גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

איך הפכה אמל קלוני בת הפליטים מלבנון לפנים ההוליוודיות של זכויות האדם

אמל קלוני אולי מזוהה עם שטיחים אדומים, אבל בפועל היא מגינה בעקשנות על מיעוטים נרדפים, לא מהססת להתעמת עם משטרים מדכאים ולא מתרגשת גם מאיומים מפורשים ● עורכת הדין שמשפחתה נמלטה מלבנון במלחמת האזרחים, ניצבת היום בחזית המאבק לזכויות אדם ● ויש גם דוגמה אישית: יחד עם ג'ורג' קלוני, לו נישאה, אימצה פליט יזידי שהתגורר בביתם

אמל קלוני, צילום: Gettyimages ישראל
אמל קלוני, צילום: Gettyimages ישראל

"פגשתי את ג'ורג' כשהייתי בת 35, וכבר התחלתי להשלים עם הרעיון שאשאר רווקה זקנה", סיפרה השנה אמל קלוני, בנאום שנשאה בטקס הזכייה של בן זוגה, השחקן ג'ורג' קלוני, בפרס מפעל חיים על תרומתו לתעשיית הקולנוע האמריקאית. "מה שמצאתי איתך היא האהבה הענקית שתמיד קיוויתי שקיימת", הוסיפה. הנאום, שחשף עוד טפח מיחסיהם האינטימיים, עורר לצד תגובות אמפתיות גם ביקורת רבה מצד פמיניסטיות ברחבי העולם. במיוחד הכעיס אותן השימוש שעשתה בביטוי השוביניסטי-משהו 'ספינסטר' (רווקה זקנה), שהגיע דווקא ממי שנתפסת כאישה חזקה, עורכת דין מחוננת ואקטיביסטית רודפת צדק, שלא נרתעת ממאבקים מול גורמים בעלי השפעה.

כבר לא מעט שנים שקלוני נחשבת לסוג של מתקנת עולם, שמגינה בחירוף נפש על מיעוטים, ואינה מהססת להתעמת עם משטרים מדכאים. בנוסף לתפקידי ההגנה על לקוחותיה המפורסמים - ובהם מייסד ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', נשיא האיים המלדיביים לשעבר, מוחמד נשיד, וראש ממשלת אוקראינה לשעבר, יוליה טימושנקו - מילאה קלוני לאורך השנים גם תפקידים רבים כיועצת, ועבדה בשיתוף פעולה עם ארגונים, מדינות וקבוצות מוחלשות.

בין היתר, היא סייעה למזכ"ל האו"ם לשעבר קופי ענאן בפעילותו מול המשטר הסורי, והכריזה שתייצג את ארמניה בבית המשפט האירופי לזכויות אזרח בנוגע להכחשת השואה הארמנית שהתבצעה על ידי התורכים. היא גם שיתפה פעולה עם שר החוץ הבריטי לשעבר, בוריס ג'ונסון, בבניית תוכנית שתחשוף את פשעיהם של מנהיגי דעא"ש, ותביא להעמדתם לדין.

המוטיבציה שלה להילחם בארגון התחזקה לאחר שפגשה פליטות יזידיות ושמעה ממקור ראשון על הזוועה שחוו. היא אף ליוותה באופן אישי את נדיה מוראד בת ה-23, שהצליחה להיחלץ מציפורני דעא"ש אחרי שהייתה לשפחת מין של פעיליו. קלוני לא נרתעה גם כאשר קיבלה איומים מפורשים, וכשנשאלה האם לא אפקטיבי יותר להילחם בנשק על פני בתי המשפט, השיבה: "זה לא מספיק. אי אפשר להרוג רעיון בנשק".

