גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מג'יסטו הישראלית הגיעה להסכם עם פלטפורמת הווידאו Vimeo לפיו תירכש בכ-200 מיליון דולר

מג'יסטו מפתחת אפליקציה לעריכה חכמה של סרטוני וידאו, שמסוגלת להרכיב סרטון וידאו מסרטונים ותמונות סטילז ● המוצר שפיתחה יודע לנתח את הווידאו ואת התמונות, במטרה להבין אילו דברים כדאי להבליט ומתי להשתמש בהם במהלך הסרטון ● על בסיס התובנות הללו, מג'יסטו לוקחת ומחברת באופן אוטומטי לכדי סרטון קצר שמטרתו לרגש ולעניין

מייסדי מג'יסטו / צילום: אודי תירוש
מייסדי מג'יסטו / צילום: אודי תירוש

חברת הסטארט-אפ הישראלית מג'יסטו (Magisto) ופלטפורמת הווידאו Vimeo הגיעו להסכם לפיו Vimeo תרכוש את מג'יסטו. החברות סרבו לחשוף את שווי העסקה, אך גורמים בשוק מעריכים את העסקה בטווח שבין 150-250 מיליון דולר. העסקה צפויה להסגר ברבעון השני של השנה.

מג'יסטו הוקמה ב-2009 על-ידי ד"ר אורן בוימן וד"ר אלכס רב-אחא, ומאז הקמתה ועד הרכישה החברה גייסה כ-35 מיליון דולר, ממשקיעות דוגמת זרוע ההשקעות של קוואלקום Qualcomm Ventures, זרוע ההשקעות של סאנדיסק SanDisk Ventures, זרוע ההשקעות של סמסונג Samsung Ventures, הקרנות מאגמה Western Digital Capital ו-OurCrowd, הורייזון של לי קה שינג ו-mail.ru.

"התמריץ לרכישה הזו היא היכולת של Vimeo להציע את פלטפורמת הוידאו המתקדמת ביותר. לנו יש פלטפורמת וידאו מתקדמת עם למעלה ממיליון משתמשים ומאות אלפי משתמשים משלמים, ו-Vimeo מביאים מותג ענק ואת הגב הכלכלי של IAC. ל-Vimeo יש יותר מ-160 מיליון דולר במכירות בשנה האחרונה. ביחד אנחנו יכולים לייצר את החברה נותנת את הפתרון המלא והשלם ביותר של יצירת וידאו כמו שאין לאף אחד בתחום", אמר בוימן ל"גלובס" בעקבות הרכישה. 

"בעקבות הרכישה, Vimeo ומג'יסטו יעבדו יחד על פיתוח יכולות חדשות לחלוטין ליצירת סרטונים קצרים לפלטפורמת Vimeo, במטרה לסייע לאינדיבידואלים ולעסקים לספר את הסיפורים שלהם במקצועיות ובקלות", נכתב בהודעה שפרסמה Vimeo בעקבות הרכישה.

Vimeo היא חברת בת של IAC, חברה ציבורית גדולה שעומדת מאחורי מותגים כמו טינדר, הום אדווייזור ו-Match. ל-Vimeo יש למעלה מ-90 מיליון יוצרים אשר משתמשים בפלטפורמה שלה כדי לפרסם תוכן בווידאו. הכנסותיה של מג'יסטו עמדו על עשרות מיליוני דולרים ב-2018, והיא צמחה ב-100% ביחס לשנה שלפני כן. החברה מעסיקה 75 עובדים מביתם בישראל וחלקם הקטן בקליפורניה. משרדיה בנס ציונה יהפכו למרכז הפיתוח של Vimeo ישראל בעקבות הרכישה.

מג'יסטו מפתחת אפליקציה לעריכה חכמה של סרטוני וידאו, שמסוגלת להרכיב סרטון וידאו מסרטונים ותמונות סטילז. המוצר של החברה מאפשר לקחת סרטון וידאו ארוך או אוסף של תמונות סטילס ובאופן אוטומטי לקחת את החלקים הרלבנטים והכי מעניינים וליצור סרטון קצר וממוקד יותר. בנוסף, אפשר להוסיף מוזיקה ואפקטים ויזואליים שונים ולייצר סרטון באיכות גבוהה.

