גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הכירו ארבעה גאדג'טים שלוקחים את יכולות המצלמה לקצה

מצלמה בסגנון מודרני לבתים חכמים, מצלמת בטיחות לאופנוענים, צילום וידאו היקפי לאתרי עבודה ומצלמת אבטחה שלוקחת את טווחי המעקב לרמות חדשות

מערכת AR ראשונה מסוגה של חברת WHYRE לאופנועים / צילום: יח"צ
מערכת AR ראשונה מסוגה של חברת WHYRE לאופנועים / צילום: יח"צ

אם יש לכם הרגשה שעוקבים אחריכם גם כאשר אתם לא מבחינים במצלמה (או ברחפן) בסביבה, ייתכן בהחלט שאתם לא פרנואידים - תעשיית המצלמות ממשיכה להתרחב במהירות.

מצלמת מעקב מוסווית ומעוצבת

בתים "חכמים" רבים בעולם משלבים כיום מצלמות מעקב ואבטחה אלחוטיות פנימיות לצורך הגנה מפני פריצה, השגחה על בייביסיטרים וחיות בית ועוד. אולם נוכחותן של מצלמות כאלה עשויה להיות לא אסתטית, ולעתים גם מרתיעה.

הפתרון שמתחיל לצבור תאוצה כיום הוא שילובן של מצלמות בקרה ביתיות כחלק מקונספט העיצוב הכולל של הבית החכם ושל מערכות הבידור. דוגמה אחת היא המצלמה החדשה מדגם KX-HNC850 שהשיקה החודש חברת פנסוניק. מדובר במצלמות אשר מוצבות על עמוד דקיק, מתאפיינות בעיצוב מינימליסטי ונראות כמו פריט תאורה מודרני. הן גם מתפקדות כגופי תאורה רצפתיים מסוגננים עם תאורת LED ממוקדת, ואף ניתן להזמין אותן בגימור סאטן שחור או אפור.

מצלמה לזיהוי ממרחקים ארוכים של קונצרן פוג'י-פילם היפני - SX800  / צילום: יח"צ

אולם תכליתן העיקרית היא מעקב, ולשם כך מותקן בהן חיישן וידאו ברזולוציה של HD מלא עם עדשה רחבה שמכסה 140 מעלות, חיבור אלחוטי לרשת הביתית עם תאימות מלאה למצלמות אבטחה נוספות של החברה וחיבור להקלטת וידאו פיזית או בענן.

ניתן לצפות בצילום בזמן אמת באמצעות אפליקציה בטלפון. כמקובל במצלמות אבטחה מתקדמות, ניתן להגדיר לכל מצלמה "גבולות גזרה" לצורך צילום, הקלטה ושליחת התרעה במקרה של תנועה בתחום הכיסוי. למצלמה גיבוי של שמונה סוללות AA ביתיות למקרה של הפסקת חשמל. בנוסף, כמקובל כיום, יש גם מערך מיקרופונים פנימי וחיבור לתפעול באמצעות אלכסה, גוגל אסיסטנט ועוד. המחיר מתחיל בכ-250 דולר ליחידה.

הגנת וידאו היקפית לאופנוענים

מכוניות מצוידות כיום במצלמות בטיחות, שמכסות לעתים שדה ראייה של עד 360 מעלות מסביב לרכב. אבל אופנוענים לא נהנו מכך עד כה, ונאלצו להסב את תשומת ליבם מהנעשה מלפנים כדי לעקוב אחר הנעשה מאחור.

את הבעיה הזו אמורה לפתור מערכת AR ראשונה מסוגה של חברת WHYRE, שמיועדת להתקנה על קסדת אופנוענים שלמה. המערכת משלבת שתי מצלמות אלחוטיות ותצוגה עילית (HUD) קומפקטית, שמוצבת בשדה הראייה ההיקפי של הרוכב בצמוד למשקף של הקסדה. המצלמה האחורית מתאפיינת בזמן תגובה מהיר מאוד ומציגה בפני הרוכב את הנעשה מאחור בזמן אמת ותוך כדי תנועה - כמו למשל רכב שנמצא בשטח המת של שדה הראייה שלו.

מערכת AR ראשונה מסוגה של חברת WHYRE לאופנועים / צילום: יח"צ

בנוסף, מוצגים מידע ותפריטי שליטה על פונקציות שונות, לדוגמה אפליקציית ניווט אופליין שפועלת גם באזורים בהם אין קליטה סלולרית, שליטה במוזיקה, זיהוי שיחות נכנסות עם אפשרות לענות או לדחות את השיחה, שליטה במצלמה הקדמית לצורך התחלה והפסקה של צילום, לכידת תמונות סטילס ושיחות אינטרקום עם רוכבים אחרים בסביבה ועוד.

