גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אלי עזור בדרך לערוץ הממוזג של רשת ועשר: מגייס קבוצת משקיעים שתחזיק עד 25% מהמניות

החלוקה הסופית בין בעלי המניות תיקבע לפי הזרמות הכספים ● עוד נודע ל"גלובס" כי אולפני הרצליה, שלהם חייב ערוץ עשר כמה מיליוני שקלים, מנהלים מו"מ למכירת הסדרה "לה פמיליה" לרשת ולגוף שידור נוסף

חוזרים לעידן של 2 זכייניות: אושר המיזוג בין רשת וערוץ עשר צילום: שאטר
חוזרים לעידן של 2 זכייניות: אושר המיזוג בין רשת וערוץ עשר צילום: שאטר

למרות שמועצת הרשות השנייה עדיין לא אישרה את בקשת המיזוג של ערוץ עשר ורשת, המתווה הסופי של בעלי המניות הולך ומתגבש ויש בו כדי לספר על הכיוון שאליו צפוי הערוץ ללכת אם וכאשר המיזוג אכן יאושר. 

ל"גלובס" נודע, כי לפי המתווה שנרקם מי שעשוי להיות בעל השפעה משמעותית הוא איש העסקים אלי עזור, שמגבש קבוצת משקיעים שתוכל להגיע עד ל-25% ממניות הערוץ הממוזג. מבנה הבעלות הסופי בין בעלי המניות הנוכחיים של רשת וערוץ עשר לא הוכרע סופית, אך לאחר שיחות רבות נראה כי חלוקת המניות שתהווה את הבסיס לעסקה היא כפי שנקבע תחילה - 60:40 לטובת רשת, או חלוקה שווה של המניות. 

אבל לחלוקה הזאת אין משמעות רבה לגבי ההמשך מאחר שהחלוקה הסופית של המניות תהיה נגזרת של הזרמות הכספים שאמורים לבצע הבעלים מהיום הראשון. לפי ההערכות, בעלי המניות יידרשו להזרים כ-150 מיליון שקל כבר בפעימה הראשונה. 

בעלי המניות של ערוץ עשר הם קבוצת RGE (שמחזיקה ב-51% מהערוץ ונמצאת בבעלות שווה של לן בלווטניק, אודי רקנאטי ואביב גלעדי); ברשת מחזיקים אודי אנג'ל ועידן עופר ב-51% מהמניות, מיכאל שטראוס ב-16% והיתרה בידי אנדמול שיין. 

מחזקי המניות ברשת ובערוץ עשר

נזכיר, כי בשני הצדדים נמצאים כרגע בעלי מניות שעתידם בערוץ הממוזג אינו ברור. או כי יש ספק לגבי יכולתם/רצונם להזרים את סכומי הכסף המתבקשים, או שההחזקות שלהם בטלוויזיה מקשות עליהם בגלל חוק הריכוזיות. כבר בתחילת תהליך המיזוג והמשא-ומתן בין השותפים דובר על כך שאיש מהצדדים אינו להוט במיוחד להישאר בעל מניות מרכזי, כשהבולט שבהם הוא עידן עופר מבעלי רשת ששואף לצאת לחלוטין מהשקעתו בטלוויזיה.

אלי עזור / צלם: יחצ

נחלץ לעזרת חברו הקרוב 

שמו של עזור עלה בהקשר של עסקת המיזוג כבר לפני כמה שבועות, אז חשף "גלובס" כי איש העסקים נחלץ לעזרת הערוץ ולעזרת מי שנחשב לחברו הקרוב מנכ"ל ערוץ עשר, יוסי ורשבסקי, והזרים חמישה מיליון שקלים וחמישה נוספים שאמורים לעבור בהמשך. ההלוואה הזו הקנתה לעזור אופציה לרכישת 8% מהחברה הממוזגת ואפשרות להגיע לעד 25% מהמניות אחרי ההזרמות.

נדגיש, כי עזור לא אמור להחזיק במניות לבד שכן הוא מנוע מכך בשל בעלויות צולבות באמצעי מדיה אחרים, ביניהם עיתון "מעריב", קבוצת "ג'רוזלם פוסט", תחנות רדיו אזוריות (אקו FM99 ו-FM103) וצ'רלטון (ערוצי הספורט 1-4). לפיכך, הוא צפוי להוביל קבוצת משקיעים שתצטרף אליו ותתפוס את מקומם של בעלי המניות הוותיקים (למשל, כאמור, עידן עופר). במקרה כזה עשויים בעלי המניות המקוריים של רשת להישאר עם 35% בלבד ממניות הערוץ הממוזג.