תרמו חצי מיליון דולר למאבק למען הגברת הפיקוח על כלי נשק. אמל וג’ורג’ קלוני/ צילום: רויטרס

החברה של מייגן

קלוני, 40, נולדה בביירות שבלבנון בשם אמל עלם א-דין, לאם עיתונאית ממוצא מוסלמי ולאב דרוזי, בוגר האוניברסיטה האמריקאית בביירות ובעל סוכנות נסיעות. לדבריה, אמה היוותה עבורה מקור השראה. "היא תמיד הייתה אשת קריירה עצמאית, אך לא איבדה מהנשיות שלה, וידעה למצוא את האיזון. זה משהו שטבוע גם בי". בשנת 1980, כשהייתה בת שנתיים בלבד, נטשה המשפחה את המדינה בעקבות מלחמת האזרחים שהתחוללה בה, והתיישבה בממלכה הבריטית.

כשהגיעה לתיכון, היא נשלחה לגרמר סקול, מסוג התיכונים שעורכים סלקציה בקבלת תלמידים על פי הישגים, וכבר אז התבלטה. בזכות הצטיינותה בלימודים היא זכתה במלגה לאוניברסיטת אוקספורד היוקרתית, ובשנת 2000 השלימה את התואר הראשון במשפטים. למאסטר היא כבר למדה בבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ניו-יורק. "לימודים במקום אחר יכולים להיות חוויה משנת תודעה", הסבירה בעבר. בתקופת הלימודים לתואר השני היא התמחתה בבית הדין הבינלאומי לצדק ובבית המשפט לערעורים במשרדה של סוניה סוטומיור, כיום שופטת בבית המשפט העליון האמריקאי.

אחרי מספר שנים שבהן עבדה בתחום ההגנה הפלילית ובחקירות, החלה קלוני להתמקד בזכויות אזרח. בין היתר עבדה במשרד תובע האו"ם, ובבית הדין המיוחד לבחינת הפשעים שהתבצעו בלבנון. ב-2010 חזרה ללונדון, שבה היא מועסקת בפירמת עורכי הדין 'דוטי סטריט צ'יימברס'. בפרופיל שלה שם היא מוצגת כאחת מעורכות הדין הבכירות בממלכה בתחום זכויות אדם והמשפט הפלילי הבינלאומי.

אחרי שכבשה את עולם המשפט, והותירה חותם גם על השטיח האדום בהוליווד, קלוני סימנה טריטוריה נוספת - משפחת המלוכה הבריטית. במאי האחרון נכחה עם בן זוגה בחתונתם של הנסיך הארי ומייגן מרקל. באוגוסט פורסם כי בני הזוג קלוני אירחו את הארי ומייגן בביתם שבאיטליה. על אף השוני הרב, לכאורה, בין השתיים - האחת משפטנית בריטית-לבנונית והשנייה שחקנית אמריקאית, נראה כי רב הדומה על השונה. כמו מרקל, גם קלוני אקטיבסטית שפועלת לטובת המוחלשים בחברה. כמו מרקל, גם היא נישאה לגבר שפרסומו ומעמדו שדרגו את יכולת ההשפעה שלה, וכמוה - גם היא מגיעה מרקע אתני מורכב. במקרה שלה מדובר בבת למהגרים-פליטים, גם אם משכילים ומקושרים, שמשתייכים למיעוט מוסלמי ודרוזי במדינה נוצרית.

שתיהן, שנחשבות כל אחת לאייקון אופנה, התבטאו בעבר על כך שאין צורך לבחור בין נשיות מטופחת לבין קריירה ועוצמה, אפשר לשלב ביניהן. עיתונים בממלכה מדווחים שהחברות ביניהן מאוד "טבעית", ושקלוני "מסייעת למרקל להתאקלם בחייה הלונדוניים".

וכן, כמו חברתה מרקל, גם קלוני הצהירה בעבר שהנשיא דונלד טראמפ אינו כוס התה שלה. בבחירות האחרונות היא ובן זוגה לא רק תמכו בהילרי קלינטון באופן פומבי, אלא גם אירחו בביתם אירוע התרמה למפלגה הדמוקרטית. לדבריה, "אם מקשיבים למה שהוא (טראמפ) אמר בנאומו הידוע לשמצה על המוסלמים, רואים שהוא ממשיך לחזור על כך ש'הם' רק רוצים ג'יהאד' ו'הם' לא מכבדים את דרך החיים שלנו, ו'הם' לא מכבדים את המערכת שלנו. וכשהוא אומר 'הם' - למי הוא מתכוון? ל-1.5 מיליארד אנשים סביב העולם שמתאימים לתיאור הזה? לאלו שהם אזרחי ארה"ב ומשרתים בצבא? לרוב שאינו קיצוני או אלים בשום צורה?".

