גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

קובי כחלון, אחיו של שר האוצר, הוכרז כעד עוין בפרשת רונאל פישר

קובי כחלון זומן להעיד כעד תביעה על דברים שנאמרו לו בעת חקירה במשטרה, במסגרתה נחקר על פעולות שביצע בעת שכיהן כסגן ראש עיריית ירושלים ויו"ר הוועדה המחוזית ● הכרזתו כעד עוין התבקשה בשל סתירה בין עדותו בביהמ"ש לבין דבריו במח"ש בנוגע לשאלה האם עדותו קשורה רק לעו"ד רות דוד או גם לעו"ד רונאל פישר

קובי כחלון / צילום: יוסי זמיר
קובי כחלון / צילום: יוסי זמיר

קובי כחלון, אחיו של שר האוצר משה כחלון, התייצב אתמול (ב') לעדות בבית המשפט המחוזי בירושלים בפרשת "רונאל פישר", והעיד כי לאחר שזומן למסור עדות במשטרה במסגרת חקירה שהתנהלה נגד שורת קבלנים, הקבלן יאיר ביטון אמר לו כי יש חקירה גם נגדו, וכי הוא יכול להיחלץ ממנה באמצעות תשלום של כמה עשרות אלפי דולרים.

עוד העיד קובי כחלון כי ביטון אמר לו ש"יש עורכת דין של 30 שנה בפרקליטות, והיא תעזור לו", תוך שהוא מתכוון לפרקליטת מחוז תל-אביב לשעבר, עו"ד רות דוד, הנאשמת בפלילים במסגרת פרשת רונאל פישר.

במסגרת העדות ביקשה הפרקליטות להכריז על קובי כחלון כעד עוין, לאחר שלא זכר שהעיד במח"ש גם נגד רונאל פישר ולא רק נגד רות דוד.

פרשת פישר התפוצצה ביולי 2014. רונאל פישר, עיתונאי לשעבר, "סלב" לעת מצוא ועורך דין מוכר ומקושר, נעצר בחשד לשוחד ולמרמה. פישר מואשם כי קשר קשר עם רב-פקד ערן מלכה, שבמסגרתו העביר לו קצין המשטרה, שלא כדין, מידע מחקירות סמויות וגלויות על לקוחות ומכרים של פישר. לפי האישום, מידע זה הועבר בחלקו לצדדים שלישיים בעבור תשלום, שבו התחלקו פישר ומלכה, או בתמורה לכך שישכרו את שירותיו של פישר.

לצדו של פישר,הועמדו לדין עו"ד רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל-אביב, שהייתה שותפתו של פישר למשרד עורכי הדין. דוד נאשמת בעבירה של שיבוש מהלכי משפט בנוגע לשתי פרשיות וכן בעבירה של קבלת נכסים שהושגו בפשע. נאשמים נוספים בפרשה הם יאיר ביטון, לשעבר בעל השליטה בחברת הבנייה ב. יאיר; שי ברס, לשעבר מנכ"ל נתיבי ישראל (מע"צ); והאחים יוסף ואביב נחמיאס, בעלים של חברת בנייה.

כחלון זומן להעיד על מה שכונה במשטרה "חקירת קובי כחלון", במסגרתה נחקר אחיו של שר האוצר על פעולות שביצע בזמן שכיהן כסגן ראש עיריית ירושלים ויו"ר הוועדה המחוזית. החקירה - שהחלה כחקירת קבלנים ולא כחקירה כנגד כחלון - עסקה בחשדות למרמה של קבלנים כלפי העירייה. בהמשך הפכה החקירה ל"תיק כחלון", כאשר שמו של קובי כחלון עלה כמי שנותן היתרים פסולים בשל קשריו עם אותם קבלנים. החקירה נגד כחלון הסתיימה בלא כלום, ואולם הפכה לפרשת צד במסגרת "פרשת רונאל פישר", לאחר שכחלון עצמו העיד במח"ש כי נמסר לו כי החקירה נגדו יכולה להיסגר בתמורה לכסף.

כחלון העיד אתמול כי רב-פקד קובי קדוש מלה"ב 433 זימן אותו לעדות בנוגע לפרשה במסגרתה נחקרו חשדות נגד קבלנים בירושלים. בעקבות זאת, העיד, הפגיש אותו אחד מחבריו עם הקבלן יאיר ביטון, אשר אמר לו במהלך הפגישה כי יש חקירה נגדו, וכי הוא יכול להיחלץ ממנה תמורת תשלום של כמה עשרות אלפי דולרים.

