גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הדמוקרטיה מתה, יחי האדמין: למנהלי קבוצות הפייסבוק יש מכנה משותף, וזה מדעי

הם קובעים את הכללים ואת הנורמות של הקבוצה ומשמשים מודל לחיקוי, אבל גם מתמודדים עם תחרות מקבוצות אחרות ועם מרידות קטנות של החברים ● חוקרים של קבוצות וירטואליות כמו אלה שמתקיימות בפייסבוק ובוואטסאפ משרטטים את דמותו של המנהיג החדש ומסבירים מדוע הנתינים הווירטואלים לא מצפים לדמוקרטיה

הדמוקרוטיה  מתה יחי האדמין / איור: Shutterstock, א.ס.א.פ קריאייטיב
הדמוקרוטיה מתה יחי האדמין / איור: Shutterstock, א.ס.א.פ קריאייטיב

בלי ששמנו לב, השתלטו הקבוצות הווירטואליות על חיינו. ה"פרלמנטים" שנפגשו פעם בשבוע, ה"חבורות" שטיילו יחד אחת לכמה חודשים, צוותי העבודה שלא פגשנו אחרי שיצאנו מהמשרד וההורים מהגן שפטפטנו איתם בגינה אחר הצהריים פינו את מקומם לקבוצות שממלאות את חיינו 24/7 ולאדמין שהפך לאדוננו. 

התאגידים שהעניקו לנו את הקבוצות הווירטואליות ברשתות החברתיות קבעו שכל קבוצה צריכה להיפתח על ידי אדמין (מהמילה "אדמיניסטרטור"), ולו נתון הכוח לאשר מצטרפים חדשים או לסלק חברים ותיקים שלא עמדו בחוקים שנקבעו. 

כך, בעודנו נאבקים על הדמוקרטיה במישור המדינתי, רבים מפקידים נתחים משמעותיים מחייהם המקצועיים והרגשיים בידי שליטים כל יכולים. נראה שלרובנו אין בעיה עם זה. עובדה - לרוב, קבוצות  בינוניות וגדולות ללא ניהול מצליחות פחות מקבוצות מנוהלות. 

"ההסכם הוא שהאדמין קובע"

"קבוצות במרחב הווירטואלי, שמהוות מרחבי ביניים (meso spaces) בין מרחבים ציבוריים למרחבים פרטיים, הן תופעה שהולכת וצוברת תאוצה", אומרת ד"ר נטע קליגלר וילנצ'יק מהמחלקה לתקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית בירושלים. "גם מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק, הכריז בחודש שעבר על תוכנית להתמקד בתקשורת פרטית ובתקשורת בין קבוצות קטנות, לעומת תקשורת של 'רבים לרבים' האופיינית היום ברשתות החברתיות. שותפי אורי טננבוים, מאוניברסיטת טקסס אוסטין, ואני חוקרים קבוצות שדנות בחדשות ובפוליטיקה, אך התופעה קיימת גם בהקשרים רבים אחרים - הורות, תחומי עניין, אקטיביזם ועוד".

ד"ר נטע קליגלר וילנצ‘יק:/ צילום: יחצ האוניברסיטה העברית

ד"ר חיים וינברג, פסיכולוג קליני ואנליטיקאי קבוצתי, מחבר הספר "הפרדוקס של קבוצות אינטרנט", אומר שלא רק בעולם הווירטואלי אנחנו משתתפים בקבוצות עם מנהיג לא דמוקרטי. כך במקום עבודה, בטיול מאורגן או בקבוצת תמיכה טיפולית. בקבוצות הללו מתקיים תמיד הסכם כלשהו, שיכול להיות כתוב או לא כתוב. בדמוקרטיה, עצם ההצבעה היא ההסכם הקבוצתי. בקבוצות וירטואליות שמוקמות על ידי אדמין, ההסכם הוא שהאדמין קובע".

