גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; טסלה צנחה מעל 8%, מייסיס קפצה 5.6%

דיווח: טראמפ יודיע עוד הלילה על תאריך לפסגה עם נשיא סין ● טסלה דיווחה כי מסרה פחות רכבים מהצפוי ברבעון ● אופיס דיפו צופה הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה

בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar
בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בארה"ב ננעל במגמה מעורב כאשר הנאסד"ק  היה מעט מתחת לאפס, הדאו ג'ונס  עלה 0.64% ו-S&P 500  הוסיף לערכו 0.2%.

הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי טראמפ צפוי להודיע על תאריך לפסגה שלו עם נשיא סין שי עוד היום, מה שהכניס סנטימנט חיובי לסוף המסחר.

מניית טסלה  צנחה מעלה 8% זאת לאחר שהחברה הודיעה כי מסרה פחות רכבים מהצפוי ברבעון.

ענקית הקמעונאות מייסיס  עלתה 5.6%.

דאו כימיקלים  עלתה קרוב ל-5%.

מניית בואינג  עלתה 2.9% למרות דיווחים מאתיופיה כי על החברה לבדוק את השליטה במטוסי 737 MAX שלה.

19:40

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים במגמה מעורבת, וזאת בציפייה לחדשות מכיוון שיחות הסחר בין סין וארה"ב. מדד הנאסד"ק מאבד 0.5% ומנגד הדאו ג'ונס עולה ב-0.4%. 

מניית טסלה  בולטת בירידה חדה לאחר שמסרה פחות רכבים מהצפוי ברבעון. מניית אופיס דיפו  נופלת לאחר שהחברה פרסמה תוצאות ראשוניות לרבעון וחשפה הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר. מניית אפל נסחרת על רקע הדיווח כי החברה תחתוך במחירי האייפון בהודו. מניית דאו כימיכלים עולה ביותר מ-4% ומובילה את העליות במדד דאו ג'ונס.

הליש"ט צונחת ב-0.6% מול הדולר ונסחרת סביב 1.308 דולרים, זאת על רקע חוסר הוודאות סביב יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי.

18:44

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת בהובלת מגזרי הסחורות וחומרי הגלם, כאשר הדאקס טיפס ב-0.3%, הקאק השיל 0.1% והפוטסי איבד 0.2%.

17:30

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת, כאשר מדד הנאסד"ק יורד 0.25% ומנגד מדד הדאו ג'ונס עולה 0.4%. מניית פייסבוק  מטפסת בכ-2% בהמשך לעליות אתמול, טסלה  נופלת בכ-8% בצל אכזבה במסירות הרכבים ברבעון, אפל  נסחרת על רקע הדיווח כי החברה תוריד את מחירי האייפון בהודו.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות ברקע לפרסום נתוני דרישות האבטלה השבועיות שנפלו לשפל של 50 שנה. מדד דאו ג'ונס עולה 0.1%, הנאסד"ק מטפס בשיעור זהה. מניית טסלה  נופלת בפתיחה ב-10% לאחר שפיספסה את יעד מסירות הרכבים ברבעון הראשון, מניית אופיס דיפו  צונחת בצל הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר ברבעון הראשון.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת ללא שינוי, ומאותתים על יציבות בפתיחה על רקע פרסום נתוני מאקרו טובים.

דרישות האבטלה בארה"ב ירדו בשבוע האחרון של סוף מרץ ב-10,000 משרות ל-202,000 משרות - הרמה נמוכה מאז 1969. התחזיות של הכלכלנים היו לעלייה במספר הדרישות ל-216,000 משרות בשבוע האחרון של מרץ. נתון דרישות האבטלה בארבעת השבועות האחרונים, שנחשב מדד טוב יותר שכן הוא מתחשב בניכוי התנודתיות שבין שבוע לשבוע, ירד ב-4,000 תביעות ל-213,000 משרות - הרמה הנמוכה ביותר מאז תחילת אוקטובר של 2018.

שיעור האבטלה בארה"ב צפוי כעת לעמוד על 3.8% - ללא שינוי.

14:00 

נתוני ההזמנות ממפעלים בגרמניה בחודש פברואר נפלו ב-4.2%. מדובר בירידה החדה מזה כשנתיים, בעוד הכלכלנים בשוק צפו ירידה של 0.3% בלבד בפברואר. 

