גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגן הממונה על השכר לשעבר יהיה הסמנכ"ל למשאבי אנוש בתע"א

כשברקע סכסוך עבודה ותכנית התייעלות - התע"א מינתה את ברק שטרוזברג לסמנכ"ל משאבי האנוש שלה ● סמנכ"ל חדש גם לחטיבת כלי הטייס הצבאיים

תעשיה אוירית
תעשיה אוירית

ברק שטרוזברג, שכיהן בתפקיד סגן הממונה על השכר במשרד האוצר הוא הסמנכ"ל החדש למשאבי אנוש של התעשייה האווירית, וזאת לאחר שהחברה התנהלה במשך חודשים ארוכים בלי סמנכ"ל בתחום זה.

דירקטוריון החברה אישר בישיבתו מיום חמישי האחרון את ההמלצה של מנכ"ל התע"א, נמרוד שפר למנות את שטרוזברג לתפקיד.

שטרוזברג הוא רואה חשבון בהשכלתו, ובתע"א אומרים כי "הוא בעל רקע עשיר של ניהול משאבי אנוש ויחסי עבודה בסביבה ישראלית ובסביבה הגלובלית, ומעורה גם היטב גם בהיבטים רגולטוריים ומשפטיים שקשורים לחברה".

הוא כיהן במשך 6 שנים בתפקיד סגן בכיר לממונה על השכר במשרד האוצר, והיה מעורב בקביעת מדיניות ובקיום משא ומתן בנושאים שנוגעים ליחסי עבודה בחברות ממשלתיות עם ועדי העובדים הגדולים במשק.

בהמשך הוא כיהן במשך תקופה של כ 4 שנים בתפקיד סמנכ"ל משאבי האנוש של קבוצת אסם-נסטלה, והיה אמון על התוויה, ניהול ופיתוח אסטרטגיית משאבי האנוש שלה.

שטרוזברג עתיד למלא את התפקיד שלא אויש במשך חודשים ארוכים בתע"א, מאז שהסמנכ"לית הקודמת למשאבי אנוש, עירית קליפר אבני הודיעה על סיום תפקידה. זאת, על רקע תכנית הבראה שההנהלה מובילה בה ותכניות נרחבות לאיחוד חטיבות ושיפור היעילות- באופן שעשוי להתבטא בצמצום מצבת כוח האדם.

יחסי העבודה בתע"א מתוחים, ובשנה האחרונה יודעים טלטלות רבות כשברקע הצורך של הנהלת החברה לשפר משמעותית את היעילות ואת הרווחיות שלה. בתע"א מועסקים כ 15,000 עובדים, שרובם המוחלט בחר באחרונה ביאיר כץ, בנו של שר העבודה והרווחה ויו"ר הוועד לשעבר, חיים כץ לתפקיד יו"ר הוועד.

בימים האחרונים ההסתדרות הכללית והוועד הכריזו על סכסוך עבודה בתע"א, בעקבות אי שיתוף העובדים בבונוסים שחולקו בקיץ האחרון. הבונוסים, בהיקף כולל של כמה מיליוני שקלים חולקו רק לחברי הנהלה בכירים, באופן שעורר תרעומת בקרב העובדים- בטענה שזאת השנה השנייה שבה ההנהלה מתעלמת מהם בעת חלוקת בונוסים.

למרות שסכסוך העבודה נכנס לתוקף בשבוע שעבר, באופן שמאפשר לחברי הוועד לנקוט במהלכים ארגוניים שמאפשרים להם לשבות, לפתוח בעיצומים או לשבש את העבודה- יו"ר הוועד כץ ויו"ר החברה הראל לוקר סיכמו על מו"מ שיתקיים בשבועות הקרובים בניסיון לגשר על הפערים בין הצדדים תוך הימנעות, לפחות בינתיים, מצעדים ארגוניים.

לקראת המו"מ בין הוועד לבין ההנהלה, כץ התקשר עם הפרופ' ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי באוצר.

