גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"רצינו לקנות חברה שיש לה ידע בחזיות, חדשנות ותשוקה לגדול בתחום שבו נתח השוק שלנו קטן"

אייזיק דבח, בעל השליטה ומנכ"ל דלתא, על רכישת יצרנית החזיות בוגרט תמורת דולר אחד בלבד: "ענף ההלבשה התחתונה לנשים בארה"ב מוערך ב-12 מיליארד דולר, 62% מתוכו זה חזיות. יש לזה פוטנציאל אדיר בפלטפורמה של דלתא" ● בעשור תחת ניהולו של דבח, זינקה מניית דלתא בכ-1,000% לשווי חברה של 2.7 מיליארד שקל

אייזיק דבח / אילוסטרציה: יח"צ
אייזיק דבח / אילוסטרציה: יח"צ

אחרי שחברת ההלבשה דלתא עדכנה בתחילת השבוע על רכישתה של קבוצת ההלבשה התחתונה בוגרט (Bogart), אתמול (ד') פרסמה החברה, שנמצאת בשליטת אייזק דבח, מצגת למשקיעים, שבאמצעותה היא מנסה להמחיש את ההזדמנות שהיא מזהה ברכישה כדי להפוך לשחקנית מובילה בשוק החזיות העולמי.

בדלתא   מציינים כי בוגרט היא אחת מיצרניות החזיות הגדולות בעולם, ושחקנית בולטת בתחום ההלבשה התחתונה, ובהתאם, מהווה אחד מהשותפים האסטרטגיים המועדפים על רבים מהמותגים הבולטים בתחום בארה"ב, באירופה ובאסיה, ובהם ויקטוריה'ס סיקרט, לה סנזה ואחרים.

העסקה, שצפויה להיסגר בתחילת הרבעון השלישי השנה, נעשתה לאחר שבוגרט נקלעה לקשיים, והרכישה תתבצע תמורת סכום סמלי של דולר אחד בלבד, נוסף על התחייבויות בהיקף של כ-105 מיליון דולר שיש לבוגרט. הצפי של דלתא הוא כי רכישתה של בוגרט תתרום לרווחיה כבר במהלך השנה הבאה. 

לפי הנתונים שדלתא מציגה, בוגרט נוסדה ב-1993, המטה שלה נמצא בהונג-קונג, והיא מעסיקה כ-10,000 עובדים (מרביתם עובדי ייצור). החברה מחזיקה במפעלים בסין, בתאילנד ובמיאנמר. עיקר פעילותה מתרכז בתחום החזיות והתחתונים, המהווים כ-80% ממוצריה, לצד בגדי הים (11%) ומוצרים נוספים (9%). הכנסותיה השנתיות של בוגרט בשנתיים האחרונות (2017-2018) הסתכמו ב-230-232 מיליון דולר. את השנה שעברה סיכמה החברה עם ירידה ברווח התפעולי התזרימי המתואם (Adjusted EBITDA) לכ-12 מיליון דולר, בשל קשיי הנזילות שאליהם נקלעה, לאחר שב-2017 הציגה בנתון זה רווח של 21 מיליון דולר.

בדלתא מציינים כי הרכישה תאפשר לה להרחיב את היצע מוצריה, עם ייצור חזיות בשיטת חיתוך ותפירה (Cut & sew), בעוד דלתא היא שחקנית מובילה בייצור בתחום האל-תפר (seamless), וכי העסקה תחזק את מערכת היחסים האסטרטגית שיש לדלתא עם ויקטוריה'ס סיקרט. העסקה, לפי דלתא, היא סינרגטית לפעילותה ותחזק אותה בתחום ההלבשה התחתונה לנשים, עם הרחבת היצע מוצריה ללקוחותיה הקיימים וגם ללקוחותיה של בוגרט, וכן תחזק את שרשרת האספקה שלה ואת הנוכחות שלה בשוק האסייתי. 

מניית דלתא

יעד שאפתני ל-5-3 שנים הקרובות

דלתא עצמה עוסקת בעיצוב, ייצור, שיווק ומכירת מוצרי הלבשה תחתונה, גרביים, הלבשת ילדים, הלבשת פנאי והלבשת Activewear, וכן בפיתוח ושיווק מוצרים ממותגים בקטגוריית הג'ינס וההלבשה העליונה. בשיחה עם "גלובס" מספר בעל השליטה והמנכ"ל דבח מדוע הוא תולה תקוות בתחום החזיות כמנוע הצמיחה של דלתא, עם יעד שאפתני לכפלת הערך לבעלי המניות ב-3-5 השנים הבאות.

