גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מג'יסטו הישראלית הגיעה להסכם עם פלטפורמת הווידאו Vimeo לפיו תירכש בכ-200 מיליון דולר

מג'יסטו מפתחת אפליקציה לעריכה חכמה של סרטוני וידאו, שמסוגלת להרכיב סרטון וידאו מסרטונים ותמונות סטילז ● המוצר שפיתחה יודע לנתח את הווידאו ואת התמונות, במטרה להבין אילו דברים כדאי להבליט ומתי להשתמש בהם במהלך הסרטון ● על בסיס התובנות הללו, מג'יסטו לוקחת ומחברת באופן אוטומטי לכדי סרטון קצר שמטרתו לרגש ולעניין

מייסדי מג'יסטו / צילום: אודי תירוש
מייסדי מג'יסטו / צילום: אודי תירוש

חברת הסטארט-אפ הישראלית מג'יסטו (Magisto) ופלטפורמת הווידאו Vimeo הגיעו להסכם לפיו Vimeo תרכוש את מג'יסטו. החברות סרבו לחשוף את שווי העסקה, אך גורמים בשוק מעריכים את העסקה בטווח שבין 150-250 מיליון דולר. העסקה צפויה להסגר ברבעון השני של השנה.

מג'יסטו הוקמה ב-2009 על-ידי ד"ר אורן בוימן וד"ר אלכס רב-אחא, ומאז הקמתה ועד הרכישה החברה גייסה כ-35 מיליון דולר, ממשקיעות דוגמת זרוע ההשקעות של קוואלקום Qualcomm Ventures, זרוע ההשקעות של סאנדיסק SanDisk Ventures, זרוע ההשקעות של סמסונג Samsung Ventures, הקרנות מאגמה Western Digital Capital ו-OurCrowd, הורייזון של לי קה שינג ו-mail.ru.

"התמריץ לרכישה הזו היא היכולת של Vimeo להציע את פלטפורמת הוידאו המתקדמת ביותר. לנו יש פלטפורמת וידאו מתקדמת עם למעלה ממיליון משתמשים ומאות אלפי משתמשים משלמים, ו-Vimeo מביאים מותג ענק ואת הגב הכלכלי של IAC. ל-Vimeo יש יותר מ-160 מיליון דולר במכירות בשנה האחרונה. ביחד אנחנו יכולים לייצר את החברה נותנת את הפתרון המלא והשלם ביותר של יצירת וידאו כמו שאין לאף אחד בתחום", אמר בוימן ל"גלובס" בעקבות הרכישה. 

"בעקבות הרכישה, Vimeo ומג'יסטו יעבדו יחד על פיתוח יכולות חדשות לחלוטין ליצירת סרטונים קצרים לפלטפורמת Vimeo, במטרה לסייע לאינדיבידואלים ולעסקים לספר את הסיפורים שלהם במקצועיות ובקלות", נכתב בהודעה שפרסמה Vimeo בעקבות הרכישה.

Vimeo היא חברת בת של IAC, חברה ציבורית גדולה שעומדת מאחורי מותגים כמו טינדר, הום אדווייזור ו-Match. ל-Vimeo יש למעלה מ-90 מיליון יוצרים אשר משתמשים בפלטפורמה שלה כדי לפרסם תוכן בווידאו. הכנסותיה של מג'יסטו עמדו על עשרות מיליוני דולרים ב-2018, והיא צמחה ב-100% ביחס לשנה שלפני כן. החברה מעסיקה 75 עובדים מביתם בישראל וחלקם הקטן בקליפורניה. משרדיה בנס ציונה יהפכו למרכז הפיתוח של Vimeo ישראל בעקבות הרכישה.

מג'יסטו מפתחת אפליקציה לעריכה חכמה של סרטוני וידאו, שמסוגלת להרכיב סרטון וידאו מסרטונים ותמונות סטילז. המוצר של החברה מאפשר לקחת סרטון וידאו ארוך או אוסף של תמונות סטילס ובאופן אוטומטי לקחת את החלקים הרלבנטים והכי מעניינים וליצור סרטון קצר וממוקד יותר. בנוסף, אפשר להוסיף מוזיקה ואפקטים ויזואליים שונים ולייצר סרטון באיכות גבוהה.

