גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אבי שטרנשוס מונה למנכ"ל מידרוג במקומו של ערן היימר

וגם: רדוור מבקשת להקצות לרועי זיסאפל מניות חסומות בשווי כ-2.1 מיליון דולר ● צבי לנדאו מימש אופציות ומכר מניות סולאראדג' ברווח של כ-2.2 מיליון דולר ● מבנק לאומי למיטב דש: תמר יסעור מצטרפת לדירקטוריון בית ההשקעות

אבי שטרנשוס, מנכ"ל חברת מידרוג / צילום: יח"צ
אבי שטרנשוס, מנכ"ל חברת מידרוג / צילום: יח"צ

אבי שטרנשוס מונה למנכ"ל חברת האשראי מידרוג מקבוצת Moody's העולמית. שטרנשוס מחליף בתפקיד את ערן היימר, שהודיע לפני כחודשיים על עזיבתו לטובת מינויו כמנהל ההשקעות של טדי שגיא בישראל.

לשטרנשוס (52) רקע עשיר בשוק ההון, לאחר שכיהן במהלך השנים בשורת תפקידים בכירים. בתפקידו האחרון הוא שימש כחבר הנהלה וראש המערך הפיננסי בבנק הבינלאומי והיה אמון על ניהול כלל הנכסים וההתחייבויות של הבנק, זאת לצד ניהול הנוסטרו ותיקי ההשקעות של הבנק בארץ ובחו"ל בהיקף מיליארדי שקלים.

שטרנשוס כיהן בעבר כמנכ"ל יובנק עד שהוא מוזג באופן מלא לתוך הבנק הבינלאומי, ולפני כן שימש כחבר הנהלה וראש החטיבה הפיננסית בבנק הבינלאומי. לפני כן כיהן בתפקיד מנהל תחום השקעות ביטוח וגמל בחברת מנורה מבטחים וכיו"ר חברת קרנות הנאמנות של הקבוצה.

יו"ר מידרוג, דוד מילגרום, ציין היום כי "אבי שטרנשוס מביא עימו 25 שנות ניסיון בשוק ההון ואין ספק כי הניסיון הרב לצד יכולותיו הגבוהות של אבי, יסייעו לחברה לעמוד ביעדיה".

רדוור מבקשת להקצות לרועי זיסאפל מניות חסומות בשווי כ-2.1 מיליון דולר

בחברת רדוור מבקשים מבעלי המניות לאשר למנכ"ל הוותיק, רועי זיסאפל, הקצאה של מניות חסומות בשווי של כ-2.1 מיליון דולר. במקביל מבקשת החברה להגדיל את ההיקף המקסימלי של הבונוס השנתי לזיסאפל, מרמה של 400 אלף דולר ל-600 אלף דולר.

רדוור, ספקית פתרונות לזמינות, ביצועים גבוהים ואבטחת רשת עבור רשתות תקשורת ארגוניות ומרכזי מחשוב, פרסמה בסוף השבוע זימון לאסיפת בעלי המניות שבה יעלו הנושאים להצבעה. בזימון מפורטים נימוקים להחלטת ועדת התגמול להקצות לזיסאפל את התגמול ההוני המבוקש, ובין היתר נכתב שם כי זיסאפל הוא בעל תפקיד משמעותי בחברה והוא תורם להצלחתה - כדוגמה מציינים שם את העלייה בהכנסות החברה מ-217 מיליון דולר ב-2015 לצפי של 251-256 מיליון דולר ב-2019. כמו כן מזכירים בזימון כי שכרו של זיסאפל לא עודכן מאז 2012 והבונוס השנתי שלו נותר ללא שינוי מאז 2015.

ההקצאה ההונית המבוקשת מורכבת מ-45 אלף מניות חסומות שיבשילו ב-4 מנות לאורך 4 שנים, ועוד 45 אלף מניות שיבשילו ב-4 מנות בכפוף לכך שמחיר המניה של רדוור יהיה מעל 29 דולר למשך 30 ימי מסחר רצופים לפני האסיפה השנתית (לעומת 25 דולר היום).

נזכיר שלפני שנתיים הצביעה אסיפת בעלי המניות של רדוור נגד הצעה להקצות לזיסאפל עד 800 אלף אופציות, וזאת בשל הדילול הצפוי. עם זאת, בשנה שעברה אושרה לזיסאפל הקצאה של 90 אלף מניות חסומות.