אתמול, מוסדות פיננסים בגרמניה חתכו את תחזית הצמיחה לכלכלה הגרמנית באגרסיביות ל-0.8% בלבד, וזאת לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 1.9% שניתנה בסתיו של 2018.

מניית אופיס דיפו צונחת ב-7% בטרום-מסחר בוול סטריט, על רקע תוצאות מקדימות לרבעון הראשון, ולפיהן החברה רשמה הפסד תפעולי של 15 מיליון דולר. החברה צופה כי ההכנסות ברבעון הראשון יסתכמו ב-2.76 מיליארד דולר, מתחת לתחזיות של האנליסטים בשוק להכנסות של 2.82 מיליון דולר.

מניית טסלה צונחת ב-7% בטרום-מסחר על רקע נתוני מסירות הרכבים שפורסמו אמש לאחר המסחר. החברה מסרה פחות רכבים מהצפוי.

 

12:30

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים כעת בירידות, כאשר הקאק מאבד 0.3%, הפוטסי יורד 0.6% ומדד הדאקס ללא שינוי מהותי לאחר העליות שנרשמו בימי המסחר האחרונים.

איטליה הודיעה כי היא צפוה להגדיל את יעד הגירעון ל-2.4% מהתוצר.

הנשיא טראמפ צפוי להיפגש הערב עם סגן נשיא סין. אתמול, ראש לשכת המסחר האמריקאית שאמר כי "90% מההסכם הושלם, אבל ה-10% האחרונים הם החלק הקשה ביותר".

ליאור וידר מנהל השקעות בכיר בבית ההשקעות אפסילון: "נראה כי נציגי הממשל הסיני והאמריקאי הגיעו להסכמות במרבית התחומים ונותרו מספר מועט של נקודות חיכוך וביניהם הדרישה של סין להסרת מכסים על סחורות סיניות והבקשה של ארה"ב להסדרת מנגנון אכיפה להסכם. בגזרת הברקזיט, בבריטניה לא נרשמה התקדמות משמעותית בימים האחרונים, ושתי המפלגות הגדולות ממשיכות בדיונים על מנת להגיע להסכם יציאה מסודר שיוכל לזכות ברוב בפרלמנט, לאחר שזה הצביע נגד היציאה מהאיחוד האירופי ללא הסכם".

"כרגע נראה כי השווקים ימשיכו להיות קשובים להתפתחויות בכל הנוגע להסכם הסחר, אולם יש לקחת בחשבון שמדדי ארה"ב נמצאים כעת קרוב מאוד לשיא כל הזמנים ולדעתנו בהחלט ייתכן תרחיש של "קנה בשמועה, מכור בידיעה", ולאחר שייחתם ההסכם השוק עשוי דווקא לעבור מימוש רווחים לפחות בטווח הקצר, וזאת כשצריך לזכור כי מדד ה-S&P500 השלים זינוק של כמעט 15% מתחילת השנה ועלייה של כ-22% מאז התחתית שנרשמה בסוף דצמבר אשתקד".

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים כעת בעד 0.2%, לאחר שרשמו אמש עליות של עד 0.6%. 

10:30

המסחר בבורסות אירופה נפתח, והוא מתנהל בשעה זו במגמה שלילית. את הירידות מוביל מדד פוטסי הבריטי , שמאבד כ-0.6%, אחריו מדד קאק  הצרפתי שיורד כ-0.3%. מדד דאקס  מאבד כ-0.2% ומדד בורסה איטליאנה (מילאנו) פוטסי אם.איי.בי  יורד 0.4%.  

בבורסות אסיה ננעל המסחר במגמה מעורבת: מדד שנחאי  עלה 0.94%, ניקיי  הוסיף 0.05% ואילו ההנג סנג  בהונג קונג ירד 0.43%. 

06:40

מגמה מעורבת בשוקי אסיה בשעה זו, מדד שנחאי  עולה 0.4%, הניקיי  מוסיף לערכו 0.26% ואילו ההנג סנג  בהונג קונג יורד 0.6%. 

אמש, המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים קלות.

ישנו צפי בקרב המשקיעים על עדכונים חדשים משיחות הסחר בין ארה"ב לסין, שהמשיכו אמש בוושינגטון. נזכיר כי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, וסגן נשיא סין, ליאו הי, צפויים להיפגש הערב (ה').