הבעיה הגדולה שהיא באה לפתור - כמות גדולה מדי של תמונות וסרטוני וידאו שאנשים מצלמים ולא עושים איתם כמעט דבר. על-פי בדיקת מג'יסטו שהתבצעה בשנת 2015, המשתמש הממוצע מצלם 150 תמונות מדי חודש ו-7.5 סרטוני וידאו באורך ממוצע של 7 דקות מדי חודש. מרבית התיעוד הזה מעלה אבק בטלפון, ורק מעט משותף ברשתות החברתיות.

התובנה הזו עלתה כבר ב-2005 בראשו של בוימן, שהיה אז בתחילת הדוקטורט שלו במכון ויצמן בתחום הראייה הממוחשבת ובדיוק הפך לאב טרי. "קניתי מצלמה וצילמתי המון תמונות וסרטים. הכול היה חדש עבורנו ורצינו לשמור את הרגעים האלה ולשתף עם אנשים", הוא סיפר ל"גלובס" בראיון נערך איתו בשנת 2015. אחרי חודשיים החליטו בני הזוג לחגוג בריתה ולהציג בפני האורחים סרטון שמתעד את השבועות הראשונים בחיי התינוקת. לבוימן ואשתו לקח שבועיים לייצר את הסרט לבריתה של הבת. "הבנתי שיש כאן בעיה גדולה - אנשים משקיעים שעות כדי לצלם וידאו וסטילס אבל לא מסתכלים על זה. אחרי שעשיתי את התהליך פעם אחת, הבנתי שזה קשה וצריך לפשט את העניין". כך נולד הרעיון למג'יסטו.

מה החברה עושה כדי לשנות את התמונה הזאת? המוצר שפיתחה יודע לקחת את הווידאו ואת התמונות, לנתח אותם ולהבין מה יש בווידאו או בתמונה, מי השחקנים הראשיים, מה הם עושים, אילו פעולות מעניינות, אילו דברים אפשר להבליט ומתי להשתמש בהם במהלך הסרטון. על בסיס התובנות הללו, מג'יסטו לוקחת ומחברת באופן אוטומטי לכדי סרטון קצר שמטרתו לרגש ולעניין את הצופה.

סרטון שהוכן במיוחד עבורכם מאירועי היום

המוצר של מג'יסטו עובד בשתי דרכים - באופן ידני ובאופן אוטומטי. במקרה הידני, המשתמש צריך לבחור את התמונות והסרטונים ואת האירוע עצמו - טיול, אירוע מרגש, דרמטי או עצוב ובהתאם יש מוזיקה שמלווה את הסרטון ומותאמת לפי מדינות, כך שבישראל אפשר למצוא שירים בעברית לצד שירים באנגלית. האפליקציה מסוגלת לבחור בעצמה את חומרי הגלם שימשו אותה להכנת סרטון, ולשלוח למשתמשים התראה על סרטון חדש שהוכן במיוחד עבורם מאירועי היום באופן אוטומטי.

לאורך שנותיה מג'יסטו חתמה על שיתופי פעולה עם מפעילות סלולר מובילות כמו דויטשה טלקום, סופטבנק ו- Three, שמשווקות את האפליקציה שלה בהודעות SMS ללקוחות או באתר החברה וכן דרך המפעילים המקומיים שעובדים איתן. שיתוף פעולה נוסף היה עם חברת פייסבוק, במסגרתו מג'יטסו השיקה אפליקציה חדשה בשם Shots , שנועדה לעבוד ביחד עם המסנג'ר של פייסבוק, שנפתח לשימוש מפתחים חיצוניים (SDK).

בנוסף, החברה שיתפה פעולה עם השקת גלקסי נוט 4 של סמסונג והייתה חלק מחבילת Galaxy Gift, שהעניקה אפליקציות בחינם למשתמשי הפאבלט. שיתוף פעולה חשוב נוסף היה עם אמזון, כשהאפליקציה הגיעה מותקנת מראש במכשירי FireTV לצד התאמה למכשירי Fire Phone וקינדל פייר. בנוסף לכך, החברה גם משתפת פעולה עם מותגים דוגמת קוקה קולה ופמפרס ועוזרת להם לייצר מעורבות מהמשתמשים דרך יצירת סרטונים שנועדו לגעת ולרגש את המשתמשים, כשהתשלום מהמותגים מתבסס על מודל CPC (תשלום פר הקלקה על הסרטון) או תשלום חד-פעמי.