צבי לנדאו מימש אופציות ומכר מניות סולאראדג' ברווח של כ-2.2 מיליון דולר

צבי לנדאו, המנכ"ל החדש של חברת סולאראדג', מימש בשבוע שעבר אופציות לרכישת כ-29 אלף מניות ומכר לאחר מכן את המניות הללו ברווח של כ-2.2 מיליון דולר. מימוש האופציות בוצע במחיר מימוש של 2.46 דולר - מדובר באופציות שקיבל לנדאו עוד בשנת 2012, לפני שסולאראדג' הונפקה בוול סטריט - והוא מכר את המניות במחירים ממוצעים שנעו בין 77.2-80.5 דולר למניה. כל העסקאות בוצעו בשבוע שעבר במהלך יום מסחר אחד, והן בוצעו במסגרת תוכנית של "מכירה עיוורת", כלומר כשללנדאו אין שליטה על מועד מכירת המניות. לאחר המכירה מחזיק לנדאו בכ-203 אלף מניות, אופציות ומניות חסומות של סולאראדג'.

מניית סולאראדג' הגיעה בשבוע המסחר האחרון בוול סטריט לשיא של כל הזמנים, כ-89.4 דולר (עלייה של מעל 100% בשנה האחרונה), שמשקף לחברה שווי של 4.3 מיליארד דולר. החברה מספקת מערכות לניטור ואופטימיזציה של אנרגיה סולארית. לנדאו נכנס לתפקיד המנכ"ל בסוף אוגוסט, אחרי ששימש כסגן הנשיא למכירות בחברה. הוא מונה בשל היעדרותו של המנכ"ל הקודם גיא סלע בגלל מחלה. ימים ספורים לאחר מכן נודע על מותו של סלע בגיל 54.

צבי לנדאו      / צילום: אתר החברה


כשלוויתן חוגג באקווריום: מנהלי חברות האנרגיה עלו לירושלים

תאגיד תעשיות חיפושי הגז אירח ביום חמישי האחרון את מנהלי חברות האנרגיה בישראל בלוקיישן מפתיע בירושלים. באירוע הושק שיתוף הפעולה בין האקווריום שליד גן החיות בעיר לבין איגוד חיפושי הגז והנפט. כצעד ראשון התאגיד פרש את חסותו על מיכל זכוכית ענק המדמה את הסביבה האקולוגית הנוצרת סביב רגלי אסדת פרויקט לוויתן, אשר בשבועות הקרובים תחל הפקת הגז ממנו. נשיא האיגוד, האלוף במיל' איתן דנגוט, ניצל את המפגש על מנת לאחל לנוכחים ולכל בית ישראל שנת עצמאות אנרגטית ותחילת הפיכתה של ישראל לספקית אנרגיה אזורית, בצידה של תנופת פיתוח כלכלית חסרת תקדים עם הפעלת המאגר העצום.

אקווריום ישראל על שמה של משפחת גוטסמן, הראשון בגודלו בישראל, עוסק בשימור בתי הגידול והסביבה הימית בישראל, המהווה חלק מהאתגר של שמירת הטבע המקומי. באקווריום מיוצגים בתי הגידול הימיים בישראל - הים התיכון, ים סוף ואפילו הכנרת וים המלח, ומודגשים האיומים האקולוגיים הניכרים - זיהום הים וחופיו, דיג יתר, תיירות, מסחר, התפלה, קידוחי גז ונפט.

באירוע השתתפו גם: יגאל לנדאו, מבעלי רציו; יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים; איתן דנגוט, נשיא איגוד חברות הגז; ביני זומר, מנכ"ל חברת נובל; ואיתן פוסטר,מנכ"ל איגוד חברות הגז.

יגאל לנדאו, יוסי אבו, איתן דנגוט, ביני זומר ואיתן פוסטר / צילום: דוד סעד

מבנק לאומי למיטב דש: תמר יסעור מצטרפת לדירקטוריון בית ההשקעות

חודשים ספורים לאחר שתמר יסעור עזבה את בנק לאומי, היא מצטרפת לדירקטוריון בית ההשקעות מיטב דש, שעדכן על תחילת כהונתה כדירקטורית חיצונית (דח"צית). יסעור (54) כיהנה עד חודש יוני האחרון כראש החטיבה לבנקאות דיגיטלית בלאומי, והייתה האחראית על פפר - הבנק הדיגיטלי של לאומי, וכן כיהנה כיו"רית דירקטוריון לאומי קארד.

בעבר היא שימשה בין היתר כראש החטיבה הבנקאית בלאומי וכמנכ"לית לאומי קארד, ובמסגרת תפקידה כעת במיטב דש היא תהיה חברה בוועדת הביקורת ובוועדת התגמול של בית ההשקעות.

