גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

טראמפ אמר שהדרך עם סין עוד ארוכה, וול סטריט ננעלה בירידות

נשיא ארה"ב אמר כי יש עוד דרך ארוכה בשיחות הסחר עם סין ואיים בהטלת מכסים ● הדאו רשם ירידה של 0.09%, נאסד"ק ירד ב-0.43% ומדד S&P 500 ירד ב-0.34% ● המסחר באירופה ננעל בעליות, פוטסי 100 עלה ב-0.60%, הדאקס ב-0.35% וקאק 40 ב-0.65%

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות קלות. הדאו רשם ירידה של 0.09%, נאסד"ק ירד ב-0.43% ומדד S&P 500 ירד ב-0.34%.

המשקיעים עוקבים אחר עונת הדוחות אולם דבריהם של שלושה בכירים אמריקאים השפיעו על המסחר. הנשיא טראמפ הביע ספקות לגבי ההתקדמות בשיחות הסחר עם סין, יו"ר הפד פאואל אמר כי אי ודאויות השפיעו על הסיכוי להורדת ריבית ואילו שר החוץ פומפיאו אמר כי איראן מוכנה למו"מ על תוכנית הטילים שלה ושלח את הנפט לירידות.

21:15

מחיר החוזים העתידיים על הנפט יורד בכ-4%, לאחר ששר החוץ של ארה"ב מייק פומפיאו אמר כי איראן מוכנה למשא ומתן על תוכנית הטילים שלה.

20:20

שער הביטקוין צנח בחדות בדקות האחרונות מתחת ל-10,000 דולר, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. הביטקוין איבד מערכו כ-9% ביממה האחרונה וירד לרמה של כ-9,680 דולר.

19:30

הדאו ג'ונס רושם ירידה של 0.14%, לאחר שיא חדש שקבע בתחילת יום המסחר, לאחר שהנשיא טראמפ התבטא באופן ספקני בנוגע להתקדמות בשיחות הסחר עם סין ואמר כי "יש עוד דרך ארוכה". טראמפ ציין כי ארה"ב עשויה להטיל מכסים על מוצרים בשווי של 325 מיליארד דולר. נאסד"ק יורד ב-0.34% ומדד SַP 500 יורד ב-0.48%.

19:00

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים, בעוד המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר עונת הודחות. מדד פוטסי 100 עלה ב-0.60% , הדאקס ב-0.35% וקאק 40 ב-0.65%.

מניית מותג האופנה ברברי  שריכזה עניין במהלך היום סיימה אותה עם זינוק של 14%, לאחר שדיווחה על עלייה בהכנסות.

:18:00

המסחר בוול סטריט מתנהל ביציבות, הדאו רושם עליות קלות של 0.8%, נאסד"ק ו-S&P 500 נחלשים ב-0.06%.

הזהב שומר על יציבות לאור נתוני המכירות הקמעוניות של חודש יוני שהיו טובים מהצפוי. מחיר הזהב יורד ב-0.2% ל-1,410.95 דולר לאונקייה ומחיר החוזים העתידיים יורד ב-0.1% ל-1,411.7 לאונקייה.

המסחר באירופה מתנהל בעליות קלות, מדד דאקס עולה ב-0.45%, פוטסי 100 ב-0.64% וקאק 40 ב-0.72%. 

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של השנה. הבנקים, ג'י.פי מורגן, וואלס פארגו וגולדמן זאקס פרסמו דוחות ועקפו את התחזיות בשורה העליונה והתחתונה.

15:25

מניית בלו אפרון מזנקת בכ-7% לאחר שהכריזה על מתכונים עונתיים שיכללו חלבונים צמחיים מבשר של ביונדמיט.

מנייתה של דומינוס פיצה  נופלת ב-7.66% לאחר שהחברה פרסמה דוחות לרבעון השני, וחשפה מכירות נמוכות מהצפוי של חנויות זהות. 

בנק ההשקעות גולדמן זאקס דיווח על הכנסות של 9.4 מיליארד דולר, מתחת לצפי האנליסטים להכנסות של 8.83 מיליארד דולר. הרווח למניה הסתכם ב-5.81 דולרים, מעל לתחזיות לרווח של 4.89 דולרים למניה. ההכנסות של חטיבת הבנקאות להשקעות עלו גם הן על התחזיות, והסתכמו ב-1.86 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 1.77 מיליארד דולר.

וולס פארגו  עקף את התחזיות עם רווח למניה של 1.3 דולרים, לעומת הצפי לרווח של 1.15 דולרים למניה. ההכנסות הסתכמו ב-21.58 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 20.93 מיליארד דולר.

