גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

לאחר שהפכה לחברה ללא גרעין שליטה: אפריקה נכסים מבקשת לשנות את שמה ל"אפי נכסים"

בד בבד מבקשת חברת הנדל"ן המניב לאשר חבילת שכר בעלות של עד 4.4 מיליון שקל בשנה למנכ"ל אבי ברזילי ● הרווח ברבעון הראשון - 40 מיליון שקל, צמיחה של כ-58% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ● הרווח הגולמי מפעילות השכרה וניהול של נכסים מניבים (NOI) גדל ב-9% ל-105.5 מיליון שקל

אבי ברזילי, מנכ"ל אפריקה נכסים / צילום: אירנה קוסטינסקי
אבי ברזילי, מנכ"ל אפריקה נכסים / צילום: אירנה קוסטינסקי

חברת הנדל"ן המניב אפריקה ישראל נכסים (אפריקה נכסים) מבקשת לשנות את שמה ל"אפי נכסים", בעקבות היפרדותה מקבוצת אפריקה ישראל. היום פרסמה החברה זימון לאסיפה כללית של בעלי מניותיה, בה יתבקשו בעלי המניות לאשר את השינוי.

לאפריקה נכסים פעילות בישראל בתחום הנדל"ן המשרדי, אולם עיקר פעילותה של החברה מרוכז באירופה, שם היא פועלת באמצעות החברה הבת AFI Europe ותחת המותג AFI. בחודש שעבר מכרה אפריקה ישראל את מניות השליטה (56%) באפריקה נכסים לחברות ביג ומגה אור ולקבוצה של גופים מוסדיים וקרנות גידור. בעקבות המכירה הפכה אפריקה נכסים לחברה ללא בעל שליטה, כאשר בעלי המניות הגדולים שלה הם ביג (13%), מגה אור (13%), כלל ביטוח (13.1%), הפניקס-אקסלנס (9.9%) ופסגות (8.7%).

לאחר שהפכה לחברה ללא גרעין שליטה ולאחר השלמת המהלך, מבקשת כעת החברה לבדל עצמה מהחברה האם לשעבר, ולהצמיד את שמה לשם המותג בו היא פועלת באירופה.

במקביל, יצביעו בעלי המניות גם על הצעות החלטה לתיקון מדיניות התגמול ולאישור התוכנית לתגמול ושימור מנהלים בכירים, שאושרה על ידי הדירקטוריון. בין השאר כוללת התוכנית מענק שנתי של עד שש משכורות חודשיות בכפוף לעמידה ביעדים, ותגמולים הוניים למנכ"ל אבי ברזילי ולבכירים נוספים. שכרו החודשי של ברזילי מסתכם ב-110 אלף שקל, כך שמדובר במענק של עד 660 אלף שקל בשנה. 

לברזילי מבקש הדירקטוריון להעניק גם חבילת תגמול הוני הכוללת אופציות, מניות חסומות ומניות חסומות שיותנו בביצועים בשווי של כ-2 מיליון שקל. סך עלות העסקתו ב-2019 יגיע בהתאם לתכנית התגמול ל-3.7-4.4 מיליון שקל. כמו כן, החליט הדירקטוריון להקצות לנאמן 122.2 אלף אופציות ו-15.1 אלף מניות חסומות עבור המשנה למנכ"ל ומנהל הכספים הראשי, אריאל גולדשטיין.

הרווח התפעולי צמח ברבעון ב-61%

בתוך כך פרסמה היום אפריקה נכסים גם את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2019. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ברבעון הראשון ב-40 מיליון שקל ושיקף צמיחה של כ-58% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

הרווח הגולמי מפעילות השכרה וניהול של נכסים מניבים (NOI) גדל ברבעון הראשון ב-9% ל-105.5 מיליון שקל, ואילו הרווח מפעילות ייזום המגורים של החברה באירופה (הקמת ומכירת דירות) הסתכם ב-4 מיליון שקל, לעומת כ-2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. החברה מכירה ברווחים במגזר פעילות זה לפי קצב מסירת הדירות ללקוחות.