ד"ר דפנה ישועה-כץ מהמחלקה לתקשורת באוניברסיטת בן-גוריון, חקרה את הגבולות של קבוצות כאלה, וכיצד הן שומרות על עצמן מפני גורמים מבחוץ שעלולים לערער על אופיין. "קבוצה קטנה-בינונית לא יכולה להיות דמוקרטיה", היא אומרת. "אנחנו חושבים שמשום שעברנו לאינטרנט הכול חופשי וחסר נורמות, אבל זו הנחה אוטופית לגבי הטכנולוגיה. כדי שהקבוצה תתקיים, חייב להיות סדר מסוים. חייבת להיות שליטה, כי אחרת נוצר כאוס. יש לכך סיבה ברורה מהמחקרים שאני רואה: אחת המשימות של המנהיג היא להגן על גבולות הקבוצה. אם ייכנסו אליה מתחזים או חברים יערערו על הנורמות שלה מבפנים, הקבוצה תתפרק. אם לקבוצה של מטופלות פוריות ייכנסו נשים שמציגות לראווה את הריונן, שאר חברות הקבוצה יפסיקו להשתתף".

עד כמה משפיעים המנהלים הרשמיים של הקבוצה על אופייה?

קליגלר-וילנצ'יק: "בקבוצות בגודל בינוני ומעלה, האדמין במידה רבה קובע את הטון של הקבוצה ואת אופי ההשתתפות. בקבוצות שחקרתי, חלק מהכללים תוארו על ידי האדמין באופן רשמי בדף הפתיחה של הקבוצה, וחלק היו נורמות לא רשמיות. למשל, בקבוצה 'החלוצות', שעסקה בדיון פוליטי, השתתפו אנשים בעלי דעות פוליטיות מגוונות, ואחת הדרכים שבהן נשמר שיח מכבד הייתה קביעת כלל האוסר להשמיץ אדם לאור ההשתייכות החברתית שלו. לדוגמה, אסור לומר, 'כל המתנחלים הם X ואתה מתנחל, לכן אתה X'. כאשר הכלל לא נשמר, האדמין העירה לחברי הקבוצה. עם הזמן גם משתתפים אחרים החלו להעיר על כך".

ישועה-כץ מדגישה שבקבוצות כאלה הנורמות לא יישמרו אם הדבר יהיה תלוי רק באדמין והחברים לא ימשטרו את מי שסוטה מהן. נוסף על המשטור ההדדי, המשתתפים מרבים למשטר את עצמם, מחשש שיעוררו את קצפה של הקבוצה. הם בהחלט עלולים לחוש מתח סביב החשש לעבור בטעות על הכללים".

"קשה לעזוב את הקבוצה, גם כשסובלים"

אילו תכונות של מנהיג וסוגי ניהול יוצרים קבוצות מצליחות?

קליגלר-וילנצ'יק: "מנהיג מצליח הוא מנהיג שלוקח חלק פעיל בקבוצה, שמסמן נורמות רצויות של התנהגות ומדגים אותן באמצעות התנהגותו שלו. המשתתפים רוכשים כלפיו כבוד והערכה שגורמים להם לרצות לעמוד בנורמות האלה".

ישועה-כץ: "לעומת זאת, כאשר מנהל הקבוצה מדבר על עצמו יותר מדי, משווק את עצמו או מציף את הקבוצה, לרוב תהיה התמרמרות שתוביל בין היתר לדעיכה בפעילות הקבוצה".

ישועה-כץ מוסיפה שבקבוצות התמיכה הווירטואליות שחקרה (פוסט טראומה, פריון, אל-הורות, אנורקסיה ועוד), המנהלים היו לרוב חדורי שליחות. "אלה אנשים שרוצים להפעיל את הקבוצה באופן אקטיבי. אם המנהיג מזויף, אנשים לא יהיו בקבוצה שלו".

האם אנשים בודקים מי מנהיג הקבוצה לפני שהם מצטרפים אליה? 