"כבר 3-4 שנים שאנחנו מדברים עם בוגרט על רכישה", אומר דבח. "רצינו לקנות חברה שיש לה ידע בחזיות, עם חדשנות ותשוקה לגדול, בתחום שבו נתח השוק שלנו קטן. ענף ההלבשה התחתונה לנשים בארה"ב מוערך ב-12 מיליארד דולר, 62% מתוכו זה סגמנט החזיות בלבד. יש חמש חברות בעולם שמגלגלות מחזור של יותר מ-200 מיליון דולר כל אחת, ובוגרט היא אחת הגדולות שבהן. אחרי פרק זמן ארוך יחסית, הגענו למצב שיכולנו לקנות אותם".

השתלם לכם לחכות, זה איפשר לכם לקנות את החברה במחיר סמלי.

"הם הפסידו כסף בריטייל, אבל לא מהסגמנט של החזיות. הם עשו עסקאות הגנה משמעותיות, והפסידו יותר מ-20 מיליון דולר. בוגרט היא חברה משפחתית, ולכן היא מתנהלת אחרת. אחד השותפים מכר את החלק שלו לבעלים, והעומס הפיננסי גדל. כשהמחיר היה טוב עבורנו, החלטנו לממש את העסקה. דרך בוגרט אנחנו מגיעים ללקוחות פרימיום של הסגמנט הזה, כמו ויקטוריה'ס סיקרט או נייקי, ששניהם לקוחות משותפים, משום שאנחנו כבר מוכרים להם מוצרים כמו הלבשה תחתונה לגברים. להיכנס ללקוחות ענקיים כאלה עם חזיות, זה פוטנציאל אדיר בפלטפורמה של דלתא".

פעילותה של דלתא ממוקדת בעיקר בשוק בארה"ב, ואילו בישראל החברה פרוסה ב-200 חנויות. את חזיות הפרימיום מתכוונת דלתא לייבא גם לכאן. "נאפשר שליטה מלאה על כל שרשרת האספקה", אומר יעקב חן, סמנכ"ל הכספים של דלתא. "הרציונל הוא להציע את כל מנעד המוצרים בסגמנט. כיום אנחנו מוכרים בעיקר חזיות בייסיק, ונהפוך להיות שחקנים גם בתחום הפרימיום".

בשונה ממוצרי אופנה אחרים, שמחירם נשחק, נראה כי סגמנט החזיות שומר על רמת מחירים גבוהה.

"זה נכון. חזיות זה תחום יותר רווחי", אומר דבח. "זה לא מוצר עונתי. מבחינתנו, אפשר להשאיר חזייה על המדף לשנתיים-שלוש, זה מאפשר לנו יעילות בייצור לטווח ארוך. המחיר של חזיות בסגמנט היוקרה יכול להגיע ל-100 דולר, זה תחום עם מרווחים גדולים.

"מדברים על ויקטוריה'ס סיקרט שירדו במכירות שלהם, אבל זה עדיין שחקן של 25% משוק החזיות. זאת חברה שמוכרת ב-6 מיליארד דולר ומרוויחה מיליארד דולר בשנה. זוהי חברה ששולטת באופן דומיננטי בשוק הזה והיא תהיה אחד מהלקוחות הגדולים אולי אפילו הכי גדול שלנו. אנחנו מוכרים להם היום מוצרי סימלס (ללא תפרים). היום אנחנו נכנסים משמעותית".

הייצור דרך בוגרט נעשה עבור מותגים אחרים. מה שיעור המוצרים שאתם מוכרים כיום בייצור עבור מותגים פרטיים?

"לפני הרכישה מכרנו 70% מותגים שלנו ו-30% מוצרי מותג פרטי עבור מותגים כמו נייקי, קלווין קליין, ויקטוריה ולולו למון. כעת נגדיל את הסגמנט הזה ונבוא מפוזיציה אחרת לחלוטין. אם בעבר חברות היו באות ומבקשות שנייצר להן מוצר לפי הרעיון שלהם, כיום אנחנו באים עם המגוון שלנו ומציעים להן מתוכו. לבוגרט יש 4,000 חזיות שהיא מייצרת. זה יחזק את כוחה של דלתא בפוזיציה מול לקוח גדול כמו ויקטוריה'ס סיקרט".

