גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; טסלה צנחה מעל 8%, מייסיס קפצה 5.6%

דיווח: טראמפ יודיע עוד הלילה על תאריך לפסגה עם נשיא סין ● טסלה דיווחה כי מסרה פחות רכבים מהצפוי ברבעון ● אופיס דיפו צופה הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה

בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar
בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בארה"ב ננעל במגמה מעורב כאשר הנאסד"ק  היה מעט מתחת לאפס, הדאו ג'ונס  עלה 0.64% ו-S&P 500  הוסיף לערכו 0.2%.

הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי טראמפ צפוי להודיע על תאריך לפסגה שלו עם נשיא סין שי עוד היום, מה שהכניס סנטימנט חיובי לסוף המסחר.

מניית טסלה  צנחה מעלה 8% זאת לאחר שהחברה הודיעה כי מסרה פחות רכבים מהצפוי ברבעון.

ענקית הקמעונאות מייסיס  עלתה 5.6%.

דאו כימיקלים  עלתה קרוב ל-5%.

מניית בואינג  עלתה 2.9% למרות דיווחים מאתיופיה כי על החברה לבדוק את השליטה במטוסי 737 MAX שלה.

19:40

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים במגמה מעורבת, וזאת בציפייה לחדשות מכיוון שיחות הסחר בין סין וארה"ב. מדד הנאסד"ק מאבד 0.5% ומנגד הדאו ג'ונס עולה ב-0.4%. 

מניית טסלה  בולטת בירידה חדה לאחר שמסרה פחות רכבים מהצפוי ברבעון. מניית אופיס דיפו  נופלת לאחר שהחברה פרסמה תוצאות ראשוניות לרבעון וחשפה הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר. מניית אפל נסחרת על רקע הדיווח כי החברה תחתוך במחירי האייפון בהודו. מניית דאו כימיכלים עולה ביותר מ-4% ומובילה את העליות במדד דאו ג'ונס.

הליש"ט צונחת ב-0.6% מול הדולר ונסחרת סביב 1.308 דולרים, זאת על רקע חוסר הוודאות סביב יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי.

18:44

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת בהובלת מגזרי הסחורות וחומרי הגלם, כאשר הדאקס טיפס ב-0.3%, הקאק השיל 0.1% והפוטסי איבד 0.2%.

17:30

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת, כאשר מדד הנאסד"ק יורד 0.25% ומנגד מדד הדאו ג'ונס עולה 0.4%. מניית פייסבוק  מטפסת בכ-2% בהמשך לעליות אתמול, טסלה  נופלת בכ-8% בצל אכזבה במסירות הרכבים ברבעון, אפל  נסחרת על רקע הדיווח כי החברה תוריד את מחירי האייפון בהודו.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות ברקע לפרסום נתוני דרישות האבטלה השבועיות שנפלו לשפל של 50 שנה. מדד דאו ג'ונס עולה 0.1%, הנאסד"ק מטפס בשיעור זהה. מניית טסלה  נופלת בפתיחה ב-10% לאחר שפיספסה את יעד מסירות הרכבים ברבעון הראשון, מניית אופיס דיפו  צונחת בצל הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר ברבעון הראשון.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת ללא שינוי, ומאותתים על יציבות בפתיחה על רקע פרסום נתוני מאקרו טובים.

דרישות האבטלה בארה"ב ירדו בשבוע האחרון של סוף מרץ ב-10,000 משרות ל-202,000 משרות - הרמה נמוכה מאז 1969. התחזיות של הכלכלנים היו לעלייה במספר הדרישות ל-216,000 משרות בשבוע האחרון של מרץ. נתון דרישות האבטלה בארבעת השבועות האחרונים, שנחשב מדד טוב יותר שכן הוא מתחשב בניכוי התנודתיות שבין שבוע לשבוע, ירד ב-4,000 תביעות ל-213,000 משרות - הרמה הנמוכה ביותר מאז תחילת אוקטובר של 2018.

שיעור האבטלה בארה"ב צפוי כעת לעמוד על 3.8% - ללא שינוי.

