גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"קו הרכבת הקלה לא יעבור מעל אלוף שדה, גם אם אצטרך להוציא 500 תושבים שישכבו על הכביש"

ראש העירייה הנבחר של רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, אומר שנגמרה החגיגה של הקבלנים בעיר, ממליץ למאכערים לחפש עבודה חדשה ומגלה: אלוף פיקוד מרכז לשעבר, רוני נומה, מועמד להיות מנכ"ל העירייה ●  ראשי הערים החדשים - כתבה ראשונה בסדרה

ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן / צילום: איל יצהר
ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן / צילום: איל יצהר

בירת התמ"א, מכנים את רמת-גן כבר כמה שנים, שכן תוספת הדירות החדשות שנבנות בה במסגרת התחדשות עירונית, היא הגדולה ביותר מבין הערים שנמצאות במשחק ההתחדשות העירונית. על כן, בבחירות המוניציפליות שהתקיימו לפני שלושה שבועות, היו עיניהם של יזמי הנדל"ן והקבלנים, נשואות במיוחד אל רמת-גן. לאחר מסע בחירות רווי יצרים והשמצות, גבר ראש העירייה הנבחר כרמל שאמה הכהן, על ראש העירייה המכהן בחמש השנים האחרונות ישראל זינגר, בפער של 12% מהקולות.

תמא 38 ברמת גן / צילום: תמר מצפי

מבחינת שאמה הכהן, זהו תיקון לבחירות הקודמות, אז התמודדו השניים על תואר ראש העיר, וזינגר הוא שניצח. ייתכן שעבירות השוחד שבהן נחשד זינגר במהלך הקדנציה האחרונה, לא סייעו לו בבחירות, למרות סגירת התיק, ושאמה הכהן, שכיהן בשנים האחרונות כשגריר ישראל ב-OECD (הארגון לשיתוף-פעולה ופיתוח כלכלי), זיהה את המצב והעביר את משפחתו בחזרה מפריז לרמת-גן להתמודד על ראשות העיר.

אומרים שראש הממשלה בכוונה שלח אותך ל־OECD, כי לא היה לו נוח עם נוכחותך בליכוד. מה היחסים שלך עם נתניהו היום?

"ברמה המקצועית יש לי הערכה רבה אליו. לא פגשתי הרבה אנשים עם יכולות, ידע, וניסיון כמו ראש הממשלה. ברמה הפרקטית הוא לא תמך בי, אלא בישראל זינגר. מי שתמך בי היה שר האוצר משה כחלון גם תקציבית וגם פוליטית. יש שרים שאני איתם ביחסים נפלאים ויש שרים שפחות. אבל היכולת להוביל תהליכים בתוך מסדרונות הכנסת והממשלה יש לי, כי הייתי שם. לקחתי חלק ברפורמה בחוק התכנון והבנייה, אני שמאי מקרקעין, מבין את המשחק, ואי-אפשר לעבוד עליי".

ואיך היה הקשר בין מסדרונות הכנסת והממשלה לבין עיריית רמת-גן בקדנציה האחרונה?

"הדוגמה הכי טובה ליחסים האלה היא ההמלצות להעביר את אוניברסיטת בר אילן מהתחום המוניציפלי של רמת-גן לגבעת שמואל (שנמצאת כרגע בוועדה לחקירת גבולות. עיריית רמת-גן הגישה בג"ץ בעניין אך הוא נדחה). זה לא במקרה. גבעת שמואל זיהתה הזדמנות שנובעת מחולשה מנהיגותית ברמת-גן. גם בתקופת צבי בר היא ניסתה לדרוש לספח אליה את האוניברסיטה, אבל התגובה של צבי בר הייתה כמו שצריך. כבר פניתי למבקרת הפנים של הכנסת וביקשתי לקיים דיון בנושא, ובאמצע דצמבר יתקיים דיון בוועדת הפנים. גבעת שמואל שיחקו למעשה במגרש ריק, ואני מקווה שעכשיו נעצור את זה".

