גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הבורסות בוול סטריט ננעלו באדום בוהק: המדדים העיקריים ירדו מעל 2%, מדד הפחד זינק

מחיר הנפט הגולמי בארה"ב צנח 2.6% לשיא שלילי של 14 שבועות ● המשקיעים בארה"ב חששו מפני העלאת ריבית נוספת של הפדרל ריזרב ● אירופה ננעלה בירידות שערים, אסוס גררה את שאר מניות הביגוד לירידות ● מדד הייצור של האמפייר סטייט נפל מעבר לצפוי

סוחר מודאג בוול סטריט
סוחר מודאג בוול סטריט

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

יום המסחר הראשון של השבוע בוול סטריט הסתיים בטריטוריה אדומה מאוד - כל המדדים העיקריים, נאסד"ק , S&P 500  ודאו ג'ונס  איבדו מעל 2%. 

S&P 500 הגיע לרמתו הנמוכה ביותר בשנת 2018.

אנליסטים מזהירים כי הדאו בדרך לביצועים הגרועים ביותר שלו מאז השפל הכלכלי הגדול של המאה הקודמת בארה"ב.

מדד הפחד (VIX ) זינק מעל 13%.

21:40

הירידות בוול סטריט מעמיקות בהובלת הנאסד"ק  שיורד 2.7%, אחריו S&P 500  יורד 2.3% ומדד הדאו ג'ונס  יורד 2.4%.

מחיר הנפט הגולמי בארה"ב צנח 2.6% לשיא שלילי של 14 שבועות, לרמת 49.88 דולר לחבית.

מניית גולדמן סאקס  ממשיכה לרדת בעקבות ההסתבכות של הבנקים עם הממשלה המלזית.

הפדרל ריזרב יקיים את ישיבת המדיניות האחרונה שלו לשנת 2018 ביום רביעי הקרוב והמשקיעים חוששים כי עלולה להיות העלאת ריבית נוספות בארה"ב לפני שהשנה תיגמר.

20:15

המסחר באירופה ננעל בירידות שערים בהובלת מדד קאק שאיבד 1.11% מערכו. גם מדדי הפוטסי  והדאקס  ירדו. המדד הכלל-אירופה סטוקס 600  ננעל בירידה של 1.14%.

ענקית ההלבשה אסוס התרסקה היום מעל 37% וגררה אחריה את שאר הקמעוניות בבריטניה, ביניהן מרקס אנד ספנסרס, נקסט ו-BooHoo.

הירידות מעמיקות בארה"ב, מדדי דאו ג'ונס  ו-S&P 500  יורדים 1% בעוד הנאסד"ק  יורד 0.9%.

מניית אמזון  יורדת 3.6%, מיקרוסופט  מאבדת מעל 1%.

הנשיא טראמפ צייץ ביקורת על כך שהפדרל ריזרב שוקל העלאת ריבית נוספת למרות שכל העולם בוער סביב אמריקה היציבה.

מניית גולדמן סאקס  יורדת לאחר שהרשויות במלזיה הגישו תביעה פלילית נגד הבנק

16:30

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסות וול סטריט נפתח בירידות, וזאת בצל החששות להאטה בצמיחה העולמית ולקראת הודעת הריבית של הפד ביום רביעי.

מדד הנאסד"ק מאבד 0.6% בפתיחה, הדאו ג'ונס יורד 0.9% ומדד S&P 500 מאבד 0.7%. 

לקראת הודעת הריבית של הפד הנשיא טראמפ שוב תקף את הבנק המרכזי כשצייץ בטוויטר: "זה מדהים כי עם דולר חזק מאוד כמעט ואין אינפלציה, העולם בחוץ מתפוצץ סביבנו, פריז בוערת, סין בדרך למטה, הפד עוד שוקל העלאת ריבית נוספת". 

15:50

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.5%, וזאת בהמשך לירידות החדות שנרשמו בסוף השבוע האחרון. החששות מפני האטה בצמיחה העולמית מעיבות על המסחר גם בבורסות אירופה, שם המדדים יורדים כעת בעד 0.5%.

