גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

צרות לפרקליטות? כשניר ברקת וקובי כחלון עלו על דוכן העדים במשפטו של רונאל פישר

בעדויות שמסרו ברקת, כחלון ואחרים באחרונה בביהמ"ש התגלו אי-התאמות ביחס לגרסותיהם הקודמות ולאישום בפרשת פישר, העוסק ביאיר ביטון, בעלי חברת ב.יאיר, ובקובי כחלון, אחיו של שר האוצר ומי שכיהן כסגן ראש עיריית ירושלים ● האם התזה של הפרקליטות עלולה לקרוס נוכח "הגרסאות המשתנות" של העדים?

קובי כחלון וניר ברקת / צילומים: איל יצהר
קובי כחלון וניר ברקת / צילומים: איל יצהר

האם האישום נגד עורך הדין המוכר רונאל פישר ונגד בעליה של חברת הנדל"ן ב.יאיר, יאיר ביטון - שזכה לכינוי "פרשת קובי כחלון" במסגרת פרשת רונאל פישר - בדרך לקרוס? העדים הרלוונטיים לפרשה זו סיימו את עדותם בשבוע שעבר, ומעדותיהם מצטיירת תמונה שונה מזו ששרטטה הפרקליטות בכתב האישום. 

15 אישומים מפורטים בכתב האישום שהוגש נגד פישר; עו"ד  רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל-אביב; ביטון ונאשמים נוספים (ביטון ודוד נאשמים רק בחלק קטן מהם). במרבית האישומים מואשם פישר כי קשר קשר עם רב-פקד ערן מלכה, שבמסגרתו העביר לו קצין המשטרה לשעבר, שלא כדין, מידע מחקירות סמויות וגלויות על לקוחות ומכרים של פישר. לפי האישום, מידע זה הועבר בחלקו לצדדים שלישיים בעבור תשלום, שבו התחלקו פישר ומלכה, או בתמורה לכך שישכרו את שירותיו של פישר. בהתאם, פישר מואשם בלקיחת שוחד בתמורה לסגירת חקירות משטרתיות ולמסירת מידע על חקירות לנחקר וכן בעבירות שיבוש ועבירות נוספות. מלכה, שהפך לעד מדינה בפרשה, הודה במסגרת הסדר טיעון בחלק מעובדות כתב האישום, ונשלח ל-8 שנות מאסר. 

רונאל פישר / צילום: רפי קוץ

האישום השישי בכתב האישום מופנה נגד פישר ונגד ביטון, שזכה לכינוי "פרשת קובי כחלון", על-שמו של אחיו של שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון. לטענת הפרקליטות, פישר הדליף לביטון מידע שקיבל ממלכה על עצם חקירתו הצפויה של כחלון ועל מועדה. זאת, בעת שכחלון כיהן כמחזיק תיק התכנון בעיריית ירושלים וכסגנו של ראש העיר דאז, ניר ברקת. במסגרת החקירה נבדקו חשדות למרמה של קבלנים כלפי עיריית ירושלים. 

לטענת הפרקליטות, לאחר שקיבל את המידע מפישר, נפגש ביטון עם כחלון והציע לו כי יסייע לסגור את התיק נגדו תמורת תשלום של עשרות אלפי שקלים, תוך שהוא ממליץ לו על עורך דין או על עורכת דין בעל ותק של 30 שנה בפרקליטות שיסייעו לו בכך. 

אלא ששלב ההוכחות במשפט המתנהל בימים אלה מעורר קשיים בתזה של הפרקליטות שהופיעה בכתב האישום. כך, למשל, עמוס ברוך, שבביתו נערכה הפגישה בין כחלון לביטון שבה לכאורה העלה האחרון את ההצעה לסגירת התיק, העיד בשבוע שעבר כי ביטון הציע לכחלון בפגישה ייעוץ משפטי בלבד. בנוסף, מלכה, עד המדינה בפרשה, טען כי שוחח עם פישר על מועד חקירתו של כחלון רק יום אחד לפני החקירה, כשבאותו מועד כחלון כבר היה מודע בעצמו למועד חקירתו והפגישה בינו לבין ביטון נערכה יום קודם. 

במהלך עדותיהם של המעורבים בפרשה, ביקשה המדינה להכריז על שניים מהעדים המרכזיים, כחלון וברוך, כעדים עוינים. עניין זה מלמד בפני עצמו כי עדותם של השניים לא תאמה את שציפתה לו הפרקליטות, ומבליט את מצוקתה של הפרקליטות ביחס לאישום הנוגע ל"פרשיית קובי כחלון".