אגב, באמצע הראיון עם שאמה הכהן, שנערך ב"קפה דבורה" ברמת-גן, נכנס לשם במקרה מפקד פיקוד מרכז עד מארס האחרון, אלוף רוני נומה, והזמין קפה לקחת. שאמה הכהן קם וקרא לו, והשניים חייכו ולחצו ידיים. "אני מחכה לתשובה שלך", אמר שאמה הכהן וסיפר לי שהציע לנומה לכהן בתפקיד מנכ"ל העירייה. "בדרך-כלל ראשי ערים ממנים מנכ"ל מטעמם, איש שלהם. אני אפילו לא מכיר את רוני. אבל אני יודע שהוא איש מצוין", הוא אומר.

בוא נדבר על תפוח האדמה הלוהט של רמת-גן - ההתחדשות העירונית. מצד אחד הממשלה מתגאה בהיצע הגדול של דירות שנוספו בעיר במסגרת התחדשות עירונית, ומצד שני יש תושבים שסובלים מתוספת דירות ללא תשתיות מספיקות.

"משרדי הממשלה התגאו במספר הדירות שנוספו ברמת-גן, אבל מאחורי הקלעים צחקו כמה העיר הזאת פראיירית. הקבלנים חגגו ברמת-גן והחגיגה הזאת נגמרה. סבלו פה תושבים מבנייה ללא התחשבות בתשתיות, וגם סבלו פה קבלנים שלא היו מקושרים למי שצריך. המדיניות התכנונית של העיר כפי שהייתה בשנים האחרונות משמעותה הרס העיר בטווח הבינוני והארוך. אנחנו נייצג אך ורק את האינטרס הציבורי ונאשר תוספת דירות על בסיס תוספת של תשתיות".

אבל איך אתה יכול לייצר תשתיות יש מאין באזור ותיק, בנוי וצפוף?

"נמצא דרכים יצירתיות. גם אם נצטרך לרכוש קרקעות קיימות, ולהפוך אותן לציבוריות. ואם האזור צפוף ולא מתאפשרת תוספת גדולה של דירות, נאשר תוספת חלקית, ונאפשר ליזם לקבל זכויות בנייה למשרדים במתחם הבורסה. לא סתם קופת העירייה בגירעון. אישרו כל הזמן תוספת דירות בלי לאשר גם תוספת של תעסוקה ומסחר. כל דירה שמתווספת היא הפסד של 10,000 שקל לקופת העירייה. לכן, זכויות נוספות גם יעשירו את קופת העירייה. 

"נגמרו הימים שבהם כל אחד שמחתים שישה דיירים יתכנן את העיר. אני עומד להתקין מצלמות באגף ההנדסה, ומודיע לכל פקידי ההנדסה שמי שישתף פעולה עם מאעכרים יילך יחד איתו הביתה. אגף ההנדסה שורץ מאעכרים, שהיו נכנסים למשרדי ההנדסה לא בשעות קבלת הקהל, וכל מי שעוסק בנדל"ן בעיר יודע על מה אני מדבר. אני מציע בחום לכל המאעכרים לחפש עבודה, כי הם לא ייכנסו יותר לאגף ההנדסה, גם אם אצטרך להעמיד בכניסה 50 שומרים. כשראש עיר חלש, כולם חוגגים על העיר, גם משרדי ממשלה, וגם קבלנים".

צבי בר היה ראש עיר חזק, ועדיין הייתה לך ביקורת עליו.

"אפשר להיות ראש עיר חזק ולא מושחת. וצריך גם לדעת לקבל תקציבים. אני עומד לבקש מהשר כחלון תקציבים אדירים לתשתיות, הן לפתיחת יציאה נוספת מהעיר מכיוון הספארי, והן כדי לבנות מנהרות בכביש רפאל איתן ובתוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה".

