גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מה קורה בגינדי TLV? פוקס וגולף סוגרות סניפי רשתות שהפעילו בקניון

פוקס מפנה חנות של רשת The Children's Place, ובמקומה תיפתח חנות של רשת הדיסקאונט "לחייל ולטייל"; וגולף מפנה חנות של אינטימה ● העזיבות מצטרפות לפינוי של חנות הודיס ● פוקס: "מאמינים בקניון TLV" ● הקניון: "כחלק מאסטרטגיית הגיוון, מצאנו לנכון להכניס חנות במחירים נגישים לחייל ולמטייל" ● מתחילת השנה הפסיד הקניון 70 מיליון שקל

החנות שתיפתח בקניון גינדי TLV במקום The Children's Place / צילום: שני מוזס
החנות שתיפתח בקניון גינדי TLV במקום The Children's Place / צילום: שני מוזס

יוצאות מהאופנה: שלוש קבוצות האופנה הציבוריות הגדולות בישראל עזבו בחצי השנה האחרונה חנויות בקניון גינדי TLV. "לגלובס" נודע כי אל קבוצת הודיס, שפינתה לפני חצי שנה את חנותה בקניון, מתווספות שתי קבוצות אופנה חדשות: גולף, שמפנה חנות של רשת אינטימה, ופוקס, שמפנה חנות של רשת The Children's Place. במקביל, פרסום הדוחות הכספיים של הקניון בסוף השבוע שעבר מגלה כי מתחילת השנה הפסיד הקניון 70 מיליון שקל.

רשת דיסקאונט למטיילים במקום אופנה

קניון האופנה גינדי TLV, שנפתח לפני פחות משנתיים כשהתהדר ברשתות האופנה היוקרתיות במדינה, ורצה ליצור לעצמו תדמית של מתחם נחשק, ממשיך לאבד גובה ולבצע התאמות לנוכח המציאות שטופחת על פניו. ל"גלובס" נודע כי קבוצת פוקס עושה צעד ראשון החוצה מתוך קניון גינדי TLV, וכעת היא סוגרת את רשת בגדי אופנת הילדים והתינוקות האמריקאית שלה במתחם. שיטוט במרכז חושף עוד ועוד חנויות לא מאוכלסות, כשאת החנות שפינתה פוקס תאכלס רשת מוזלת לציוד לחיילים ומטיילים, "לחייל ולטייל".

רשת דיסקאונט שפונה לחיילים ומטיילים היא ההפך המוחלט והטוטלי מהחזון שאיתו יצא לדרך לפני קרוב לשנתיים קניון האופנה גינדי TLV. המותג The Children's Place הוא מותג בגדי ילדים ותינוקות אמריקאי, והרשת החלה את פעילותה בישראל ב-2014 תחת הזיכיון הבלעדי שהוענק לקבוצה. נכון לסוף 2017 הפעילה הרשת 43 חנויות בישראל.

כיום מפעילה פוקס בקניון TLV כ-10 חנויות, וזו הפעם הראשונה שהיא מחליטה לעזוב את המתחם, ככל הנראה על רקע חוסר שביעות-רצון מהפעילות של אותה רשת. העזיבה של הרשת את הקניון מתבצעת בניגוד למדיניות של קבוצת פוקס להרחבת פעילותה. כאמור, The Children's Place פינתה את החנות שממוקמת בקומה התחתונה בקניון, סמוך לחנות של אדידס, ובמקומה תיפתח בקרוב חנות של רשת "לחייל ולטייל".

"לחייל ולטייל" היא רשת שלפחות עד היום פעלה בעיקר במרכזים מסחריים פתוחים או בקניונים חזקים פחות, במיקומים כמו עפולה, מבשרת ציון, נתניה, רחובות, באר-שבע, ראש-פינה ואילת. בנוסף הפעילה הרשת סניף שנסגר בשטח מסחרי ברמת-אביב מחוץ לקניון של מליסרון.

