גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סדר ועדיפויות: מנהלים ומנהלות מספרים על האיזון בין משפחה וקריירה

בפרוס חג הפסח המזוהה כמשפחתי במיוחד, שאלנו מנהלים ומנהלות על הדרך שלהם לקיים חיי משפחה לצד קריירה תובענית ● כתבה ראשונה בסדרה

אורי תדמור ומשפחתו / צילום: אלבום פרטי
אורי תדמור ומשפחתו / צילום: אלבום פרטי

"למזלי ולמזלן של הבנות, יש אמא שמעודדת אותן ואותי"

ביני זומר, סגן נשיא לעניינים אזוריים בנובל אנרג'י

נשוי להת'ר ואב לארבע בנות (15, 13, 9, 7)

משפחתו של ביני זומר / צילום: אלבום פרטי

האם הזמן שאתה מקדיש לעבודה בא על חשבון הזמן עם המשפחה? 

"תמיד קיים האתגר לאזן, ואין ספק שלא תמיד אני מצליח לאזן כמו שצריך. לצערי, עם הטכנולוגיה הקיימת היום, גם כשאני בחופשה אני לא מצליח להקדיש 100% זמן למשפחה, ותמיד יש אירועים שדורשים טיפול ומענה".

במהלך השנים חל שינוי?

"עם כל האתגרים שעברנו בתשע השנים האחרונות, במהלך כל אירוע, הייתי בטוח שכאשר הוא יעבור תהיה תקופה שקטה יותר ואפשר יהיה להתנתק קצת. היום אני כבר מבין שעידן השקט לא יגיע, ואצטרך להמשיך ולעשות מאמצים להיות יותר נוכח בחיי המשפחה. זה גם עניין של אופי, יש כשאלה שיודעים להתנתק ולשים בצד. אני לא אחד מהם".

נלווים לכך ייסורי מצפון?

"כן, בוודאי, אני בטוח שהבנות מבינות שאני אוהב אותן ומה שאני עושה הוא עבורן ועבור עתידן, אבל כשאני לא מגיע למשחק כדורסל או להופעה - זה פספוס. למזלי ולמזלן, יש להן אמא שמעודדת גם אותן וגם אותי ונמצאת שם עבורן כשאני לא יכול".

ספר על רגע שלא תשכח בו הייתה התנגשות כזו.

"שני רגעים, אחד בחופשת פסח 2013, השני בדצמבר 2014 במהלך חופשת החנוכה. במקום לבלות עם הבנות בכנרת או בבריכה הייתי עסוק בדיונים סוערים. באחד המקרים גם נאלצנו לקצר את החופשה ולחזור הביתה".

איזו (אם בכלל) שיחת טלפון מהבית תקטע פגישה חשובה?

"כל טלפון בו הבנות או אשתי יגידו 'אנחנו צריכות אותך בבית' - אקום ואלך".

מה הבילוי המשפחתי האהוב עליכם? 

"לשמחתנו יש לנו שבתות, שהן נטו שלנו ובהן אנחנו נהנים להיות יחד ולהשלים פערים שנוצרו במהלך השבוע. אנחנו מאד אוהבים לטייל בארץ ומצליחים לעשות זאת בתדירות יותר גבוהה מטיסות לחו"ל. מבחינתי, כל חופשה, בארץ או בחו"ל, היא בלתי נשכחת כיוון שאלה הזיכרונות היפים ביותר של שיחות וחוויות שעברנו יחד".

"ניהלתי שיחת עבודה של 4 שעות בכניסה למטרופוליטן"

אורי תדמור, נשיא KLA-Tencor ישראל

נשוי לסמדר ואב לשלושה (יונתן בן 24, תמר בת 19 ואלה בת 14)

משפחתו של אורי תדמור / צילום: אלבום פרטי

האם הזמן שאתה מקדיש לעבודה בא על חשבון הזמן עם המשפחה?

"באופן חד משמעי. אני עובד בממוצע 11-12 שעות ביום, חלק מהימים נמשכים עד הלילה בשל שיחות עבודה עם המטה שלנו בארה"ב, ו/או עם לקוחות וספקים ברחבי העולם. זה לא מקרה נדיר שאני חוזר משיחות ועידה שנמשכות עד 10 בלילה, ובמקרה שמגיעים אורחים מחו"ל, אנחנו יוצאים לארוחות ערב. באופן טבעי, ככל שהתפקיד גדל גם הנסיעות נעשו תכופות יותר". 

נלווים לכך ייסורי מצפון?

