גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; טסלה צנחה מעל 8%, מייסיס קפצה 5.6%

דיווח: טראמפ יודיע עוד הלילה על תאריך לפסגה עם נשיא סין ● טסלה דיווחה כי מסרה פחות רכבים מהצפוי ברבעון ● אופיס דיפו צופה הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה

בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar
בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בארה"ב ננעל במגמה מעורב כאשר הנאסד"ק  היה מעט מתחת לאפס, הדאו ג'ונס  עלה 0.64% ו-S&P 500  הוסיף לערכו 0.2%.

הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי טראמפ צפוי להודיע על תאריך לפסגה שלו עם נשיא סין שי עוד היום, מה שהכניס סנטימנט חיובי לסוף המסחר.

מניית טסלה  צנחה מעלה 8% זאת לאחר שהחברה הודיעה כי מסרה פחות רכבים מהצפוי ברבעון.

ענקית הקמעונאות מייסיס  עלתה 5.6%.

דאו כימיקלים  עלתה קרוב ל-5%.

מניית בואינג  עלתה 2.9% למרות דיווחים מאתיופיה כי על החברה לבדוק את השליטה במטוסי 737 MAX שלה.

19:40

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים במגמה מעורבת, וזאת בציפייה לחדשות מכיוון שיחות הסחר בין סין וארה"ב. מדד הנאסד"ק מאבד 0.5% ומנגד הדאו ג'ונס עולה ב-0.4%. 

מניית טסלה  בולטת בירידה חדה לאחר שמסרה פחות רכבים מהצפוי ברבעון. מניית אופיס דיפו  נופלת לאחר שהחברה פרסמה תוצאות ראשוניות לרבעון וחשפה הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר. מניית אפל נסחרת על רקע הדיווח כי החברה תחתוך במחירי האייפון בהודו. מניית דאו כימיכלים עולה ביותר מ-4% ומובילה את העליות במדד דאו ג'ונס.

הליש"ט צונחת ב-0.6% מול הדולר ונסחרת סביב 1.308 דולרים, זאת על רקע חוסר הוודאות סביב יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי.

18:44

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת בהובלת מגזרי הסחורות וחומרי הגלם, כאשר הדאקס טיפס ב-0.3%, הקאק השיל 0.1% והפוטסי איבד 0.2%.

17:30

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת, כאשר מדד הנאסד"ק יורד 0.25% ומנגד מדד הדאו ג'ונס עולה 0.4%. מניית פייסבוק  מטפסת בכ-2% בהמשך לעליות אתמול, טסלה  נופלת בכ-8% בצל אכזבה במסירות הרכבים ברבעון, אפל  נסחרת על רקע הדיווח כי החברה תוריד את מחירי האייפון בהודו.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות ברקע לפרסום נתוני דרישות האבטלה השבועיות שנפלו לשפל של 50 שנה. מדד דאו ג'ונס עולה 0.1%, הנאסד"ק מטפס בשיעור זהה. מניית טסלה  נופלת בפתיחה ב-10% לאחר שפיספסה את יעד מסירות הרכבים ברבעון הראשון, מניית אופיס דיפו  צונחת בצל הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר ברבעון הראשון.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת ללא שינוי, ומאותתים על יציבות בפתיחה על רקע פרסום נתוני מאקרו טובים.

דרישות האבטלה בארה"ב ירדו בשבוע האחרון של סוף מרץ ב-10,000 משרות ל-202,000 משרות - הרמה נמוכה מאז 1969. התחזיות של הכלכלנים היו לעלייה במספר הדרישות ל-216,000 משרות בשבוע האחרון של מרץ. נתון דרישות האבטלה בארבעת השבועות האחרונים, שנחשב מדד טוב יותר שכן הוא מתחשב בניכוי התנודתיות שבין שבוע לשבוע, ירד ב-4,000 תביעות ל-213,000 משרות - הרמה הנמוכה ביותר מאז תחילת אוקטובר של 2018.