הבעיה הגדולה שהיא באה לפתור - כמות גדולה מדי של תמונות וסרטוני וידאו שאנשים מצלמים ולא עושים איתם כמעט דבר. על-פי בדיקת מג'יסטו שהתבצעה בשנת 2015, המשתמש הממוצע מצלם 150 תמונות מדי חודש ו-7.5 סרטוני וידאו באורך ממוצע של 7 דקות מדי חודש. מרבית התיעוד הזה מעלה אבק בטלפון, ורק מעט משותף ברשתות החברתיות.

התובנה הזו עלתה כבר ב-2005 בראשו של בוימן, שהיה אז בתחילת הדוקטורט שלו במכון ויצמן בתחום הראייה הממוחשבת ובדיוק הפך לאב טרי. "קניתי מצלמה וצילמתי המון תמונות וסרטים. הכול היה חדש עבורנו ורצינו לשמור את הרגעים האלה ולשתף עם אנשים", הוא סיפר ל"גלובס" בראיון נערך איתו בשנת 2015. אחרי חודשיים החליטו בני הזוג לחגוג בריתה ולהציג בפני האורחים סרטון שמתעד את השבועות הראשונים בחיי התינוקת. לבוימן ואשתו לקח שבועיים לייצר את הסרט לבריתה של הבת. "הבנתי שיש כאן בעיה גדולה - אנשים משקיעים שעות כדי לצלם וידאו וסטילס אבל לא מסתכלים על זה. אחרי שעשיתי את התהליך פעם אחת, הבנתי שזה קשה וצריך לפשט את העניין". כך נולד הרעיון למג'יסטו.

מה החברה עושה כדי לשנות את התמונה הזאת? המוצר שפיתחה יודע לקחת את הווידאו ואת התמונות, לנתח אותם ולהבין מה יש בווידאו או בתמונה, מי השחקנים הראשיים, מה הם עושים, אילו פעולות מעניינות, אילו דברים אפשר להבליט ומתי להשתמש בהם במהלך הסרטון. על בסיס התובנות הללו, מג'יסטו לוקחת ומחברת באופן אוטומטי לכדי סרטון קצר שמטרתו לרגש ולעניין את הצופה.

סרטון שהוכן במיוחד עבורכם מאירועי היום

המוצר של מג'יסטו עובד בשתי דרכים - באופן ידני ובאופן אוטומטי. במקרה הידני, המשתמש צריך לבחור את התמונות והסרטונים ואת האירוע עצמו - טיול, אירוע מרגש, דרמטי או עצוב ובהתאם יש מוזיקה שמלווה את הסרטון ומותאמת לפי מדינות, כך שבישראל אפשר למצוא שירים בעברית לצד שירים באנגלית. האפליקציה מסוגלת לבחור בעצמה את חומרי הגלם שימשו אותה להכנת סרטון, ולשלוח למשתמשים התראה על סרטון חדש שהוכן במיוחד עבורם מאירועי היום באופן אוטומטי.

לאורך שנותיה מג'יסטו חתמה על שיתופי פעולה עם מפעילות סלולר מובילות כמו דויטשה טלקום, סופטבנק ו- Three, שמשווקות את האפליקציה שלה בהודעות SMS ללקוחות או באתר החברה וכן דרך המפעילים המקומיים שעובדים איתן. שיתוף פעולה נוסף היה עם חברת פייסבוק, במסגרתו מג'יטסו השיקה אפליקציה חדשה בשם Shots , שנועדה לעבוד ביחד עם המסנג'ר של פייסבוק, שנפתח לשימוש מפתחים חיצוניים (SDK).

בנוסף, החברה שיתפה פעולה עם השקת גלקסי נוט 4 של סמסונג והייתה חלק מחבילת Galaxy Gift, שהעניקה אפליקציות בחינם למשתמשי הפאבלט. שיתוף פעולה חשוב נוסף היה עם אמזון, כשהאפליקציה הגיעה מותקנת מראש במכשירי FireTV לצד התאמה למכשירי Fire Phone וקינדל פייר. בנוסף לכך, החברה גם משתפת פעולה עם מותגים דוגמת קוקה קולה ופמפרס ועוזרת להם לייצר מעורבות מהמשתמשים דרך יצירת סרטונים שנועדו לגעת ולרגש את המשתמשים, כשהתשלום מהמותגים מתבסס על מודל CPC (תשלום פר הקלקה על הסרטון) או תשלום חד-פעמי.

