גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט; ירידה מפתיעה במלאים הקפיצה את מחיר הנפט בכ-3%

מלאי הנפט בארה"ב ירד בשבוע החולף במפתיע בניגוד לתחזיות ● נעילה חיובית בבורסות אירופה, הדאקס עלה ב-0.8%, הפוטסי טיפס ב-0.66% ● ירידות במגזר הטכנולוגיה על רקע תחזית הכנסות פסימית מצד טקסס אינסטרומנטס ● קטרפילר פיספסה את התחזיות ● בואינג מסרה כי דגם המטסים 737 MAX עומד בלוחות הזמנים לקראת חזרה למסלול

סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס, rendan McDermid
סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס, rendan McDermid

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל בטריטוריה הירוקה, וזאת לאחר שהתנהל רוב שעות היום סביב רמת הפתיחה. מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.17%, הנאסד"ק טיפס ב-0.19%, ומדד S&P 500 עלה ב-0.29%. 

מחיר הנפט זינק ביותר מ-3% ונושק ל-56 דולר לחבית על רקע ירידה מפתיעה במלאי בארה"ב.

21:30

יום מסחר מנומנם בוול סטריט על רקע המשך עונת הדוחות הרבעוניים, כאשר המדדים המובילים נסחרים סביב רמות הפתיחה וללא שינוי מהותי.

מחיר הנפט מזנק ביותר מ-3% לרמה של 55.9 דולר על רקע עלייה מפתיעה במלאי הקרוד השבועי של 1.7 מיליון חביות, וזאת בניגוד לתחזיות השוק שצפו עלייה של 4.7 מיליון חביות בשבוע שהסתיים ב-18 לאוקטובר.

מנייתה של ענקית הטכנולוגיה אפל  עולה בכ-1% לשיא כל הזמנים, ומה שמשקף ליצרנית האייפונים שווי שוק של 1.09 טריליון דולר.

19:55

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, החליט להסיר את הסנקציות מעל טורקיה בעקבות הודעת אנקרה, כי הפסיקה את הלחימה לאורך הגבול עם טורקיה. טראמפ הצהיר שהפסקת האש הזמנית תהיה עתה קבועה. בתגובה להודעת טראמפ הנכסים הטורקיים נסחרים בעליות, כך מדד איי שיירס טורקיה בנאסד"ק מזנק ב-3.5%. 

18:50

בורסות אירופה ננעלו בעליות בהובלת מדד הדאקס הגרמני שטיפס ב-0.84%. הקאק הצרפתי ננעל ללא שינוי ומדד הפוטסי הבריטי עלה ב-0.66%.

מנייתה של יצרנית שואבי האבק איירובוט (סימול: IRBT) נופלת ב-12% בוול סטריט לאחר שהחברה הנמיכה תחזיות בצל מתיחות הסחר שבין סין לארה"ב. החברה צופה כעת רווח של 2.8-2.6 דולר למניה בשנה הנוכחית כולה, לעומת תחזית קודמת לרווח של 2.4-3.15 דולר למניה. החברה צופה הכנסות של 1.2-1.21 מיליארד דולר, לעומת תחזית קודמת שעמדה על הכנסות של 1.2-1.25 מיליארד דולר.

17:44

סוכנות האנרגיה האמריקאית (EIA) דיווחה על ירידה במלאי הנפט מסוג קרוד לראשונה מזה שישה שבועות. בשבוע שהסתיים ב-18 באוקטובר מלאי הנפט נפל ב-1.7 מיליון חביות, בניגוד לתחזיות לתוספת של 4.7 מיליון חביות. מחיר חבית נפט קופת ב-1.5% ונושק לרמה של 55 דולר.

בזמן שמארק צוקרברג משיב לשאלות הקונגרס האמריקאי בשימוע על פרויקט המטבע הדיגיטלי של פייסבוק , צנח הביטקוין למחירו הנמוך ביותר מאז 18 במאי.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח במגמה מעורבת על רקע המשך עונת הדוחות הרבעוניים, לצד פחד גבהים מצד המשקיעים בעוד מדד S%P 500 נסחר ברמת שיא כל הזמנים. הדאו ג'ונס עולה ב-0.2%, הנאסד"ק משיל 0.25%.

