גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כן בוס. איך מתמודדים עם עובדים שעושים הכול כדי לרצות, ומה עושים כדי להפוך את הנטייה לכוח

עובדים מרצים עלולים להרוויח פחות ולהתקדם לאט יותר במקום העבודה ● ד"ר זהבית לויטץ, מומחית לניהול, מסבירה איך ניתן להפיק בכל זאת את המיטב מהסיטואציה

מרצים מרוויחים פחות / צילום: Shutterstock.com / א.ס.א.פ קריאייטיב
מרצים מרוויחים פחות / צילום: Shutterstock.com / א.ס.א.פ קריאייטיב

מי מאיתנו לא היה מעולם בסיטואציה שבה פעל מתוך רצון לרצות את הסביבה, אפילו כשזה בא על חשבון האינטרס האישי שלו? כבר בגיל צעיר ילדים לומדים שעליהם לווסת את הנטייה לשרת את רצונותיהם האישיים, וכי יתוגמלו על התנהגות שיש בה תרומה לאחר, גם אם היא מנוגדת לרצונם.

כולנו מכירים עובדים בעלי נטייה גבוהה להסכמה - 'יסמנים' שמתקשים לומר לא, ומפגינים התנהגות מרצה כלפי מנהלים וקולגות. עובדים אלה מתוארים על ידי עמיתיהם בארגון כסימפטיים, קשובים וממושמעים. לעומתם, עובדים שנטייתם לריצוי נמוכה, פועלים חלק ניכר מהזמן במטרה לשרת את עצמם, לעתים אף במחיר של פגיעה באחרים.

בעבודתי אני פוגשת אנשים משני צדי המתרס, ולעתים רבות נשאלת השאלה - איזה טיפוס עדיף להיות? האם עובדים בעלי התנהגות מרצה יגיעו רחוק יותר, בזכות הערכתם החיובית של הממונים והקולגות כלפיהם; או שמא עובדים הפועלים לשרת את רצונותיהם וצרכיהם האישיים, הם שיגיעו להצלחה רבה יותר?

באופן מפתיע, מחקרים מראים שבעוד שעובדים מרצים תורמים לצוות, למנהלים ולארגון שלהם, הנטייה להסכמה אינה משרתת אותם בפיתוח הקריירה, ואף פוגעת בהם: במחקר שבחן את הקשר בין חמש תכונות האישיות הגדולות לבין הצלחה בקריירה, נמצא קשר שלילי בין נטייה לריצוי לבין מדדים חיצוניים של הצלחה בקריירה כגון רמת הכנסה וסטטוס. אנשים בעלי נטייה גבוהה להסכמה נמצאו בעלי סטטוס נמוך יותר בקריירה וברמת הכנסה נמוכה יותר, בהשוואה לאנשים בעלי נטייה נמוכה להסכמה.

אולם, לצד יחסי הציבור השליליים של התנהגות מרצה, יש בה גם היבטים חיוביים. היכולות היושבות בבסיס הנטייה להסכמה ורצייה הן חלק מסל רחב יותר של מיומנויות רגשיות. לעובדים בעלי נטייה גבוהה לרצייה יש יכולת משמעותית להיות קשובים לרגשות ולרצונות של הסביבה. אנו, חוקרי האינטליגנציה הרגשית, מכנים זאת כאמפתיה - היכולת של הפרט להיות מודע, להבין ולהעריך את הרגשות והמחשבות של הזולת, ולראות את העולם מנקודת מבטו של האחר.

אמפתיה משפיעה על פעילויות הכרוכות באינטראקציה בינאישית ובמערכות יחסים. היא מאפשרת תקשורת טובה, שיתוף פעולה, כבוד לאחר וחמלה. עובדים בעלי אמפתיה גבוהה מצטיינים בזיהוי ובמתן מענה לצרכים של אחרים - לקוחות, מדווחים ישירים, וקולגות. הם נגישים, קשובים, ומזהים מה מטריד אחרים.