מאקרו

המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ב-0.4% בחודש יוני - מעל לצפי לעלייה של 0.1% בלבד.

13:45

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים ביציבות על רקע המשך עונת הדוחות, ולאחר השיא שנקבע אתמול במדדים דאו ג'ונס ונאסד"ק.

עונת הדוחות לרבעון השני בוול סטריט נמשכת עם פרסום תוצאות הבנק ג'י.פי מורגן צ'ייס  שרשם רווח למניה של 2.82 דולרים - מעל לתחזיות לרווח של 2.5 דולרים למניה. ההכנסות עלו על התחזיות המוקדמות של האנליסטים, והסתכמו ב-29.566 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 28.83 מיליארד דולר, ולעומת הכנסות של 28.388 מיליארד דולר ברבעון המקביל. עם זאת, בנק ההשקעות חתך את תחזית ההכנסות מתחום הריביות. מניית ג'י.פי מורגן יורדת ביותר מ-1% בטרום-מסחר.

ג'ונסון אנד ג'ונסון  דיווחה על רווח למניה של 2.58 דולרים - מעל לתחזיות שצפו רווח של 2.46 דולרים למניה. ההכנסות ירדו לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-20.5 מיליארד דולר, אך היכו את התחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. 

המסחר בבורסות אירופה שומר על יציבות. מניית ברברי  מזנקת ב-11%, ומניית איזיג'ט  ב-4.6%.

הפאונד הבריטי צונח ב-0.8% מול הדולר ויורד לשפל של שישה חודשים מול האירו, בצל הדברים שאמרו מועמדי המנהיגות השמרנית, בוריס ג'ונסון וג'רמי האנט, כי בכוונם לדחות את הסדר ה"באקסטופ" באירלנד במסגרת הפרידה מאירופה, כלומר ההסכם שמותיר את יחסי הסחר עם אירלנד למרות הברקזיט.

סקר ה-ZEW בגרמניה הראה כי סנטימנט המשקיעים הורע ביולי ונפל לרמה הנמוכה מזה 10 שנים, בצל מתיחות הסחר שבין סין לארה"ב ובצל המתיחות מול איראן. התשואות על האג"ח של ממשלת גרמניה ל-10 שנים מעמיקות בטריטוריה השלילית (מינוס 0.316%).

מנייתה של ברברי  מזנקת ב-16% לאחר שהחברה רשמה הכנסות נאות ברבעון.

בורסות אסיה נסגרו במגמת מעורבת, הניקיי איבד 0.7%, שנחאי השילה 0.16%, מנגד בהונג קונג נרשמה עלייה של 0.2%. 

10:10

המסחר בבורסות אירופה נפתח ביציבות עם נטייה לעליות. מדד הדאקס הגרמני מטפס ב-0.2% בהמשך לעלייה של 0.5% אתמול. הפוטסי עולה ב-0.1% והקאק ללא שינוי מהותי.

09:40

הבורסות באסיה נסחרות במגמה מעורבת - מדד הניקיי ננעל בירידה של 0.7%, שנחאי מאבדת 0.2%, ואילו הבורסה בהונג קונג מטפסת ב-0.1%.

חברת הטכנולוגיה שיאומי משילה 0.65%, יממה לפני שהיא אמורה להציג את דגם הסמארטפון החדש שלה. הירידה מתרחשת גם בצל היריבות עם חברת הטכנולוגיה המתחרה Realme, שהוציאה סמארטפון חדש לשוק והשתמשה במילותיה של שיאומי כנגדה בפרסום המוצר החדש שלה. 

הדולר אינדקס מתאושש קלות, ועולה ב-0.07% לאחר הירידה בסוף השבוע, והחוזים העתידיים בוול סטריט נסחרים ביציבות בשעה זו. 

אמש ננעלו המדדים המובילים בוול סטריט בשיא, מלבד מדד ה-S&P 500 שנסוג קלות. הדאו ג'ונס והנאסד"ק עלו בעד 0.2% לרמת שיא, אם כי ההססנות בשוק מורגשת.

עוד כתבות

אתר אשפה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מה עושה לאונרדו דיקפריו כשהוא נתקע מאחורי משאית זבל

בתוך סקטור התעשייה, שמאבד ערך ותפוקה לטובת מפעלים במדינות המזרח הרחוק, בולט מגזר תעשייתי אחד שדווקא נמצע בצמיחה מתמדת - פינוי אשפה ● רבים כבר גילו את פוטנציאל ההשקעה הטמון בתחום - וביניהם גם כמה שמות מפורסמים ● רוב קרנות הסל של מגזר התעשייה מקצות בינתיים משקל זעום לחברות בתחום, אבל אפשר למצוא גם כאלה שמתמחות בו

יוסף ג'בארין   / צילום: דוברות הרשימה המשותפת

האם ח"כ יוסף ג'בארין שולט בנתונים על העצורים המינהליים בישראל?