בחודשים האחרונים מסייעת קלוני לילדי המהגרים שנקרעו מהוריהם בגבול בין מקסיקו וארה"ב, בעקבות המדיניות שהנהיג טראמפ. "זו יותר 'אפס אנושיות' מאשר 'אפס סובלנות'. זו בושה", אמרה. "לא רק שזה לא חוקי, זה גם לא מוסרי". בני הזוג קלוני תרמו 100 אלף דולר לטובת תמיכה בילדים אלה. "בנקודה מסוימת בעתיד, ילדינו (אלה ואלכסנדר, כיום בני שנה) ישאלו אותנו 'האם זה נכון? האם המדינה שלנו באמת קרעה תינוקות מהוריהם והשאירה אותם במתקני כליאה'?", כתבו בהצהרה משותפת. "כשנענה בחיוב, הם ישאלו אותנו מה עשינו בנוגע לזה. אנחנו לא יכולים לשנות את המדיניות של הממשל הנוכחי, אבל כן יכולים לסייע לקורבנותיו".

בחודשים האחרונים היא מייצגת גם את וא לון וקייאו סו-או, שני עיתונאי הרויטרס שנשפטו לשבע שנות מאסר במיאנמר, בגין החזקה לא חוקית של מסמכים חשאיים. השופטים סירבו לעצור את המשפט גם לאחר ששוטר הודה ששתל ראיות נגדם בהוראת מפקדו, המקרה עורר סערה בינלאומית, וקלוני, כהרגלה, לא נרתעה מלעמוד מול הכוחות הגדולים. לאחר פסק הדין אמרה: "אונג סן סו צ'י (ראש ממשלת מיאנמר) מכירה טוב יותר מכל אחד אחר את ההרגשה של להיות אסירה פוליטית. היום לה יש את המפתח לחופש שלהם. היא אוחזת במפתח ובאחריות לאמת, והיא יודעת שרצח המוני אינו סוד מדינה, ושחשיפה שלו אינה הופכת עיתונאים למרגלים".

לתבוע את אסד

קשה להניח את האצבע על הרגע המדויק שבו החלו לפרוח ניצני העניין של קלוני בצדק וזכויות אדם. אפשר להניח שהרקע האישי שלה כבת למשפחה שנמלטה מאימי המלחמה מוסיף עומק לפעילותה. ייתכן גם כי היא מזדהה עם הפליטים שהיא מייצגת. "גם המשפחה שלי ברחה ממלחמה והיינו בני מזל להיקלט באירופה", אמרה לפליטים סורים שפגשה בברלין. בהזדמנות אחרת הודתה כי היא "מלאת הכרת תודה על האפשרות שניתנה לי להיקלט במדינה שהפגינה חמלה כלפיי. הלוואי שזה היה קורה ביותר מקומות בעולם".

גם את ההצלחה המסחררת שלה, מנעד התפקידים והיכולת שלה להתחבר ללקוחות מתרבויות מגוונות אפשר לייחס לתמהיל יוצא הדופן של חייה. מצד אחד, תלמידה מצטיינת שזכתה להשכלה המשובחת ביותר שהמערב יכול להציע, בעלת שפה נהדרת ומבטא בריטי מושלם, ומצד שני - מהגרת, פליטת מלחמה שלא רק שולטת היטב גם בערבית ובצרפתית, אלא מצליחה להתחבר ממקום רגשי ואישי לעוולות, חוסר צדק וקשיים. כחלק מזה היא הביעה רצון לבוא חשבון עם נשיא סוריה בשאר אל אסד. "אם הנשיא אסד יועמד לדין", הצהירה, "אשמח לעבוד על התיק הזה".

