גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הכירו ארבעה גאדג'טים שלוקחים את יכולות המצלמה לקצה

מצלמה בסגנון מודרני לבתים חכמים, מצלמת בטיחות לאופנוענים, צילום וידאו היקפי לאתרי עבודה ומצלמת אבטחה שלוקחת את טווחי המעקב לרמות חדשות

מערכת AR ראשונה מסוגה של חברת WHYRE לאופנועים / צילום: יח"צ
מערכת AR ראשונה מסוגה של חברת WHYRE לאופנועים / צילום: יח"צ

אם יש לכם הרגשה שעוקבים אחריכם גם כאשר אתם לא מבחינים במצלמה (או ברחפן) בסביבה, ייתכן בהחלט שאתם לא פרנואידים - תעשיית המצלמות ממשיכה להתרחב במהירות.

מצלמת מעקב מוסווית ומעוצבת

בתים "חכמים" רבים בעולם משלבים כיום מצלמות מעקב ואבטחה אלחוטיות פנימיות לצורך הגנה מפני פריצה, השגחה על בייביסיטרים וחיות בית ועוד. אולם נוכחותן של מצלמות כאלה עשויה להיות לא אסתטית, ולעתים גם מרתיעה.

הפתרון שמתחיל לצבור תאוצה כיום הוא שילובן של מצלמות בקרה ביתיות כחלק מקונספט העיצוב הכולל של הבית החכם ושל מערכות הבידור. דוגמה אחת היא המצלמה החדשה מדגם KX-HNC850 שהשיקה החודש חברת פנסוניק. מדובר במצלמות אשר מוצבות על עמוד דקיק, מתאפיינות בעיצוב מינימליסטי ונראות כמו פריט תאורה מודרני. הן גם מתפקדות כגופי תאורה רצפתיים מסוגננים עם תאורת LED ממוקדת, ואף ניתן להזמין אותן בגימור סאטן שחור או אפור.

מצלמה לזיהוי ממרחקים ארוכים של קונצרן פוג'י-פילם היפני - SX800  / צילום: יח"צ

אולם תכליתן העיקרית היא מעקב, ולשם כך מותקן בהן חיישן וידאו ברזולוציה של HD מלא עם עדשה רחבה שמכסה 140 מעלות, חיבור אלחוטי לרשת הביתית עם תאימות מלאה למצלמות אבטחה נוספות של החברה וחיבור להקלטת וידאו פיזית או בענן.

ניתן לצפות בצילום בזמן אמת באמצעות אפליקציה בטלפון. כמקובל במצלמות אבטחה מתקדמות, ניתן להגדיר לכל מצלמה "גבולות גזרה" לצורך צילום, הקלטה ושליחת התרעה במקרה של תנועה בתחום הכיסוי. למצלמה גיבוי של שמונה סוללות AA ביתיות למקרה של הפסקת חשמל. בנוסף, כמקובל כיום, יש גם מערך מיקרופונים פנימי וחיבור לתפעול באמצעות אלכסה, גוגל אסיסטנט ועוד. המחיר מתחיל בכ-250 דולר ליחידה.

הגנת וידאו היקפית לאופנוענים

מכוניות מצוידות כיום במצלמות בטיחות, שמכסות לעתים שדה ראייה של עד 360 מעלות מסביב לרכב. אבל אופנוענים לא נהנו מכך עד כה, ונאלצו להסב את תשומת ליבם מהנעשה מלפנים כדי לעקוב אחר הנעשה מאחור.

את הבעיה הזו אמורה לפתור מערכת AR ראשונה מסוגה של חברת WHYRE, שמיועדת להתקנה על קסדת אופנוענים שלמה. המערכת משלבת שתי מצלמות אלחוטיות ותצוגה עילית (HUD) קומפקטית, שמוצבת בשדה הראייה ההיקפי של הרוכב בצמוד למשקף של הקסדה. המצלמה האחורית מתאפיינת בזמן תגובה מהיר מאוד ומציגה בפני הרוכב את הנעשה מאחור בזמן אמת ותוך כדי תנועה - כמו למשל רכב שנמצא בשטח המת של שדה הראייה שלו.

מערכת AR ראשונה מסוגה של חברת WHYRE לאופנועים / צילום: יח"צ

בנוסף, מוצגים מידע ותפריטי שליטה על פונקציות שונות, לדוגמה אפליקציית ניווט אופליין שפועלת גם באזורים בהם אין קליטה סלולרית, שליטה במוזיקה, זיהוי שיחות נכנסות עם אפשרות לענות או לדחות את השיחה, שליטה במצלמה הקדמית לצורך התחלה והפסקה של צילום, לכידת תמונות סטילס ושיחות אינטרקום עם רוכבים אחרים בסביבה ועוד.