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת יוסף ג'בארין הפתיע כשטען כי בערך 500 עצורים מינהליים כלואים בישראל מבלי שנשפטו ● האם זה אכן המספר? ● המשרוקית של גלובס

גיא סלע / צילום: תמר מצפי

גיא סלע, מנכ"ל סולאראדג', ייעדר מהתפקיד בגלל מחלתו; צבי לנדאו מונה למנכ"ל בפועל

סולאראדג' עדכנה לאחר סיום המסחר בוול סטריט כי במצבו הבריאותי של סלע חלה החמרה משמעותית, וכתוצאה מכך הוא ייעדר מהתפקיד ● לנדאו מכהן כסגן הנשיא למכירות בחברה מאז 2009

ברק בכר, הפועל ב"ש / צילום: אמיר כהן

לעמוד על הקווים עם חרב מעל הראש: מעמד המאמנים בליגת העל הגיע השנה לשפל חדש

מאמן בליגת העל הוא ככל הנראה אחת המשרות הכי לא יציבות במשק הישראלי ● מה הגורמים לכך, איך זה פוגע בחוויית הצפייה של האוהדים, וכיצד אפשר לשנות את המצב? • דעה

בניין חדש בגבעתיים. אין כיום סנקציה שתאכוף על הקבלן לבצע את האמור בחוק, ובזמן / צילום: איל יצהר, גלובס

יש לקבוע סנקציות על קבלן שיאחר ברישום הדירה בטאבו

תיקון חוק המכר וקביעת קנס ששיעורו ידוע יאיצו במוכרים להשלים את רישום הבניין כבית משותף ● דעה

סופרמרקט / צילום: תמר מצפי

הרשתות לא הציגו מחירים באינטרנט - וייקנסו ב-2.6 מיליון שקל

הרשות להגנת הצרכן הודיעה ל-10 רשתות מזון בולטות כי יוטל עליהן קנס כולל של 2.6 מיליון שקל, בטענה כי הפרו את חוק המזון בסעיפים הנוגעים להצגת מחירים באינטרנט

פרויקט מתחם צעירים האצל חולון / הדמיה: אלד פסגות, יח"צ

אור ירוק לפרויקט תמ"א 38 נרחב בתל גיבורים בחולון

במסגרת הפרויקט יתווספו 59 דירות ל-80 דירות קיימות בחמישה בניינים ברחוב האצ"ל שבחולון

פיתוח עסק / צילום: שאטרסטוק

כאבי הגדילה של הסטארט-אפים: איך להתרחב בלי לאבד אינטימיות

דייט עם המנכ"ל, עובד שמראיין את מי שמועמד לנהל אותו והפחתת ביורוקרטיה - כך מנסות חברות שצמחו במהירות לשמר את תרבות הסטארט-אפ שלהן

יואב וינברג / צילום: עינת לברון

מניית אמת מחשוב צונחת: דוח חלש יחסית בהשוואה לדוחות טובים שפרסמו חברות אחרות ממגזר ה-IT

רווחי החברה ברבעון צנחו בחצי, והיא מסבירה זאת בעסקאות מהותיות בשיעורי רווח נמוכים מהממוצע

סניף קפה של קופיקס / צילום: יחצ

קופיקס מנסה להתייעל תחת רמי לוי וסוגרת בתי קפה; בינתיים ההפסד הרבעוני זינק ל-6 מיליון שקל

ברבעון המקביל ההפסד עמד על כמיליון שקל ● לצד זה ההפסד התפעולי ברבעון התכווץ מ-2.9 מיליון שקל ל-1.7 מיליון שקל ● המנכ"ל אירם גרייבר: "נקטנו בשורה של פעולות ורה-ארגון, הן ברשת הסופרים והן במסגרת פעילות בתי הקפה"

תמונה של הרובוט לניקוי בריכות של חברת מיטרוניקס / צילום: יח"צ

מיטרוניקס צומחת, והמניה נושקת לשיא: יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות מהקיבוץ שווה 2.8 מיליארד שקל

מיטרוניקס מציגה עלייה של 10% בהכנסות הרבעוניות, ל-308 מיליון שקל, ויציבות ברווח הנקי, שעמד על 59 מיליון שקל ● תחלק 48 מיליון שקל כדיבידנד לבעלי המניות