לקלוני, כאמור, תודעה פמיניסטית מפותחת, והיא אף ייצגה נשים יזידיות שסבלו מנחת זרועו של דעא"ש. בכך תרמה מאוד להכרה העולמית בסבלן של היזידיות שנחטפו, נאנסו והפכו לשפחות. היא עצמה הביעה סולידריות נשית נחרצת בהזדמנויות שונות. "הדבר הנורא ביותר שאנחנו יכולות לעשות כנשים הוא לא להתייצב אחת לצד השנייה", הבהירה. "זה משהו שעלינו לתרגל מדי יום, לא משנה היכן אנחנו ומה אנחנו עושות. על נשים לבחור להגן אחת על השנייה, לשמוח אחת בשנייה ולא להתחרות או לבקר אחת את השנייה".

בהזדמנות אחרת היא הוסיפה ש"זכויות נשים הן זכויות אדם. דיכוי של נשים הוא דיכוי של מחצית ממדינות העולם". קלוני לא רק אומרת, אלא עושה - היא ייסדה קרן פילנתרופית המציעה מדי שנה מלגת לימודים לסטודנטית מוסלמית.

על אף העולמות השונים שמהם מגיעים בני הזוג, ג'ורג' לגמרי חולק עמה את התשוקה לתיקון עולם. השניים נפגשו לראשונה לפני כחמש שנים בביתו שבאגם קומו באיטליה, כשהגיעה לשם עם חברים משותפים. במהלך אותו ביקור הם שוחחו שעות ארוכות, מרותקים אחד לשני. אחר כך החל קשר אימיילים, שבו הוא כתב לה מנקודת המבט של הכלב שלו: "אני מוחזק כאן כבן ערובה, וזקוק לעורכת דין שתשחרר אותי מהחדר הזה".

פגישתם השנייה התקיימה באולפני אבי רואד, בזמן שקלוני הקליט פסקול עבור סרט. מאוחר יותר הוא סיפר בשעשוע כי האמין שהמיקום יגרום לו להיראות מגניב, אך התפכח כשהבין שלפגישה שלהם היא הגיעה מיד לאחר פגישה עם האחים המוסלמים. כשנה לאחר שנפגשו לראשונה כבר מיסדו השניים את הקשר בטקס שנערך בונציה, איטליה, ועברו להתגורר לא רחוק מנהר התמזה בלונדון. את הכסף שהתקבל ממכירת תמונות החתונה תרמו לארגון זכויות אדם. מאז הם הפאואר קאפל של עולם הפילנתרופיה.

מי שהיה הרווק הנצחי של הוליווד לא מהסס כיום להיות רגשני כשזה מגיע לאשתו. בראיון עם דיוויד לטרמן לאחר שנולדו התאומים דנו השניים במשמעות החדשה לחיים שמעניקים ילדים להוריהם. "עליי לומר שלפני שנולדו לי התאומים, הרגשתי ככה לגביה", הודה קלוני. "הרגשתי שפגשתי את מי שללא היסוס הייתי מקריב את חיי בשבילה, שחייה חשובים לי יותר מחיי. מעולם לא חוויתי דבר כזה לפני כן".

20 מיליון דולר לפליטים

מחווה יוצאת דופן של הזוג קלוני הייתה 'אימוץ' הפליט היזידי חזים אדבל, ושיכונו בביתם. "הייתה לי הפריבילגיה לייצג בעבר יזידים, קורבנות של רצח העם שהתבצע על ידי דעא"ש, וככה פגשתי את חזים", סיפרה קלוני. "כשפגשתי אותו נפעמתי מהאומץ שלו, ומהאופן שבו הוא דיבר אפילו אחרי כל מה שעבר. הוא דיבר על התשוקה שלו לצדק, לא לנקמה".