"ברור. רק השבוע היה יום הורים לאלה, בתי הצעירה, ומנגד עמדה שיחה חשובה עם ההנהלה בארה"ב, כך שאשתי נאלצה ללכת ליום ההורים לבד ולא בפעם הראשונה. אבל המשפחה התרגלה לכך, גם הילדים התגרלו וכפיצוי אלה ואני נוסעים לדיסנילנד".

ספר על רגע שלא תשכח בו הייתה התנגשות כזו.

"סמדר ואני היינו בחופשה בניו-יורק והלכנו לבקר במטרופוליטן. מייד כשנכנסנו למבואה, נאלצתי להיכנס לשיחת ועידה דחופה, כשסיימתי, סמדר בדיוק חזרה משיטוטיה. אמרתי לה שעכשיו אני מוכן ומזומן לביקור. אבל היא אמרה לי שחלפו 4 שעות, והיא ראתה את כל מה שרצתה". 

איזו שיחת טלפון מהבית תקטע פגישה חשובה?

"אני עונה לכל שיחת טלפון מהבית, אלא אם כן אני זה שמציג. יש מקרים בהם אני מסתובב בלי טלפון - כי חלק גדול מהלקוחות שלנו לא מאשרים להכניס טלפונים למפעלים שלהם".

מה הבילוי המשפחתי האהוב עליכם? 

"יש כמה חופשות משפחתיות זכורות לטוב, כמו למשל שבועיים עם כל המשפחה בוויטנאם, טיול שכלל הרבה מאד נסיעות וכך איפשר לנו להיות ביחד ברכב ולשוחח. בקיץ שעבר נסענו לחופשה בארה"ב, ובמהלכה נפל בחלקי לחתן בן של חברים מסיאטל, חברים אותם הכרנו בתקופה בה היינו ברילוקיישן בארה"ב". 

"ההשלמה עם נקודת האיזון היא מפתח ליחסי משפחה טובים"

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות

 65, נשוי לנחמה, אב לשלושה ילדים וסב לשלושה נכדים 

משפחתו של אהרון אהרון / צילום: אלבום פרטי

האם הזמן שאתה מקדישה לעבודה בא על חשבון הזמן עם המשפחה? 

"אני עובד שעות רבות ביום ולכן מטבע הדברים הזמן המוקדש למשפחה מתקצר. אולם, אני חושב שמציאת נקודת האיזון האינדיבידואלית הנכונה בין הבית למשפחה וההשלמה עם נקודה זו, היא המפתח ליחסי משפחה טובים בבד-בבד עם קריירה מצליחה. אשתי, שגם היא אשת קריירה בהייטק, הייתה התומכת המרכזית במציאת נקודת האיזון המוסכמת בין הבית לעבודה".

האם חל שינוי בכך במהלך השנים?

"בהחלט, אני מאמין שמילת המפתח היא איזון ושהאיזון מגיע עם הזמן והניסיון. הפילוסופיה שלי, כפי שכבר אמרתי, היא שאצל כל בן אדם האיזון בין בית לעבודה הוא שונה וכל אחד צריך לקבוע לעצמו מה האיזון הנכון והמתאים לו ולמשפחתו. לדעתי איזון נכון מאפשר להגיע הביתה מלאי שמחה ואנרגיות לבני המשפחה שלנו ובצורה דומה גם לעבודה. אם אנחנו מרגישים שאנו מקריבים את המשפחה על חשבון העבודה או להפך, זה מייצר דיסוננס ופוגע באיכות החיים וההנאה מהעבודה והבית כאחד".

נלווים לכך ייסורי מצפון?

"לא, כיוון שאני, אשתי וילדיי מאזנים את ההיעדרויות עם חופשות זוגיות ומשפחתיות".

איזו שיחת טלפון מהבית תקטע פגישה חשובה?

"הטכנולוגיה החדשנית בימינו מאפשרת להישאר מעודכן ומחובר תוך כדי פגישה או ישיבה. אין ספק שהודעה הדורשת התערבות מיידית לטובת אחד מבני המשפחה תקטע ישיבה או פגישה".

מה הבילוי המשפחתי האהוב עליכם? 

"אני מאוד אוהב חופשות משפחתיות עם הילדים והנכדים שלי וגם עם החתנים. לפני כחודש חזרנו מחופשה משפחתית של סופ"ש ארוך במצפה רמון ואין ספק שזה זמן איכות חשוב וההשקעה בו משתלמת לאורך זמן ומאפשרת להביא לאיזון שדיברתי עליו קודם לכן. יתרה מזו, לפני כשבוע חזרנו אשתי ואני מטיול במרוקו של כשבועיים. אנו מקפידים על טיולים וחופשות שנתיות כזוג וכמשפחה מורחבת".