העירייה הפסידה בכל הערכאות בקשר לקו הסגול והתוואי יהיה עילי. למה שמשרדי האוצר והתחבורה יאשרו עכשיו מינהור יקר?

"עיריית רמת-גן נרדמה בשמירה. כשישראל זינגר ביקש מישראל כץ ל'מנהר' את התוואי, זה בערך כמו לעשות תחרות בין מטוס פייפר למטוס F-35. אין קרב בכלל. אני יודע שאני יורש מצב מורכב. אני הולך להידברות עם השר כץ, אחרי נתק גדול שהיה, ואני מתחייב שלא יהיה קו סגול מעל ציר אלוף שדה, גם אם אצטרך להוציא 500 תושבים שישכבו על הכביש".

ישראל זינגר / צילום:צילום: מנחם רייס

"לא יקנו אותי בדירה ולא בשכונה שלמה"

מה הכי מפריע לך במדיניות התכנונית שהייתה בעיר?

"לפני חמש שנים אמרנו שאם המצב הזה יימשך, לא יהיו גני ילדים ברמת-גן, ואף אחד לא התרגש ממה שאמרנו. היום אנחנו בדרך המהירה לשם. מזל שוועדת הערר עשתה סדר. המדיניות כל הזמן זיגזגה ולא הייתה ודאות לגבי המכפילים. פרויקט התמ"א 38 הראשון שאושר בקדנציה הנוכחית ברחוב תש"י 6 הוא למעשה וילה ששייכת למשפחת זינגר, שבו אושרה הריסת הווילה והקמת 20 דירות על מגרש של 750 מ"ר, תוך ביטול הקמת שני גני ילדים. בפרויקט הזה נפרצו כל הסכרים".

ישראל זינגר בחר שלא להגיב לדברים.

ואם תושבי רמת השקמה יבקשו לממש התחדשות עירונית בבניין שיש לך או לבני משפחתך דירה, כיצד תנהג?

"לא אהיה מעורב, והפרויקט שיקודם יועבר לבחינה של הוועדה המחוזית. בקדנציה הזאת, כל תוכנית שתיגע בדרך כזו או אחרת לנכס של מי מחברי הקואליציה, נעביר אותה לבחינה של הוועדה המחוזית. אני לא אלכלך ידיים. אף אחד לא יקנה אותי לא בדירה ולא בשכונה שלמה".

מה לגבי תוכנית הרובעים שאמורה לתת ודאות תכנונית לגבי זכויות הבנייה בכל חלק בעיר? תשליך אותה לפח? גם ככה יש טענות שלוקח זמן רב לקבל היתרי בנייה בעיר.

"התוכנית שקודמה בשלהי הקדנציה האחרונה, יותר מתאימה למדיניות שאני רואה לנגד עיניי, אבל אני מודה שאני סובל מאי-אמון בסיסי במה שהיה עד כה, ומתכוון להתחיל בתכנון מחדש.

"עם זאת, אני מבטיח שלא יהיו עיכובים, מאחר שנוסיף כוח אדם שיעסוק בהתחדשות עירונית, ואנחנו מתכוונים לערוך דיונים בנושא התכנון אל תוך הלילה, ולקבל החלטות מהר. חלקן אולי יהיו לא נעימות לכולם, אבל העיקר שתהיה ודאות".

מי יעמוד בראש הוועדה המקומית לתכנון ובנייה?

"בחודשים הראשונים אני, ובהמשך עו"ד רועי ברזילי שיהיה סגני, האיש הכי ישר שאני מכיר שמבין בתכנון ובנייה, ברוטציה למשך הקדנציה עם חבר המועצה אדם קניגסברגר".

