גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

צרות לפרקליטות? כשניר ברקת וקובי כחלון עלו על דוכן העדים במשפטו של רונאל פישר

בעדויות שמסרו ברקת, כחלון ואחרים באחרונה בביהמ"ש התגלו אי-התאמות ביחס לגרסותיהם הקודמות ולאישום בפרשת פישר, העוסק ביאיר ביטון, בעלי חברת ב.יאיר, ובקובי כחלון, אחיו של שר האוצר ומי שכיהן כסגן ראש עיריית ירושלים ● האם התזה של הפרקליטות עלולה לקרוס נוכח "הגרסאות המשתנות" של העדים?

קובי כחלון וניר ברקת / צילומים: איל יצהר
קובי כחלון וניר ברקת / צילומים: איל יצהר

האם האישום נגד עורך הדין המוכר רונאל פישר ונגד בעליה של חברת הנדל"ן ב.יאיר, יאיר ביטון - שזכה לכינוי "פרשת קובי כחלון" במסגרת פרשת רונאל פישר - בדרך לקרוס? העדים הרלוונטיים לפרשה זו סיימו את עדותם בשבוע שעבר, ומעדותיהם מצטיירת תמונה שונה מזו ששרטטה הפרקליטות בכתב האישום. 

15 אישומים מפורטים בכתב האישום שהוגש נגד פישר; עו"ד  רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל-אביב; ביטון ונאשמים נוספים (ביטון ודוד נאשמים רק בחלק קטן מהם). במרבית האישומים מואשם פישר כי קשר קשר עם רב-פקד ערן מלכה, שבמסגרתו העביר לו קצין המשטרה לשעבר, שלא כדין, מידע מחקירות סמויות וגלויות על לקוחות ומכרים של פישר. לפי האישום, מידע זה הועבר בחלקו לצדדים שלישיים בעבור תשלום, שבו התחלקו פישר ומלכה, או בתמורה לכך שישכרו את שירותיו של פישר. בהתאם, פישר מואשם בלקיחת שוחד בתמורה לסגירת חקירות משטרתיות ולמסירת מידע על חקירות לנחקר וכן בעבירות שיבוש ועבירות נוספות. מלכה, שהפך לעד מדינה בפרשה, הודה במסגרת הסדר טיעון בחלק מעובדות כתב האישום, ונשלח ל-8 שנות מאסר. 

רונאל פישר / צילום: רפי קוץ

האישום השישי בכתב האישום מופנה נגד פישר ונגד ביטון, שזכה לכינוי "פרשת קובי כחלון", על-שמו של אחיו של שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון. לטענת הפרקליטות, פישר הדליף לביטון מידע שקיבל ממלכה על עצם חקירתו הצפויה של כחלון ועל מועדה. זאת, בעת שכחלון כיהן כמחזיק תיק התכנון בעיריית ירושלים וכסגנו של ראש העיר דאז, ניר ברקת. במסגרת החקירה נבדקו חשדות למרמה של קבלנים כלפי עיריית ירושלים. 

לטענת הפרקליטות, לאחר שקיבל את המידע מפישר, נפגש ביטון עם כחלון והציע לו כי יסייע לסגור את התיק נגדו תמורת תשלום של עשרות אלפי שקלים, תוך שהוא ממליץ לו על עורך דין או על עורכת דין בעל ותק של 30 שנה בפרקליטות שיסייעו לו בכך. 

אלא ששלב ההוכחות במשפט המתנהל בימים אלה מעורר קשיים בתזה של הפרקליטות שהופיעה בכתב האישום. כך, למשל, עמוס ברוך, שבביתו נערכה הפגישה בין כחלון לביטון שבה לכאורה העלה האחרון את ההצעה לסגירת התיק, העיד בשבוע שעבר כי ביטון הציע לכחלון בפגישה ייעוץ משפטי בלבד. בנוסף, מלכה, עד המדינה בפרשה, טען כי שוחח עם פישר על מועד חקירתו של כחלון רק יום אחד לפני החקירה, כשבאותו מועד כחלון כבר היה מודע בעצמו למועד חקירתו והפגישה בינו לבין ביטון נערכה יום קודם. 