"אני משתדלת להיות עד 19:00 בבית עם המשפחה"

מירב קינן, מנכ"לית איגוד ההייטק בהתאחדות התעשיינים

נשואה למשה, אם לשלושה (תאומים בן ובת בני 18, ובת 16)

משפחתה של מירב קינן/ צילום: אלבום פרטי

האם הזמן שאת מקדישה לעבודה בא על חשבון הזמן עם המשפחה? 

"בהחלט אני עובדת שעות ארוכות וכשאני חוזרת הביתה אני מדליקה את המחשב וממשיכה להיות מחוברת ולענות למיילים ולפניות. הזמן שאני משקיעה משתנה כיוון שסדר היום גמיש ומלא פגישות, אבל אפשר להגיד שאני עובדת עד 12 שעות ביום".

חל שינוי בכך במהלך השנים?

"חל שינוי כיוון שכאשר הילדים היו קטנים דאגתי לצאת פעמיים בשבוע מוקדם מהעבודה. כיום הילדים גדלו, וההרגשה היא (גם אם לא נכונה בדרך-כלל) שהם מסתדרים, ולכן אפשר לעבוד שעות ארוכות יותר, ואני כבר לא דואגת לימים קצרים מה שמצמצם את הזמן האישי שלי איתם".

נלווים לכך ייסורי מצפון?

"תמיד התלוו לעבודה שלי ייסורי מצפון על האיזון בין עבודה למשפחה. גם כעת כשהם כבר בני נוער עדיין ההרגשה היא שהעבודה שואבת אותי באופן מלא ואני מפנה פחות זמן להיות איתם. עם זאת אני משתדלת בכל מקרה להיות עד 19:00 בבית".

ספרי על רגע שלא תשכחי בו הייתה התנגשות כזו.

"זה קרה פעם כשהבת הקטנה הייתה חולה. את הלילה בילינו במיון ושיחררו אותנו רק בשעה 2:00 בלילה, כשהייתי צריכה לטוס ב-04:00 לנסיעת עבודה. למרות שידעתי שבעלי יטפל בה בצורה מלאה היה לי מאוד קשה רגשית ואת השעה הראשונה של ההמתנה בשדה העברתי בסערת רגשות בה לא ידעתי האם לבטל את הטיסה ולחזור הביתה או להמשיך בתכנון כרגיל. בסופו של דבר בעלי עדכן אותי שמצבה השתפר וטסתי כמתוכנן".

איזו שיחת טלפון מהבית תקטע פגישה חשובה?

"בדרך-כלל הודעה על כך שאחד הילדים לא מרגיש טוב. אני הרבה פעמים לא זמינה כי אני בפגישות עם לקוחות והילדים יודעים שאם לא ניתן לאתר אותי, עליהם להשיג את אבא. החלוקה ביננו היא שווה לחלוטין והוא זמין להם באותה מידה".

מה הבילוי המשפחתי האהוב עליכם? 

"אנחנו מקפידים פעם בחודש לצאת לארוחה במסעדה, שם כל אחד מהילדים מספר על החוויות, האירועים שעבר. פעם בשנה אנחנו נוסעים לחו"ל בהרכב משפחתי מלא. אנו בוחרים יחד את היעד, מאזנים את הרצונות של כל אחד מהילדים, מתנתקים מהעבודה ומחיי היומיום ומבלים 24 שעות יחד כמשפחה".

עוד כתבות

הייטק גלובלי / אילוסטרציה: שאטרסטוק

אייסייט זכתה בחוזה של 15 מיליון דולר לאספקת מערכות ליצרן רכב אמריקאי

החברה פיתחה מערכת ראיית מכונה למעקב אחרי הנהג ברכב אוטונומי ● אייסייט לא נקבה בשם היצרן, אך מדובר בשני דגמי רכב חדשים, שייצורם מיועד להתחיל ב-2021

 

פגיעה ישירה במפעל בשדרות / צילום: Ammar Awad, רויטרס

החיסול והתגובה: האם אנחנו הולכים לקראת רגיעה או הסלמה?