נמרוד שפר, מנכ"ל תע"א אמר על מינויו של שטרוזברג כי "בימים אלה של מהפכות טכנולוגיות ופעילות בשווקים חדשים, אנחנו נדרשים לתהליכי שינוי בחברה שמטרתם להבטיח את צמיחתה ורווחיותה בשנים הבאות ובכולם, נושא ההון האנושי נמצא בלבת הדברים וכמו בכל תהליך של שינוי, יש אתגרים רבים בדרך".

בתוך כך, בימים האחרונים הנהלת התע"א אישרה את מינויו של משה לוי, לתפקיד סמנכ"ל ומנהל חטיבת כלי הטייס הצבאיים של החברה. לוי, שבתפקידו האחרון שימש בתפקיד מנהל מפעל המל"טים של החברה, הצטרף לשורות התע"א ב 2012 מהמתחרה אלביט מערכות.

עם מינויו למנהל חטיבת כלי הטייס הצבאיים הוא עתיד להחליף את שאול שחר, שפורש משורות החברה.

בתקופה הקרובה צפויים עוד מינויים בכירים בשורות התע"א, וזאת על רקע מהלכים שלוקר ושפר מובילים, ובמסגרתם לפחות מחצית מחברי ההנהלה הבכירה של החברה, בעיקר בדרג של סמנכ"ל, יוחלפו.

עוד כתבות

ישראל טוויטו, מנכ"ל חדשות 13 / צילום: סיון פרג'

אחרי הפיטורים: חובת ההוכחה עוברת ל"חדשות 13". אבל יש גם כוכבית

הציוץ של עורך "המגזין" ניר בכר המאשים את המנכ"ל ישראל טויטו ב"בלפוריזציה" מספר הרבה על "חדשות 13", אבל לא פחות על חולשת העיתונאים ●  קשה שלא לתהות: אם לא היה מפוטר, האם הציבור עדיין היה זוכה לשמוע את הדברים

MY ONO  / הדמיה: 3division

האבסורד של כביש 461: היצע של מיליוני מ"ר משרדים בשוק מוכה אבטלה

לאורך כביש 461 לבדו, מצומת מסובים ועד יהוד, מתוכננים 2.5 מיליון מ”ר שטחי תעסוקה • היזמים בטוחים: "יהיה ביקוש. אנחנו מסתכלים 20 שנה קדימה" • האם כל בנייני המשרדים המתוכננים כעת באמת ייבנו? ● "גלובס" מנתח

מחפשי עבודה בלשכת תעסוקה במדינת ארקנסו, ארה”ב / צילום: NICK OXFORD, רויטרס

הגירעון הפדרלי בארה"ב: קרוב ל-3 טריליון דולר, 14% מהתמ"ג, שיא של 75 שנה

הגירעון הפדרלי צפוי השנה להיות הגדול ביותר במונחי תמ"ג מאז מלחמת העולם השנייה ● הגירעון עלול להתרחב עוד יותר אם הקונגרס והבית הלבן יסכימו בהמשך חודש זה לעוד סבב של הוצאה לשעת חירום

יעקב ליצמן / צילום: אמיל סלמן

שר השיכון: "יש בפריפריה המון דירות ריקות - ניתן מענק לדירות יד שנייה בשווי של עד 700 אלף שקל"

ליצמן אמר בוועדת הכספים של הכנסת כי משרדו במגעים עם משרד האוצר על מנת לקדם את המהלך, אך לא ציין את גובה המענק והקריטריונים השונים לקבלתו ● עוד אמר השר: "אני לא עומד להזניח אף מגזר. יש גם תוכנית למגזר הערבי"

אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס - צלם פאביאן קולדורף / צילום: פאביאן קולדורף

הפניקס מעמידה רף שכר של 10 מיליון שקל למנכ"ל חברה הנסחרת בבורסת ת"א בלבד

עוד קובע הנוהל הפנימי החדש של הפניקס כי החברה תתנגד למנגנונים של "גלולת רעל" שיעכבו או ימנעו החלפת שליטה בחברות, וכי "יש לבחון את כדאיותו הכלכלית של ההסדר ביחס לחלופות אפשריות, לרבות פירוק החברה"