קטרפילר  דיווחה על רווח למניה של 2.66 דולר, מתחת לתחזיות של Refinitiv לרווח של 2.88 דולר למניה. ההכנסות נפלו גם הן מהתחזיות והסתכמו ב-12.758 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 13.572 מיליארד דולר. אם לא די בכך, החברה הנמיכה את התחזיות לשנה כולה, וצופה כעת רווח למניה בטווח של 10.59-11.09 דולר, לעומת הצפי לרווח של  11.7 דולר למניה.

יצרנית המטוסים בואינג  פיספסה את התחזיות ורשמה ירידה של 52% ברווח הרבעוני, אך הודעתה כי תעמוד בלוח הזמנים להחזרת המטוס מדגם MAX 737 למסלול, פיצתה על האכזבה מהרבעון השלישי. החברה רשמה רווח של 1.45 דולר למניה, לעומת התחזיות לרווח של 2.09 דולר למניה.

יצרנית המוליכים למחצה טקסס אינסטרומנטס  האמריקאית לא עמדה בתחזיות האנליסטים לרבעון השלישי של 2019, ואף הנמיכה את התחזית להמשך השנה, מה שמכביד על הסקטור כולו. מגוון הרחב של המוצרים שלה הופך אותה לפרוקסי של תעשיית השבבים העולמית, מה שמכביד על המניות בסקטור כולו.

החברות מיקרוסופט, טסלה ופורד יפרסמו את תוצאותיהן לרבעון השלישי לאחר נעילת המסחר בוול סטריט.

למרות הנמכת התחזיות מצד טקסס אינסטרומנט וקטרפילר, עונת הדוחות עד כה בוול סטריט עולה על הציפיות של האנליסטים. מבין 118 החברות במדד S&P 500 כ-81% מהמדווחות הציגו תוצאות טובות מהתחזיות של השוק, כך לפי FactSet.

13:30

המסחר בבורסות אירופה מתנהל במגמה מעורבת, על רקע עצירת ההתקדמות ביישום תוכנית הברקזיט של רה"מ בריטניה בוריס ג'ונסון. 

מדד סטוקס אירופה 600  מחק את הירידות שרשם במהלך היום והוא נסחר סביב רמות הפתיחה. מגזר הטכנולוגיה ממשיך להוביל בירידות על רקע תחזית ההכנסות השלילית שפרסמה אתמול טקסס אינסטרומנטס. את הצד החיובי מוביל מגזר המשאבים הבסיסיים שמתחזק ב-1.1%.

יצרנית הבירה ההולנדית הייניקן חתכה את תחזיות הרווח שלה לשנה לאחר ירידה במכירות ברבעון השלישי.

עלייה של 23% נרשמה ברווחי הליבה של אקזו נובל  והיא הודיעה על רכישה עצמית של מניות בהיקף של 500 מיליון אירו.  

מניית פנדורה  מזנקת בכ-12% ומובילה את העליות בסטוקס 600 לאחר העלאת המלצה לחברת התכשיטים הדנית מצד קרנגי, מ"מכירה" ל"החזק". 

צלילה של יותר מ-6% נרשמת במניות סוודבנק  לאחר פגיעה קשה בתוצאות הרבעון השלישי ממעורבות לכאורה בהלבנת כספים.

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח בירידות הבוקר (ד'), לאחר שהפרלמנט הבריטי אילץ את רה"מ בוריס ג'ונסון לעצור את התקדמות הסכם הברקזיט שלו. 

מדד סטוקס אירופה 600  מאבד 0.4%, עם ירידות של 1.4% במגזר ההייטק על רקע תחזית הכנסות עגומה של טקסס אינסטרומנטס . כל הסקטורים כמעט נסחרים בטריטוריה השלילית. 