ההחזקות  של אלי עזור

חובות גדולים לספקים שונים 

השבוע, נציין, צפויה להגיע לישורת האחרונה השימוע שעורכת מועצת הרשות השנייה בדרך להכריע האם לאפשר את המיזוג או לאו. נזכיר, כי אחת מהשאלות שבה עסקו בענף היא המקום שהערוץ הממוזג שואף לקחת בתוך מפת המדיה החדשה שתיווצר. שלא לייחוס טוענים מקורבים כי מסתמן כעת כי בעלי המניות מכוונים לנתח של לפחות 40%-45% ברייטינג. עוד מעריכים אותם גורמים כי הדבר יצריך לייצר תכנים שחלקם דומים לאלה שמשודרים בקשת, אולם בשונה מעכשיו הם לא יהיו בתדירות כל כך גבוהה ובעלויות כה גבוהות. כך שנראה שלאחר המיזוג, אם וכאשר יאושר כאמור, יידרשו ברשת ובעשר להתמודד עם התייעלות נוספת כדי להתחיל לייצר רווחים מהר ככל האפשר.

בחודשים האחרונים משלמים שני הערוצים מחיר כבד על התארכות הליך אישור המיזוג. ערוץ עשר הולך ומאבד עובדים וטאלנטים והנתח שלו בעוגת הרייטינג הולך ויורד, בין היתר בשל הקושי הכלכלי לייצר תכנים. בנוסף, הוא נאלץ להתמודד עם חובות גדולים לספקים שונים, חברות הפקה, אולפני צילום וכדומה.

בתוך כך, ל"גלובס" נודע כי לאחרונה מתנהל משא-ומתן למכירת הסדרה "לה פמיליה" לרשת ולגוף שידור נוסף. עד עתה שודרו שתי עונות של התוכנית ועונה נוספת צולמה והופקה באולפני הרצליה. לפי מקורבים, מי שמנהל את המשא-ומתן הם אולפני הרצליה שלהם חייב ערוץ עשר כמה מיליוני שקלים. כדי לצמצם את החובות מאפשר הערוץ לנסות למכור את הסדרה, לרבות שתי העונות הקודמות שלה, בתמורה לכ-4-5 מיליון שקלים.

עם זאת, נדגיש כי למרות מצבו של הערוץ הוא אינו מצוי בסכנת קריסה מיידית, זאת בזכות הכסף שגויס, תהליכי ההתייעלות והצמצום במשכורות לצד הנכונות של חלק מבעלי החוב לבצע פריסת חובות.

עד למועד פרסום הידיעה לא התקבלה תגובתו של אלי עזור לידיעה.

עוד כתבות

הפגנת עובדי ועובדות המעבדות / צילום: תמונה פרטית

בדרך לשביתה: התפוצץ המו"מ בין עובדי המעבדות למשרד האוצר

יו"ר הסתדרות המיקרוביולוגים הביוכימאים ועובדי המעבדות, אסתר אדמון: "בנימין נתניהו, בהתעלמותו ובהתעלמות שריו, מכין את מדינת ישראל למשבר ענק שהוא כנראה לא מבין את משמעותו"

דב קוטלר / צילום: גדי דגון, יח"צ

הפועלים ממשיך להפריש בגין הפסדי אשראי והרווח צנח בכ-85%

המשבר הכלכלי ומגפת הקורונה ממשיכים לטלטל את תוצאות בנק הפועלים ● בנטרול ספיחי הפרשות שבהן היה מעורב הבנק בארה"ב ההיפרדות הסופית מישראכרט ועוד היבטים "חריגים", רשם הבנק ברבעון השני רווח נקי של 161 מיליון שקל ●  תיק האשראי לציבור של הבנק קטן ברבעון השני ב-2%

שלמה אליהו / צילום: תמר מצפי

המערבולת במגדל לא נרגעת: דירקטור המקורב לשלמה אליהו מתפטר

הערכות: ההתפטרות כדי לפנות מקום למינוי דירקטור חדש, כנראה מוטי רוזן ● הדירקטור הפורש גבי פיקר הסביר כי התפטרותו הינה "נוכח חוסר אמון, שהחריף לאחרונה, בינו (ודירקטורים במגדל ביטוח) לבין יו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח, ניר גלעד ועל רקע הוראת הממונה על שוק ההון"

בונים מחדש: איך השפיעה הקורונה על ענף הנדל״ן / צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב, שאטרסטוק

תמריצים ושינויי חקיקה: איך משקמים את תחום הדיור המוגן מהריסות הקורונה?

