גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בארה"ב; נאסד"ק הוסיף 1.1%, אמדוקס זינקה 13%

ממשל טראמפ מתכנן לדחות את המכסים על ייבוא רכבים וחלקי רכב בעד חצי שנה ● מניית אלפבית עלתה ב-4% וטבע איבדה 5.5% ● המכירות הקמעונאיות בארה"ב נפלו באפריל ב-0.2%, בניגוד לתחזיות ● מדד הייצור של האמפייר סטייט עלה בחודש מאי ל-17.8 נקודות - שיא של 6 חודשים ● נעילה חיובית באירופה

וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס
וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסת העולם: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:05

המסחר בבורסות ארה"ב ננעל הערב בעליות. נאסד"ק עלה ב-1.1%, S&P 500 הוסיף 0.6% ודאו ג'ונס טיפס ב-0.46%.

מניית אמדוקס  עלתה ב-13% ומניית אלפבית  הוסיפה 4%. מניית טבע  איבדה 5.5% בבורסת ניו יורק ומניית פריגו  ירדה ב-3.5%.

21:25

המסחר בבורסות ארה"ב מתנהל גם בשעה זו בעליות. נאסד"ק מזנק ב-1.3%, S&P 500 עולה ב-0.8% ודאו ג'ונס מטפס בכ-0.5%.

מניית אלפבית  עולה במעל ל-4%. זאת לאחר שדויטשה בנק העלה את מחיר המטרה ל-1,400 דולר מ-1,300 דולר. 

19:00

המסחר בבורסות וול סטריט מתנהל כעת במגמה חיובית. נאסד"ק מזנק ב-1.2%, S&P 500 מוסיף 0.75% ודאו ג'ונס עולה ב-0.57%. המסחר באירופה ננעל בעליות. דאקס עלה ב-0.9%, פוטסי הוסיף 0.8% וקאק עלה ב-0.6%. סטוקס 600 ננעל בעלייה של 0.46%. 

לפי דיווחים, ממשל טראמפ מתכנן לדחות את המכסים על ייבוא רכבים וחלקי רכב בעד חצי שנה

17:20

היפוך מגמה בוול סטריט, הנאסד"ק  עבר לעליות ומוסיף 0.18% לערכו כעת, הצטמקה הירידה ב-S&P 500  ל-0.07% ואילו הדאו ג'ונס  ממשיך לרדת 0.3%.

16:30

פתיחה אדומה בבורסות בוול סטריט: מדדי המניות המובילים יורדים בהובלת הדאו-ג'ונס  שמאבד 0.7%, S&P 500  שיורד 0.65% והנאסד"ק  שיורד גם הוא 0.6%.

הירידות באות על רקע נתוני כלכליים עגומים שפורסמו היום, ובעיקר בצל אכזבה מנתוני המכירות הקמעונאיות.

מניית פריגו  יורדת כ-4%. סיילספורס.קום  מאבדת 3.2% מערכה. טסלה  יורדת 2.5%. אנבידיה  מאבדת 2%.

בצד החיובי, מניית אמדוקס  הישראלית מזנקת 11%, לאחר שהחברה פרסמה אתמול דוחות חיוביים לרבעון והעלתה את תחזיות הרווח שלה לשנת 2019.

מניית קוקה קולה  עולה בכ-1%.

שער הדולר  היציג נקבע היום על 3.571 שקלים, לאחר ירידה יומית של 0.17%; שער האירו  היציג צנח 0.6% אל מתחת ל-4 שקלים; שער הליש"ט  ירד גם הוא כ-0.6% לרמה של 4.6 שקלים.

15:45

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.7%, בצל אכזבה מנתוני המכירות הקמעונאיות. אלו, נפלו באפריל האחרון ב-0.2% ובניגוד לתחזיות, שצפו דווקא עלייה של 0.2%.

בתוך כך, מדד הייצור של האמפיירסטייט למדינת ניו יורק עלה בחודש מאי ל-17.8 נקודות - שיא של 6 חודשים - לעומת 10.1 באפריל. 

באירופה, מדד הדאקס מחק את הירידות, והקאק שנפל מוקדם יותר ב-1.7%, מאבד כעת 0.6%.

בבנק אוף אמריקה מזהים כי הלקוחות מנצלים את הירידות האחרונות בשוק המניות לצורך השקעה, זאת מתוך ההערכה כי הטלטלה בזירת הסחר תיפתר בהסכם. כספי המשקיעים נכנסים בינתיים למניות בודדות ולא לקרנות סל. המשקיעים מעדיפים יצואניות מסקטורים מחזוריים, כשהבולט הוא שוב ענף הטכנולוגיה. הרפואה גם זוכה לביקושים אחרי שסבלה על רקע החשש לשינוי בחקיקה.