במהלך עדותיהם של המעורבים בפרשה, ביקשה המדינה להכריז על שניים מהעדים המרכזיים, כחלון וברוך, כעדים עוינים. עניין זה מלמד בפני עצמו כי עדותם של השניים לא תאמה את שציפתה לו הפרקליטות, ומבליט את מצוקתה של הפרקליטות ביחס לאישום הנוגע ל"פרשיית קובי כחלון".

בית המשפט הכריז על קובי כחלון כעד עוין, מה שאיפשר לנציגי הפרקליטות לחקור אותו בחקירה נגדית וקשוחה יותר, ואף יאפשר לתביעה לטעון בסיכומיה כי יש להעניק משקל רב יותר להודאה שנתן כחלון במסגרת חקירתו במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לפני עדותו בבית המשפט. עם זאת, בית המשפט דחה את הבקשה להכריז על עמוס ברוך, המתווך בפגישה, כעד עוין. 

מנגד, ניצבת בעיקר עדותו של ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד ברשימת הליכוד לכנסת הקרובה, ניר ברקת, התומכת בנטען בכתב האישום. אולם גם בה התגלו אי-אילו סדקים שיכולים לסייע להגנה. 

העדויות הנוגעות לאישום בפרשיית קובי כחלון

1. גרסת המדינה: הצעה מגונה

באישום האישי בפרשת פישר, המכונה "פרשיית קובי כחלון", מואשמים פישר וביטון בעבירות של שיבוש מהלכי משפט. בנוסף, מואשם פישר בעניין זה בעבירות של מרמה והפרת אמונים וגילוי בהפרת חובה. 

תחילתה של הפרשייה בחקירה שניהלה המשטרה, שעניינה חשדות לשימוש במסמכים מזויפים במטרה לקבל היתר בנייה בנכס של מקרקעי ישראל. במסגרת החקירה נחקר באזהרה גם כחלון, אחיו של השר כחלון. כחלון האח היה באותה תקופה יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים, סגנו של ברקת וחברו הקרוב. מלכה היה הקצין הממונה על חקירתו של כחלון, שהסתיימה בלא כלום כשהתיק נגד כחלון נסגר מחוסר בראיות.
לפי כתב האישום שהוגש במאי 2015, עוד בטרם נקרא כחלון לחקירה, מלכה הדליף לפישר את מועד חקירתו הצפויה של כחלון.

עוד עולה מהאישום כי מלכה בירר עם פישר "האם יש לנו דרך להגיע לכחלון" (לכאורה כדי להציע לכחלון את סגירת התיק נגדו תמורת כסף); ונוכח זאת, פנה פישר לביטון וביקש ממנו כי ישוחח עם כחלון על הפרשה. בכתב האישום צוין כי כחלון זומן לחקירתו כשבוע לפני מועדה המתוכנן, אך שהוא לא סיפר על זימונו לאיש. 

באחד מימי שבת בתחילת ספטמבר 2012, יומיים לפני חקירתו הצפויה במשטרה, ערך כחלון שתי פגישות שתוכנן קריטי על-מנת להוכיח את האישום: פגישה אחת עם ביטון נערכה בשעות אחה"צ, בביתו של חברו, ברוך, שבה סיפר ביטון לכחלון, לפי האישום, על מועד חקירתו הצפוי והציע את סגירת התיק תמורת תשלום; ופגישה שנייה נערכה בשעות הערב בביתו של מי שכיהן אז כראש עיריית ירושלים וכיום ניצב במקום ה-9 ברשימת "הליכוד" לכנסת הקרובה, ברקת. בפגישה זו, טוענת הפרקליטות, סיפר כחלון לברקת על ההצעה לסגירת התיק, שקיבל מספר שעות מוקדם יותר מביטון. 