המערכת מחוברת אלחוטית באמצעות בלוטות' למתג שליטה שממוקם על הכידון ומאפשר לברור בין מצבי התצוגה השונים, ובו זמנית היא יכולה להתחבר גם להתקן הבלוטות' של הסמארטפון של הרוכב. החברה טוענת כי ההתקנה העצמית על קסדות תקניות פשוטה מאוד ומתבצעת באמצעות מעמד דביק. החברה השיקה את קמפיין המוצר באתר אינדיגוגו וכבר עברה את יעד הגיוס. המחיר למקדימים הוא כ-400 דולר והצפי להשקה מסחרית הוא פברואר 2020.

וידאו היקפי לאתרי עבודה

מכת התאונות באתרי עבודה אינה אופיינית רק לישראל, ואחד הפתרונות שמנסים למצוא לה כיום הוא צילום היקפי בזמן אמת ממצלמה שמוצבת באתרי עבודה.
דוגמה אחת היא מצלמת הדור החדש של חברת TruLook, שמיועדת לכסות בזמן אמת אתרי עבודה מורכבים. המצלמה ברזולוציה HD1080 מותקנת על נגרר קל משקל, וניצבת על עמוד טלסקופי בגובה של עד כשישה מטרים. היא מכסה 360 מעלות, מצוידת בזום אופטי של פי 30, וכוללת מערכת אינפרא-אדום לצילום לילה וזיהוי מקורות חום חריגים.

מצלמת המעקב המוסווית ומעוצבת מדגם KX-HNC850 של חברת פנסוניק  / צילום: יח"צ

השליטה בה והעברת החומר המצולם מתבצעות באמצעות מודם סלולרי לרשתות דור רביעי. הייחוד בדור החדש הוא עצמאות אנרגטית: פאנל סולארי גדול מאפשר להציב את המצלמה באזורי עבודה מרוחקים - אשר אין בהם רשת חשמל או גנרטור זמין. מלבד מעקב אחר הבטיחות ניתן לחבר את זרם הוידאו לתוכנות ייעודיות לצורך מעקב אחר קצב התקדמות העבודה ועמידה בסטנדרטים. טרם פורסם מחיר.

מצלמה לזיהוי ממרחקים ארוכים

הדור החדש של מצלמות אבטחה, שיוצא כיום לשוק האזרחי, לוקח את טווחי המעקב לרמה חדשה. דוגמה אחת היא מצלמת המעקב הראשונה של קונצרן פוג'י-פילם היפני, SX800, שהושקה ביולי. המצלמה הקומפקטית נראית כמו מצלמות מעקב מסחריות מקובלות, אולם היא כוללת עדשה אופטית של פוג'ינון עם זום אופטי של פי 40 ואורך מוקד של עד 800 מילימטר - אחד הארוכים ביותר שקיים בשוק האזרחי, לטענת החברה. בשילוב עם זום דיגיטלי של עד פי 1.25, מספקת המצלמה אורך מוקד של 1,000 מילימטר.

מצלמת וידיאו היקפי לאתרי עבודה של חברת TruLook / צילום: יח"צ

אורך המוקד מקבל גיבוי ממערכת ייצוב אופטי ייחודית שנעזרת בג'יירו, פוקוס אוטומטי מהיר שפועל תוך 0.3 שנייה, ואלגוריתמים שמטרתם לסנן ולפצות על הפרעות אופייניות לצילום בטווחים ארוכים כגון אובך, ערפל וגלי חום.

כתוצאה מכך, יכולה המצלמה לזהות בבירור לוחית זיהוי של רכב ממרחק של כקילומטר, ולבצע זיהוי של שלטים נישאים ידנית ממרחק של עד כ-2.2 קילומטרים. המצלמה תומכת גם בצילום לילה ברמת רגישות גבוהה. מדובר במוצר אידיאלי למוסדות ומתקנים רגישים או לשכנים סקרנים מידי. המחיר טרם פורסם.

עוד כתבות

ונציה לאחר השטפון / צילום: מנואל סילבסטרי, רויטרס

ונציה מוצפת בעקבות הגאות השנייה בעוצמתה בתולדותיה

במהלך הלילה הוצפו חלקים מהעיר ונגרם לה נזק כבד ● ראש העיר הזהיר מפני נזק בלתי ניתן לתיקון והצהיר: "זוהי תוצאה של שינויי האקלים"

כחלון בביקור בפרויקט מחיר למשתכן בלוד /  צילום: יוסי אלוני

רמ"י החליטו להאריך את תוכנית מחיר למשתכן בעוד שנה

מנתונים של רמ"י עולה כי מאז הופעלה תוכנית מחיר למשתכן ב-2015 פורסמו מכרזי קרקע עבור 115,912 יח"ד ובוצעו עסקאות עבור קרקע לבניית 90,542 יח"ד

