גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מניות הטכנולוגיה הובילו את העליות בוול סטריט

לפני פתיחת המסחר פורסם כי שיעור האבטלה ירד באפריל ב-0.2% לרמה של 3.6% בלבד, לעומת צפי ליציבות ברמה של 3.8% - שפל של 49 שנים ● בורסות אירופה ננעלו בעליות ● אמזון עלתה ב-3.2% לאחר שוורן באפט חשף כי ברקשייר האת'וואיי רכשה מניות של החברה

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס
סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסות של ארה"ב הסתיים בעליות, בהובלת מניות ההיי-טק. אמזון בלטה בעלייה חדה. טבע התאוששה מירידה חדה אתמול ורשמה עלייה של 1.9%. 

22:00

נמשכות העליות בוול סטריט לקראת סיום המסחר, בהובלת מדד הנאסד"ק שעולה ב-1.4% ומדד ראסל 2000 שרושם עלייה של 1.7%. 

20:15

נמשכות העליות בוול סטריט. לאחר שהפד הותיר ביום רביעי את הריבית ללא שינוי, מציינים כלכלני חברת שרודרס כי "ועדת השוק הפתוח של הבנק המרכזי (ועדה אשר אמונה על הפעילות התפעולית של הבנק המרכזי כמו קנייה או מכירה של אג"ח מדינה, או החלטות לגבי גובה הריבית או גידול בכמות הכסף של ארה"ב) ציינה כי האינפלציה ירדה וכי הריבית הבסיסית עומדת מתחת ליעד ה-2% שהיא הציבה. עם זאת, יו"ר הפד, ג'רום פאוול דיבר בטון ניצי יותר במסיבת העיתונאים שכינס, כאשר אמר כי האינפלציה הנמוכה הינה תופעה חולפת או זמנית. הדברים הביאו לתגובה מצד השווקים ודחפו את הדולר והתשואה על אג"ח מדינה לשנתיים כלפי מעלה, מה שבהחלט הכעיס את הנשיא טראמפ, אשר מנסה לדחוף את הפד ואת היושב בראשו להוריד את הריבית ולחדש את תוכנית ההקלה הכמותית".

"אנו בשרודרס מאמינים כי הצעד הבא של הפד אכן יהיה הורדת הריבית, אך הדבר לא יקרה לפני 2020, וכאשר הכלכלה תאט. הסיכון הנוכחי הוא האפשרות שהפד יקדים את המהלך, במידה וההאטה בכלכלה תקדים, תוך הבנה כי ההתאוששות בשווקים הינה זמנית, ונתמכת בבניית מלאים על ידי החברות, כאשר מגמה זו אשר עשויה להתהפך בחודשים הבאים". 

19:00

המסחר בבורסות אירופה הסתיים בעליות, על רקע המגמה החיובית בוול סטריט בעקבות פרסום נתוני מאקרו חזקים לפני פתיחת המסחר. 

בארה"ב מוביל מדד הנאסד"ק את העליות ומניית מיקרוסופט  בולטת לצד אמזון. גם טסלה  רושמת עלייה חדה. 

17:00

עוד נתון מאקרו חשוב פורסם בארה"ב: מדד מנהלי הרכש לסקטור השירותים עמד בחודש שעבר ברמה של 55.5 נקודות לעומת צפי ל-57 נק'. 

16:30

יום המסחר בוול סטריט נפתח בעליות, לאחר שהיום פורסמו נתונים חזקים על שוק העבודה האמריקאי.

מניית אמזון  עולה בחדות לאחר שוורן באפט חשף כי חברת ברקשייר האת'וואיי רכשה לאחרונה מניות של החברה.

מניית ביונד מיט ממשיכה לעלות בחדות לאחר שזינקה ב-163% ביום המסחר הראשון שלה אתמול. 

טבע  נסחר בעלייה קלה לאחר שאתמול רשמה ירידה של יותר מ-2% בעקבות פרסום תוצאות החברה לרבעון הראשון.   