כשהיו השניים בניו-יורק, אצל הוריו של ג'ורג', גילה להם חזים את שאיפותיו לעתיד. "הוא סיפר על חלומו ללמוד בארה"ב, ואני ידעתי שלכולנו עברה אותה המחשבה בראש: 'ובכן, אולי יש משהו שאנחנו יכולים לעשות כדי לסייע בזה'". כיום אדבל הוא סטודנט באוניברסיטת שיקגו, ומתגורר באחד מהנכסים של הזוג קלוני בקנטאקי.

תרומת הזוג לא מסתכמת בשיכון הסטודנט הפרטי שלהם. לאחרונה פורסם כי השניים תרמו 20 מיליון דולר לקרן על שמם שהוקמה לטובת דיור והשכלה עבור פליטים. בחורף האחרון, לאחר הטבח בתיכון דאגלס בפלורידה, תמכו השניים במצעד החיים שנערך בעקבותיו. "משפחתנו תהיה שם לצד הצעירים המדהימים מרחבי המדינה, ובשמם של ילדינו אלה ואלכסנדר, אנו תורמים חצי מיליון דולר כדי לתמוך באירוע יוצא הדופן", נאמר בהצהרה שפרסמו. ההצהרה יצרה אפקט דומינו בהוליווד, כאשר מפורסמים אחרים כמו אופרה ווינפרי וסטיבן שפילברג הצטרפו ותרמו גם הם סכום דומה.

אז אמנם יש סיכוי טוב שהשימוש במונח 'ספינסטר' לא יגרוף את פרס הפוליטיקלי קורקט של העשור, אבל סביר שההתבטאות תישכח במהרה, ותישאר רק אנקדוטה ברזומה המפואר של קלוני. ובסך הכול, יש בזה משהו מעורר תקווה. כי עולם שבו חוכמה, חוש צדק ואומץ הן תכונות שלוקחות אותך רחוק - הוא מקום מעט יותר אופטימי.

עוד כתבות

יצחק תשובה/ צילום: גדעון לוין

הריבית על האג"ח שדלק מבקשת לגייס לעסקת שברון לא משקפת אופטימיות מצד המשקיעים

שיעור הריבית על האג"ח שדלק מבקשת לגייס לטובת מימון עסקת שברון הגיע לרמה של 9.5%, כך לפי גורם בשוק ● דלק נאלצה לחתוך את היקף הגיוס מ-700 מיליון דולר ל-500 מיליון דולר ● מניית דלק צנחה ב-5.7% במחזור גבוה ואגרות החוב של הקבוצה מסדרה ד' נחתכו ב-1.5%

יצחק תשובה/ צילום: איל יצהר

הגדלת ההשקעה הצפויה באיתקה הפילה את מניית קבוצת דלק ב-14% בתוך 3 ימים

בשוק מעריכים כי הנפילה נבעה מהסכמתה של דלק להגדיל ב-200 מיליון דולר את הזרמת ההון לחברה הבת איתקה, שמוציאה היום לפועל הנפקת אג"ח בריבית של יותר מ-9%

תחנת כוח פחמית, צ'כיה, זיהום אוויר, איכות סביבה, התחממות גלובלית / צלם רויטרס / צילום: רויטרס

המהפכה הירוקה באירופה: "ניטרליות אקלימית" עד 2050

שלשום נבחרה אורסולה פון דר-ליין לנשיאת נציבות האיחוד האירופי, בעיקר בזכות הבטתה להביא "גרין ניו דיל" ליבשת עד 2050 ● מטרתה להפחית את גזי החממה, לצמצם תחנות כוח ולנטוע עצים רבים ● האם התכנית, שתעלה הון, תציל את העולם מההתחממות הגלובלית? ● האזינו ל"גלובסטוק" – פודקאסט מאחורי הכותרות

אסף רפפורט  / צילום: יח"צ

מנכ"ל מיקרוסופט ישראל: "לא הייתי יכול להיות משקיע, כי כמעט כל רעיון מגניב אותי"

אסף רפפורט, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, מסביר בראיון ל"גלובס" מה עומד מאחורי האקטיביזם החברתי שהוא הכניס לסניף המקומי של החברה הגדולה בעולם, מספר על הבדלי הניהול בין סטארט-אפים לחברות ענק ומתאר את השינוי בשוק העבודה: "מבחינתי עובדים יכולים לעבור לגוגל אחרי שנתיים, ואז לחזור אלינו, כמו רילוקיישן" ● האזינו ל"רוד שואו" - פודקאסט ההייטק החדש של גלובס

שלי יחימוביץ / צלם: שלומי יוסף

סוף עידן מגדרי: למה הנשים נעלמות מהפוליטיקה הישראלית?