הג’יהאד האסלאמי / צילום: Ibraheem Abu Mustafa, רויטרס

הג’יהאד האסלאמי הפלסטיני - ארגון קטן שמנסה לשחק בגדול

מאז עליית החמאס לשלטון ברצועת עזה, הג'יהאד האסלאמי אינו חדל לזנב בו, בפומבי ובחשאי, ישירות ובעקיפין • הג'יהאד עושה לחמאס את מה שעשה החמאס בשעתו לפתח, ואינו מאפשר לחמאס להשלים את המעבר מארגון צבאי לגוף פוליטי אזרחי שיכול לקדם מהלכים מדיניים ● דעה

ניסים ברכה /  צילום: מתן נעים

טוגדר תגדל קנאביס עבור בעלי "גרין סמוק" לשעבר תמורת 192 מיליון שקל; יוניבו בדרך לרכוש בית מרקחת

ההסכם אמור להניב לטוגדר סכום של 192 מיליון שקל על פני חמש שנים, כש-5 מיליון שקל מתוכם ישולמו מיד ● בעקבות ההודעה זינקה מניית החברה בכ-24% לשווי של 195 מיליון שקל

עדי צים / צילום: יחצ

לאחר שהכניס את זהבית כהן כשותפה: עדי צים בדרך להשתלט על השלד הבורסאי וונטייז

הציע תמורת 75% ממניות השלד סכום של 2 מיליון שקל במזומן והכנסת פעילות ריאלית בשווי מינימלי של 30 מיליון שקל, תוך שנה ממועד הקצאת המניות

יוסי ורשבסקי, אבי צבי וגולן יוכפז / צילום: איל יצהר, גלובס

מסמכי המיזוג של רשת ועשר נחשפים: "יש את חדשות 2 וזהו. מי שלא אוהב את 2 הולך לחדשות עשר"

המעמד של חדשות עשר והפורמט בו תפעל בערוץ הממוזג היוו חלק משמעותי מהדיונים שערכו הרגולטורים לפני אישור המיזוג ● "גלובס" חושף את התחייבויות שהציגו מנהלי רשת וערוץ עשר בשימוע ● בין הבטחות בעלי המניות: "לחברת החדשות יהיה מנכ"ל שהוא גולן יוכפז"

הסמל של גוגל כיום / צילום: רויטרס

גוגל נכנסת לבנקאות דיגיטלית: תציע חשבונות עובר ושב

מדובר בשיתוף פעולה של גוגל, בנק Citigroup ואיגוד אשראי קטן באוניברסיטת סטנפורד שיצא לפועל בשנה הבאה ● גוגל התחייבה שלא תמכור את המידע הפיננסי של המשתמשים בשירות

נפתלי בנט ובנימין נתניהו עם בכירי צה"ל במפקדת פיקוד דרום / צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, יח"צ

נתניהו: "יש שינוי של המשוואה. המחבלים יודעים שהם יכולים להיות על הכוונת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו לצד שר הביטחון הנכנס נפתלי בנט נפגשו היום עם בכירי צה"ל במפקדת פיקוד דרום ● נתניהו: "אנחנו בעיצומה של מערכה, ומקווים שהיא תהיה קצרה ככל האפשר"

פלורידה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

לא רק טראמפ עובר דירה: המיליארדרים של ניו יורק עוזבים אותה לטובת פלורידה

נשיא ארה"ב, שהכריז על אימוץ המדינה הדרומית כמדינת הבית שלו במקום ניו יורק, הוא רק האחרון ברשימה מתארכת של אנשי כספים ועסקים שכבר עשו זאת בזכות מדיניות המס הנוחה ומזג האוויר החם

בקבוקוני טואלטיקה של רשת המלונות הייאט / צילום: הייאט

גם רשת הייאט נרתמת למאבק בפלסטיק: תוציא את בקבוקוני השמפו מחדרי המלון

רשת בתי המלון הכריזה כי תוותר על בקבוקוני הפלסטיק שהיא מחלקת לאורחים בחדרים (שמפו, סבון, קרם גוף וכו') ותחליפם בבקבוקים גדולים, בדומה למהלך שרשתות אחרות הצהירו כי יישמו

בני גנץ ובנימין נתניהו בפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין / צילום: חיים צח, לע"מ

ריבלין ייפגש עם ראשי כחול לבן והליכוד במטרה להבהיר את המתווה שהוא מציע

ב"גלובס" פרסמנו כי במסגרת המגעים מאחורי הקלעים יש הסכמה לעצם המתווה אך חילוקי דעות על אופי יישומו ובין השאר על מועד היציאה לנבצרות, אותם ריבלין מקווה להבהיר לשתי המפלגות

ניר ברקת, הליכוד / צילום: איל יצהר, גלובס

האם לשלושת תיקי נתניהו הפתוחים קדמו 16 תיקים שנסגרו?

