גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט: מדד הנאסד"ק עלה בכ-1%; ביונדמיט זינקה ב-23%

אופטימיות בשווקים לאחר ביטול המכסים על מקסיקו ● מניית ביונדמיט לא עוצרת - השלימה מהלך עליות של יותר מ-500% מההנפקה ● בורסות אירופה ננעלו בעליות ● בסין פורסמו נתוני סחר מפתיעים, והבורסות באסיה ננעלו בעליות נאות ● היואן הסיני בשפל שנתי ברקע לניסיון של הממשל הסיני לספוג את מדיניות המכסים של הממשל האמריקאי

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות; כך, הנאסד"ק עלה בלמעלה מ-1%, הדאו עלה ב-0.4%, ה-S%P 500 עלה ב-0.5%.

מניית ביונדמיט עלתה ב-23%.

מנייתה של חברת התרופות אינסיס תרפיוטיקס (Insys Therapeutics) התרסקה ב-50%, וזאת לאחר שהחברה מילאה בקשה לפשיטת רגל (צ'פטר 11). המהלך של החברה מגיע שבוע לאחר שהחברה הסכימה לשלם 225 מיליון דולר ליישוב פרשת שוחד, במסגרתה החברה שילמה לרופאים על מנת שימליצו על תרופות חזקות לשיכוך כאבים.

21:10

מתמתנות העליות בוול סטריט; הנאסד"ק  עולה ב-1.3%. הדאו-ג'ונס  עולה ב-0.4%, ה-S&P 500  עולה ב-0.6%.

מניית ביונדמיט עדיין רושמת עליות, בשעה זו של 23%.

19:10

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה חיובית. 

המסחר בוול סטריט ממשיך להתנהל בעליות חדות. הנאסד"ק  עולה ב-1.8%. מניית ביונדמיט מזנקת בשעה זו בכ-23.5%.

18:10

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות חדות ברקע להסרת המכסים על מקסיקו, וצפי כי הפד יאלץ להוריד את הריבית בהמשך, על רקע דוח התעסוקה החלש שפורסם בשישי האחרון. מדד הנאסד"ק מזנק ב-1.7%, והדאו ג'ונס מפס ב-0.7%.

הנשיא טראמפ אמר היום לרשת "CNBC" כי אם הנשיא הסיני לא יגיע לפסגת G20 סין תספוג מכסים נוספים באופן מיידי.

מניית ביונדמיט (סימול: BYND) מזנקת ב-20% ובכך משלימה זינוק של יותר מ-500% מאז שלב התמחור בהנפקה. מנייתה החברה עלתה בשיעור דו ספרתי בסוף השבוע האחרון לאחר פרסום הדוחות שכללו תחזית אופטימית. ביונדמיט צופה כי הכנסותיה יסתכמו ב-210 מיליון דולר בשנה הנוכחית, מה שיהווה צמיחה של 140% לעומת ההכנסות אשתקד. החברה נסחרת כעת לפי שווי של יותר מ-10 מיליארד דולר.

מנייתה של חברת התרופות אינסיס תרפיוטיקס (Insys Therapeutics) מתרסקת ב-40% בפתיחת המסחר בוול סטריט, וזאת לאחר שהחברה מילאה בקשה לפשיטת רגל (צ'פטר 11).

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בעליות בהמשך לעליות שנרשמו בימי המסחר האחרונים ולאחר ביטול המכסים על מקסיקו. מדד הנאסד"ק מטפס ב-0.9% בפתיחה, הדאו ג'ונס עולה ב-0.65% ומדד S&P 500 עולה ב-0.7%.

15:40

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים לפני פתיחת המסחר בעד 0.6%, וזאת לאחר התקררות החזית מול מקסיקו לאחר ביטול המכסים מצד טראפ. בתוך כך, הפסו המקסיקני קופץ בכ-2% מול הדולר.

13:25

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מצביעים על פתיחה חיובית של שבוע המסחר, וזאת לאחר הורדת המכסים על מקסיקו, ונתון התעסוקה החלש שתורם לציפיות להורדת ריבית הפד. 

באירופה המדדים נסחרים בעליות, ובבריטניה פורסם נתון צמיחה מאכזב לחודש אפריל, שהצביע על התכווצות של 0.4% בפעילות הכלכלית. 

באירופה, מניותיהן של יצרניות הרכב פיאט קרייזלר ורנו עולות ביותר מ-2% כ"א, וזאת על רקע הניסיונות להחיות את המיזוג בין החברות, לאחר שפיאט משכה את הצעתה בשבוע שעבר.

