גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה חיובית בת"א: המדדים עלו בעד 0.5%, טבע זינקה 4%, לאומי ב-2%

ת"א 35 עלה ב-0.3%, ת"א 90 טיפס ב-0.4%, ומדד הבנקים עלה ב-0.8% ● מניית לאומי קפצה במחזור השני בשוק ● נייס ואלביט מערכות איבדו כ-1% כ"א

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

המדדים המובילים בתל אביב ננעלו בטריטוריה הירוקה, בדומה לסנטימנט מעבר לים. ת"א 35 עלה ב-0.3%, ת"א 90 טיפס ב-0.4%, ומדד הבנקים עלה ב-0.8%. 

מניית לאומי קפצה ב-2.25% במחזור השני בשוק. טבע זינקה ביותר מ-4%.

מחזור המסחר הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

16:30

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות במדדים המובילים, ברקע לפתיחה החיובית בניו יורק. מדד ת"א 35 עולה ב-0.6%, ת"א 90 מטפס ב-0.1%.

מניית ריט 1 עולה ב-1.7%, לאומי קופצת ב-2%, רמי לוי מטפסת ב-1.5%, מניית שופרסל מנגד מאבדת 1%.

מחזור המסחר מסתכם בשעה זו ב-880 מיליון שקל.

13:44

יום המסחר הרביעי לשבוע מתנהל במגמה חיובית. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה חיובית לקראת פתיחת המסחר שם.

ברקע למסחר בין היתר, שר האוצר האמריקאי, סטיב מנוצ'ין, אמר בראיון בארה"ב כי הסכם הסחר מול סין גובש בכ-90%, וזאת לקראת פגישתם המתוכננת בשבוע הבא של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ונשיא סין, שי ג'ינפינג, במסגרת ועידת G20.

בבית ההשקעות אי.בי.אי התייחסו בסקירתם השבועית למגמה החיובית האחרונה בבורסות בארה"ב וציינו כי "מהלך העליות האחרון בשוק המניות האמריקאי נתמך בירידת תשואות ובהתרחבות מכפילים. כך, ללא שיפור ניכר ברווחי החברות (שמן הסתם ייתר את הפחתות הריבית), תידרש התרחבות נוספת של המכפילים בכדי להצדיק את המשך העליות, אך רמת המכפילים הנוכחית הגבוהה, 17, מציבה פוטנציאל מוגבל יחסית למהלך שכזה".

לגבי שוק החוב המקומי ציינו שם כי "מכיוון שאנו מעריכים כי הציפיות להפחתת ריבית בארה"ב מוגזמת וכי סביבת האינפלציה המקומית צפויה להתקרב למרכז היעד לקראת סוף השנה, אנו מעריכים כי פוטנציאל רווחי ההון בשוק האג"ח מוגבל למדי ותומך בקיצור מח"מ התיק".

בבית ההשקעות אופנהיימר ממשיכים לשמור על דעה חיובית לגבי מדד ה- S&P500 ומציינים כי הוא "נסחר קרוב לרמת ההתנגדות של 2,950 נקודות שפריצתה עשויה להאיץ את הראלי האחרון".

בניתוח 30 המניות הגדולות של המדד האמריקאי מבחינת שווי שוק, באופנהיימר ממליצים במיוחד על חברת התוכנה מיקרוסופט, חברת ציוד התקשורת סיסקו וחברת כרטיסי האשראי ויזה, שלושתן, לפי אופנהיימר "נציגות רשימת 'אופקים רחבים'". עוד מזכירים שם את מניות חברת כרטיסי האשראי מאסטרכרד וחברת הכבלים קומקאסט. במבט ענפי, באופנהיימר מעניקים המלצת "תשואת יתר" על ענפי הטכנולוגיה והתעשייה, מגזר שירותי הצריכה, שירותים פיננסיים וציוד רפואי. מנגד ממליצים שם ב"תשואת חסר" על ענפי האנרגיה, הסחורות, הצריכה הבסיסית "וכן תתי-סקטורים של הרכב, ביגוד והלבשה, תרופות ושירותי תקשורת".

