גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נמחקו הירידות בוול סטריט בנעילה: מדד הנאסד"ק סיים בעליות, אמזון איבדה 1.6%

ירידות של 1% שנרשמו מוקדם יותר התמתנו לקראת סגירת המסחר ● בסיכום שבועי מדד הדאו ג'ונס עלה 0.2%, ומדד הנאסד"ק טיפס 0.5% ● באירופה הדאקס איבד גובה בהמשך לצניחה של 2% אתמול ● הבוקר באסיה הניקיי היפני נפל ב-2% ● אמזון שוקלת שלא להקים את המטה החדש בניו יורק

מניית אמזון על מסכי וול סטריט רגעים לאחר ההגעה לשווי טריליון דולר / צילום: Reuters
מניית אמזון על מסכי וול סטריט רגעים לאחר ההגעה לשווי טריליון דולר / צילום: Reuters

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 
 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת, וזאת לאחר שמוקדם יותר נרשמו ירידות של סביב ה-1%. מדד הנאסד"ק סיים את יום המסחר בעלייה של 0.1%, ומנגד מדד דאו ג'ונס השיל 0.3%. בסיכום שבועי מדד הדאו ג'ונס עלה 0.2%, ומדד הנאסד"ק טיפס 0.5%.

22:00

ירידות של 1% שנרשמו מוקדם יותר בוול סטריט התמתנו בעוד מדד הנאסד"ק  מאתגר את הטריטוריה הירוקה, הדאו ג'ונס  מאבד 0.6%, ומדד הפחד (VIX ) שזינק מוקדם יותר ביותר מ-5% מאבד כעת 1.3%.

20:10

בורסות וול סטריט נסחרות בירידות שהתמתנו בשעה האחרונה. מדד הנאסד"ק מאבד 0.3%, לאחר ירידות של יותר מ-1.1% מוקדם יותר. מדד דאו ג'ונס יורד 0.66% ומדד S&P 500 יורד 0.44%.

מחיר הביטקוין רשם בשעה האחרונה זינוק של 10%, ונסחר כעת לפי מחיר של 3,675 דולרים. תנודה חדה נרשמה בקרב מטבעות דיגיטליים נוספים, כאשר הליטקויון מזנק כ-30%.

אמזון שוקלת שלא להקים את המטה של החברה בניו יורק בצל התנגדות של התושבים, כך לפי "הוושינגטון פוסט", שנמצא גם הוא בבעלותו של ג'ף בזוס, מייסד אמזון. 

18:45

בורסות אירופה ננעלו בירידות בהמשך לירידות אתמול. מדד הדאקס הגרמני ירד 1.05%, וזאת בהמשך לירידה של 2% אתמול, הפוטסי הבריטי ירד 0.3%, והקאק הצרפתי ירד 0.5%.

בוול סטריט הלחץ נמשך כאשר הנאסד"ק מאבד 1%, הדאו ג'ונס יורד 0.95% ומדד הפחד (VIX) קופץ 5%.

18:00

גוברות הירידות בוול סטריט. המדדים המובילים יורדים כעת כבר ב-1%, בהמשך לירידות בשיעור דומה שנרשמו אתמול, בצל החשש מהחרפת מלחמת הסחר בין סין לארה"ב.

באירופה הלחץ נמשך. מדד הדאקס הגרמני יורד 1.4% בהמשך לירידה של 2% אתמול, הקאק מאבד 0.7% והפוטסי יורד 0.4%.

17:30

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בטריטוריה האדומה, בהמשך לירידות שנרשמו אתמול, וזאת לאחר שהתברר כי נשיא ארה"ב טראמפ לא ייפגוש את מקבילו הסיני לפני הדד ליין שקבעו הצדדים להפסקת האש בנוגע למלחמת הסחר. 

המדדים המובילים בוול סטריט יורדים כעת בעד 0.8%, ומדד הפחד (VIX) מזנק כעת ב-5.6%.