11:45

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות נאות, ברקע לסנטימנט החיובי שנרשם עם ביטול המכסים מצד ארה"ב על מוצרים ממקסיקו. מדד הניקיי היפני ניתר ב-1.2%, הונג קונג זינקה ב-2.3%, הבורסה בשנחאי קפצה 0.86% על רקע נתוני סחר מפתיעים.

בתוך כך, היואן הסיני ירד לרמה הנמוכה ביותר ב-2019. נזכיר כי יואן חלש מאיר את הייצוא הסיני באור תחרותי יותר, וברקע הממשל הסיני משתמש בפיחות היואן כדי לספוג את מדיניות המכסים של ארה"ב.

בתוך כך, נתוני הסחר של סין שפורסמו הבוקר חושפים נפילה של 16% בייצוא מתכות נדירות. נזכיר כי סין איימה בהטלת מגבלות על ייצוא מתכות נדירות כצעד נגד במסגרת האיום של ארה"ב בהטלת מכסים.

הייצוא הסיני עלה ב-1.1% בחודש מאי השנה, וזאת בניגוד לתחזיות הכלכלנים של 'רויטרס' שצפו ירידה של 3.8% בייצוא במאי. הייבוא נפל מעבר לצפוי ב-8.5%, לעומת התחזיות לירידה של 3.8% גם כן.

בבריטניה פורסמו נתוני התמ"ג לפיהם הממלכה הבריטית רשמה ירידה של 0.4% בתוצר בחודש מאי האחרון. מדובר בנתון מדאיג מהתחזיות שצפו התכווצות בשיעור של 0.1% בלבד. התפוקה התעשייתית בבריטניה בחודש אפריל ירדה ב-3.9% - מעבר לצפי לירידה של 1.1% בלבד. 

 

10:20

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות, ברקע לסנטימנט החיובי שנרשם בשווקים לאחר ביטול המכסים על מקסיקו. הקאק והפוטסי עולים ב-0.5%. בגרמניה לא מתקיים היום מסחר. 

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מטפסים בשעה זו בכ-0.3% בהמשך לעליות שנרשמו ביום המסחר האחרון. ביום שישי פורסם בארה"ב דוח התעסוקה לחודש מאי שהצביע על התקררות שוק העבודה. המשק האמריקאי רשם תוספת של 75 אלף משרות בלבד בחודש מאי, והנתון המתייחס לחודשיים הקודמים לו תוקן מטה ב-40 משרות, בכל אחד מהחודשים.

בלאומי שוקי הון כותבים בהקשר זה, כי "העלייה המאכזבת מהווה סימן נוסף לכך שהצמיחה הכלכלית מאטה. החולשה בחודש מאי הייתה רחבה למדי, עם שירותים עסקיים, חינוך, תיירות ועוד. נתוני שוק העבודה נגררו על ידי ירידה של 15 אלף בתעסוקה ממשלתית, אבל גם אם נשקלל את זה, המשמעות היא שהתעסוקה בסקטור הפרטי עלתה רק ב-90 אלף בחודש שעבר. אנו עדיין חושבים שראשי הפד ירצו לראות עוד ראיות של חולשה מתמשכת לפני הפחתת ריבית".

 

06:25

המסחר בשוקי אסיה מתנהל בעליות שערים חדות בשעה זו, ההנג סנג  בהונג קונג מזנק מעל 2%, הניקיי  היפני עולה 1.1%, ומדד שנחאי  מוסיף 0.8% לערכו.

הכלכלה הסינית עקפה את התחזיות לחודש מאי, וסחר בינלאומי הותיר את המעצמה הבינלאומית עם יתרת סחר של 41.65 מיליארד דולר לחודש האחרון.

עוד בגזרת הנתונים, מידע שפורסם ביפן הראה צמיחה כלכלית של 2.2% בין החודשים ינואר למרץ 2019, זאת מעל לציפיות האנליסטים של 2.1%.

מניית טויוטה  ביפן עולה 1.1% בשעה זו, ניסאן  מוסיפה לערכה 0.8%.

ביום שישי, יום המסחר האחרון לשבוע בוול סטריט, המסחר ננעל בעליות שערים על רקע הציפייה שהפדרל ריזרב יוריד את הריבית בארה"ב בחודש יוני.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ניסה לשדר בשבת שהכול תקין בחזית הסחר עם מקסיקו, וצייץ כי במסגרת המשא-ומתן מול השכנה מדרום נעשים מאמצים כדי למנוע את הטלת המכס. 