בין מניות מדד ת"א 35, בצד החיובי מניית טבע  קופצת בכ-5%. זאת אחרי עליות חדות שאפיינו את המסחר בה אמש בארה"ב, ועל רקע עסקת ענק הנרקמת בשוק הפארמה העולמי, במסגרתה Abbvie מבקשת לרכוש את אלרגן. מניות פריגו , שנהנתה גם היא מסנטימנט חיובי, התחזקה בכ-1%-2% ועליות דומות רשמה מניית לאומי.

עוד במסחר, מניית מגה אור  ממשיכה לטפס, והיום מוסיפה לערכה כ-4%-5% על רקע הקצאת מניות לכמה משקיעים מוסדיים עליה דיווחה.

מניית ריט 1  שוב מרכזת מחזור מסחר ער, ללא דיווח מצד החברה וגם מניית החברה העמיתה מניבים ריכזה מחזור מסחר גדול מהרגיל, בו נחלשה בכ-0.5%.

מניית קדימהסטם  קופצת בכ-10%, אחרי שהחברה דיווחה על התקשרות בהסכם השקעה עם בעלי השליטה בה.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום מגמה שלילית. אג"ח אי.די.בי פתוח עולות עד כ-3% ובכך התאוששו חלקית מהירידות החדות שאפיינו אותן מוקדם יותר השבוע. במסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה שלילית.

12:20

המסחר בתל אביב עבר לעליות, בדומה לסנטימנט החיובי מעבר לים, וזאת על רקע התבטאות שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין שאמר כי הושלמו כבר 90% מהסכם הסחר. בורסות אירופה עברו לעליות, והחוזים העתידיים בוול סטריט קופצים. 

מדד ת"א 35 עולה ב-0.5%, ת"א 90 מטפס ב-0.3%. 

טבע מזנקת ב-5% וסוגרת פער ארביטראז' לאחר הזינוק אתמול בוול סטריט.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-340 מיליון שקל.

09:45

מדדי ת"א-35  ות"א-125  נפתחו ביציבות הבוקר, לאחר ירידות חדות בבורסות ארה"ב אמש ונעילה אדומה בת"א אתמול.

מניית טבע  קופצת בכ-4%, לאחר שאתמול קפצה ב-8% במסחר בניו יורק. עסקת הענק בסקטור הפארמה, בה אלרגן תימכר באפסייד של 45% על מחיר השוק, סיפקה רוח גבית למניות הפארמה בציפייה למיזוגים ורכישות עתידיים.

סלקום  ופרטנר  רושמות עליות של 2.2% ו-1.8% בהתאמה. לעומתן, בזק , אינטרנט זהב  ובי קומיונקיישנס  יורדות עד 2%.

06:45

המסחר בבורסת תל אביב ייפתח על רקע המגמה השלילית העולמית. זאת, לאחר שנשיא הפדרל ריזרב ג'רום פאואל אמר כי הורדת ריבית בחודש יולי אינה ודאית כלל. לדברי פאואל, חברי הפד ינקטו בגישה של לחכות ולראות.

דבריו של פאואל שלחו את וול סטריט לירידות שערים חדות, כאשר הדאו רשם ירידה של 179 נקודות - הירידה הגדולה ביותר מאז ה-31 במאי, והנאסד"ק איבד 1.51% מערכו. ה-S&P 500 עם ירידה של 0.95%.

בעקבות וול סטריט, בורסות אסיה רושמות ירידות היום.

אתמול ננעל יום המסחר בבורסה בתל אביב בטריטוריה האדומה. מדד ת"א 35 איבד 0.3%, ת"א 90 ירד ב-0.8% ומדד הבנקים עלה ב-0.15%.

טבע טיפסה ב-0.7%, פריגו עלתה ב-1.6%, נכסים ובנין צנחה ב-7.6%, מניית אלביט מערכות איבדה 3.2%.

מחזור המסחר הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

אנרג'יאן עדכנה אתמול כי נחתם הסכם בינה לבין חברת נתיבי הגז בפרויקט מערכת הולכה למאגרי "כריש" ו"תנין" בהיקף של 369 מיליון שקל. מניית אנרג'יאן עלתה בכ-%2.5 במסחר אתמול. 

