גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

לא יהיה חותמת גומי של אליהו: איך תיראה מגדל ביטוח בעידן ניר גלעד

היו"ר החדש של מגדל ביטוח עומד בפני תנאי פתיחה לא פשוטים: חברה ששרויה בסערה פנימית, בעל שליטה שמעדיף לנהל את העניינים בעצמו, רגולטור שאיבד סבלנות ותוצאות כספיות שצריכות להשתפר, ומהר ● ההיסטוריה הניהולית של גלעד, לצד העובדה שהפעם יעבוד תמורת שכר צנוע יחסית, מעידות שהוא לא יסתפק בתפקיד ייצוגי וישאף להשפעה מקסימלית על החברה

ניר גלעד / צילום: איל יצהר
ניר גלעד / צילום: איל יצהר

דירקטוריון מגדל אישר את מינויו של ניר גלעד ליו"ר מגדל ביטוח, בכפוף לאישור הממונה על רשות שוק ההון ד"ר משה ברקת, שלא צפוי להתנגד להחלטה. גלעד יתמנה לתפקידו החדש תחת בעל השליטה ויו"ר הקבוצה-האם שלמה אליהו, במקומו של יו"ר מגדל ביטוח המתפטר, פרופ' עודד שריג. זוהי הקדנציה השנייה של גלעד בקבוצה: בין 2004 ל-2006 הוא כיהן כמשנה למנכ"ל מגדל אחזקות, עוד בימיהם של המנכ"ל איזי כהן והיו"ר אהרון פוגל.

אף על פי שמדובר בסיבוב השני שלו במגדל, הצטרפותו של ניר גלעד לצמרת הקבוצה המוסדית הגדולה במשק אינה מהלך של מה בכך. ראשית, גלעד הוא אחד המייצגים הבולטים של יוצאי משרד האוצר שהפכו למנהלים בכירים בסקטור הפרטי, שמולו עבדו כשהיו בשירות הציבורי, ושצברו כך הון אדיר. אלא שהמינוי הזה מרכז עניין רב לא רק בגלל דמותו הציבורית של גלעד והשכר הצנוע יחסית שיקבל (ראו מסגרת), אלא גם בגלל המצב שבו נמצאת מגדל, ובגלל אופיו והתנהלותו של בעל השליטה בה, שלמה אליהו.

מינויו של גלעד ייעשה בעיצומה של סערה שפוקדת את החברה, שמנהלת כספים בהיקף של כרבע טריליון שקל ששייכים ברובם המכריע לכ-2 מיליון לקוחות. זו סערה שמתרחשת במידה רבה בגלל מהלכים שמוביל בעל השליטה אליהו, שהובילו לעימותים בצמרתה ולהתפטרותו הדרמטית של שריג, וכן לעימותים עם הרגולטור. נפרט על כך עוד בהמשך.

לגלעד יהיו כמה אתגרים מרכזיים ומיידים: להרגיע את המערכת, לייצב אותה מבחינה פרסונלית ולהוביל אותה לשינוי כיוון בהיבטים העסקיים, לאחר שהפכה מהחברה המובילה בענף לחברה השלישית במונחי שווי שוק. את כל זה הוא יידרש לעשות במקביל לריסון הבעלים הדומיננטי והדעתן אליהו, שמעוניין לשלוט גם בניהול היומיומי של החברה. מדובר באתגרים לא קלים, בלשון המעטה, ולא מובן מאליו שהוא יעמוד בהם, או שההנהלה הבכירה של מגדל תתייצב בקרוב ולתקופה ארוכה.

תשואת החסר של מניית מגדל

"אם הוא לא יהיה יו"ר בובה הוא לא ינשום"

ניר גלעד כנראה לא היה המועמד הראשון שאליהו חשב עליו. בשוק הביטוח מספרים שאליהו פנה לכמה מועמדים מחוץ לענף, אולי כדי לשמור לעצמו עמדה מקצועית דומיננטית ביחס אליהם. ככל הנראה הוא בחן את השמות מול רשות שוק ההון, שלא רצתה בהם. גלעד, לאור תפקידיו הבכירים והמגוונים בעבר, כולל במגדל עצמה, הוא כבר סיפור אחר לגמרי: נראה שהרגולטור ייתן לו רוח גבית, מתוך כוונה שגלעד ישמש כ"חומת הפרדה" בין אליהו לבין מנכ"ל מגדל ביטוח דורון ספיר ושאר מנהלי הפעילות היומיומית של החברה.