בימי הקורונה הפכו תמריצים כלכליים ושינויי חקיקה להכרחיים בתחום הדיור המוגן, טוענים הבכירים בענף ● למבוגרים עצמם חשוב לשמר את השגרה שלפני המגפה, על מנת לתרום לבריאותם הנפשית והפיזית ● בונים מחדש – האתגרים של ענף הנדל"ן, כתבה רביעית בסדרה

דירות חדשות/צילום: אייל יצהר

הלמ"ס: היקף רכישת הדירות החדשות בחודש יוני זינק לנתוני הימים שלפני הקורונה

רבע מהדירות החדשות בחודש זה נמכרו במחוז הדרום ● בסך הכל כמות רכישת הדירות החדשות במחצית השנה נמוכה ב-2.5% מזו של המחצית הראשונה של 2019

מטוס של אל על / צילום: יח"צ

סיוע מחו"ל? באל על בוחנים מינוי של בנק ג'פריס כחתם ההנפקה כדי לעניין משקיעים זרים

מועד ההנפקה לגיוס של 150 מיליון דולר נקבע לסוף אוגוסט אך הוא צפוי להידחות לנוכח אי הוודאות באשר למצב החברה ויישום תכנית החילוץ שלה ● מתעניין חדש ברכישת מניות אל על: מאיר גורביץ, בעלי חברת הנדל"ן המקרטעת ארזים

ח"כ תהילה פרידמן / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"צאו לכמה בחירות שתרצו - אף אחד לא יעלם": נאום הבכורה שמסעיר את הכנסת והרשת

"יש בעולם שלי המון אמת ויופי. אבל לא כל האמת. לא כל היופי. אני לא רוצה שכולם יהפכו להיות אני" ● תהלה פרידמן, ח"כ מכחול לבן, נשאה השבוע במשך 11 דקות נאום בכורה יוצא דופן בכנסת שכולו בעד קירוב לבבות ואחדות ● למעלה ממיליון איש כבר צפו

ראג'ה קודורי, מנכ"ל קבוצת הארכיטקטורה, הגרפיקה והתוכנה באינטל / צילום: דוברות אינטל

ראש בראש עם אנבידיה ו-AMD: אינטל נכנסת לשוק המעבדים הגרפיים

בסוגיית המשך הייצור הבהירה אינטל: "נמשיך להשקיע בטכנולוגיות ייצור עתידיות של אינטל. לא חוששים שנפגר אחרי המתחרים" ● אינטל חשפה את המעבד החדש "אלדר לייק", המפותח בישראל ושלטענתה יהיה "המוצר הטוב ביותר של אינטל אי פעם בכל הקשור לביצועים מול צריכת חשמל"

הנחה בארנונה? רק בפינוי בינוי / עיצוב: טלי בוגדנובסקי, צילום: יח"צ

רק 13 רשויות מקומיות מבטלות את ההעלאה האוטומטית בתעריף הארנונה. מי צריך את המנגנון הזה?

רק 13 רשויות מקומיות ביקשו להשאיר את הארנונה לשנה הבאה כמו שהיא ולא להעלות אותה • אבל למה בכלל צריך עדכון אוטומטי אחיד לכל הרשויות? הרי לחלשות זה לא יעזור, ולחזקות זה לא נותן סיבה להתייעל

ZOOM. קשה למצוא ארגון או מוסד לימודים שפסח על השימוש במערכת  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

איך מודדים עבודה מהבית? כלי עזר למשקיעים בימי קורונה

עובדים וחברות עוברים בעקבות הקורונה לעבודה מהבית, ובשוק האמריקאי נוצרה קבוצת חברות שמפתחות כלי עבודה מרחוק ומניותיהן נוסקות בחדות ● אילו פעילויות נכללות תחת ההגדרה "Work From Home", וכיצד ייראה מדד דמיוני ייעודי לסקטור זה?