עיריית רמת-גן: "הוסדרו נהלים ברורים"

מעיריית רמת-גן נמסר: "בניגוד לנטען, דווקא בחמש השנים האחרונות מוגרה תופעת המאעכרים באגף ההנדסה, בעקבות הסדרת נהלים ברורים, שקבעו כי רק אנשי מקצוע יטפלו בהליכי הבקשות להיתר ויירשמו כעורכי הבקשה, דבר שלא מותיר מקום למעורבות של מאעכרים.

"באשר לטענות על בנייה ללא יצירת תשתיות הולמות, הרי שההיפך הוא הנכון. לראשונה הוקמה פרוגרמה לצרכי ציבור, הבוחנת את מבני הציבור הנדרשים לצורך הוספת דירות. בנוסף, עצרה העירייה מתן היתרי בנייה במקומות שבהם נמצא כי קיים מחסור בגני ילדים או במבני ציבור, והחלה לבחון היתרים בצורה שקולה, בהתאם לתוכניות האב להתחדשות עירונית שהוכנו לראשונה בחמש השנים האחרונות, ואף זכו לברכת לשכת התכנון המחוזית ומינהל התכנון. בכל מקרה, כל החלטה שהתקבלה בעבר שיקפה את מדיניות הנהלת העיר. ככל שמדיניות זו תשתנה, ההחלטות בוועדה המקומית תתקבלנה בהתאם".

"אין לי אמפתיה לצבי בר, רק למשפחה שלו"

בהיותו חבר מועצה צעיר ויו"ר האופוזיציה, היה שאמה הכהן אחראי להפלתו של ראש העירייה המיתולוגי של העיר, צבי בר, שהורשע בעבירות שוחד ונגזרו עליו שלוש שנות מאסר, שמהן ריצה כתשעה חודשים. הוא שוחרר מהכלא בגיל 82.

"ההתנהלות של בר בוועדה המקומית הייתה מקוממת", משחזר שאמה הכהן, "הוא היה מבקש להגדיל נפח בנייה של מגרש ברחוב ז’בוטינסקי מ-12 קומות ל-30 קומות, וברבע שעה היו מאשרים את הבקשה, בלי לקיים דיון ענייני בכלל. רבע שעה אחר-כך הוא גם היה יכול לבקש לבטל את זה.

"מה שהדליק אצלי נורה אדומה בשנת 2004, הייתה שומה של היטל השבחה בסך 2 מיליון שקל, על הוספת 100 דירות למגדל התמרים. למדתי שמאות, ואני יודע שאפילו ברמלה זה נמוך. בדקתי של מי המגדל והכנתי מצגת מפורטת כשמאי מקרקעין שבה הצגתי את ההפסד הכלכלי לעירייה מהשומה הנמוכה. באמת חשבתי אז שמדובר בטעות שנחשוף ונתקן וניקח קרדיט על כך שקופת העירייה תקבל תשלום נוסף.
"התגובה של בר הייתה בריונית, הוא צעק עליי שאם יש לי טענות שאלך למשטרה, וזה מה שעשיתי. אחר-כך הבנתי שכל אבן שאני הופך בעיר, וכל פרויקט שאני בודק, נמצא בו משהו לא תקין. לא סתם הוא נעצר על ארבע פרשיות שוחד שהתרחשו במשך שנים, ולא בגין פרשה אחת (פרשת בית ליר אור, פרויקט מגדלי התמרים, פרשת חילופי השטחים בגבעת נפוליאון ופרשת הילקרסט - ש.צ)."

לא הייתה לך אמפתיה אליו, שאדם בגילו נכנס לכלא עם מקל הליכה?

"הייתה לי אמפתיה למשפחה שלו. לנכדים שסבא שלהם נעלם לתקופה. אבל לא אליו. אם היה מדובר במקרה חד-פעמי, במעידה, אני מבין שכולנו בני אדם. אבל אצל בר זה היה סדרתי.