המערכת מחוברת אלחוטית באמצעות בלוטות' למתג שליטה שממוקם על הכידון ומאפשר לברור בין מצבי התצוגה השונים, ובו זמנית היא יכולה להתחבר גם להתקן הבלוטות' של הסמארטפון של הרוכב. החברה טוענת כי ההתקנה העצמית על קסדות תקניות פשוטה מאוד ומתבצעת באמצעות מעמד דביק. החברה השיקה את קמפיין המוצר באתר אינדיגוגו וכבר עברה את יעד הגיוס. המחיר למקדימים הוא כ-400 דולר והצפי להשקה מסחרית הוא פברואר 2020.

וידאו היקפי לאתרי עבודה

מכת התאונות באתרי עבודה אינה אופיינית רק לישראל, ואחד הפתרונות שמנסים למצוא לה כיום הוא צילום היקפי בזמן אמת ממצלמה שמוצבת באתרי עבודה.
דוגמה אחת היא מצלמת הדור החדש של חברת TruLook, שמיועדת לכסות בזמן אמת אתרי עבודה מורכבים. המצלמה ברזולוציה HD1080 מותקנת על נגרר קל משקל, וניצבת על עמוד טלסקופי בגובה של עד כשישה מטרים. היא מכסה 360 מעלות, מצוידת בזום אופטי של פי 30, וכוללת מערכת אינפרא-אדום לצילום לילה וזיהוי מקורות חום חריגים.

מצלמת המעקב המוסווית ומעוצבת מדגם KX-HNC850 של חברת פנסוניק  / צילום: יח"צ

השליטה בה והעברת החומר המצולם מתבצעות באמצעות מודם סלולרי לרשתות דור רביעי. הייחוד בדור החדש הוא עצמאות אנרגטית: פאנל סולארי גדול מאפשר להציב את המצלמה באזורי עבודה מרוחקים - אשר אין בהם רשת חשמל או גנרטור זמין. מלבד מעקב אחר הבטיחות ניתן לחבר את זרם הוידאו לתוכנות ייעודיות לצורך מעקב אחר קצב התקדמות העבודה ועמידה בסטנדרטים. טרם פורסם מחיר.

מצלמה לזיהוי ממרחקים ארוכים

הדור החדש של מצלמות אבטחה, שיוצא כיום לשוק האזרחי, לוקח את טווחי המעקב לרמה חדשה. דוגמה אחת היא מצלמת המעקב הראשונה של קונצרן פוג'י-פילם היפני, SX800, שהושקה ביולי. המצלמה הקומפקטית נראית כמו מצלמות מעקב מסחריות מקובלות, אולם היא כוללת עדשה אופטית של פוג'ינון עם זום אופטי של פי 40 ואורך מוקד של עד 800 מילימטר - אחד הארוכים ביותר שקיים בשוק האזרחי, לטענת החברה. בשילוב עם זום דיגיטלי של עד פי 1.25, מספקת המצלמה אורך מוקד של 1,000 מילימטר.

מצלמת וידיאו היקפי לאתרי עבודה של חברת TruLook / צילום: יח"צ

אורך המוקד מקבל גיבוי ממערכת ייצוב אופטי ייחודית שנעזרת בג'יירו, פוקוס אוטומטי מהיר שפועל תוך 0.3 שנייה, ואלגוריתמים שמטרתם לסנן ולפצות על הפרעות אופייניות לצילום בטווחים ארוכים כגון אובך, ערפל וגלי חום.

כתוצאה מכך, יכולה המצלמה לזהות בבירור לוחית זיהוי של רכב ממרחק של כקילומטר, ולבצע זיהוי של שלטים נישאים ידנית ממרחק של עד כ-2.2 קילומטרים. המצלמה תומכת גם בצילום לילה ברמת רגישות גבוהה. מדובר במוצר אידיאלי למוסדות ומתקנים רגישים או לשכנים סקרנים מידי. המחיר טרם פורסם.

עוד כתבות

הרמטכ"ל אביב כוכבי בביקור במפקדת "אלון" של פיקוד העורף / צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל כוכבי: "הצלחת מיגור הקורונה תלויה בתרבות, משמעת ומילוי הנחיות"

הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, אמר בביקור במפקדת "אלון" של פיקוד העורף כי משימת מיגור הקורונה היא משימה ראשונה במעלה של צה"ל והוא לא יחסוך במשאבים, בכוח אדם, באנשי פיתוח, באמצעי פיתוח, ובקשב, כדי להביס את הנגיף

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

ירידות בוול סטריט; טסלה מאבדת גובה, נייקי מזנקת לאחר הדוחות

הנאסד"ק מאבד 1.3%, הדאו משיל 0.4% מערכו ● בורסות אירופה ננעלו בעליות למרות העלייה בתחלואה וחולשה בנתוני המאקרו בספטמבר ● הנפט (WTI) מטפס מעל 40 דולר לחבית ● נייקי מזנקת לאחר הדוחות; טסלה מאבדת גובה על רקע האכזבה מ"יום הסוללה"