15:30 

החוזים על מדדי בורסות ניו יורק מאותתים על עליות בפתיחת המסחר היום. 

פורסמו נתוני שוק העבודה בארה"ב לחודש אפריל: המשק האמריקאי הוסיף 263 אלף מקומות עבודה בחודש שעבר, לעומת צפי כלכלנים לתוספת של כ-190 אלף משרות. שיעור האבטלה ירד ב-0.2% לרמה של 3.6% בלבד, לעומת צפי ליציבות ברמה של 3.8%. זהו שפל של 49 שנים בשיעור האבטלה בארה"ב (מאז דצמבר 1969). 

שכר העבודה הממוצע לשעה רשם עלייה של 0.2% בחודש שעבר (גידול שנתי של 3.2%), לעומת צפי לעלייה של 0.3%. 

 

13:40

בבורסות אירופה מדד פוטסי הבריטי  עדיין מוביל את העליות ומוסיף כ-0.75%, מדד קאק  הצרפתי עולה כ-0.13%, מדד פוטסי האיטלקי  נחלש מעט ונצמד אל קו האפס. מדד דאקס  הגרמני עולה כ-0.3%. מדד סטוקס אירופה 600  עולה כ-0.3%. 

הביטקוין מזנק ב-6.5% ועולה בשעה האחרונה מעל רף של 5,800 דולר לראשונה מאז אמצע נובמבר 2018, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. 

נתוני המסחר המוקדם בארה"ב צופים עליות שערים של עד כ-0.5% במדדים העיקריים.  

12:00

מתחזקות העליות בבורסות אירופה: מדד פוטסי הבריטי   מוביל את העליות ומוסיף כ-0.6%, מדד קאק  הצרפתי עולה כ-0.3%, מדד פוטסי האיטלקי  עולים כ-0.2%, ומדד דאקס  הגרמני עולה כ-0.3%. מדד סטוקס אירופה 600  עולה כ-0.4%. 

מניית סוסייטי ג'נרל, הבנק השלישי בגודלו בצרפת, עולה בכ-3.5% לאחר שתוכנית הארגון מחדש שלו - שהושק לאחר המשבר בשוק בשלושת החודשים האחרונים של 2018 - החלה לשאת פרי. 

ענקית הבנקאות HSBC  עלתה בכ-3% לאחר שהכתה את ציפיות השוק. המלווה הגדול ביותר באירופה דיווח כי הרווח המדווח לפני מס ברבעון הראשון הוא 6.213 מיליארד דולר - עלייה של 30.7% לעומת 4.755 מיליארד דולר בשנה שעברה. 

בבורסת פריז צונחת מניית חברת התעופה אייר פראנס-KLM  בכ-4.5%, לאחר פרסום הדוחות לרבעון הראשון. ההפסד הנקי עלה ל-320 מיליון יורו, בעקבות החרפת התחרות בענף ועליית מחירי הדלק. 

10:30

המדדים באירופה מתאוששים לאחר הפתיחה: מדד קאק  הצרפתי ומדד פוטסי האיטלקי  עולים כ-0.05%, מדד פוטסי הבריטי   ומדד דאקס  הגרמני עולים כ-0.15%. מדד סטוקס אירופה 600  עולה כ-0.6%. 

10:00

המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה שלילית: מדד קאק  הצרפתי מוביל את הירידות ומאבד כ-0.85%, מדד פוטסי הבריטי  יורד כ-0.5%, מדד פוטסי האיטלקי  יורד כ-0.8%, ומדד דאקס  הגרמני ללא שינוי. מדד סטוקס אירופה 600 יורד כ-0.6%. 

מניית אדידס מזנקת יותר מ-7% לאחר שהכתה את התחזיות בעקבות עלייה במכירות המסחר האלקטרוני. 

באסיה מדד הונג קונג הנג סנג עלה כ-0.3% ומדד קוספי  איבד כ-0.75%. מדד מדד S&P/ASX 200  האוסטרלי ירד כ-0.05. 

09:20

מדד הונג קונג הנג סנג עולה בשעה זו כ-0.3%. מניית ענקית ההיי-טק הסינית יורד כ-1%.