לקראת הודעת הריבית של הפד ביום רביעי, נשיא ארה"ב טראמפ שוב תקף את המדיניות של הבנק המרכזי ואמר "אני לא מאמין שהפד עדיין שוקל להעלות ריבית". נציין כי ההסתברות בשוק עומדת על סיכוי של 73% להעלאת הריבית בהודעה האחרונה השנה. 

מדד הייצור של האמפייר סטייט הצביע על ירידה של 12.4 נקודות ל-10.9 נקודות בדצמבר, הרמה הנמוכה מזה כשנה. הכלכלנים צפו קריאה של 21 נקודות. ההזמנות החדשות נפלו ב-5.9 נקודות בחודש דצמבר והמשלוחים ירדו ב-7 נקודות ל-21 נקודות.

גוגל הודיעה על השקעה של מיליארד דולר בקמפוס החדש בניו יורק.

חברת ההנדסה ABB  השווצרית, מוכרת 80.1% מחטיבת האנרגיה היפנית היטאצ'י תמורת 11 מיליארד דולר. 

הרשויות במלזיה הגישו היום תביעה פלילית נגד גולדמן זאקס  גרופ ונגד שותף לשעבר של הבנק, בגין מעורבותם בשערוריה הפיננסית שבמרכזה ניצבת 1MDB, על פי הודעת התובע הכללי. גולדמן זאקס אינטרנשיונל, ושתי חברות-בת אסיאניות של הבנק, מואשמים בהשמטת מידע ובפרסום הצהרות כוזבות בקשר להנפקת אג"ח בינלאומיות של קרן ההשקעות הממשלתית 1Malaysia Development Bhd, או בשמה המקוצר 1MDB, בשנים 2012 ו-2013.

האירו מתחזק לאחר פרסום נתוני האינפלציה. שעור האינפלציה בגוש האירו ב-12 החודשים האחרונים עמד על 1.9%, לעומת נתון אוקטובר שעלה 2.2% בחישוב שנתי, ולעומת התחזיות ל-2%. בכך רמת האינפלציה מגיעה לרמה הנמוכה שנרשמה מאז חודש מאי.

יורוג'ן פארמה  הישראלית הודיעה על פתיחת תהליך הגשת בקשה לתרופה חדשה (NDA) למנהל המזון והתרופות של ארה"ב עבור UGN-101 (ג'ל מיטומיצין) להזלפה כטיפול בסרטן בדרגה נמוכה של דרכי השתן העליונות (LG UTUC). החברה מצפה להשלים את הגשת הבקשה עד אמצע שנת 2019, ואישור פוטנציאלי בשנת 2019.

טבע  הודיעה היום על תוצאות ראשוניות מניסוי בשלב 3b אשר בחן את היעילות והבטיחות של fremanezumab למניעת מיגרנה בבוגרים אשר חוו תגובות בלתי מספקות ל-4-2 אפשרויות טיפול מונע אחרות. במחקר, אשר מנה 838 מטופלים, מטופלים אשר טופלו עם fremanezumab חוו ירידה משמעותית במספר הימים הממוצע בחודש עם מיגרנה, לעומת פלצבו על פני תקופת הבחינה בת 12 שבועות, הן עבור המינון החודשי והרבעוני.

14:30

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בירידות על רקע החשש מהאטה בצמיחה העולמית. מדד הדאקס מאבד 0.47%, הקאק יורד 0.59% והפוטסי מאבד 0.49%. 

מניותיהן של חברות האופנה והסחר המקוון רושמות ירידות חדות, וזאת בהמשך לאזהרת רווח שפרסמה מוקדם יותר חברת המסחר המקוון של ביגוד והנעלה, אסוס הבריטית. מנייתה של אסוס צונחת כעת ב-40%. מנייתה של חברת NEXT  יורדת 8%, מניית מארקס אנד ספנסר  יורדת 4.6% ומניית Boohoo צונחת 19%. 

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק יורדים בעד 0.1%, וזאת לאחר הירידות החדות שנרשמו ביום שישי האחרון.

11:00

ירידות קלות באירופה: מדד הדאקס ללא שינוי מהותי, הקאק יורד 0.28% והפוטסי משיל 0.25%.