"היו לו גם תחנות יציאה שבהן הוא יכול היה לסגת מהמעשים שעשה, אבל במקום זה הוא רדף באכזריות את כל מי שהתנגד לו. אפילו בתוך אולם בית המשפט הוא צעק עליי וגם פגע לי ביכולת להתפרנס. הייתי אמור להיות מנכ"ל החברה הכלכלית של בית החולים תל-השומר, וכשישבתי במשרדי ההנהלה של תל-השומר עם שלושה פרופסורים לחתימה, הוא התפרץ לחדר, צרח ואיים עליהם שאם יעסיקו אותי הוא לא ייתן להם היתר בנייה גם לחלון". 

גילוי מלא

ערב הבחירות לרשויות המקומיות פרסם "גלובס" ביקורת מתוך דוח מבקר המדינה בעניינו של שאמה הכהן. מיד לאחר מכן פרסמו כמה קבוצות ברשתות חברתיות, הקשורות לבחירות המקומיות ברמת-גן, האשמות לפיהן קיים קשר בין פרסום הביקורת ב"גלובס" לבין העובדה שאלונה בר און, יו"ר "גלובס", היא גם יו"ר קרן בית וגג העוסקת בהתחדשות עירונית, לרבות בעיר רמת-גן.
הנ"ל מוכחש מכל וכל.

עוד כתבות

מיקרוסופט / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מיקרוסופט היכתה את התחזיות: גם ברווח וגם בהכנסות - המניה קפצה

ההכנסות הסתכמו ב-33.72 מיליארד דולר, מעל לתחזיות להכנסות של 32.77 מיליארד דולר ● החברה רשמה רווח למניה של 1.37 דולרים - מעל לתחזיות לרווח של 1.21 דולרים

האחים ויליגר / צילום: אביב חופי

אחרי שנתיים בתפקיד: סמנכ"ל הכספים של וילי פוד התפטר

אמיר קפלן, סמנכ"ל הכספים של וילי פוד, התפטר היום, כך מדווחת החברה לבורסה ●  מקומו מדווחת היום החברה על מינוי סמנכ"ל כספי חדש - יצחק ברבי, שהיה חשב ומשנה לסמנכ"ל הכספים בחברה ● החברה עוסקת ביבוא, ייצור ושיווק מוצרי מזון ונסחרת בשווי שוק של 323 מיליון שקל

אדוארדו אלשטיין / צילום: איל  יצהר

מי בעלי העניין שמימשו מניות ב-2.5 מיליארד שקל במחצית הראשונה של 2019

מנתוני הבורסה בתל-אביב שפורסמו אתמול, בראש מממשי המניות במחצית הראשונה של שנת 2019 ניצב דוד ורטהיים שמכר כ-10% ממניות חברת ההשקעות בנדל"ן אלוני חץ תמורת כ-740 מיליון שקל ● מי שאר בעלי העניין לציבור ברשימה?

מט"ח / צילום: Shutterstock

שערי המט"ח הנשחקים פועלים לטובת הנוסעים לחו"ל

שערי הדולר והאירו הנמוכים פועלים לטובת 10 מיליון הנוסעים שיחלפו בנתב"ג בדרך לחופשה בקיץ הזה ● לפי סמנכ"ל איסתא, הצניחה באירו והליש"ט מגיעה בתזמון שמתקרב לשיא של חופשת קיץ, ועשויה להוביל לגידול בביקוש למדינות מערב אירופה ובריטניה

ניצול שואה / צילום: רויטרס

פיצוי רטרואקטיבי: גרמניה תכיר בכ-8,000 יוצאי רומניה כניצולי שואה

הכרה זו תאפשר תביעת זכויות סוציאליות שונות, ובהן פיצוי רטרואקטיבי רנטה וקצבה חודשית קבועה ● גמליאל: "נמשיך לפעול להכרה גרמנית בזכאותם של עוד אלפי ניצולים שטרם הוכרו, בין שהם יוצאי רומניה ובין שהם יוצאי מדינות נוספות"