נטייה זו אף הופכת אותם לאהודים על ידי מנהלים וקולגות, ומאפשרת להם לבנות מערכות יחסים חיוביות. במחקר שערכתי בדוקטורט שלי בהנחיית פרופ' ערן ויגודה-גדות מאוניברסיטת חיפה, נמצא קשר חיובי בין האינטליגנציה הרגשית של עובדים במגזר הציבורי לבין המחוברות שלהם לארגון וכן להתנהגות האזרחית הארגונית שלהם (הנטייה לבצע משימות מעבר לדרישות התפקיד הפורמליות).

ד"ר זהבית לויטץ / צילום: לירון ארל

נמנעים מקונפליקט

אחד האתגרים המרכזיים של עובדים בעלי נטייה גבוהה לרצייה הוא המעבר האוטומטי מהבנה של האחר להסכמה אתו. בעלי התנהגות מרצה עסוקים בהפניית הקשב שלהם לסביבה ולא לעצמם, ולכן מתקשים להביע רגשות, עמדות ורצונות שונים משל אחרים בסביבתם. לקשיים אלו מספר ביטויים בפיתוח הקריירה: בהיעדר היכולת לומר 'לא', עובדים בעלי נטייה גבוהה להסכמה נמנעים באופן קבע מקונפליקטים, או ממהרים לפתור אותם על ידי ביטול הצרכים שלהם ואימוץ העמדות, הרגשות וצורכי האחר.

גם בזירת המשא-ומתן ניכר קושי בקרב עובדים הנוטים לרצות. כפי שעולה ממחקרים, עובדים בעלי נטייה גבוהה להסכמה מתקשים בניהול משא-ומתן על שכרם ונוהגים באופן פסיבי במצבי קונפליקט. הם מאפשרים לחמלה או לאמפתיה שיש להם כלפי אחרים למנוע מהם להשיג את מטרותיהם, ולכן רמת השכר שלהם נמוכה יותר. הנטייה להסכמה אף פוגעת בסיכוייהם להגיע לעמדות ניהול, מפני שאחד התפקידים החשובים של מנהל הוא קבלת החלטות, לעתים במחיר של חוסר הסכמה ואף פגיעה באינטרס של אחרים. אכן, מחקרים מצאו קשר שלילי בין הנטייה של עובדים להיות סימפטיים לבין הפוטנציאל שלהם להשתלב בתפקידי ניהול. מצד שני, גם הקיצוניות השנייה, המאופיינת בהתנהגות דורסנית של עובדים העסוקים ברצונותיהם האישיים, לא יכולה להבטיח הצלחה.

אם כן, כיצד יש לנהוג? כמו בכל דבר בחיים, הסוד להצלחה טמון באיזון. הצלחה בקריירה לא יכולה להיות מושתתת באופן בלעדי על התנהגות מרצה, כפי שהיא לא יכולה להיות מושתתת על התנהגות אגרסיבית, נעדרת התחשבות.

כדי להגיע לאיזון, על עובדים בעלי התנהגות מרצה לפתח ולחדד מיומנות נוספת, המאפיינת עובדים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה - אסרטיביות. זוהי היכולת להביע רגשות, אמונות ומחשבות בפתיחות ומבלי לפגוע באחר. אסרטיביות היא שביל הזהב או נקודת האמצע בין ההתנהגות הפאסיבית של עובדים בעלי התנהגות מרצה לבין התנהגותם האגרסיבית של עובדים בקיצוניות השנייה.

כאשר עובדים בעלי התנהגות מרצה לומדים לסגל לעצמם התנהגות אסרטיבית, לצד האמפתיה הגבוהה המאפיינת אותם, הם מפגינים שני היבטים של אינטליגנציה רגשית גבוהה. שילוב בין אמפתיה ואסרטיביות מעניק להם את היכולת לזהות ולהבין רגשות ורצונות של האחר, מחד, ולהביע את עמדתם תוך שמירה על זכויותיהם, מאידך. כתוצאה מכך, הם ממשיכים לקיים מערכות יחסים של הבנה וכבוד הדדי, ופועלים באופן התורם גם לפיתוח הקריירה.