שיעור האבטלה בארה"ב צפוי כעת לעמוד על 3.8% - ללא שינוי.

14:00 

נתוני ההזמנות ממפעלים בגרמניה בחודש פברואר נפלו ב-4.2%. מדובר בירידה החדה מזה כשנתיים, בעוד הכלכלנים בשוק צפו ירידה של 0.3% בלבד בפברואר. 

אתמול, מוסדות פיננסים בגרמניה חתכו את תחזית הצמיחה לכלכלה הגרמנית באגרסיביות ל-0.8% בלבד, וזאת לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 1.9% שניתנה בסתיו של 2018.

מניית אופיס דיפו צונחת ב-7% בטרום-מסחר בוול סטריט, על רקע תוצאות מקדימות לרבעון הראשון, ולפיהן החברה רשמה הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר. החברה צופה כי ההכנסות ברבעון הראשון יסתכמו ב-2.76 מיליארד דולר, מתחת לתחזיות של האנליסטים בשוק להכנסות של 2.82 מיליון דולר.

מניית טסלה צונחת ב-7% בטרום-מסחר על רקע נתוני מסירות הרכבים שפורסמו אמש לאחר המסחר. החברה מסרה פחות רכבים מהצפוי.

 

12:30

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים כעת בירידות, כאשר הקאק מאבד 0.3%, הפוטסי יורד 0.6% ומדד הדאקס ללא שינוי מהותי לאחר העליות שנרשמו בימי המסחר האחרונים.

איטליה הודיעה כי היא צפוה להגדיל את יעד הגירעון ל-2.4% מהתוצר.

הנשיא טראמפ צפוי להיפגש הערב עם סגן נשיא סין. אתמול, ראש לשכת המסחר האמריקאית שאמר כי "90% מההסכם הושלם, אבל ה-10% האחרונים הם החלק הקשה ביותר".

ליאור וידר מנהל השקעות בכיר בבית ההשקעות אפסילון: "נראה כי נציגי הממשל הסיני והאמריקאי הגיעו להסכמות במרבית התחומים ונותרו מספר מועט של נקודות חיכוך וביניהם הדרישה של סין להסרת מכסים על סחורות סיניות והבקשה של ארה"ב להסדרת מנגנון אכיפה להסכם. בגזרת הברקזיט, בבריטניה לא נרשמה התקדמות משמעותית בימים האחרונים, ושתי המפלגות הגדולות ממשיכות בדיונים על מנת להגיע להסכם יציאה מסודר שיוכל לזכות ברוב בפרלמנט, לאחר שזה הצביע נגד היציאה מהאיחוד האירופי ללא הסכם".

"כרגע נראה כי השווקים ימשיכו להיות קשובים להתפתחויות בכל הנוגע להסכם הסחר, אולם יש לקחת בחשבון שמדדי ארה"ב נמצאים כעת קרוב מאוד לשיא כל הזמנים ולדעתנו בהחלט ייתכן תרחיש של "קנה בשמועה, מכור בידיעה", ולאחר שייחתם ההסכם השוק עשוי דווקא לעבור מימוש רווחים לפחות בטווח הקצר, וזאת כשצריך לזכור כי מדד ה-S&P500 השלים זינוק של כמעט 15% מתחילת השנה ועלייה של כ-22% מאז התחתית שנרשמה בסוף דצמבר אשתקד".

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים כעת בעד 0.2%, לאחר שרשמו אמש עליות של עד 0.6%. 

10:30

המסחר בבורסות אירופה נפתח, והוא מתנהל בשעה זו במגמה שלילית. את הירידות מוביל מדד פוטסי הבריטי , שמאבד כ-0.6%, אחריו מדד קאק  הצרפתי שיורד כ-0.3%. מדד דאקס  מאבד כ-0.2% ומדד בורסה איטליאנה (מילאנו) פוטסי אם.איי.בי  יורד 0.4%.  