מדד קוספי  מאבד כ-0.6%, ומניית סמסונג אלקטרוניקס יורדת כ-1%.

07:15

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה שלילית: מדד הונג קונג הנג סנג מעט מתחת לאפס. מדד קוספי  הקוריאני מאבד כ-0.65. מדד S&P/ASX 200  האוסטרלי הוא היחיד שעולה, ומוסיף לערכו כ-0.2%. 

בורסות סין ויפן אינן פעילות היום עקב חופשה. 

מחיר הנפט  ממשיך לרדת: כעת הוא יורד בכ-0.4, ומחיר חבית נע סביב 61.57 דולר אמריקאי. אתמול ירד מחיר הנפט ב-3%. הצניחה במחיר מתרחשת ברקע עליית המלאי בארה"ב לשיא של 3 חודשים, וזאת לאחר החרפת הסנקציות על איראן.

אתמול ננעל המסחר בוול סטריט במגמה שלילית. הדאו-ג'ונס  ירד בכ-0.5%, הנאסד"ק  ירד 0.16%, S&P 500  ירד 0.2%. 

מניית טבע  איבדה אתמול 1% בלבד לאחר נפילה של 5% בטרום המסחר לאחר הדוחות.

הבורסות באירופה ננעלו אתמול בירידות, מלבד מדד הדאקס שננעל ללא שינוי. מדד פוטסי הבריטי ירד 0.46% לאחר הודעת הריבית של הבנק המרכזי, והקאק ירד ב-0.85%.

אתמול (ה') הודיע הבנק המרכזי של בריטניה (BOE) על השארת את הריבית בשיעור 0.75%, וחזר על הצהרותיו כי הריבית תעלה בהמשך, אם היציאה של בריטניה מהאיחוד תהיה חלקה. הנגיד קארני אותת כי דרושה יותר מהעלאת ריבית אחת על מנת לשמור על יעד האינפלציה. לדבריו, העלאת הריבית בהמשך תהיה בקצב גבוה יותר מכפי שצפוי כעת בשוק.

עוד כתבות

טרמינל 1 - צילום לפני אירוע פתיחה/ צילום: סיוון פרג'

טסים לחו"ל? טרמינל 1 בנתב"ג יהיה סגור מחר עד השעה 13:00

בעקבות תרגיל של חטיבת הביטחון בנתב"ג, בין השעות 08:00 ל-13:00 מחר כל הפעילות של טרמינל 1 תיעצר, והנוסעים יופנו להמראות מטרמינל 3

אלוביץ', נתניהו ומוזס / צילום: ברני ארדוב, וואלה ניוז, רויטרס ותמר מצפי, גלובס

הנאשמים מגיבים: "הצגת חלק נקודתי מדברי מוזס בשיחה כהצעת שוחד היא פרשנות שגויה"

היועמ"ש החליט היום להעמיד את נתניהו לדין בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן להעמיד לדין את נוני מוזס, שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות שוחד ● מטעם בני הזוג אלוביץ' נמסר כי "על סמך הראיות בתיק, אנחנו משוכנעים שראוי היה להמנע מהגשת כתב אישום נגד מרשינו"

אביחי מנדלבליט, בכנס לשכת עורכי הדין / צילום: ליאב פלד

מנדלבליט מגיב לראשונה על ההחלטה להאשים את נתניהו בשוחד: "קיבלתי את ההחלטה בלב כבד אך בלב שלם"

באופן נדיר נושא הערב היועמ"ש דברים לאחרת ההחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו ● "הוא ניצל את כוחו ומעמדו כדי להיטיב עימו אישית, לכן החלטתי להעמיד את ראש הממשלה לדין בעבירה של הפרת אמונים"

דוד ביטן, הליכוד / צילום: איל יצהר, גלובס

האם בלי בדר ועופר הליכוד הייתה גדולה כמו כחול לבן?