ועדיין, המודל העסקי המוכר יותר של החברה מתבסס על שירותי פרימיום שמציעה האפליקציה. השירות הבסיסי הוא חינמי אך מאפשר העלאה מוגבלת של תמונות וסרטונים בודדים ומוגבלים באורכם. בשירותי הפרימיום, שאותם אפשר לרכוש למשך חודש, שנה או לכל החיים, השירותים נרחבים יותר. לאחרונה הוסיפה החברה שירות נוסף שמאפשר שימוש בסרטונים באיכות HD. זה המקום לציין כי מי שרוצה לצפות בסרטונים לא חייב להתקין את האפליקציה של החברה. 

את חברת Vimeo ייצגו עורכי הדין דיוויד שרתוק, קרן שדה, עמרי ארוך ודניאל כל טוב ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'; ואת חברת מג'יסטו ייצגו עורכי הדין ברק פלאט, דניאל דמבוריץ וג'וש האוזר ממשרד יגאל ארנון. 

תעודת זהות:

הקמה: 2009

מייסדים: ד"ר אורן בוימן וד"ר אלכס רב-אחא

עובדים: 75

משרדים: נס ציונה וקליפורניה

גיוסי הון: כ-35 מיליון דולר

משקיעות: Qualcomm Ventures  SanDisk Ventures  Samsung Ventures, הקרנות מאגמה Western Digital Capital  OurCrowd, הורייזון ו-mail.ru.

עוד כתבות

מלון בקפריסין (לטיסות משדה דב) / צילום: יח"צ

מחפשים להתארח במלון לפי שעה? האתר Hotels By Day מגיע לישראל

האתר שהושק בארה"ב לפני 4 שנים מציע קונספט של הזמנת חדרי מלון לפי שעות ובאמצע היום ● השכרת החדרים מיועדת בין היתר לאנשי עסקים או לנוסעים שזקוקים ליתרונות של חדר מלון לכמה שעות באמצע היום - למשל נוסעים שמתבקשים לעשות צ'ק אאוט עד השעה 11:00 והטיסה שלהם היא רק בערב ● טווח המחירים נע בין 200 ל-700 שקל (לפי טווח שעות)

פיגוע בצינור הגז של EMG / צילום: רויטרס

חברת החשמל: הדירקטוריון אישר את הסכם הפשרה עם חברות הגז המצריות

במסגרת הפשרה הסכימה חברת החשמל לוותר על חוב של כ-2 מיליארד דולר שנפסק לזכותה בבוררות בינלאומית, בתמורה לתשלום של כ-500 מיליון דולר ● דירקטוריון החברה החליט לאשר את ההסכם לאחר שדן בהסתייגויות רשות החברות שביקשה לבדוק האם התספורת של 85% על החוב לצרכני החשמל הייתה מחוייבת המציאות

טדי שגיא / צילום: יונתן בלום

טדי שגיא לקראת עוד אקזיט: ימכור את חלקו ב-SafeCharge ב-570 מיליון דולר; המניה מזנקת בלונדון

הצעת הרכש לחברת סייפצ'רג', המספקת פתרונות סליקה ותשלומים, משקפת לה שווי של 889 מיליון דולר ● את ההצעה הגישה החברה הקנדית Nuvei Bidco, חלק מקבוצת Nuvei, שעוסקת גם היא בטכנולוגיית סליקה ● ההצעה משקפת פרמיה של 25% על מחיר המניה, שעולה בלונדון ב-22%

בית המשפט העליון/ צילום: גיל יוחנן

כ-130 מומחי משפט מהאקדמיה מצטרפים למאבק נגד יוזמות החקיקה של הימין

אחרי ששלשום התכנסו עורכי דין מהשוק הפרטי ואיימו להשבית את מערכת המשפט במחאה על יוזמות החקיקה של הימין, היום הודיעו מומחי משפט מהאקדמיה על הקמת "הקואליציה של הפקולטות למשפטים למען שלטון החוק" ● מנגד, עורכי דין ומשפטנים שסבורים אחרת חתמו על עצומה בעד "חוקי המשילות"