בשבועות האחרונים היו שהעריכו שאליהו מעלה שמות שיקבלו רוח צוננת מהפיקוח כדי ליצור מציאות שבה יוכל להיות בעצמו יו"ר מגדל ביטוח ולנהל אותה ברזולוציה גבוהה. זה לא קרה, וכל עוד זה תלוי בברקת - גם לא יקרה בעתיד. אם בתחילת כהונתו באוקטובר האחרון נראה היה שהרגולטור החדש סבלני לאליהו, בטח בהשוואה לקודמתו דורית סלינגר, עם הזמן גם הוא התחיל לגלות כלפי נוקשות.

גלעד, כמו אליהו, נחשב למנהל דומיננטי ודעתן. הוא ידוע כ"מנהל דורס" שמסתער בכל הכוח על היעדים שסימן לעצמו, ולא צפוי להיות מהיו"רים הייצוגיים. עם זאת, בשנותיו בחברה לישראל הוא התרגל לעבוד עם בעל שליטה דומיננטי (עידן עופר), תוך שהפך בעצמו לבעל הון. על כן הוא צפוי להיות יו"ר מעורב מצד אחד, קשוב לבעלים מצד שני, וגם לרגולטור מצד שלישי. במגדל של אליהו הג'אגלינג הזה לא יהיה פשוט. "אם הוא לא יהיה יו"ר בובה אז הוא לא ינשום אצל שלמה, ויהיו סכינים", העריך באוזנינו בכיר בענף.

תרחיש כזה, שבו גלעד מכהן כיו"ר בובה, אינו סביר. בשנותיו בחברה לישראל ובכיל הוא התרגל לשכר בעלויות דו-ספרתיות (במיליוני שקלים) מדי שנה, ואילו במגדל הוא ייאלץ "להסתפק" בכ-3 מיליון שקל בשנה, בגלל הגבלת שכר הבכירים בסקטור הפיננסים. יתרונו העיקרי של התפקיד הוא בהזדמנות להשפיע על המשק הישראלי: מגדל משקיעה כמעט בכל חברה ציבורית גדולה וכמעט בכל פרויקט תשתיתי גדול, ומהצד השני עוטפת את לקוחותיה עם שירותים מלידה ועד מוות (ואז היא קשורה עם יורשיהם).

למרות הרקע המשמעותי של גלעד, תוצאת מינויו תהיה ששני האישים שיובילו את מגדל ביטוח אינם אנשי ביטוח, שמבינים את עסקי הליבה של הקבוצה מלפני ולפנים. בתקופתו הראשונה במגדל גלעד ואחרים חשבו שיהפוך למנכ"ל הקבוצה, אך המנכ"ל המיתולוגי איזי כהן חשב אחרת. גלעד אמנם כבש לעצמו ממלכה גדולה במגדל, אך לא בתחומי הליבה של הביטוח. המנכ"ל דורון ספיר, ששב למגדל ביוני האחרון, כיהן בה בעבר כמשנה למנכ"ל, לא בתחומי הליבה ולתקופה של כשנתיים בלבד.

השווי לא יעלה? גלעד יהיה על הכוונת

אם לשפוט לפי שני מינויים קודמים של בכירים לשעבר במגדל, שחזרו לסיבוב נוסף בעידן אליהו, אין יותר מדי מקום לאופטימיות. ענת לוין הייתה משנה למנכ"ל מגדל אחזקות, כמו גלעד), לפני שעזבה את הקבוצה לטובת הפועלים. ב-2013 היא חזרה כמנכ"לית, ובמקביל מונתה ליו"ר מגדל ביטוח, התפקיד שגלעד ימלא כעת. היא שרדה בתפקיד לתקופה קצרצרה של חודשים אחדים, לפני שפרשה על רקע חוסר שביעות רצון הדדי.

גם עודד שריג, שגלעד יחליף, עזב אחרי קדנציה שנייה וקצרה. שריג מונה ליו"ר מגדל ביטוח לפני פחות משנה, לאחר שכהונתו הקודמת כבכיר בקבוצה הסתיימה בעזיבה בטריקת דלת. התפטרותו הפעם הייתה רועשת הרבה יותר, ופגעה במגדל ובאליהו.

