גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בזמן שהיא פוזלת לישראכארט סוגרת נאוי שנה חזקה עם קפיצה של 22% ברווח ל-72 מיליון שקל

כחלק מצמיחת פעילות האשראי של החברה, בולטת הפרשה של כ-8 מיליון שקל שביצעה נאוי ברבעון הרביעי של 2018 לחובות מסופקים ואבודים, לעומת פחות מ-5 מיליון שקל  ברבעון המקביל ב-2017

האחים נאוי / צלם: בן יוסטר
האחים נאוי / צלם: בן יוסטר

חברת המימון החוץ-בנקאי אחים נאוי  סיכמה הבוקר את שנת 2018 באופן חיובי, עם שיפור של 11% בהכנסותיה, שהצטברו ל-145 מיליון שקל, וקפיצה של 22% ברווח הנקי שהגיע ל-72 מיליון שקל.

הכיוון החיובי בתוצאות הרבעון הרביעי של 2018 היה מתון יותר, עם עלייה של 3% בהכנסות, שהתקרבו ל-37 מיליון שקל, לצד יציבות בשורת הרווח, שהסתכם בכ-15 מיליון שקל.

את הצמיחה השנתית בהכנסות מייחסת נאוי ל"עלייה ביתרת תיק האשראי הממוצע שניתן ללקוחות", ומוסיפה כי התשואה על התיק "נותרה בסדר גודל דומה (באזור ה-7.5%), אבל הגידול בפעילות החברה וביתרת תיק הלקוחות הממוצעת הביאה לעלייה בסך כל ההכנסות".

 עוד מוסיפים בנאוי כי "מדיניות החברה הינה לגייס לקוחות טובים יותר ואיתנים מבחינה פיננסית בתשואה נמוכה יותר אך בהיקפים גדולים יותר, כך שסך הכנסות המימון יגדלו בד בבד עם הקטנת סיכון האשראי בתיק".

תוצאות האחים נאוי

עלייה של 31% בהפרשה השנתית

כחלק מצמיחת הפעילות, בסיכום הרבעון הרביעי בולטת הפרשה של כ-8 מיליון שקל שביצעה נאוי לחובות מסופקים ואבודים, לעומת פחות מ-5 מיליון שקל שהציגה בסעיף זה ברבעון המקביל של 2017. 

בסיכום שנתי הציגה נאוי עלייה של כ-31% בהפרשה ל-16 מיליון שקל, ובחברה מציינים כי עיקר השינוי נובע מהפרשות "בגין חובות ספציפיים שונים ממגוון ענפים במשק", וזאת נוסף על יישום תקן חשבונאי, "אשר שינה את צורת חישוב ההפרשה הכללית של החברה".

אחים נאוי היא חלוצת פעילת האשראי החוץ-בנקאי בבורסת תל אביב, והגדולה מבין מתחרותיה הנסחרות בבורסה, עם יתרת תיק אשראי ללקוחות נטו שעמדה בסוף 2018 על 2.2 מיליארד שקל. פעילותה של נאוי מתרכז בניכיון צ'קים (ממסרים דחויים) - עסקת המרה, שבה מקבלים לקוחות החברה את ערכם הכספי של הצ'קים הדחויים שבידם, ואלה מוסבים לחברה בתמורה לעמלה הנקבעת באחוזים. 

בעלי השליטה בחברה הם האחים דורי ושאול נאוי, המכהנים כמנכ"ל וכיו"ר, בהתאמה, ומחזיקים יחד בכ-34% מהון החברה, בחלוקה שווה. דורי נאוי מסר היום כי "2018 הייתה שנת שיא בפעילות שלנו, ובמהלכה הצלחנו לכבוש תקרת זכוכית ולהתבסס ברמת תיק לקוחות סביב ה-2 מיליארד שקל - מה שתמך בתוצאות החיוביות. אני מקווה שנוכל להמשיך באותו קצב גם השנה".

עוד אמר נאוי כי "מחירי המימון שלנו במגמת ירידה, וכיום הבנקים מחזרים אחרינו ואנחנו מקבלים אצלם תנאי מימון טובים יותר ופורעים אג"ח יקר. הגדלנו את קווי האשראי במערכת הבנקאית לסדר גודל של כ-1.4 מיליארד שקל".