בבורסות אסיה ננעל המסחר במגמה מעורבת: מדד שנחאי  עלה 0.94%, ניקיי  הוסיף 0.05% ואילו ההנג סנג  בהונג קונג ירד 0.43%. 

06:40

מגמה מעורבת בשוקי אסיה בשעה זו, מדד שנחאי  עולה 0.4%, הניקיי  מוסיף לערכו 0.26% ואילו ההנג סנג  בהונג קונג יורד 0.6%. 

אמש, המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים קלות.

ישנו צפי בקרב המשקיעים על עדכונים חדשים משיחות הסחר בין ארה"ב לסין, שהמשיכו אמש בוושינגטון. נזכיר כי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, וסגן נשיא סין, ליאו הי, צפויים להיפגש הערב (ה').

מניית Japan Display מזנקת קרוב ל-6% בשעה זו על רקע דיווח כי תספק דיודה אורגנית להפקת אור לשעוני אפל החדשים.

מחר (ו'), הבורסות בסין ובהונג קונג יהיו בחופשה, לרגל יום ניקוי המצבות. 

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) יפרסם היום בצהריים את פרוטוקול פגישת המדיניות המוניטרית שלו.

מחר (ו') צפויים להתפרסם בארה"ב נתוני חודש מארס על שיעור האבטלה והשינוי במספר המועסקים. 

שוק המטבעות הדיגיטליים ממשיך ליהנות ממגמה חיובית שנרשמת בו מאז תחילת אפריל. מחיר הביטקוין, המטבע המוביל בשוק, עלה ביממה האחרונה בעוד 2% והשלים זינוק של כ-23% בשבוע האחרון. הבוקר נסחר הביטקוין (BTC) במחיר ממוצע של 5,030 דולר, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. 

עוד כתבות

בוריס ג'ונסון / צילום: רויטרס SIMON DAWSON

בוריס ג׳ונסון אחרי התבוסה בפרלמנט: ״אנסה להעביר את הסכם הברקזיט שוב בשבוע הבא״

הפרלמנט הבריטי הצביע בעד עיכוב נוסף בפרישה מהאיחוד האירופי ● חברי הפרלמנט הצביעו בעד תיקון שיאלץ את רה"מ לבקש עוד הערב מבריסל הארכה נוספת של שלושה חודשים ● ג'ונסון: "החוק לא מחייב אותי לכך" ● במקביל לדיון התקיימה הפגנה מחוץ לפרלמנט שבה השתתפו מאות אלפי בני אדם

ראשי פורסקאוט פותחים את המסחר בנאסד"ק / צילום: יח"צ

מהלך אקטיביסטי בפורסקאוט? המניה עולה בעקבות שיתוף פעולה בין שני משקיעים שמצפים לדיונים עם החברה

החברה המספקת פתרונות לאבטחה ושליטה על מכשירים מחוברים בארגונים, איבדה כשליש משווי השוק שלה החודש בעקבות אזהרת רווח שפרסמה ● שני גופי ההשקעה, שניהם מניו יורק, מחזיקים יחד ב-14.5% ממניות פורסקאוט ● גופי ההשקעה מעריכים כי מניית פורסקאוט מוערכת בחסר

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

עוקף מלמעלה: תנו לאנשים לעוף, והם יבינו הכל אחרת

לא הייתי צריך לטוס בגובה 800 רגל כדי לאהוב את המקום שאני חי בו, אבל עכשיו אני רואה אותו אחרת לגמרי

דיור מוגן / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

אל תשליכני לעת זקנה: זה מה שצריך לתקן בענף הדיור המוגן

דיירי הדיור המוגן כבר שנים "קהל שבוי", וללא התערבות של המדינה - המצב רק יחמיר ● דעה

 