שריג, לשעבר המפקח על הביטוח שאישר לאליהו את רכישת מגדל, שלח בדצמבר לדירקטוריון מכתב התפטרות חריף שבו התריע על "בעיות בממשלה התאגידי בקבוצה". "היות שאינני יכול להמשיך לשאת באחריות לכספים שהפקידו בידי מגדל כ-2.5 מיליון מבוטחים וחוסכים, כשאני מנוע מלפעול למענם ולטובת החברה כנדרש, אני מגיש בזאת את התפטרותי", כתב, "בשל מבנה הבעלות של החברה ובשל הממשל התאגידי שנגזר ממנו, השינויים שקיוויתי שיחולו בחברה ובהתנהלות לא קרו".

ההתפטרות הגיעה לאחר שאליהו פעל להקמת ועדה של חברי דירקטוריון מגדל אחזקות ביטוח הציבורית - אליהו עצמו, והדח"צים רונית בודו ואברהם ביגר (גילוי מלא: ביגר משמש כיועץ לדירקטוריון "גלובס") שתפקח על הנהלת מגדל ביטוח. בכך הוא התכוון לעקוף את שריג וספיר - תוכנית שנבלמה לבסוף אצל הרגולטור ברקת, שהביע תרעומת של ממש על דרך התנהלותו של אליהו.

אליהו רכש את השליטה במגדל ביטוח בנובמבר 2012 מידי קבוצת ג'נרלי האיטלקית לפי שווי חברה של 5.1 מיליארד שקל, ומאז הידרדר שוויה ל-3.6 מיליארד כיום. על רקע הירידה החדה הזאת הביע אליהו, שמחזיק ב-68.5% ממניות מגדל, חוסר שביעות רצון מתוצאותיה הפיננסיות של מגדל ביטוח תחת שורת מנהלים, ובהם בנו עופר אליהו שהוחלף בידי ספיר. סביר להניח שאליהו ידרוש מגלעד שיפור תוצאות מיידי, והוא יהיה אחראי על כך מבחינתו לצד ספיר.

בדירקטוריון מגדל ביטוח יפגוש גלעד, פרט לאליהו, את ד"ר גבי פיקר. פיקר מקורב לאליהו שנים רבות, והוא בנו של הממונה על שוק ההון והביטוח לשעבר, יעקב פיקר, שאישר בשעתו לאליהו להקים את אליהו ביטוח - פריצת הדרך הגדולה הראשונה שלו. בימים האחרונים הצטרף לדירקטוריון גם אריה מינטקביץ, שכמו גלעד היה בכיר בסקטור הציבורי (בין היתר יו"ר רשות ני"ע), חצה את הקווים והפך לבעל הון בעצמו. לצדם מכהנים עזריאל מוסקוביץ והדח"צים מירב בן כנען הלר, ביגר ובודו. כל חברי דירקטוריון מגדל ביטוח, להוציא שריג שעתה יוחלף בידי גלעד, מכהנים גם בדירקטוריון החברה-האם מגדל אחזקות. זהו סבך האינטרסים שגלעד יעמוד בפניו.

מבחינה אישית, מדובר בסגירת מעגל מעניינת. גלעד הגיע למגדל בקיץ 2004 בעקבות היו"ר דאז, אהרון פוגל, שהיה בעבר מבכירי משרד האוצר ונחשב לפטרון שלו. במגדל הוא קיבל אחריות על מערך ההשקעות, השירותים הפיננסיים והאסטרטגיה, ואף שפוגל והוא שאפו שיהפוך למנכ"ל הקבוצה, התוכניות של השניים לא צלחו. כעבור פחות משנתיים, כשהבין שדרכו חסומה, פרש גלעד מהקבוצה. עתה נכנס גלעד לנעליו של הפטרון לשעבר, בתקווה שהפעם יצליח לתמרן טוב יותר בסבך הפוליטי של מגדל. 

ממשרד החשב הכללי למשכורות העתק בחברה לישראל

ניר גלעד הוא אחת הדמויות המוכרות והמרכזיות בשוק ההון ובכלכלה הישראלית. הוא החל את דרכו כאיש אגף התקציבים במשרד האוצר, בסוף שנות העשרים לחייו. ברבות השנים הוא הפך לאחד מראשי האגף, עד שפרש כחשב הכללי ב-2003. בשנים אלה הוא קיבל החלטות רבות, בהן כאלה שהיו קשורות ישירות למשפחת עופר ולעסקיה מול המדינה.