עוד כתבות

ניסן מקסימה 2019.  / צילום: יחצ

היו זמנים באמריקה: מודל מקסימה 2019 נאה ועתידני, אך מזהם

דגם הסלון זכה לשורה של שדרוגים מהותיים אך צריכת הדלק והזיהום נשארו גבוהים

 

 

עיישה באו  / צילום: באדיבות השגרירות האמריקאית בישראל

הדרך משכונת מצוקה לנאס"א: "לא ידעתי שמהנדסת חלל זה משהו שאדם באמת יכול להיות"

עיישה בואו הייתה תלמידה בינונית, חובבת ספרי מדע בדיוני בשכונת מצוקה במישיגן, שרק רצתה עבודה יציבה כפקידה ● איך בכל זאת הפכה למהנדסת בנאס"א? בראיון ל"גלובס" היא מספרת על המורה ששינה את חייה ועל הרגע שהבינה שבו הנראות שלה חשובה יותר מהמדע שהיא עושה

נלי תגר ורועי אסף ב"בשורות טובות" / צילום: דניאל מילר

איפה הילד? כשטיפולי הפוריות מפרקים כמעט הכול

"בשורות טובות" עוסק בנושא חשוב מאוד - זוג צעיר שעובר טיפולי פוריות - אבל לפעמים מתנחמד מדי

בני גנץ / קרדיט צילום: שריה דיאמנט

התוכנית שהקפיצה את נתניהו: 4 ימים לתום המנדט זה מה שמתכנן בני גנץ

ערב פגישתו עם נשיא המדינה, יו"ר כחול לבן מתכנן לקיים מו"מ להרכבת ממשלה צרה שתתבסס על מיעוט בכנסת, תוך תמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ ● על גבי הרשתות החברתיות פנה לנתניהו וכתב: "אני אעשה הכל כדי למנוע ממך לגרור את אזרחי ישראל למערכת בחירות בפעם השלישית"

איתן יוחננוף, מנכ"ל החברה / צילום: תמר מצפי

רשת הדיסקאונט שמנפיקה ללא דיסקאונט: הכול על הנפקת יוחננוף

ביוחחנוף, כמו בקרב מנפיקים לא מעטים אחרים, בחרו לנצל את תנאי השוק הנוחים ולמקסם תמורות כבר במועד ההנפקה - וחבל שכך

יואל בר אל / צילום: איל יצהר, גלובס

"זה עולם קשה, קר ואכזר": הכירו את היזם שמלמד את רשתות השיווק מה קורה בחנויות שלהן

חברת Trax מלמדת ספקים וקמעונאיות מה מתרחש בחנויות - ממלאי המוצרים ועד אופטימיזציה של המדפים ● יואל בר־אל, מייסד-שותף, מספר ל"גלובס" על העבודה מול הקמעונאיות, על האתגרים בפעילות גלובלית ועל החברה שהצליח להציל מפירוק ● האזינו לפודקאסט ההייטק "רוד שואו" 

פרוייקט דורית סלע / צילום: עודד סמדר, יח"צ

סיפור מעטפת הרמוני של כפריות עם נגיעות מודרניות: הבית המרהיב במרכז הארץ

דורית סלע הפכה בית כפרי לבית עכשווי עם חיפוי באבן בזלת פראית ● בחללים הרחבים החליף הפרקט את רצפת האבן כדי להפחית את תחושת הניכור

בנימין נתניהו ובני גנץ / צילום: אלעד מלכה, יח"צ

הפלונטר הפוליטי: הגיע הזמן שלנו לצאת לרחובות

זה הזמן שלנו להשמיע קול חזק וברור: די לבזבוז הכספים האדיר, למשיכת הרגליים והטלת ההאשמות ההדדית. לא מעניין אותנו מי אשם ולמה. בחירות שלישיות לא יהיו כאן ● דעה

מראה פנימי של מטוס / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מה מתרחש בתוך המטוס בין טיסה לטיסה, מרגע הנחיתה ובדרך להמראה הבאה?

אחרי שגלגלי המטוס נגעו בקרקע, אחרי שמחיאות הכפיים גוועו, והנוסעים ירדו מהמטוס - מתחילה ספירה לאחור מתוזמנת היטב שמעליה מרחפת עננת יעילות ● קבלו הצצה אל מאחורי הקלעים

תמי ועמר בר–לב / צילום: דרור סגל, יח"צ

עד קצה הקרחון: מסע אל הקוטב הצפוני

האם הייתם נוסעים למקום שבו השמש לא שוקעת, בצינה עזה, בלי קליטה סלולרית, עם מקלחת פעם בשבוע, ובכל ירידה אל החוף צריך להצטייד ברובה ואקדח זיקוקים, מחשש לדובים ● תמי בר-לב החליטה שהיופי המרהיב של הקוטב הצפוני שווה הכול ● מסע אל הארכיפלג הארקטי סבאלברד, עם תובנות על הטבע האדיר ועל האדם שהורס אותו