השאלה לאן הולכים מהחיסול ומטחי הטילים, לרגיעה או הסלמה, תלויה בעיקר בתגובת חמאס שמנהל מו"מ שיבטיח לו ולתושבי הרצועה הטבות כלכליות • בינתיים, במערכת הפוליטית תוהים האם ההסלמה תסלול את הדרך לממשלת אחדות

אבי דיכטר, ראש השב"כ לשעבר/ צילום: יוסי זמיר

היום הראשון בתפקיד: שר הביטחון בנט מבקש להשאיר את אבי דיכטר כסגנו

דיכטר מונה לתפקיד על ידי ראש הממשלה נתניהו בתפקידו כשר ביטחון ועם מינוי בנט נדרש אישור מחדש

דארה קוסררשאהי מנכ"ל אובר / צילום: רויטרס

הסעודים כבר לא מנודים: מייסד אובר קיבל מהם מאות מיליונים, המנכ"ל מתבטא בסלחנות

הירצחו של העיתונאי חאשוקג'י גרמה לחרם על ערב הסעודית בתעשיית ההייטק, אך נראה שהוא היה זמני ● מנכ"ל אובר טען כי ניתן למחול לסעודים על הרצח, וחזר בו

מוחמד ברכה / צילום: איל יצהר, גלובס

"ללא תכנון אורבני, היישובים הערביים יהפכו למחנות עובדים"

כך אמר  מוחמד ברכה, ראש ועדת המעקב של החברה הערבית, בוועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" ● יו"ר בנק הפועלים, עודד ערן: "בשל מצוקת הדיור בחברה הערבית, השקנו מוצר המאפשר לצעירים ערבים לרכוש דירה, גם כשלא ניתן לרשום משכנתא בטאבו"

ישראל כ"ץ בעצרת האו"ם / צילום: Eduardo Munoz, רויטרס

משרד החוץ מגיב להחלטת בית הדין האירופי: בית הדין האירופי נגרר לקמפיין פוליטי נגד ישראל

יקב פסגות: החלטת בית הדין נגועה באפליה נגד ישראל, גאים בתרומתנו למאבק נגד ההחלטה

 

 

עו"ד נדאל חאיק, מנכ"ל עמותת עורכי דין לקידום מנהל תקין  / צילום: איל יצהר, גלובס

"להפסיק את העסקת המקורבים ברשויות המקומיות הערביות"

כך אמר עו"ד נדאל חאיק, מנכ"ל עמותת עורכי דין לקידום מינהל תקין, בוועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" ● ברהום ג'ראיסי: "הבעיה הכלכלית-חברתית בחברה הערבית היא תוצאה של מדיניות מ-1948 ועד היום להשאיר אותה כחברה חלשה"

רצפת המכירה של המחר, כנס עושים שוק, גלובס / צילום: איל יצהר, גלובס

"ארגונים חייבים להקצות את המשאבים לחדשנות ומי שלא יעשה כן יישארו מאחור"

מנכ"ל ריטייל אינוביישן קלאב אורן פארן סיפר באירוע עושים שוק של "גלובס" כי כיום פועלים בארץ 350 סטארט-אפים בתחום בריטייל ● מיכאל גבאי מ-Trigo טען כי "בסטארט-אפים מבינים שלעבוד בישראל זה משהו שבסופו של דבר יעזור להם כשחקנים בינלאומיים"

אביב כוכבי צילום: ארז חרודי – עושים צילום

מי מוסמך להחליט על פעולות צבאיות שעלולות להצית עימות נרחב?

יש לברך על הבאת הפעולה לאישור הקבינט במקרה הזה, אולם גבולות הסמכות אינם ברורים ותהליכי קבלת החלטות הרות גורל אינם מעוגנים כראוי בחוק • הבלבול הזה אינו בריא למדינה השואפת להתנהל בצורה מתוקנת ● דעה

בניין נובולוג / צילום: נובולוג, יח"צ

נובולוג רוכשת מעופר עמר, מנכ"ל מדיקוויפ, את יתרת מניות החברה תמורת כ-31 מיליון שקל

חברת שירותי הבריאות רוכשת כעת את מניות המיעוט, בשיעור של 30%, לאחר שרכשה לפני כשנתיים את מניות השליטה, בשיעור של 70%, תמורת 45.5 מיליון שקל ● מדיקוויפ מספקת שירותי בריאות וציוד מבוססי טכנולוגיה לשיפור איכות חיי המטופלים בביתם, ומניעת אשפוזים מיותרים בבתי החולים

בני גנץ, בנימין נתניהו / כדיה לוי, מאיר אמירי

השיקול היחיד שעמד ברקע החיסול היה ביטחוני, אך תוצאותיו מקרבות הקמת ממשלת אחדות

לח"כ בני גנץ אין בשלב הזה שום גיבוי ציבורי ופוליטי להקים ממשלת מיעוט עם מפלגות השמאל בתמיכה של הרשימה המשותפת, משמע האפשרות שעל הפרק היא רק הקמתה של ממשלת אחדות ● פרשנות