על הדברים שאמר לו ביטון, העיד כחלון: "הוא אמר לי: 'יש עורכת דין של 30 שנה בפרקליטות, והיא תעזור לך'. אני בטוח שיאיר לא רצה את הכסף ולא צריך את הכסף. מבחינתו זה נראה תמים, מבחינתי זה נראה איום - שמידע כזה יגיע החוצה. המשטרה לא תמיד כזאת מוצלחת, עושה תרגילים, מנסה להפיל אנשים", אומר כחלון, שלדבריו דחה את ההצעה בו במקום. כאשר חזר לביתו, הלך עם אשתו לראש עיריית ירושלים דאז, ניר ברקת, שהיה שכנו וידידו.

על-פי עדותו של כחלון, ברקת התקשר מיד ליועץ המשפטי של העירייה, עו"ד אמנון מרחב (כיום מנכ"ל התאחדות בוני ישראל), שהנחה אותו להתקשר למני יצחקי, מי ששימש אז מפקד זמני במחוז ירושלים. למחרת בבוקר אמר לו ברקת בשמו של יצחקי כי כאשר יגיע לחקירה - שימסור לחוקריו מיד מה אירע.

כחלון העיד כי אכן עשה זאת, כאשר את הדיווח העביר לערן מלכה שחקר אותו. לטענת כחלון, כאשר דרש ממלכה לדבר עם קצין בכיר יותר, מלכה סירב. "הוא עשה את עצמו כאילו הוא מדבר עם קצין יותר בכיר, ואמר לי לא", העיד כחלון. עוד העיד כי הוא ביקש מפקד קובי קדוש שנכח בחקירה לרשום את ההצעה שהציע לו ביטון, אך הוא התעקש לא לרשום. "אמרתי לו: 'זה מה שמני יצחקי אמר'. ואז הוא אומר: 'מה היחסים שלך עם מני יצחקי?'. כל ההתנהגות שלו הייתה בשביל לשבש את החקירה", העיד כחלון.

בקשתה של התביעה להכריז על כחלון כ"עד עוין" - עד תביעה שאינו משתף פעולה, ועל כן ניתן לחקור אותו בחקירה נגדית - התבקשה על רקע טענת הפרקליטות כי קיימת סתירה מהותית בין עדותו של כחלון בבית המשפט לבין דבריו במח"ש בנוגע לשאלה האם הוא מעיד לגבי רות דוד בלבד או גם לגבי רונאל פישר. התובע, דן בהט, טען כי כחלון מסר שתי גרסאות שונות - האחת דומה לזו שמסר בבית המשפט ומתייחסת רק "לעורכת דין" שיכולה לחלץ אותו מהחקירה נגדו; והאחרת, שאותה מסר לרכז מודיעין, ובמסגרתה אמר כחלון שהוצעו לו גם עורכת דין וגם עורך דין שיכולים לסייע לו לסגור את החקירה.

הפרקליטות סבורה כי הגרסה השנייה היא הגרסה הנכונה, אך בעדות אתמול עמד כחלון על כך שנאמר לו רק "עורכת דין". סתירה נוספת לטענת הפרקליטות הייתה בכך שבחקירתו אמר כחלון כי שאל במה מדובר, וביטון סירב לומר, ואילו בעדותו אמר שלא שאל כלל.

עם זאת, גם נוכח הבקשה להכריז על כחלון כעד עוין, אמר התובע בהט לשופט משה סובל כי להערכתו כחלון אינו משקר אלא טועה, ולכן בטרם ביקש להכריז עליו עד עוין, ניסה שוב ושוב לרענן את זיכרונו וביקש ממנו לאשר שהוצעו לו גם עורך דין (רונאל פישר) וגם עורכת דין (רות דוד). רק לאחר שכחלון עמד על כך שהוצעה רק עורכת דין, התבקשה הכרזתו כעד עוין, והוא נחקר על-ידי התובע בחקירה נגדית.

בהמשך הדיון טען עו"ד איתן פלג, המייצג את יאיר ביטון בפרשה, כי עדותו של כחלון אינה מפלילה את ביטון, ובין היתר ניסה להוכיח באמצעות החקירה הנגדית כי ביטון בסך-הכול הציע לכחלון עורכת דין שתטפל לו בתיק, שתייצג אותו. עו"ד פלג שאל את כחלון בין היתר: "אתה לא יכול לשלול שמדובר בהצעה לחלוטין לגיטימית של אדם שרוצה לעזור לך", וכחלון אישר כי התזה הזאת אינה מופרכת בעיניו: "אני לא יכול לשלול כלום. אמרתי שזו אחת מהאפשרויות. אני מסכים לחלוטין".