מנייתה של חברת המסחר המקוון אסוס נופלת בכ-40% בצל אזהרת רווח שסיפקה החברה על רקע החשש מהאטה.

לפי מקור שצוטט מעבר לים, הפקת הנפט מצד רוסיה הגיעה עד כה בחודש דצמבר לשיא כל הזמנים של 11.42 מיליון חביות ביום.

10:10

שבוע המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בטריטוריה האדומה, כאשר הדאקס יורד 0.2% בפתיחה, הקאק ב-0.5% והפוטסי מאבד 0.2%. ברקע: בבריטניה סאגת הבקזיט נמשכת כאשר עולות קריאות למשאל עם נוסף.

בשעה זו בורסות אסיה נסחרות בעליות, כאשר הניקיי עולה 0.6%, שנחאי מטפסת ב-0.2%.

9:15

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בבורסות אירופה מאותתים על פתיחה חיובית. החוזים על מדד הדאקס עולים ב-0.3%, החוזים על מדד הקאק הצרפתי מטפסים בשיעור דומה. 

בסוף השבוע האחרון נרשמו ירידות חדות בניו יורק על רקע החששות סביב התמתנות הפעילות הגלובלית, ובעיקר התמתנות המסחר הקמעונאי והייצור התעשייתי בסין. 

6:30

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר במגמה חיובית. ניקיי , שנחאי , הנג סנג , קוספי  ו-ASX 200  עולים.

ביום שישי האחרון נסגרו מדדי וול סטריט בירידות חדות: מדד S&P 500 ירד 1.8%, נאסד"ק ירד 2.2% ודאו ג'ונס ירד 2%.  לראשונה מאז מארס 2016, ירדו כל שלושת מדדי המניות העיקריים בארה"ב אל טריטוריית התיקון, שמוגדרת כירידה של 10% לפחות מהשיא האחרון שלהם.  המסחר באירופה גם נסגר בירידות בשישי.

ההאטה הכלכלית בסין בחודש שעבר הייתה עמוקה מהצפוי. נתונים שפורסמו בבייג'ין ביום שישי הראו על ירידה בתפוקה התעשייתית בנובמבר, על רקע חולשה במגזרי הרכב והנדל"ן, עם הגידול החודשי הנמוך ביותר במכירות לצרכן ב-15 השנים האחרונות. דובר של לשכת הסטטיסטיקה הסינית מסר שהצמיחה הכלכלית תעמוד בכל זאת ביעד השנתי הרשמי ל-2018.

ג'ונסון אנד ג'ונסון  צנחה ב-10% ביום שישי, אחרי ש"רויטרס" דיוחה שהחברה ידעה במשך שנים שחלב התינוקות שלה מכיל לעיתים אסבסט.

הדולר מתחזק ב-0.07% לעומת הין היפני ונחלש ב-0.14% לעומת היואן הסיני. 

עוד כתבות

נוני מוזס / צילום: ברני ארדוב, וואלה! NEWS

מועצת העיתונות: על מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס להשעות את עצמו על רקע אישום השוחד נגדו

זאת עד לסיום ההליך המשפטי נגדו ● עוד ציינה המועצה כי היא "מביעה זעזוע מן הפגיעה בחופש העיתונות בארץ העולה מכתבי האישום נגד ראש ממשלת ישראל, אשר שב ותקף את התקשורת בהכללה גם בנאום התגובה שלו"

רוברט דה נירו ואל פצ'ינו ב"האירי" / צילום: באדיבות נטפליקס, יח"צ

"האירי": אם זו שירת הברבור של סקורסזה, היא הכי מושלמת שאפשר

העוצמה הרגשית ב"האירי" של סקורסזה מטשטשת את כל הפגמים, כמו האיפור הדיגיטלי שהצעיר את דה נירו ב-40 שנה

ברק שפגע במטוס בשדה התעופה בניו זילנד / צילום: רויטרס

תפס את הרגע: המטוס שנקלע לסערה בניו זילנד ויצא ללא פגע

המטוס המתין לפני המראה בנמל התעופה כרייסצ'רץ' בניו זילנד, אלא שמזג האוויר הסוער באזור, שכלל סערת ברד, גשמים וברקים לא איפשר את תנועת המטוסים בשדה התעופה ובסביבתו ● איש מהנוסעים או מהצוות נפגע מהברק, והתוצאה מסתכמת בתמונה המרהיבה