שלי יחימוביץ' פרשה השבוע מהחיים הפוליטיים, והצטרפה למועדון נשים משפיעות שמצאו עצמן לאחרונה מחוץ למשחק ● בניגוד לשנים קודמות, אף אישה לא תעמוד בראש מפלגה בבחירות הקרובות ● למה יותר ויותר נשים נעלמות מהפוליטיקה? ● האזינו ל"גלובסטוק" - פודקאסט מאחורי הכותרות

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח / צילום: כדיה לוי

חברות הביטוח מציגות את יחס כושר הפירעון ל-2018: מגדל שבה לחלק דיבידנדים, כלל ביטוח רחוקה מכך

בשנים האחרונות עובר ענף הביטוח בישראל מהפכה בתחום דרישות ההון להבטחת יכולת הפירעון של החברות, כשאלה עוסקות בהגדלת הון ● "גלובס" מנתח בסיוע EY ישראל מיהן החברות האיתנות יותר, ואילו מהן אינן יכולות לגייס עוד הון "רובד 2"

מאיר שפיגלר / צילום: שלומי יוסף

האם זה אחראי מצד הביטוח הלאומי להפסיק לקנות אג"ח ממשלתיות? העימות עם האוצר מגיע לרתיחה

בביטוח הלאומי הכריזו כי על רקע החשש לגורלו של המוסד בעתיד, הוא יפסיק להעביר עודפי גבייה למדינה ● באוצר מזהירים שהדבר יגדיל את הגירעון השנה ליותר מ-4% תוצר, והעימות מידרדר לפסים אישיים ● האם יימצא פתרון בחודשיים הקרובים?

וול סטריט IBM /  צילום: Reuters, Brendan McDermid

מבול דוחות בוול סטריט; טבע צונחת מתחת ל-8 דולרים

המדדים נסחרים ביציבות ● מורגן סטנלי היכה את התחזיות ב-9 סנט למניה ● פיליפ מוריס רשמה רווח למניה של 1.46 דולרים - מעל לתחזיות ● אפל זוכה להעלאת המלצה מצד ריימונד שתולה ציפיות בדגם העתידי 5G ● לאחר הדוחות: איביי מזנקת, ונטפליקס צונחת לאחר שאכזבה במספר תוספת המשתמשים ברבעון

אריה בלדגרין / צילום: יחצ

גם אריה בלדגרין מחפש את הכסף בקיר: יקים חברה לתשתיות בתחום מדעי החיים עם Tishman Speyer

קרן ההון סיכון של פרופ' בלדגרין, מייסד חברת קייט פארמה, הודיעה על הקמת מיזם משותף עם ענקית הנדל"ן טישמן ספייר, מחברות הנדל"ן המובילות בארה"ב

ניצול שואה / צילום: רויטרס

פיצוי רטרואקטיבי: גרמניה תכיר בכ-8,000 יוצאי רומניה כניצולי שואה

הכרה זו תאפשר תביעת זכויות סוציאליות שונות, ובהן פיצוי רטרואקטיבי רנטה וקצבה חודשית קבועה ● גמליאל: "נמשיך לפעול להכרה גרמנית בזכאותם של עוד אלפי ניצולים שטרם הוכרו, בין שהם יוצאי רומניה ובין שהם יוצאי מדינות נוספות"

מדידת חום בהתפרצות האבולה בקונגו / צילום: באז ראטנר, רויטרס

ארגון הבריאות העולמי הכריז: התפרצות האבולה בקונגו - מצב חירום בינלאומי

התפרצות הוירוס הקטלני בקונגו הוכרזה על ידי ארגון הבריאות העולמי הערב כמצב חירום בינלאומי לאחר שהמחלה התפשטה השבוע לעיר גומה, בה גרים שני מיליון איש