עדותו של כחלון בנוגע לאירועים שסבבו סביב חקירתו מצטרפת לעדותו של ערן מלכה כעד מדינה בתיק. בפברואר 2017 העיד מלכה, בין היתר, על אותה חקירה שכונתה "חקירת קובי כחלון" - שעליה לטענתו דיווח לרונאל פישר. בין היתר העיד מלכה כי "התיק הזה נקרא בהתחלה 'סל שרצים', והוא עסק בחשדות למרמה של קבלנים כלפי העירייה. הוא הפך להיות 'תיק כחלון' בעקבות החקירה, אבל הוא לא התחיל כך".

עוד הוסיף מלכה כי אחרי המעצרים התחיל לעלות שמו של קובי כחלון כמי שבאישון לילה נותן את ההיתר החשוד לקבלנים בגלל הקשר שלו עם אותם קבלנים. "כך, התיק הפך מהתיק של הקבלנים לתיק של כחלון. בהמשך החקירה עלה שמו של כחלון כמי שנותן היתרים פסולים בשל קשריו עם אותם קבלנים, וגם על כך סיפרתי לפישר. שאני צריך לחקור אותו... הוא נורא התעניין, שאל שאלות. נורא התעניין בתיק. זה היה ברמה החברית לגמרי של שני חברים שמספרים אחד לשני מה היה להם בעבודה. נכון שזה לא היה בסדר, והייתי קצין משטרה, אבל הרגשתי די חופשי לספר לו על הכול".

עוד העיד מלכה כי לילה לפני חקירתו של כחלון, הוא שוחח עם פישר שסייע לו בעניין אישי הנוגע לילדיו (מלכה דמע כשסיפר זאת ואף אמר שהוא מודה לפישר על כך), ובסיום השיחה סיפר לפישר כי החקירה של כחלון תתקיים למחרת. בתגובה, העיד מלכה, שאל פישר מה יש לו לעשות בתיק כחלון, ומלכה אמר כי לא הבין את השאלה. על כך ענה פישר: "לא משנה, שיהיה בהצלחה".

מלכה המשיך והעיד כי "קובי כחלון זומן לחקירה והגיע. קצין בשם קובי קדוש חקר אותו, ואני הייתי הממונה על החקירה. כמה דקות אחרי תחילת החקירה אומר לי קובי שכחלון רוצה לדבר עם הממונה על החקירה - אתי. כל החקירה שלו מצולמת, והוא מספר לי את הדבר הבא: רוח הדברים היא שהגיע אליו בלילה אדם מסוים, שהוא לא רוצה להגיד את השם שלו, ואמר לו שהוא יודע שהוא צריך להיחקר, ויש איזו עורך דין בתל-אביב שהייתה פעם בפרקליטות המדינה, ושהם יכולים לעזור לי. אני מתעקש 'מי זה שבא אליך', ובסופו של דבר הוא מוסר לי שם של איש בשם יאיר ביטון. זו הפעם הראשונה שאני שומע את השם הזה. מבחינתי זה איש זר, זה כמו שהיו אומרים לי 'משה זוכמיר'. אני עושה חושבים וחושד שאיכשהו זה אולי קשור לרונאל בגלל השיחה שהייתה לי אתו ערב לפני. ואז הוא מתחיל לדבר על דברים דמיוניים, 'עשו לי כמו ואנונו', 'תפרו לי תיק' וכדומה. אמרתי לו - תשמע, אני מכיר איך נולד החשד נגדך. אבל משהו בי אומר לי שיכול להיות שיש פה איזה סיפור".

ארוחות בבית של פישר

עוד אמר כחלון למלכה כי הוא דיבר עם מני יצחקי, שהוא חברו. יצחקי, לשעבר ראש אגף חקירות ומודיעין, כיהן אז כמפקד לה"ב 433. מלכה העיד כי בתום החקירה של כחלון, סיפר על הדברים שאמר לו כחלון למפקד הזרוע שלו, אלון גרוסמן. "סיפרתי בעיקר את כל מה שנוגע למני יצחקי, כי כשמגיע נחקר שמספר שיום לפני החקירה הוא מדבר עם ניצב במשטרה - זה מעניין. את זה שאני חושד שיש לזה קשר לרונאל באותו זמן שמרתי לעצמי. לא סיפרתי לו את זה כסיפור פלילי, כי אם אני אספר לו שאולי זה רונאל מהתיק של לובינסקי, שאנחנו חברים - לא צריך להמשיך לתאר מה זה אומר. זה מובן מאליו שאז אני חושף שאני יודע משהו ולא מספר, ואני פוגע בעצמי כקצין משטרה. חששתי לפגוע בעצמי". 