איילת שקד / צילום: רפי קוץ

מפינוי להסדרה: מה מספרת המדינה לבג"ץ

שקד מתפארת שבתפקידה כשרת המשפטים הפכה את גישת המדינה למאחזים על ראשה • העובדות מלמדות כי בתקופתה פיתחו הרשויות שלל תרופות משפטיות ומנהליות כדי להשאיר מבנים לא חוקיים במקומם • אבל בדיקה מעמיקה מראה כי התפנית התחילה עוד הרבה לפניה ● המשרוקית של גלובס

מאיר שמגר / צילום: איל יצהר, גלובס

זכרונות של מתמחה קטן מאיש גדול: בצילו של מאיר שמגר

ההתמחות אצל מאיר שמגר הייתה מנקודות השיא של חיי. איש מואר. כמוהו לא פגשתי, עד אז או מאז ● עו"ד דוד תדמור נפרד 

ראש ממשלת לבנון סעאד חרירי / צילום: Aziz Taher, רויטרס

יום מכריע בלבנון: אושרה תכניתו הכלכלית של חרירי

(עדכונים): ממשלת לבנון התכנסה הבוקר לדון ברפורמות שהציג אמש ראש הממשלה לראשי המפלגות השותפות בקואליציה ● לא מעט מהאש מופנית לחיזבאללה, הנתפש כגורם המפלג ביותר בלבנון, ומהווה איום על קיומה בשל הכוח הצבאי שצבר

שרון טל / צילום: רמי זרנגר

האותנטיות החדשה: איך לארח בחג

שרון טל, המעצבת הראשית של בית האופנה משכית, מארחת את החברות בביתה לארוחת חג

דונלד טראמפ / צילום: רויטרס

שמור לי ואשמור לך גירסת טראמפ: כך מנצל נשיא ארה"ב את יחסי החוץ לטובתו האישית

זה כבר הפך לשיטה: בשורה של שיחות טלפון ופגישות שניהל עם מנהיגים בעולם הציג להם טראמפ דרישות שנועדו להועיל לו בהפרכת חשדות נגדו ובקמפיין לנשיאות 2020 ● כך זה עבד עם מנהיגי אוקראינה, אוסטרליה ובריטניה וגם עם ראש ממשלת ישראל, שאף קיבל מתנת בחירות נאה לעצמו

זיהום אוויר מעל תל אביב / צילום: תמר מצפי

הבעיה העמוקה ביותר של מדינת ישראל שאף מפלגה לא מדברת עליה

עתיד כדור הארץ בסכנה, ויש לו השפעה ישירה על הכיס של כולנו ● אם אנחנו רוצים להישאר במשפחת העמים ולדאוג לאיכות האוויר שלנו ושל העולם כולו - הזמן הוא עכשיו, וחייבים לחשוב קדימה ברצינות ● דעה

אליזבת וורן/ צילום:  רויטרס

היא מפחידה את וול סטריט וגם את מארק צוקרברג ויש לה תוכנית לכל בעיה: האם זו המועמדת שתצליח לנצח גם את טראמפ

אליזבת וורן, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, מובילה בסקרים ● יש לה תוכניות להכול - מפיקוח על שוקי הפיננסים, דרך מיסוי עשירים עד להפחתת פליטות הפחמן ● וורן היא פוליטיקאית מזן שונה - האם זה יספיק לה כדי לזכות בהתמודדות הדמוקרטית והאם היא תוכל לנצח את הנשיא טראמפ

רצח העם הארמני./ צילום:  ויקימדיה

ארה"ב אחרי 100 שנה: כורדים, ארמנים, למי אכפת

הסכנה הגדולה ביותר במדיניות החוץ האמריקאית הייתה תמיד הצירוף של בורות ושל קוצר רוח ● הנה מה שהתכונות האלה גרמו השבוע לפני מאה שנה ● לכורדים של אז קראו "ארמנים", וארה"ב העדיפה לחזור הביתה