אתם פעילים גם בתחומים אחרים של אופנה, כמו מותג הג'ינסים SEVEN. מה התוכניות שלכם לסגמנט הזה?

"חתמנו על הסכם לפתוח 16 חנויות בברזיל בשלוש בשנים הקרובות. נכון להיום, אנחנו מחזיקים 76 חנויות בעולם".

בשונה מהמגמה של סגירת חנויות ומעבר לאונליין.

"ב-SEVEN יותר מ-20% מהפעילות היא במכירה אונליין, גם על-ידי שחקנים חזקים כמו אמזון. במבט על התפתחות השוק כולו, ההנחה היא שהוא לא מתכווץ, אלא גדל כרגיל, רק שיש התחזקות בקניות אונליין. אנחנו דואגים שיהיו לנו ערוצי הפצה בהתאם, גם ויקטוריה'ס סיקרט הוא מותג שמוכר בעצמו באי-קומרס, גם באתרים של וולמארט ומייסיס. נתאים את ערוצי ההפצה שלנו לשינויים בהרגלי הצריכה. 24% מהמכירות של דלתא הן מכירות ישירות לצרכן. בארה"ב אנחנו מוכרים ללקוחות, שהם עצמם מוכרים לצרכן. בארץ אנחנו מוכרים דרך האתרים של דלתא ושל פיקס. גם למותגים של ספלנדיד וסבן יש אתרים, אבל עיקר הפעילות היא דרך אתרים כמו אמזון - היא הלקוח הגדול שלנו בארה"ב".

עד כמה הכניסה של אמזון לארץ תשפיע עליכם? 

"אנחנו עובדים עם אמזון בארץ, נפגשתי אתם ונמשיך לעבוד אתם. להערכתי, ייקח לפחות שנה עד שהם ייכנסו לישראל. למותג כמו דלתא אני לא חושב שזה יעשה מהפכה. המהפכה שאמזון תחולל בשוק, לא תתמקד בשוק האופנה, אלא בעולמות של מוצרי מזון ומוצרים מתכלים. אנחנו מתחילים למכור סחורה ישראלית באתר של אמזון בגרמניה, ועבורנו כניסת אמזון לישראל היא הזדמנות, כי אנחנו עובדים אתם בכל המדינות, למעט ישראל, ולכן זה משלים. לנו זאת לא בעיה, אלא בדיוק להפך".

"המפעל בוויטנאם יהיה רווחי בשנה הבאה"

ב-2009 רכש אייזיק דבח את השליטה (48%) בדלתא מידי המייסד של החברה, דב לאוטמן. תחת שליטתו וניהולו של דבח, נהנו המשקיעים בחברה מתשואה של כמעט 1,000% מאז, שהקפיצה את החברה קדימה מבחינת שווי השוק שלה, על רקע התפתחות עסקיה ושיפור התוצאות העסקיות. נכון להיום, רחוקה המניה בכ-13% מהשיא שקבעה באוגוסט 2015, והיא משקפת לדלתא שווי נוכחי של 2.7 מיליארד שקל.

מחברה שעמדה בפני סכנת סגירה, הובלת בדלתא שינוי עצום בתוך פרק זמן יחסית קצר.

דבח: "יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות. המטרה שלנו להכפיל את הערך של החברה בטווח של 3 עד 5 שנים מהיום".

זה יעד שאפתני. אילו מנועי צמיחה יסייעו לכם להגיע אליו?

"מנועי הצמיחה הם הרכישה של בוגרט, וזה ש-65% מהחברה היא פעילות של מותגים חזקים כמו שיסר (מותג הלבשה תחתונה גרמני, שדלתא רכשה ב-2012). מנוע צמיחה משמעותי נוסף הוא מפעל שפתחנו בוויטנאם, שמעסיק 2,000 עובדים. המפעל יהיה רווחי ב-2020. לקוחות שלנו רוצים להיכנס למפעלים האלה, לאור הלחץ הגובר על מפעלים בסין לאור מלחמת הסחר בינה לבין ארה"ב".