מניית אמזון מאבדת 2%, מניית סקצ'רס מזנקת 17% לאחר שהחברה סיפקה צפי חיובי לרבעון הבא ורשמה שיא מכירות ברבעון הרביעי.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בטריטוריה האדומה, וזאת בהמשך לירידות אתמול בצל החשש מהסלמה במלחמת הסחר. מדד דאו ג'ונס מאבד 0.4% בפתיחה, הנאסד"ק יורד 0.44% ומדד S&P 500 מאבד 0.3%.

מניית סקצ'רס מזנקת 17% לאחר שהחברה פרסמה דוחות טובים לרבעון הרביעי וסיפקה צפי חיובי לרבעון הבא.

14:50

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים כעת על ירידות בפתיחת המסחר, וזאת בהמשך לירידות שנרשמו אתמול. החוזים העתידיים על מדד הנאסד"ק יורדים 0.9%, וזאת לאחר שהמדדים ירדו אמש סביב ה-1%.

הלחץ בשווקים שהחל אתמול, מיוחס בין היתר להתבטאות של היועץ הכלכלי של הבית הלבן, שאמר כי ארה"ב וסין רחוקות מהסכם סחר. במקביל, הנציבות האירופית הנמיכה את תחזית הצמיחה לכלכלת גוש האירו, והבנק המרכזי בבריטניה הנמיך את תחזית הצמיחה של הכלכלה הבריטית.

באירופה המדדים צבועים באדום גם היום, כאשר מדד דאקס יורד 0.5% בהמשך לצניחה של 2% אתמול.

עונת הדוחות לרבעון הרביעי נמשכת. אקספדיה דיווחה על רווח של 1.24 דולרים למניה - 16 סנט מעל התחזיות המוקדמות של השוק.

12:00

מסחר יציב בבורסות אירופה: מדד דאקס  מיתן את הירידות ובשעה זו יורד 0.04%, מדד קאק  ממשיך ביציבות ועולה 0.05%, מדד פוטסי הבריטי  עולה 0.12% ומדד סטוקס אירופה 600  מתייצב ויורד 0.01% בלבד.

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה מעורבת. מדד דאקס  יורד 0.25%, מדד קאק  עולה 0.05%, מדד פוטסי הבריטי  עולה 0.02% ומדד סטוקס אירופה 600 הכלל אירופי יורד 0.12%. 

בורסות אסיה ננעלו בירידות. מדד ניקיי  איבד 2.01%. מדד הונג קונג הנג סנג איבד 0.19%.  

מניית סוני  התחזקה היום ב-4% בבורסת טוקיו, בעקבות דיווח של החברה על כוונתה לבצע לראשונה בתולדותיה רכישה חוזרת (buyback) של מניותיה, בהיקף של כ-910 מיליון דולר. 

08:00

בשעה זו מתנהל המסחר בבורסות אסיה במגמה שלילית. מדד ניקיי  היפני ממשיך את מגמת הירידה של הימים האחרונים, וכעת צונח בכ-2%. בבורסת הונג קונג ששבה מחופשה, מדד הונג קונג הנג סנג יורד 0.15%. 

גם היום נמשכות בסין חגיגות פסטיבל האביב והבורסות הסיניות סגורות לרגל ראש השנה הסיני.

הנפט  יורד ב-0.68% וכעת מחירו עומד על 52.28 דולר לחבית. 

המסחר בוול סטריט ננעל אתמול בירידות בצל החששות מהאטה ומהתרחקות הסכם לסיום מלחמת הסחר, כאשר היועץ הכלכלי לבית הלבן אמר כי הצדדים רחוקים מהשגה של הסכם. מדד הנאסד"ק  ירד 1.2%, הדאו ג'ונס  איבד 0.9% ומדד S&P 500  ירד 0.9%.