בהמשך לדבריו, נאוי צפויה לפרוע בתחילת השבוע הבא (31 במארס) אג"ח בהיקף של 440 מיליון שקל, אחרי שפרעה אג"ח של 160 מיליון שקל בפברואר, ובכך לסגור את חובות האג"ח הציבוריים שלה. לדברי נאוי, "הפירעונות מעידים על יכולות החברה. יש לנו יכולת לגייס אג"ח בשוק, אבל כרגע זה לא מתאים, ואנחנו מעדיפים אשראי בנקאי".

על ההגדלה בהפרשות לחובות מסופקים ואבודים אמר נאוי: "לא היה משהו חריג ספציפי ברבעון הרביעי. אנחנו שמרנים, ובסוף שנה מבצעים את כל הבדיקות הנדרשות, ורמות ההפרשה הממוצעות שלנו, סביב 0.6%-0.7%, מאוד הגיוניות וסבירות". 

בתחילת השבוע נחשף ב"גלובס" כי האחים נאוי מתעניינת ברכישת גרעין השליטה בחברת כרטיסי האשראי ישראכרט של בנק הפועלים, ובמסגרת זו ביצעו בדיקות לגבי אפשרות לגיבוש עסקה לרכישת השליטה בה, אף שקיים עדיין מרחק רב עד שעסקה אפשרית שכזו תקרום עור וגידים. בשלב הנוכחי נאוי לא מנהלת מגעים עם בעל השליטה בישראכרט, בנק הפועלים, שמקדם בימים אלה את הנפקתה של ישראכרט בבורסה, וייתכן כי לאחר ההנפקה הנושא יעלה שוב על הפרק. 

בנאוי ציינו בעקבות הפרסום כי אפשרות הרכישה "הובאה לפתחה של הנהלת החברה, אבל מדובר בשלב ראשוני של רעיון שטרם התגבש, וכלל אין ודאות שיתגבש אף לכדי תחילתו של מו"מ". מניית נאוי הוסיפה לערכה כ-10% מתחילת השנה, ומשקפת לחברה שווי נוכחי של כ-680 מיליון שקל. 

עוד כתבות

יאיר לפיד מגיב למינויו של בני גנץ ליו"ר הכנסת / צילום: אלעד גוטמן

לפיד: "לא אוותר על הערכים שלי בשביל להיות שר החוץ בזום"

יו"ר האופוזיציה המיועד בביקורת חריפה על נתניהו והממשלה הנוכחית ● "כולנו נילחם יחד בקורונה. הם מהממשלה ואנחנו מהכנסת. אך הגיע הזמן להגיד מה באמת קורה פה: המשבר לא מנוהל"

פועלים פלסטינים באתר בניה בישראל, אזור ירושלים / צילום: Ammar Awad, רויטרס

היום יתקיים הדיון על השבתת ענף הבנייה; העובדים הפלסטינים יישלחו הביתה?

ל"גלובס" נודע כי בעוד אנשי המקצוע במשרד הבריאות דורשים לקצץ בעבודות הבנייה המתקיימות היום ובמעמדה של הבנייה כענף חיוני, שרת השיכון יפעת שאשא-ביטון נלחמת על מעמד הענף ואף הצליחה לגייס את משרדי האוצר והביטחון לעמוד לצידה

משה ברקת / צילום: רפי קוץ

ברקת: "שחררנו התניות חודק כדי לקלוט אג"ח קונצרניות שקרנות הנאמנות מוכרות"

הממונה על שוק ההון נתן תג מחיר לאובדן הכספים בשוק החיסכון הפנסיוני מתחילת השנה בעקבות משבר הקורונה: "היקף הנכסים המפוקחים על-ידינו עומד על 1.6 טריליון שקל, סדר גודל של ירידה של 10%"

אמיר אוחנה / צילום: רפי קוץ

בשל משבר הקורונה: שר המשפטים אישר להמציא כתבי בי-דין בדוא"ל

המהלך נועד לייתר ככל הניתן העברת עותק קשיח באמצעות שליח כפי שהיה נהוג בשגרה עד כה, וכך להפחית קירבה לא הכרחית בהתאם להנחיות משרד הבריאות וכן להקל על הציבור מבחינה ביורוקרטית ● התקנה לא תחול על כתב בי-הדין הראשון בתיק