עדינה בן אשר/ צילום: איל יצהר

הנוער הלומד והיוזם: התוכנית שתלמד בני נוער איך מקימים עסק

תוכנית "שותפים 2020" שמפעיל משרד העבודה והרווחה בשיתוף ג'וינט אשלים ודרור בתי חינוך, מבקשת לתת לבני נוער בבתי ספר מקצועיים מיומנויות בהקמת עסק, שיאפשרו להם להשתלב בשוק העבודה • "אנחנו מחויבים להכין את בני הנוער לאתגרים העתידיים, וזה דורש לצאת מהקופסה", אומר ראובן פאטר, מנהל התוכנית

רגולציה / צילום: Shutterstock

ביטוח הבריאות כדוגמה: הרגולציה הנוקשה בישראל פוגעת דווקא בצרכן

מספיק להסתכל על הרגולציה בענף הביטוח כדי להבין שמדובר באבן-נגף לכלכלה המקומית ● דעה

בוריס ג'ונסון / צילום: רויטרס

דרמת הברקזיט: ג'ונסון שיגר לאיחוד שני מכתבים סותרים בנוגע לפרישה

(עדכון) ● אחרי שלא הצליח לאשר את הסכם הברקזיט בפרלמנט הבריטי אתמול, ג'ונסון נאלץ לבקש דחייה מהאיחוד • כלי התקשורת בבריטניה דיווחו כי שלח בקשת הארכה בלתי-חתומה בבריסל, מלווה במכתב חתום נוסף שבו הוא מפציר באיחוד לא לאשר אותה

נשים וייטנאמיות / צילום: רויטרס

שניים רבים, השלישי מנצח: המדינות שנהנות ממלחמת הסחר סין-ארה"ב

כאשר ארה"ב וסין מסתבכות במאבקי סחר, זה אמור להיות הזמן של מדינות כמו וייטנאם לפרוח ● ואכן כלכלתן משגשגת וקופצת במדד התחרותיות העולמית

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון/ צילום: רויטרס

דיווחים: ג'ונסון מתכוון להעמיד היום את הסכם ה"ברקזיט" להצבעה

בתדרוכים לתקשורת הבוקר העריכו גורמים ב"דאונינג 10" כי קיים כעת רוב בפרלמנט לאישור ההסכם החדש אליו הגיע בשבוע שעבר הצדדים בבריסל ● ההצבעה על ההסכם בוטלה ברגע האחרון ביום שבת

דיאנה גולבי/ צילום:  כפיר זיו

"יש לי את היכולת לשלוף את קלף הרוסייה לטובתי"

השירות הצבאי מנע מדיאנה גולבי למנף את הזכייה ב"כוכב נולד" ● אולי התפקיד של חיילת רוסייה במחזה "אפס ביחסי אנוש" יהיה מעין תיקון

אזוב מצוי/ צילום: פרופ' נתיב דודאי

שיח מפלג: איך אפילו ביטול האיסור על קטיף של זעתר הפך לקרב נרטיבים בין יהודים וערבים

גם אחרי שרשות הטבע והגנים ביטלה את האיסור המוחלט על קטיף הזעתר והעכוב, יש מי שמשוכנעים יותר מתמיד שבסוף כל החלטה מקצועית שלה יושב ערבי עם נרגילה ● הסופר עודה בשאראת: "ברור שהמדינה רצתה ליצור ניכור בין הערבים לבין הטבע, רוצים שהערבי ישתגע במדינה הזאת"

תוכנת זיהוי הפנים של מגווי / צילום: רויטרס

האם ארה"ב תצליח לבלום את הסטארט-אפ מאחורי "האח הגדול" הסיני

חברת Megvii נכנסה באחרונה לרשימה השחורה של הממשל האמריקאי, דווקא בעיתוי רגיש עבורה - כשהיא עומדת לקראת הנפקה בבורסה ● האם החרם הוא כלי אפקטיבי, מה חושבים על כך בחברה והאם האמריקאים באמת חוששים מהטכנולוגיה שלה?