הפגישה הראשונה בין ביטון לכחלון מתוארת בכתב האישום באופן הבא: בשעות אחר הצהריים בשבת הגיע ביטון לביתו של ברוך, שכנו של ביטון בשכונת בית הכרם בירושלים וחברו של כחלון. ביטון, לפי האישום, ביקש מברוך שיפגיש בינו לבין כחלון בתואנה כי כחלון "מצוי בבעיה ויש לעזור לו". בפגישה סיפר ביטון לכחלון כי הוא שמע שהוא עתיד להיחקר בעוד יומיים. 

ביטון, לפי האישום, המליץ לכחלון על עורך דין או עורכת דין בעל ותק של 30 שנה בפרקליטות, שיכולים להוציא אותו מהתסבוכת. זאת, בתמורה לתשלום סכום של עשרות אלפי דולרים. כחלון סירב להצעה והופתע כי הודלף דבר חקירתו, שעליה כבר ידע, מאחר שהוא קיבל אליה זימון שבוע קודם לכן. 

לפי כתב האישום, יומיים לאחר הפגישות עם ביטון וברקת, הגיע כחלון למשרדי להב 433 במשטרה על-מנת להיחקר, בהתאם לזימון שקיבל. טרם מסירת גרסתו, ביקש כחלון לשוחח עם המפקד במקום, ולפיכך ניגש אליו מלכה והציג עצמו כמפקד וכמי שאחראי על החקירה. כחלון גולל בפני מלכה את דבר ההצעה החשודה שקיבל מביטון. מלכה מצדו אמר לו כי ההצעה נשמעת לו כהפניה לגיטימית לייעוץ משפטי, וכי יפעל בעניין כפי שנראה לו לנכון. לאחר מכן, הורה מלכה להמשיך את חקירתו של כחלון.

2. עדותו של ערן מלכה

מלכה, עד המדינה בתיק, העיד בנוגע לפרשת כחלון בפברואר 2017. אמנם, מלכה הודה כי מראשית החקירה שבמסגרתה נבדקו חשדות למרמה של קבלנים כלפי עיריית ירושלים, הוא חלק את פרטי החקירה עם פישר. "מבחינתי זה היה ברמה החברית לגמרי של שני חברים שמספרים אחד לשני מה היה להם בעבודה", העיד. "נכון שזה לא היה בסדר, והייתי קצין משטרה, אבל הרגשתי די חופשי לספר לו על הכול. בהמשך החקירה עלה שמו של כחלון כמי שנותן היתרים פסולים בשל קשריו עם אותם קבלנים, וגם על כך סיפרתי לפישר". 

מלכה ביקש להדגיש כי זימונו של כחלון לחקירה לא היה סודי, כפי שגם טוענת הפרקליטות בעצמה. אולם עוד העיד כי בניגוד לנטען באישום, כחלון זומן לחקירה באמצעות פקס שנשלח לעירייה, ועובדי עירייה רבים נחשפו לעניין, מה שהעמיד בסימן שאלה את תזת הפרקליטות, שלפיה היה זה פישר שהדליף לביטון על עצם החקירה ומועדה. 

עוד העיד מלכה כי לילה לפני חקירתו של כחלון, הוא שוחח עם פישר שסייע לו בעניין אישי ובסיום השיחה סיפר לפישר כי חקירת כחלון מתוכננת למחרת. כלומר, מדבריו של מלכה עולה כי הוא סיפר לפישר על מועד חקירתו של כחלון רק לאחר פגישת כחלון-ביטון ביום שבת, יומיים לפני חקירתו. זאת, בניגוד לתיאור בכתב האישום, שלפיו פגישת כחלון-ביטון נערכה רק אחרי שמלכה ופישר שוחחו על חקירת כחלון הצפויה.