ומה עם ההקשר המגדרי? החברה נוטה לתגמל גברים ונשים באופן דיפרנציאלי על התנהגות מרצה. בעיני רבים כשאישה מרצה, היא פועלת בהתאם לציפיות. כשגבר מרצה, זה נתפס כפחות לגיטימי. אכן, מחקרים מראים שברמת הממוצע באוכלוסייה נשים מאופיינות באסרטיביות נמוכה יותר מגברים ונטייה גבוהה יותר להתנהגות מרצה.

הכותבת היא מנהלת המרכז לניהול קריירה של הפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א

עוד כתבות

פירות וירקות/ צילום: תמר מצפי

למה חוקי הכלכלה לא עובדים על מחירי הפירות והירקות?

דוח משרד החקלאות: מאז המחאה החברתית עלו מחירי הפירות ריאלית בכ-30%, ומחירי הירקות עלו ריאלית ב-6% • עוד עולה כי האספקה לנפש ירדה מאז שנת 2000 ב-20% • איך זה בדיוק מסתדר עם הרפורמה לסימון המזון המזיק של משרד הבריאות, שמעודדת צריכת ירקות ופירות?

חיסכון פינסיוני / צילום: שאטרסטוק

רשות שוק ההון מעדכנת את לוחות התמותה וזה הולך לפגוע בפנסיה שלכם

רשות שוק ההון יוזמת עדכון שיביא לשינוי במקדם תוחלת החיים, שלפיו נקבע גובה קצבת הפנסיה החודשית ● הדבר צפוי להוביל לקיצוץ של אחוז בקצבה לחוסכים בקרנות הפנסיה החדשות ● בקרנות הוותיקות הקיצוץ עלול להגיע לשיעור כפול - 2% ● חברות הביטוח ייאלצו להגדיל עתודות במאות מיליוני שקלים

הרובוט "יגאל"/ צילום: Trax

הכירו את "יגאל": הרובוט החדש של שופרסל שיעזור לרשת לסדר את המדפים

רשת הקמעונאות הגדולה בישראל משתפת פעולה עם הסטארט-אפ טראקס, ותכניס לסניפיה רובוטים שיעקבו בזמן אמת אחר המלאי, במקביל למערכת חכמה של מצלמות שפריסתן תגדל ל-15 סניפים במקום שלושה כיום ● עלות כל רובוט נאמדת בכ-20 אלף דולר, ובחברה מעריכים כי המהלך ישפר בכ-5% את זמינות המוצרים

שי נוביק, יו"ר אנלייבקס. פונים לשוק האמריקאי / צילום: איל יצהר

אנלייבקס שהתמזגה לשלד ביובלאסט בנאסד"ק נרשמת למסחר כפול בת"א

זוהי החברה השניה המודיעה בשבועות האחרונים על רישום לתל אביב במקביל לרישום לבורסה אחרת, לאחר באטם שנסחרת גם בלונדון ● בעקבות ההודעה עלתה מניית אנלייבקס בקדם מסחר בנאסד"ק ב-12%

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

היקום ההפוך שמנחה את המשקיעים: זו התעסוקה, לא הריבית

למרות נתונים כלכליים מעודדים בארה"ב, כמו דוח התעסוקה שהתפרסם בסוף השבוע, המשקיעים בוחרים להמשיך להתייחס לשאלה אחת בלבד, שנראה כי כבר אבד עליה הכלח - האם הריבית תרד או תעלה, ובאיזה שיעור

אליעזר פישמן / צלם: איל יצהר

הרחק מהעין הציבורית, עם הרבה תן וקח: מתן האשראי לאליעזר פישמן שייך לעולם של פעם

הגילויים החדשים בנוגע לאשראי הבנקאי שניתן לאליעזר פישמן לכאורה מצדיקים את הצורך בוועדת כבל, אך במידה רבה מדובר על העולם של פעם, אז תיק האשראי הבנקאי התנהל במחשכים, הרחק מהעין הציבורית ● פרשנות