14:00 

נתוני ההזמנות ממפעלים בגרמניה בחודש פברואר נפלו ב-4.2%. מדובר בירידה החדה מזה כשנתיים, בעוד הכלכלנים בשוק צפו ירידה של 0.3% בלבד בפברואר. 

אתמול, מוסדות פיננסים בגרמניה חתכו את תחזית הצמיחה לכלכלה הגרמנית באגרסיביות ל-0.8% בלבד, וזאת לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 1.9% שניתנה בסתיו של 2018.

מניית אופיס דיפו צונחת ב-7% בטרום-מסחר בוול סטריט, על רקע תוצאות מקדימות לרבעון הראשון, ולפיהן החברה רשמה הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר. החברה צופה כי ההכנסות ברבעון הראשון יסתכמו ב-2.76 מיליארד דולר, מתחת לתחזיות של האנליסטים בשוק להכנסות של 2.82 מיליון דולר.

מניית טסלה צונחת ב-7% בטרום-מסחר על רקע נתוני מסירות הרכבים שפורסמו אמש לאחר המסחר. החברה מסרה פחות רכבים מהצפוי.

 

12:30

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים כעת בירידות, כאשר הקאק מאבד 0.3%, הפוטסי יורד 0.6% ומדד הדאקס ללא שינוי מהותי לאחר העליות שנרשמו בימי המסחר האחרונים.

איטליה הודיעה כי היא צפוה להגדיל את יעד הגירעון ל-2.4% מהתוצר.

הנשיא טראמפ צפוי להיפגש הערב עם סגן נשיא סין. אתמול, ראש לשכת המסחר האמריקאית שאמר כי "90% מההסכם הושלם, אבל ה-10% האחרונים הם החלק הקשה ביותר".

ליאור וידר מנהל השקעות בכיר בבית ההשקעות אפסילון: "נראה כי נציגי הממשל הסיני והאמריקאי הגיעו להסכמות במרבית התחומים ונותרו מספר מועט של נקודות חיכוך וביניהם הדרישה של סין להסרת מכסים על סחורות סיניות והבקשה של ארה"ב להסדרת מנגנון אכיפה להסכם. בגזרת הברקזיט, בבריטניה לא נרשמה התקדמות משמעותית בימים האחרונים, ושתי המפלגות הגדולות ממשיכות בדיונים על מנת להגיע להסכם יציאה מסודר שיוכל לזכות ברוב בפרלמנט, לאחר שזה הצביע נגד היציאה מהאיחוד האירופי ללא הסכם".

"כרגע נראה כי השווקים ימשיכו להיות קשובים להתפתחויות בכל הנוגע להסכם הסחר, אולם יש לקחת בחשבון שמדדי ארה"ב נמצאים כעת קרוב מאוד לשיא כל הזמנים ולדעתנו בהחלט ייתכן תרחיש של "קנה בשמועה, מכור בידיעה", ולאחר שייחתם ההסכם השוק עשוי דווקא לעבור מימוש רווחים לפחות בטווח הקצר, וזאת כשצריך לזכור כי מדד ה-S&P500 השלים זינוק של כמעט 15% מתחילת השנה ועלייה של כ-22% מאז התחתית שנרשמה בסוף דצמבר אשתקד".

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים כעת בעד 0.2%, לאחר שרשמו אמש עליות של עד 0.6%. 

10:30

המסחר בבורסות אירופה נפתח, והוא מתנהל בשעה זו במגמה שלילית. את הירידות מוביל מדד פוטסי הבריטי , שמאבד כ-0.6%, אחריו מדד קאק  הצרפתי שיורד כ-0.3%. מדד דאקס  מאבד כ-0.2% ומדד בורסה איטליאנה (מילאנו) פוטסי אם.איי.בי  יורד 0.4%.  

בבורסות אסיה ננעל המסחר במגמה מעורבת: מדד שנחאי  עלה 0.94%, ניקיי  הוסיף 0.05% ואילו ההנג סנג  בהונג קונג ירד 0.43%. 