אייל רביד, בעלי ויקטורי / צילום: יח"צ

מנכ"ל ויקטורי תוקף את מיזם ההלוואות של המתחרה ויוצא עם תכנית "הלוואה" ללא ריבית

הרשת מציעה כרטיס לטעינת מזון עד 10,000 שקל ברשת ומבטיחה – ללא עמלת רישום וללא ריבית ● הכרטיס יוטען ב-12 תשלומים ללא ריבית כשהרשת סופגת עלויות אך גם מבטיחה לעצמה מחזור שנה קדימה ● אייל רביד: "כשאני רואה את המתחרים מציעים הלוואות לכל דורש אני פשוט נחרד"

עוזרי מנכ"לי הבנקים הגדולים בארה"ב בשימוע על אחריות הבנקים למשבר הכלכלי ב־2008. 100% לבנים / צילום: AP - Tom Williams

וול סטריט, תסתכלי במראה: את יותר מדי לבנה

הם מינו אחראים על גיוון תעסוקתי, שינו את כללי חיפוש המועמדים, הציבו לעצמם יעדים כמותיים ובכל זאת: המרכז הפיננסי הגדול בעולם הוא עדיין מועדון סגור של גברים לבנים ● האם המהומות בארצות הברית סוף-סוף ישנו את המאזן?

גלעד אלטשולר / צילום: איל יצהר, גלובס

גילעד אלטשולר קונה: "הבנו שיש 'אובר שוטינג' במניות הנדל"ן המניב והבנקים"

לאחר שמימש נתחים משמעותיים מהחזקותיו במניות נדל"ן הנסחרות בת"א, חזר אלטשולר שחם לבצע השקעות של מאות מיליוני שקלים ● גילעד אלטשולר: "אפילו בירידה של כ-25% בשכר הדירה וירידה בתפוסות במרכזים המסחריים ובמשרדים, החברות האלה מעניינות להשקעה"

חנות של טסלה בצרפת / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

טסלה התנתקה מהמציאות ושווה פי 6 ממרצדס, מה זה אומר על שוק הרכב החשמלי?

שלושה עשורים של אקטיביזם סביבתי התגמדו בהשוואה להצלחה של טסלה, שזינקה בשנה האחרונה ב-600% מעל לשווי של 320 מיליארד דולר שנרשם אמש בשיא • מה אפשר ללמוד מההתנהלות של אלון מאסק, ואילו השפעות סותרות יש למשבר הקורונה על הרכב החשמלי • כתבה שנייה בסדרה

בדיקה גנומית מסייעת לטיפול בסרטן/ צילום: יח"צ

חברת הסרטן נקטין ת'רפיוטיקס השלימה סגירה ראשונה של גיוס בהובלת קרן aMoon

היקף הגיוס הכולל צפוי להגיע לכ-15 מיליון דולר

מגדלי עזריאלי והסביבה  / צילום: גיא ליברמן, גלובס

נעילה אדומה בתל אביב: מדד ת"א 35 ירד ב-1.3%

מדד ת"א 125 איבד 1.2% ומדד ת"א 90 ירד ב-0.5% ● מדד הבנקים איבד 1.8%, מניית דיסקונט ירדה ב-2.9%, פועלים נסוגה ב-2%

דן שולמן, מנכ"ל פייפאל / צילום: רויטרס

פייפאל חושפת: החברה "מפתחת יכולות" בתחום מטבעות הקריפטו

ענקית הפינטק האמריקאית הציגה לראשונה את פעילותה בתחום במכתב ששלחה לנציבות האירופית ● בחודש שעבר דווח כי פייפאל עשויה לאפשר קנייה ומכירה של מטבעות דיגיטליים ליותר מ-300 מיליון משתמשי השירותים שלה בעולם