דירקטוריון חברת גו.די.אם אישר את כניסת החברה לפעילות בתחום הקנאביס, ומנייתה קפצה בכ-24% ומניית קאנומד עלתה בכ-15% בהמשך לזינוק של כ-40% שרשמה אתמול אחרי שהחברה דיווחה כי חתמה על מזכר הבנות להקצאת 51% ממניותיה תמורת השקעה של 25 מיליון שקל.

נכסים ובניין  צנחה בכ-7.6% בצל הדיווח שהודלף לתקשורת לפיו בעל השליטה באידיבי, אדוארדו אלשטיין, מבקש לבצע עסקת בעלי עניין לפיה תרכוש דיסקונט השקעות את חברת גב ים מידי נכסים ובנין. 

טבע עלתה בכ-1% זאת לאחר שבית המשפט באוקלהומה אישר אתמול את ההסדר שחתמה החברה בגובה 85 מיליון דולר ליישוב פרשת האופיואידים. אלביט מערכות צנחה ביותר מ-3%.

טבע חוזרת עם פער ארביטראז' חיובי של למעלה מ-4%. פריגו עם פער חיובי של %1.3. אופקו עם פער שלילי של 0.5%.

עוד כתבות

אוריאל לין / צילום: תמר מצפי

אוריאל לין על המהלך של אמזון: "מבצע טורפני שנועד להשמיד מתחרים"

נשיא איגוד לשכות המסחר פנה לממונה על התחרות בנוגע למבצע החדש של אמזון, המציע משלוח חינמי ברכישה מעל 49 דולר ● ככל הנראה לין לא באמת מוטרד מהצעת הערך במבצע הנקודתי הנוכחי, אלא מבטא חשש כללי מהשיטה בה אמזון נוהגת לכבוש נתחי שוק

פאבל דורוב, מייסד טלגרם. המטבע הדיגיטלי התייקר עוד לפני שהונפק/ צילום: רויטרס

טלגרם כופרת באישומי ה-SEC שבגינם נדחתה הנפקת המטבע הדיגיטלי שלה

החברה, בעלת אפליקציית המסרים המיידיים, שביצעה בשנה שעברה מכירה מוקדמת של המטבע הדיגיטלי גרם בהיקף של 1.7 מיליארד דולר, מבקשת מבית המשפט בניו יורק להסיר את צו המניעה של רשות ניירות ערך האמריקאית, הטוענת כי המטבע נחשב לנייר ערך

הנשיא טראמפ ונשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי/צילום: רויטרס

אימפיצ'מנט הנה הוא בא: אין כמעט ספק שטראמפ יזוכה

היום מתחילים הדמוקרטים בבית הנבחרים של ארה"ב את תהליך הגשת כתב אישום נגד הנשיא טראמפ על שוחד ועל "פשעים חמורים" נגד החוקה ● זה ייקח כנראה חודש וחצי ● בינואר יועמד הנשיא למשפט הסנאט, ואין כמעט ספק שיזוכה ● אבל זה מה שרצו מנסחי החוקה לפני 230 שנה

ירי רקטות לעבר מישראל לאחר חיסולו של בהאא אבו על-עטא / צילום: רויטרס

מטחים כבדים לאזור אשדוד והשפלה; מנהיג הג'יהאד האסלאמי הציב שלושה תנאים להפסקת אש

(עדכונים שוטפים) - אזעקות נשמעו באזור רחובות, אשדוד וביישובי עוטף עזה ● לא יתקיימו לימודים במרחק 40 ק"מ מהרצועה ● תנאי הג'יהאד להפסקת אש: הפסקת החיסולים, הפסקת שימוש באש חיה כלפי מפגינים ליד גדר המערכת והגדלת כמות הסחורות הנכנסות לרצועה

מאגר הגז הטבעי "לוויתן" / צילום: אלבטרוס

"שומרי הבית" לליצמן: "תקופת ההרצה של 'לוויתן' - סכנה לבריאות הציבור"

הבוקר פנתה ח"כ חיימוביץ' בשאילתה לסגן השר ליצמן בנושא היתר הפליטה לאסדת "לוויתן" בתקופת ההרצה, בה מתוכננים להיפלט לאוויר חומרים מזהמים בכמות הגדולה פי 2.5 מזה שיותר לאסדה לפלוט במשך שנת פעילות שלמה ● ליצמן: "לא מכיר את הנושא"