תפקידו הראשון לאחר שהשלים צינון היה במגדל, שאליה הוא שב עתה. עזיבת הקבוצה באותה עת הייתה בדיעבד הצעד הכי טוב שעשה גלעד, שלאחר מכן מונה למנכ"ל קבוצת האחזקות של עידן עופר - החברה לישראל. במסגרת זו הוא מונה ליו"ר כיל, שגלעד היה דמות מרכזית בכל הנוגע למעמדה העסקי ולרווחיה מתוקף תפקידו כחשכ"ל.

אף שלא נקשרו לו הצלחות עסקיות יוצאות דופן בחברה לישראל, ואף שכיהן כיו"ר כיל ב-80 משרה, בשנותיו בקבוצה היה גלעד מהכוכבים הקבועים בדירוגי השכר של המנהלים השכירים בחברות הציבוריות. הוא קיבל במהלכן שכר ותגמולים בעלות כוללת של יותר מ-150 מיליון שקל - ממוצע של כ-19 מיליון שקל עבור כל שנת עבודה. גלעד עזב את החברה לישראל ב-2015, ואת כיל בשלהי 2016.

הסערה התקשורתית סביב שכרו של גלעד הגיעה לשיאה ב-2014, אז הסתכמו העלויות הכוללות של התגמול שקיבל ביותר מ-43 מיליון שקל. חלק הארי של סכום זה שולם מכיסו הפרטי של בעל השליטה בחברה לישראל, עידן עופר, בעקבות השלמת מהלך פיצול החזקותיה של החברה לישראל וחלוקת נכסיה עם חברת קנון, שהונפקה בבורסת ניו יורק. לפני כשנה אישר ביהמ"ש המחוזי בתל אביב הסדר פשרה בפרשה זו, והוחלט שגלעד ומנהלים בכירים נוספים באותה תקופה יידרשו להשיב לקופת החברה כ-80% מהבונוסים שחילק להם עופר. בעקבות זאת נדרש גלעד להחזיר כ-25 מיליון שקל, כך שבראייה לאחור התגמול שלו מהחברה לישראל הצטמק מעט.

עוד כתבות

בניין באור יהודה שבו יש דירות דיור ציבורי/ צילום: תמר מצפי

מחירי הדירות ירדו בחצי אחוז, אך הציבור רוכש נכסים זולים

ברבעון הראשון שלה בישראל, הקורונה הביאה לירידת מחירים של חצי אחוז, אך בלטה בעיקר בהשפעתה על מחירי העסקאות שירדו ב-6%; הדבר מעיד על כך שהרוכשים כיום מתרחקים מנכסים יקרים

קו הרקיע של דובאי / צילום: שאטרסטוק

מקפצת יחסי הסחר: אלו ההיבטים הכלכליים של נרמול היחסים עם איחוד האמירויות

הנורמליזציה עם אחוד האמירויות תפגיש את המגזר העסקי הישראלי עם מושגים ונורמות שעד כמה לא היו מוכרות במחוזותינו ● ההסכם עשוי לשמש כמקפצה לכינון יחסי סחר עם שכנותיה של איחוד האמירויות, וגם לתיירות שלנו צפוי שיפור משמעותי, בעיקר לאחר משבר הקורונה

אבי גבאי / צילום: כדיה לוי

מכשול בעסקת סלקום גולן בשל דרישת מש' התקשורת לערבות

המשרד דורש מגולן להחזיר לו 75 מיליון שקל בגין אגרות תדרים כתנאי להעברת השליטה לסלקום

ראש הממשלה בשיחת טלפון עם נשיא ארה"ב ועם יורש העצר של איחוד האמירויות / צילום: קובי גדעון, לע"מ

משרד החוץ של עומאן: מברכים על ההסכם בין ישראל לאמירויות

בהודעה שפורסמה בטוויטר, נכתב שהיא מקווה שהמהלך יוביל להסכם "מקיף, צודק ובר-קיימא ולשגשוג בכל המזרח התיכון" ●  בראיון לרשת ב' הודיע יועצו של מלך בחריין כי "עד סוף שנת 2020 יהיו עוד מדינה או שתיים שיחתמו על הסכמים על ישראל, וההסכם יוביל לאפקט דומינו"

בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press

נעילה מעורבת בוול סטריט: מניית רשת בתי הקולנוע AMC זינקה ב-14.4%

לראשונה מפרוץ הקורונה, דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב ירדו מתחת למיליון ● מדד הפוטסי הבריטי הוביל את הירידות באירופה ● סיסקו צנחה ב-11.5% לאחר הדוחות בשל תחזית מאכזבת ● אפל קפצה לרמת שיא, אמזון מחקה את העליות

דונלד טראמפ בתצוגת בייסבול בבית הנשיא / צילום: Evan Vucci, Associated Press

האם ארה"ב תפסיק להיות המבוגר האחראי של המערב?