עירא פלטי/ צילום: אורה בשן

סרגון עוברת לראש העין: שכרה 6,000 מ"ר בפארק העסקים נצבא סיטי

ענקית הטכנולוגיה תשכור 2.5 קומות עליונות בפרויקט נצבא סיטי בראש העין ● על פי הערכות, תשלם סרגון סכום של למעלה מ-5 מיליון שקל לשנת שכירות, ועוד כ-100 אלף שקל בשנה בעבור דמי ניהול

נתניהו ומנדלבליט/  צילום: אלכס קולומויסקי / ידיעות אחרונות

דחייה של שלושה חודשים: מנדלבליט קבע - השימוע לראש הממשלה נתניהו ייערך בתחילת אוקטובר 2019

רה"מ ביקש לדחות בשנה את מועד השימוע בתיקים 1000, 2000 ו-4000, אך היום קבע מנדלבליט כי השימוע יידחה ב-3 חודשים בלבד, וזאת בנימוק שדחייה כה משמעותית מנוגדת לאינטרס הציבורי ● לפי ההערכה, משמעות הודעת היועמ"ש היא שהחלטתו הסופית האם להגיש כתב אישום נגד נתניהו תתקבל רק בתחילת שנת 2020 או אפילו מאוחר יותר

אילוסטרציה: shutterstock

האם דין ביטקוין כדין כל מטבע אחר, ומה הבשורה למשקיעים? כל מה שצריך לדעת על פסיקת ביהמ"ש

ביהמ"ש המחוזי בלוד פסק לטובת רשות המסים וקבע כי יש לראות בביטקוין נכס ולא מטבע, ולכן הרווחים ממנו חייבים במס רווחי הון ● "גלובס" מנתח את ההשפעות של פסק הדין על המסחר במטבע הווירטואלי הפופולרי, ובודק מה צריך לעשות מי שלא דיווח עד כה לרשות המסים על החזקותיו במטבעות וירטואליים

דני כהן - ראש החטיבה הבנקאית בנק לאומי / צילום: איל יצהר

יו"ר הפועלים מחפש בחוץ מועמדים לתפקיד המנכ"ל? פנה לדני כהן שפרש מלאומי

חרף העובדה שבעשורים האחרונים היה נהוג למנות מנכ"ל משורות הבנק, ל"גלובס" נודע כי בבנק הפועלים מקדמים גם את האפשרות למנות מנכ"ל מבחוץ ● היו"ר עודד ערן נפגש השבוע עם דני כהן, עד לא מזמן אחד מבכירי לאומי, שסירב להצעה

או"ם מועצת הביטחון / צילום: רויטרס

גרינבלאט: לפלסטינים אין מה להפסיד, והרבה להרוויח, בבחריין

בדיון במועצת הביטחון על סוכנות הסעד והתעסוקה של או"ם, אמר גרינבלאט כי ההטבות לפלסטינים יהיו מיידיות; "לא מוכרחים לחכות לשלום מקיף ובר-קיימא" ● שגריר ישראל באו"ם, דני דנון: "אונר"א מעצימה את בעיית הפליטים הפלסטיניים במקום לפתור אותה"

 

סטיבן מולנקוף, מנכ"ל קוואלקום / צילום: רויטרס

ביהמ"ש בארה"ב: קוואלקום פגעה באופן לא חוקי בתחרות בשוק הסלולר

השופטת קבעה שהחברה הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים, גבתה תמלוגים גבוהים באופן לא סביר ודחקה יריבות ● ההחלטה ניתנה בתביעה שהוגשה על ידי ה-FTC, ותחייב את יצרנית השבבים האמריקאית לשנות את נוהלי הרישוי שלה - שאפשרו לה לגבות מיליארדים

שלמה כפיר / צילום: איל יצהר

הוועדים בקבוצת בזק: סרצ'לייט לא תיכנס למשרדים עד שתדבר איתנו

הוועדים (מלבד yes) מאחדים כוחות כדי להבטיח זכויותיהם לפני השלמת העסקה לרכישת השליטה בבזק

בתי הזיקוק בחיפה / צילום: איל יצהר

בזן מזהירה: חשש לקושי באספקת בנזין כבר בימים הקרובים

החברה מזהירה מפני אפשרות שבימים הקרובים לא תוכל לספק ללקוחותיה בנזין העומד בתקן הישראלי, בעקבות פקיעת ההיתר הזמני שניתן לדור כימיקלים להזרמת MTBE – תוסף חיוני לייצור בנזין ● דיסקונט ברוקראז': "קשה להאמין כי בעקבות החלטת עיריית חיפה יאפשרו הפסקת בנזין סדירה לאורך זמן למשק"