וינברג: "כשאנשים מתחילים להשקיע בקבוצה וירטואלית, לרוב הם לא מבינים עדיין בדיוק מי המנהיג ואיך הוא פועל, ולרוב לגמרי לא צופים את מידת ההיקשרות הרגשית לקבוצה שהם יחוו. אם הם מתחילים להרגיש שהקבוצה, מנהיגיה או כלליה לא מתאימה להם, יהיה להם קשה לעזוב אפילו אם הם סובלים, ואם הם עוזבים, הם עלולים לחוות תהליך של אבל".

ישועה-כץ: "באחת מקבוצות הפוסט טראומה שחקרתי, משתתפת סולקה אחרי תקופה של פעילות משום שהתברר שהיא לא עונה בדיוק להגדרה הצרה של פוסט טראומה בקבוצה. יום אחד סילקו אותה ללא הודעה מראש. היא נפגעה מאוד".

איך זה השפיע על הנכונות של אחרים להשתתף בקבוצה ולהיקשר אליה רגשית?

ישועה-כץ: "לפי מה ששמעתי משאר החברות בקבוצה, היה להן קצת לא נעים למשך תקופה, אבל אחרי זמן מה הן עברו לעסוק בדברים אחרים, כי כל האנרגיה מושקעת בשמירה על הזהות של הקבוצה".

גם קליגלר-וילנצי'ק סבורה שחברי הקבוצות לא חושבים מראש על אופי האדמין ועל אופי הניהול כמסמן של אופי הקבוצה, אולם הם בוחנים אם הקבוצה היא מקום נעים עבורם. לעתים קרובות, היא אומרת, הם יקשרו את הרצון שלהם להשתתף בקבוצה מסוימת לתמהיל החברים בה, אלא שהתמהיל נקבע בין היתר על ידי האדמין, משום שהוא בוחר לכל הפחות את המשתתפים הראשונים בקבוצה, וגם כי אופיו והנורמות שהוא מתווה משפיעים על סוג האנשים שרוצים להישאר בקבוצה מעבר לביקור הראשון.

ד"ר דפנה ישועה-כץ/ צילום: יחצ

"האדמין לא תמיד בולט מאוד בקבוצה, ולא בכל הקבוצות המשתתפים יודעים בוודאות בשלב הראשון מיהו ומה אופי הניהול", אומרת קליגלר-וילנצ'יק. "ניהול של קבוצה ניכר בעיקר בעתות 'משבר', כשיש הפרה של נורמות או בעיות שצריך לפתור, ואז הניהול הופך משקוף לנראה, וגם יכול לספק יותר עילה לדיון ולביקורת".

האם חברי הקבוצות רואים את עובדת היותן "דיקטטורות" מובנת מאליה, או שיש על כך דיון בקבוצה עצמה?

קליגלר-וילנצ'יק: "לא נתקלתי בקבוצות שבהן משתתפים הביעו רצון לניהול דמוקרטי. משתתפים כן אוהבים לפעמים למתוח ביקורת על אופן הניהול או להציע מה אפשר לעשות אחרת, אך מכאן ועד לעשות זאת בפועל - המרחק גדול. בקבוצות פייסבוק, ניתן להגדיר 'מנהלי ביניים' שמוגדרים סגני מנהל או מגשרים, ויש להם זכויות מסוימות אך פחותות מאלה של האדמין".

לדברי ישועה-כץ, מנהלי משנה הם פתרון מוצלח להפחתת עומס העבודה והעומס הנפשי על מנהיג הקבוצה. כך חצי הביקורת מתפזרים בין כמה מטרות. "בקבוצות התמיכה שחקרתי, מנהלות המשנה נבחרו משום שהן 'מלשינות טובות', כלומר מוצלחות בזיהוי מתחזים או את מי שחורג מכללי הקבוצה".