סשה ברון כהן / צילום: רויטרס

סשה ברון כהן נגד צוקרברג: בשנות ה-30 היה מאפשר לפרסם מודעות להיטלר על "הבעיה היהודית"

בנאום שנערך בוועידת Never Is Now של הליגה נגד השמצה תקף השחקן והקומיקאי את מייסד פייסבוק ● "אם אתה משלם להם מספיק, פייסבוק תריץ כל מודעה 'פוליטית' שתרצה, גם אם מדובר במודעה שקרית"

Mee Too / איור: שירי אלגור

מהפכה במשרד: תנועת #MeToo משנה מבפנים את מקומות העבודה אבל יש עוד דרך רבה לעשות

אחרי ששינתה את העולם, תנועת MeToo# מחוללת תמורות גם במקומות העבודה ● כיצד מצליחים במקומות העבודה להתמודד עם התופעה, ועד כמה הם באמת מבינים אותה?

טלי דביר לבנת / צילום: סתיו עזר

"להקים משרד ממשלתי לעסקים קטנים ובינוניים"

טלי דביר לבנת (39) היא מנהלת משרד פרסום ● "החוק לא דואג לתנאים הסוציאליים של העצמאיים בהמון נושאים" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il

רנדי צוקרברג / צילום: Andrew Kelly, רויטרס

רנדי צוקרברג תתחיל להשקיע בסטארט-אפים בתחום המדיה בישראל

צוקרברג מצטרפת כשותפה כללית לקרן חדשה בשם סבבה ונצ'רס ● לפי הודעת הקרן, היא מבקשת לגייס 35 מיליון דולר להשקעות

גדעון סער / צילום: טל שניידר, גלובס

גדעון סער: יש לקיים פריימריז לראשות הליכוד אם הולכים לבחירות שלישיות

אביחי מנדלבליט, בכנס לשכת עורכי הדין / צילום: ליאב פלד

מנדלבליט מגיב לראשונה על ההחלטה להאשים את נתניהו בשוחד: "קיבלתי את ההחלטה בלב כבד אך בלב שלם"

באופן נדיר נושא הערב היועמ"ש דברים לאחרת ההחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו ● "הוא ניצל את כוחו ומעמדו כדי להיטיב עימו אישית, לכן החלטתי להעמיד את ראש הממשלה לדין בעבירה של הפרת אמונים"

דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

אמסלם תוקף: "הלוואי ואת שיעור הנאמנות של חברי הבלוק ילמד גם סער"

דוד אמסלם הגיב להודעת גדעון סער, שאמר כי יתעקש על קיום פריימירז בליכוד במקרה של סבב בחירות נוסף: "לא זמן למאבקים פנימיים על-בסיס אגו ואספרציות אישיות" ● ח"כ יואב קיש וח"כ מיכל שיר תומכים גם הם בקיום פריימריז

חלק מהמזכרות הנאציות שנמכרו אתמול במינכן / צילום: רויטרס

פריטים נאציים במכירה פומבית: כך הפכו השבוע היטלר והרייך השלישי לעסק משתלם

כמעט 200 פריטים נאציים נמכרו אתמול במכירה פומבית במינכן ● בתי מכירות, אספנים יהודים ומוזיאונים חדשים מתדלקים את המסחר בחפצים שקשורים לשואה, אך קשה למנוע את הגעתם לגורמים ניאו-נאציים ● מיכל פרידלנדר מהמוזיאון היהודי של ברלין: "הימין הקיצוני פחות מתבייש"

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ויו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאואל / צילום: Carlos Barria, רויטרס

הגענו ל"קומה החמישית": האם נמשיך לטפס או שמא ניפול?

לפני 75 שנה פרסם נתן אלתרמן את השיר "הקומה החמישית", ובו התייחס לכך שכאשר מטפסים, הפירוד יכול להפיל מטה במהרה את כל המקטע שטיפסנו ● אמירה זו נכונה גם בהקשר של תוצאות הבחירות בישראל, ולא פחות בהקשר של הכלכלה העולמית

קורקינטים של חברת BIRD / צילום: יח"צ

מקורקינטים להרכבת ממשלה - כמה אתם שולטים בחדשות?