06:40

מגמה מעורבת בשוקי אסיה בשעה זו, מדד שנחאי  עולה 0.4%, הניקיי  מוסיף לערכו 0.26% ואילו ההנג סנג  בהונג קונג יורד 0.6%. 

אמש, המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים קלות.

ישנו צפי בקרב המשקיעים על עדכונים חדשים משיחות הסחר בין ארה"ב לסין, שהמשיכו אמש בוושינגטון. נזכיר כי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, וסגן נשיא סין, ליאו הי, צפויים להיפגש הערב (ה').

מניית Japan Display מזנקת קרוב ל-6% בשעה זו על רקע דיווח כי תספק דיודה אורגנית להפקת אור לשעוני אפל החדשים.

מחר (ו'), הבורסות בסין ובהונג קונג יהיו בחופשה, לרגל יום ניקוי המצבות. 

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) יפרסם היום בצהריים את פרוטוקול פגישת המדיניות המוניטרית שלו.

מחר (ו') צפויים להתפרסם בארה"ב נתוני חודש מארס על שיעור האבטלה והשינוי במספר המועסקים. 

שוק המטבעות הדיגיטליים ממשיך ליהנות ממגמה חיובית שנרשמת בו מאז תחילת אפריל. מחיר הביטקוין, המטבע המוביל בשוק, עלה ביממה האחרונה בעוד 2% והשלים זינוק של כ-23% בשבוע האחרון. הבוקר נסחר הביטקוין (BTC) במחיר ממוצע של 5,030 דולר, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. 

עוד כתבות

ישראל כ"ץ / צילום: אמיל סלמן-הארץ

שר האוצר: נפעל למצוא תקציב להקמת בית החולים השיקומי בצפון

בדיון בוועדת המשנה לצמצום פערים חברתיים שעסק בעיכוב בהקמת המרכז השיקומי בבית החולים פוריה, הודיע שר האוצר ישראל כ"ץ כי יפעל למצוא מקור תקציבי שנדרש להשלמת העבודות ● יו"ר הוועדה אופיר כץ: "הקמת מרכז השיקום תסייע לצמצום הפערים במתן שירותי הרפואה בין הפריפריה למרכז ותשפר את איכות חיי התושבים"

רועי פולקמן / צילום: יחצ

ארגוני הנשים לפולקמן: לחייב את הערוצים בשידור אירועי ספורט נשי כחלק מתנאי הרישיון

נציגות ארגוני הנשים "סיקור שוויוני" ו"זזה - עמותה לקידום ספורט נשים" הופיעו בפני ועדת פולקמן וביקשו להפוך את השידורים של ספורט נשים לחלק מהחובות הבאות של זיכיונות השידור ● לטענתן, הדבר יביא לתקציבים גדולים יותר לתחום וללגיטימציה ציבורית לענפי הספורט הנשי

ראש הממשלה ורעייתו שרה בכנסת / צילום: גלובס

ריח בחירות באוויר: נתניהו בעוד הופעה נדירה בכנסת

רה"מ ובכירי הליכוד ישתתפו היום בישיבה של ועדת המשנה לצמצום הפערים בתקצוב שירותי הרפואה בין הפריפריה למרכז בראשות ח"כ אופיר כץ ● הופעת נתניהו לצד בכירי הליכוד בישיבה מעבירה מסר שהבחירות בפתח ומהווה איתות לקהל היעד של הליכוד בבחירות: תושבי הפריפריה בצפון

מכבי קרסו / צילום: יוטיוב

האשמות חריפות ותלונות על "האזנות סתר בדירקטוריון": הסכסוך בקבוצת קרסו מסלים

מכבי קרסו, המחזיק ב-12.5% ממניות קרסו נדל"ן ומכהן בה כדירקטור, טוען כי המנכ"ל, הסמנכ"ל ומזכיר החברה השמיצו אותו כשטענו שהקליט בסתר ישיבת דירקטוריון ● קרסו נדל"ן: "מדובר בתביעת סרק שתכליתה סיבוב יחסי ציבור ותו לא"

נשיא רוסיה, ולדמיר פוטין / צילום: Associated Press, Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin

פוטין: נדרשת יותר בהירות לגבי זהות המנצח בבחירות בארה"ב

"ברור שיש בעיות במערכת ההצבעה האמריקאית", אמר הנשיא הרוסי, בדברים המהדהדים את טענתו של טראמפ לגבי תרמית רחבת היקף בבחירות

ויטליק בוטרין, מייסד את'ריום / צילום: Ethereum Foundation / צילום: יח"צ

ביטקוין, מאחוריך: מחיר המטבע של את'ריום זינק לשיא של שנתיים וחצי

עניין המשקיעים בפלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום גובר לקראת השקת הדור הבא שלה, את'ריום 2.0, בשבוע הבא ● מחיר האת'ר חצה היום את רף ה-600 דולר לראשונה מאז יוני 2018, בזמן שמחיר הביטקוין קרוב לשיא של כל הזמנים

שר הפנים, אריה דרעי / צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות

דרעי: "שר הביטחון חצה קו אדום בגלל שיקולים פוליטיים"

שר הפנים תקף את בני גנץ על הכרזת הקמת ועדת חקירה לפרשת הצוללות: "הקמת הוועדה תהפוך את מערכת הביטחון לכלי לתעמולה פוליטית" ● נתניהו: "נועד להביא מסקנה תפורה מראש ולקושש קולות" ● גנץ: "כל אדם אחר המשוכנע בחפותו היה שמח על ההזדמנות להוכיח לעיני כל את צדקתו"

האי המלאכותי Palm Jumeirah, המרינה של דובאי ומחוז JBR, דובאי / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מתחילת דצמבר: ישראלים יוכלו לטוס לאיחוד האמירויות

זאת עוד לפני שייכנס לתוקף ההסכם הרשמי על פטור הוויזות ההדדי ● משרדי החוץ של ישראל והאמירויות סיכמו על הסדר ביניים, שיאפשר אשרה אלקטרונית על ידי מילוי טופס מקוון לתייר לפני הטיסה

צוללת של טיסנקרופ בעיר הנמל הגרמנית קיל / צילום: רויטרס

לגרמנים לא אכפת מפרשת הצוללות, אבל ועדת חקירה עשויה לשנות זאת

ועדת חקירה ישראלית יכולה לחשוף כיצד מתנהלים עסקי הצוללות מאחורי הקלעים, אפילו יותר ממשפט שיתנהל ברובו מאחורי דלתיים סגורות, ואולי לשמש כנשק ברבות הימים בעבור מי שמעוניינים לשים קץ למערכת היחסים הזאת

חיילת יושבת בתחנת אוטובוס / צילום: כדיה לוי, גלובס

קבינט הקורונה הגדיל את התפוסה באוטובוסים, אבל לא הוסיף קווים

קבינט הקורונה הגדיל את התפוסה בתחבורה ציבורית מ-50% ל-75%, אך לא נוספו בחזרה קווי אוטובוסים שבוטלו ● שר האוצר כ"ץ תומך בהרחבת הפיילוט בקניונים

רחוב בתל אביב. גידול בכלי תחבורה זעירים / צילום: Shutterstock

מחקר חדש: למה הפקקים לא נעלמים בקורונה ומה יעלה בגורל התחבורה הציבורית?

ירידה של 30%-40% במספר האנשים בתחנות המרכזיות, עלייה בשימוש באופניים ובקורקינטים ונפח תנועה גדול בפריפריה - מחקר חדש מגלה כי הקורונה שינתה את דפוסי התנועה ● הילה חדד-חמלניק, סמנכ"לית אסטרטגיה בנתיבי ישראל, אומרת בראיון כי כל תוכנית החומש של החברה תצטרך להשתנות

שר האוצר ישראל כ"ץ ויו"ר  ההסתדרות ארנון בר-דוד / צילום: יניב לוי ויותם בן יצחק, יח"צ

פצצת השכר הממוצע של האוצר הצניעה חיסכון של 9-7 מיליארד שקל

הצעת החוק של האוצר להקפאת השכר הממוצע חשפה היקף השפעה מפתיע, בעיקר על שכר המינימום • בהסתדרות מבינים שהתנגדות לא אפשרית באווירה הציבורית

קו הרקיע של דובאי / צילום: שאטרסטוק

גם אל על משיקה טיסות ישירות לדובאי; כמה יעלה כרטיס?