בחזית הברקזיט, אם המועד הסופי לעזיבת האיחוד האירופי יידחה ל-31 בינואר יוכל ג'ונסון ללכת לבחירות כלליות בניסיון לחזק את המנדט שלו, על רקע ההובלה בסקרים של מפלגת השמרנים שלו.

עונת הדוחות מרכזת עניין. חברת PSA Peugeot Citroen דיווחה על עלייה בהכנסות ברבעון השלישי למרות תחזית פסימית למגזר הרכב. 

בטוקיו ננעל המסחר בעלייה של כ-0.3% במדד ניקיי . ירידות של כ-0.8% נרשמות בהונג קונג .


06:50

בורסות אסיה נסחרות במגמה מעורבת לאור המשך חוסר היציבות הגלובלי. הניקיי נשאר יציב עם 0.1%, בעוד שמדדי שנאחי והונג קונג נמצאים בירידה: שנחאי בירידה קלה של 0.4%, והונג קונג בירידה משמעותית של 1.1%. המהומות ממשיכות בהונג קונג, וזאת בצל התוכנית של סין להחליף את מנהיגת הונג קונג קארי לאם עד מרץ. 

החוזים העתידיים על הנפט נמצאים בירידה של 0.8%, במחיר של 54.05 דולר לחבית. 

היום ב-09:30 צפוייה אחת הספקיות של אפל, LG Display, לפרסם את ההכנסות שלה מהרבעון השלישי. 

אתמול יום המסחר בוול סטריט נגמר בירידות לאחר שהפרלמנט הבריטי הצביע עקרונית בעד הסכם הפרישה מהאיחוד האירופי, אך דחה את תוכניתו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון לחקיקה מזורזת בנושא. הנאסד"ק ירד בכ-0.7%, S&P 500 נסוג בכ-0.3%, והדאו ג'ונס ננעל בירידה של כ-0.1%. משמעות ההצבעה היא שמועד פרישת בריטניה מהאיחוד ככל הנראה יידחה בפרק זמן לא ידוע. הליש"ט נחלשה מול הדולר בכ-0.7% לשער של 1.29 ליש"ט לדולר.

במשך רוב היום רשמו מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 עליות שערים שנתמכו על ידי שטף דוחות חיוביים לרבעון השלישי של 2019. עוד תרמה לעליות ביוג'ן  שנוסף לדוחות החיוביים גם דיווחה כי תגיש לאישור את המוצר שלה לטיפול באלצהיימר וזינקה ב-30%. מנגד, מדד הנאסד"ק רשם ירידות משלב מוקדם של יום המסחר, בהובלת פייסבוק  שירדה ביותר מ-3%. זאת לאחר שהתובעת הכללית של ניו יורק, לטישיה ג'יימס, הודיעה כי תובעים כללים מ-47 מדינות בארה"ב ישתתפו בחקירה נגד פייסבוק בחשד שהפרה חוקי הגבלים עסקיים.

עוד כתבות

חווה לגידול קנאביס בצפון הארץ/  צילום: רויטרס

הערכות: משרד הבריאות בוחן אפשרות להוצאת ה-CBD מפקודת הסמים המסוכנים אפילו אם לא תהיה ממשלה

משרד הבריאות פרסם הנחיות קנאביס לתקופת המעבר ● בין היתר: צמצום מספר הבדיקות, הקלות ביצור, התרת היצוא מנקודת המבט של משרד הבריאות ● התקנות אינן מתייחסות לייבוא אולם משרד הבריאות פרסם קול קורא ליבואנים כדי להתגבר על המחסור

בצלאל סמוטריץ' / צילום: שלומי יוסף

סמוטריץ': "נסגור אחת ממסילות הרכבת בנתיבי איילון למשך שישה שבועות"

זאת לצורך ביצוע עבודות חשמול הרכבת ● עוד אמר סמוטריץ' ש"אם נעבוד רק בלילות, ייקח שנה וחצי לסיים את הפרויקט" ● "אנחנו נערכים לכך שיהיו רכבות שיבוטלו. תהיה התקוממות. לי יש את האומץ ואני אצטרך ואבקש את הגיבוי שלכם" ● כשנשאל לגבי עבודות בשבת אמר "אם אפשר שלא - אז לא"

