גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט: ירידות של 0.5%, אטיוניטי הישראלית מזנקת

דריכות לקראת שיחות הסחר בין סין לארה"ב ● פרוטורול הפד מאתמול חושף כי חברי הבנק הפדרלי לא מחזיקים באג'נדה לגבי כיוון הריבית ● מניית דומינוס פיצה יורדת לאחר הדוחות ● בורסות אירופה ננעלו ביציבות מלבד הפוטסי שירד 0.8%

וול סטריט IBM /  צילום: Reuters, Brendan McDermid
וול סטריט IBM / צילום: Reuters, Brendan McDermid

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 
 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל בטריטוריה האדומה, כאשר הנאסד"ק איבד 0.39%, הדאו ג'ונס ירד 0.4% ומדד S&P 500 השיל 0.35%.

19:00

המסחר באירופה ננעל ביציבות, מלבד מדד הפוטסי הבריטי שירד ב-0.8%. הדאקס עלה 0.2%, הקאק ננעל ללא שינוי.

מנייתה של חברת השכרת הרכבים אויס רושמת את היום הטוב ביותר מזה 7 שנים, ומזנקת ב-17% לאחר שהציגה רווח למניה לרבעון הרביעי שעלה בהרבה על תחזיות השוק. אטיוניטי  הישראלית מכפר סבא נמכרת בתמורה ל-560 מיליון דולר. הרוכשת היא חברת Qlik, שתשלם עבור כל מניית אטיוניטי 23.5 דולר - פרמיה של 18% על מחיר הנעילה אמש בנאסד"ק.

18:25

המסחר בוול סטריט מתנהל בטריטוריה האדומה, כשברקע נרשמת דריכות לקראת חידוש שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. המדדים המובילים יורדים בעד 0.5%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות קלות. דאו ג'ונס יורד ב-0.18%, S&P 500 מאבד 0.21% ונאסד"ק יורד ב-0.12%. המסחר באירופה מתנהל במגמה מעורבת. דאקס עלה ב-0.16% וקאק מוסיף 0.01%. פוטסי יורד ב-0.93%. 

מניית דומינוס פיצה  יורדת בכ-8%. 

15:45

דרישות האבטלה בארה"ב בשבוע החולף ירדו ב-23,000 תביעות ל-216,000.

14:30

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים בירידות, מלבד הדאקס הגרמני שמטפס ב-0.1%. מדד הפוטסי הבריטי מאבד 0.9%, הקאק הצרפתי יורד 0.2%.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בכ-0.2%.

דומינוס פיצה  דיווחה על תוצאות הרבעון, ורשמה עלייה של 2.4% במכירות מחנויות זהות ב-2018. מדובר בעלייה נמוכה מהצפי של האנליסטים בשוק לעלייה של 4.2%. ברבעון הרביעי המכירות מחנויות זהות עלו ב-5.6% - מתחת לצפי לעלייה של 7.1%. החברה העלתה את הדיבידנד למניה ב-18% ל-65 סנט. הרווח למניה עמד בתחזיות של 2.69 דולרים. ההכנסות הסתכמו ב-1.08 מיליארד דולר, מתחת לתחזיות האנליסטים שצפו הכנסות של 1.1 מיליארד דולר. המניה צונחת ביותר מ-8% בשלב של טרום המסחר.

12:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל במגמה מעורבת, כאשר הדאקס עולה 0.2%, הקאק יורד 0.1% והפוטסי משיל 0.7%.

מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור בגרמניה ירד בחודש פברואר האחרון ל-47.6 נקודות, לעומת הצפי לעלייה ל-50 נקודות. בחודש הקודם המדד עמד על 53 נקודות.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.2%. אתמול פורסם פרוטוקול הפד מהחלטת הריבית האחרונה, ולפיו לחברי הפד אין אג'נדה ברורה לגבי הריבית בארה"ב.

10:30

מניית ברקליס  מזנקת בלונדון ביותר מ-4%, לאחר שהבנק הבריטי דיווח על מעבר לרווחיות בשנה שעברה. 

 10:15

המסחר בבורסות אסיה נפתח במגמה מעורבת. מדד דאקס  מוביל את העליות ומוסיף לערכו 0.82%. מדד קאק הצרפתי עולה, מדד פוטסי האיטלקי עולה 0.38% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי יורד 0.03%. מדד פוטסי הבריטי יורד 0.29%.

באסיה ננעלה בורסת טוקיו בעלייה של 0.15%, בורסת שנחאי ירדה 0.34%, מדד הנג סנג עלה 0.30%.  

9:10

מגמה מעורבת בשוקי אסיה: בורסת טוקיו ננעלה עם עלייה של 0.15% במדד הניקיי, בעוד מדד המניות של בורסת שנחאי יורד ב-0.4%. 