מניית Japan Display מזנקת קרוב ל-6% בשעה זו על רקע דיווח כי תספק דיודה אורגנית להפקת אור לשעוני אפל החדשים.

מחר (ו'), הבורסות בסין ובהונג קונג יהיו בחופשה, לרגל יום ניקוי המצבות. 

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) יפרסם היום בצהריים את פרוטוקול פגישת המדיניות המוניטרית שלו.

מחר (ו') צפויים להתפרסם בארה"ב נתוני חודש מארס על שיעור האבטלה והשינוי במספר המועסקים. 

שוק המטבעות הדיגיטליים ממשיך ליהנות ממגמה חיובית שנרשמת בו מאז תחילת אפריל. מחיר הביטקוין, המטבע המוביל בשוק, עלה ביממה האחרונה בעוד 2% והשלים זינוק של כ-23% בשבוע האחרון. הבוקר נסחר הביטקוין (BTC) במחיר ממוצע של 5,030 דולר, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. 

עוד כתבות

יזהר אפרתי, מנכל IBBLS / צילום: יחסי ציבור

שינוי ארגוני בקבוצת קוקה קולה ישראל: שתי חברות האלכוהול ימוזגו לחברה אחת

מנכ"ל IBBLS ימונה לנהל את קרלסברג ישראל, ואילו המנכ"ל הנוכחי שלה יעבור למערך הפעילות של החברה החדשה שרכשה הקבוצה בדרום אפריקה - Clover ● בנוסף, מערך השיווק של פריגת, שכיום פועל תחת קרלסברג ישראל יעבור לכפיפות מנכ"ל נביעות

 

דירת 3 חדרים בשכונת התקווה בתל אביב / צילום: רי/מקס

בכמה נמכרה דירת 3 חדרים בשכונת התקווה בתל-אביב?

הדירה, בשטח 65 מ"ר, נמכרה במזומן, משום שאי-אפשר לקבל בגינה משכנתא בגלל היעדר פרצלציה

רביב ברוקמאייר / צילום: ענבל מרמרי

מנכ"ל גולף: "השוק ימשיך לגבות קורבנות בענף האופנה"

דוחות גולף שפורסמו הבוקר חושפים הפסד של כ-15 מיליון שקל ברבעון הראשון והפסד תפעולי בכל המגזרים מלבד פעילות עדיקה ● המנכ"ל רביב ברוקמאייר מגלה אופטימיות ואומר בשיחה עם "גלובס": "גולף גדלה במכירות של עסקי האופנה בינואר-אפריל, מצליחה לשמר ואף לשפר את הביצועים שלה"

חדר כספות. הבנקים מצמצמים / צילום: shutterstock

חמשת הבנקים הבינלאומיים שמואשמים במניפולציות במט"ח

משרד עורכי דין אוסטרלי הגיש היום תביעה ייצוגית נגד חמישה בנקי השקעות בינלאומיים גדולים, בטענה כי קשרו קשר לביצוע מניפולציות בשערי החליפין של מט"ח בשנים 2008-2013, כדי להגדיל רווחים על חשבון חברות ומשקיעים ● בפרשה מעורבים כמה בנקים שכבר היו מעורבים בשערוריות מטבע דומות באירופה ובארה"ב

שרת המשפטים איילת שקד בכנס לשכת עורכי הדין / צילום: ליאב פלד

שקד מכחישה: לא מנהלת מגעים עם אביגדור ליברמן

בפתיחת כנס לשכת עוה"ד התייחסה שקד, בין היתר, לפרסומים מאמש כי היא משלבת כוחות עם ליברמן ואמרה: "הפרסומים בענייני מאתמול אינם נכונים" ● עוד אמרה השרה היוצאת: "ברק הוא שיזם את פסקת ההתגברות בחוק יסוד: חופש העיסוק, ולא זכורה לי אז עצומת משפטנים נגד חורבן הדמוקרטיה. אני מקווה שהכנסת הבאה תשלים את המהלך"

בניין טבע בכפר סבא / צילום: סיון פרג'