יחיא סינוואר מנהיג חמאס ברצועת עזה/ צילום: רויטרס

בחמאס דוחפים להסלמה כדי לאלץ את נתניהו לוויתורים טרם הבחירות

לפי גורם ישראלי, בחמאס יש ויכוח לגבי התועלת בהפגנות על הגדר, אך יש גורמים בהנהגה שדוחפים להסלמה לפני הבחירות ● עם זאת, כנראה לא מדובר בהסלמת ירי הרקטות ● "גם חמאס לא מוכן עדיין לעימות אמיתי והוא מבקש לדחות עימות כזה ככל שניתן"

מזודות חכמות: הדור הבא/ צילום: יחצ

האינטרנט של הדברים החכמים: הגאדג'טים שמגדירים מחדש יעילות

פלסטר ש"נותן" תרופות, מזוודה עם מנעולים המבוססים על טכנולוגיות זיהוי, שעון שמכוון את עצמו לזמן המקומי וארגז חול עם חיטוי אוטומטי שמזהה חתולים שונים

רכב של מאזדה במפעל הייצור / צילום: רויטרס

חולשה בפעילות המסורתית של דלק רכב: מכירת מכוניות מאזדה צללה ב-30% ברבעון ונתח החברה בשוק הרכב המקומי הצטמצם ל-5%

ללא תרומתה של חברת התשתיות ורידיס, היה מחזור ההכנסות הרבעוני יורד ב-16% ● הרווח הרבעוני של דלק רכב צנח ב-29%, אך בסיכום המחצית סייעו סעיפי מט"ח להגדיל את הרווח ב-40%, ל-168 מיליון שקל

אצטדיון בלומפילד ממערב. / צילום: איל יצהר

חצי מיליארד שקל בלי חניה: השכנים של בלומפילד המחודש מודאגים ויש להם סיבה טובה

השיפוצים נגמרו והשכנים חוששים מחזרת האוהדים שמצידם דואגים מהמחסור בחניות ● בעירייה מקווים שהחזון שלהם להניע אוהדים למגרש בתחבורת המונים יתממש ● האם השקעת העתק במגרש הנוצץ של ת"א מוצדקת

חגי שלום טיב טעם / צלם: יונתן בלום

ה"דיאטה" של רשת טיב טעם מניבה פירות: רווח של 8 מיליון שקל במחצית השנה

סגירת רשת עדן טבע מרקט ומכירת רשת כלי הבית ומוצרי המעדנייה דומו תרמו לקפיצה של 135% ברווח התפעולי של טיב טעם במחצית הראשונה של 2019

משחק ליגה בין בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב  / צילום: עודד קרני, מנהלת הליגות

ליגת העל חוזרת: חמש סיבות שהכדורגל הישראלי נשאר מאחור

ליגת העל בכדורגל חוזרת ביום שבת ● למרות החגיגה, ישנן המון סיבות לדאגה לנוכח מצב הענף בישראל ● כתבי "גלובס" התארחו באולפן "גלובסטוק" ונתנו כמה סיבות למה הכדורגל הישראלי נמצא בפיגור לעומת שאר העולם ● האזינו בבינג'

אנשים בחוף ים בעת גל חום בצרפת  / צילום: Eric Gaillard, רויטרס

התחזית: ב-2030 יאבדו 80 מיליון עבודות במשרה מלאה בגלל החום

דוח של ארגון העבודה הבינלאומי מזהיר כי ההתחממות הגלובלית היא איום ממשי על פריון העבודה בעולם כולו, שעלותו עשויה להגיע ל-2.4 טריליון דולר ● המזגנים, שהצילו את עובדי המשרדים, לא רק מחריפים את בעיית ההתחממות, הם יוצרים "איי חום" בערים צפופות שפוגעים בתנאי העבודה של העובדים בחוץ ● בגרמניה, בעקבות גל החום האחרון, הירוקים כבר דורשים לעגן בחוק הקלות בימים חמים במיוחד

סמי תותח, יו"ר ומנכ"ל זמני של מטומי / צילום: יחצ

חוזרים למתווה של הסדר חוב? בוטלה מכירת החברה הבת של מטומי תמורת 36 מיליון דולר

חברת האינטרנט ממשיכה לאכזב את המשקיעים: המניה השלימה צניחה של 99% מאז הרישום הכפול בת"א, והאג"ח שהנפיקה כאן נסחרות בתשואת זבל של 62%

מרכז ביג באירופה / קרדיט צילום: ביג

דוחות טובים לביג: ה-NOI עלה ב-5% ל-155.7 מיליון ש' ברבעון

הרווח הנקי של ביג ברבעון השני עלה בכ-3% לעומת הרבעון השני אשתקד ל-54.6 מיליון שקל ● ה-NOI מחנויות זהות בישראל ובארה"ב עלה ב-3.5% במחצית וב-1.2% ברבעון השני