המוסד לביטוח לאומי צילום איל יצהר

בתום סבב הלחימה: המדריך לזכויות נפגעי גוף ונפש בפעולות איבה וטרור

מהי פעולת איבה, מי זכאי לפיצויים עפ"י החוק, מהן הזכויות של הנפגע, איך נקבע גובה הפיצוי, ואילו הטבות נוספות ניתן לקבל מהמוסד לביטוח לאומי? כל התשובות בפנים

דירות חדשות/צילום: אייל יצהר

מדד המחירים עלה באוקטובר ב-0.4%; מחירי הדירות ממשיכים לטפס

כך דיווחה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ● מחירי הדירות עלו ב-0.2% ● עליות מחירים נרשמו במיוחד בסעיפי הלבשה והנעלה (6.9%), ירקות ופירות (2%) ומזון (0.7%)

 האריה השואג / צילום: יחצ

התסכול של משה דבי, התיווך של רני רהב: איגוד יחסי הציבור מתפרק. מה יעלה בגורל תחרות האריה השואג?

מסמכים שהגיעו לידי "גלובס" בעקבות הבקשה לפירוק איגוד משרדי היח"צ הפועלים בישראל, חושפים את מאחורי הקלעים של התנהלותו ● בין הממצאים: היעדר דיווחים ופנקס חברים וטענות לרשימת "מומלצים"

מנהל בסטרס/ צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

תנועת האובדים: הנזק האדיר שגורמים דיכאון וחרדה לכלכלות העולם, ומי מנסה להשתיק זאת

הנזקים הכלכליים שמסבים עובדים הסובלים מדיכאון ומחרדה למקומות העבודה שלהם ולכלכלות העולם מוערכים במאות מיליארדי דולרים בכל שנה ● אז למה לרוב גורמי הכוח יש אינטרס דווקא להשתיק את התופעה, ואיך אפשר בכל זאת לטפל בה?

דונלד טראמפ ממתין לנאום במליאת האו"ם / צילום: לוקאס ג'קסון, רויטרס

בעיצומה של עדות השגרירה טראמפ צייץ: הרסה כל מקום שהיתה בו

מארי יובאנוביץ', שגרירת ארה"ב באוקראינה: ציוצים כאלה מפחידים מאוד ● יו"ר ועדת המודיעין של בית-הנבחרים, אדם שיף: "ניסיון לאיים על עדים" ● טראמפ הורה לפטר את יובאנוביץ' בעקבות שיחה עם לב פרנס, חתן פרס "חובבי ציון", שאמר לו, כי השגרירה אינה נאמנה לו

זיהוי פנים/ צילום: שאטרסטוק

מיקרוסופט בודקת את פעילות הסטארט-אפ הישראלי AnyVision

ענקית הטכנולוגיה השקיעה בסטארט-אפ שפיתח טכנולוגיה לזיהוי פנים, אך בודקת האם הפר את כללי האתיקה שלה  ● AnyVision בתגובה: "אנחנו יזמנו את הבדיקה של מיקרוסופט. אנחנו לא מפרים את כללי האתיקה שלה"

וול סטריט / צילום: רויטרס

וול סטריט: הדאו ג'ונס שבר שיא והגיע לראשונה ל-28 אלף נקודות

היועץ הכלכלי של הבית הלבן לארי קודלו אמר כי ארה"ב וסין קרובות לסיים את מלחמת הסחר ולהגיע להסכם ● אירופה ננעלה בעליות; המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת

סיון שלחין / צילום: גני פפרמן

“קשה להיות עסק עצמאי בישראל, ובעוטף עזה זה קשה פלוס פלוס”

לסיון שלחין (37) יש עסק לשיווק דיגיטלי והיא מלווה עסקים קטנים מאוזר עוטף עזה ● "להיות בעלת עסק בעוטף זה אומר שכל כמה חודשים צריך לעצור הכל" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il 

קבלנים / צילום: שאטרסטוק

האם בעל זכות מזערית בקרקע יכול לגרום ליתר הבעלים לאבד אותה?

האמנם כל שותף בקרקע זכאי לדרוש פירוק שיתוף? 

 

הני ושלמה מורג / צילום: תמונה פרטית

"בסבב הקודם לא קיבלנו פיצוי על הימים שבהם העסק היה סגור"

להני מורג (52) ובעלה שלמה יש מפעל בשם "האניס טכנולוגיות" בשדרות ● "הייתי רוצה שהמדינה תפצה אותנו בלי לתת לנו לרדוף אחריה" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il