רפי סער / צילום:  שלומי יוסף

תמ"א אאוט, בנייה מתחמית אין: נעצרו פרויקטי תמ"א בכפר-סבא

באופן תקדימי החליטה הוועדה המחוזית מרכז לעצור שני פרויקטים שכבר החלו בהליכי תכנון ● בכך קיבלה הוועדה את עמדת עיריית כפר-סבא שיש לקדם באזור בנייה מתחמית על פני פרויקטים נקודתיים ● היזם: "הסיכוי להפלת הפרויקט הולך וגדל"

משה ממרוד / צילום: סיון פרג'

חם לכם? שיא במכירות המזגנים של תדיראן והמניה מגיבה בהתאם

בסיכום הרבעון השלישי עלו הכנסות החברה ב-16% והגיעו ל-270 מיליון שקל ● עוד טרם פרסום הדוחות העלתה חברת מידרוג את הדירוג של תדיראן "נוכח שיפור נמשך בביצועים העסקיים תוך שמירה על פרופיל פיננסי בולט לטובה"

קורנפלקס של אלופים / צילום: תמר מצפי

ארבע שנים לרפורמת הקורנפלקס: איך קרה ששינויי המחירים לא התגלגלו לכיס של הצרכנים

דוח של משרד הכלכלה שהגיע לידי "גלובס" בוחן מהן תוצאות הרפורמה להוזלת יבוא מוצרי מזון לישראל ● העלויות של מוצרים כמו קורנפלקס אכן הוזלו, אך ביד השנייה מוצרי חלב ובשר התייקרו ● "הרגולציה על המזון הרגיש נותרה בעינה, באופן המוסיף להכביד על העסקים בתחום"

יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה באירוע עושים שוק \ צילום: איל יצהר

רשות ני"ע ממשיכה בקידום ניהול תיקים מקוון להמונים; תאפשר לראשונה השוואת תשואות בתיקים מנוהלים

שבועות אחדים לאחר שפורסמה טיוטת ההסדרה ל"ניהול תיקים 2.0", פונה רשות ני"ע לחברות ניהול התיקים בבקשה לסיוע בגיבוש סטנדרטיזציה לאפיון הלקוחות ולחלוקה לאחד מארבעה מסלולי ההשקעה שיהיו בשירות החדש

כחלון בביקור בפרויקט מחיר למשתכן בלוד /  צילום: יוסי אלוני

רמ"י החליטו להאריך את תוכנית מחיר למשתכן בעוד שנה

מנתונים של רמ"י עולה כי מאז הופעלה תוכנית מחיר למשתכן ב-2015 פורסמו מכרזי קרקע עבור 115,912 יח"ד ובוצעו עסקאות עבור קרקע לבניית 90,542 יח"ד

מארק צוקרברג / צילום: ג'ושוע רוברטס, רויטרס

החזון של צוקרברג וקידום המסחר המקוון: מה עומד מאחורי שירות התשלומים של פייסבוק?

פייסבוק הודיעה על השקת שירות פייסבוק פיי, שיאפשר בעתיד להעביר כסף במסנג'ר, ווטסאפ ואינסטגרם ● כדי להצליח בכך, פייסבוק תצטרך להתגבר על חששות המשתמשים והרגולטורים

פרופ' משה שהם, ד"ר קירה רדינסקי ויונתן עמיר, מקימי חברת דיאגנוסטיק רובוטיקס  / צילום: יח"צ

חברת דיאגנוסטיק רובוטיקס של קירה רדינסקי ומשה שהם גייסה 24 מיליון דולר

דיאגנוסטיק רובוטיקה עוסקת בניהול עומסים בבתי חולים ● בין משקיעי הסבב נמצאים כמה מן המשקיעים הבולטים בתחום הבריאות הדיגיטלית והמכשור הרפואי: קרן הון הסיכון של קבוצת אקסלמד בשיתוף עם מבטח שמיר, ד"ר קובי ויהודית ריכטר, דיויד ודניאל אריסון, קרן Maverick Ventures Israel, קרן Alpha Capital ומארק סיגל

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מנכ"ל פלאפון, רן גוראון, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, יו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן / צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

הסכם קיבוצי חדש בחברת פלאפון בתוקף עד יולי 2022: מה יקבלו העובדים?