מיטב דש תעניק ליסעור 35 אלף כתבי אופציה לא סחירים של החברה, שיבשילו בכמה מנות שנתיות, החל מתום שנתיים ועד תום חמש שנים מהענקתן, בשווי הוגן של כ-93 אלף שקל, ואשר במימושן המלא יהוו כ-0.05% מהון מניותיו של בית ההשקעות.

על עזיבתה של יסעור את לאומי נודע בחודש מרץ האחרון, יחד עם עזיבתו של דני כהן, ראש החטיבה הבנקאית וראש חטיבת התיפעול - שניהם דמויות מרכזיות בהנהלת הבנק.

בית ההשקעות מיטב דש, שבשליטת האחים אלי וניר ברקת יחד עם יובל רכבי, לצד צבי סטפק, מנוהל על-ידי המנכ"ל אילן רביב, ונסחר בשווי של כ-850 מיליון שקל, אחרי שמנייתו טיפסה בכ-35% מתחילת השנה.

תמר יסעור / צילום: תמר מצפי

עוד כתבות

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הפרלמנט הבריטי דחה ברקזיט מזורז: הליש"ט צנחה, וול סטריט ננעלה בירידות שערים

לאחר הצבעה עקרונית בעד הסכם הפרישה מהאיחוד האירופי, הפרלמנט דחה את תוכנית ג'ונסון לחקיקה מזורזת בנושא ● הליש"ט ירדה ב-0.7% ● המגמה בוול סטריט התהפכה עם ההצבעה, והעליות נמחקו ● הנאסד"ק ירד בכ-0.7%, S&P 500 נסוג בכ-0.3%, והדאו ג'ונס ננעל בירידה של כ-0.1% ● פייסבוק ירדה ביותר מ-3% לאחר שפורסם כי תובעים כללים מ-47 מדינות בארה"ב ישתתפו בחקירה נגד החברה בחשד שהפרה חוקי הגבלים עסקיים ● ביוג'ן זינקה בכמעט 30% לאחר שעקפה את התחזיות ודיווחה כי תגיש לאישור את המוצר לאלצהיימר ● אירופה ננעלה בעליות שערים: מדד פוטסי עלה ב-0.7%, מדד דאקס ב-0.09%, ומדד קאק 40 עלה ב-0.2%

מפגינים בלבנון.  צילום: רויטרס

מהמס על הווטסאפ בלבנון ועד מחירי התחב"צ בצ'ילה: מה אפשר ללמוד מהמחאות החברתיות השבוע בעולם

שורה של גזירות כלכליות הוציאו המוני מפגינים לרחובות ביומיים האחרונים, מצ'ילה ועד לבנון מחו רבים על המצב הכלכלי והצליחו לסכל חלק מהצעדים הצפויים של הממשלות • איך התגלגל המס על הווטסאפ בלבנון לצעדי שקיפות מרחיקי לכת על ההון הציבורי, ומה אפשר ללמוד מצ'ילה על מחירי תחבורה ציבורית ועל פנסיה

ונציה/ צילום:רויטרס

חוששים? בואו לפה: כך מדינות אירופה מנצלות את סחבת הברקזיט כדי לפתות את עשירי בריטניה

איטליה ומדינות אחרות באירופה חותכות מסים ומציעות תמריצים כדי לשכנע את העשירים לעבור לגור אצלן ● האי-ודאות סביב פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי והחשש שמא ממשלה סוציאליסטית תחליף את השמרנים מחזקים את הפיתוי

פסולת / צילום: איל יצהר

המדינה נאבקת בהטמנת הפסולת – והתעשיינים מזהירים מעליית מחירים

ד"ר אלי אברמוב, יו"ר איגוד הכימיה, הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה בהתאחדות התעשיינים: "המשרד להגנת הסביבה נכשל מזה מספר שנים בקידום של פתרונות למיחזור וטיפול בפסולת, ולמרות זאת הוא פועל במטרה להקשות על תפעול המטמנות האקולוגיות שמהוות כיום פתרון מוסדר יחיד לפסולת הביתית"

 רכב של טסלה צילום:Shutterstock  א.ס.א.פ קריאייטיב

עידן חדש? כך עשויה ההתקרבות של טסלה לישראל לסיים את ההגמוניה של יבואני הרכב

ההתקרבות של טסלה לישראל שנחשפה ב"גלובס" ושיטת המכירה שלה שמייתרת את היבואנים ועשויה להיות מאומצת ע"י יצרנים נוספים - מסמנות תום עידן בשוק הרכב • גם פסיקת ביהמ"ש שמגדילה את כוחם של היבואנים העקיפים לא מבשרת טובות ליבואנים הגדולים בישראל