14:20

מניית עליבאבא  מזנקת ביותר מ-3% בטרום-מסחר לאחר שהחברה דיווחה על זינוק של 50% ברווח המתואם ברבעון הראשון. הרוווח וההכנסות של החברה עלו מעל לתחזיות המוקדמות של השוק.

בנק ההשקעות HSBC הוריד את מחיר היעד למניית טבע  ל-10 דולרים בלבד, לעומת מחיר היעד הקודם של 13 דולרים. זאת, תחת הערכה כי טבע תיאלץ לשלם 3 מיליארד דולר במזומן בעקבות פרשת תיאום המחירים.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בעד 0.2%.

13:30

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בטריטוריה האדומה, כאשר הדאקס מאבד 0.6%, הקאק יורד 0.5% והפוטסי הבריטי ללא שינוי.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מחקו את העליות שנרשמו מוקדם יותר ונסחרים בשעה זו בירידות של עד 0.4%, ובך משאירים מאחור את העליות שנרשמו אתמול.

10:00

המסחר בבורסות אירופה נפתח בטריטוריה האדומה, כאשר הדאקס מאבד 0.35% בפתיחה, הפוטסי ללא שינוי והקאק משיל 0.5%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט, שעלו מוקדם יותר, מחקו את העליות.

 

07:00

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ קרא אתמול למלחמת הסחר "ויכוח קטן" והשווקים בוול סטריט (אתמול) ובאסיה הבוקר מגיבים בעליות שערים. 

בסין פורסמו נתוני ייצור שמצביעים על התקררות הפעילות התעשייתית. מדד הייצור התעשייתי לחודש אפריל עלה ב-5.4% לעומת עלייה של 8.5% (בחישוב שנתי) בחודש מארס האחרון. התחזיות בשוק היו לעלייה של 6.5%.

למרות נתוני הייצור החלשים, המסחר בסין מתנהל בעליות כאשר שנחאי עולה 1.7%. גם ביתר הבורסות באסיה נרשמות עליות, כך מדד ניקיי  עולה 0.5%, מדד הונג קונג הנג סנג עולה כ-1%, מדד ASX 200 האוסטרלי עולה וגם מדד קוספי הקוריאני. 

מחיר הנפט יורד הבוקר בכ-0.6%, ומחיר חבית נסחר סביב 61.40 דולר אמריקאי. 

אירועים כלכליים בולטים היום בעולם: הבוקר יתפרסמו נתוני התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) של גרמניה, ובצהריים נתוני התמ"ג של האיחוד האירופי לרבעון הראשון של 2019. אחר-הצהריים יתפרסמו בארה"ב נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש אפריל ונתוני מלאי הנפט הגולמי השבועיים. 

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל אתמול בעליות: מדד נאסד"ק  עלה ב-1.2%, דאו-ג'ונס  עלה ב0.82%, מובל על ידי עליות במניות ויזה ובואינג. מדד S&P 500  ננעל בעליות של כ-0.8%.

תנועה חדה בשער הביטקוין (BTC) הפילה אתמול אחר הצהריים את שער המטבע הדיגיטלי לרמה של 7,800 דולר, לאחר שבשעות הבוקר הגיע ליותר מ-8,200 דולר וקבע שיא של יותר מ-9 חודשים. בשעה זו נסחר המטבע הדיגיטלי סביב כ-8000 דולר. 

אתמול ננעלו בורסות אירופה בעליות: בורסות לונדון, פריז, גרמניה ומילאנו ננעלו בעליות של עד 1.5%.

עוד כתבות

יעקב ליצמן / צילום: אמיל סלמן

יוצאת לדרך: התוכנית לשיקום המכונים להתפתחות הילד

במסגרת התוכנית, יבוטלו החל מאפריל ההחזרים שסיפקה המדינה עבור טיפולים פרטיים • בחוזר סמנכ"ל שנשלח היום לקופות-החולים צוינו יעדים לצמצום תורי ההמתנה לטיפולים, שכיום מגיעים עד חודשים ארוכים ● הקופות יתוקצבו ב-80 מיליון שקל בשנה עבור שיפור השירות

פדריקה מוגריני / צילום: פרנציסיוב וולסצ'רטס, רויטרס

האיחוד האירופי בתגובה להצהרת פומפיאו: "ההתנחלויות בלתי חוקיות"

שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני פרסמה הערב כי "עמדת האיחוד האירופי לגבי מדיניות ההתנחלויות בשטח הפלסטיני נשארת ללא שינוי" ● "האיחוד האירופי קורא לישראל לחדול ממדיניות ההתנחלויות"

