את החברה לפרטית אם ירצה. 

הנפט המשיך לטפס וחוזה מסוג WTI רשם עלייה של 1.8% לרמה של 73.4 דולר לחבית. 

השבוע כצפוי, הפדרל רזרב העלה את ריבית הבנק המרכזי ב-0.25% לטווח של 2-2.25%, בפד ציינו את חזוקה של הכלכלה האמריקאית, העלייה בפעילות הכלכלית וחשש קל בלבד מההשפעה של מלחמות הסחר, דולר חזק או השווקים המתעוררים אך סייגו בכך שההשפעות העמוקות יותר עדיין לא משתקפות בנתוני המאקרו הכלכליים. בהודעתו התייחס הפד למדיניות המוניטרית ונראה כי מגמת העלאות הריבית לא תימשך עוד זמן רב.

קית, וייד, הכלכלן והאסטרטג הראשי של קבוצת שרודרס מציין בתגובה כי "הפד ימשיך במגמת עליית הריבית בזמן הקרוב, עם שלוש העלאות נוספות ויתייצב סביב 3% לקראת אמצע שנת 2019. בשלב זה, אנו צופים כי הצמיחה תאט יותר עם ריבית בסיס גבוהה לאורך זמן, ובנוסף מדיניות המכסים עשוייה להעיב על הפעילות הכלכלית".

17:00

המסחר בוול סטריט עבר למגמה מעורבת. עוד נתוני מאקרו פורסמו: מדד סנטימנט צרכנים לחודש ספטמבר עמד ברמה של 100.1 נקודות ומדד מנהלי הרכש של שיקגו ירד ל-60.4 נק' לעומת צפי ל-62.3 נק'. 

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח תוך ירידות קלות במדדי המניות המובילים, במקביל לירידות בבורסות אירופה. 

מניית טסלה  צונחת. מנכ"ל טסלה אלון מאסק מואשם על ידי רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) בהטעיית משקיעים בעקבות ציוץ שפרסם בטוויטר באוגוסט ובו כתב שהוא "בטוח" שהוא יכול להפוך את החברה לפרטית אם ירצה. בתביעה שהוגשה האתמול (ה') לבית המשפט הפדרלי במנהטן, הרשות מאשימה את מאסק בפרסום שורה של הצהרות מוטעות ומטעות באוגוסט.

חברת סרגון  חתמה על הסכמים מסחריים עם Orocom , מפעיל תקשורת חדש בפרו, לאספקת קישוריות בפס רחב למיליוני אזרחים באזורים כפריים בפרו. בעוד שהסכמים מסחריים אלו יספקו לסרגון הזמנות בהיקף של 25 מיליון דולר, בנוסף לכ-1 מיליון דולר בהזמנה שכבר התקבלה, סך ההזמנות מפרויקט זה עשוי להגיע ל- 36 מיליון דולר. סרגון מצפה להכיר במרבית ההכנסות מפרויקט זה במהלך השנתיים הקרובות.

15:30

המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח תוך ירידות קלות במדדי המניות המובילים. בזירת המאקרו פורסמו נתוני ההכנסה וההוצאה האישיים (עליות של 0.3% ו-0.4%, בהתאם לצפי) ומדד ה-PCE לחודש אוגוסט, שרשם עלייה של 2.2% ב-12 החודשים האחרונים, היה בהתאם לציפיות הכלכלנים. 

 

15:00

המסחר באירופה ממשיך להתנהל במגמה שלילית על רקע הודעת ממשלת איטליה כי תעלה את אחוז הגירעון התקציבי במדינה ל-2.4%, פי 3 ממה שתוכנן על-ידי הממשלה הקודמת. הבורסה במילאנו צוללת וסוחבת אחריה את שאר השווקים הגדולים ביבשת.

11:30

המסחר בשוקי אסיה ננעל במגמה חיובית. כך, מרבית המדדים והשווקים בצד הזה של העולם, ננעלו בעליות, ביניהם שנחאי , הנג סנג , ניקיי  ו-ASX . עם זאת, מדד קוספי  בדרום קוריאה ננעל בירידות.

מדד ניקיי ביפן הגיע היום לרמת שיא במהלך יום המסחר, זאת לראשונה ב-27 שנים, מאז נובמבר 1991. ברקע ההודעה כי שיעור האבטלה במדינה ירד ב-0.1% בחודש אוגוסט. בנוסף, יפן רשמה באוגוסט עלייה בייצור ובמכירות הקמעונאיות.