הרווח התפעולי של החברה צמח ברבעון הראשון ב-61% ל-113 מיליון שקל, הודות לשיפור המתמשך בפרמטרים התפעוליים יחד עם שערוך נדל"ן להשקעה בסך של כ-20 מיליון שקל ברבעון. העלייה בשווי ההוגן נבעה מהשלמת הקמתו של פרויקט המשרדים "אפי V קרקוב" שבפולין.

לדברי אבי ברזילי, מנכ"ל אפריקה נכסים: "החברה המשיכה להתמקד ברבעון הראשון בפעילות הייזום והפיתוח האינטנסיבית, וכיום אנו מקימים פרויקטים למסחר, משרדים ומגורים בארץ ובאירופה, בהיקף כולל של כ-3 מיליארד שקל. התוצאות עליהן מדווחת היום החברה משקפות ביתר שאת עשייה זו.

"כחלק מכך, רכשה החברה במהלך הרבעון קרקעות חדשות שיהוו מנועי צמיחה והיא בוחנת רכישות נוספות. השפעתם תבוא לידי ביטוי ברווחיות החברה ברבעונים הבאים ובשנים הקרובות".

ברזילי הוסיף כי "עם השלמת העברת השליטה בחברה, והצטרפותם של הדירקטורים החדשים לדירקטוריון יחד עם הדירקטורים הנוכחיים ומינויו של איתן בר זאב ליו"ר הדירקטוריון, לחברה יש דירקטוריון חזק ומקצועי בעל היכרות עמוקה עם עולם הנדל"ן בארץ ובחו"ל.

"הדירקטוריון יקיים בתקופה הקרובה דיון באסטרטגיה העסקית של החברה ובדבר יעדי החברה בארץ ובאירופה. במסגרת זו עשוי הדירקטוריון לקיים גם דיון בנוגע לאפשרות לחלוקת דיבידנד לבעלי המניות. אני מקווה שהדירקטוריון בהרכבו החדש, יחד עם הנהלת החברה, יוביל להמשך צמיחת החברה ולהשאת ערך לבעלי המניות".

אפריקה נכסים סיימה את הרבעון הראשון עם הון עצמי של 3.24 מיליארד שקל, המשקף ירידה של כ-5.3% בהשוואה לסוף 2018. ירידה זו נרשמה בעקבות שחיקה של כ-5% שנרשמה בשער האירו מול השקל בשלושת החודשים הראשונים של 2019, ושהובילה את החברה לרשום ירידה של 208 מיליון שקל בקרנות ההון. 

עוד כתבות

 המגדלור של Davaar, ליד קמפבלטאון / צילום:  Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

סקוטלנד למתקדמים, או לכל מי שמוכן להתמסר לאיטיות ולערפל

הטיול בדרום-מערב סקוטלנד, בחצי האי קינטייר, אינו מסע לכל אדם ● הוא מתאים למי שמחפשים שקט אמיתי ומוכנים להתמסר לאיטיות, לגשם, לערפל וליופיים של צוקים, מגדלורים, כפרי דייגים, איים קטנים ומזקקות וויסקי לרוב

צפון אמריקה בסטיישן

צפון אמריקה בסטיישן, שבוע 25: הרוח והמים והוויי-פיי

350 משפחות בחניון הקרוואנים, אבל מתברר שרק אותנו מטריד שאין אינטרנט ● האמריקאים אולי רובוטריקים, אבל כשהם בטבע הם נטורל

יאיר לפיד/  צילום: איל יצהר

ברק חייב לפרוש, היחסים עם בוגי תקינים ונתניהו יהיה חייב להעלות מסים: יאיר לפיד בראיון

יאיר לפיד, מס' 2 בכחול לבן, לא מאמין בתיאוריית הגושים וחושב שרק המפלגה הגדולה תנצח בבחירות ● בראיון ל"גלובס" הוא מבקר בחריפות את ההתנהלות הכלכלית של הממשלה ("יצאה מדעתה") ● מסביר שנתניהו לא יכול לטפל בגירעון כראוי ("הוא זקוק לליצמן וסמוטריץ, כדי שיגנו עליו בנושא החסינות. והוא ישלם להם הרבה יותר") ● ולא, הוא לא רוצה לחזור לתפקיד שר האוצר: "אני הולך להיות שר החוץ ואחר כך ראש ממשלה”

