גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

לא קופאים על השמרים: החידושים הטכנולוגיים משדרגים את המקררים העכשוויים

המקרר, שנחשב ללב הפועם של המטבח, כולל כיום טכנולוגיה מתקדמת והתאמה גמישה לצרכים הייחודיים של המשתמשים ● כל זאת באריזה מעוצבת שמשתלבת במטבחים עכשוויים

התאמה אישית היא שם המשחק בעולם המקררים כיום/צילום: Shutterstock/א.ס.א.פ קרייטיב
התאמה אישית היא שם המשחק בעולם המקררים כיום/צילום: Shutterstock/א.ס.א.פ קרייטיב

הכתבה בשיתוף Samsung

שוקלים לרכוש מקרר חדש? בעידן הטכנולוגי של היום רצוי לבחון מה יכלול הדגם המועדף ממגוון היבטים: אנרגיה, אחסון, מודולריות, צרכי קירור. כל זאת במגבלות התקציב ותנאי החלל במטבח. מהם, אם כן, הפיצ'רים החדישים במקררים העכשוויים אליהם כדאי לשים לב:

החלוקה קובעת - משתיים לארבע דלתות

החלוקה החיצונית של המקרר כיום שונה מכפי שהייתה בעבר. אם המקררים הקלאסיים חולקו לשתי דלתות - מקפיא ומקרר - הרי שכעת המגמה הרווחת היא מעבר לארבע דלתות במקרר. היתרון המשמעותי בכך הוא, שניתן לפתוח בכל פעם את הדלת הרצויה של התא בו מצוי המזון שאנו חפצים בו ולא את המקרר כולו. כך רוב חללי הקירור לא מושפעים מפעולה זאת ולא נוצרת בריחת קור בחלקי המקרר האחרים שאין לנו צורך בהם בזה הרגע.

בנוסף, ניתן לסדר את המוצרים בדרך נוחה בשורה הקדמית בתוך כל תא מבלי שיידחסו לאחור ויהיה קשה להגיע אליהם. עם זאת, חשוב לציין שמקרר ארבע דלתות מתאים בעיקר למשפחות שזקוקות לפחות ל-440 ליטר נפח מקרר ומעלה ובפחות מכך אפשר להסתפק במקרר בעל שתי דלתות בלבד.

מקרר מודולרי המותאם לסגנון החיים של המשתמש

התאמה אישית היא היום שם המשחק וכמו שהמטבחים העכשוויים מתוכננים ומעוצבים לפי חוויית הבישול והאירוח, כך גם המקררים מיישרים קו עם מגמה זו.

רמת המודולריות תורמת רבות למשתמש במקרר, כאשר יש מי שיחפשו מקרר עם פתרונות אחסון בעיקר לפירות וירקות ומנגד אחרים יעדיפו מקפיא גדול לבשר - כל אחד וצרכיו. בנוסף, כיום אפשר להתאים את המקרר לפי צרכי הקירור האישיים כמו למשל, הגדלת נפח המקפיא על חשבון חלק אחר, או הפיכת המקרר למקפיא ולהפך. שיטות האחסון החכמות מציעות ניצול מקסימלי של נפח המקרר.

הטכנולוגיה החדישה שומרת על טריות המזון במקרר וטעמו הייחודי/צילום: Samsung

קלות השימוש אף היא חשובה והנדסת האנוש המתקדמת מתורגמת לפתיחת דלתות נוחה ונעימה וטריקה שקטה, ישנם גם מדפים נשלפים, מגירות מתפרקות וכן מסכי מגע בחזית המקרר לתפעול פשוט בלחיצה (טאץ'). שדרוגים רבים אף תרמו לביצועים ולידידותיות השימוש - בין אם מדובר בפיקוד שבת, בתא קירור מהיר שמקצר משמעותית את תהליך הקירור ועד מנגנון No Frost אוטומטי המונע הצטברות קרח, כך שלא יתכן מצב של הפשרה.