טילי ספייק בשימוש חיילים גרמנים / צילום: רפאל

רפאל תמכור לגרמניה אלפי טילים נגד טנקים בכ-200 מיליון אירו

את העסקה בגרמניה הובילה חברת הבת של רפאל באירופה, Eurospike והיא נחתמה באחרונה ● במסגרת העסקה, במהלך השנים הקרובות רפאל תספק לצבא גרמניה אלפי טילי ספייק על דגמיהם השונים ועוד מאות משגרים מותאמים מסוג ICLU

מתקנים של ארמקו הסעודית./ צילום: רויטרס Ahmed Jadallah

לקראת ההנפקה המדוברת: ארמקו ביטלה את הרוד שואו שתכננה בלונדון

החברה כבר החליטה שלא למכור מניות בארה"ב, בקנדה או ביפן ● ההנפקה תסתמך כעת בעיקר על משפחות סעודיות עשירות ומשקיעים מקומיים ● הודיעה אתמול כי תנפיק 1.5% ממניותיה לפי שווי של עד 1.7 טריליון דולר

פרוייקט מחיר למשתכן בירושלים/ צילום:רפי קוץ

התפרסמה רשימת זוכי ההגרלה התשיעית ב"מחיר למשתכן"

משרד הבינוי והשיכון פרסם הבוקר את רשימת הזוכים בהגרלה האחרונה של מסלול "מחיר למשתכן" ● יותר מ-20 אלף משקי בית השתתפו בהגרלת מחיר למשתכן שפורסמה בספטמבר, מתוכם יש 3,316 זוכים

אלדד פרשר / צילום: איל יצהר

בהשפעת ירידת המדד: רווחי מזרחי טפחות נשחקו ב-7%; המניה בשיא

הבנק מחלק דיבידנד של כ-170 מיליון שקל ● בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה קפצו רווחי הבנק ב-40% ל-1.4 מיליארד שקל, בשל השפעת החקירה בפרשת הלבנת ההון בתקופה המקבילה

אור בנוזיו / צילום: אריאדנה סינל

"ראיתי את עצמי מתופף על במות, עד שתקף אותי חיידק המחשבים"

אור בנוזיו (35), ראש צוות פיתוח מובייל בחברת SciPLAY (סייפליי) ● טווח שכר: 30-35 אלף שקל

חיים גרון/  צילום: איל יצהר

בכיר לשעבר במשרד התקשורת בביקורת חריפה על מדיניות המשרד

סמנכ"ל הטכנולוגיות לשעבר חיים גרון בתגובה למדיניות המשרד בנושא הסיבים האופטיים: "קיים כשל אנושי מובנה בהנחה לפיה חבורת פקידים, בכירים ומוכשרים ככל שיהיו, יצליחו לחזות על סמך תחזיות ותרחישים תיאוריים את התנהגות השוק בתגובה למהלכי אסדרה שיינקטו על ידם"

אילן ישועה וינון מגל / צילומים: תמר מצפי ויונתן בלום

"אילן (ישועה) היה מדבר הרבה על הגברת. שכל הסיפור מגיע מהאזור שלה": תמלילי ינון מגל בתיק 4000 נחשפים

"גלובס" חושף את תמלילי עדותו של עורך אתר "וואלה" לשעבר, ינון מגל, במשטרה בתיק 4000 • מגל אישר שהופעלו עליו לחצים מבלפור, אבל טען שלחצים דומים הופעלו על ידי מושאי סיקור נוספים • "נלחמתי מאוד, לא חשבתי שמשרד המנכ”ל צריך להתערב בעבודת העריכה"

משפחת יוחננוף המורחבת: שגיא, מורן, שרית, איתן, מרדכי, אילנה, יובל דמארי ונועה  / צילום: שלומי יוסף

איתן יוחננוף הגיע לכנס "גלובס" ביום ההנפקה בבורסה: "ברשות אמרו לי שקול מילים"

כנס "עסקים מבית טוב" של "גלובס" ובנק לאומי אירח הבוקר את בעלי רשת הקמעונאות ובכירים נוספים בתחום העסקים המשפחתיים