ועדיין, המודל העסקי המוכר יותר של החברה מתבסס על שירותי פרימיום שמציעה האפליקציה. השירות הבסיסי הוא חינמי אך מאפשר העלאה מוגבלת של תמונות וסרטונים בודדים ומוגבלים באורכם. בשירותי הפרימיום, שאותם אפשר לרכוש למשך חודש, שנה או לכל החיים, השירותים נרחבים יותר. לאחרונה הוסיפה החברה שירות נוסף שמאפשר שימוש בסרטונים באיכות HD. זה המקום לציין כי מי שרוצה לצפות בסרטונים לא חייב להתקין את האפליקציה של החברה. 

את חברת Vimeo ייצגו עורכי הדין דיוויד שרתוק, קרן שדה, עמרי ארוך ודניאל כל טוב ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'; ואת חברת מג'יסטו ייצגו עורכי הדין ברק פלאט, דניאל דמבוריץ וג'וש האוזר ממשרד יגאל ארנון. 

תעודת זהות:

הקמה: 2009

מייסדים: ד"ר אורן בוימן וד"ר אלכס רב-אחא

עובדים: 75

משרדים: נס ציונה וקליפורניה

גיוסי הון: כ-35 מיליון דולר

משקיעות: Qualcomm Ventures  SanDisk Ventures  Samsung Ventures, הקרנות מאגמה Western Digital Capital  OurCrowd, הורייזון ו-mail.ru.

עוד כתבות

יאיר דוכין, ויצמן נגר, אביחי שניר ואפרת טולקובסקי / צילום: שלומי יוסף

"אנחנו לקראת הסופה התחבורתית המושלמת בגוש דן. פקק של יממה"

המחירים בשמים? המשקיעים אשמים במשבר הדיור? הממשלה מגזימה בהתערבות בשוק? חסרות דירות? ● בפאנל "גלובס" כינסנו הפעם 4 חוקרים: ד"ר אפרת טולקובסקי, ד"ר ויצמן נגר, ד"ר יאיר דוכין וד"ר אביחי שניר, שמסכימים כי הדרך לפתור את משבר הדיור חייבת לעבור דרך תשתיות התחבורה

טראמפ וארדואן במטה נאט"ו בבלגיה ביולי / צילום: רויטרס

טראמפ עוצר את שיחות הסחר עם טורקיה ומקפיץ את המכס על יבוא פלדה

בנוסף הודיע נשיא ארה"ב כי המכס על פלדה מיובאת מטורקיה יעלה ל-50% וכי הוא צפוי להטיל סנצקיות גם נגד בכירים טורקים

ההפצצות הטורקיות בסוריה./ צילום: רויטרס

גרמניה וצרפת משעות מכירת נשק לטורקיה בשל המתקפה בסוריה

עם זאת, ההודעות מתייחסות רק ל"נשק שעלול להיות בשימוש בסוריה", מה שמאפשר את המשך עסקאות הצוללות וכלי השיט בין גרמניה לטורקיה ● מחר יתכנסו בבריסל שרי החוץ של האיחוד לדון בתגובה למתקפה

עמוס לוזון / צילום: איל יצהר

תביעות ענק ומוניטין בצניחה: דורי בנייה הרימה ידיים. כך זה נראה מאחורי הקלעים

הליך משפטי של חברת אינסטלציה לגביית חוב הוביל את החברה להגשת בקשה להקפאת הליכים ● בדיקת "גלובס" מגלה שהחברה איננה מעורבת בשום פרויקט נדל"ני, וכי לקריסתה "אחראים" פרויקטים שבנתה בעבר ושבגינם היא נתבעת על ליקויים רבים

סינגפור מראה כללי/צילום:shutterstock אס איי פי קריאייטיב

תיירות ומשבר האקלים: סינגפור מדגימה איך אפשר להפוך לימון סביבתי ללימונדה תיירותית