במקביל לעזיבה של קבוצת פוקס, גם קבוצת גולף פינתה בחודש האחרון את החנות שלה במתחם. נכון להיום, החנות שנמצאת במיקום בולט בכניסה לקניון בצמוד לסניף של קסטרו נותרה ריקה. קבוצת האופנה השלישית, הודיס, שהיום מהווה חלק מקבוצת קסטרו, עזבה גם היא את המתחם לפני מספר חודשים. מאז חלק מהחנויות שפינתה אוכלסו, אך חלק אחר נותר ריק. בתחילה הופיעו במקום שלטים שהבטיחו פתיחה של הרשתות נאוטיקה וטימברלנד, אך הם הוסרו, ובינתיים ניצב במקום שלט שמבטיח כי תיפתח בו חנות של רשת הטבע אניס.

באשר לחנות אינטימה, בגולף מסרו כי מדובר בחנות פופ-אפ זמנית שפינתה את המקום.

הפסדים כבדים ושחיקה בדמי השכירות

קניון גינדי TLV מוחזק תחת חברת קניון העיר תל-אביב, שבבעלות רבוע כחול נדל"ן (50%), גינדי השקעות (25%) ומשה ויגאל גינדי (25%). לפני כמעט שנתיים, באירוע ההשקה של הקניון, אמר המנכ"ל דאז מורדי שבת: "הבאנו למרכז תל-אביב את רמת-אביב ג'".

אין זה סוד שהקניון עדיין לא מצליח להתרומם, ונערכו בתמהיל שלו כמה שינויים. הקניון מפסיד מאז השקתו, והוא גורר הפסדי שיערוך גדולים (מחיקות ערך), כשברבעון השני ב-2018 ירד שוויו ב-80 מיליון שקל, ל-1.68 מיליארד שקל. ברבעון השלישי מציינת החברה בדוחותיה כי לא חל שינוי בשווי, ואולם את שלושת הרבעונים הראשון של השנה סיים הקניון עם הפסד של 70 מיליון שקל. ההפסד ברבעון הנוכחי הסתכם בקרוב ל-5 מיליון שקל.

גם דמי השכירות בקניון נמצאים בשיא שלילי ועומדים על 306 שקל למ"ר בלבד, לצד הימשכות של ירידה במחירי השכירות. עוד עולה כי חוזים חדשים שנחתמים, מציגים ירידה של כ-4.5% בדמי השכירות ביחס למחיר הממוצע בסוף השנה הקודמת. עם זאת, יש גם סימן לאופטימיות: ההכנסות של חברת הקניון עלו בשיעור של כ-23% ברבעון השלישי ועמדו על קרוב ל-27 מיליון שקל.

אף על-פי שהקניון מציג שיפור ברווח הגולמי, הרי שהוא עדיין מציג תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת, כשהוצאות המימון גדלות משמעותית ומכבידות עליו.

מקבוצת פוקס נמסר בתגובה: "רשת The Children's Place במגמת הרחבה בשנים האחרונות, רק בשנה האחרונה נפתחו כ-8 חנויות חדשות, כשבכל אחד ממותגי הקבוצה אנו בוחנים את פעילות החנויות לגופן. קבוצת פוקס מאמינה בגינדי TLV, ולראיה - בקניון פועלות רשתות רבות של הקבוצה כגון פוקס, פוקס הום, אמריקן איגל, מנגו, ללין, בילבונג, פוט לוקר, נייקי, יאנגה, וסאקס ואף עתידה להיפתח בקניון החנות הראשונה בארץ של המותג אנתרופולוג'י מבית אורבן אאוטפיטרס".

מקניון TLV נמסר בתגובה: "כחלק מאסטרטגיית הקניון לגיוון ושינוי תמהיל החנויות, מצאנו לנכון להכניס חנות חדשה במחירים נגישים לחייל ולמטייל. בנוסף עתיד להיכנס לקניון מותג ביגוד מוביל ואיכותי, במקום החנות שהייתה ליד קסטרו" (שבה כאמור פעלה אינטימה). 