ח"כ דוד ביטן מאשים הסכם עודפים כושל בכך שהליכוד קטנה מכחול לבן. הזיכרון בוגד בו ● המשרוקית של גלובס

אם זה היה נגמר טוב, זה לא היה נגמר / צילום: shutterstock

"התפיסה שאין לבגידה משקל בהכרעת הדין היא שגויה"

כך אמר דיין ביה"ד הרבני הרב סיני לוי במסגרת כנס "מחיר הבגידה" בקריה האקדמית אונו ● בחלוף כשנה מאז שניתן "פסק דין הבוגדת", במסגרתו נשלל מאישה רכוש תוך מתן משקל לבגידה נטענת בבעלה, ממשיכים מומחי דיני המשפחה להתווכח על משמעויותיו של פסק הדין

בנימין נתניהו / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

תגובה קשה של נתניהו לאישום בשוחד: "לחקור את החוקרים"

ראש הממשלה נתניהו מסר תגובתו לאחר החלטת היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בגין עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים ● "בתהליך הזה לא חיפשו את האמת, אלא חיפשו אותי... תופרים פה חליפה מיוחדת רק בשבילי"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין / צילום: מארק נוימן, לע"מ

החברה להגנת הטבע ביקשה, ובית הנשיא וחברת אינטל מפסיקים להשתמש בפלסטיק

בית הנשיא וחברת אינטל נענו לפניית החברה להגנת הטבע והארגונים הירוקים, והחליטו להפסיק את השימוש בכלי פלסטיק חד-פעמיים • לעומתם, מרבית הגופים האחרים אליהם נעשתה פנייה לקראת ועידת האקלים הישראלית לא השיבו, ומקצתם טענו כי ייבחנו את הבקשה

הפגנה של "המרד בהכחדה" / צילום: NOAH BROWNING, רויטרס

סערה בגרמניה: אחד ממייסדי "המרד בהכחדה" המעיט בחשיבות השואה, והתנצל

בראיון עם השבועון הגרמני "צייט" אמר רוג'ר האלאם, אחד ממקימי הארגון הגלובלי, כי השואה אינה יוצאת דופן לעומת מקרים אחרים של ג'נוסייד ● היום פרסם התנצלות על דבריו: "אני מצטער מאוד על המלים שבהן השתמשתי"

ענבר בזק, יועצת עסקית / צילום: רון לביא

"אני מוטרדת מחוסר יציבות. עסק חייב להיות כל הזמן עם פלוס בבנק"

ענבר בזק (45) היא יועצת עסקית שמלווה עסקים קטנים ובינוניים ● "בתקופה שהעסקתי עובדים כשכירים, מכל הרווח הנקי נשאר לי 33%" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il

רוכב אופניים בתל אביב/ צילום: איל יצהר

רוכבים על גל הפינטק: החברה שתבטח לכם את האופניים

המהפכה הדיגיטלית שהפכה את העיתונות, הטלוויזיה, המסחר הבינ"ל ומה לא, מגיעה גם לתחום הפיננסים ● במדור חדש זה נעסוק במה שקורה וחם בעולם הפינטק הצומח במהירות ● והפעם: הסטארט-אפ Laka שמציע מודל מקוון מקורי לביטוח לאופניים

מפגינים בטהרן על העלאת מחירי הדלק. / צילום: רויטרס

טהראן מנסה לשכך את מהומות הדלק: מחלקת מענקי מזומנים לעניים ומארגנת הפגנות בעד המשטר

הממשלה העלתה את הסבסוד החודשי במזומן ב-13 דולר לנפש בחודש ל-60 מיליון איש מהמעמד הנמוך והבינוני ● לפחות 106 מפגינים נהרגו במהומות

בניין ה-OECD בפריז / צילום: עמירם ברקת

ה-OECD צופה ירידה בצמיחה בישראל לקצב של 2.9% בשנתיים הבאות

כמו כן צופה הארגון ירידה בצריכה, האטה בשוק העבודה ודחיפה מסוימת מהריבית הנמוכה ומיצוא הגז ● בדוח הרבעוני שלו הודיע הארגון כי הצמיחה הגלובלית האיטית תימשך, וכי הוא צופה שיפור צנוע בקצב הצמיחה העולמית רק ב-2021