חיים גרון/  צילום: איל יצהר

בכיר לשעבר במשרד התקשורת בביקורת חריפה על מדיניות המשרד

סמנכ"ל הטכנולוגיות לשעבר חיים גרון בתגובה למדיניות המשרד בנושא הסיבים האופטיים: "קיים כשל אנושי מובנה בהנחה לפיה חבורת פקידים, בכירים ומוכשרים ככל שיהיו, יצליחו לחזות על סמך תחזיות ותרחישים תיאוריים את התנהגות השוק בתגובה למהלכי אסדרה שיינקטו על ידם"

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן / צילום: כדיה לוי, גלובס

בעקבות השינויים הדיגיטליים: אנגלמן הסדיר את נוהלי עבודת ביקורת המדינה

הנוהל החדש, שגובש בשיתוף-פעולה עם היועמ"ש אביחי מנדלבליט, מסדיר היבטים של ביקורות על מערכות המידע ואיתנותן ואמור להסדיר את עבודת הביקורת בעידן של מאגרי מידע ממוחשבים, מחשבים ניידים וגישה למייל

פקקים בנתיב פלוס - נתיב הקארפול הראשון / צילום: שלומי יוסף

פרויקט "דרך ערך" חוזר: נהגים שיפחיתו שימוש ברכבם הפרטי יתוגמלו ע"י המדינה

המאמצים להוריד את העומס הקשה בכבישים נמשכים והפעם הגיע תורו של החיזוק החיובי • כיצד זה יעבוד ומי יכול להשתתף בפרויקט? "גלובס" עושה סדר

פארק העסקים ביקום / צילום: תמר מצפי

ביי ביי פישמן: קרן JTLV של עמיר בירם תרכוש 50% מפארק העסקים בקיבוץ יקום

תמורת העסקה מגיעה ל-250 מיליון שקל ● לאחרונה מימש קיבוץ יקום אופציה להעמיד את מניות קבוצת מבני תעשיה בפארק העסקים יורופארק למכירה ● למרות מיקומו האטרקטיבי סובל יורופארק מתפוסה ממוצעת של פחות מ–70% עקב נטישת דיירי עוגן ● העסקה תניב למבני תעשיה רווח של כ–70 מיליון שקל

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן / צילום: לע"מ, קובי גדעון

שינו את הטון: לאחר פגישה בין ליברמן לרה"מ, בליכוד התחילו לפרגן

לאחר שהפגישה בין ליברמן לראש הממשלה הסתיימה בצורה חיובית, דיברו הבוקר מספר שרי ליכוד בכלי התקשורת ופרגנו לראש ישראל ביתנו במילים חמות ● ליברמן, כך מסתמן, מתפקד כמתווך בין נתניהו לגנץ

שדרות ירושלים / צילום: כדיה לוי

עם חלון ראווה לסלון: עד שהרכבת הקלה תגיע, ביפו הופכים חנויות נטושות לדירות מגורים

בהיעדר קונים, בעלי חנויות בשדרות ירושלים מפנים עסקים ומשכירים אותן למגורים ● "יפו היא חצר אחורית, לאף אחד לא אכפת", מספר אחד מבעלי החנויות בשדרה

השקות מרובות של שירותים פיננסיים מטעם ענקיות הטכנולוגיה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

חשבון עו"ש בגוגל? מה ענקיות הטק יעשו עם המידע הפיננסי שלנו

על אף שענקיות הטכנולוגיה זוכות ליחס מחמיר וחשדנות מצד רגולטורים, הן לא מהססות להיכנס לתחום הפיננסי, שיאפשר להן להפיק תובנות נוספות ורגישות על המשתמשים ויסייע להן להמשיך לבצר את מעמדן

משה כחלון / צילום: רפי קוץ, גלובס

שכר הדירה עלה ב-10% בחמש שנים, אך הוא עדיין לא מדביק את קצב עליית מחירי הדירות

לפי נתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שכר הדירה הממוצע עלה בשנה האחרונה ב-1.6% והגיע לשיא של 4,000 שקל ● בראש טבלת המחירים עומדת תל אביב עם שכר דירה ממוצע של 5,865 שקל ובתחתית הטבלה נמצאות הקריות באזור חיפה

אור בנוזיו / צילום: אריאדנה סינל

"ראיתי את עצמי מתופף על במות, עד שתקף אותי חיידק המחשבים"

אור בנוזיו (35), ראש צוות פיתוח מובייל בחברת SciPLAY (סייפליי) ● טווח שכר: 30-35 אלף שקל