הקו של אל על יחל לפעול ב-13 בדצמבר במתכונת של 14 טיסות שבועיות ● הטיסות יבוצעו במטוסי ה-737-900 ובמטוסי הדרימליינר 787 של החברה

בני גנץ ובנימין נתניהו בהשבעת הכנסת ה-35 / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"זו קטסטרופה": הרגולטורים הבכירים חושפים את מחיר האין תקציב

יכולנו לספר לכם על דיל המינויים הפוליטיים שאושר בממשלה, על השרים שהחרימו את הישיבה או על הסקרים האחרונים ● במקום זה החלטנו להביא שני מונולוגים של שני רגולטורים בכירים שמספרים לגלובס, בעילום שם ובגילוי לב, איך נראים משרדי ממשלה שלא מתפקדים

הרב חיים קנייבסקי / צילום: שוקי לרר

הרב קנייבסקי הורה לפתוח גם את בתי הספר לבנות

במכתב שהעבירה בתו של הרב אל הנהלות רשתות החינוך הגדולות נכתב כי "על המנהלות והמורות לעשות הכול בשביל למנוע הידרדרות של בנות ישראל ולפתוח את מסגרות הלימודים לכל הכיתות בזהירות האפשרית" ● רוב בתי הספר לבנים בחברה החרדית כבר חזרו לפעילות רגילה

פרופ' אמיר ירון / צילום: יונתן בלום

הדולר ירד בחזרה לרמות של 2008 ובבנק ישראל לא מתרגשים - האם כללי המשחק משתנים?

מדוע בנק ישראל אינו יוצא הפעם מגדרו כדי לבלום את התחזקות השקל, והאם ההתחזקות מוצדקת ואינה מושפעת מכוחות ספקולטיביים?

אבו דאבי, עיר הבירה של איחוד האמירויות הערביות / צילום: שאטרסטוק

המאכערים הישראלים מתנפלים על איחוד האמירויות, וליזמים הישראלים יש רק מה להפסיד מכך

יזמים ואנשי עסקים ישראלים שמבקשים להצליח לחדור לשוק האמירתי צריכים לחפש אחר שותפויות של ממש במקום פתיחת דלתות, ולהעדיף עבודה קשה, מאתגרת וסיזיפית על פני הבטחות לקיצורי דרך

חיסון קורונה של אסטרהזנקה / צילום: שאטרסטוק

פחות יעיל מפייזר ומודרנה, אבל עם יתרונות בלוגיסטיקה ובמחיר: כל מה שצריך לדעת על החיסון של אסטרהזנקה

הוא צפוי להיות זול משמעותית מהמתחרות, ואם בוחנים רק את אחת מקבוצות המינון, החיסון של אסטרהזנקה מתגלה כיעיל ב-90%, בדומה ליעילות של החיסונים של פייזר ומודרנה ● כל הפרטים החשובים מהניסוי של ענקית הפארמה הבריטית

משלוחים של יאנדקס / צילום: מיכל גור

יאנגו השיקה את משלוחי המזון שלה בישראל: "משלוח חינם תוך רבע שעה"

השירות החדש, שנקרא "DELI מבית יאנגו", יחל לפעול היום - בשלב הראשון בת"א, ברמת גן ובגבעתיים ● לתקופת ההשקה החברה מציעה משלוח חינם וללא מינימום הזמנה, כך שניתן יהיה להזמין אפילו מוצר אחד בודד

יאיר לוינשטיין, אלטשולר שחם / צילום: איל יצהר, גלובס

שנת המפנה בשוק הפנסיה: אלטשולר שחם הוא בית ההשקעות הגדול בתחום הצומח

בסוף אוקטובר נהפך אלטשולר שחם לבית ההשקעות הגדול בשוק קרנות הפנסיה החדשות ● כבר ביולי עקף הלמן אלדובי את פסגות, שנהפך לשחקן הקטן ביותר בשוק זה