עוד כתבות

מטוס של וויז-אייר/ צילום: שאטרסטוק

וויז אייר לא העלתה נוסע לטיסה - ותפצה אותו ב-7,400 שקל

התובע התייצב לטיסה יחד עם עוד 12 בני משפחה בחודש אוקטובר האחרון, אך נשאר בוורשה ולא עלה על הטיסה בשל עיכוב שנגרם לטענתו ע"י וויז אייר ● חברת התעופה טענה מנגד כי סירובה להטיס את התובע היה מוצדק, אך ביהמ"ש קבע כי עליה לשאת בנזקים שנגרמו לו בגין סירוב זה

מעצר מכלית הנפט האיראנית,  / צילום:: רויטרס

המתיחות במפרץ הפרסי מחריפה: איך זה משפיע על מחירי הנפט?

ההשתלטות של משמרות המהפכה על מכלית הנפט הבריטית הובילה לעלייה קלה בלבד במחיר חבית נפט • העובדה שאירוע כה דרמטי לא הוביל לקפיצה גדולה במחיר, מצביעה כי אנו בעידן אחר: סעודיה מבטיחה לספק כל כמות נפט שהעולם יזדקק לה, סין מקטינה ביקושים, וארה"ב מתבססת על ייצור עצמי

ספה שנזרקה במהלך חג הפסח / צילום: חזי נקש, פארק דודאים

נגב אקולוגיה רכשה 49% מפארק דודאים ב-47 מיליון שקל

נגב אקולוגיה מפעילה עשרה מתקנים למיחזור סוגים שונים של פסולת בכל רחבי הארץ ● מנכ"ל דודאים: "בקרוב יוקם מפעל המיון והמיחזור הראשון בדרום, שיאפשר להגדיל משמעותית את מיחזור הפסולת בכל הרשויות שמפנות פסולת לפארק דודאים"

ג'ו לובין, ממייסדי את'ריום / צילום: Joe Bender

תביעה של יותר מ-13 מיליון דולר נגד אחד ממייסדי את'ריום

ג'וזף לובין, מנכ"ל ומייסד קבוצת הבלוקצ'יין ConsenSys, הנמנה עם מייסדי הפלטפורמה השנייה בגודלה בשוק המטבעות הדיגיטליים, נתבע על ידי מנהל לשעבר באחד הסטארט-אפים של הקבוצה, שהעלה נגדו טענות להפרת חוזה ולהונאה ● לובין יבקר בישראל בספטמבר לרגל אירועי שבוע הבלוקצ'יין בתל אביב

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

בנתה את עצמה: שיכון ובינוי נכנסת למדד הדגל של הבורסה בעדכון הקרוב

כניסתה של שיכון ובינוי למדד ת"א 35 תהיה על חשבון יחידות ההשתתפות של ישראמקו, שעוזבת את המדד אחרי תשע שנים ● מניית אלקטרה נדל"ן, שזינקה ביותר מ-50% מתחילת השנה לשווי המתקרב ל-1 מיליארד שקל, תצטרף למדדי ת"א 125 ות"א 90

ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון /צילום: אוליביה פיטוסי-הארץ

מה הקפיץ את מחירי הדירות באזור הצפון במעל 6% בחצי שנה?

בשלהי 2018 נרשמה ירידת מחירים במרבית אזורי הארץ, אלא שמאז נכנסה ישראל לתקופת בחירות, והמחירים בעלייה ● בין הסיבות: חוסר ודאות לגבי תוכניות הממשלה ו"הבנה" בציבור שתוכנית מחיר למשתכן בדרך לסיום ● וגם: מדוע באזור הצפון נרשמה עליית המחירים הגבוהה ביותר?

נוכל / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הכסף שרודף את הנוכלים: איך מונעים כשלים של שוק חופשי?