טבע מגיעה להסדר עם אוקלהומה בפרשת האופיואידים: תשלם למדינה 85 מיליון דולר 

לדברי טבע, "החברה שמחה לשים את התיק באוקלהומה מאחוריה, והיא מוכנה להגן על עצמה בנחישות נגד תביעות נוספות, כולל המשפט הקרב בבית המשפט הפדרלי בקליבלנד, המרכז את רוב התביעות"

כוורת דבש / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

הביקוש עולה, הדבורים נעלמו: מחירי הדבש מתחילים לעקוץ

גל חדש של ביקוש לממתיקים טבעיים במקום סוכר לבן וירידה באוכלוסיית הדבורים שפוגעת בייצור ההמוני העלתה את מחירי הדבש בעולם לשיא • ומה קורה בישראל? לפי שעה המשבר עדיין לא הגיע לכאן

שלי יחימוביץ' / צילום: איל יצהר, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

חסינות שוב על הפרק: כמה גורפת הייתה תמיכת הליכוד בביטול החסינות האוטומטית?

שורת עבירות פליליות שביצעו ח"כים הובילה את הכנסת ב-2005 לשנות את החוק שמעניק להם חסינות אוטומטית ● מי הצביע בעד התיקון? לפי שלי יחימוביץ', "הצביעו בעדו כל חברי הליכוד" ● האם היא מדייקת? ספרנו אצבעות ● המשרוקית של גלובס

ויצמן 12, רמת השרון / הדמיה: יח"צ

תמ"א 38 ברמת השרון: "מקווים שנצליח להיכנס למכסה של העירייה"

דיירי הבניין ברחוב ויצמן 12 בעיר מנסים לקדם פרויקט הריסה ובנייה כבר תשע שנים ● העירייה קבעה מכסה של 1,500 דירות חדשות בהתחדשות עירונית, והם מקווים שיספיקו לקבל היתר לפני שתיגמר המכסה

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן / צילום: רוני שיצר

דרעי: הקואליציה סיכמה על הגשת החוק לפיזור הכנסת

(עדכונים שוטפים): בתום סבב פגישות נוסף שקיים ראש הממשלה, אליו סירב ליברמן להגיע, בקרב ראשי הקואליציה הוחלט לנסות לפתור את המשבר סביב חוק הגיוס, ובמקביל לקדם את חוק פיזור הכנסת ● דרעי הוסיף כי "לא הלכנו לבחירות כדי ללכת שוב לבחירות, הבוחר אמר את דברו. 65 מנדטים בחרו בנתניהו לראשות הממשלה וזה הרצון האמיתי של רוב העם" ● התאריך שנקבע על ידי ראשי המפלגות לבחירות הוא 27 באוגוסט

פסל דמותו של קרל מרקס במרכז מוסקווה / צילום: Ekaterina Bykova / Shutterstock

איך עושים מהפכה? הפרט החשוב שנעלם ממורשתו של מרקס

כל כך הרבה קלישאות נאמרו על המרקסיזם ● ממהפכה, דרך ביטול הבעלות הפרטית, ועד דיקטטורה של מעמד הפועלים ● האם אכן מרקס שאף למהפכה אלימה? כנראה שלא ● יכול להיות שהחזון שלו לא רחוק ממדינת רווחה מודרנית? ● חלק שני בסדרה ● האזינו

חדוה בר / צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

דוח הפיקוח על הבנקים: קיטון במס' העובדים, גידול במשתכרים לפחות 30 אלף ש' לחודש וחשש מסייבר

בדוח השנתי של הפיקוח על הבנקים ל-2018 שפרסם היום בנק ישראל כתבה חדוה בר: "בשנים האחרונות פחתו הסיכונים הפיננסיים בפעילות הבנקאית, ובראשם סיכוני האשראי וסיכוני הנזילות, ועלו באופן יחסי סיכונים תפעוליים ובראשם סיכוני סייבר וסיכונים טכנולוגיים, שנובעים מהמהפכה הטכנולוגית"

הנשיא טראמפ והנשיא שי./צילום: רויטרס Jonathan Ernst

אבוי למנוצחים, אבל גם למנצחים: כולם יפסידו ממלחמת הסחר

לא פחות מאשר מדובר במלחמת סחר, העימות הנוכחי בין ארה"ב וסין הוא מלחמה קרה על עליונות טכנולוגית ● ההכרח הוא אם ההמצאות וסין תעשה הכול בנחישות כדי להפוך למעצמה טכנולוגית שעומדת בפני עצמה, ללא תלות בטכנולוגיות אמריקאיות ● זהו גם עימות על כבוד - הכבוד של הנשיא האמריקאי, של הנשיא הסיני, הכבוד הלאומי של סין ● ארה"ב אמורה לצאת כשידה על העליונה במלחמת הסחר, אבל היא עלולה לגלות שזה ניצחון פירוס