המסחר באירופה ממשיך להתנהל במגמה שלילית על רקע הודעת ממשלת איטליה כי תעלה את אחוז הגירעון התקציבי במדינה ל-2.4%, פי 3 ממה שתוכנן על-ידי הממשלה הקודמת. הבורסה במילאנו צוללת וסוחבת אחריה את שאר השווקים הגדולים ביבשת.

קונצרן טיסנקרופ  הגרמני הודיע כי יתפצל לשתי חברות נפרדות, באחת ירוכזו העסקי המרכזיים והרווחיים של החברה כמו מעליות, מפעלים, חלקים למכוניות וטכנולוגיה, בעוד החברה השנייה תרכז את העסקים הבעייתיים - פלדה, צוללות, כלי שיט וחומרי גלם. מניית החברה יורדת בשעה זו לאחר שאתמול זינקה ב-17%.

10:30

המסחר בשוקי אירופה נפתח במגמה שלילית הבוקר. כך, מדדי פוסטי , דאקס , קאק , אירונקסט  וסטוקס 600  רושמים ירידות שערים כולם.

ממשלת איטליה הודיעה כי תעלה את הגירעון התקציבי במדינה ל-2.4%, פי 3 מהתכנון המקורי של הממשלה הקודמת. ההודעה הדאיגה את המשקיעים שהחלו למכור אתמול את נכסיהם במדינה. מניות הבנקים האיטלקיות צוללות, ביניהן יוניקרדיט  ו-BPM.

גם התקרבות הדדליין של הברקזיט מוביל את חששות המשקיעים. ראש ממשלת אנגליה תרזה מיי עוד לא הצליחה לסגור עסקה עם האיחוד האירופי למועד עזיבת בריטניה אך שיחות חשובות צפויות להתקיים בחודשיים הקרובים.

המסחר בשוקי אסיה ממשיך להתנהל במגמה חיובית.

 

07:30

המסחר בשוקי אסיה מתנהל במגמה חיובית. כך, מדדי ניקיי , הנג סנג , שנחאי  ו-ASX  רושמים עליות שערים.

מדד ניקיי הגיעו במהלך היום לרמת שיא שנרשמה לאחרונה בשנת 1991, כאשר מרבית הסקטורים נסחרים בעליות. הקפיצה במדד המניות היפני הגיעה לאחר דיווח כי רמת האבטלה במדינה ירדה ב-0.1% מהחודש הקודם ל-2.4%. כמו כן, יפן נהנתה מייצוא תעשייתי גבוה באוגוסט והמכירות הקמעוניות במדינה צמחו גם.

גם ב-ASX האוסטרלית מרבית הסקטורים בעלייה, מניית Commonwealth Bank of Australia  בולטת בעליות לאחר שירדה ברוב שבוע המסחר.

אמש, בורסות וול סטריט ננעלו בירוק ולאחר ארבעה ימים של ירידות מדד S&P 500  ננעל בעליות.

עוד כתבות

הדס שטייף / צילום: יונתן בלום

בית המשפט נגד שטייף ועו"ד סדובניק: "זמנים קשים עוברים על הזכות לפרטיות"

שופט בית המשפט השלום עלאא מסארווה דחה את בקשת שטייף לקבל לידיה את הטלפונים הפרוצים של אפי נוה: "לא יעלה על הדעת שחומרים מסוג זה יוחזרו, והרי מדובר במכת מוות, לא פחות, לתיק החקירה"

אבישי בן חיים / צילום: אביב חופי

סרטון התקיפה של אבישי בן חיים על ידי מפגינים בבלפור יועבר לידי המשטרה

סוף לתיאוריות הקונספירציה? לאחר שחדשות 13 לא שידרו סרטון שצילם העיתונאי אבישי בן חיים בזמן שהותקף על ידי מפגינים בבלפור, החליט הערוץ להעביר את הסרטון לידי המשטרה ● לאחרונה הועלו טענות כי הסרטון "בושל" ושהוא אינו אותנטי

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד / צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