06:45

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר במגמה חיובית. מדד ניקיי עולה ב-0.38%, הנג סנג מוסיף 0.53%, שנחאי עולה 0.36%, מדד קוספי יציב עם עלייה קלה של 0.05% ומדד ASX 200 האוסטרלי מוסיף 0.72%. 

בבורסת הונג קונג מזנקת מניית יצרנית המחשבים לנובו יותר מ-11%, לאחר פרסום תחזיות אופטימיות לרבעון הבא.  

מחיר הנפט עולה ב-1.44%, ומחירו נע כעת סביב 56.90 דולר לחבית. 

אתמול נרשמה נעילה חיובית בוול סטריט, לאחר יום מסחר תנודתי: דאו ג'ונס עלה 0.24%, S&P 500 הוסיף לערכו 0.18% ואילו הנאסד"ק ננעל מעל האפס וסיכם 8 ימי עליות רצופים.

מניית וויקס צללה 11.64% אתמול בוול סטריט והמשיכה ליפול במסחר המאוחר. חברת Wix  הישראלית עקפה את התחזיות והציגה צמיחה של 42% בהכנסות ו-44% בתזרים החופשי ומעבר לרווח נקי על בסיס Non-GAAP. עם זאת, מניית החברה צנחה לאחר שהחברה סיפקה תחזית פושרת לרבעון הראשון של 2019. 

באירופה, המסחר ננעל אתמול בעליות: הדאקס טיפס 0.84%, הקאק ב-0.7% וכך גם הפוטסי הבריטי.

הבוקר כתב הכלכלן הראשי של בנק מזרחי טפחות, רונן מנחם: "לעתים no news is good news - וכך ניתן לתאר את תרשומת דיוני הפדרל ריזרב והשלכותיה על שוקי ניירות הערך בארה"ב. היא לא חידשה ולכן גם לא הפתיעה לרעה, בניגוד למהלכי הפד בקיץ האחרון. בסך-הכול, הקו החדש, הסבלני יותר בכל הקשור לתוואי הריבית, וההדגשה של מדיניות ה-"wait and see" לנתונים הכלכליים הבאים, נשאו חן בעיני המשקיעים.

"השילוב של פעילות כלכלית ותעסוקתית משביעית רצון, יחד עם המשך גידול של הוצאות משקי הבית, בעוד סביבת האינפלציה לא חורגת מרמה של 2% ונשארת במסגרת יעד יציבות המחירים, אופטימלי מבחינת השווקים; אם לגורמים הללו תתווסף תוצאה מוצלחת של דיוני הסחר בין סין לארה"ב, שיתחדשו היום, ולאחר שנושא השבתה חלקית נוספת של שירותי הממשל יורד מהפרק, האופק נראה בהיר מבחינתם. 

"יש לציין כי התרשומת לא התעלמה מגורמי הסיכון השונים, לרבות סימני האטה לכלכלה הגלובלית, השלכות הברקזיט ומתכונתו, והאפשרות שהצדדים לשיחות לא יפתרו את המחלוקות ביניהם, אך לפד יכולת להתאים את קצב צמצום המאזן שלו (קרי להגדיל לאט יותר את היצע איגרות החוב) במידת הצורך, מה שיאפשר לו גמישות.

"גמישות נוספת ניכרת ביכולתו של הפד להגיב למסרים שהעבירו אליו השווקים לאחר גל הירידות האחרון. מנגד, נקודה בעייתית משהו, שעלתה מהדברים, הנה שניכר שלפד אין כיום אג'נדה ברורה לגבי המשך תוואי הריבית, והוא ישב על הגדר בתקופה הקרובה; במצב דברים זה, יקשה יותר על השווקים לנחש את תגובתו אם יתפרסמו נתונים מפתיעים, כגון מדד מחירים לצרכן גבוה/נמוך משמעותית מהצפי, מה שיגרור תנודתיות גבוהה מהרגיל במצבים כאלה. בשורה התחתונה, העמדה שהפד נוקט היום נוחה לשווקים; המעבר לגישה סבלנית מאותת להם כי לא יופתעו וייגררו לירידות חדות ולקפיצה של מדדי הסיכון בהמשך השנה".

עוד כתבות

ניהול השקעות. דרוש מנהל בעל ידע, ניסיון ומסירות

תרומה קטנה, הכנסה גדולה: מה מאפשר למנהל התיקים לקבל החזרי עמלות מחבר הבורסה

בחוק הייעוץ נאסר על החברות לניהול תיקים לקבל תשלומים בגין ניהול תיק, שאינם שכר והוצאות כפי שנקבע בהסכם ההתקשרות ● לחוק הזה יש חריג אחד - האם הוא בכלל נחוץ? ומה באמת יודעים עליו הלקוחות המנוהלים?