לדלתא יש מפעלים גם במצרים, שם מועסקים 3,600 עובדים: "את המגמה של מעבר ייצור בעולמות הטקסטיל לאפריקה זיהינו לפני שנים", אומר דבח. לדבריו, במפעלים שממוקמים באזור קהיר, עלות השכר החודשית לעובד היא 200-230 דולר; ובמפעל נוסף, הממוקם דרומית לקהיר, השכר החודשי הוא 100 דולר. "יש לנו יחסים מצוינים עם המצרים, שמעריכים ואוהבים את העובדה שאנחנו שם, וזה יתרון כלכלי לאורך זמן".

יש לכם תוכניות לרכישות משמעותיות נוספות?

"לא, זה אומר שאנחנו צריכים להיות יעילים ורווחיים במה שאנחנו עושים. המשימה המרכזית היא לשפר את הכושר התחרותי שלנו מול הלקוחות המובילים, לשפר את הרווח הגולמי ולייעל את מבנה הפעילות".

אין הרבה בעלי שליטה שמכהנים כמנכ"לים כמוך. אילו יתרונות יש לזה?

"בארה"ב המעורבות של בעלי השליטה היא אחרת. שם יש פחות הפרדה, ולקחנו את המנגנון הזה. זה עובד טוב וקל יותר בקבלת החלטות, שעוברות פחות שכבות בדרך".

בסיכום הרבעון הראשון של 2019, צמחו הכנסותיה של דלתא ב-9% לכ-365 מיליון דולר, בתמיכת פעילות שנרכשה במהלך 2018 (Eminence), וגם הרווח הגולמי היה במגמת שיפור. ואולם, שיעור הרווח הגולמי מהמכירות נשחק בגין השפעות שונות, הוצאותיה של דלתא גדלו בהשפעת הרכישה, ויחד עם עלייה בהוצאות המימון שלה בהשפעת תקן החשבונאות 16 והרכישה החדשה, הובילו לצניחה של 60% ברווח הנקי, שהסתכם בכ-3 מיליון דולר.

בשנת 2018 כולה גדלו הכנסות החברה ב-10% לכ-1.5 מיליארד דולר, והרווח התפעולי נשחק. ואולם, בשורה התחתונה, שמרה החברה על יציבות, עם רווח נקי שנתי של כ-49 מיליון דולר. 

עוד כתבות

בורסת ת"א / צילום: איל יצהר

ת"א ננעלה בנטייה לעליות: שיכון ובינוי זינקה 4.8%, דלק ב-3.7%

אדוארדו אלשטיין משך את הבקשה להיתר השליטה בכלל ביטוח ● אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים ביקש להקדים את הפרישה, סגנו ארז יוסף הודיע על פרישה ● דלק עשויה להכניס משקיע לאיתקה לקראת ההנפקה בלונדון ● טבע איבדה 1.8%

סקר הסקרים - מועד ב'

סקר הסקרים: החיבור עם גשר מחזק מעט את העבודה על חשבון גנץ וברק; איחוד בימין יאיים על נתניהו

מערכת הבחירות החדשה יצאה לדרך, וסקר הסקרים חוזר ● מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה? ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הלוהטת

פרסום מטורגט / אילוסטרציה: Shutterstock

סוכנות הפרסום הדיגיטלית Jellyfish רוכשת את Perelview הישראלית

ל"גלובס" נודע כי סוכנות הפרסום הדיגיטלית Jellyfish רוכשת את סוכנות הפרסום הישראלית Perelview ● לאחר השלמה של תהליך הטמעה תהפוך Perelview לשלוחה הישראלית הרשמית של הקבוצה

רוני דניאל / צילום: איל יצהר, גלובס

התבטאות רוני דניאל על האונס בקפריסין גררה מאות תלונות לרשות השנייה

לא פחות מ-700 תלונות התקבלו ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו לאחר התבטאותו של רוני דניאל בתוכנית "הקבינט" ברדיו 103 על חקירת אונס הצעירה הבריטית בקפריסין ● דניאל עצמו התנצל בהמשך והבהיר: "מעולם לא חשבתי להתייחס בקלות דעת לאירוע כל כך חמור"

אדוארדו אלשטיין / צילום: רוני שיצר

אי.די.בי מתקרבת להסדר חוב? אלשטיין משך את בקשתו לקבלת היתר שליטה בכלל ביטוח

אי.די.בי חשופה כיום לשינויים בשווי הבורסאי של 44.3% ממניות כלל ביטוח ● ביטול הבקשה להיתר שליטה פירושו שאי.די.בי תמשיך במכירת החזקותיה בכלל ביטוח, אך הוא גם פותח את הדרך בפני משקיעים אחרים להגיש בעצמם בקשות להיתר שליטה בחברה