בית המשפט הכריז על קובי כחלון כעד עוין, מה שאיפשר לנציגי הפרקליטות לחקור אותו בחקירה נגדית וקשוחה יותר, ואף יאפשר לתביעה לטעון בסיכומיה כי יש להעניק משקל רב יותר להודאה שנתן כחלון במסגרת חקירתו במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לפני עדותו בבית המשפט. עם זאת, בית המשפט דחה את הבקשה להכריז על עמוס ברוך, המתווך בפגישה, כעד עוין. 

מנגד, ניצבת בעיקר עדותו של ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד ברשימת הליכוד לכנסת הקרובה, ניר ברקת, התומכת בנטען בכתב האישום. אולם גם בה התגלו אי-אילו סדקים שיכולים לסייע להגנה. 

העדויות הנוגעות לאישום בפרשיית קובי כחלון

1. גרסת המדינה: הצעה מגונה

באישום האישי בפרשת פישר, המכונה "פרשיית קובי כחלון", מואשמים פישר וביטון בעבירות של שיבוש מהלכי משפט. בנוסף, מואשם פישר בעניין זה בעבירות של מרמה והפרת אמונים וגילוי בהפרת חובה. 

תחילתה של הפרשייה בחקירה שניהלה המשטרה, שעניינה חשדות לשימוש במסמכים מזויפים במטרה לקבל היתר בנייה בנכס של מקרקעי ישראל. במסגרת החקירה נחקר באזהרה גם כחלון, אחיו של השר כחלון. כחלון האח היה באותה תקופה יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים, סגנו של ברקת וחברו הקרוב. מלכה היה הקצין הממונה על חקירתו של כחלון, שהסתיימה בלא כלום כשהתיק נגד כחלון נסגר מחוסר בראיות.
לפי כתב האישום שהוגש במאי 2015, עוד בטרם נקרא כחלון לחקירה, מלכה הדליף לפישר את מועד חקירתו הצפויה של כחלון.

עוד עולה מהאישום כי מלכה בירר עם פישר "האם יש לנו דרך להגיע לכחלון" (לכאורה כדי להציע לכחלון את סגירת התיק נגדו תמורת כסף); ונוכח זאת, פנה פישר לביטון וביקש ממנו כי ישוחח עם כחלון על הפרשה. בכתב האישום צוין כי כחלון זומן לחקירתו כשבוע לפני מועדה המתוכנן, אך שהוא לא סיפר על זימונו לאיש. 

באחד מימי שבת בתחילת ספטמבר 2012, יומיים לפני חקירתו הצפויה במשטרה, ערך כחלון שתי פגישות שתוכנן קריטי על-מנת להוכיח את האישום: פגישה אחת עם ביטון נערכה בשעות אחה"צ, בביתו של חברו, ברוך, שבה סיפר ביטון לכחלון, לפי האישום, על מועד חקירתו הצפוי והציע את סגירת התיק תמורת תשלום; ופגישה שנייה נערכה בשעות הערב בביתו של מי שכיהן אז כראש עיריית ירושלים וכיום ניצב במקום ה-9 ברשימת "הליכוד" לכנסת הקרובה, ברקת. בפגישה זו, טוענת הפרקליטות, סיפר כחלון לברקת על ההצעה לסגירת התיק, שקיבל מספר שעות מוקדם יותר מביטון. 

הפגישה הראשונה בין ביטון לכחלון מתוארת בכתב האישום באופן הבא: בשעות אחר הצהריים בשבת הגיע ביטון לביתו של ברוך, שכנו של ביטון בשכונת בית הכרם בירושלים וחברו של כחלון. ביטון, לפי האישום, ביקש מברוך שיפגיש בינו לבין כחלון בתואנה כי כחלון "מצוי בבעיה ויש לעזור לו". בפגישה סיפר ביטון לכחלון כי הוא שמע שהוא עתיד להיחקר בעוד יומיים. 

ביטון, לפי האישום, המליץ לכחלון על עורך דין או עורכת דין בעל ותק של 30 שנה בפרקליטות, שיכולים להוציא אותו מהתסבוכת. זאת, בתמורה לתשלום סכום של עשרות אלפי דולרים. כחלון סירב להצעה והופתע כי הודלף דבר חקירתו, שעליה כבר ידע, מאחר שהוא קיבל אליה זימון שבוע קודם לכן. 