לדברי עו"ד דרור מתתיהו, אשר ליווה את קובי כחלון בתקופה המדוברת, מסר: "מר כחלון מסר עדות אמת בפני בית המשפט, אשר מתבססת על ידיעותיו וזיכרונו, בנוגע לאירוע מלפני כ-6 שנים, במסגרתו הוצע לו לשלם עבור סגירת תיק חקירה, אשר מעולם לא צריך היה להיפתח ואשר בסופו של יום נסגר בלא כלום על-ידי הפרקליטות. מר כחלון פעל בדיוק כפי שמצופה מעובד ציבור ישר והגון לפעול - הוא דחה את ההצעה על הסף ושיתף את ראש עיריית ירושלים ואת היועצת המשפטית בתוכנה. לאחר מכן, מר כחלון דיווח על כך גם לחוקרי המשטרה, וזאת מבלי שידע כי אחד הקצינים שלהם הוא מדווח על ההצעה, ערן מלכה, היה בעצם בין יוזמיה". 

*** חזקת החפות: רונאל פישר, רות דוד, יאיר ביטון, שי ברס והאחים יוסף ואביב נחמיאס לא הורשעו בכל עבירה במסגרת המשפט המתנהל בעניינם. המשפט הפלילי מצוי בשלב ההוכחות, ובמסגרת זו נשמעים עדי התביעה תוך ניסיון של המדינה לבסס את האישומים. בשלב הבא תינתן לנאשמים האפשרות להציג את עדי ההגנה ואת טענותיהם. כל עוד הוא לא הורשעו, זכאים הנאשמים ליהנות מחזקת החפות.

עוד כתבות

חנות גיים סטופ בניו יורק/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

המסע הפראי של מניית גיים סטופ: מה עומד מאחורי העליות החדות במנייה ואיך זה ייגמר?

גיים סטופ הפכה לזירת קרב בין סוחרי יום שמחזיקים בעמדות שוריות, שמתקשרים זה עם זה בעיקר באתר Reddit, לבין קרנות גידור ושורטיסטים, והיא לא לבד ● המניות שמככבות ברשימת פוזיציות השורט הגבוה ביותר, הפכו לכלי בזירת המלחמה בין המלניאלס למנהלי הקרנות ● איך זה ייגמר? כולם יודעים

שמואל סלבין, יו"ר קרן הריט  סלע קפיטל / צילום: איל יצהר, גלובס

נכסים ובניין השקיעה 80 מיליון שקל בסלע נדל"ן בפרמיה של 12% על מחיר השוק

בנוסף, תקצה סלע במסגרת העסקה לנכסים ובניין 10 מיליון אופציות לא סחירות הניתנות למימוש ל-4.4% נוספים ממניות סלע במשך שנתיים וחצי לפי מחיר מימוש של 8.4 שקלים

מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק / צילום: Associated Press, Mark Lennihan

פייסבוק היכתה את התחזיות; אזהרה מפני שינוי מדיניות הפרטיות של אפל שלחה את המניה לירידות

ענקית המדיה החברתית עקפה את תחזיות הרווח והכניסה 28.07 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, כמעט 2 מיליארד דולר מעל לתחזיות ● פייסבוק הזהירה כי השינויים במערכת ההפעלה החדשה של אפל ישפיעו על יכולות הטרגוט שלה

מתחם חיסוני קורונה בית חולים שיבא תל השומר / צילום: איל יצהר

מבצע חוזרים לחיים מתרחב: משרד הבריאות הורה לחסן בני 35

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי הנחה להוריד את גיל המתחסנים ל-35 בתיאום עם קופות החולים, החל ממחר

מתחם סומייל / צילום: איל יצהר, גלובס

מור השקעות משלבת ידיים עם קבוצת חג'ג' בפרויקט מגורים בת"א

החברה רכשה כ-20% מפרויקט מגורים שקבוצת חג'ג' מתכננת להקים במתחם סומייל שבלב העיר, תמורת 36.6 מיליון שקל