משאית של אמזון/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

עובדי אמזון רוצים להציל את כדור הארץ

בעלי המניות של אמזון יכריעו היום האם לקבל את הצעת עובדי החברה להפחתת התלות בדלקים מזהמים ● על ההצעה חתמו 7,600 עובדי החברה, אך בהנהלה טוענים כי כבר נקטו בצעדים הנדרשים

עמוס שוקן/ צילום: יוסי כהן

הזוכים בפרס סוקולוב לעיתונות: רוני לינדר גנץ ויוסי ורטר

הפרס היוקרתי הוענק לכתבת הבריאות של דה מרקר והפרשן הפוליטי של עיתון הארץ ● השופטים נימקו את זכייתה של לינדר גנץ בסיקור מקצועי, ובכך שבמסגרת עבודתה העיתונאית לא הסתפקה בחשיפות ודיווחים אלא גם יצרה סיקור אינטנסיבי מכוון בניסיון להוביל שינוי ● ורטר זכה בפרס בעקבות פרסום סיפורים בלעדיים וחשיפות מאחורי-הקלעים של הסצינה הפוליטית

דנה עזריאלי.  "אני לומדת מכולם"  / צילום: איל יצהר

עוד רבעון חזק לעזריאלי, שבדומה למתחרה מליסרון פועלת להקטנת התלות בתחום הקניונים

ענקית הנדל"ן המניב הציגה קפיצה של 42% ברווח הנקי הרבעוני ל-369 מיליון שקל ● בפילוח מגזרי הפעילות של החברה בולט לחיוב טיפוס של כמעט 20% בהכנסות וברווחיות התפעולית של מגזר המשרדים

הבניין ברחוב לייב יפה, הרצליה/ צילום: כדיה לוי

צו פירוק זמני לחברת עקיבא מאיר: מכרה דירות ללא ודאות שיוקמו

כחלק מההחלטה התייחסה השופטת עירית וינברג-נוטוביץ' לממצאים שעלו בהליך, לפיהם נעשו מעשים לא כשרים בכספי רוכשים, וקבעה כי ממצאים אלה "לא נסתרו", ועל כן פירוק החברה נועד גם בכדי "להגן על הציבור ועל מתקשרים פוטנציאליים עם החברה"

חדוה בר / צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

עדיין רחוק מהתחרות בסלולר: כמה לקוחות מחליפים בנק בכל שנה בישראל

הפיקוח על הבנקים מגלה כי 2.5% מחשבונות העו"ש בישראל מועברים מבנק אחד לשני בכל שנה, וטוען כי המצב דומה לזה שקיים בבריטניה ובארה"ב • הסיבות העיקריות למעבר: רצון לקבל הלוואה נוחה יותר או ריבית גבוהה יותר על הפיקדון • הפיקוח: "הקמת מערכת ניוד אוטומטי - מורכבת ויקרה"

יצחק אנג'ל, מנכל אורמת / צילום: איל יצהר

חרף ההסתייגויות: אושרה מדיניות התגמול לבכירי אורמת

בעלי המניות של החברה הצביעו ברוב של כ-66% בעד התגמולים לבכירי החברה – הצבעת "Say on Pay"

אוריאל לין / צילום: תמר מצפי

אוריאל לין לכחלון ולדרעי: לשנות את השיטה לעדכון גובה הארנונה

תרעומת במגזר העסקי עקב החלטת משרד הפנים להעלות את הארנונה ב-2.58% לשנת 2020: בעקבות ההחלטה, נשיא איגוד לשכות המסחר קורא לשרי האוצר והפנים לפעול לשינוי השיטה שלפיה גובה הארנונה מתעדכן לפי נוסחה המתבססת על מדד השכר במגזר הציבורי ועל מדד המחירים לצרכן

דורון ספיר, רמי לוי, ערן יסעור וליאור כלפון. על כשלונות ובנייה מחדש / צילום: מורן מיטלקה

מי צפה על אצטדיון בלומפילד ולמה הוא מצפה?

וגם: דירקטוריון פעילות החומוס של שטראוס באירופה ניגב חומוס בישראל ● הרשת החברתית