לפי כתב האישום, יומיים לאחר הפגישות עם ביטון וברקת, הגיע כחלון למשרדי להב 433 במשטרה על-מנת להיחקר, בהתאם לזימון שקיבל. טרם מסירת גרסתו, ביקש כחלון לשוחח עם המפקד במקום, ולפיכך ניגש אליו מלכה והציג עצמו כמפקד וכמי שאחראי על החקירה. כחלון גולל בפני מלכה את דבר ההצעה החשודה שקיבל מביטון. מלכה מצדו אמר לו כי ההצעה נשמעת לו כהפניה לגיטימית לייעוץ משפטי, וכי יפעל בעניין כפי שנראה לו לנכון. לאחר מכן, הורה מלכה להמשיך את חקירתו של כחלון.

2. עדותו של ערן מלכה

מלכה, עד המדינה בתיק, העיד בנוגע לפרשת כחלון בפברואר 2017. אמנם, מלכה הודה כי מראשית החקירה שבמסגרתה נבדקו חשדות למרמה של קבלנים כלפי עיריית ירושלים, הוא חלק את פרטי החקירה עם פישר. "מבחינתי זה היה ברמה החברית לגמרי של שני חברים שמספרים אחד לשני מה היה להם בעבודה", העיד. "נכון שזה לא היה בסדר, והייתי קצין משטרה, אבל הרגשתי די חופשי לספר לו על הכול. בהמשך החקירה עלה שמו של כחלון כמי שנותן היתרים פסולים בשל קשריו עם אותם קבלנים, וגם על כך סיפרתי לפישר". 

מלכה ביקש להדגיש כי זימונו של כחלון לחקירה לא היה סודי, כפי שגם טוענת הפרקליטות בעצמה. אולם עוד העיד כי בניגוד לנטען באישום, כחלון זומן לחקירה באמצעות פקס שנשלח לעירייה, ועובדי עירייה רבים נחשפו לעניין, מה שהעמיד בסימן שאלה את תזת הפרקליטות, שלפיה היה זה פישר שהדליף לביטון על עצם החקירה ומועדה. 

עוד העיד מלכה כי לילה לפני חקירתו של כחלון, הוא שוחח עם פישר שסייע לו בעניין אישי ובסיום השיחה סיפר לפישר כי חקירת כחלון מתוכננת למחרת. כלומר, מדבריו של מלכה עולה כי הוא סיפר לפישר על מועד חקירתו של כחלון רק לאחר פגישת כחלון-ביטון ביום שבת, יומיים לפני חקירתו. זאת, בניגוד לתיאור בכתב האישום, שלפיו פגישת כחלון-ביטון נערכה רק אחרי שמלכה ופישר שוחחו על חקירת כחלון הצפויה.

3. עדותו של קובי כחלון

בעדותו של כחלון בבית המשפט בשבוע שעבר, אמר אחיו של שר האוצר כי הוא לא זוכר שביטון אמר לו שהוא יכול לסייע לו גם באמצעות עורך דין (פישר לכאורה), אלא רק באמצעות עורכת דין ותיקה מהפרקליטות (רות דוד לכאורה). כלומר, לפי עדות כחלון, לא הוצע לו להשתמש בשירותיו של פישר, אלא בשירותיה של דוד שאינה מואשמת בפרשיית כחלון. בעדותו במח"ש, לעומת זאת, אמר כחלון את מה שנטען באישום, שלפיו הוצע לו להשתמש בשירותיהם של עורך דין או עורכת דין. בעקבות סתירה זו, הסכים בית המשפט לבקשתו של עו"ד דן בהט מפרקליטות המדינה, והכריז על כחלון כעד עוין לפרשת התביעה. 

על הדברים שאמר לו ביטון בפגישתם, העיד כחלון: "הוא אמר לי: ‘יש עורכת דין של 30 שנה בפרקליטות, והיא תעזור לך’. אני בטוח שיאיר (ביטון) לא רצה את הכסף ולא צריך את הכסף. מבחינתו זה נראה תמים, מבחינתי זה נראה איום - שמידע כזה (על החקירה הצפויה, מ’ ב’) יגיע החוצה", אמר כחלון, שדחה את ההצעה של ביטון. 