במשך 70 שנה ארה"ב הייתה הגננת והמטפלת של מדינות העולם המערבי והגנה על חרויותיהן ● מאז עלה טראמפ לשלטון, ולאחרונה ביתר שאת, היוצרות מתהפכים ● מי יגן על אמריקה?

דרור פויר /  צילום: יונתן בלום

כשלוקחים ממך קוראים לזה ביטוח, כשנותנים - קוראים לזה סיוע

הדרמה הנוכחית על סוגיית התקציב מבהירה שזאת תמיד אותה שיטה: שנים שמכריחים אותנו להתנהג כפושטי יד מול הממשלה; גורמים לנו להיות חסרי ודאות, קצרי נשימה, להתחרות זה בזה על הפרוסה האחרונה ● דרור פויר קיבל כיסא חדש במתנה שגרם לו להרהר על השיטה

מירי רגב / צילום: מארק ניימן, לע"מ

מירי רגב: "הצלחנו בעבודה מאומצת לאפשר לישראלים להיכנס לשתיים וחצי מדינות"

רגב התייחסה למתווה הראשוני של פתיחת השמיים, ואמרה "ישראל מוגדרת כמדינה אדומה, ולכן רוב המדינות הירוקות לא ששות לקבל אותנו" ● ישראל מתכננת להפעיל טיסות לבולגריה, קרואטיה וחלקים מיוון כבר ב-18 באוגוסט

קניות בשוק הכרמל בימי קורונה  / צילום: בר לביא, גלובס

מדד המחירים לצרכן עקף במעט את התחזיות: עלייה של 0.2% ביולי

עליות מחירים בולטות נרשמו בסעיפי הפירות והירקות והתרבות והבידור ● מחירי ההלבשה וההנעלה ירדו כמעט 6%

כיתה בבית ספר יסודי בתל אביב, מסודרת לשמירת מרחק בין תלמידים / צילום: Sebastian Scheiner, Associated Press

"חסר ציוד היקפי ומחשבים ניידים - ואנחנו זקוקים לעזרה"

רכזת תקשוב בבית ספר במרכז הארץ מתארת את מצב ההיערכות בבית הספר שלה לקראת שנה הבאה ● מה יבוא על חשבון מה, ואיך אפשר לעזור

שר האוצר ישראל כ"ץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

צעד לעידוד השקעות: האוצר הודיע על "פחת-מואץ" בהיקף של כ-2 מיליארד שקל

במסגרת הוראת שעה יקבע, כי מכונות וציוד המשמשים לפעילות יצור בתחומי התעשייה בישראל יהיו זכאים לקבל פחת בשיעור כפול משיעור הפחת לו היו זכאים בגין נכסים אלו, ובלבד שסך כל הפחת לא יעלה על מחירו המקורי ובהתאם לתנאים שנקבעו בהוראת השעה

אולם בית המשפט העליון / צילום: ראובן קסטרו

השופט מזוז, פלא סטטיסטי ואיוולת הימין

פסיקת בג"ץ שמנעה את הריסת בית המחבל הביאה את ראש הממשלה נתניהו לדרוש מהעליון דיון נוסף ועקרוני בנושא ● אלא שהדרישה הזו היא איוולת ● אם ראש הממשלה רוצה ללמוד כיצד מנתבים את הפסיקה לתוצאה הרצויה כדאי לו לתפוס את השופטת נאור לשיחה קצרה

האריס וביידן בעימות בין המתמודדים הדמוקרטים על מועמדות המפלגה לנשיאות ארה"ב / צילום: Paul Sancya, Associated Press

אם אנשי הקמפיין של ביידן לא יתעשתו, הוא עלול למצוא את עצמו בשידור חוזר

הבחירות לנשיאות ארה"ב ייערכו בעוד שלושה חודשים, נצח במונחי בחירות, אך כבר עכשיו ניתן לזהות מגמות שונות בניהול הקמפיינים מצד שני המתמודדים ● למרות נקודת המוצא החלומית, ביידן עדיין בשלב למידת החומר ומולו פועלת מכונה משומנת