יו"ר ההסתדרות הכריז על פתיחת פורום העצמאים בהסתדרות

הפורום אמור לתקן עוולות היסטוריות עבור העצמאים, ובין היתר לסייע במאבק להעניק רשת ביטחון סוציאלי לכלל העצמאים בישראל ● הדבר הראשון שמתכוון הפורום לקדם היא חקיקת רשת ביטחון לעצמאים בימי משבר

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

מגמה מעורבת בבורסה בת"א; מדד הבנקים נופל ב-2.8%

נורסטאר משלימה זינוק של 45% בשלושה ימי מסחר ● מגמה מעורבת באירופה ובמסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב ● הדולר נסחר בעלייה קלה לרמה של 3.42 שקלים והאירו מתחזק ב-0.7% ל-4.03 שקלים

רחוב רוטשילד, תל אביב / צילום: כדיה לוי, גלובס

השכר הממוצע לשכירים בחודש מאי עמד על 11,459 שקל

מדובר בירידה לעומת אפריל, אך בעלייה לעומת חודש מרץ ● עם זאת, השינוי בשכר מיוחס לכך שמאות אלפי עובדים בעלי שכר נמוך נפלטו משוק העבודה באפריל ורק מחציתם חזרו לעבוד במאי

יוסי אבו / צילום: עינת לברון

הצלחה לדלק קידוחים: ביקושי ענק של 7 מיליארד דולר בהנפקת האג"ח

למרות ההצלחה בהנפקה - מניית קבוצת דלק יורדת בכ-4% במסחר בבורסה במחזור ענק של יותר מ-60 מיליון שקל לקראת גיוס של כ-163 מיליון שקל שהחברה צפויה לבצע היום ● מנתונים לא רשמיים שהתקבלו בישראל, עולה כי הסדרה הקצרה ביותר לפירעון בעוד שלוש שנים, הונפקה בהיקף של 500 מיליון דולר ותישא ריבית של 5.75%

סירי של אפל / צילום: צילום: רויטרס, Suzanne Plunkett

סירי, איך יוצאים מזה? תביעת פטנט נגד אפל יכולה לחסום את השוק הסיני בפניה

חברה משאנגחאי תובעת את אפל על הפרת פטנט לבוט של צ'טים ● בית המשפט בסין פסק לאחרונה כי הפטנט של החברה בתוקף ● אם התביעה תתקבל, אפל עשויה להיאלץ להפסיק את מכירותיה בסין - השוק השני בחשיבותו לחברה

מערכות של חברת סולאראדג'  / צילום: אתר החברה

אנרגיה ירוקה מאוד: מניית סולאראדג' מזנקת לשיא בדרך לשווי חברה של 10 מיליארד דולר

הזינוק האחרון במניה בא בעקבות דוחות שפרסמה החברה, המספקת פתרונות טכנולוגיים לתעשיית האנרגיה הסולארית ● המנכ"ל צבי לנדו: "למרות האתגרים בשל הקורונה, שמרנו על רווחיות בריאה תוך ייצור מזומנים מפעילות שוטפת"

איילת קמור / צילום: אלי גרוס

"אנחנו עובדות בפול גז, אבל ההכנסות לא קרובות למה שהיה. חזרנו עשר שנים אחורה"

איילת קומר, בת 50, בעלים ומנכ"לית משותפת ב-Now Branding ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

ליאור שליין / צילום: איל יצהר

ניצחון לליאור שליין: התסריטאי שהאשים אותו בהתעמרות - יתנצל

עופר קניספל חויב על ידי בית המשפט לפרסם במשך שנה הודעה בעמוד הפייסבוק שלו, לפיה שיקר כשהאשים את שליין בהתעמרות בעובדי התוכנית גב האומה ● שליין הגיש תביעת דיבה נגד קניספל, לאחר שהאחרון התראיין נגדו לכתבה ב"מאקו"

בנימין נתניהו וישראל כ"ץ / צילום:  Abir Sultan, רויטרס

מזומן עם כוכבית: נתניהו רוצה לחלק מענק נוסף לקראת החגים. מה דורשים פקידי האוצר?