וינברג: "באופן כללי, בני אדם אוהבים יציבות, מסגרות ברורות ומישהו שיקבע אותן. מצד שני, הם אוהבים להרגיש שהם משמיעים את קולם ושהם חופשיים ואוטונומיים. איך פותרים את המתח זה? זה משתנה מאדם לאדם. ישנם אנשים מרדנים מטבעם, או מטבע תרבותם. התרבות הישראלית, לדוגמה, מעודדת את הגישה הזאת.

"למנהל יש הצרכים שלו, ולפרטים בקבוצה יש הצרכים שלהם, והם לא תמיד חופפים. אם נוצר מצב שבו משתתפים רבים בקבוצה מרגישים שהמנהיג דואג לאינטרסים שלו על חשבון הקבוצה או בלי קשר לאינטרסים שלו אינו מצליח לדאוג לאינטרסים של הקבוצה, עלולים לפתע לעלות רגשות שליליים ביותר גם לגבי עצם הכוח הרב שיש בידיו. לפעמים, יש בקבוצות אידיאליזציה של המנהיג, וכאשר האידיאל נשבר, והוא הרי תמיד יישבר בסוף, עלולים לעבור לצד השני".

ד"ר חיים וינברג / צילום: יחצ

רוקדים בכל הקבוצות

מה קורה אם קבוצה מסוימת בתוך הקבוצה הגדולה, או הקבוצה כולה, מאבדים אמון במנהיג? כיצד הם יכולים למשטר את המנהיג או למרוד נגדו?

קליגלר-וילנצ'יק: "ניתן להביע ביקורת בדיון ציבורי בקבוצה, ולחץ רב אף יכול לגרום למנהיג/אדמין לפרוש. דרך אחרת למרוד היא לפתוח קבוצה חלופית עם אדמין אחר, ואז נשאלת השאלה אם רבים יהגרו לקבוצה החדשה או לא.

"משתתפים מצפים שיקשיבו להם בנושאי ליבה, וגם בהחלטות סביב משתתפים מרכזיים. האדמין יכול להעיף בעצמו 'טרול' מזדמן, אך כשההחלטות נוגעות למשתתפים מרכזיים, שאר חברי הקבוצה ידרשו יותר מעורבות".

ישועה-כץ: "אנשים אוהבים 'לגדר סיכונים' על ידי חברות בכמה קבוצות במקביל. כאשר קבוצה אחת מאבדת מהקסם שלה בעיניהם, הם מעבירים את רוב כובד המשקל של הפעילות שלהם לקבוצות אחרות. הסנקציה הכי אפקטיבית שהציבור הווירטואלי יכול להפעיל נגד המנהיג הסורר היא לא להיות בקבוצה שלו או לא להיות פעילים בה".

וינברג: "חשוב לומר שבתיאוריה של קבוצות קטנות, אנחנו מזהים שלב אינהרנטי של 'מרד' שמתרחש כמעט בכל קבוצה, עד כדי כך שאם אנחנו לא מזהים מרד במנהיג, אנחנו לרוב נחשוש שהקבוצה 'תקועה' בשלב של תלות יתר במנהיג ואולי חוסר אותנטיות. אבל כשאנחנו אומרים 'מרד' בהקשר הזה הכוונה היא לאו דווקא להרוג את המנהיג או להעיף אותו. זה יכול להתבטא בבדיקת גבולות, בביקורת, בקונפליקט".

איך מתמודד המנהיג עם ביקורת?

וינברג: "אם אני מנהיג שחושש מאובדן המנהיגות שלו, אולי אכנס באותו נבל בכל הכוח כדי להראות שרק אני קובע. בקבוצות טיפוליות, אנחנו לומדים לקבל את הביקורת ולנתב אותה לדיאלוג או לדיון".

אם תנתב את הביקורת לדיון בהנחייתך, זה לא יוביל לכך שהמרד יפרוץ בדרך אחרת?

וינברג: "לאו דווקא, כי זה לא באמת המרד שאנשים מחפשים, אלא את התחושה שהם משמעותיים, שקולם נשמע".