משלוש יוצא אחד - האנרגיות מתועלות למקומות הנכונים

התייעלות אנרגטית היא נושא שמעסיק כיום צרכנים נבונים רבים, כאשר המטרה היא להוזיל את עלויות החשמל מבלי להתפשר על איכות. אלמנט החיסכון האנרגטי בא לידי ביטוי במגוון פרמטרים: ראשית, יש לבחון את הדירוג האנרגטי של המקרר הביתי, כאשר מקררים בזבזניים מדורגים באות G ומקררים בעלי יעילות אנרגטית הינם בעלי דירוג A. שנית, חשוב לדעת שבמקררים העכשוויים היצרנים משתמשים במערכות מתוכננות מראש להשגת חיסכון באנרגיה. קחו לדוגמה את המערכת המשולשת - המחלקת את המקרר לשלוש מערכות נפרדות על פי רמת הקור הנדרשת (כלומר, תא שמיועד להקפאה יצרוך יותר אנרגיה לקירור, מאשר תא לצינון ירקות ופירות). מערכת הקירור המשולשת אחראית לכך שהריחות לא יתערבבו ושבחללי האחסון הייעודיים ישמר הטעם הייחודי של כל מוצר בקטגוריה שלו (לדוגמה, שריח הדגים לא ישפיע על ריח הגבינות).

מקרר 4 דלתות של סמסונג - משדרג את המטבח. לפרטים הקליקו כאן>>

מקרר או מקפיא? אתם בוחרים בכל פעם מחדש

כיום מוטמעת במקררים טכנולוגיה, המאפשרת לשנות טמפרטורה בלחיצת כפתור בלבד בהתאם לסוג הקירור הנדרש. לרוב מדובר בארבעה סוגי קירור: הקפאה עוצמתית, הקפאה קלה, צינון או קירור. ניתן לשנות את שיטת הקירור בכל פעם מחדש לפי סוג האוכל המאוחסן והמקרר מתאים את עצמו לכל שינוי בהרגלי הצריכה והקירור.

אלמנט משדרג נוסף הוא פעולה שקטה. בעבר, המקרר נחשב לפריט רועש בבית, כזה ששומעים אותו עובד אפילו מאחורי דלתות סגורות. היום ניכרת השקעה בצד האקוסטי של המקרר והוא מצויד במנוע להפחתת עוצמת הרעש. למעשה, מקררים מודרניים איכותיים אינם משמיעים רעש בזמן הפעולה כל עוד הם תקינים. ניתן מראש לברר מהי עוצמת הרעש הפוטנציאלית של כל דגם; כאשר כדאי לתת עדיפות למקרר שעוצמת הרעש שלו אינה עולה על 30 דציבלים וקיימת בו אפשרות ייעודית להפעלה שקטה לפרקי זמן קבועים מראש, כמו למשל, בשעות הלילה.

הקפדה על עיצוב

כיום המקררים הם בעלי קווים נקיים, ישרים וניחנים במראה הייטקי, בגוונים מטאליים, המשתלב במטבח העכשווי. מידותיהם נעות בין 78 -91 ס"מ רוחב והגובה בין 179-181 ס"מ. על מנת לבחור את המקרר המתאים לשטח הבית, חשוב למדוד את הנישה בו הוא עתיד להיות ממוקם ולהוסיף כ-10-15 ס"מ בחלק האחורי, בכדי לאפשר אוורור תקין. כן נדרש לחשב מספר ס"מ נוספים משני צדי המקרר במרווח שבינו לקירות. כך נשמרת הפעילות התקינה שלו ומתאפשר ניקיון של המרחב.