מסיבת עיתונאים של "ימינה" ביישוב אלקנה / צילום: מפלגת ימינה

חברי סיעת ימינה לנתניהו: "חייבים להיות קווים אדומים"

6 חברי סיעת ימינה שלחו מכתב לראש הממשלה נתניהו ובו הביעו דאגה מן ההליך הפוליטי המסתמן ● במכתבם הם שמו דגש על הבעיות: הוויתור על תיק המשפטים, שינוי חוק קמיניץ, שהגביר את הרס בתים בחברה הערבית, שינויים בחוק יסוד הלאום, זכות הווטו לגנץ על החלת ריבונות על ישובים ביהודה ושומרון, ועוד

חדוה בר/ צילום איל יצהר

בנק ישראל מגונן על הבנקים, מזהה גידול בסיכון במשק וצופה גידול בהפסדי האשראי

בבנק המרכזי מציינים היום כי "סיכון הלווים גדל באופן משמעותי, וצפויה עלייה משמעותית בהפסדי האשראי" ● במקביל, רשות ניירות ערך מפרסמת הקלות נוספות למנהלי קרנות הנאמנות ויועצי ההשקעות

מחאת העצמאים בירושלים / צילום: שלומי יוסף, גלובס

"העצמאים לקחו את גורלם בידם. לא מאמינים יותר לאף פוליטיקאי"

היום התקיימה בירושלים הפגנה של אלפי עצמאים, שמחו נגד התעלמות הממשלה מקריסתם על רקע משבר הקורונה ● יועץ המס ירון גינדי: "אני פשוט לא מסוגל להאמין למשמע אוזניי ולמראה עיניי שזאת תוכנית האוצר"

מורה בבית ספר יסודי בארה"ב מעבירה שיעור באפליקציית זום / צילום: Amanda Inscore, רויטרס

איסוף המידע של זום על המשתמשים - לא יותר גרוע מהמתחרות שלה בתחום

האפליקציה שזוכה לפופולריות אוספת עלינו מידע רב ● משמות משתמשים, דרך כתובות מייל ועד למידע שהמשתמש מעביר בצ'אטים ● מומחה: זה הסטנדרט, אבל צריך להביא את זה בחשבון בפגישות עסקיות

נמל התעופה בן גוריון, ריק מנוסעים / צילום: RAMI AMICHAY, רויטרס

חזרתם לארץ באמצע רילוקיישן ואינכם יכולים לשוב לחו"ל? אלה דיני המס שיחולו עליכם

עוצר הטיסות בשל מגפת הקורונה קירקע בארץ ישראלים רבים שעובדים בחו"ל ושנחשבים לתושבי חוץ לצורכי מס • האם כעת הם ייחשבו לתושב ישראל לחיובם במס, אף שהם מבצעים "עבודה מרחוק"? • "גלובס" בדק אם אנשי הרילוקשיין עלולים למצוא עצמם במשטר מס חדש

בנימין נתניהו, מסיבת העיתונאים בצל הקורונה, אמש / צילום: Gali Tibbon, Associated Press

עד לסיום החקירה האפידמיולוגית: רה"מ נתניהו נכנס לבידוד

אחרי שהיועצת למגזר החרדי של לשכת רה"מ רבקה פאלוך נמצאה כחולה בקורונה, מתקיימות בשעה זו חקירה האפידמיולוגית ● מלשכת ראש הממשלה נמסר: "בהתאם לממצאים, משרד הבריאות ורופאו האישי של רה"מ יקבעו יום לסיום הבידוד"

ישראל כץ / צילום: אמיל סלמן-הארץ

מינוי כ"ץ: לדרג המקצועי באוצר מחכה תקופה לא קלה

מי שחושב שעצמאות הדרג המקצועי באוצר חיונית לצורך הוצאת המשק מהמשבר שנקלע לתוכו, צריך להיות מודאג ממינויו של ישראל כ"ץ לשר האוצר

יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים / צילום: תמר מצפי

"מנורה מבטחים מגיעה מוכנה למשבר הקורונה, עם רווחי שיא"

מנורה מבטחים ביטוח רשמה ב-2019 רווח נקי של 537 מיליון שקל ● המנכ"ל יהודה בן אסאייג: "שנת 2019 הייתה השנה הטובה ביותר בתולדות הקבוצה"