מרד יכול להתבטא לא רק בקול (או הקלדה) אלא גם בהתנהגות. "אם בקבוצה פנים אל פנים איחורים ופרישות לפני הסיום הם סימנים לאי-שביעות רצון, בקבוצה וירטואלית מישהו יכול, למשל, להפציץ את הפורום בהמון פוסטים, באופן שמנוגד לנורמות ולכללים. מרד הוא הליכה נגד הכללים", אומר וינברג.

פריצת סודיות היא צורה של מרד?

"בקבוצות טיפוליות, פריצת סודיות היא עניין מאוד חמור. המשתתפים לעתים קרובות חותמים על מסמך שבו הם מתחייבים לסודיות. ישנה הנחה שהיא תישמר גם משום שיש מאזן אימה: כל משתתף חשף סודות, וכולם רוצים שהחשיפות שלהם יישמרו בגבולות הקבוצה. מי שחושף מידע מתוך קבוצה כזו הוא אדם בעייתי מאוד.

"בקבוצות וירטואליות הגבולות יותר פרוצים וישנו סיכון רב יותר שהכלל הזה לא יישמר. הסיכוי לשמירת סודיות יעלה אם ישנה תחושה של לכידות גבוהה בקבוצה, וזו בין היתר נובעת מהערכה וקבלת השראה מהמנהיג. לכידות יכולה להתפתח גם בזכות תהליכים שאנשים עוברים יחד. למשל, בקבוצה וירטואלית שאני מנחה, שמשתתפים בה מטופלים מסינגפור, אחת המשתתפות איבדה לאחרונה את אמה, והאחרים תמכו בה מאוד ושיתפו סיפורי אבל ויתמות משלהם. הקבוצה עברה תהליך יחד, שהוסיף ללכידות שלה".

יכולה להתפתח לכידות דווקא נגד המנהיג?

וינברג: "זה נדיר וקורה אם המנהיג הוא ממש מנוכר. קצת כמו משפחה שבה הילדים מתאחדים כי ההורים לא בתמונה".

וינברג מציין עוד כי לפעמים צומח מנהיג לא רשמי בקבוצה, שמקבל החלטות בפועל במקרה שהמנהיג הרשמי לא ממהר לבצע את תפקידו. צמיחה של מנהיג לא רשמי יכולה להוביל לקונפליקט, אבל לא בהכרח. יכול להיות שלשני הצדדים הדבר נוח".

מנהיג בקבוצה הוא גם מנהיג מחוץ לה?

כיצד משפיע תפקיד המנהיג בקבוצה וירטואלית על היחס שהוא מקבל מחוץ לקבוצה, ולהיפך?

וינברג: "מניסיוני, אנשים משחזרים בקבוצות וירטואליות את הדינמיקה שהורגלו בה בחוץ, והתפקיד של קבוצה טיפולית עם מנחה קבוצות, שעבר הכשרה ספציפית לכך, הוא בדיוק לשקף להם את ההתנהלות הזו ולהציע להם אופני התנהגות אחרים.

"קשה לי להאמין שבקבוצה לא טיפולית, גם אם היא וירטואלית, אדם יוכל לאמץ תפקיד שונה באופן דרמטי מזה שיש לו מחוץ לווירטואליה. למשל, אם במשפחה מסוימת מישהו הוא תמיד המטפל וזה שדואג לכולם, הוא עלול בהחלט למצוא את עצמו באותו תפקיד בקבוצה המשפחתית הווירטאולית".

קליגלר-וילנצ'יק מסייגת. "משתתפים שבולטים בהשתתפות הווירטואלית לא תמיד יבלטו במפגשים פנים אל פנים. בהשתתפות בקבוצות וואטסאפ, למשל, יש יתרון למי שמקליד מהר וגם למי שיש לו פנאי רב להשתתף. אלה לא בהכרח הכישורים החברתיים הבולטים במפגש פנים אל פנים".

האם אופי המנהיגות בקבוצות הווירטואליות משפיע על המנהיגות שאנשים מצפים לה במערכות אחרות בחייהם?