מרוב רצון להוכיח שנטפלים לנתניהו, ניר ברקת תופר לו תיקים חדשים. פרמנו ● המשרוקית של גלובס

רפי סער / צילום:  שלומי יוסף

תמ"א אאוט, בנייה מתחמית אין: נעצרו פרויקטי תמ"א בכפר-סבא

באופן תקדימי החליטה הוועדה המחוזית מרכז לעצור שני פרויקטים שכבר החלו בהליכי תכנון ● בכך קיבלה הוועדה את עמדת עיריית כפר-סבא שיש לקדם באזור בנייה מתחמית על פני פרויקטים נקודתיים ● היזם: "הסיכוי להפלת הפרויקט הולך וגדל"

מהדורת החדשות של ערוץ 12, אמש / צילום: צילום מסך

מרתון שידורי הטלוויזיה: זה לא סיקור, זה דברור

כשהתותחים רועמים, כל ערוצי הטלוויזיה מתגייסים לדובר צה"ל ומשאירים את הצופים עם שידורים חוזרים • התקשורת לא מעזה לבקר את פעילויות הצבא ואת מדיניות הביטחון של ממשלת ישראל, כל ממשלה, באופן מהותי • על התקשורת להיות ביקורתית ועניינית יותר

ירי רקטות לעבר מישראל לאחר חיסולו של בהאא אבו על-עטא / צילום: רויטרס

מטחים כבדים לאזור אשדוד והשפלה; מנהיג הג'יהאד האסלאמי הציב שלושה תנאים להפסקת אש

(עדכונים שוטפים) - אזעקות נשמעו באזור רחובות, אשדוד וביישובי עוטף עזה ● לא יתקיימו לימודים במרחק 40 ק"מ מהרצועה ● תנאי הג'יהאד להפסקת אש: הפסקת החיסולים, הפסקת שימוש באש חיה כלפי מפגינים ליד גדר המערכת והגדלת כמות הסחורות הנכנסות לרצועה

אודי סגל / צילום: אביב חופי

טלטלה בחדשות 13? בחברה שוקלים להעביר את אודי סגל להגשת המהדורה המרכזית

על רקע נתוני הרייטינג הבעייתיים, הכוונה לערוך שינויים במהדורת החדשות עומדת על סדר היום של מנהלי רשת 13 כבר תקופה ארוכה ● חדשות 13 בתגובה: "תמר איש-שלום תמשיך להיות המגישה המרכזית"

הנשיא טראמפ ונשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי/צילום: רויטרס

אימפיצ'מנט הנה הוא בא: אין כמעט ספק שטראמפ יזוכה

היום מתחילים הדמוקרטים בבית הנבחרים של ארה"ב את תהליך הגשת כתב אישום נגד הנשיא טראמפ על שוחד ועל "פשעים חמורים" נגד החוקה ● זה ייקח כנראה חודש וחצי ● בינואר יועמד הנשיא למשפט הסנאט, ואין כמעט ספק שיזוכה ● אבל זה מה שרצו מנסחי החוקה לפני 230 שנה

בניין הבורסה לניירות ערך בניו-יורק / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

עליות קלות בוול סטריט בנעילה; אפל ודיסני קפצו לשיא כל הזמנים

המדדים המובילים עלו למרות הדיווח על קשיים בשיחות הסחר, מדד דאו ג'ונס עלה לשיא ● יו"ר הפד אמר בפני הסנאט כי "הסיכונים למערכת הפיננסית נותרו נמוכים" ● מדד המחירים לצרכן בארה"ב רושם את העלייה הגבוהה ביותר זה שבעה חודשים, על רקע הזינוק במחירי האנרגיה ● אמדוקס וטאואר עלו לאחר פרסום הדוחות

ג'רום פאואל בנאום הערב אחרי החלטת הריבית / צילום: Sarah Silbiger, רויטרס

פאואל: "ריבית שלילית לא מתאימה לכלכלה האמריקאית"

בעדות שנשא פאואל בסנאט, ציין יו"ר הפד לחיוב את שוק התעסוקה ובמיוחד את שיעור האבטלה הנמוך, שנמצא בשפל של 50 שנה ● לדבריו, "הסיכונים למערכת הפיננסית בארה"ב נותרו נמוכים"

אוריאל לין / צילום: תמר מצפי

אוריאל לין על המהלך של אמזון: "מבצע טורפני שנועד להשמיד מתחרים"

נשיא איגוד לשכות המסחר פנה לממונה על התחרות בנוגע למבצע החדש של אמזון, המציע משלוח חינמי ברכישה מעל 49 דולר ● ככל הנראה לין לא באמת מוטרד מהצעת הערך במבצע הנקודתי הנוכחי, אלא מבטא חשש כללי מהשיטה בה אמזון נוהגת לכבוש נתחי שוק