3. עדותו של קובי כחלון

בעדותו של כחלון בבית המשפט בשבוע שעבר, אמר אחיו של שר האוצר כי הוא לא זוכר שביטון אמר לו שהוא יכול לסייע לו גם באמצעות עורך דין (פישר לכאורה), אלא רק באמצעות עורכת דין ותיקה מהפרקליטות (רות דוד לכאורה). כלומר, לפי עדות כחלון, לא הוצע לו להשתמש בשירותיו של פישר, אלא בשירותיה של דוד שאינה מואשמת בפרשיית כחלון. בעדותו במח"ש, לעומת זאת, אמר כחלון את מה שנטען באישום, שלפיו הוצע לו להשתמש בשירותיהם של עורך דין או עורכת דין. בעקבות סתירה זו, הסכים בית המשפט לבקשתו של עו"ד דן בהט מפרקליטות המדינה, והכריז על כחלון כעד עוין לפרשת התביעה. 

על הדברים שאמר לו ביטון בפגישתם, העיד כחלון: "הוא אמר לי: ‘יש עורכת דין של 30 שנה בפרקליטות, והיא תעזור לך’. אני בטוח שיאיר (ביטון) לא רצה את הכסף ולא צריך את הכסף. מבחינתו זה נראה תמים, מבחינתי זה נראה איום - שמידע כזה (על החקירה הצפויה, מ’ ב’) יגיע החוצה", אמר כחלון, שדחה את ההצעה של ביטון. 

אלא שבחקירה הנגדית על-ידי בא-כוחו של ביטון, עו"ד איתן פלג, התגלה כי כחלון כלל לא משוכנע שהצעת ביטון פלילית. עו"ד פלג טען כי ביטון הציע לכחלון עורכת דין שתייצג אותו ולא הצעה לסגירת תיק תמורת כסף. כחלון אישר שהוא אינו יכול לשלול כי מדובר בהצעה לגיטימית של אדם שרצה לעזור לו. "אני לא יכול לשלול כלום. זו אחת מהאפשרויות", אמר.

4. עדותו של עמוס ברוך

ברוך, האיש שתיווך בין ביטון לכחלון ושבביתו נערכה הפגישה בין השניים מסר את עדותו בבית המשפט בשבוע שעבר וצינן גם הוא את החומרה שיוחסה לפגישת ביטון-כחלון. לדברי ברוך, שכנו של ביטון וחברו של כחלון, עוד לפני הפגישה הוא הבין כי ייתכן שהאחרון עומד להיחקר. "קובי (כחלון) היה אצלי במרפסת כמה שבועות לפני כן ואמר לי שיש דיבורים עליו", העיד ברוך, "והבנתי מרכילויות בפרלמנט שיש לנו בשכונה בימי שישי, שיש דיבורים על אי-סדרים בעירייה, שהשם של כחלון נקשר אליהם. 

"יאיר (ביטון) הגיע אליי הביתה ושאל אותי אם אני יודע שיש איזושהי בעיה עם כחלון. אחרי זה הוא אמר לי שהוא יכול לארגן לכחלון ייעוץ משפטי. ואז טלפני לקובי והזמנתי אותו". כלומר, לפי עדות ברוך, הצעתו של ביטון הייתה לסייע לכחלון בייעוץ משפטי ותו לא. זאת, בניגוד לתיאור באישום, שלפיו ביטן הציע לכחלון סגירת תיק עבור כסף.
בתגובה לעדותו של ברוך ציינה התביעה כי עדותו במח"ש הייתה שונה מעדותו בבית המשפט, ולכן ביקש להכריז עליו כעד עוין. בהחלטתו הדוחה את הבקשה, מתח בית המשפט ביקורת מרומזת על חוקרי מח"ש. "יש להכריע אם זימונו של כחלון לביתו של ברוך נועדה לסייע לו לקבל ייעוץ משפטי. אולם, לא מצאתי שנשאלה על-ידי החוקרים שאלה ישירה ונקודתית לגבי פשר אותה עזרה" קבע. "בהיעדר שאלה ישירה, אין מקום להכריז על ברוך כעד עוין".

5 עדותו של ניר ברקת

העדות היחידה שתומכת כמעט במלואה בטענות שנכללו באישום היא עדותו של ניר ברקת, שאל ביתו הגיע כחלון יחד עם אשתו מספר שעות לאחר הפגישה עם ביטון. 