מניית סירס הולדינגס  זינקה אתמול כ-30% לאחר שהשופט רוברט דריין אישר את הבקשה של הבעלים אדי למפרט לרכוש את החברה לשם שיקומה וזאת תמורת 5.2 מיליארד דולר.

מניית טוויטר  צנחה אתמול 9.8% לאחר שסיפקה צפי מאכזב לרבעון הראשון של 2019 עם פרסום הדוחות הכספיים.

על רקע הנמכת תחזית הצמיחה לגוש האירו התשואות אג"ח של ממשלת גרמניה ל-10 שנים נסוגה ב-5 נקודות ל-0.115%, התשואה על זו המקבילה האיטלקית ל-10 שנים עלתה ב-12.4 נקודות ל-2.961%. 

התשואה על האג"ח האמריקאיות ל-10 שנים נסוגה גם היא ב-5 נקודות ל-2.652%, וזו לשנתיים ירדה 4.3 נקודות ל-2.48%, והתשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-30 שנה ירדה 4.4 נקודות ל-2.993%.

עוד כתבות

משפחת יוחננוף המורחבת: שגיא, מורן, שרית, איתן, מרדכי, אילנה, יובל דמארי ונועה  / צילום: שלומי יוסף

איתן יוחננוף הגיע לכנס "גלובס" ביום ההנפקה בבורסה: "ברשות אמרו לי שקול מילים"

כנס "עסקים מבית טוב" של "גלובס" ובנק לאומי אירח הבוקר את בעלי רשת הקמעונאות ובכירים נוספים בתחום העסקים המשפחתיים

מימין לשמאל: בירנצוייג, מנכ"ל וייסייטס, שייר, סמנכ"ל פיתוח עסקי, פולק, מדען ראשי, רוטשילד, סמנכ"ל מוצרים, עכאוי, סמנכ"ל טכנולוגיות / צילום: רוית תורקיה

סטארט-אפ הווידאו-אנליטיקס ויסייטס גייס 10 מיליון דולר

החברה הוקמה ב-2015 ומעסיקה 15 עובדים במשרדיה בת"א ● המערכת שפיתחה ויסייטס מסוגלת לזהות התנהגויות של אנשים מקטעי וידאו ולהתריע על אירועים חריגים כמו קטטות רחוב

פארק העסקים ביקום / צילום: תמר מצפי

ביי ביי פישמן: קרן JTLV של עמיר בירם תרכוש 50% מפארק העסקים בקיבוץ יקום

תמורת העסקה מגיעה ל-250 מיליון שקל ● לאחרונה מימש קיבוץ יקום אופציה להעמיד את מניות קבוצת מבני תעשיה בפארק העסקים יורופארק למכירה ● למרות מיקומו האטרקטיבי סובל יורופארק מתפוסה ממוצעת של פחות מ–70% עקב נטישת דיירי עוגן ● העסקה תניב למבני תעשיה רווח של כ–70 מיליון שקל

יובל שטייניץ, ניידת הבחירות של גלובס / צילום: כדיה לוי

הפתרון לעתיד משק החשמל נמצא במצבר של המכונית שלכם

שר האנרגיה שטייניץ הכריז על יעד בצריכת חשמל סולארי: 30% מכלל החשמל ב–2030, לעומת 6.5% כיום • אלא שחשמל סולארי אינו מספק מענה לדרישה הגבוהה בשעות הערב ושימוש בו מצריך גיבוי של אספקה מתחנות כוח מזהמות • הפתרון המתגבש: "שאיבת" החשמל ממצברים של מכוניות חשמליות ● כתבה שנייה בסדרה

גיל שפירא, מנהל השקעות ראשי (CIO) של חברת eToro  / צילום: גיא חמוי, יח"צ

מחזקת את ניהול ההשקעות: eToro מינתה את גיל שפירא ל-CIO

פלטפורמת המסחר במניות ובמטבעות דיגיטליים שמובילים האחים יוני ורונן אסיא, הכריזה על הוספת תפקיד ניהולי חדש ● שפירא, לשעבר מנכ"ל חברת תעודות הסל של פסגות, יהיה אחראי על ניהול ההשקעות במניות ועל פעילות האנליסטים בחברה