האם יש דרך לעודד התנהגות ישרה בחברה שלנו? ● מסתבר שכל מוסדות השוק החופשי מעודדים אנוכיות פשוטה ● האם ניתן לשנות את זה? ● האזינו לפודקאסט "קטע כלכלי"

נוני מוזס, בנימין נתניהו  / צילום: מגד גוזני, דניאל שמיל

נתניהו: "העתירה השנייה לפרסום תמלילי שיחותיי עם נוני מוזס – ניסיון לפגוע במעמדי כראש ממשלה"

רה"מ הגיש תגובה לעתירה בה מתבקש בג"ץ להורות ליועמ"ש, שוב, לפרסם בציבור את תמליל השיחות שהתקיימו בין נתניהו לבין מו"ל "ידיעות אחרונות" ● "תקופת הבחירות מחייבת את בית המשפט הנכבד לנקוט משנה זהירות"

גוגל / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

הדלפה חדשה של מכשיר פיקסל 4 מעוררת שמועות על מערכת מבוססת מחוות, שתאפשר שליטה במכשיר ללא מגע

הדלפה זו מצטרפת להדלפות קודמות, שהובילו לחשיפה של גוגל מלפני כחודש את גבו של המכשיר החדש ● הפעם מתפרסמות תמונות של חזית המכשיר, שגררו גל שמועות לפיהן ייתכן שיהיה בו רדאר למערכת מבוססת מחוות - שתאפשר לבצע פעולות שונות במכשיר מבלי לגעת כלל במסך

מתחם גני שרונה בתל אביב / צילום: תמר מצפי

כדי לפרוע אג"ח: מידאס נוטלת הלוואה בריבית של 9.6% ומשעבדת את עיקר החזקותיה בגני שרונה

חברת הנדל"ן הקטנה תממן כמעט מחצית מתשלום החוב הקרוב בסוף החודש - בהיקף של כ-18 מיליון שקל - באמצעות הלוואה של 8 מיליון שקל מבנק, שכנגדה ישועבדו ההחזקות במתחם הבילויים בת"א

 קים קרדשיאן  / צילום:: רויטרס, Mario Anzuoni

קים קרדשיאן עדיין רוצה נתח משוק המיליארדים של מחטבי הגוף: "יש פוטנציאל לשבש תעשייה שלמה"

קים קרדשיאן ווסט חלמה ליצור קו בגדים מחטבים שיקדם דימוי גוף חיובי ויתאים לכל גווני העור ● כשהשיקה את המותג החדש "קימונו", היא בוודאי לא ציפתה שהוא יעורר סערה ציבורית כה חריפה, האשטג שרץ ברשתות ופנייה מראש עיריית טוקיו להחליף את השם ● כעת היא מנסה להציל את הנתח שקיוותה לנגוס מתעשיית המיליארדים ועל הדרך להביס גם את ריהאנה

יבגני סובה צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

נתניהו או ליברמן? מי עבד למען החיילים והעולים בממשלה האחרונה

בישראל ביתנו מנסים להוכיח לנתניהו שבניגוד לדבריו, הם כן פעלו למען עולים וחיילים ● חבר הכנסת הטרי יבגני סובה התגאה במיוחד בהטבות שניתנו למילואימניקים עצמאיים ובמענק כספי לחיילים בודדים ● בדקנו אותם

אסנת ענתבי, שרון גרשביין, רן שחם, יאיר לוינשטיין, קלמן שחם וחני שטרית בך/  צילום עומר מסינגר

"עם אהבה וללא חרטה": אלטשולר שחם פתחה את יום המסחר בת"א

וגם: מינוי נוסף לדרור נגל: הצטרף לדירקטוריון חברת האגרוטק רוטס, מטומי מבקשת לאשר מענקים לבכיריה לשעבר ואות בינלאומי הוענק לעו"ד נטלי משען-זכאי, היועמ"ש של קבוצת הראל,

סניף בנק דיסקונט/ צילום: תמר מצפי

ימים ספורים לאחר שלא הלך בפועלים: הוועדה למינוי דירקטורים ממליצה על תמר בר-נוי גוטלין לדירקטוריון דיסקונט