בניין טבע בכפר סבא / צילום: סיון פרג'

טבע בדרך לסלק איום קיומי? "ההסדר המתגבש בפרשת האופיואידים - תרחיש טוב בהרבה מזה שהשוק ציפה לו"

עפ"י ההסדר המתגבש בפרשת משככי הכאבים, טבע תשלם 250 מיליון דולר במזומן ובעיקר תספק את התרופה נגד השפעת האופיואידים, בשווי של כ-23 מיליארד דולר, במשך עשור ● בלידר שוקי הון מסבירים כי "עלות הייצור עבור טבע היא 1.5-3 מיליארד דולר, סכום שהיא תמצא בקלות בתזרים המזומנים שלה" ● בפייפר ג'פרי אופטימיים פחות

שיחות טלפון / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

חושבים שהעתיד הוא תקשורת בהודעות טקסט? קבלו את הקאמבק המפתיע של שיחות הטלפון

צעירים מנהלים שיחות וידאו כשהטלפון מופנה לתקרה, משוחחים בצ'טים קוליים באתרי גיימינג מבלי לשחק כלל ומשתמשים באפליקציות קוליות מתוחכמות ● השיחות פינו את מקומן לטובת הודעות וגלישה באינטרנט, אך האם הן בדרך לקאמבק מפתיע?

דוכן תצוגה של סיגייט ((Seagate Technology (STX) / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

הכנסות של מעל 10 מיליארד דולר בשנה: מחסן ההזדמנויות של סיגייט

היקף המידע בעולם צומח באופן מתמיד, אך כמות האחסון הזמינה נמוכה משמעותית מקצב הגידול במידע ● אחת החברות שנהנות מהפער הזה היא ספקית פתרונות האחסון סיגייט טכנולוגיות

מאזדה MX-30, הרכב החשמלי הראשון של החברה / צילום: יח"צ

חשמלית ושמה מאזדה: הושק דגם חשמלי לענקית הרכב היפנית

הרכב, MX-30, מגיע בתצורה של ג'יפון ומציע טווח נסיעה של כ-200 קילומטר בין טעינות

גרטה טונברג/ צילום: רויטרס

המלצה חמה: להשקיע בהתמודדות עם משבר האקלים

הפחתת פליטת גזי חממה, טיפול באשפה, צמצום השמדת יערות וטיפול במחסור במים הם האתגרים המרכזיים אותם יש לפצח כדי לטפל בהתחממות העולמית ובאקלים הקיצוני ● נראה כי העולם מוכן לשינוי אמיתי, והמאבק במשבר האקלים יגרום למשקיעים להתמקד בתעשיות ובחברות שיובילו את המערכה

נחום ביתן / קרדיט: יח"צ

בצל חוסר היציבות הפיננסית: קבוצת יינות ביתן סגרה 5% מסניפיה מתחילת השנה

בדיקת "גלובס" מעלה כי מהפריסה של קבוצת יינות ביתן, רשת הקמעונאות השנייה בגודלה בישראל, נגרעו 11 סניפים מתחילת השנה, מה שממצב אותה עם פריסה של 170 סניפים ● בענף מעריכים כי כדי לייצב את מצבה הפיננסי של הרשת יידרשו מהלכי ייעול נוספים

מלון שרונה העתידי / הדמיה: חברת נצבא

טרנד הבוטיק חלף? נצבא תקים מלון ענק סמוך לנתב"ג - וזו רק הסנונית הראשונה

"יש לנו אמון בענף התיירות בישראל", אומר ל"גלובס" מנכ"ל משותף בחברת איירפורט סיטי נצבא, פריאל אטיאס, לאור כוונת החברה לפתוח 2,200 חדרים ב-6 בתי מלון ברחבי הארץ בשנים הקרובות ● המהלך מצטרף לכניסת של חברות נדל"ן נוספות כמו ישראל קנדה לתחום

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

ירידות קלות בת"א; אופקו וטאואר צוללות יותר מ-7%

פתיחת המסחר התעכבה לאחר שאופקו נחתכה ב-11% ● בוול סטריט ננעלו המדדים אתמול בירידות לאחר שרשמו עליות במשך רוב יום המסחר; הנאסד"ק איבד כ-0.7%, S&P 500 נסוג בכ-0.3% והדאו ג'ונס ננעל בירידה של כ-0.1% ● הפרלמנט הבריטי הצביע, לראשונה אי-פעם, בעד הסכם ברקזיט כלשהו, אך דחה את דרישת הממשלה לאשר אותו בחקיקת בזק • המשמעות: ככל הנראה מועד הברקזיט יידחה אחרי 31 באוקטובר • הליש"ט ירדה ב-0.7% מול הדולר לאחר ההפסד בהצבעת לוח הזמנים