תאי קירור נפרדים למזונות שונים. בכל פעם ניתן לפתוח את הדלת הרצויה ולא את המקרר כולו/צילום: Samsung

הדור החדש של מקררי 4 דלתות

את כל היתרונות הקיימים בדגמים החדשים של המקררים בשוק - יעילות אנרגטית וחלוקה נבונה שלה, ארבע דלתות, התאמה אישית למשתמש ומשחק בין מקרר ומקפיא, ניתן למצוא במקרר Samsung T9000 Four-Door Refrigerator.

המקרר מתאים עצמו בצורה אישית לצרכי המשתמש על ידי טכנולוגיית CoolSelect Zone, המאפשרת וויסות טמפרטורה לפי אזורים מוגדרים.

הודות לטכנולוגיית בידוד מתקדם, הוצר עובי דפנות המקרר מ-45 מ"מ ל-30 מ"מ בלבד. כך נוצרו נפח ושטח אחסון גדולים ועמוקים יותר, תוך שמירה על המידות החיצוניות הקונבנציונליות. המקרר אף חוסך באנרגיה ושומר על הטמפרטורה באמצעות בקר חכם.

כמו כן, מערכת הקירור המשולשת שלו מקררת בנפרד את תאי ההקפאה והמזון הטרי שבהם, לשם שמירה על טריות, על לחות גבוהה ולמניעת מעבר ריח. מבחינה אקוסטית, המקרר מפחית במידה ניכרת את הרעשים הלא נעימים הבוקעים ממנו.

בשורה התחתונה, אם אתם בוחנים רכישת מקרר חדש, כדאי להתייחס לכל החידושים הטכנולוגיים הקיימים בשוק כיום. מקרר מתקדם תורם לאיכות החיים, מאפשר קירור חכם המאריך את תוחלת החיים של מוצרי המזון ומעניק את המקסימום האפשרי למשתמשים בו.

מקרר 4 דלתות של סמסונג - כשהטכנולוגיה מגיעה למטבח. לפרטים הקליקו כאן>>

עוד כתבות

בני גנץ  / צילום: אלעד מלכה

בני גנץ מזהיר: "אם אין אכיפה שוויונית - אין טעם להמשיך בסגר"

שר הביטחון בני גנץ הזהיר כי לא יתמוך בהמשך הסגר על רקע אי האכיפה של הסגר ברחוב החרדי ● הממשלה צפויה להתכנס בעניין הקורונה ביום שלישי ואז יביא משרד הבריאות הצעה להמשיך את הסגר

חנויות סגורות בעקבות הסגר / צילום: כדיה לוי, גלובס

המחירים של הסגר השלישי: כ-130 אלף דורשי עבודה חדשים

129,747 דורשי עבודה חדשים נרשמו בשירות התעסוקה מאז תחילת הסגר ● עובדי ענף ההוראה, החינוך וההדרכה מהווים את הקבוצה העיקרית בקרב המובטלים

אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף

ת"א ננעלה בירידות: פורסייט זינקה ב-36%, טבע עלתה ב-6.5%

מדד ת"א 35 רשם ירידה של כ-0.3% ומדד ת"א 90 ננעל בירידה של 0.2% ● מחזור המסחר הסתכם בכמיליארד שקל ● עליות בולטות במניות נקסט ג'ן, מדיוי, וויטסמוק, בלייד ריינג'ר, ג'נסל ומיט-טק

יצחק תשובה / צילום: פביאן קלדורף, יח"צ

קבוצת דלק מוכרת קרקע מזוהמת בעכו תמורת 200 מיליון שקל לתדהר והראל

הקרקע, עליה שכן עשרות שנים מפעל תעשיות אלקטרוכימיות, נרכשה בשנת 2011 תמורת 43 מיליון שקל

מרכז IN-VENTech בחיפה / צילום: שרון בוכבינדר-מרום

הושק בחיפה מרכז היזמות "IN-VENTech" ב-25 מיליון שקל

במרכז תופעל תוכנית האצה וצמיחה למיזמים בתחומי ים וספנות, ערים חכמות ומדיקל ● המרכז הוקם ביוזמת עיריית חיפה, החברה הכלכלית לחיפה, ו"היי סנטר", במטרה לעודד חברות להתבסס בעיר חיפה ובמטרה לטפח את האקוסיסטם היזמי-טכנולוגי בעיר