איל זילברמן / צילום: שי אוקנין

הכירו את החברה שכל מי שהשקיע בה הרוויח, ויש כאלה שהרוויחו במיוחד

חברת בדיקות התוכנה, שהשליטה בה נמכרה לאחרונה לקרן הזרה ברידג'פוינט לפי שווי שהוערך ב-420 מיליון דולר, החליפה לא מעט ידיים ב-20 השנים האחרונות, כולל שתי חברות ציבוריות וקרן השקעות מקומיות ● כולן הרוויחו יפה, אך לנוכח השווי בעסקה הנוכחית, הן לבטח הרגישו תחושה של פספוס

אודי אדם / צילום: דוברות משרד הביטחון

לא כלכלי? תע"א פרשה ממכרז בהיקף מיליארדי שקלים; רפאל ואלביט ממשיכות להתמודד

התעשייה האווירית החליטה לפרוש ממכרז ענק של משרד הביטחון הכולל פיתוח ואספקת מערכות מודיעיניות לצה"ל ● בחברה טוענים כי המכרז לא כלכלי בעקבות הגבלות על מכירת הציוד לחו"ל, אך בכירים בתעשיות הביטחוניות טוענים כי המכרז לא כלכלי לחברה עקב חוסר יעילותה

סופרגז / צילום: יחצ באחריות יפעת

עזריאלי שוב מנהלת מגעים למכירת חברת סופרגז, הפעם לקבוצת אלקו של משפחת זלקינד

מעדכון שפרסמה עזריאלי עולה כי התמורה הצפויה בעסקה עומדת על כ-770 מיליון שקל ● עוד ציינו בעזריאלי כי כשליש מסכום העסקה "צפוי להיות משולם כתמורה נדחית" ● ב-2015 ניהלה עזריאלי מו"מ למכירת סופרגז לחברת המזגנים תדיראן תמורת כ-430 מיליון שקל, אך העסקה לא יצאה לפועל

דירות שחברת נצבא מציעה להשכרה בראש העין. / צילום: איל יצהר

"3% תשואה זה פשוט לא מספיק": חוק עידוד השקעות הון לא מצליח להזרים לשוק דירות להשכרה

למרות ביקוש גואה, לא נראה בשנים הקרובות מסה של פרויקטים חדשים להשכרה בשוק ● הסיבה: רווחיות נמוכה בשוק השכירות למגורים ואטרקטיביות שנויה במחלוקת של חוק עידוד השקעות הון שמקנה הטבות מס לקבלנים ● "גלובס" בודק את שוק השכירות בישראל, כתבה שלישית בסדרה

בריטיש איירווייס / צילום: יחצ

בריטיש איירווייס ביטלה את טיסותיה לקהיר - מנימוק ביטחוני

אל ההודעה של בריטיש, שפורסמה אתמול במפתיע, הצטרפה גם לופטהנזה, שהודיעה כי ביטלה את טיסותיה ממינכן ומפרנקפורט לקהיר ● לופטהנזה הודיעה כי תחדש את קו הטיסות הזה היום

רפי פרץ/ רובי קסטרו - וואלה חדשות

הבית היהודי: נתניהו הביע תמיכה ברפי פרץ כראש איחוד מפלגות הימין

מקורות בבית היהודי אומרים כי במספר שיחות שקיימו רפי פרץ וראש הממשלה נתניהו בימים האחרונים, אמר נתניהו כי מוטב לימין הציוני דתי לרוץ בשתי מפלגות, חרדלית שמרנית ואחת מתונה יותר, ובכך למקסם את קולות הציבור הדתי מסורתי ● לפי דיווח של עמית סגל, בנעשה התערבה גם שרה נתניהו שנפגשה עם מיכל פרץ אשתו של הרב רפי

פרופ' ירון זליכה ויחיאל שמן, יו"ר ועד עובדי פלאפון / צילום: יח"צ

נערכים להמשך המו"מ: פרופ' ירון זליכה ייעץ לוועד עובדי פלאפון

יו"ר ועד העובדים בפלאפון: "ההסכם הקיבוצי שהושג בבזק בינלאומי לא מחייב אותנו"

רחוב שולמית 13 תל אביב/ צילום: בר אל

בכמה הושכרה דירת 4 חדרים בקומת קרקע במרכז תל-אביב?