אלא שבחקירה הנגדית על-ידי בא-כוחו של ביטון, עו"ד איתן פלג, התגלה כי כחלון כלל לא משוכנע שהצעת ביטון פלילית. עו"ד פלג טען כי ביטון הציע לכחלון עורכת דין שתייצג אותו ולא הצעה לסגירת תיק תמורת כסף. כחלון אישר שהוא אינו יכול לשלול כי מדובר בהצעה לגיטימית של אדם שרצה לעזור לו. "אני לא יכול לשלול כלום. זו אחת מהאפשרויות", אמר.

4. עדותו של עמוס ברוך

ברוך, האיש שתיווך בין ביטון לכחלון ושבביתו נערכה הפגישה בין השניים מסר את עדותו בבית המשפט בשבוע שעבר וצינן גם הוא את החומרה שיוחסה לפגישת ביטון-כחלון. לדברי ברוך, שכנו של ביטון וחברו של כחלון, עוד לפני הפגישה הוא הבין כי ייתכן שהאחרון עומד להיחקר. "קובי (כחלון) היה אצלי במרפסת כמה שבועות לפני כן ואמר לי שיש דיבורים עליו", העיד ברוך, "והבנתי מרכילויות בפרלמנט שיש לנו בשכונה בימי שישי, שיש דיבורים על אי-סדרים בעירייה, שהשם של כחלון נקשר אליהם. 

"יאיר (ביטון) הגיע אליי הביתה ושאל אותי אם אני יודע שיש איזושהי בעיה עם כחלון. אחרי זה הוא אמר לי שהוא יכול לארגן לכחלון ייעוץ משפטי. ואז טלפני לקובי והזמנתי אותו". כלומר, לפי עדות ברוך, הצעתו של ביטון הייתה לסייע לכחלון בייעוץ משפטי ותו לא. זאת, בניגוד לתיאור באישום, שלפיו ביטן הציע לכחלון סגירת תיק עבור כסף.
בתגובה לעדותו של ברוך ציינה התביעה כי עדותו במח"ש הייתה שונה מעדותו בבית המשפט, ולכן ביקש להכריז עליו כעד עוין. בהחלטתו הדוחה את הבקשה, מתח בית המשפט ביקורת מרומזת על חוקרי מח"ש. "יש להכריע אם זימונו של כחלון לביתו של ברוך נועדה לסייע לו לקבל ייעוץ משפטי. אולם, לא מצאתי שנשאלה על-ידי החוקרים שאלה ישירה ונקודתית לגבי פשר אותה עזרה" קבע. "בהיעדר שאלה ישירה, אין מקום להכריז על ברוך כעד עוין".

5 עדותו של ניר ברקת

העדות היחידה שתומכת כמעט במלואה בטענות שנכללו באישום היא עדותו של ניר ברקת, שאל ביתו הגיע כחלון יחד עם אשתו מספר שעות לאחר הפגישה עם ביטון. 

בעדות שמסר בשבוע שעבר, אמר ברקת כי "יום אחד כחלון מתקשר אליי ומבקש לפגוש אותי דחוף. הוא הגיע עם אשתו אלי הביתה. הוא היה לבן כסיד, ושיתף אותי שקיבל הצעה על-סך 50 אלף דולר או שקל - לא זוכר בדיוק - בשביל 'להוריד' חקירה שמתנהלת נגדו. הופתעתי. הוא העביר לי את התחושה שיש תיק שהוא ודאי לא רואה בעצמו אשם בו, ושמנסים לסחוט ממנו כספים כדי להוריד את התיק. התרשמתי שמנסים לתפור לקובי תיק".

ברקת ציין כי "בו במקום הרמתי טלפון למפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב מני יצחקי, ועדכנתי אותו על ההצעה. בנוסף, עדכנתי את אמנון מרחב, היועץ המשפטי בעירייה. היה לי ברור שקובי הוא איש ישר ושאי-שאפשר לעבור על ההצעה הזאת לסדר היום. הרגשתי שהוא במצוקה. יצחקי אמר לי ‘טוב שהתקשרת’, ונתן לי טלפון של חוקר להב 433, אותו נתתי לקובי". 

עם זאת, גם בעדות ברקת בבית המשפט התעוררו אי-אילו סדקים, שהעיקרי ביניהם נגע לכך שבעדות שמסר במח"ש, שנתיים לאחר אירועי הפרשה, הוא לא ציין שמי שהציע לכחלון את הצעת סגירת התיק היה ביטון; ואילו בעדותו בשבוע שעבר ציין ברקת כי כחלון סיפר לו כבר בפגישתם שביטון הוא המציע. 