חווה לגידול קנאביס בצפון הארץ/  צילום: רויטרס

הערכות: משרד הבריאות בוחן אפשרות להוצאת ה-CBD מפקודת הסמים המסוכנים אפילו אם לא תהיה ממשלה

משרד הבריאות פרסם הנחיות קנאביס לתקופת המעבר ● בין היתר: צמצום מספר הבדיקות, הקלות ביצור, התרת היצוא מנקודת המבט של משרד הבריאות ● התקנות אינן מתייחסות לייבוא אולם משרד הבריאות פרסם קול קורא ליבואנים כדי להתגבר על המחסור

איציק שולמן / צילום: רפאל קובי

אני איציק שולמן שעל שמו מחאת השולמנים – ואני לא לבד

ידיי כבולות בביורוקרטיה; רוצה לתרום, אבל אין לי אוויר. המדינה שהוקמה בשביל כולנו השולמנים, הפסיקה להתייחס אלינו, כך שצריך לעזור למדינה לעזור לנו ● דעה

פדריקה מוגריני / צילום: פרנציסיוב וולסצ'רטס, רויטרס

האיחוד האירופי בתגובה להצהרת פומפיאו: "ההתנחלויות בלתי חוקיות"

שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני פרסמה הערב כי "עמדת האיחוד האירופי לגבי מדיניות ההתנחלויות בשטח הפלסטיני נשארת ללא שינוי" ● "האיחוד האירופי קורא לישראל לחדול ממדיניות ההתנחלויות"

פרוייקט מחיר למשתכן בירושלים/ צילום:רפי קוץ

התפרסמה רשימת זוכי ההגרלה התשיעית ב"מחיר למשתכן"

משרד הבינוי והשיכון פרסם הבוקר את רשימת הזוכים בהגרלה האחרונה של מסלול "מחיר למשתכן" ● יותר מ-20 אלף משקי בית השתתפו בהגרלת מחיר למשתכן שפורסמה בספטמבר, מתוכם יש 3,316 זוכים

אליזבת וורן  / צילום:   Shutterstock

וורן: "מאמץ אידיאולוגי בוטה של ממשל טראמפ להסיח את הדעת מכשלונותיו במזה"ת"

המתמודדים הדמוקרטים המובילים במירוץ לנשיאות ממחזרים עמדות ותיקות ● וורן: "עוד ניסיון אידיאולוגי בוטה של ממשל טראמפ כדי להסיח הדעת מכשלונותיו במזה"ת" ● ביידן: "הצהרת פומפיאו פוגעת בדיפלומטיה ומרחיקה אותנו מפתרון של שתי מדינות" ● אייפ"ק: אין לנו עמדה בסוגיית ההתנחלויות

פקקים בנתיב פלוס - נתיב הקארפול הראשון / צילום: שלומי יוסף

פרויקט "דרך ערך" חוזר: נהגים שיפחיתו שימוש ברכבם הפרטי יתוגמלו ע"י המדינה

המאמצים להוריד את העומס הקשה בכבישים נמשכים והפעם הגיע תורו של החיזוק החיובי • כיצד זה יעבוד ומי יכול להשתתף בפרויקט? "גלובס" עושה סדר

עובד חברת החשמל על מנוף / צילום: תמר מצפי

תעריף החשמל צפוי לרדת ב-4% החל מה-1 בינואר

כפי שנחשף ב"גלובס", התעריף צפוי לרדת בעיקר כתוצאה מירידה בעלויות הדלקים המשמשים לייצור חשמל ובראשם הפחם והגז הטבעי ● ההחלטה על ההורדה כפופה לשימוע ציבורי