משאיות המימן של יונדאי בטקס השקת הניסוי בשווייץ / צילום: Reuters, Hyundai Motor Co. courtesy / Latin America News Agency

ניסוי במשאיות מונעות מימן יחל בישראל ברבעון השלישי של השנה

ישראל תהיה המדינה הראשונה מחוץ לאירופה שבה יפעלו משאיות מונעות מימן של יונדאי ● ניסוי דומה התבצע בשווייץ ובגרמניה

מטוס אל על / צילום: יואב יערי

עצרה ב-2013 וחוזרת ב-2021: אל על תפעיל זמנית טיסות בקו נתב"ג-רמון

אל על אינה מפרטת את תדירות הטיסות, את מחירן ואת מועד התחלת הקו, למעט הצהרה כי "בתום הסגר הנוכחי ופתיחה מחודשת של האיים הירוקים, החברה תפעיל באופן זמני, בכפוף לקבלת האישורים הרלוונטיים, טיסות פנים-ארציות לאילת"

מטוס סאן דור / צילום: דני שדה

משנה מדיניות: חברת התעופה סאן דור תפסיק לטוס בשבת

סאן דור היא חברת-בת של אל על, ובשונה מהחברה-האם, שלא טסה באופן רשמי בשבתות ובחגים, סאן דור ביצעה טיסות צ'רטר בימי שבת ● כעת סיטונאי הנסיעות שביקשו להזמין את מטוסי סאן דור להרכבת חבילות נופש המשלבות טיסות הממריאות בימי שבת, נתקלו בשינוי המדיניות שכבר נכנסה לתוקף

עו"ד חגי שבתאי / צילום: איל יצהר, גלובס

"קרקע חקלאית זה ספקולציה. לא הייתי מציע להשקיע שם"

עו”ד חגי שבתאי, מומחה בתחום הקרקעות החקלאיות, כבר ראה כל טריק לשיווק של חלקי דונמים למשקיעים שמקווים להתעשר יום אחד מהפשרת הקרקע • בשיחה בפודקאסט “כסף בקיר” הוא מספק אזהרות, וגם המלצות ● האזינו

רן גוראון / צילום: שלומי יוסף, גלובס

אושרה תביעה ייצוגית נגד בזק בינלאומי ו-012 סמייל על הטעיית צרכנים

ביהמ"ש דחה הבקשה נגד סלקום לאחר שקבע כי לא קמה עילת תביעה נגדה ● התביעה אושרה בשל הבטחות למהירות גלישה שהנתבעות לא יכלו לספק

מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן / צילום: איל יצהר

"בחיים יש נסיכים ואחרים שצריכים לעבוד יותר קשה"

כשמנכ"ל שופרסל איציק אברכהן מונה לתפקיד, רבים הרימו גבה: "אמרו עליי, מי אתה שבאת ממגדל העמק ומהלוגיסטיקה וקיבלת את שופרסל הגדולה?" ● מאז הוא הצליח להפוך את החברה מרשת מסורתית למובילת שוק דיגיטלית וחדשנית ● מתוך הפודקאסט "חצי שעה של השראה" עם ערן גפן

חוברת באטמן הראשונה / צילום: צילום מסך

חוברת קומיקס של באטמן נמכרה במיליוני דולרים

ביום חמישי שעבר נמכרה החוברה הראשונה בסדרת באטמן במחיר של 2.2 מיליון דולר - המחיר הכי גבוה לחוברת בכיכובו של איש העטלף ● החוברת היא לא החוברת הראשונה בה הופיעו דמותו של באטמן, אך היא הראשונה שבה מופיעים הג'וקר וקאטוומן