"כשנתתי עדות לא זכרתי בדיוק מי נתן לו את ההצעה, אבל לאחר זמן הזיכרון שלי היה שיאיר ביטון נתן לו את ההצעה", ציין ברקת. בתגובה שאל פלג: "כלומר עברו ארבע שנים והזיכרון שלך השתפר?"; וברקת השיב: "ככה זה היה לזכרוני". עו"ד פלג הקשה: "הודעת למח"ש או לפרקליטות על הזיכרון הזה שהתעורר בך"; וברקת השיב: "זה לא נראה לי מהותי". עו"ד פלג לא הרפה ושאל: "יש הצעה שאתה חושב שנודף ממנה אבק פלילי, ואתה לא חושב שזה מהותי להגיד למח"ש מי יזם אותה?", וברקת השיב: "אני לא זוכר". 

נקודה נוספת שעליה התעכב עו"ד פלג נוגעת לעדות ברקת, שלפיה הוא מסר לכחלון את מספר הטלפון של חוקר המשטרה שאותו מסר לו יצחקי. עניין זה לא הופיע בעדותו במח"ש וגם לא בעדותו של כחלון בבית המשפט. בנוסף, מעדותו של ברקת עלה כי הוא הוא לא זכר אם וידא שכחלון אכן התקשר למספר שהעביר לו.

עו"ד פלג פנה לברקת ושאל: "הפגישה התקיימה ככל הנראה בשבת, וכחלון הגיע לחקירה ביום שני. זה לא שחלפו חודשיים. רק יום אחד. אתה רוצה להגיד לי שלא בדקת שהוא מילא אחר ההנחיה שקיבלת ממפקד המחוז? אני אומר לך שזה נראה לא סביר שתשכח דבר כזה"; על-כך השיב ברקת: "היה ידוע לי שהוא פנה למשטרה ונתן עדות. אני לא צריך להיכנס לחקירות מעבר לכך, ואני גם לא זוכר יותר". 

עו"ד פלג ניסה לעמת את ברקת עם טענתו, שלפיה הוא אינו יכול לשלול אפשרות שההצעה של ביטון לכחלון הייתה הצעה לייצוג משפטי גרידא. "הוא לא העלה את זה בפנייך?", שאל את ברקת שהשיב: "לא. הוא היה נסער מאוד". 

בהמשך טען עו"ד פלג כי גם מפקד המחוז דאז, יצחקי, לא קיבל את הרושם כי ההצעה לכחלון הייתה חמורה במיוחד. "יצחקי אמר במח"ש שהוא לא בטוח שהציעו שוחד לכחלון... הוא מתאר את השיחה בצבעים הרבה פחות בוהקים וברורים ממה שאתה זוכר", טען עו"ד פלג. 

ברקת השיב לו: "לא כל יום סגניי מבקשים ממני עצה מה לעשות בעניינים כאלה. יכול להיות שמבחינת מפקד המחוז זו לא סתירה, אולי הוא מכיר יותר פניות כאלה. מבחינתי זה היה חריג". 

*** חזקת החפות: רונאל פישר, יאיר ביטון ויתר הנאשמים בפרשה הם בגדר נאשמים בלבד. הם לא הורשעו בכל עבירה, ועל כן הם זכאים ליהנות מחזקת החפות. 

עוד כתבות

הרשי פרידמן / צילום: תמר מצפי

אזורים ריט בדרך לבורסה: ביקושים של 285 מיליון שקל ממוסדיים

בהודעה לבורסה אמש עדכנה אזורים כי היא תשקיע כ-260 מיליון שקל בהון של אזורים ריט, שתונפק לפי שווי חברה של כ-220 מיליון שקל

בני גנץ / צילום: שלומי יוסף

מאחורי הזגזוג: מה גרם לבני גנץ לשנות את עמדתו בנוגע לבקעת הירדן ותוכנית השלום?