יעקב ליצמן / צילום: כדיה לוי

דוח קופות החולים 2018: גירעון "מאוחדת" גרר מטה את הגירעון הכולל של קופות החולים

כפי שנחשף לראשונה ב"גלובס", השנה התגלה גירעון אסטרונומי בקופת חולים מאוחדת של קרוב ל-500 מיליון שקל ● לפי הדוח, סך הגירעון של הקופות ב-2018 היה כ-350 מיליון שקל, פי כמעט ארבעה בהשוואה ל-2017

אריה בלדגרין / צילום: יחצ

גם אריה בלדגרין מחפש את הכסף בקיר: יקים חברה לתשתיות בתחום מדעי החיים עם Tishman Speyer

קרן ההון סיכון של פרופ' בלדגרין, מייסד חברת קייט פארמה, הודיעה על הקמת מיזם משותף עם ענקית הנדל"ן טישמן ספייר, מחברות הנדל"ן המובילות בארה"ב

מיקרוסופט / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

דאטה שנאסף במיקרוסופט מצביע על חשש מהתערבות בבחירות לנשיאות ארה"ב

לפי פוסט שפורסם לאחרונה בבלוג הרשמי של מיקרוסופט, בשנה האחרונה עשו כ-800 ניסיונות פריצה לארגונים הממוקדים בדמוקרטיה, עובדים מקרוב עם מפלגות או פוליטיקאים, או חוקרים נושאים שמרכזיים בקמפיינים פוליטיים, ע"י האקרים שרובם היו מרוסיה, איראן וצפון קוריאה

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח / צילום: כדיה לוי

חברות הביטוח מציגות את יחס כושר הפירעון ל-2018: מגדל שבה לחלק דיבידנדים, כלל ביטוח רחוקה מכך

בשנים האחרונות עובר ענף הביטוח בישראל מהפכה בתחום דרישות ההון להבטחת יכולת הפירעון של החברות, כשאלה עוסקות בהגדלת הון ● "גלובס" מנתח בסיוע EY ישראל מיהן החברות האיתנות יותר, ואילו מהן אינן יכולות לגייס עוד הון "רובד 2"

רחוב פנקס 29, קריית אונו / הדמיה: יח"צ

60 דירות חדשות בפרויקט תמ"א 38 בקריית אונו

שני בנייני רכבת סמוכים שבהם יחד 84 דירות, יעברו יחד חיזוק ותוספת קומות

פיני רובין / צילום: איל יצהר

עו"ד פנחס רובין, מבכירי עורכי הדין בישראל, קיבל פרס על מפעל חיים

מדריך הדירוג העולמי צ'יימברס העניק לראשונה בישראל פרס מפעל חיים ● את הפרס הוחלט להעניק לעו"ד פנחס רובין, ראש משרד גורניצקי ושות', על תרומתו לעולם המשפט בישראל ובעולם ועל פועלו יוצא הדופן בתחום 

יצחק תשובה/ צילום: איל יצהר

החשש מההשקעה הצפויה באיתקה הפילה את מניית קבוצת דלק ב-14% בתוך 3 ימים

בשוק חששו מפני הגדלת הזרמת ההון לחברה הבת איתקה, שמוציאה היום לפועל הנפקת אג"ח בריבית של יותר מ-9% ● מקבוצת דלק נמסר כי בכוונתה להזרים בעסקה הון בהיקף של 300-400 מיליון דולר, ולצרף שותף אסטרטגי שייבצע השקעה גם הוא השקעה הונית באמצעות מכשיר הוני כלשהו

ניר גלעד, יו"ר מגדל ביטוח / צילום: איל יצהר

משה ברקת בולם את תרגיל השכר החדש של ניר גלעד שנחשף ב"גלובס"