קליגלר-וילנצ'יק: "זו שאלה טובה. על אף שקבוצות וירטואליות לא מנוהלות באופן דמוקרטי, אנשים פעמים רבות מרגישים כלפי המנהלים הערכה רבה יותר מזו שהם מרגישים כלפי חלק מהמנהיגים שכן נבחרו באופן דמוקרטי. יש כאן גם אלמנט של קרבה ושקיפות. אנו רואים יותר מקרוב את עבודתו של האדמין (לדוגמה, כמה שעות הוא/היא נמצאים בקבוצה ופעילים בה) ויש לנו הרבה הזדמנויות אינטראקציה להעריך את האדם באופן ישיר".

האם היה רצוי שאדמינים של קבוצות וירטואליות יקבלו הכשרה?

וינברג: "אידיאלית, הייתי רוצה שהם יקבלו הכשרה ותמיכה, כי הם לא במקום פשוט. בפועל, אני לא חושב שזה יקרה, מפני שכל כך קל לפתוח קבוצה. מי יטרח לקבל הכשרה ותמיכה, ומי יספק אותה?". 

עוד כתבות

ההפגנה בשער מפעל אינפימר / צילום: מרתה פיין

הצרות של תמיר לא תמו: בקיבוץ ברקאי מבקשים להוציא את מפעל אינפימר

תושבי הקיבוץ דורשים להוציא את המפעל בטענה כי הוא גורם לזיהום אוויר כבד באזור ● יו"ר אינפימר יובל תמיר: "מקורו של הזיהום לא במפעל. הפליטות של המפעל מנוטרות על ידי המשרד להגנת הסביבה והן מתחת לתקן המחמיר"

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

המסחר בת"א ננעל בעליות: גזית גלוב קפצה לאחר העלאת תחזיות

מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, מדד ת"א 125 הוסיף 0.5% ומדד ת"א 90 טיפס ב-0.9% ● עונת הדוחות נמשכת: ערך פיננסים עלתה על רקע הנפקה באפסייד, ויקטורי התחזקה וחילן נחלשה ● מלם תים דיווחה על עלייה של 19% בהכנסות הרבעון ל-522 מיליון שקל

איציק שמולי, העבודה–גשר / צילום: תמר מצפי

האם כדי להפיל ממשלת מיעוט הימין יצטרך לארגן ממשלה חדשה?

האומנם אי-אפשר יהיה להפיל את גנץ בלי חבילת טריפל - ראש, קווים וסידור עבודה? עשינו סדר ● המשרוקית של גלובס

אליזבת וורן  / צילום:   Shutterstock

וורן: "מאמץ אידיאולוגי בוטה של ממשל טראמפ להסיח את הדעת מכשלונותיו במזה"ת"

המתמודדים הדמוקרטים המובילים במירוץ לנשיאות ממחזרים עמדות ותיקות ● וורן: "עוד ניסיון אידיאולוגי בוטה של ממשל טראמפ כדי להסיח הדעת מכשלונותיו במזה"ת" ● ביידן: "הצהרת פומפיאו פוגעת בדיפלומטיה ומרחיקה אותנו מפתרון של שתי מדינות" ● אייפ"ק: אין לנו עמדה בסוגיית ההתנחלויות

מבט אווירי על מתחם הבורסה ברמת גן / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

בדרך למנהטן: תוכנית הענק שמבקשת לשלש את מתחם הבורסה ברמת גן

תוכנית ענק שנבחנת בוועדה המחוזית מבקשת לשלש את מתחם הבורסה • החיבור התחבורתי אומנם מצוין, אבל הרחובות הצרים אינם מעודדים הליכה ומעלים סימני שאלה בנוגע לאטרקטיביות של האזור