ח"כ גנץ סבר תחילה שפרסום התכנית השלום בזמן בחירות נחשב התערבות בוטה בפוליטיקה הישראלית ואף הצהיר כך, אולם לפני יומיים שינה את דעתו ● מן העובדה שגנץ שינה את דעתו אפשר היה להבין כי הוא מניח שתוכנה של התכנית אינו מזיק לו מבחינה פוליטית

המלכה אליזבט ובנה הנסיך צ'ארלס/  צילום: רויטרס  Agustin Marcarian

זה לא הכס, זה הכסף: הארי ומייגן לא לבד - כמה שווים בתי המלוכה באירופה ואיפה נרשמו הסקנדלים הגדולים

פרישתם של הנסיך הארי ומייגן מרקל מחובותיהם המלכותיות והדיון על הכספים שהם צריכים לקבל (ולהחזיר) הסיטו את הווילון מעל התחום המוצנע של שוויים הכלכלי של בתי המלוכה האירופיים. איזה מלך משלם מיסים ולמי יש פטור, מי מתנהל בשקיפות ומיהם שיאני השכר?

לוגו GETT גט טקסי

רווח תפעולי? ל-Gett יש דרך מעניינת להסתכל על המציאות

חברת Gett (גט) הודיעה שהיא עברה לרווחיות תפעולית, אבל מה מסתתר באותיות הקטנות?

ד"ר ריי ביטון / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

"יש אנשים שיכולים לשאוב כוח מהסיפור שלי"

ד"ר ריי ביטון התגברה על אינספור מכשולים שעמדו בדרכה להיות רופאה ● עכשיו היא מובילה את התארגנות המתמחים

עולים מרוסיה מגיעים לנתב"ג בשנת 1991 / צילום: רויטרס

30 שנה חלפו מאז גל העלייה הגדול מרוסיה: כך השתנתה ישראל לבלי היכר

שלושים שנה אחרי גל העלייה הגדול מרוסיה כמעט שאין חולק על התרומה האדירה שלו להייטק, למדעים, לספורט ולתרבות הישראלית. אז למה מתלוות אליו בכל זאת גם תחושות של החמצה ופספוס?

צילום האלבום / צילום: צחי אלגיא

זמנך גָּבַר: איך נשמע האלבום החדש של אהוד בנאי?

באלבום "הולך ומתקרב" אהוד בנאי מלכד את זהויותיו המוזיקליות, מתכתב עם יצירתו וממשיך להתפתח ולהשתבח

 פרופסור ניקולס ברנס / צילום: איל יצהר

"האיום על ישראל משמעותי, אבל היכולת של ארה"ב לעזור לה נחלשה": הראיון המדאיג עם היועץ של ג'ו ביידן

פרופ' ניקולס ברנס, לשעבר תת מזכיר המדינה והיום יועץ לקמפיין של ג'ו ביידן, מודאג מהמצב במזה"ת ומבקר את המדיניות של הנשיא ● ראיון

איציק ברוך, בעלים של קבוצת יובלים / צילום: כפיר זיו

קולנוע אורות ברעננה ימכר ב-165 מיליון שקל; במקומו: פרויקט מגורים ומשרדים

חברת "רמות בעיר", בשליטת איציק ברוך וישראל לוי, חתמה על אופציה לרכישת המתחם ● התב"ע הקיימת על הקרקע, בשטח של 5.6 דונם, מיועדת למגורים, מסחר ומשרדים בשטח כולל של כ-21 אלף מ"ר

טל רז / צילום: סיון פרג'

עוזב ומוכר: טל רז מימש מניות שיכון ובינוי ב-1.3 מיליון שקל

לאחר המכירה, נותרו בידיו של רז מניות בשווי נוכחי המתקרב ל-2.5 מיליון שקל ● לפני הצטרפותו לאפקון משו"ב שימש בין היתר כמנכ"ל עיתון מעריב וכמנכ"ל כלל פיננסים

הטרדה מינית. / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

אחריות המעסיק: המעסיק מחויב לטפל תוך שבעה ימים בתלונה על הטרדה מינית

מעסיק שתחתיו יותר מ-25 עובדים מחויב לקבוע תקנון שבו יובאו עיקרי הוראות החוק בדבר הטרדה מינית ויפורטו בו דרכי הגשת תלונות

בניין אינטל / צילום : צילום: Reuters, Ronen Zvulun

אינטל עקפה את תחזיות ההכנסות והרווח ברבעון: המניה קופצת במסחר המאוחר

פעילות השבבים לחוות השרתים דחפה את אינטל להכנסות של 20 מיליארד דולר - כמיליארד דולר מעל לתחזיות האנליסטים ● ההכנסות הרבעוניות משקפות צמיחה של 8% לעומת הרבעון המקביל, הרווח הנקי עלה ב-1% • מובילאיי סיימה את 2019 עם הכנסות של 879 מיליארד דולר וצמיחה של 26%