בעדות שמסר בשבוע שעבר, אמר ברקת כי "יום אחד כחלון מתקשר אליי ומבקש לפגוש אותי דחוף. הוא הגיע עם אשתו אלי הביתה. הוא היה לבן כסיד, ושיתף אותי שקיבל הצעה על-סך 50 אלף דולר או שקל - לא זוכר בדיוק - בשביל 'להוריד' חקירה שמתנהלת נגדו. הופתעתי. הוא העביר לי את התחושה שיש תיק שהוא ודאי לא רואה בעצמו אשם בו, ושמנסים לסחוט ממנו כספים כדי להוריד את התיק. התרשמתי שמנסים לתפור לקובי תיק".

ברקת ציין כי "בו במקום הרמתי טלפון למפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב מני יצחקי, ועדכנתי אותו על ההצעה. בנוסף, עדכנתי את אמנון מרחב, היועץ המשפטי בעירייה. היה לי ברור שקובי הוא איש ישר ושאי-שאפשר לעבור על ההצעה הזאת לסדר היום. הרגשתי שהוא במצוקה. יצחקי אמר לי ‘טוב שהתקשרת’, ונתן לי טלפון של חוקר להב 433, אותו נתתי לקובי". 

עם זאת, גם בעדות ברקת בבית המשפט התעוררו אי-אילו סדקים, שהעיקרי ביניהם נגע לכך שבעדות שמסר במח"ש, שנתיים לאחר אירועי הפרשה, הוא לא ציין שמי שהציע לכחלון את הצעת סגירת התיק היה ביטון; ואילו בעדותו בשבוע שעבר ציין ברקת כי כחלון סיפר לו כבר בפגישתם שביטון הוא המציע. 

"כשנתתי עדות לא זכרתי בדיוק מי נתן לו את ההצעה, אבל לאחר זמן הזיכרון שלי היה שיאיר ביטון נתן לו את ההצעה", ציין ברקת. בתגובה שאל פלג: "כלומר עברו ארבע שנים והזיכרון שלך השתפר?"; וברקת השיב: "ככה זה היה לזכרוני". עו"ד פלג הקשה: "הודעת למח"ש או לפרקליטות על הזיכרון הזה שהתעורר בך"; וברקת השיב: "זה לא נראה לי מהותי". עו"ד פלג לא הרפה ושאל: "יש הצעה שאתה חושב שנודף ממנה אבק פלילי, ואתה לא חושב שזה מהותי להגיד למח"ש מי יזם אותה?", וברקת השיב: "אני לא זוכר". 

נקודה נוספת שעליה התעכב עו"ד פלג נוגעת לעדות ברקת, שלפיה הוא מסר לכחלון את מספר הטלפון של חוקר המשטרה שאותו מסר לו יצחקי. עניין זה לא הופיע בעדותו במח"ש וגם לא בעדותו של כחלון בבית המשפט. בנוסף, מעדותו של ברקת עלה כי הוא הוא לא זכר אם וידא שכחלון אכן התקשר למספר שהעביר לו.

עו"ד פלג פנה לברקת ושאל: "הפגישה התקיימה ככל הנראה בשבת, וכחלון הגיע לחקירה ביום שני. זה לא שחלפו חודשיים. רק יום אחד. אתה רוצה להגיד לי שלא בדקת שהוא מילא אחר ההנחיה שקיבלת ממפקד המחוז? אני אומר לך שזה נראה לא סביר שתשכח דבר כזה"; על-כך השיב ברקת: "היה ידוע לי שהוא פנה למשטרה ונתן עדות. אני לא צריך להיכנס לחקירות מעבר לכך, ואני גם לא זוכר יותר". 

עו"ד פלג ניסה לעמת את ברקת עם טענתו, שלפיה הוא אינו יכול לשלול אפשרות שההצעה של ביטון לכחלון הייתה הצעה לייצוג משפטי גרידא. "הוא לא העלה את זה בפנייך?", שאל את ברקת שהשיב: "לא. הוא היה נסער מאוד". 