ירון אנג'ל, מנכ"ל מאפיית אנג'ל / צילום: תמר מצפי

התזמון המוצלח של אבי יוחנן: בעלי רשת "זול ובגדול" השקיע במאפיות אנג'ל והמניה זינקה 40% בחודשיים

בשבועות האחרונים הפך אבי יוחנן לאחד מבעלי המניות הבולטים בחברת המאפיות הירושלמית, ובהשקעה של כ-10 מיליון שקל הגיע להחזקה של כ-8% ● הקפיצה במניה מייצרת לו רווח "על הנייר" של כ-5 מיליון שקל תוך פחות מחודשיים

אהוד ברק / צילום: איל יצהר

תמונות נוספות של ברק נכנס לבית של אפשטיין פורסמו בבריטניה

קשריו של אהוד ברק עם המיליארדר ג'פרי אפשטיין מתעוררים מחדש בעיתונות הבריטית ● ברק: אגיש תביעה נגד הדיילי מייל

אליעזר פישמן/  צילום: אלון רון

מצעד התירוצים: כך הסבירו בכירי הפועלים מתן אשראי ללא גבולות לאליעזר פישמן

בתצהיריהם של ארבעה מבכירי הבנק בעבר, בתגובה לבקשה לתביעה נגזרת נגדו בשל הלוואות העתק לאליעזר פישמן, מוענקים שלל תירוצים להתנהלות הפועלים ● בין היתר נטען כי גביית חובות "בדרכים ידידותיות" עדיפה על פני הליכי חדלות פירעון ● עדיין עולה התהייה: מדוע הוענק אשראי גם כאשר לא הוחזרו חובות?

נשיא המדינה ריבלין בדרום קוריאה / צילום: קובי גדעון, לע"מ

שרת המסחר של דרום קוריאה לריבלין: "אם לחברך יש ירקות, הגש לו בשר"

הנשיא ראובן ריבלין נפגש בסיאול עם שרת המסחר של דרום קוריאה יו מיונג-הי ואנשי עסקים בכירים מהמדינה ● במהלך האירוע נחתמו מזכרי הבנה בין המדינות בתחום המסחר והרובוטיקה

שי באב"ד/ תצלום: ליאור מזרחי

מנכ"ל האוצר: "האגו זו המחלה הישראלית ובמגזר הממשלתי זה מגיע לרמות מטורפות"

במסגרת הרצאה על איך מקדמים רפורמות מתח מנכ"ל האוצר שי באב"ד ביקורת נוקבת על המגזר הציבורי ● "לצערי אין בממשלה אחריותיות. אם אתה טוב אתה לא מתוגמל בשום דבר. אם אתה רע אף אחד לא יודע. אם לא כתבו עליך כלום בדוח המבקר ולא הגעת ל-433 – אז אתה מצויין"

ניר שטרן/ צילום: תמר מצפי

הדור החמישי ייאלץ לחכות? סלקום חותכת את ההשקעה בתשתיות ב-150 מיליון שקל

בשיחה עם אנשי בית ההשקעות לידר, אמר מנכ"ל סלקום ניר שטרן שהחברה מתכוונת לצמצם את ההשקעה בתשתיות ב-25% ולחזק את תזרים המזומנים שלה • חלק מהנוכחים במפגש יצאו בתחושה שסלקום מתכוונת לצמצם את החזקותיה במיזם הסיבים IBC ולהכניס משקיעים נוספים

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

ת"א ננעלה בירידות, בהובלת מניות הבנקים

המדדים המובילים רשמו ירידות קלות של עד 0.4% ● מדד הבנקים בלט בירידות של יותר מ-1% ● הדסית ביו זינקה על רקע כניסתה של החברה המוחזקת אנלייבקס תרפיוטיקס לבורסה בתל אביב ● בית ההשקעות אי.בי.אי דיווח על רכישת 70% מניות בחברת קוואליטי הנדסה פיננסית

רפי פרץ/ רובי קסטרו - וואלה חדשות

רפי פרץ חוזר בו: "טיפולי המרה הם דבר פסול וחמור, זוהי עמדתי"