מסעדה בתל אביב. חלק ניכר ממקומות הישיבה בחוץ / צילום: Amir Cohen, רויטרס

הגבלות חדשות: עד 10 אנשים במסעדות קטנות

המגבלות החדשות מתירות התקהלויות של עד כ-30 אנשים במקומות פתוחים, ובמקומות סגורים הגדולים מ-80 מ"ר מגדילה את המגבלה מ-10 ל-20 בני אדם ● התקהלות במקומות קטנים שגודלם עד 80 מ"ר עדיין תוגבל ל-10 אנשים בלבד

מיליציות של חמאס ברצועה  / צילום: רויטרס, Ibraheem Abu Mustafa

ארה"ב חילטה מטבעות קריפטו בשווי כ-2 מיליון דולר מידי ארגוני טרור אסלאמיים

במבצע האכיפה הגדול ביותר עד כה של הממשל האמריקאי נגד מימון טרור באמצעות מטבעות קריפטו, נתפסו יותר מ-300 ארנקים דיגיטליים ששימשו את דאעש, אל-קאעידה והזרוע הצבאית של חמאס ● תרומות ביטקוין לחמאס נחשפו ב"גלובס" כבר ב-2019

משנים את הקודים / עיצוב: גלובס

משנים את הקודים: מצמיחים את ההייטק בחברה הערבית

שיעור עובדי ההייטק הערבים אמנם בעלייה, אבל עדיין נמוך ביחס לחלקם בשוק העבודה ● היכן מתחילים הפערים, ואיך נכון לטפל בהם? ● ועידת "גלובס" וארגון צופן תתקיים ב-24 באוגוסט ותועבר בשידור חי באתר ובעמוד הפייסבוק

להפריד בין פייק לניוז

מרוב זיופים לא רואים את היער: מה מנסים האחראים על הפייק ניוז להשיג?

"חשדות כזב" הן התגובה שפיתחנו ל"חדשות כזב" ועלולות לגרום לנו להתעלם מעובדות נכונות ● סרטונים שפורסמו לאחרונה - כמו ההתקפה על העיתונאי אבישי בן חיים - לוו באינספור ניסיונות להוכיח שהם "פייק" ● לחשדנות יש תופעות לוואי שליליות ● המשרוקית של "גלובס" 

קרוון לבדיקת קורונה בעיירה גנגלט. כ־44% מהאנשים ששהו במתחם הסגור במהלך המסיבה חלו בקורונה / צילום: רויטרס

כך הפכה עיירה קטנה במערב גרמניה לשדה ניסויים ענק למדעי הקורונה

פרופ' הנדריק שטריק, וירולוג בן 43 בלבד, היה אחד מהחוקרים בעירייה הקטנה גנגלט והוא גם זה שחתום על גילוי אחד התסמינים העיקריים של הקורונה – אובדן חוש טעם וריח • בראיון ל"גלובס" הוא מספר על מאחורי הקלעים של המבצע המורכב, על הגילויים המדעיים ומספק תחזית אופטימית לישראל

הצעדה השבוע בוואדי עירון. מימין: ח"כ היבא יזבק, מונה אום חליל שבנה נרצח, ח"כ איימן עודה ונכדה של אום חליל  / צילום: איל יצהר, גלובס

מחיפה לירושלים: הצעדה למיגור האלימות בחברה הערבית יצאה לדרך

החום הכבד ומיעוט הצועדים לא הפחיתו מחשיבות המטרה והמוטיבציה של המשתתפים, שמקווים שבסוף השבוע המחאה תצבור תאוצה ● ביום א’ היא תגיע לבית הנשיא ● "זה אינטרס של כולנו"

טוויטר כבר הודיעה שתאפשר לעובדיה להמשיך לעבוד מהבית - לתמיד! / איור: חן ליבמן

ניהול עובדים מרחוק: מה יכולים מנהלים ללמוד מההחלטה של מנכ"ל טוויטר, להעביר את כל החברה לעבודה מהבית

טוויטר כבר הודיעה שתאפשר לעובדיה להמשיך לעבוד מהבית - לתמיד ● זה אמנם לא מתאים לכל ארגון, אבל יש 9 כללים שיכולים לסייע למנהלים לעשות את השינוי