אנדרו יאנג במהלך העימות הדמוקרטי / צילום: מייק סגר, רויטרס

"ההפך מדונלד טראמפ": המועמד של עמק הסיליקון לנשיאות ארה"ב

אנדרו יאנג, אחד המועמדים מטעם המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב ומי שכונה המועמד של עמק הסיליקון, ממשיך לשווק עצמו כ"גבר אסייתי שאוהב מתמטיקה" - ההפך הגמור מנשיא ארה"ב הנוכחי

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

נעילה שלילית בבורסה: ת"א 90 נפל 1.2%, דלק צנחה בעוד 5.6%

דלק משלימה נפילה של 15% מאז ההודעה על עסקת שברון; נאלצה לצמצם את היקף הגיוס למימון העסקה ● חברת הדירוג פיץ' העלתה את תחזית דירוג האשראי של כיל מ"יציבה" ל"חיובית" ● חברת סייפ-טי דיווחה על קבלת "הזמנה משמעותית" מחברת תשתיות ישראלית

ציפי חוטובלי  / אינפוגרפיק: דור מלכה

מי חושבת שהליכוד היא המעוז האחרון של הדמוקרטיה

לסגנית שר החוץ מהליכוד, ציפי חוטובלי, נדמה שהבחירות הפנימיות ביתר המפלגות נעלמו מהנוף ● שרטטנו מפה מדויקת של שיטות הבחירה ● המשרוקית של גלובס

לימסול קפריסין/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

12 קטינים ישראלים עצורים בקפריסין בחשד לאונס קבוצתי

משרד החוץ הודיע היום כי בשל העובדה כי מדובר בקטינים, קונסול ישראל בקפריסין יוסי וורמברנד הונחה להגיע מחר בבוקר לשימוע שיתקיים בבית משפט במקום ● משפחות הקטינים עודכנו על ידי משרד החוץ

אפי נוה / צילום: שלומי יוסף

אפי נוה לבג"ץ: הורו לפרקליטות להעביר לידי חומרים נוספים ב"פרשת ביקורת הגבולות"

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, המואשם בהברחת בת זוגו בגבול, הגיש הבוקר עתירה לבג"ץ במסגרתה הוא מבקש לבטל את החלטת ביהמ"ש השלום שדחתה את בקשתו לקבל חומרים מהפרקליטות כדי לבסס את טענתו לאכיפה בררנית נגדו

שליח של חברת דליברו / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

המסחר האלקטרוני מעביר את ענף המזון מהרחובות למבני תעשייה

סטארט–אפים בארה"ב מציעים למסעדות ולמכולות לסגור את פעילותן במרכזי הערים ולהעביר אותה למטבחים משותפים בבעלותם שנמצאים בקרבת הערים הגדולות

עבודות הרכבת הקלה בתל אביב בשנה שעברה / צילום: איל יצהר, גלובס

עשרות עובדים סיניים בפרויקט הרכבת הקלה לא מקבלים אשרות כניסה לארץ

הסיבה: העיצומים של עובדי משרד החוץ בעקבות הכוונה לקצץ בתקציבי האירוח של דיפלומטים ונספחים בעולם ● מטה המאבק: נחריף את העיצומים

 

חיית מחמד / צילום: Shutterstock

ארבעה גאדג'טים להולכים על ארבע ועוד אחד שיחליף אותם

מערכת בידור ומעקב לכלבים וחתולים, דלת לחצר שמזהה את הכלב, רובוט אלחוטי לאקווריום ומתקן ביתי משוכלל שיעזור לאלה שלא יכולים להוציא את הכלב לטיול

רחוב פנקס 29, קריית אונו / הדמיה: יח"צ

60 דירות חדשות בפרויקט תמ"א 38 בקריית אונו

שני בנייני רכבת סמוכים שבהם יחד 84 דירות, יעברו יחד חיזוק ותוספת קומות