מכונת דפוס של דולרים/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

השקל נחלש מול הדולר והאירו על רקע ההסלמה הביטחונית

הדולר קופץ ב-0.5% מול השקל לרמה של 3.516 שקלים, והאירו מוסיף 0.55% לערכו לרמה של 3.881 שקלים ● פריקו: "אי-הוודאות בשווקים על רקע המצב הביטחוני גורמת לביקוש ער לדולר"

יעקב לוקסנבורג / צילום:תמר מצפי

הרשות לניירות ערך בודקת: מדוע לוקסי לא דיווח על בעלי זיקה משפחתית בהנפקה של סאני אלקטרוניקה

סאני אלקטרוניקה קיבלה כתב טענות מנהלי מצד רשות ני"ע בקשר לנתונים בדוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2015 ולשנה כולה, ובקשר לתשקיף שפרסמה החברה להנפקה בספטמבר של אותה שנה ● ל"גלובס" נודע כי מדובר באי דיווח על בעלי זיקה לבעל השליטה לוקסי

עובדים במפעל הרכבת רכב של טאטא ההודית/ צילום: רויטרס

שני העולמות הכלכליים של הודו לא מצליחים להיפגש ומאיטים את צמיחתה

מיתון שהחל בכלכלה השחורה פוגע בניסיונותיה של המדינה להעביר עובדים ממנה אל הכלכלה המודרנית

רינת גזית  / צילום: פנאקסיה

נכנסים לקנאביס: בכירים נוספים מצטרפים לתעשייה

רינת גזית מונתה לדירקטורית בלתי תלויה בפנאקסיה ישראל, מפעל ייצור הקנאביס בלוד ● טוגדר, המגדלת קנאביס רפואי וקיבלה לאחרונה אישור להתחיל בגידול לצרכים מסחריים, הודיעה על מינוי יואב אליישוב למנהל תחום הפארמה בחברה

בנימין נתניהו \ צילום: אמיר מאירי

נתניהו: "ישראל לא מעוניינת בהסלמה, אך נעשה כל שיידרש להגן על אזרחינו"

כך אמר היום ראש הממשלה נתניהו על רקע חיסול הבכיר בג'יהאד האיסלמי והמטחים הבוקר על דרום המדינה ● גם הרמטכ"ל אביב כוכבי הדגיש כי צה"ל לא מעוניין בהסלמה ● ראש השב"כ נדב ארגמן ציין כי העיתוי לחיסול היה מקצועי בלבד

קמפיין שילוט של כנען על אוטובוס דן / צילום: ענת ביין-לובוביץ'

תחנה אחרונה? דירקטוריון דן צפוי לאשר מכירת עד 50% מהחברה לפי שווי של כ-1.2 מיליארד שקל

בית ההשקעות ווליו בייס וקבוצת מנהלים בכירים, העומדים בראש קבוצת משקיעים שגיבשו לצורך הרכישה, מתכוונים לפעול להשבחתה של דן ולהכנתה להנפקה בבורסת תל אביב ● ערב העסקה תרכוש חברת התחבורה את מניותיו של פנחס רוטנברג תמורת כ-130 מיליון שקל

אביחי מנדלבליט, בכנס לשכת עורכי הדין / צילום: ליאב פלד

גורם המעורה בעבודת היועמ"ש: "מנדלבליט מקדיש את כל זמנו להחלטה בתיקי נתניהו"

היועמ"ש הודיע כי ייעדר מכנס חיפה למשפט השבוע • עושה מאמץ לסיים את ניתוח טענות ההגנה בשימוע ולפרסם החלטה לכל המאוחר באמצע דצמבר

תחנות הכוח הפחמיות בחדרה / צילום: אייל יצהר

על רקע הביקורת: רשות החשמל תמליץ להסב את תחנות הכוח הפחמיות

לאחר שפרסמה דו"ח שגרר תגובות זועמות של ארגוני הסביבה והתכתשות ציבורית עם המשרד להגנת הסביבה, רשות החשמל עשויה להמליץ לשר האנרגיה להסב את תחנות הכוח הפחמיות ולהפכן מבוססות גז, וכן להרחיב את הפיתוח והשימוש באנרגיות מתחדשות

ח"כ יוסף גבארין, מפלגת חד"ש / צילום: איל יצהר, גלובס

"יש מצב שכל אדם שני בחברה הערבית הוא עני"

הדברים נאמרו בפאנל "אתגרים של עוני, אבטלה, ופשיעה בחברה הערבית" שנערך בוועידה של הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" בהנחיית אחסאן הנו