אליעזר פישמן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

הסדר מקל עם משפחת פישמן יובא מחר לאישור בית המשפט. הנאמן מתנגד נחרצות

בעקבות בקשת ״גלובס״ הותר לפרסם את עצם קיומו של הסדר הגישור שיובא מחר לאישור ● ביתם של בני הזוג פישמן יימכר אבל רק מחצית מהתמורה תגיע לקופת הנשייה ● הנאמן מתנגד נחרצות להסכם אולם לבקשת משפחת פישמן נאסר לפי שעה לפרט את פרטי ההתנגדות

מסיושי סאן, מנכ"ל סופטבנק / צילום: Takehito Kobayashi, רויטרס

סופטבנק זקוקה למזומנים: שוקלת מכירת יצרנית השבבים ARM

לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", החברה עשויה למכור את החברה או להנפיק אותה בבורסה ● סופטבנק רכשה את ARM לפני ארבע שנים ב-32 מיליארד דולר

רשת NEW YORK & Company הותיקה פושטת את הרגל / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

אפקט הקורונה: רשת New York & Co מתכוננת לסגירת כל חנויותיה במסגרת פשיטת רגל

החברה האם של המותג הוותיק, RTW Retailwinds, הגישה בקשת להגנה מפשיטת רגל ● עקב המצב הרשת כבר השיקה מבצעי מכירות לחסיול המלאי ב־387 החנויות שלה ברחבי ארה"ב ● החברה גם שוקלת מכירה של עסקי המסחר האלקטרוני והקניין הרוחני שלה

עובדי אל על מפגינים מול משרד האוצר / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

היום הגורלי של אל על: האם תחתום על הסכם עם הטייסים או שתלך להגנה מפני נושים?

מתווה הסיוע הממשלתי שאל על בחרה דורש חתימה עם ועדי העובדים על תוכנית התייעלות שתשקף חיסכון שנתי של 350 מיליון דולר ● ההנהלה הגיעה להסכמה עם שלושה ועדים, אך הפערים מול הטייסים ממשיכים להיות גדולים מאוד ומחר ינסו לגשר עליהם בפגישת מו"מ רשמית

ישראל כ"ץ ובנימין נתניהו / צילום: עמוס בן גרשום/דוברות הכנסת, Associated Press

נשיא לשכת יועצי המס: "הביורוקרטיה שהייתה עד היום זאת קייטנה לעומת מה שהולך להיות"

נשיא לשכת יועצי המס ירון גינדי אומר כי הכשלים והקשיים הטכניים שהעמיסה המדינה על התוכנית לעידוד החזרת עובדים לעבודה יעכבו את יישומה והכסף לא יגיע למעסיקים בקרוב ● רו"ח איריס שטרק: "אנשי שירות התעסוקה אף פעם לא עשו פרויקט כזה"

רוי בוי / צילום: אילן בשור

רוי בוי הוא רק קצה הקרחון: התקשורת הישראלית מדירה ומפלה בדואים - ועכשיו זה מוכח

ההתנשאות על החברה הבדואית והקטלוג שלהם באופן מסוים רחוק מלהיות רק מנת חלקם של מיעוט, ולתקשורת הישראלית יש חלק משמעותי בקיבוע תפיסות אלה ● החלק הארי של סיקור הבדואים בנגב הוא שלילי לחלוטין

מערכת מיזוג במשרד / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

חלונות פתוחים וכיול המזגן: כך תפחיתו את הסיכון להידבק במשרד

מה המדע יודע על סיכויי ההידבקות בקורונה מווירוס שנישא באוויר ● מדוע מומחים לבריאות הציבור מעריכים שזו לא דרך ההדבקה העיקרית ● ואיך בכל זאת בנייני משרדים יכולים להפחית את הסיכונים

מטוסי אל על מושבתים בשדה התעופה / צילום: Oded Balilty, Associated Press

חוק התעופה המותאם לימי קורונה אושר סופית. מה צריך לדעת עליו?

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הנוסח המעודכן בהוראת שעה לחוק שאמור להיטיב עם חברות התעופה על חשבון הצרכנים ● החוק עדיין מחייב את החברות להחזיר לצרכנים את כספם על טיסות שבוטלו, סעיף שהחברות שאפו שיבוטל (ויאפשר להן להעניק זיכוי בלבד)