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

המסחר בת"א ייפתח על רקע השיאים בניו יורק וחששות הסחר

מגזר התקשורת ימשיך לרכז עניין על רגע הזינוקים במניות הסלולר אתמול ● דיווחים פסימיים בנוגע לאפשרות השגת הסכם בין ארה"ב לסין הקשו אתמול על המדדים בניו יורק, שהסתפקו בעליות מזעריות

אפי נוה צילום: איל יצהר

התנועה לחופש המידע תומכת באפי נוה: "ביהמ"ש פוגע בזכויות הנאשמים לקבל מידע"

התנועה מבקשת להצטרף לעתירה בג"ץ שהגישו אפי נוה וזוגתו נגד ההחלטה שלא למסור להם מידע שלטענתם יכול לבסס את טענתם לאכיפה בררנית • לטענת התנועה, "מדובר בתקלה חמורה שמתרחשת בעידוד המדינה"

מונית של גט / צילום: צילומים:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

גט מודיעה על סגירת ג'ונו ועל שיתוף פעולה עם ליפט

גט הודיעה היום על סגירת הפעילות של שירות הנסיעות השיתופיות שלה בארה"ב, שנרכשה תמורת 200 מיליון דולר ב-2017 ● שיתוף הפעולה עם ליפט ייכנס לתוקף ב-2020 ויאפשר ללקוחות העסקיים של גט להזמין נסיעה שיתופית של ליפט

שדרות ירושלים / צילום: כדיה לוי

עם חלון ראווה לסלון: עד שהרכבת הקלה תגיע, ביפו הופכים חנויות נטושות לדירות מגורים

בהיעדר קונים, בעלי חנויות בשדרות ירושלים מפנים עסקים ומשכירים אותן למגורים ● "יפו היא חצר אחורית, לאף אחד לא אכפת", מספר אחד מבעלי החנויות בשדרה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ האמריקאי מייק פומפיאו / צילום: ג'ים יאנג, רויטרס

מזכיר המדינה האמריקאי פומפיאו: "ההתנחלויות לא מפרות את החוק הבינלאומי"

כתגובה להחלטת בית הדין האירופי לסמן מוצרים המיוצרים בהתנחלויות, מייק פומפיאו הודיע היום כי ארה"ב מרככת את עמדתה ביחס להתנחלויות ישראליות בגדה המערבית ● מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס ברביעי הקרוב לדיון בעקבות הצהרת ארה"ב

חמאה  /צילום: שני מוזס

משבר החמאה בדרך לפתרון? אלו שתי ההצעות שעל הפרק

גורמים המקורבים למגעים טוענים כי בימים הקרובים צפוי להתקיים דיון בזק במשרד ראש הממשלה בנושא ● שתי ההצעות שעומדות על הפרק: צו שעה שיאפשר יבוא חמאה פטור ממכס למשך חצי שנה, או פתיחת מכסת יבוא פטורה של 5,000 טונות

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן / צילום: לע"מ, קובי גדעון

שינו את הטון: לאחר פגישה בין ליברמן לרה"מ, בליכוד התחילו לפרגן

לאחר שהפגישה בין ליברמן לראש הממשלה הסתיימה בצורה חיובית, דיברו הבוקר מספר שרי ליכוד בכלי התקשורת ופרגנו לראש ישראל ביתנו במילים חמות ● ליברמן, כך מסתמן, מתפקד כמתווך בין נתניהו לגנץ

יאיר לפיד/ צילום:  Shutterstock  א.ס.א.פ קריאטיב

לפיד: "דברי נתניהו על הערבים הם גזענות בלתי נסלחת"

ח"כ יאיר לפיד בישיבה של סיעת כחול לבן: "אם יקרה משהו למי מהיושבים פה בחדר, שיידע שזה ביבי. הוא מוביל לאלימות" ● יו"ר כחול לבן בני גנץ: ניהול מו"מ פוליטי אל מול הליכוד "שקול לדיבור עם הקיר"