ההסכם כולל מענק חתימה בסך 20 מיליון שקל, תוספת שכר של 7%, מענק שנתי, קופת מלגות ללימודים ועוד ● בנוסף תינתן לעובדים אפשרות לפרישה מרצון עם תנאים מיטיבים, יוגדלו תקציבי הרווחה, ויוארכו כל הטבות ההסכם הקיבוצי הקודם ● בסך-הכול כ-400 עובדים יעזבו את החברה

קניון גינדי TLV ת"א / צילום: כדיה לוי

משפחת גינדי יוצאת מהאופנה: במו"מ מתקדם למכירת חלקה בקניון TLV למוטי בן משה

בן משה מחזיק כיום במחצית ממניות הקניון המדשדש באמצעות רבוע כחול נדל"ן ● מכירת חלקה של משפחת גינדי, המחזיקה במחצית השנייה של הקניון ופרויקט המגורים הצמוד לו, צפויה להחזיר לידיה הלוואות בעלים של מאות מיליוני שקלים ● הבנקים המממנים כבר אישרו את העסקה

בורחים למקלט,/ צילום:רויטרס

על החרדה: המחיר הסמוי של החיים במלחמה מתמדת בדרום

תושבי הדרום מתמודדים כבר שנים ארוכות עם חרדה שעלולה להופיע גם בזמני חירום וגם בזמני רגיעה, ולשבש באופן מוחלט את חייהם של הסובלים ממנה • מה ההשלכות על הנפש של מבוגרים וילדים שאינם מכירים חיים במציאות נורמלית

ניסים ברכה /  צילום: מתן נעים

טוגדר תגדל קנאביס עבור בעלי "גרין סמוק" לשעבר תמורת 192 מיליון שקל; יוניבו בדרך לרכוש בית מרקחת

ההסכם אמור להניב לטוגדר סכום של 192 מיליון שקל על פני חמש שנים, כש-5 מיליון שקל מתוכם ישולמו מיד ● בעקבות ההודעה זינקה מניית החברה בכ-24% לשווי של 195 מיליון שקל

חיפוש נפט וגז/ צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

ניצחון לארגוני הסביבה: חיפוש פצלי שמן באורון ירד מסדר היום

מועצת מקרקעי ישראל דחתה את הדיון בנוגע לאישור חיפוש פצלי שמן באתר אורון בנגב למועד לא ידוע ● המשרד להגנת הסביבה: "לקידום העסקה יהיו השלכות שליליות על מדינת ישראל והמשק"

פלורידה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

לא רק טראמפ עובר דירה: המיליארדרים של ניו יורק עוזבים אותה לטובת פלורידה

נשיא ארה"ב, שהכריז על אימוץ המדינה הדרומית כמדינת הבית שלו במקום ניו יורק, הוא רק האחרון ברשימה מתארכת של אנשי כספים ועסקים שכבר עשו זאת בזכות מדיניות המס הנוחה ומזג האוויר החם

עו"ד רונית בכר, ערן יעקב, אילן פלטו, עו"ד ירון סבר וצבי סטפק / צילום: אסף לב

על מס ועל פנס: למה צריכות חברות ציבוריות להיערך

כנס המסים השנתי של איגוד החברות הציבוריות בשיתוף עם פרמת הייעוץ וראיית החשבון דלויט ועם משרד עוה"ד גולדפרב-זליגמן עסק הפעם בגירעון ובאתגרים שעומדים לקראת תקציב 2020

בקבוקוני טואלטיקה של רשת המלונות הייאט / צילום: הייאט

גם רשת הייאט נרתמת למאבק בפלסטיק: תוציא את בקבוקוני השמפו מחדרי המלון

רשת בתי המלון הכריזה כי תוותר על בקבוקוני הפלסטיק שהיא מחלקת לאורחים בחדרים (שמפו, סבון, קרם גוף וכו') ותחליפם בבקבוקים גדולים, בדומה למהלך שרשתות אחרות הצהירו כי יישמו