הוועדה ממליצה עליה לתפקיד דח"צית בבנק דיסקונט, שנמנה על הבנקים שאינם בעלי גרעין שליטה ● בר-נוי גוטלין תתחרה מול מירי כץ שכבר מכהנת כדירקטורית בדיסקונט

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

נעילה חיובית בת"א: אלטשולר גמל זינקה 8% לעומת ההנפקה

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.4%, ת"א 90 עלה ב-0.34% ● שיכון ובינוי צפויה להיכנס למדד ת"א 35 ● באטמ עדכנה הבוקר על "השקת פלטפורמת רשת להעברת נתונים מהירה ובנפח גבוה במיוחד" ● הראל פיננסים: "מתמקדים כיום בהסטה למניות ישראל לצד ארה"ב, החזקה באג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים-בינוניים לפידיון וחשיפה לדולר במח"מ קצרצר"

יצחק תשובה / צילום ארכיון: גיל יוחנן

שוב לוקח סיכון יוצא דופן בהשקעה סופר ממונפת: למה יצחק תשובה צריך את זה?

רכישת נכסי הנפט של שברון בים הצפוני היא השקעה סופר-ממונפת אשר זכתה לאחרונה לכתף קרה מהמשקיעים הזרים, שדרשו תשואה של כ-9.5% כדי לממן את שכבת החוב הנחותה בעסקה ● האם נכון מבחינת תשובה כיום לסכן כל-כך הרבה, בסיטואציה גיאופוליטית שבה רב הנסתר על הגלוי?

דוד ברודט / צילום: תמר מצפי, גלובס

עתיד הבנקים, הפוליטיקה של התקציב, העקיצה למתחרים והשאלה היחידה שלא נענתה: דוד ברודט בראיון פרישה

חמישה עשורים הוא ישב בכל צמתי קבלת ההחלטות הכלכליים במשק ● כעת בראיון ל"גלובס" מסכם דוד ברודט את כהונתו כיו"ר לאומי ומדבר על פוליטיקה וכלכלה, על העלמות המס בארה"ב ועל החשיבות שהוא מייחס לבנק הדיגיטלי פפר בעידן של ענקיות הטכנולוגיה ● הרבה ביקורת על הבנקים לא תקראו כאן

אודי אדם / צילום: דוברות משרד הביטחון

לא כלכלי? תע"א פרשה ממכרז בהיקף מיליארדי שקלים; רפאל ואלביט ממשיכות להתמודד

התעשייה האווירית החליטה לפרוש ממכרז ענק של משרד הביטחון הכולל פיתוח ואספקת מערכות מודיעיניות לצה"ל ● בחברה טוענים כי המכרז לא כלכלי בעקבות הגבלות על מכירת הציוד לחו"ל, אך בכירים בתעשיות הביטחוניות טוענים כי המכרז לא כלכלי לחברה עקב חוסר יעילותה

ג'ף מקלר, מנכ"ל אינטק / צילום: רויטרס

אינטק נכשלה בניסוי הקליני בגלולת האקורדיון לפרקינסון; המניה צוללת בטרום מסחר בנאסד"ק

הגלולה לא הראתה בניסוי עדיפות בהפחתת "זמן הקיפאון" (Off Time), הזמן בו חולי הפרקינסון אינם מסוגלים לזוז ● גם מדדים משניים לא הושגו ● אי הצלחת הניסוי לא פוסלת את השימוש בכל הפלטפורמה של אינטק, אולם ההשקעה הרבה בניסוי, אכזבת השוק והשאלה מדוע המוצר לא פעל כמו המצופה, יכולים להעמיד אתגרים בפני החברה

בורסת ניו יורק, בעת הנפקת אובר/ צילום: רויטרס Brendan Mcdermid

איך יכול להיות שהחגיגה בתעשיית ההייטק לא נגמרת?

השוויים בתעשיית ההייטק גבוהים, החברות מתקשות לגבש מודל עסקי בר-קיימא, וההנפקות לא מוצלחות - אז למה המשקיעים המוסדיים מתכננים להגדיל עוד יותר את היקף ההשקעות שלהם בתעשיית ההייטק?