איזו מניה תרמה כמעט מחצית מעליית דאו ג'ונס ב-1,000 נקודות, מה צפוי לקרות לתעריף החשמל ואיזה נסיך בריטי פורש מפעילות ציבורית? 10 שאלות שיבחנו עד כמה אתם מעודכנים

נוני מוזס / צילום: ברני ארדוב, וואלה! NEWS

נחום ברנע לנוני מוזס: השעה עצמך מעיסוק בתכני ידיעות אחרונות

ברנע כותב בעקבות החלטת מנדלבליט: "נוני מוזס צריך להדיר את עצמו מכל עיסוק בנושא תוכן ב'ידיעות אחרונות" ● "העיתון שלנו הוא עיתון חופשי, הוא היה כך גם כאשר נתניהו ומוזס הציעו זה לזה הצעות מגונות. אבל החופש צריך לא רק להיעשות- גם להיראות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועמ"ש אביחי מנדלבליט / צילומים: תמר מצפי, איל יצהר, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

ההחלטה להגיש כתב אישום נגד נתניהו טיפסה לכותרות בעולם

ערוצי החדשות הבינלאומיים דיווחו בשידורים חיים מירושלים, וכמה כלי תקשורת אירופיים הקדישו להודעת היועץ המשפטי את הכותרות הראשיות שלהם

מבצעי בלאק פריידיי בחנות במנהטן, ניו יורק / צילום: SHANNON STAPLETON, רויטרס

טירוף הקניות של נובמבר עשוי להפוך למפגן כוח של ענקיות הקמעונות

המשקיעים במניותיהן של רשתות הקמעונות הגדולות בארה"ב לא צפויים לעשות "קופה", אבל אולי יראו שיפור קל מעל למדד S&P 500 ● מתחילת 2019 רשמו מניות המגזר זינוק פנומנלי, וכעת הן לא מתומחרות במחיר מציאה

אלוביץ', נתניהו ומוזס / צילום: ברני ארדוב, וואלה ניוז, רויטרס ותמר מצפי, גלובס

הנאשמים מגיבים: "הצגת חלק נקודתי מדברי מוזס בשיחה כהצעת שוחד היא פרשנות שגויה"

היועמ"ש החליט היום להעמיד את נתניהו לדין בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן להעמיד לדין את נוני מוזס, שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות שוחד ● מטעם בני הזוג אלוביץ' נמסר כי "על סמך הראיות בתיק, אנחנו משוכנעים שראוי היה להמנע מהגשת כתב אישום נגד מרשינו"

ישי דוידי / צילום: איל יצהר

קרן פימי נכנסת לביומד: רוכשת 12% ממניות חברת קמהדע תמורת כ-30 מיליון דולר

פימי רוכשת החזקות מקרן ברוש ליאון רקנאטי ויונתן האן ● העסקה נעשתה במחיר שוק המשקף לחברה שווי של כ-240 מיליון דולר

אייל טריבר/צילום: יחצ

מיטרוניקס ממשיכה לצמוח בשיעור דו ספרתי והמניה דוהרת; קיבוץ יזרעאל מחזיק מניות בשווי 2 מיליארד שקל

יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות שחייה דיווחה על הכנסות של כ-165 מיליון שקל ברבעון השלישי, צמיחה של 14% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ● "העונה בחצי הכדור הצפוני התארכה לתוך הרבעון השלישי, שהתאפיין בהמשך ביקושים חזקים בארה"ב ופתיחה מרשימה של העונה באוסטרליה"

בני דרייפוס / צילום: כדיה לוי

"הגיע הזמן שמדינת ישראל תמסד את העיקרון של דיור בהישג יד, ולא רק כתגובה למשבר"

מנכ"ל משרד השיכון בני דרייפוס עושה בראיון ל"גלובס" חשבון נפש מקיף על התוכנית הלאומית לסיוע למחוסרי דיור • "מחיר למשתכן הוכיחה שהמדינה יכולה להשפיע אם היא רוצה"