טילי ספייק בשימוש חיילים גרמנים / צילום: רפאל

רפאל תמכור לגרמניה אלפי טילים נגד טנקים בכ-200 מיליון אירו

את העסקה בגרמניה הובילה חברת הבת של רפאל באירופה, Eurospike והיא נחתמה באחרונה ● במסגרת העסקה, במהלך השנים הקרובות רפאל תספק לצבא גרמניה אלפי טילי ספייק על דגמיהם השונים ועוד מאות משגרים מותאמים מסוג ICLU

יובל שטייניץ, ניידת הבחירות של גלובס / צילום: כדיה לוי

זוכי פרס נובל ומעל ל-100 מדענים לשטייניץ: הפסק לבסס את משק האנרגיה על הגז הטבעי

גילוי דעת ציבורי שנשלח הבוקר לשר האנרגיה מבקש להפסיק את הרחבת תחנות הכוח המופעלות בגז טבעי ולעבור לשימוש מסיבי באנרגיות מתחדשות ● "אנו חוששים שהממשלה לא מבצעת ניתוח מעמיק של כלל האפשרויות ובוחרת בפתרון שנראה נח בטווח הקצר, אך יסב נזקים כלכליים וסביבתיים לישראל בטווח הבינוי והארוך"

אילן ישועה וינון מגל / צילומים: תמר מצפי ויונתן בלום

"אילן (ישועה) היה מדבר הרבה על הגברת. שכל הסיפור מגיע מהאזור שלה": תמלילי ינון מגל בתיק 4000 נחשפים

"גלובס" חושף את תמלילי עדותו של עורך אתר "וואלה" לשעבר, ינון מגל, במשטרה בתיק 4000 • מגל אישר שהופעלו עליו לחצים מבלפור, אבל טען שלחצים דומים הופעלו על ידי מושאי סיקור נוספים • "נלחמתי מאוד, לא חשבתי שמשרד המנכ”ל צריך להתערב בעבודת העריכה"

HP חברת /צילום :Shutterstock / א.ס.א.פ קריאייטיב

HP דחתה את הצעת הרכישה של זירוקס, אך לא שללה את אופציית המיזוג ביניהן

ב-HP סבורים כי השווי שזירוקס הציעה נמוך מדי ● במיזוג של שתי יצרניות המדפסות תומך המשקיע האקטיביסט קרל אייקן, שמחזיק במניות של שתי החברות

השריפה באמזונס /  צילום:  גרינפיס Victor Moriyama  גרינפיס

קצב בירוא יערות האמזונס הוא הגבוה ביותר מזה שנים

לפי הנתונים רשמיים שפורסמו היום, שיעור בירוא היער בין אוגוסט 2018 ועד יולי 2019 דומה לפינוי של 3,820 מגרשי כדורגל ביממה

נתיבות / צילום: איל יצהר

בית המשפט ביטל את תוכנית הותמ"ל בנתיבות: "כאוס תכנוני"

התוכנית שנדחתה ממוקמת בחלקה המערבי של העיר נתיבות וממזרח לנחל בוהו ● טענת העותרים העיקרית היא שסוגיית גבולותיה המוניציפליים של נתיבות נדונה כבר כמה פעמים בעבר בוועדת הגבולות של משרד הפנים ובקשותיה להרחיב את שטחה נדחו

בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

נתניהו: "ארה"ב אימצה מדיניות חשובה שמתקנת עוול היסטורי"

הודעות מזכיר המדינה מייק פומפיאו על שינוי המדיניות המשפטית ביחס למעמד ההתנחלויות התקבלה בישראל בקונצנזוס רחב ●  מן הליכוד ועד בכירי כחול לבן כולם בירכו הלילה את הבית הלבן ומחלקת המדינה

מימין לשמאל: בירנצוייג, מנכ"ל וייסייטס, שייר, סמנכ"ל פיתוח עסקי, פולק, מדען ראשי, רוטשילד, סמנכ"ל מוצרים, עכאוי, סמנכ"ל טכנולוגיות / צילום: רוית תורקיה

סטארט-אפ הווידאו-אנליטיקס ויסייטס גייס 10 מיליון דולר

החברה הוקמה ב-2015 ומעסיקה 15 עובדים במשרדיה בת"א ● המערכת שפיתחה ויסייטס מסוגלת לזהות התנהגויות של אנשים מקטעי וידאו ולהתריע על אירועים חריגים כמו קטטות רחוב

הבריכה במגדלי זיו, שבה התחשמל איתמר יוסף פוקס ז"ל / צילום: ניב אהרונסון, וואלה! חדשות

כשהרוח הופכת לסכנה ממשית: מי אמור לשמור על הבטיחות שלנו ברחוב

ילד נופל מערימת סלעים, אדם נכנס לבריכת נוי ומתחשמל, אישה מועדת על מדרכה שבורה ונפצעת קשה • מי אמור לשמור עלינו בחופים, בפארקים וברחובות - והאם זה בכלל אפשרי