ביטקוין / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קרייטיב

הביטקוין בשיא שנתי: התקרב בלילה ל-8,900 דולר אך ירד מיד

ביום א' בלילה העפיל הביטקוין אל מעבר ל-8,900 דולר, אך לאחר מכן ירד במהירות, ונסחר ב-8,740 דולר

הולכת רגל מחוץ לבורסת טוקיו / צילום: רויטרס

עליות בבורסות אירופה; מניית פיאט-קרייזלר טסה 16% לאחר שהגישה הצעה למיזוג עם רנו

היום לא יתקיים מסחר בארה"ב בשל יום הזיכרון, והמסחר בוול סטריט ייפתח רק ביום שלישי ● גם בורסת לונדון תשוב מחר לפעילות ● דריכות בשווקים בציפייה לתוצאות הבחירות לפרלמנט האירופי ● הביטקוין בשיא שנתי

מלון "קדם" במורדות יערות הכרמל של קבוצת "שתית" / צילום: רון שלף

שמים את חיפה על מפת התיירות: מלון קדם ייפתח בסוף השבוע הקרוב

זאת אחרי שנתיים של בנייה והשקעה של כ-50 מיליון שקל ● המלון הוא חלק מחברת ממש מלונות מקבוצת שתית שבבעלות שלום שטרית, והוא מוגדר כ"מלון נופש ובריאות" - מלון נטול ילדים מתחת לגיל 12 וללא אפשרות להכניס טלפונים ניידים

בצלאל סמוטריץ' בכנס לשכת עורכי הדין באילת / צילום: ליאב פלד

סמוטריץ': בנסיבות הקיימות כיום אין להעמיד את נתניהו לדין

ח"כ בצלאל סמוטריץ' בכנס לשכת עוה"ד: "לפעמים יש מספיק ראיות להעמדה לדין, אבל האינטרס הציבורי גובר על האינטרס להעמיד לדין" ● המשנה ליועמ"ש, עו"ד רז נזרי, על יוזמות החקיקה להגבלת מערכת המשפט: "התחושה היא שכאן יש רצון לרסק ולא רצון לרסן" ● עו"ד אלי זהר: "במערכת המשפט לא תופרים תיקים לפוליטיקאים, אלא הפוליטיקאים תופרים תיק למערכת המשפט"

רקפת רוסק עמינח / צילום: תמר מצפי

לאומי הציג רווח רבעוני של מעל מיליארד שקל, בסיוע עסקת לאומי קארד

בנטרול הרווח מלאומי קארד, הבנק מציג תשואה על ההון של 10.1% לעומת 8.6% ברבעון המקביל ● הבנק נהנה גם מריקוברי בהלוואות שכבר מחק ● מחלק דיבידנד של 437 מיליון שקל ומשיק תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף 700 מיליון שקל

סניף של רשת "גולף" / צילום: בר אל

גולף עברה להפסד של 15 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019

המשבר בענף האופנה לא פוסח על גולף, ומלבד פעילות עדיקה, כל המגזרים רשמו הפסד תפעולי ● ההכנסות ירדו ב-12% לעומת הרבעון המקביל ל-195 מיליון שקל ● הרווחיות הגולמית נשחקה ● ללא התרומה החיובית של תקן IFRS16 לסגמנט התפעולי, ההפסד של גולף היה עמוק יותר

ניסים בובליל / צילום: תמר מצפי

3 חודשי עבודות שירות לניסים בובליל בגין עריכת הסדר כובל

ביהמ"ש קיבל את הסדר הטיעון אליו הגיעו רשות התחרות וניסים בובליל, נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר ● בשנה שעברה הורשעו בובליל והתאחדות הקבלנים בעבירות עפ"י חוק ההגבלים העסקיים, מכיוון שהנחו קבלנים שלא להגיש הצעות למכרזים להקמת חדרי מיגון בעוטף עזה כל עוד המדינה מסרבת לפצותם על התייקרות הברזל והתשומות