בהמשך טען עו"ד פלג כי גם מפקד המחוז דאז, יצחקי, לא קיבל את הרושם כי ההצעה לכחלון הייתה חמורה במיוחד. "יצחקי אמר במח"ש שהוא לא בטוח שהציעו שוחד לכחלון... הוא מתאר את השיחה בצבעים הרבה פחות בוהקים וברורים ממה שאתה זוכר", טען עו"ד פלג. 

ברקת השיב לו: "לא כל יום סגניי מבקשים ממני עצה מה לעשות בעניינים כאלה. יכול להיות שמבחינת מפקד המחוז זו לא סתירה, אולי הוא מכיר יותר פניות כאלה. מבחינתי זה היה חריג". 

*** חזקת החפות: רונאל פישר, יאיר ביטון ויתר הנאשמים בפרשה הם בגדר נאשמים בלבד. הם לא הורשעו בכל עבירה, ועל כן הם זכאים ליהנות מחזקת החפות. 

עוד כתבות

אינטל / צילום: דוברות אינטל

מתקפת האקרים? הדוחות של אינטל דלפו - נאלצה להקדים את הדיווח

חשד כי ענקית השבבים נפלה קורבן לפריצה של האקרים שהדליפו את נתוני הדוחות לפני המועד המתוכנן, מה שאילץ את אינטל לפרסם את הדוחות לפני הזמן

מפגינים בסנט פטרסבורג נגד מעצרו של אלכסיי נבלני / צילום: Reuters, Anton Vaganov TPX

אלפי עצורים בשלג: הפגנות ברחבי רוסיה לשחרורו של אלכסיי נבלני

המשטרה ברוסיה השתמשה בכוח כדי לפזר הפגנות נגד מעצרו של אלכסיי נבלני, מנהיג האופוזיציה שחזר למדינה לאחר שהורעל בשנה שעברה ● 40 אלף בני אדם הפגינו במרכז מוסקבה, מעל 1,000 איש נעצרו ברחבי המדינה

בוחנים בדיקות קורונה בבית החולים שיבא בתל השומר / צילום: איל יצהר

משרד הבריאות: דומיננטיות לוריאנט הבריטי אצל הריוניות מאושפזות עם קורונה

הנתונים מצטרפים למחקר בריטי אשר מעלה אפשרות שהנגיף קטלני יותר, בנוסף להיותו מדבק יותר

בני שטיינמץ / צילום: Reuters, Denis Balibouse

הכרעה דרמטית בשווייץ: המיליארדר בני שטיינמץ נידון לחמש שנות מאסר על עבירות שוחד ומרמה

איש העסקים והמיליארדר הישראלי צפוי לערער על גזר הדין, שמצא אותו אשם ב"העברת שוחד לבכירי ציבור זרים" וכן "בזיוף ובמרמה במסמכי תאגיד" סביב פרשת מכרה הברזל בגינאה ● הוטל עליו קנס של 50 מיליון פרנק שוויצרי ● שטיינמץ הודיע כי יערער על הפסיקה

אום אל פחם. ילדים באוכלוסיות מוחלשות נפגעו עוד יותר בתקופת הקורונה בגלל חוסר בלמידה מקוונת / צילום: Associated Press, Ariel Schalit

הקורונה אולי תחלוף אבל האי שוויון במשק גבר. 5 גרפים שמעידים על כך

הפערים החברתיים-כלכליים הגבוהים בישראל התחדדו עוד במהלך הקורונה • בדיקה של גלובס שאומדת את האי שוויון דרך מספר נקודות מבט מראה: נשים איבדו את עבודתן יותר מגברים, הלמידה מרחוק לא הייתה נגישה עבור החברה החרדית והערבית, ואנשי ההייטק נהנו מיציבות תעסוקתית