אביחי מנדלבליט / צילום: אמיל סלמן-הארץ

פרקליטי רה"מ: מנדלבליט הסתיר מידע מבית המשפט בנוגע למקור ההדלפות בתיק 4000

עוה"ד בעז בן צור ועמית חדד, הגישו בקשה להצטרף לעתירתו של שאול אלוביץ' בעניין ההדלפות של חומרי חקירה בתיק 4000 לתוכנית המקור ● הבקשה הוגשה לאחר שהם מצאו בתיק החקירה מסמך שלא הוגש לבית המשפט, ובו עדות של ניר חפץ כי אילן ישועה הדליף חומרים לברוך קרא

זירת המסחר בוול סטריט, ה־20 במרץ / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

5 סיבות להתאוששות המהירה של שוקי המניות ממשבר הקורונה

המדדים המובילים בבורסה האמריקאית אמנם חוו ירידות השבוע, אך המגמה הכללית אחרי קריסת השווקים כתוצאה מהמגפה היא עדיין של זינוק בעלייה ● הכוחות שעומדים מאחורי הקריסה וההבראה המהירות ביותר אי פעם כוללים תקוות כלכליות, דומיננטיות של חברות הטק ומינופים בעסקאות מסוכנות

מדד דופק התעסוקה של "גלובס"

שוב: מעל לחצי מיליון ישראלים נמצאים בחל"ת

המספרים של שוק התעסוקה בישראל מבלבלים, שלושה גופים רשמיים מפרסמים נתונים שונים, הפערים גדולים ובלתי מוסברים • "גלובס" מנסה לפזר את הערפל באמצעות מדד יומי חדש לבחינת "הדופק של שוק התעסוקה

אוהד עיני / צילום: תמר מצפי

משרד המשפטים מתייצב לצד השמאים ומתנגד למערכת ממוחשבת שתחליף אותם

מועצת מקרקעי ישראל אישרה לרמ"י לפתח מערכת ממוחשבת לקביעת שווי מקרקעין, דבר שהביא לסערה בקרב שמאים שחוששים לפרנסתם ● כעת מתייצב השמאי הממשלתי לצד השמאים ואומר ל"גלובס" כי "מערכת אוטומטית אינה תחליף לשיקול הדעת של השמאי בקביעת ערכי הקרקע"

עודד פורר / צילום: שלומי יוסף

הצעת חוק חדשה בכנסת: ביטקוין יוכר כמטבע ולא כנכס לצורכי מיסוי

ארבעה חברי כנסת מסיעת ישראל ביתנו הגישו הצעת חוק פרטית, שמבקשת לתקן את המיסוי של פעילות במטבעות דיגיטליים מבוזרים, כך שמכירת ביטקוין לא תחויב במס רווח הון בשיעור של 25%

מעבדת שבבים בסין / צילום: רויטרס

30 שנה של דעיכה: ארה"ב איבדה את מעמדה בתחום ייצור השבבים. איך זה משפיע עליה?

בחברת הייעוץ BCG מציגים את מצבה העגום של ארה"ב בתחום, אך סבורים כי ניתן לשקם אותו ● ההצעה: תמריצים בהיקף של 50 מיליארד דולר, בניית 19 מפעלים ויצירת 70 אלף משרות

נעלי נייקי / צילום: Shuttertstock

נייקי מתאוששת מהקורונה בזכות המכירות ברשת

הכנסותיה של ענקית בגדי הספורט אמנם ירדו ב-1% לעומת הרבעון המקביל, אך המכירות הדיגיטליות זינקו ב-82% ● הרווח לפני מס הסתכם ב-1.52 מיליארד דולר - כמעט פי שניים מציפיות האנליסטים

המתחם ביהוד שהוקם במסגרת פינוי בינוי. פסק דין ליורשי המנוחה / צילום: איל יצהר, גלובס

הדיירת המוגנת שנפטרה לא זכתה להגנה מבית המשפט

דיירת מוגנת שדירתה הייתה חלק מפרויקט פינוי בינוי, נפטרה בטרם נהרסה הדירה ● בית המשפט המחוזי קבע שיורשיה לא יקבלו דירה חלופית

מכונית אוטונומית של מובילאיי בכנס משקיעים של החברה שנערך בחודש שעבר / צילום: אינטל, יח"צ

מובילאיי מתרחבת לאיחוד האמירויות: מתכננת להקים בדובאי שירותי תחבורה אוטונומיים

החברה חתמה על הסכם עם קבוצת הנדל"ן והרכב מדובאי אל-חבטור, לשיתוף פעולה בתחום הרכב האוטונומי והמיפוי ● השתיים יחתרו להקמת שירותי מוניות רובוטיות בדובאי בתוך שלוש שנים