הרשות השנייה לוגו / צילום: יחצ

הרשות השנייה מקפיאה את המגבלה על רכישת זמן פרסום בטלוויזיה

לאחר שימוע ציבורי, חוות-דעת של רשות התחרות ותוצאות מחקר של חברת הייעוץ דלויט, החליטה הרשות להסיר את המגבלה ● עפ"י המחקר, "לאור שינויים שחלו בשוק הפרסום, כלי ההתערבות הנוכחי לא נותן מענה לחוסר האיזון"

לוח שערי חליפין של ביטקוין  / צילום: צילום: רויטרס - Dado Ruvic

להשקיע או לא להשקיע? כל היתרונות והחסרונות של הביטקוין

בשנה האחרונה הכפיל המטבע הדיגיטלי את ערכו פי חמש האם זו השקעה נבונה?

אריה דרעי במפגש זום עם פעילי ש"ס / צילום: דוברות ש"ס

יו"ר ש"ס אריה דרעי מתחייב לתמוך בנתניהו: "ביבי חייב אריה חזק"

במפגש זום עם פעילי ש"ס אמר יו"ר התנועה אריה דרעי: "אנחנו נתמוך בביבי, הוא המועמד שלנו ושל מחנה הימין לראשות הממשלה, עליו נמליץ לנשיא. אנחנו שייכים למחנה הימין וש"ס לא תלך לשום ממשלה שלא של מחנה הימין"

קובי מלכין, מנכ"ל חברת עמידר / צילום: דרור עינב

אושר מינויו של קובי מלכין לתפקיד מנכ"ל חברת עמידר

עם חתימתם של שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, ודוד אמסלם, שר הדיגיטל והממונה על החברות הממשלתיות, נתקבל האישור הסופי למינויו של קובי מלכין כמנכ"ל חברת עמידר הבא

ג'ו ביידן / צילום: Associated Press, Susan Walsh

במה יתרכז ביידן בעשרת הימים הראשונים: קורונה, כלכלה, אקלים ובמתח הגזעי

הממשל החדש שואף להפוך כמה מהמדיניות של טראמפ בסדרה של פעולות של הזרוע המבצעת

ארמין לאשט שנבחר לראש להנהגת המפלגה הנוצרית-דמוקרטית הגרמנית. מאחוריו בזום מופיעים הנציגים שהצביעו לו / צילום: Associated Press, Markus Schreiber

סוף עידן מרקל: מפלגת השלטון עשתה בחירה נועזת כשבחרה בנציג הכי פחות פופולרי להנהיג אותה

001 נציגים בכירים של המפלגה הנוצרית־דמוקרטית שמרקל הנהיגה במשך כשני עשורים, הצביעו בסוף השבוע זהות המנהיג הבא של המפלגה - ארמין לאשט (59), בנו של כורה שנחשב ידידותי למהגרים ● סוף עידן מרקל התחיל בניצחון ל"מרקליזם"

ניצב יעקב (קובי) שבתאי / צילום: דוברות המשטרה

סוף סוף יש מפקד למשטרת ישראל: הממשלה אישרה את מינוי יעקב שבתאי

ממשלת ישראל אישרה סופית את המלצת השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה ● ההחלטה התקבלה לאחר שבחודשים האחרונים נפגש השר אוחנה עם כל הניצבים המכהנים במשטרת ישראל ועם מספר ניצבים בדימוס

דולר-שקל / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

"זו קטסטרופה ברמה הלאומית, שנרגיש רק בעוד כמה שנים"

אסון או מכה קלה בכנף? בכירי תעשייה ההייטק מדברים על משבר הדולר ● זהר זיסאפל: "חברות מצליחות וחברות בתחומים חמים לא ייפגעו. מי שיפגעו הן החברות הרווחיות" ● מנכ"ל OurCrowed ג'ון מדבד: "שאנשים באוצר יעבדו שעות נוספות בהדפסת כסף ובקנייה של מטבע חוץ"