חבילת ממתקים של שטראוס / באדיבות חברת שטראוס

שטראוס יכולה לסמוך על השוק המקומי: הממתקים, החטיפים והקפה בארץ הם מגזר הפעילות הצומח ביותר שלה

יצרנית המזון שבבעלות משפחת שטראוס ממשיכה בשיפור רווחיה, שעלו ברבעון השלישי ב-6.5% ל-153 מיליון שקל, לצד עלייה של 4% בהכנסות, שהסתכמו ב-2.2 מיליארד שקל ● המניה עלתה ב-30% מתחילת 2019

גורדון סונדלנד / צילום: Loren Elliott, רויטרס

עדות חדשה בשימועי האימפיצ'מנט מהדקת החבל סביב צוואר טראמפ

גורדון סונדלנד, שגריר ארה"ב לאיחוד האירופי: הייתה התניה של תן וקח בהתנהלות טראמפ מול נשיא אוקראינה זלנסקי ● בעבר הכחיש טראמפ בתוקף התניה כזו ● תגובה ראשונית של טראמפ הערב: "לא מכיר את סונדלנד כל-כך טוב. לא דיברתי אתו הרבה"

בני גנץ ובנימין נתניהו בפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין / צילום: חיים צח, לע"מ

המנדט של גנץ נגמר וישראל נקלעה למצב תקדימי: מה צפוי לקרות ב-21 הימים הבאים?

הודעתו של אביגדור ליברמן כי מפלגתו לא תצטרף לאף אחד מהגושים, מובילה את ישראל לראשונה למצב שבו אף מועמד לא הצליח להקים ממשלה בתום 28 ימים שקיבל מהנשיא • האם יש דרך להימנע מבחירות שלישיות?

בני גנץ ובנימין נתניהו בפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין / צילום: חיים צח, לע"מ

היום האחרון למנדט של בני גנץ: מה הסיכוי להקים ממשלה?

גנץ הודיע אמש כי "בחירות שלישיות הן דבר רע, אך לא ניתן לוותר על עקרונות יסוד וערכים בסיסיים" ● אם ב-28 הימים שהיו לנתניהו וב-28 הימים שהיו לגנץ להקים ממשלה, נתניהו לא הסכים להתפשר, וגם גנץ לא הסכים - מה ישתנה ב-21 הימים הבאים? ● פרשנות

מפגינים בטהרן על העלאת מחירי הדלק. / צילום: רויטרס

טהראן מנסה לשכך את מהומות הדלק: מחלקת מענקי מזומנים לעניים ומארגנת הפגנות בעד המשטר

הממשלה העלתה את הסבסוד החודשי במזומן ב-13 דולר לנפש בחודש ל-60 מיליון איש מהמעמד הנמוך והבינוני ● לפחות 106 מפגינים נהרגו במהומות

רוכב אופניים בתל אביב/ צילום: איל יצהר

רוכבים על גל הפינטק: החברה שתבטח לכם את האופניים

המהפכה הדיגיטלית שהפכה את העיתונות, הטלוויזיה, המסחר הבינ"ל ומה לא, מגיעה גם לתחום הפיננסים ● במדור חדש זה נעסוק במה שקורה וחם בעולם הפינטק הצומח במהירות ● והפעם: הסטארט-אפ Laka שמציע מודל מקוון מקורי לביטוח לאופניים

רובוט של חברת ABB הסינית/ איור: שירי אלגור

דוח של הסנאט: סין מנצלת את המו"פ האמריקאי לחיזוק הכלכלה והצבא שלה

גופי ממשל אמריקאים, בהם ה-FBI, משרד האנרגיה ועוד, נכשלים בניסיונות למנוע מסין להעביר אליה חוקרים, קניין רוחני וטכנולוגיה - כך קובע דוח חדש של הסנאט

שלמה פילבר / צילום:  שלומי יוסף

פילבר על המניע להפוך לעד מדינה: "יכולתי לצאת זכאי, אבל אין לי 3 שנים מיותרות ולא 2 מיליון שקל מיותרים"

שלמה פילבר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, הוא עד מפתח בניסיון של הפרקליטות להוכיח את יחסי השוחד בין נתניהו לאלוביץ' ● אלא שפילבר טוען כי על אף שהונחה ע"י רה"מ לטפל בענייני בזק, הוא פעל באופן תקין

אילן ארד קשת (מימין), מנכ"ל יצירה, וגיא ניסנזון, יו"ר ובעלים  / צילום: SHANNON STAPLETON, רויטרס

"יש בארץ בתי השקעות גדולים שיכולים להיכנס לבעיה רצינית במקרה של משבר וגל פדיונות"

אילן ארד-קשת, מנכ"ל בית ההשקעות יצירה, מעריך כי "המגמה החיובית בשוקי ההון בארה"ב צפויה להימשך לתוך 2020" ● בית ההשקעות הצעיר, שהוקם לפני כשנתיים וחצי, הגדיל מאז את היקף הנכסים בקרנות הנאמנות שהוא מנהל ליותר מ-200 מיליון שקל