בתחילת השבוע נחשף ב"גלובס" כי יו"ר מגדל מבקש שכר לחמש שנים, גם אם יסיים את תפקידו קודם לכן וכך גם המנכ"ל המיועד רן עוז ● אלא שהסכם כזה עשוי להיות מנוגד לחוק שכר הבכירים ● הממונה על שוק ההון לא יאשר הסכם כזה

נטפליקס. יודעת לאתגר את הצרכן הצעיר והמתוחכם עם תוכן חדשני ומקורי / צילום: רויטרס - Mike Blake

אחרי הדוחות: מניית נטפליקס צללה, IBM עלתה

מניית נטפליקס נחתכה אמש ב-12%, לאחר שפרסמה דוחות לאחר סיום המסחר ● מספר המשתמשים הרשומים של החברה ברבעון השני של השנה עלה בשיעור נמוך בהרבה מהצפוי ● במקביל, ענקית המחשוב IBM עקפה את תחזית הרווח למניה, ומנייתה עלתה לאחר הנעילה

אפי נוה / צילום: שלומי יוסף

אפי נוה לבג"ץ: הורו לפרקליטות להעביר לידי חומרים נוספים ב"פרשת ביקורת הגבולות"

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, המואשם בהברחת בת זוגו בגבול, הגיש הבוקר עתירה לבג"ץ במסגרתה הוא מבקש לבטל את החלטת ביהמ"ש השלום שדחתה את בקשתו לקבל חומרים מהפרקליטות כדי לבסס את טענתו לאכיפה בררנית נגדו

שליח של חברת דליברו / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

המסחר האלקטרוני מעביר את ענף המזון מהרחובות למבני תעשייה

סטארט–אפים בארה"ב מציעים למסעדות ולמכולות לסגור את פעילותן במרכזי הערים ולהעביר אותה למטבחים משותפים בבעלותם שנמצאים בקרבת הערים הגדולות

מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון/ צילום: איל יצהר

מגדלי הים התיכון גייסה 320 מיליון שקל בריבית של 2.8%

במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושי יתר של כ-1.2 מיליארד שקל ● תמורת ההנפקה תשמש במלואה לפירעון מוקדם ומלא של סדרה ב', תוך הארכת פריסת החוב של החברה

שלי יחימוביץ / צלם: שלומי יוסף

סוף עידן מגדרי: למה הנשים נעלמות מהפוליטיקה הישראלית?

שלי יחימוביץ' פרשה השבוע מהחיים הפוליטיים, והצטרפה למועדון נשים משפיעות שמצאו עצמן לאחרונה מחוץ למשחק ● בניגוד לשנים קודמות, אף אישה לא תעמוד בראש מפלגה בבחירות הקרובות ● למה יותר ויותר נשים נעלמות מהפוליטיקה? ● האזינו ל"גלובסטוק" - פודקאסט מאחורי הכותרות

וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בוול סטריט: טבע ירדה לרמת שפל היסטורית; הנפט איבד 1.5% לאחר דוח המלאים

מלאי הנפט בארה"ב ירד בשבוע החולף מעבר לצפוי ● ספר הבז' של הפד: הכלכלה צמחה באופן "צנוע" ממאי עד יולי ● בנק אוף אמריקה היכה את תחזית הרווח למניה ברבעון השני ● בורסות אירופה ננעלו בירידות, בהובלת הקאק הצרפתי

בר רפאלי / צילום: שלומי יוסף

ערעור בר רפאלי: לא מאבק נגד תשלום 8 מיליון שקל מס, אלא כדי לא להיכנס לכלא

אסור להתבלבל, המאבק שמנהלת הדוגמנית בר רפאלי היום בזירה האזרחית קשור בעבותות ברזל למאבק שהיא מנהלת בזירה הפלילית, במסגרתה הוחלט לאחרונה להעמידה לדין על שורת עבירות מס והעלמת הכנסות ● המלחמה של הדוגמנית המצליחה בזירה הפלילית, המלחמה לא להיכנס לכלא, מתחילה בזירה האזרחית ● פרשנות