למינייט / צילום: יחצ

החברה שפיתחה מוצר הכנה לדיאליזה כבר רושמת הכנסות בגרמניה

המוצר נועד למנוע סיבוכים בניתוחים שמטרתם ליצור אצל מטופלי דיאליזה פתח קבוע להחדרת צנתר

איתן יוחננוף, מנכ"ל החברה / צילום: תמר מצפי

בלי אונליין ומותג פרטי: רשת המזון של משפחת יוחננוף הצטרפה לבורסה בסטייל עם ביקושים של 1.5 מיליארד שקל

(עדכון) - יוחננוף גייסה 462 מיליון שקל ותחל להיסחר בשווי של 2.3 מיליארד שקל - הרשת השלישית בגודלה בבורסה ● לאחר שנים של צמיחה בפעילותן: שווי השוק המצרפי של שש הרשתות הציבוריות מגיע לכ-13 מיליארד שקל, כמעט מחצית ממנו מיוחסת לשופרסל

סין / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

החזית הפנימית של סין באסיה: מלחמת הסחר היא לא רק מול ארה"ב

תשומת הלב במלחמת הסחר ממוקדת בארה"ב ובסין, אולם מלבדן יש שחקנים חשובים אחרים, שהתגובה שלהם תעצב את קווי האספקה של הכלכלה הגלובלית

בנייני מגורים ברובע קרויצברג בברלין / צילום: Fabrizio Bensch, רויטרס

דיווחים: ממשלת גרמניה סבורה כי רפורמת השכירות בברלין לא-חוקית

לפי התקשורת הגרמנית, משרד הפנים של גרמניה סבור כי חלקים נרחבים מרפורמת השכירות המקיפה בברלין מנוגדים לחוקה, ולא יעמדו במבחן משפטי ● הרפורמה כוללת הקפאת מחירים והורדה בדיעבד של שכירות גבוהה מהמקובל

שירותי מחשוב / אילוסטרציה: Shutterstock

המחשוב לוהט: מניות חברות ה-IT שוברות שיאים, במקביל לשיפור ניכר בתוצאותיהן

בסיכום שלושת הרבעונים הראשונים של 2019, הכנסותיה של מלם-תים עלו ב-15% ל-1.6 מיליארד שקל, והרווח הנקי קפץ ביותר מפי שניים, ל-90 מיליון שקל ● המניה זינקה היום ב-10% בתגובה לדוחות הכספיים החיוביים

מייסדי אינטסייטס אלון ארבץ, גיא ניצן וגל בן–דוד / צילום: IntSights

חברת מודיעין הסייבר IntSights גייסה 30 מיליון דולר

את הסבב הובילה קרן הצמיחה קומרה קפיטל ● הגיוס הנוכחי מביא את סך גיוסי החברה ל-70 מיליון דולר

לשכת התעסוקה במדריד / צילום: רויטרס

שוק העבודה באירופה פורח, אז למה כל כך הרבה עובדים כועסים?

שיעור האבטלה באירופה נמצא ברמת שפל של דור, אלא שרבות מהמשרות האלה הן חלקיות או זמניות, ואינן כוללות את ההטבות שעובדים אירופים התרגלו לקבל

גבול ישראל-סוריה ברמת הגולן / צילום: איל יצהר

האיראנים אחראים לירי מסוריה אבל נזהרים שלא להיגרר למהלך רחב

ארבע הרקטות שנורו הבוקר משטח סוריה אל צפון רמת הגולן הן לפי הערכות גורמי הביטחון, ירי של אחת מהמיליציות שמחזיקה איראן בסוריה ● על מה הגיבו האיראנים?