הסיפורים הבולטים של סוף השבוע / צילום: גלובס

הסיפורים הבולטים של השבת בגלובס: המאסר לבני שטיינמץ וההמלצות של גורו ההשקעות

יותר נשים סוחרות בבורסה והן גם עושות את זה טוב יותר ● כך נפל העיתון החשוב בעולם ברשתו של צעיר קנדי שהתחזה לפעיל דאע"ש ועוד סיפורים בולטים מהסופ"ש האחרון

ג'ו ביידן, נשיא ארה"ב ה-46 / צילום: Associated Press, Evan Vucci

בכיר אמריקאי: ביידן ימשיך לעודד נורמליזציה בין ישראל לשכונתיה

פקיד בכיר אמריקאי, המנוסה ומעורה במזרח התיכון ובממשל ביידן הנכנס, אמר לגלובס כי הנשיא החדש יעודד את המשך תהליך הנורמליזציה עם מדינות ערביות ומוסלמיות ● הבכיר הוסיף כי הערוץ הפלסטיני, שנזנח בימי טראמפ, יחזור לתמונה ופתרון שתי המדינות יקודם

ליאו מסי במדי ברצלונה ב-2019 / צילום: Daniel Ochoa de Olz, AP

הבור הכלכלי של ברצלונה: אפילו מסי כבר לא יכול לעזור

בעיות ניהוליות ותשלומי שכר מטורפים פגשו את הקורונה, והובילו את מועדון הכדורגל של ברצלונה לחובות של כ-900 מיליון אירו ● איך נקלע המועדון המכניס בעולם למשבר כלכלי, מדוע תוכננה העונה הנוכחית מתוך מחשבה שהקהל יחזור ליציעים, ומאיזה מועדון כדורגל צריכה בארסה לקחת דוגמה

רוברט אנטוקול מנכ"ל ומייסד פלייטיקה מוקרן בטיימס סקוור ניויורק במהלך טקס פתיחת המסחר בנאסד"ק. / צילום: יח"צ

השבוע בהייטק: מי יוצא פראייר בהנפקות ומה עשתה אפליקציית אונבו?

הזינוק ביום הראשון למסחר של חברות טכנולוגיה אומר שהן משאירות יותר כסף על השולחן מאי פעם בעבר • וגם האם אפליקציית אונבו הייתה כלי מחקר שוק או מעקב? • סיכום השבוע בהייטק וטכנולוגיה

שטיסל עונה 3 / צילום: יח"צ אוהד רומנו

הסדרה "שטיסל": בחברה שמבוססת על סודות, אובדן השליטה בלתי נמנע

בעונה החדשה של "שטיסל" ("יס") אומנם אין קורונה, אבל גיבוריה מתחבטים בבעיות עם זיקה עמוקה למה שהיא חשפה

מכוניות טסלה ביציאה מהמפעל / צילום: Shutterstock, Sundry Photography

טסלה משלימה את הקמת המטה הראשי שלה בפתח תקווה

המטה, ברחוב אפעל, כולל אולם תצוגה, מוסך וסדנת פחחות ונמצא בסמוך למתקני שירות ומכר של יבואניות רכב

קוניאק מרטל / צילום: יח"צ חו"ל

המלצת שתייה: מגלים את הקוניאק מחדש

הקוניאק נהנה מתחייה וביקוש מחודש בשנים האחרונות ● יצרנית הקוניאק מרטל החלה לייצר משקאות שמצד אחד מזכירים יותר וויסקי בטעמם היבש - ומאידך מתאימים למשקאות מעורבבים

איציק אברכהן / צילום: שלומי יוסף

איך מנהיגים ליצירתיות? המנכ"לים המובילים עונים

איך מעודדים יצירתיות אצל מנהלים? יו"ר ישראכרט והמנכ"לים של אינטל, נספרסו, שטראוס, פפר, מיקרוסופט ושופרסל עונים • "מועצת המנהלים" שזימן ערן גפן, מומחה ליצירתיות עסקית, נותנת את הזווית שלה על יצירתיות עסקית בצל מגפה