בייג'ינג, סין / צילום: Jason Lee, רויטרס

נעילה שלילית בוול סטריט בעקבות דיווח על מקרה שני בארה"ב של הידבקות בווירוס קורונה הקטלני

ארגון הבריאות העולמי מסר היום שהתפשטות וירוס הקורונה עדיין לא מהווה "מצב חירום עולמי" ● למרות זאת נגיף הקורונה מתפשט בסין במהירות, ועל פי דיווחים רשמיים במדינה מניין המתים עומד כבר על 26 ● אינטל היכתה את התחזיות והמניה זינקה בכ-8.3%

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

"הבשורות" של נחום ביתן: במגעים עם עדי צים לקבלת הלוואת ענק

בעל השליטה ביינות ביתן שנקלע לקשיים בישר הערב במכתב לעובדים כי בקרוב צפויות בשורות טובות לחברה. ל"גלובס" נודע כי מדובר במגעים עם חברת המימון החוץ בנקאי של עדי צים בתיווך רוסאריו קפיטל

בני גנץ, פודקאסט לשבת / איור: גיל ג'יבלי, גלובס

פרוזן פודקאסט: המלצות האזנה לסוף שבוע קר במיוחד

גם את הסופ"ש הקרוב נבלה בין שמיכת הפוך לתנור הסלילים • בכדי לחמם את הנשמה והגוף שימו אזניות ותהנו מהפודקאסטים של "גלובס" שעשו את השבוע ● האזינו

בית הדין הרבני בתל אביב. / צילום: תמר מצפי

ביהמ"ש למשפחה: בגידה ממושכת של האישה אינה עילה לחלוקת רכוש לא שוויונית

בזמן שמערכת המשפט מחכה לדיון הנוסף של העליון בהלכת "פס"ד הבוגדת", צדדים לסכסוכי גירושים מנסים לזכות בנתח גדול יותר מהרכוש בטענה לבגידה ● והפעם: שופטת ביהמ"ש למשפחה מירב אליהו דחתה בקשת בעל לשנות את חלוקת הרכוש מאחר שאשתו בגדה בו במשך 20 שנה

סוחרי מניות בבורסת ניו יורק  / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

עונת הדוחות בוול סטריט מעלה הילוך: האם השוק באמת יקר מדי?

נכון לתחילתה של עונת הדוחות לרבעון הרביעי של 2019, כ-10% מהחברות הנכללות במדד S&P 500 דיווחו על תוצאות כספיות הגבוהות בממוצע בכ-1% מעל לציפיות המוקדמות - כך שבינתיים מסתמנת עונה זו כחלשה מהממוצע ● במבט לשנה הקרובה, יש פער משמעותי בין הציפיות מכיוון המיקרו לציפיות מכיוון המאקרו

יו"ר כחול לבן, בני גנץ / צילום: דוברות כחול לבן, יח"צ

כחול לבן: עדיין לא החלטנו אם להיענות להזמנת הבית הלבן

בהודעת הבית הלבן אתמול נכתב ששני הצדדים כבר הסכימו לבוא, אולם בכחול לבן הבינו היום שמדובר בהפקה שנועדה לשרת את נתניהו וחוששים ממופע ראווה גדול למען ראש הממשלה המכהן אשר יציג את בני גנץ ככינור שני

נוא ג'השאן / צילום: איל יצהר

"בישראל העסקת מיעוטים מכוונת רק לבעלי מוגבלויות, וחבל"

פורטפוליו עם נוא ג'השאן בטשון, מנכ"לית קו אימפקט, ארגון המתמקד בתעסוקת עובדים ערבים במגזר העסקי הפרטי ● על הילדות בבית שוויוני, על השאיפות ועל הקושי למצוא עבודה או אפילו התמחות רק בגלל ההשתייכות המגזרית

אופל גרנדלנד / צילום: יח"צ

דור ביניים חביב: הקרוס-אובר של אופל הוא רק שלב בדרך לדגמי 2020

הקרוס-אובר של אופל שנחת בישראל בסוף 2019 שומר על עיצוב אטרקטיבי ותא נוסעים שימושי בתוספת של מערכת הנעה חסכונית, אם תמצאו סולר מוזל