אסדת קידוח תמר / צילום: בן יוסטר

הסכסוך בתמר הוא העדות הטובה ביותר להצלחת מתווה הגז

בימים שבהם מאגר לוויתן מתחיל בהזרמת הגז ומגשים בכך את מטרתו העיקרית של המתווה, חייבים להודות ביושר שגם בתחום יצירת התחרות במשק הגז, המתווה הצליח הרבה מעבר לציפיות המצומצמות שתלו בו ● פרשנות

כספומט ביטקוין. 5 כספומטים בלבד בישראל  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מספר הכספומטים לרכישת ביטקוין צומח בעולם - והפיקוח עליהם צפוי להתהדק

מספרם של כספומטי הביטקוין צמח ב-46% מתחילת 2019, וכשני שלישים מהם פועלים בארה"ב, לפי נתוני אתר Coin ATM Radar ● רשות המסים האמריקאית מעלה חששות בנוגע לציות של כספומטים אלה לכללי הפיקוח

מחלקת נשים, חנות טארגט / צילום: רויטרס

חגיגת הקניות מקפיצה את מניית טרגט לשיא כל הזמנים

עוד לפני הבלק פריידיי, טרגט מעלה תחזיות לשנה כולה לאחר רבעון שלישי מוצלח, שאותו סיימה עם הכנסות של 18.7 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים בשוק ● טרגט עברה את התחזיות גם בשורת הרווח למניה, והחברה נסחרת כעת לפי שווי של יותר מ-63 מיליארד דולר

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי / צילום: רויטרס

"איזו ארץ איומה, הם ניסו להפיל אותי": אוקראינה היא הקורבן האמיתי של שימועי האימפיצ'מנט של טראמפ

כך אמר נשיא ארה"ב על אוקראינה, עפ"י עדות בשימועי האימפיצ'מנט ● יום אחר יום, אוקראינה מופשטת עירומה בבית הנבחרים האמריקאי ● אוקראינה, עוד מעט בת 28, היא אולי המפסידה הגדולה ביותר במאבק הכוח בוושינגטון ● פרשנות

בניין הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

נעילה מעורבת בת"א: טבע צנחה ב-4.4%, אופקו זינקה ב-8%

מניית בנק פועלים איבדה כ-2% לאחר הדוחות ● גילת זינקה ביותר מ-5%, ישראכרט ושטראוס עלו ב-2.6% לאחר פרסום דוחות הרבעון השלישי ● וול סטריט נסוגה מהשיא בצל האיום של טראמפ בהטלת מכסים נוספים אם סין לא תחתום על הסכם

נפגעי הקורקינטים - 19 בנובמבר 2019

אתמול באיכילוב: 10 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים, מתוכם 4 אושפזו

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

טקס השבעת חברי הכנסת ה־22 / צילום: רפי קוץ

יועמ"ש הכנסת: "אחרי שיושגו 61 חתימות, מספיק רוב רגיל כדי לכונן ממשלה"

היועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון, פרסם היום חוות-דעת משפטית לפרשנות סעיף 10 לחוק יסוד: הממשלה, הסעיף תחתיו יתנהל פרק 21 הימים האחרונים להקמת הממשלה ● לפי חוות-הדעת, חבר כנסת יוכל לחתום ליותר ממועמד אחד

מערב העיר הרצליה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

הותמ"ל אישרה היום את תוכנית קרית שחקים בהרצליה

התוכנית כוללת 1,650 יח"ד שייבנו ב-7 מגדלים בני 22-60 קומות, שטחי תעסוקה ומסחר ומרכז תחבורה מטרופוליני

ערן יעקב/ צילום: ליאב פלד

מנהל רשות המסים: "אנחנו בפער של 2 מיליארד שקל מיעד גביית המס"

ערן יעקב אמר את הדברים בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת ● יעד גביית המס השנה עמד על 317 מיליארד שקל, ולדברי מנהל רשות המסים, "לפי שעה נראה שאם נגבה 315 מיליארד שקל – זה יהיה הישג גדול"

בני גנץ / צילום: אמיר מאירי, גלובס

המנדט חזר לנשיא; גנץ: "לא נאפשר לנתניהו להצית מלחמת אחים"

(עדכונים שוטפים) - גנץ: "בכוונתי לנהל מו"מ ענייני מהיר ותואם לתוצאות כדי לכונן ממשלה שתוציא את ישראל מן השיתוק שכפו עלינו בוני הבלוקים" ● נתניהו לגנץ: "מוכן עוד הערב, ללא תנאים מוקדמים, להיכנס למו"מ להקמת ממשלת אחדות" ● ליברמן: "כל מה שקורה מוביל לבחירות"