נשים בבורסה

המשקיעות באות: יותר נשים סוחרות בבורסה והן גם עושות את זה טוב יותר

את מה שלא עשו קמפיינים ועשרות שנות מסחר מקוון, עשתה דווקא הקורונה: בחודשים האחרונים התחילו עשרות אלפי נשים לעשות צעדים ראשונים של השקעה בבורסה ● בעקבותיהן התפתחה תעשייה משגשגת של קורסים, קבוצות פייסבוק וייעוץ בוואטסאפ

שדה התעופה החדש של ברלין. מה שהיה אמור להיות סמל הבירה המאוחדת, הפך למבנה שמנציח כישלון גרמני / צילום: רויטרס - Annegret Hilse

גרמניה הגדירה את ישראל כ"מדינה בסיכון גבוה" להדבקה בקורונה; תחמיר תנאי הכניסה

ישראל ו-24 מדינות נוספות יידרשו בכניסה לגרמניה בבידוד של 10 ימים ובהגבלות חמורות יותר מכפי שהתקנות מגדירות כיום ● בנוסף להכרזה על "מדינות בסיכון גבוה", הממשלה הגרמנית הכריזה על "אזורי סיכון למוטציות", מהם היא יכולה להגביל את הכניסה בשל החשש מהתפשטות וריאנטים מדבקים יותר של נגיף הקורונה

קולטן סקריבנר (באמצע) בסצנה מבוימת / צילום: Jacob Papso

נחמה כשהחיים הם סיוט: סרטי האימה שיכינו אתכם לחיים

אחד המחקרים המדוברים של קולטן סקריבנר, חוקר סקרנות מורבידית, גילה שאנשים שאוהבים סרטי זומבים הגיעו מוכנים יותר למגפת הקורונה ● בראיון לגלובס, הוא מסביר מדוע אנשים מוצאים נחמה ביצירות מפחידות גם כשהחיים עצמם הם סיוט, ומה יכול להרוויח מהן גם מי ששונא סרטי אימה

ח"כ סמי אבו-שחאדה, יו"ר בל"ד הנבחר

מהפך בבחירות לראשות בל"ד: סמי אבו שחאדה הוא היו"ר הבא

חבר הכנסת סמי אבו שחאדה מיפו ניצח את היו"ר הנוכחי חבר הכנסת מטאנס שחאדה ברוב של 59% מקולות חברי ועידת המפלגה לעומת 41% ● היו"ר היוצא לא יהיה ברשימת בל"ד לכנסת הבאה

המבנה שבנייתו נעצרה. כתבות הנדל"ן שעשו את השבוע / עיצוב: טלי בוגדנובסקי

המשכנתה השתנתה, והמקרה המקומם של 55 דירות בת"א. כותרות הנדל"ן

מי יהנה מהאפשרות להגדיל את מרכיב הפריים עד לשני שליש, שנפתחה השבוע ● מה קורה כשנותנים לקבלנים הוראה לבנות דירות מוזלות, אבל לא מפקחים על לוחות הזמנים ● מנכ"ל קרסו מספר בראיון בלעדי על הפיצוץ במשפחה ● ו"כסף בקיר" צוללים לעולם ההשקעות בקרקעות חקלאיות

מטוס של חברת איתיחאד מאיחוד האמירויות / צילום: יח"צ

לידיעת משרד הבריאות: דנמרק משעה הטיסות מאיחוד האמירויות בעקבות "חשד למרמה בבדיקות הקורונה"

לפי שר התחבורה הדני, המידע הגיע לרשויות הדניות מאזרחים שסיפרו על "מקרים ואירועים ספציפיים באיחוד האמירויות" ● "רמת האמינות והפירוט של הדיווחים היא גבוהה מאוד ולכן אנחנו לוקחים זאת ברצינות"

יעל טרויכין / צילום: שי הנסב

"הקורונה לימדה אותי שאנחנו יותר חזקים ממה שחשבנו"

יעל טרויכין, מנהלת הפעילות של טרנד מיקרו ישראל, על התמודדות של חברה לאבטחת מידע בימי קורונה