ארז רפאל / צילום: דור מלכה

דריו גייסה 70 מיליון דולר ורוכשת את חברת יישור הגב Upright

חברת המידע הרפואי דריו שצמחה מהתחום של בדיקות סכרת באמצעות הטלפון רשמה ברבעון האחרון הכנסות של 2 מיליון דולר בלבד, אולם היא חתמה על מספר עסקאות אסטרטגיות עם לקוחות משמעותיים, ומניית החברה עלתה ב-200% ● במקביל לגיוס, דריו רוכשת את חברת אפרייט, אשר משווקת חיישן לשיפור היציבה

התחדשות עירונית ברחוב יפת בת"א-יפו / הדמיה: Evolve Media

הוועדה המקומית תל אביב-יפו אישרה להפקדה שתי תוכניות להתחדשות עירונית הכוללות הקמת 400 יח"ד

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ת"א-יפו אישרה היום שני פרוייקטים של התחדשות עירונית במתכונת פינוי-בינוי ועיבוי בינוי בשכונות יפו ג' וכפר שלם ● שני הפרוייקטים ממוקמים באזורים שבהם המדד הסוציו אקונומי נמוך יחסית לשאר חלקי העיר ומבחינה נדל"נית יש קושי ליישום פרוייקטי התחדשות

אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף

הבורסה בתל אביב ננעלה בירידות: נייס איבדה 2%, אנלייט ירדה ב-3.7%

ת"א 35 איבד 0.3%, ת"א 90 ירד ב-0.8% ● בארה"ב תפורסם היום החלטת ריבית ● ירידות באירופה ובחוזים על מדדי בורסות ארה"ב ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2.2 מיליארד שקל

ליאור רוזנפלד / צילום: איתי אבירן

העימות בצמרת לשכת סוכני ביטוח עולה מדרגה: רשם העמותות נכנס לתמונה ופתח בבדיקה

לגלובס נודע כי רשם העמותות שבמשרד המשפטים החל בבדיקת ההתנהלות בלשכת סוכני ביטוח, מתוקף תפקידו כמפקח על העמותות ● במרכז הבדיקה גם דברים הקשורים לכאורה להתנהלות נשיא הלשכה, ליאור רוזנפלד ● לשכת סוכני הביטוח: "הלשכה מתנהלת בצורה שקופה ומקצועית ללא כל רבב"

ביטוחי המנהלים הרוויחו ב-2020 / צילום: Shutterstock

גם ביטוחי המנהלים הרוויחו ב-2020: מי בצמרת ומי בתחתית התשואות

החוסכים נהנו משנה חיובית: בפוליסות המשתתפות ברווחים, שנמכרו למבוטחים חדשים עד לסוף 2003, נרשמה בשנה שעברה תשואה ממוצעת של 5.3%, ובביטוחי המנהלים שנמכרו מ-2004 ואילך – תשואה של 4.55% ● הכשרה ביטוח והפניקס בצמרת התשואות

חנות סגורה של GameStop בצל הקורונה / צילום: Associated Press, Evan Agostini

האפליקציה שניפחה, המניה שזינקה והקרן שהרוויחה: מה לעזאזל קורה בוול סטריט ואיך זה קשור למדיניות הפד?

הסיפור עם גיימסטופ הוא פשוט תסמין לתנודתיות האדירה בשוק ההון, שעלולה להתגלות כבועת מניות - החברות הנסחרות לא באמת שוות כל כך הרבה ● מדיניות הפדרל ריזרב מגבירה את הסיכוי להתרסקות כזאת, ובעתיד נראה בדיוק מה תהיה התוצאה

עמוס גבאי, מנכ"ל פריץ / צילום: יח"צ פריץ

שלושה חודשים אחרי פרישת המנכ"ל: חברת השילוח פריץ ממנה מנכ"ל חדש

עמוס גבאי יתפוס בפברואר את מקומו של יורם איל, שעוזב את פריץ כדי לנהל את חברת הקמעונאות של דלק ● בתפקידיו הקודמים ניהל גבאי בחברת HP תחומים שונים בעולם התפעול, ובין היתר שימש כסמנכ"ל לרכש ושרשרת האספקה

נתניהו במתחם חיסונים של מכבי בהיכל שלמה ת"א / צילום: רובי קסטרו - וואלה חדשות

הממשלה תדון מחר בהארכת הסגר; כחול לבן מתנגדת בשלב זה

ראש הממשלה נתניהו אמר היום שצריך להאריך את הסגר ואת סגירת הגבולות כדי למנוע הפצה של המוטציה הבריטית ● כחול לבן מתנגדת בשל הניסיונות לרכך את החקיקה על הגדלת הקנסות