עמיר פרץ / צילום: REUTERS/Gil Cohen Magen / צילום: רויטרס

פרץ משנה את הטון: לא אשב עם נתניהו גם בטרם כתב אישום

אתמול אמרה אורלי לוי כי אינה פוסלת חבירה לממשלת בראשות הליכוד. הקווים האדומים כדבריה היא אם יוגש נגד נתניהו כתב אישום ● היום הציג פרץ עמדה נחרצת יותר, ואמר "נתניהו הפך לנטל על ישראל"

מאיר שפיגלר / צילום: שלומי יוסף

ראש המוסד הכי חוצפן: החוצפה המרעננת של ראש המוסד לביטוח לאומי

השבוע הודיע שפיגלר, בפעם השנייה בתוך שנה, כי יפסיק לרכוש מהמדינה אגרות חוב בכסף הפנוי שיש לו ● אגף התקציבים בלחץ, וטוב לדעת שלא רק לרופאים ולעובדי הנמלים יש יכולת להלחיץ את האוצר, ושגם למקבלי הקצבאות - קשישים, נכים, פגועי נפש - יש יו"ר ועד קצת אלים ● פרשנות

נפתלי בנט ואיילת שקד / צילום: אמיר מאירי

"יוותר על האגו": החלה הפגישה בין נפתלי בנט לאיילת שקד

צפוי כי ההכרעה תתקבל הערב או לכל המאוחר בתוך יום יומיים ● כחלק מהאפשרויות לקראת הריצה לבחירות, בנט מוכן להתחבר עם מפלגות הימין לרבות עוצמה יהודית בבלוק טכני שייפרד לאחר הבחירות. במקרה כזה הוא יוצב במקום הרביעי אחרי סמוטריץ' ורפי פרץ ● וגם, רע"מ בחרה הערב את מועמדיה לבחירות הקרבות

סקר הסקרים - מועד ב'

סקר הסקרים: המאמצים של ברק לא נושאים פרי, נתניהו פותח פער על גנץ

מערכת הבחירות החדשה יצאה לדרך, וסקר הסקרים חוזר ● מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה? ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הלוהטת

כרמי דרור / צילום: אייל אגיבייב באדיבות המרכז לאמנות עכשווית תל אביב

על אינטרנט ואי נחת בתערוכה "מעידות בעמק המוזרות"

מדור האמנות של מגזין G: בתערוכה “מעידות בעמק המוּזרוּת” במרכז לאמנות עכשווית בתל אביב, גם העבודות שנראות כאילו נעשו בטכניקות של עבודת יד, הן למעשה סינתטיות ומזמינות מחשבות על הנוף שמעוצב על–ידי הטכנולוגיות החדשות ● עסקת מכירה: עבודה של טל מצליח נמכרה ב-28 אלף דולר

מיקרוסופט / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מיקרוסופט היכתה את התחזיות: גם ברווח וגם בהכנסות - המניה קפצה

ההכנסות הסתכמו ב-33.72 מיליארד דולר, מעל לתחזיות להכנסות של 32.77 מיליארד דולר ● החברה רשמה רווח למניה של 1.37 דולרים - מעל לתחזיות לרווח של 1.21 דולרים

היינן הצעיר אדריאן רוסטאן ביקב שהקים באחוזת הכרמים של סבו/ צילום: יח"צ חו"ל

העמק הוא חלום: היינות מעמק הרון שלא משחקים אותה רציניים מדי

אחד מאזורי היין הכי מגוונים בצרפת ובכלל, הוא עמק הרון ● מתברר שהם יודעים לעשות גם יינות אדומים לא כבדים שמתאימים לקיץ

רונאל פישר ועו"ד רות דוד/ צילום: ליאור מזרחי

קריסה ב-10 צעדים: כך השתבש תיק הדגל נגד רונאל פישר ורות דוד

החקירה נפתחה בקול רעש וצלצולים, הראיות שהצטברו היו מטלטלות • אבל אז נקלעו החקירה והמשפט לרצף של טעויות ומחדלים • מה יעלה בגורל תיק הדגל של מח"ש והפרקליטות? • האזינו לפודקאסט "הצוללת"