סינגפור היא אחת המדינות המוטרדות מאוד כבר עכשיו מנזקי האקלים, בעיקר מעליית פני הים ● את הדאגה המוצדקת ניתבה לשורה של פרויקטים סביבתיים, שהפכו גם לאתרי פנאי ולאטרקציות תיירותיות

נאום מלכת בריטניה אליזבת השנייה בפרלמנט / צילום: REUTERS/Toby Melville

"להבטיח את היציאה מהאיחוד האירופי ב-31 באוקטובר": שבוע ה"ברקזיט" המכריע של ג'ונסון נפתח בנאום המלכה בפרלמנט

מלכת בריטניה אליזבת השנייה הציגה היום את עיקרי המדיניות של הממשלה הבריטית ● "העדיפות העליונה של ממשלתי הייתה תמיד להבטיח את היציאה מהאיחוד האירופי ב-31 באוקטובר"

נשים סיניות מבוגרות / צילום: רויטרס

יותר מבוגרים, פחות עובדים: המלכוד שמאיים על הצמיחה העולמית

83 מדינות נמצאות במצב שבו אוכלוסייתן מזדקנת בהתמדה, והמשמעות היא אחת: כלכלתן מועדת לדעיכה ● מה קורה להוצאות כשמתבגרים, איך זה משפיע על פעילות המשק ולמה הבייבי בומרס בארה"ב לא מצליחים למכור את בתיהם ● כתבה שנייה על הפצצה המתקתקת של המגמות הדמוגרפיות

דארה קוסררשאהי מנכ"ל אובר / צילום: רויטרס

אובר פיטרה כ-350 עובדים ברחבי העולם

כ-1.5% מעובדי אובר פוטרו בסבב הפיטורים השלישי והאחרון של החברה ● מניית אובר מזנקת בכ-4%

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בארה"ב; טראמפ הקפיץ את המכס על יבוא פלדה מטורקיה

הנפט נופל מעל ל-2% ● המסחר באירופה ננעל בירידות ● מזכיר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין ציין כי הייתה התקדמות משמעותית במשא ומתן בשבוע האחרון, אך סין מקררת מעט את האופטימיות ● בורסת יפן בחופש

כידן דהרי וירון אדיב  / צילום: איל יצהר, גלובס

"הקונץ זה לקנות אדמה בזול": היזמים שמפסיקים לפזול הצידה

מאז רכשו את תנופורט לפני שנתיים וחצי, הבעלים החדשים ירון אדיב וכידן דהרי עסוקים בהשבחת נכסי החברה ● הם שקלו לרכוש את השליטה בבזק כי "הייתה הזדמנות עסקית", אך החליטו להישאר עם מה שהם יודעים לעשות – נדל"ן בארץ, בלי פזילות החוצה, לא לקנאביס ואפילו לא לנדל"ן בחו"ל

מוחמד סעוד הבלוגר הסעודי / צילום: צילום מסך מתוך טוויטר

מוחמד סעוד, המוכר בכינויו "הבלוגר הסעודי": סוחטים אותי

מוחמד סעוד המפרסם חדשות לבקרים ציוצים בעד ישראל וראש הממשלה נתניהו בחשבון הטוויטר שלו, ואף נפגש עם נתניהו לפני מספר חודשים, מאשים את האקטיביסט באיומים ● זאת בתגובה לציוץ שפרסם רותם בו נכתב: "לא מציע לך להיכנס איתי ראש בראש כי זה יגמר רע מאד בשבילך"

הזוכים בפרס נובל לכלכלה 2019: אסתר דופלו, אבהיג'יט באנרג'י ומייקל קרמר  / צילום:  Karin Wesslen/TT News Agency/via REUTERS

הזוכים בפרס נובל לכלכלה: שלושה חוקרים בתחום העוני העולמי

החוקרים אסתר דופלו, אבהיג'יט באנרג'י ומייקל קרמר הם שלושת הזוכים בפרס ● דופלו היא האישה השנייה שזכתה בתולדות הפרס, והיא נשואה לזוכה שלצידה, באנרג'י ● הפרס הנחשק בתחום הכלכלה חגג יובל השנה, אחרי שב-1969 הוא הוענק לראשונה