ישי דוידי / צילום: איל יצהר

קרן פימי נכנסת לביומד: רוכשת 12% ממניות חברת קמהדע תמורת כ-30 מיליון דולר

פימי רוכשת החזקות מקרן ברוש ליאון רקנאטי ויונתן האן ● העסקה נעשתה במחיר שוק המשקף לחברה שווי של כ-240 מיליון דולר

גדעון סער / צילום: טל שניידר, גלובס

גדעון סער: יש לקיים פריימריז לראשות הליכוד אם הולכים לבחירות שלישיות

"ZULA" בפיליפינים / צילום: יח"צ

בזמן שישנתם: ההוסטלים הפכו לטרנד לוהט בקרב התיירים והיזמים

יזמים ישראלים כבר מבינים את פוטנציאל פתרונות הלינה המוזלים, והם אפילו מרחיבים את פעילותם בענף בחו"ל ● האם בקרוב מחיר הלינה בישראל יתקרב יותר למחיר הטיסה לארץ?

תאונת קורקינט  בתל אבי ב / צילום: יחצ

"שמעתי 'קנאק' בכתף ולא הבנתי מה קורה לי": עם מי באים בחשבון כשנהג קורקינט פוגע ונעלם

מה קורה כשמאבדים שליטה בכלי ממונע חשמלי? ● חוויות מפי נפגעים שהגיעו לחדרי המיון ● שני מוסדות רפואיים נוספים פנו ל"גלובס" והודיעו כי הם נערכים לדיווח יומי על נפגעי קורקינטים ואופניים חשמליים שיפורסמו אצלנו

ברני סנדרס/  צילום: רויטרס

ברני סנדרס בעימות הדמוקרטי: "אני פרו-ישראלי, אך אנו צריכים לדאוג לפלסטינים"

הסכסוך הישראלי-פלסטיני פרץ (בקצרה) לעימות הדמוקרטי אמש ● הסנאטור ברני סנדרס העלה ביוזמתו את הנושא: "שוב אין זה מספיק טוב להיות פרו-ישראלי" ● זכה בתשואות ● התקפה על הילארי קלינטון

מימין: שגיא גידלי ועמית ברקת  / צילום: נדב כהן יונתן

SonicWall הובילה השקעה של 10 מיליון דולר בחברת הסייבר פרימטר 81

פרימטר 81 מפתחת טכנולוגיה לגישה מאובטחת מרחוק לרשתות ארגוניות ● עוד השתתפו בגיוס המשקיעים הקיימים בחברה, Spring Ventures, ומשקיעים פרטיים שהשתתפו גם בסבב הגיוס הקודם

חנוך ועידן מוטולה / צילום: אלבום פרטי

שווים בתקשורת: המיזם להקמת גוף תקשורת שמורכב מעיתונאים עם מוגבלות

העיתונאי עידן מוטולה, שהקים את עמותת "שווים" שמטרתו "לתת קול לאנשים עם מוגבלות", החליט להקים גוף תקשורת ייעודי שיורכב ע"י אנשים בעלי מוגבלויות מתחומים מגוונים ● לשם כך הוא פתח קמפיין לגיוס המונים

אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו / צילום: רויטרס ואיל יצהר, גלובס

סערה בזירה הפוליטית לאחר החלטת היועמ"ש להגיש כתב אישום נגד רה"מ

פוליטיקאים וחברי כנסת מגיבים להחלטת היועמ"ש להגיש כתב אישום נגד רה"מ נתניהו בגין עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים ● ח"כ ניצן הורוביץ: "אסור שנתניהו יכהן ולו רגע אחד נוסף. מדובר בשפל היסטורי" ● ח"כ מיקי זוהר: "עצב גדול. כואב לי על רה"מ, איזו מתנה 'נהדרת' העניקה לו המדינה על כך שנתן את מיטב שנותיו למעננו"