ראש הממשלה אמר בשיחות סגורות כי חודש תשרי הוא תאריך היעד למענק נוסף, בדומת זה שמחולק כעת ● פקידי האוצר עשויים לתמוך במענק נוסף אם המענק הנוכחי יביא להנעת הכלכלה

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

מסחר מעורב באירופה; "הדוחות שפורסמו עד עכשיו יצאו טובים מהצפי"

במסחר בסחורות, הזהב עולה היום בשיעור של כ-0.4% לרמה של כ-1,994 דולר לאונקיה ואילו הנפט מסוג ברנט נסחר בירידה של כ-1% לרמה של 43.7 דולר לחבית ● במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט ניכרת יציבות

ח"כ יפעת שאשא-ביטון בוועדת הקורונה / צילום: יגאל אמיתי , דוברות הכנסת

שאשא-ביטון למשרד הבריאות: "שחררו, תנו למשרדי הממשלה לעבוד"

ועדת הקורונה עסקה היום בעיקר בשאלת החזרתו של נתב"ג לפעילות ומתן כניסה לתיירים ממדינות ירוקות ● במשרד הבריאות התנגדו להקמת מעבדות בדיקה בשדה התעופה והתנגדו להענקת סמכויות למשרד התיירות

 תוכנית 'חוף התכלת' בדרום-מערב הרצליה / הדמיה: קייזר אדריכלים

חגיגה לספקולנטים? תוכנית הענק "חוף התכלת" בהרצליה הופקדה

הוועדה המחוזית תל אביב אישרה להפקדה את התוכנית להקמת רובע נרחב בדרום מערב הרצליה, ובסמוך לים ● בשטח מתוכננות להיבנות 13 אלף דירות ושטחי תעסוקה נרחבים ● בקרקע מחזיקים משקיעי נדל"ן

שוק ההשכרות לטווח קצר בתל אביב. השמיים הסגורים יוצרים פתח לייצר סדר בכשלים / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

לא תמיד חייבים ללכת נגד: כך עשויה הקורונה לשנות את עולם התיירות – ולטובה

מספר התיירים שצנח והשמים שהתנקו מטיסות, פותחים פתח לייצר סדר בכשלים ואי הסדרים שנוצרו עוד כשהעולם היה מקום נטול שמירה על מרחק, והיקף התיירות העולמית עלה מדי שנה

עופר גרינבאום / צילום: איל יצהר

הקורונה היכתה בשוק ההנפקות: רווחי פועלים אי.בי.אי מתחילת השנה נחתכו כמעט בחצי

חברת החיתום המובילה סיימה את המחצית עם רווח נקי של 6.2 מיליון שקל, עיקרו ברבעון השני ● הפחיתה כמעט את כל השקעתה בפלטפורמת מימון ההמונים הדסטארט

מנכ"ל פלאפון רן גוראון \ צילום: שלומי יוסף

הישג לפלאפון: הכריזה על הקמת רשת דור 5 עם שירות מסחרי מיידי

החברה חשפה היום כי הקימה מאות אתרים תומכים ומוכנה לצאת עם שירות מסחרי ברגע שתקבל תדרים

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: ONATHAN ERNST, רויטרס

טראמפ: ארה"ב צריכה לקבל נתח מעסקת מיקרוסופט-טיקטוק

לאחר שאישר למיקרוסופט להתקדם עם עסקת הרכישה של פלטפורמת שיתוף הסרטונים הקצרים טיקטוק, טראמפ מכריז כי ממשלת ארה"ב צריכה לקבל נתח משמעותי מהעסקה ● בעבר איים טראמפ לעצור את השימוש בפלטפורמה הסינית בארה"ב

אנטנות הדור החמישי. החברות נדרשות להשקעה גדולה בתשתיות ומקוות לגבות פרמיה על שירותים חדשים שיתאפשרו / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מכרז הדור החמישי יוצא לדרך עם משתתפת מפתיעה. איך יושפעו הצרכנים?

בהיעדר אישור לעסקת סלקום–גולן טלקום, האחרונה תשתתף במכרז לתדרי הדור החמישי • גיל שרון הדיר את עצמו מעיסוק במכרז בעקבות בחירתו לתפקיד ממלא מקום יו"ר בזק • לא ידוע מתי יסתיים המכרז, שנערך בשיטה רב סבבית

רשתית מודפסת של חברת Precise Bio / צילום: Precise Bio

איברים מלאכותיים מתאים חיים: עיניים הן רק ההתחלה

חברת Precise bio מדפיסה קרניות ורשתיות להשתלה, ומקווה בהמשך להדפיס גם איברים מורכבים יותר