הדור שמגיע לו הכול פוגש בשוק פיננסי שאין לו לתת / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

מה קורה כשהדור שמגיע לו הכל פוגש עולם פיננסי שאין לו מה לתת

ילידי שנות ה-70 המאוחרות ואילך נולדו לתקופה של צמיחה כלכלית ושינויים תעשייתיים וטכנולוגיים מרחיקי לכת ●  קל לזנוח את ההתייחסות למה עלול לקרות אם הצמיחה הזו תיעצר או אפילו רק תואט באופן משמעותי

צילום: shutterstock עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מה אומר האופן שבו אנחנו מגישים הוצאות בעבודה על האופי שלנו

האם תגישו בקשה להחזר על הקפה ששתיתם בזמן שמילאתם את תפקידכם, או שתבדקו את גבולות המעסיק עם בקשה להחזרים מופרכים כמו הדברת פרעושים בבית? ● מחקרים ארגוניים ופסיכולוגים מגלים כי דוחות הוצאה שעובדים מגישים מלמדים הרבה על יחסם לכסף ולמקום העבודה

זה בידיים שלנו / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

עשה זאת בעצמך: עד שהממסד יתעורר, יותר ויותר אזרחים מתגייסים להציל את כדור הארץ

יכולנו להביא תסריטי אימה של אסונות אקלים, אבל בחרנו להציג את הפתרונות ● כך אפשר לעצור את ההתחממות הגלובלית - אבל חייבים לפעול עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מדי

הכלכלנית זוכת פרס הנובל אסתר דופלו / צילום: Eloy Alonso, רויטרס

המחקר פורץ הדרך שהפך היום את אסתר דופלו לאישה השנייה אי פעם עם נובל בכלכלה

איך גורמים לילדים להתחסן יותר ומעודדים חקלאים להשתמש בשיטות חדשניות? דופלו, באנרג'י וקרמר יצאו לענות על השאלות האלה בניסויים מבוקרים בשטח, וחוללו מהפכה ● דופלו היא האישה השנייה בהיסטוריה שזכתה בנובל לכלכלה: "מקווה שההדגמה שנשים יכולות להצליח, תיתן השראה לאחרות"

יוזמה להפחתת קשיות פלסטיק חד פעמיות במסעדות ובתי קפה    / צילום: שני מוזס, גלובס

מזמינים שתייה קרה בבית קפה? אולי תקבלו אותה בלי קש

עמותת "מסעדנים חזקים ביחד" קוראת לבתי קפה ולמסעדות להפחית את השימוש בקשיות פלסטיק חד-פעמיות ע"י חלוקתן רק עפ"י בקשה או מעבר לחלופות מזהמות פחות ● עשרות בתי עסק ברחבי הארץ התגייסו למהלך - אך מה בנוגע לעלויות?

שינויי מזג אויר/ צילום:  Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

הירוק היום אפור מאוד: 30 סיבות ללכת על ירוק

כבר 20 שנה שבכל שנה נרשמה עלייה בטמפרטורה הממוצעת, 2,240 אנשים בישראל מתים מוות מוקדם בכל שנה בגלל זיהום האוויר, ובירת אינדונזיה שוקעת בקצב של 25 ס"מ בשנה ● 30 סיבות למה צריך להיות לכם אכפת ממה שקורה סביבכם

ההנפקה של ליפט./Shutterstock  צילום:א.ס.א.פ קריאייטיב

אובר לא לבד, גם ליפט תובעת את עיריית ניו יורק: "פוגעת בנוסעים ובנהגים"

חוק חדש בניו יורק קובע כי מעתה על הנהגים יהיה להסיע נוסעים ברכבם לפחות 69% מהזמן ● דובר ליפט: "חוק זה אינו נועד להתמודד ברצינות עם נושא העומס התחבורתי והפקקים, וסופו לפגוע בנוסעים ובנהגים בניו יורק"

מרכז העיצוב דיזיין סיטי, מעלה אדומים / הדמיה: יח"צ

בכמה שכרה רשת פנדור 600 מ"ר בדיזיין סיטי במעלה אדומים?

ועוד דירות וחללים שנמכרו והושכרו לאחרונה