שלמה אליהו / צילום: תמר מצפי

מידרוג בוחנת "עם השלכות שליליות" את דירוג האג"חים של שלמה אליהו

מידרוג מצמידה כיום לאג"חים של שלמה אליהו דירוג A1.il שמשקף כושר החזר גבוה

רוני חזקיהו החשב הכללי במשרד האוצר / צילום: משרד האוצר

מתוך אלפים, רק 25 בקשות אושרו בקרן ההלוואות בערבות המדינה; החשכ"ל: נקטין ביורוקרטיה

אגף החשכ"ל באוצר מכיר בכישלון המגנון שיצר בקרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, בשל המבנה הביורוקרטי שכלל גופים מתאמים שהיו בין האוצר לבנקים ● 3,444 בקשות הוגשו לקרן ההלוואות בערבות המדינה, ורק 25 אושרו

הרצוג פוקס נאמן לוגו / צילום: יחצ

הקיצוצים הגיעו גם למשרד הרצוג: חוזרים לשכר של 2019, 10% מהעובדים יצאו לחל"ת

במשרד עוה"ד הגדול בארץ הכריזו על קיצוץ רוחבי של 15% בשכר עובדי המשרד ● במשרד פירון הוציאו עובדים לחל"ת והפחיתו 20% בשכרם של עורכי הדין, אך לא קיצצו בשכר המתמחים

פיטורי עובדים / צילום: Shutterstock

עוד פיטורים בשל הקורונה: חברת זיהוי הפנים אניוויז'ן מפטרת עובדים

מהחברה נמסר כי "כדי להתכון להשפעות מגפת הקורונה ולאתגרי השוק, אנו לוקחים צעדים מדודים וספציפיים כדי להתאים את העסק בציפייה לכמה רבעונים עם פוטנציאל לאי-ודאות; אחד הצעדים הוא פרידה מצערת מחלק מכוח העבודה המוערך שלנו"

טיהור בית משפט השלום בבאר שבע מקורונה / צילום: יח"צ

העובדים שהוציאו אישור מחלה פיקטיבי, המעסיק ששלח רק עובדות לחל"ת: הצד המכוער של שוק התעסוקה בצל הקורונה

מעסיק מתחום המזון שהודיע לחמישה עובדים כי הוא מתכנן להוציא אותם לחל"ת, הופתע לגלות שכולם פנו לאותו רופא וקיבלו אישור מחלה ל-30 יום ● במקרה אחר משרד רואי חשבון הוציא לחל"ת רק נשים ● הצד המכוער של שוק התעסוקה בימי משבר הקורונה

דונאלד טראמפ / צילום: Carolyn Kaster, Associated Press

פרשנות - טראמפ כבר לא אופטימי: "שקי גופות ממלאים את המסדרונות"

הנשיא טראמפ צופה בבית החולים בשכונת הולדתו ברובע קווינס, ניו יורק, ורואה חזיונות אימים. הוא מוותר על קיצורי דרך ומאריך את הנחיות המרחק עד סוף אפריל ● רכבת אוויר של אספקה רפואית התחילה אתמול עם ציוד סיני בניו יורק ● הנשיא מוסיף להעליב מושלי מדינות: "מגעילים"

חיטוי בגן בוטני במוסקבה / צילום: Sofia Sandurskaya, Moscow News Agency, AP

מוסקבה בסגר: העירייה דורשת מ-12 מיליון תושבים לא לצאת מהבתים

מספר החולים המאומתים בעולם עומד על 735,015, והנגיף כבר גבה את חייהם של לפחות 34,804 איש ● בניו יורק יש כ-60 אלף מקרים ומעל אלף קורבנות ● ספרד דיווחה על 812 מתים ביממה האחרונה ● יש תאריך חדש לאולימפיאדה: 23 ביולי 2021 עד 8 באוגוסט 2021

אייל לפידות / צילום ארכיון: יוסי כהן

בזמן שאייל לפידות הפך לשיאן השכר ב-2019, שווי ההטבה ההונית שקיבל בשו"ב התכווץ ביותר מ-100 מיליון שקל

דוחות שיכון ובינוי חושפים כי חברת התשתיות והנדל"ן רשמה בשנה שעברה הוצאות שכר של כ-62 מיליון שקל בגין חמשת בכיריה, בראשות לפידות ● אלא שמאז השיא בפברואר צללה מניית החברה ב-50% כמעט ומחקה חלק ניכר מההטבה לבכירים