הדירה, ברחוב שולמית ליד כיכר דיזנגוף, בשטח של 110 מ"ר, הושכרה ב-10,000 שקל לחודש ● ועוד עסקאות נדל"ן שנסגרו השבוע

יצחק תשובה/ צילום: גדעון לוין

לאחר הירידות החדות במניה: קבוצת דלק תנסה לצרף שותף להשקעה באיתקה לקראת הנפקתה בלונדון

איתקה השלימה ביום חמישי גיוס של 500 מיליון דולר באג"ח למימון רכישת הענק של נכסי נפט וגז בים הצפוני, לאחר שקודם סגרה מימון בנקאי של 1.65 מיליארד דולר לעסקה ● קבוצת דלק עצמה תזרים לאיתקה 300-400 מיליון דולר ותצרף שותף שיזרים הון נוסף, בטרם תונפק איתקה בלונדון

עגורן / צילום: שלומי יוסף

עגורנאי "עשה מנגל" בגובה עשרות מטרים באתר בנייה - והושעה

מינהל הבטיחות השעה עגורנאי למשך חודש בעקבות מקרה בו הוא הפעיל מנגל בתא העגורן במהלך יום עבודה ● את הסרטון הפיץ העגורנאי בעצמו ● ביקור פקחי מינהל הבטיחות באתר חשף ליקויי בטיחות אחרים באתר שהביאו לסגירתו עד לתיקון הליקויים

אחיות / צילום: Shutterstock

האחיות מאיימות להשבית את מערכת הבריאות החל מיום שלישי: "העבדות עברה מהעולם"

מדובר בשביתת אחיות כללית במתכונת חירום בכל מערכת הבריאות, אם כזו תצא לפועל ● הסתדרות האחיות מוחה על עומסים כבדים במחלקות, היעדר תקנים מספיקים והפחתה משכר האחיות בישראל  - "האחים והאחיות בישראל אינם עובדי כפייה. על כן החלטנו די לעומסים וכן למטופלים"

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

אין נביא בעירו: הנפקת הבורסה צפויה לעניין בעיקר משקיעים זרים, האם שווי של 700 מיליון ש' מוצדק

חוסר עניין מצד משקיעים מקומיים להשקיע בהצעת המכר של הבורסה, לפי שווי מבוקש של 700 מיליון שקל, עשוי להיות מוסבר, בין השאר, במחזורי המסחר הנמוכים, בשוק ראשוני חלש יחסית ובסכסוכי עבודה מתמשכים בין ההנהלה לעובדים ● ניתוח

טינדר/ צילום: שאטרסטוק

טינדר נגד גוגל: עוקפת את העמלה שגוגל גובה על תשלומים באפליקציות

אפליקציית ההיכרויות הפופולרית החלה לעקוף את הליך התשלום דרך חנות האפליקציות של גוגל כדי להימנע מתשלום עמלת 30% שגוגל גובה על כל עסקה ● ההליך החדש מעודד משתמשים שמעוניינים להשתמש בפיצ'רים שונים באפליקציה בתשלום להכניס את פרטי האשראי שלהם ישירות לאפליקציה

מעצר מכלית הנפט האיראנית,  / צילום:: רויטרס

המתיחות במפרץ הפרסי מחריפה: איך זה משפיע על מחירי הנפט?

ההשתלטות של משמרות המהפכה על מכלית הנפט הבריטית הובילה לעלייה קלה בלבד במחיר חבית נפט • העובדה שאירוע כה דרמטי לא הוביל לקפיצה גדולה במחיר, מצביעה כי אנו בעידן אחר: סעודיה מבטיחה לספק כל כמות נפט שהעולם יזדקק לה, סין מקטינה ביקושים, וארה”ב מתבססת על ייצור עצמי

קווין פייגי והאחים רוסו / צילום: מריו אנזואוני, רויטרס

מלכי העולם: "הנוקמים" ניצחו את "אווטאר" - שברו את שיא ההכנסות

הסרט "הנוקמים: סוף המשחק" עקף את הסכום שהרוויח "אווטאר" ברחבי העולם - כך הכריז קווין פייגי, נשיא אולפני מארוול, בפני קהל מעריצים בכנס "קומיק-קון" ● זו הפעם הראשונה מזה 22 שנה שהסרט בעל ההכנסות הגבוהות ביותר אינו של הבמאי ג'יימס קמרון