Mobilion אבי פלדמן ואייל זבידה, ממייסדי קרן ההשקעות / צילום: יח"צ

קרן חדשה בהיקף של 30 מיליון דולר תשקיע בתחום הרכב העתידי והתחבורה החכמה

קרן Mobilion, מייסודם של אבי פלדמן, קבוצת זבידה וקבוצת NEXUS הבינלאומית, מבטיחה לקצר את הנגישות של חברות סטארט-אפ לספקי החלפים הבינלאומיים

אנשים ממלאים את דיזנגוף סנטר ביום הבחירות לעיריות 2018 / צילום: שני מוזס

פדיונות הקניונים לא התרוממו בספטמבר: ראש השנה והבחירות לא הצליחו לעורר את ענף האופנה

יום השבתון בבחירות האחרונות לא הביא עמו בשורה למרכזי הקניות, ונרשמה בו ירידה של כ-5% לעומת הבחירות הקודמות באפריל ● הפדיון היומי בספטמבר מציג ירידה של 0.7%, ואילו בתקופת ראש השנה נרשמה ירידה של כ-4% בימים שקדמו לחג ביחס לשנה שעברה

מפעל פרוטליקס  / צילום: פאול אורלייב

פרוטליקס זינקה 31% על רקע תוצאות חדשות מניסוי במוצר המוביל שלה למחלת פברי

מניית פרוטליקס, המפתחת תרופות המבוססות על חלבונים אנושיים בתוך תאי צמח מהונדסים גנטית, משקפת שווי חברה של 108 מיליון שקל ● תוצאות ראשונות של הניסוי פורסמו בספטמבר 2018, אחרי 6 חודשי טיפול ב-16 חולי פברי, וכעת מתפרסמות תוצאות מטיפול באותם חולים במשך שנה

תחנת הכוח בבאר טוביה./ צילום: מצגת החברה

אקזיט קטן בבאר טוביה: איש עסקים אמריקאי ימכור מניותיו בתחנת הכוח IPM ב-9 מיליון דולר

מייקל מונלייט קיבל הצעת רכישה מגוף פרטי, המשקפת שווי של כ-800 מיליון שקל לתחנת הכוח ● שותפיו של מונלייט נדרשים להחליט עד אמצע נובמבר אם ברצונם להפעיל זכות סירוב ראשונה לעסקה ● גלובל פאוור, השותפה גם היא ב-IPM, מסרה כי "החברה לומדת את הודעת המציע ותבחן את צעדיה בהתאם"

העמוד של קפה עלית באמזון / צילום: צילום מסך

לקנות קפה ברשת: שטראוס הופכת לחברת המזון הראשונה שמוכרת באמזון, וזו עשויה להיות תחילתה של מהפכה

החנות המקוונת של שטראוס לשוק המקומי עלתה תחת השם "עלית", ולפי שעה ניתן למצוא בה רק מארזי קפסולות קפה תואמות נספרסו שמייצרת שטראוס, ולא מוצרים נוספים של החברה

יאיר טרצ'יצקי / צילום: שלומי יוסף

אחרי שמונה שנים: ארגון העיתונאים נפרד סופית מההסתדרות

זאת כפי שפורסם ב"גלובס" ● הארגון החדש יוקם במסגרת של עמותה, ובשלב זה לא צפויים להתנהל שינויים בכל הנוגע לגביית דמי החבר מכ-3,500 העובדים שהוא מייצג ● יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי: "המתווה אליו הגענו עם ההסתדרות מייצר בסיס לצמיחה משמעותית והרחבת הפעילות"

מאיר דור, יו"ר ברן / צילום: עינת לברון

תחרות לקרן פימי: חברת ההנדסה ברן מבקשת למזג לתוכה את תהל בעסקת מניות

ברן טוענת כי למרות שהגיעה לשלב של הסכם סודיות מול הבעלים של תהל, חברת קרדן אן.וי, "נחסמנו בשלב מוקדם של בקשות לקבלת מידע, מסיבות שאינן ידועות לנו" ● מחזיקי האג"ח של קרדן יחליטו היום אם לאשר להנהלת החברה לקדם מו"מ עם פימי לצורך השגת הסכם מפורט