יובל שטייניץ, ניידת הבחירות של גלובס / צילום: כדיה לוי

הפתרון לעתיד משק החשמל נמצא במצבר של המכונית שלכם

שר האנרגיה שטייניץ הכריז על יעד בצריכת חשמל סולארי: 30% מכלל החשמל ב–2030, לעומת 6.5% כיום • אלא שחשמל סולארי אינו מספק מענה לדרישה הגבוהה בשעות הערב ושימוש בו מצריך גיבוי של אספקה מתחנות כוח מזהמות • הפתרון המתגבש: "שאיבת" החשמל ממצברים של מכוניות חשמליות ● כתבה שנייה בסדרה

קופת חולים כללית / צילום: בר אל

הולכים על כל הקופ"ח: תקציב הפרסום של שירותי בריאות כללית בגובה כ-10 מיליון שקל - בדרך למכרז

מדובר באחד מתקציבי הפרסום האטרקטיביים בענף ● בשונה ממכרזים קודמים, התקציב יכלול הפעם את האונליין ואת האוף-ליין של החברה כמקשה אחת

 סוחרים בבורסתNYSE/  צילום: רויטרס  .rendan McDermid

פסימיות לגבי השיחות עם סין: נעילה מעורבת באירופה ומגמה מעורבת בוול סטריט

נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק: "ברור שהכלכלה האמריקאית ניצבת בפני אתגרים גלובליים, הצמיחה מתחילה להאט" ● עיני המשקיעים נשואות לחדשות נוספות לגבי שיחות הסחר ● מספר היתרי הבנייה בארה"ב זינק לשיא של 12 שנה, עלייה במספר התחלות הבנייה למגורים ● הום דיפו צוללת לאחר הנמכת תחזיות ● נעילה מעורבת באירופה: פוטסי עלה ב-0.1%, הדאקס נותר כמעט ללא שינוי, הקאק ירד ב-0.4% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.2% ● מדד הניקיי היפני איבד 0.5%, והבורסה בהונג קונג קפצה ב-1.5%

בוריס ג'ונסון ותרזה מי. יש חיים אחרי הברקזיט / צילום: רויטרס, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

השוק מתחיל להסתכל באופטימיות על היום שאחרי הברקזיט

ההחלטה על היפרדות מהאיחוד האירופי גרמה למשקיעים הגלובליים להקטין את חשיפתם לשוק הבריטי בכ-14 מיליארד ליש"ט ● לאחרונה החלו לבצבץ ניצני אופטימיות זהירה וקולות "שוריים" חלשים בשווקים ● המחנה האופטימי מביט מעבר לאופק ההסכם,  והזרקור עובר לאיטו לעיסוק במרוויחים האפשריים

רועי רימשון/ תמונה פרטית

הצצה לחייו של עסק קטן: "על כל שקל שאני מרוויח, המדינה לוקחת בין 50 ל-60 אגורות"

רועי רימשון מהישוב לוטם, מקיים הרצאות על שיריה של נעמי שמר וחוקר עצמאי בנושא ● "המסים שאני נדרש לשלם למדינה בלתי הגיוניים וההוצאות מטורפות" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il 

אילן ישועה וניר חפץ / צילום: איל יצהר, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

ההצעה המדהימה של מנכ"ל וואלה לניר חפץ: "שים אצלי 700 אלף שקל - ותקבל עד חצי המלכות"

בתמלילי שיחות וואטסאפ שנחשפות כאן לראשונה, אילן ישועה מציע לעד המדינה, שבאותו זמן עבד כראש מטה ההסברה של הליכוד, את העסקה הבאה: הליכוד יוציא את כספי מימון המפלגות שלו על פרסום בוואלה - ובתמורה כל האתר יגויס לטובת הליכוד, "בטירוף"

מרכז החדשנות מבפנים / צילום: כדיה לוי

שיבא משיק מרכז חדשנות דיגיטלית: "נקדם כל פתרון ראוי לבעיות כמו תורים וטעויות"

בית החולים שיבא פתח את מרכז ARC כחלק מרשת בינלאומית שהוא מקים מסביב לעולם ● לסטארט-אפים הוא מציע מימון, מקום לעבוד בו ואפשרות לנסות מוצרים חדשים ● סמנכ"ל רפואה וחדשנות איל צימליכמן: "שותפות היא מילת המפתח. לא כל אחד שומר רק על האינטרסים שלו"