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

פרקליטות מיסוי וכלכלה מבקשת מביהמ"ש שתיים מבקשות רה"מ למחיקת סעיפים מכתב האישום

בתגובה לבקשתו של רה"מ למחיקת סעיפים מכתב האישום נגדו בטענה כי הוא לא נחקר אודותיהם, כתבה הפרקליטות כי בניגוד לנטען, במהלך חקירותיו הוצגו לנתניהו פעם אחר פעם עובדות האישום והחשדות המיוחסים לו לרבות בנוגע להיענות של וואלה לדרישות הסיקור של נתניהו

ועדת הכספים בדיון על המשכנתאות / צילום: ליאור מזרחי

הוט תקבל סוכריה מוועדת פולקמן? מסתמן שתמליץ לאפשר לה להפיק ולשדר חדשות

בימים הקרובים יוגשו לשר התקשורת מסקנות ועדת פולקמן ● לגלובס נודע כי הדוח צפוי לכלול המלצות מרחיקות לכת הנוגעות להפחתת רגולציה ● עוד צפויה הוועדה להמליץ על הרמת רשות תקשורת אחת, מעין "ברית המועצות" שתאחד את הפיקוח שמנהלות בנפרד מועצת הכבלים והלווין והרשות השנייה

בדיקה סרולוגית. הרוב יתאכזבו לגלות שהם לא מוגנים מפני הקורונה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מנהל היחידה למחלות זיהומיות באסותא: "איננו יודעים אם הבדיקות הסרולוגיות באמת מנבאות הדבקה"

בימים האחרונים מתחסנים ניגשים לעיתים לבדיקות סרולוגיות, כדי לראות אם יש סיכוי שהחיסון לא לחלוטין עבד ● מדבריו של ברוש עולה כי זו דרך לא מומלצת בעיניו להתנהל: "שירותי רפואה המבטיחים פרשנות של המוגנות לפי רמת נוגדנים, יש בזה קצת הונאה של הציבור"

אורי אבל / צילום: איל פרידמן

חצי שנה אחרי שעזב את קניון TLV: אורי אבל מונה למנכ"ל קניון שבעת הכוכבים

בתפקידיו הקודמים שימש אבל כמנהל תחום מתחמי הקניות בקבוצת הנדל"ן מבנה, כמנכ"ל קניון רמת אביב, כמשנה למנכ"ל קניוני עזריאלי וכמנכ"ל הקניון הגדול בפתח תקווה

בני גנץ / צילום: אורן בן חקון

בני גנץ הציג מתווה לרפורמת גיוס חדשה לכלל אזרחי ישראל

לפי המתווה החדש תוקם מנהלת שירות לצעירים שדרכה יעברו כל הצעירים עם הגיעם לגיל 18, והיא תפנה אותם למסלולים השונים ● צה"ל יקבל עדיפות ויקבל את כל מי שידרוש, והיתר למסלולי שירות קהילתי

אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו / צילום: אוהד צויגנברג ידיעות אחרונות

היועמ"ש יכריע אם לחקור את רה"מ בעניין הכספים ממקורביו - רק לאחר פסיקת בג"ץ

נתניהו, בסבירות גבוהה, יוותר על הכספים שקיבל מבן דודו נתן מיליקובסקי וממקורבו ספנסר פרטרידג' לצורך הגנתו המשפטית, ויבחר במימון עצמי • זאת, בעקבות עמדת היועמ”ש שהוגשה לבג"ץ ושנחשפה לראשונה בגלובס, שלפיה מדובר במתנות אסורות לפי החוק

קזינו באילת / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קרייטיב

ההצגה הטובה בניו יורק, קזינו וול סטריט: פושטת הרגל שמזנקת ב-360%, והמניה שמפילה קרנות גידור

הצעירים מול המבוגרים: האופנה החדשה בשוק של רכישת מניות שבהן מספר פוזיציות השורט הוא הגבוה ביותר מגיעה לשיאה ● מפעילת בתי הקולנוע AMC נסחרת בפראות, וגיים סטופ לא עוצרת ומפילה קרנות גידור ● פלטפורמות המסחר, כמו רובין הוד, אמריטרייד, צ'רלס שוואב, ופידליטי מדווחות על בעיות בחוויית המשתמשים