פרץ שיגר מכתב בתפוצת מנהלי בתי הספר בארץ ובו כתב: "מעולם לא הצעתי לעשות טיפולי המרה אליהם אני מתנגד נחרצות אני יודע שטיפולי המרה הם דבר פסול וחמור"

אורי פדרמן - בעלים של קפה לנדוור  / צילום: איל יצהר, גלובס

לנדוור רוצה לגימה ממכירות הקפסולות בשוק הפרטי: חתמה על הסכם הפצה עם דנשר

החברה מחפשת להשתלט על עד 20% משוק הקפסולות ● החברה חתמה על הסכם הפצה עם חברת בת של דנשר הנקראת דנסל, שתפיץ עבורה את הקפה בכ-1,000 נקודות מכירה נוספות

יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה באירוע עושים שוק \ צילום: איל יצהר

רשות ניירות ערך רוצה להנגיש את ההשקעה בקרנות הגידור לציבור דרך קרן נאמנות ייעודית חדשה

הרשות "שוקלת לאפשר הצעה לציבור של קרן נאמנות אלטרנטיבית מסוג 'קרן גידור בנאמנות'" ● "במהלך השנים האחרונות חלה התפתחות מואצת בתעשיית הקרנות האלטרנטיביות"

חיים מסילתי, אוהד דנוס, עדי צביקל, עדי כהן  / צילום: איל יצהר, גלובס

"7.8 מיליארד ש' שהושקעו במחיר למשתכן נזרקו לפח": מה חושבים השמאים על תוכנית הדגל של שר האוצר

ארבעה ראשי לשכת שמאי מקרקעין בעבר ובהווה התכנסו כדי לסכם את ארבע השנים שחלפו מאז נבחרה הממשלה הקודמת, וניסו להעריך כיצד ייראה העתיד של השוק ● בחלק מהנושאים היו חילוקי דעות קולניים בין המשתתפים, אבל על דבר אחד כולם מסכימים: הדבר היחיד שהממשלה היוצאת הצטיינה בו הוא לשווק קרקעות במקומות שאנשים לא רוצים לגור בהם

הקונגרס האמריקאי / צילום: שאטרסטוק

"הדיון היום הוא כדי לוודא שיהיו לנו גם את הגוגל, הפייסבוק, האמזון, והאפל הבאות"

נציגי ענקיות האינטרנט, ביניהן גוגל, אפל, אמזון ופייסבוק, העידו היום בשימוע מול תת-הוועדה להגבלים העסקיים בבית הנבחרים האמריקאי ● זו הפעם הראשונה בה חברות הטכנולוגיה הגדולות צריכות לענות על שאלות של נבחרי הציבור בארה"ב בכל הנוגע לטענות כי הן מפרות את חוקי ההגבלים העסקיים

סטודנטים לרפואה בשיבא. מוסדות הלימוד לא עומדים בקצב השינויים / צילום: יחידת צילום שיבא

הנתונים נחשפים: איך יכול להיות שציוני ההסמכה של כל הרופאים בישראל זהים?

הסוד השמור של הפקולטות לרפואה: ציוני הסטודנטים בפקולטות השונות מעידים כי תוכניות הלימודים החדשות מוכיחות את עצמן • פרופ' רבקה כרמי, לשעבר נשיאת בן־גוריון, "פסיכומטרי גבוה לא מעיד על טיבו של רופא. התוכנית השש שנתית היא פאסה"

אייל לפידות / צילום ארכיון: יוסי כהן

הנזק שגורם אייל לפידות לנורמות בשוק ההון הישראלי

חבילת השכר העצומה שקיבל אייל לפידות בשיכון ובינוי – יותר מ-100 מיליון שקל בחמש שנים - הגבירה את תחושת התיאבון אצל מנהלים רבים במשק ● זהו נזק עצום הנובע משרשור של חוסר פרופורציה שנולד ממקרה אחד חריג ● אבל לפידות בסך הכול ביקש וקיבל את מה שרצה, והאצבע המאשימה צריכה להיות מופנית אל המאשרים ● דעה