עסק שקרס תחת המשבר הכלכלי. סגר סבב ב' / צילום: כדיה לוי, גלובס

הקלה בקנסות לנפגעים כלכלית מהקורונה

ריבלין וניסנקורן הכריזו על מתווה חנינות עבור בעלי חובות בגין קנסות

נציבות שירות בתי הסוהר  / צילום: יוסי כהן

ביהמ"ש דחה עתירת בני זוג הומוסקסואלים לשהות יחד בכלא

"הזכות לחיי משפחה נקבעה כזכות חוקתית" קבע השופט רון שפירא והוסיף כי "אסיר איננו שונה מאדם אחר בכל הנוגע לזכויות החוקתיות" ● יחד עם זאת, דחה את בקשת בני הזוג לשהות יחד בכלא, תוך שקבע כי לא נפל פגם בהחלטת שירות בתי הסוהר 

חנות סגורה של ראלף לורן במיין בימי קורונה / צילום: Robert F. Bukaty, AP

ראלף לורן מצמצמת את כוח האדם ב-15% על רקע הקורונה

על רקע הירידה החדה בהכנסות רשת בתי האופנה עם סגירת סניפים רבים בשל הקורונה, ראלף לורן תצמצם משמעותית את כוח האדם שלה ● לא נמסר כמה עובדים בדיוק יפוטרו, אך החברה מתכננת לבצע את הצמצומים עד סוף שנת העסקים הנוכחית שלה (מרץ 2021)

מפקדת השליטה של צה"ל למאבק בקורונה ברמלה. ממשיכים לעבות את המערך בחוקרים / צילום: דובר צה"ל

מנגנון מיושן של עט ונייר, שפה צבאית ונתונים חסרים: האם צה"ל יכול לנצח את הקורונה

באוגוסט עברה האחריות על מערך החקירות האפידמיולוגיות לצה"ל שהבטיח תוצאות "תוך ימים", אלא שאז התגלה מנגנון מיושן שעובד עם דף ונייר, נתונים אזרחיים שלא מדברים בשפה הצבאית וקושי להצליב נתונים עם השב"כ ומשרד הבריאות • שעת המבחן האמיתית מגיעה עכשיו: האם צה"ל יכול לנצח את הקורונה?

אלדן / צילום: יחצ

חברות הליסינג סופגות אש, אבל בדוחות "הכול דבש"

אחת התעלומות הגדולות ביותר של ענף הרכב המקומי היא הדיווחים הטובים של ענף הליסינג בישראל ● רוב מקורות מימון החיצוניים התייבשו כליל מאז החל משבר הקורונה, ועדיין, השחקנים בענף טוענים שרמת הסיכון נותרה יציבה והענף חסון כתמיד

בנקאות בימי קורונה - דחיית הלוואות / עיצוב: טלי בוגדנובסקי , גלובס

המדריך המלא: כל מה שצריך לבדוק כדי לשלם פחות לבנק שלכם

להתמקח על הריבית שאתם משלמים על המינוס, לקרוא ולהבין את תעודת הזהות הבנקאית ולא לשכוח שתמיד אפשר להחליף בנק • שני מומחים בתחום החינוך הפיננסי מסבירים איך אפשר לשלם לבנק פחות • כתבה שנייה בסדרה

בני גנץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ראשי ישיבת ההסדר החרדית הקרבית לגנץ: "מבקשים לקחת חלק בדיוני חוק הגיוס"

ראשי ישיבת בצוותא, שנותנת מענה לחרדים שמעוניינים להתגייס, שלחו מכתב לשר הביטחון, שבו ביקשו להשתתף בגיבוש מתווה חוק הגיוס החדש

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון / צילום: רויטרס Rex Curry

אמזון: עד סוף 2020 נגייס עוד 150 עובדים בישראל

עם התוספת, צפויה מצבת העובדים במרכזי הפיתוח של אמזון בישראל לעמוד על 1,300 עובדים ● המשרות המדוברות לא יהיו בתחומי המסחר הקמעונאי המקוון, אלא במסגרת פעילות הפיתוח של אמזון בישראל הנוגעות לשירותי הענן שלה AWS, וכן על הפעילות המבוססת על חברת אנפורנה

הפגנת העצמאים ברחוב בן יהודה בת"א / צילום: יח"צ

מחאת עצמאים: תקיעה בשופרות וקריאה לממשלה להימנע מהחמרת הסגר

מאות עצמאים הפגינו נגד צעדי הממשלה להחמרת תנאי הסגר והכוונה לסגור מקומות עבודה שאינם חיוניים ● ההפגנה, שיזמו ראשי ארגוני העצמאים והעסקים הקטנים בישראל, התקיימה ברחוב בן יהודה בתל אביב אשר כשליש מעסקיו נסגרו במהלך משבר הקורונה