המבורגר עם חלפניו מטוגן/ צילום: איל יצהר

מפתיע, מוזר, מופרע ונהדר: להמבורגרים המעולים ב"פרוזדור" יש שמות יצירתיים ותוספות מוגזמות

ההמבורגרים ב"פרוזדור" בתל אביב יצירתיים מאוד ● גם בשמות ("עשן קדוש", "משה, השתגעת לגמרי") וגם בתוספות - מגבינות ועד סלט אבוקדו

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

אני ילד ירח: כל צעד קטן לאדם, גם הצעד הזה שלי, הוא קפיצה ענקית למין האנושי

50 שנה לנחיתה על הירח וגם בהווה יש מה לחגוג - אם אתם מהטיפוסים שדומעים מול פוטונים מתנשקים

סוחר מודאג בוול סטריט / צילום: Brendan McDemid, רויטרס

על רקע המתיחות במפרץ הפרסי: נעילה שלילית בוול סטריט

המדדים ירדו לאחר התפוגגות הדברים שאמרו בכירי הפד אמש המצדדים בהורדת ריבית ● טראמפ שוב התנגח במדיניות הבנק הפדרלי וטען כי היא "הדוקה מדי" ● מחיר הנפט עולה על רקע הודעת משמרות המהפכה של איראן כי הם השתלטו על מכלית נפט בריטית

פרופ’ גרגור ריד /צילום: יחצ

חיידקים טובים, מוצרים רעים: חלוץ המחקר בפרוביוטיקה יוצא נגד השרלטנים

פרופ' גרגור ריד, שגילה שיוגורט עשוי להועיל יותר מאנטיביוטיקה בדלקות שתן חוזרות, כועס על מחקר של מכון ויצמן שיצא נגד מוצרים פרוביוטיים, אבל מודה: "רק 10% מהמוצרים היום ראויים לתואר הזה"

סנוניות של חורף / איור: עומר הופמן

השבוע של רוג'ר פדרר וסרינה וויליאמס, אגדות הטניס שמסרבות להזדקן

סרינה וויליאמס ורוג’ר פדרר, עשו לי את השבוע ● שני ילידי 1981, בני 38, שלא ערים לכך שעבר זמנם, והגיעו לגמר אליפות ווימבלדון

אהוד ברק באירוע של ישראל דמוקרטית בתל אביב / צילום: אמיר מאירי

ברק: איחוד עמיר פרץ ואורלי לוי עלול לסגור את הגולל על מפלגת העבודה

ברק שב וקרא לאיחוד הכוחות בשמאל: "טובת הגוש הייתה ונותרה איחוד רחב של כל הכוחות שבו. ניצחון זה לא הדבר הכי חשוב, זה היחיד שחשוב" ● על האיחוד של עמיר פרץ ואורלי לוי: "אני מקווה שזה עדיין לא בלתי הפיך"

אדם נוימן / צילום: צילום: רויטרס Eduardo Munoz ,

לפני ההנפקה: אדם נוימן מימש מניות ווי וורק ב-700 מיליון דולר לפני ההנפקה

היקף ועיתוי המימוש נחשב יוצא דופן בהתחשב בכך שהמייסדים מחכים בדרך כלל עד לאחר ההנפקה הציבורית כדי לממש אחזקות ● על פי הדיווח, נוימן כבר הקים פמילי אופיס כדי להשקיע את ההכנסות

הפגנות יוצאי אתיופיה/ צילום:  רויטרס Corinna Kern

איזה מקום לבחור והאם להימנע משיוך פוליטי? מחקרים מגלים – להפגין זה מדעי

איפה למקם את ההפגנה, האם צריך להיזהר מזיהוי פוליטי, ואיך משפיעה הפעלת אלימות ● שורה של ותיקי הפגנות ואנשי אקדמיה מנסחים כללי עשה ואל תעשה עבור הישראלים ששוב יוצאים לרחובות

תעשיית הסטארט-אפ הישראלית משגשגת/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

דוח חדש: תחום התעשייה 4.0 מתפתח, בלי התעשייה הישראלית

לפי דוח של סטארט-אפ ניישן סנטרל, פועלות כיום בישראל 230 חברות סטארט-אפ בתחום, לעומת 146 ב-2014