ליאת בן ארי  / צילום: שלומי יוסף

עיריית ראש העין: "אין מניעה לאשר בקשת ליאת בן-ארי לפיצול הדירה"

עו"ד ליאת בן-ארי-שווקי זומנה לחקירה בחשד כי היא ובעלה ביצעו עבירת בנייה של פיצול ללא היתר בבית שרכשו בעיר ● גם הבעל, אביב שווקי, זומן לחקירה ● מעיריית ראש העין נמסר: "היועמ"שים של העירייה והוועדה לתכנון ולבניה סבורים כי אין מניעה משפטית לאשר הבקשה"

אבי גבאי / צילום: כדיה לוי, גלובס

תם ונשלם: אושרה עסקת המיזוג בין סלקום לגולן טלקום

שר התקשורת יועז הנדל אישר את העסקה בתנאים שישאירו את גולן טלקום כמפעיל וירטואלי

ממתינים / צילום: כדיה לוי, גלובס

בריאותית ותעסוקתית: בני ה-50 פלוס נפגעים פעמיים מהקורונה

העובדים המבוגרים שפוטרו או הוצאו לחל"ת עלולים להיפלט ממעגל העבודה מוקדם מדי • מומחים טוענים שההכשרות המקצועיות לא מכוונות לפלח האוכלוסייה הזה, והתיוג שלהם כ"קבוצת סיכון" מרתיע מעסיקים • "המבוגרים, לא הצעירים, עלולים להיות הבעיה שנגרור אחרי שנצא מהמשבר"

ישראל כץ / צילום: עדינה ולמן - דוברות הכנסת / עיבוד: טלי בוגדנובסקי , גלובס

הבנקים הגדולים מנסים לעכב את התחרות בצל משבר הקורונה, מה יעשה משרד האוצר?

הפועלים ולאומי נדרשים לצמצם את המסגרות בכרטיסי אשראי עד סוף ינואר ומבקשים דחייה • חברות כרטיסי האשראי, שהפכו למתחרות בבנקים, חוששות מפגיעה בגיוס לקוחות ומתנגדות

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 12 באוגוסט 2020

אמש באיכילוב: 8 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

נתב"ג ריק בצל סגירת השמיים עקב הקורונה / צילום: יוסי פתאל

בדיקת קורונה ללא מגע בשדה התעופה: ככה זה הולך לעבוד

חברת בינה. AI, המפתחת מערכת לחישה מרחוק של סמנים רפואיים, הודיעה על תחילתם של שני ניסויי פיילוט עם שדות תעופה בעולם, לבדיקות קורונה ללא מגע

סאנה מרין

המנהיגה הצעירה ביותר בעולם שוברת שיאי אהדה בפינלנד אחרי משבר הקורונה

היא נאבקה לשרוד כלכלית בילדותה, גדלה במשפחה חד-מינית, לא נותנת לפוליטיקה להשתלט על חייה ומכונה "המנהיגה של דור האינסטגרם" ● בגיל 34, כשהיא מובילה את הממשלה הנשית ביותר אי פעם ומתמודדת בהצלחה עם משבר הקורונה, סאנה מרין עושה היסטוריה

קניון שבעת הכוכבים / צילום: איל יצהר

חיים בסרט: קניון שבעת הכוכבים דורש דמי שכירות מהקולנוע, שסגור כבר חצי שנה

חברת בתי הקולנוע רב-חן הודיעה להנהלת שבעת הכוכבים כי תעזוב את המתחם בסוף אוגוסט עם סיום החוזה שלה בשל מחלוקת על דמי השכירות ● גורמים המעורים בסכסוך טוענים כי בקניון דרשו כי בית הקולנוע ישלם דמי שכירות על ששת החודשים בהם נסגר בשל הנחיות הממשלה ● בחודש שעבר נקלע הקניון לסכסוך עם קבוצת קסטרו

שבי שמר / צילום: שלומי יצהר

בנק אגוד הקטין את ההוצאות בגין הפסדי אשראי ושיפר את הרווח הרבעוני

בדרך למיזוגו בתוך במזרחי טפחות ובמקביל להימשכות משבר הקורונה מציג אגוד גידול של 41% ברווח הרבעוני כשהוא נהנה מהכנסות בגין הפרשות קבוצתיות לצד רווח "משמעותי" בתיק ההשקעות שלו ● בשל ההפסד ברבעון הראשון הרווח במחצית הצטמק ב-94%

חילי טרופר, כחול לבן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

האם בענף התרבות משתכרים 3,000 שקל פחות מהממוצע?

המחאה של אנשי התרבות לא באה מעשירים מפונקים, אומר השר ● ומה אומרים הנתונים? ● המשרוקית של "גלובס"