מונית של גט / צילום: צילומים:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

גט מודיעה על סגירת ג'ונו ועל שיתוף פעולה עם ליפט

גט הודיעה היום על סגירת הפעילות של שירות הנסיעות השיתופיות שלה בארה"ב, שנרכשה תמורת 200 מיליון דולר ב-2017 ● שיתוף הפעולה עם ליפט ייכנס לתוקף ב-2020 ויאפשר ללקוחות העסקיים של גט להזמין נסיעה שיתופית של ליפט

קיילי ג'נר / צילום: שאטרסטוק

קיילי ג'נר מוכרת 51% מחברת הקוסמטיקה שלה ב-600 מיליון דולר

ענקית היופי והטיפוח קוטי היא הרוכשת של Kylie Cosmetics ● ג'נר, שהקימה את החברה ב-2015, תמשיך להוביל את הפעילות הקריאייטיבית

איתן יוחננוף, מנכ"ל החברה / צילום: תמר מצפי

הצלחה בהנפקת יוחננוף: ביקושים בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל

החברה הבטיחה את הסכום שביקשה לגייס, כ-460 מיליון שקל, לפי שווי חברה של 1.85 מיליארד שקל "לפני הכסף"

יאיר לפיד/ צילום:  Shutterstock  א.ס.א.פ קריאטיב

לפיד: "דברי נתניהו על הערבים הם גזענות בלתי נסלחת"

ח"כ יאיר לפיד בישיבה של סיעת כחול לבן: "אם יקרה משהו למי מהיושבים פה בחדר, שיידע שזה ביבי. הוא מוביל לאלימות" ● יו"ר כחול לבן בני גנץ: ניהול מו"מ פוליטי אל מול הליכוד "שקול לדיבור עם הקיר"

חמאה  /צילום: שני מוזס

משבר החמאה בדרך לפתרון? אלו שתי ההצעות שעל הפרק

גורמים המקורבים למגעים טוענים כי בימים הקרובים צפוי להתקיים דיון בזק במשרד ראש הממשלה בנושא ● שתי ההצעות שעומדות על הפרק: צו שעה שיאפשר יבוא חמאה פטור ממכס למשך חצי שנה, או פתיחת מכסת יבוא פטורה של 5,000 טונות

HP חברת /צילום :Shutterstock / א.ס.א.פ קריאייטיב

HP דחתה את הצעת הרכישה של זירוקס, אך לא שללה את אופציית המיזוג ביניהן

ב-HP סבורים כי השווי שזירוקס הציעה נמוך מדי ● במיזוג של שתי יצרניות המדפסות תומך המשקיע האקטיביסט קרל אייקן, שמחזיק במניות של שתי החברות

דוד אמסלם / צילום: יצחק הררי דוברות הכנסת

סלקום, גולן טלקום ו-WE4G מתכננות לעתור לבג"ץ בניסיון לדחות את מכרז הדור חמישי

החברות מבקשות הקלות מהמדינה כדי לבצע מהפכה בשירות שמקבלים ישראלים כיום עקב אי-ודאות שעולה מהמכרז ● הוט מובייל העלתה טענות דומות אך מכחישה כי בכוונתה לעתור ● בכירים בחברות ל"גלובס": לא הגיוני שעשרות בקשות להבהרות נדחו ללא הסבר

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש / צילום: ישראל הדרי

בעקבות בית ההשקעות פסגות, גם מיטב דש מפטר עשרות עובדים: "מתאימים את ההוצאות למבנה ההכנסות"

מיטב דש, שמעסיק כיום כ-1,000 עובדים, צפוי להוציא בקרוב לפועל מהלך פיטורים של כמה עשרות מעובדיו ● בחודש שעבר הודיע פסגות כי יקצץ כ-7% מכוח האדם, המונה כ-800 עובדים

אביגדור ליברמן  / צילום: טל שניידר, גלובס

ליברמן: ממשיך לדחוף לממשלת אחדות - עד רביעי בצהריים

יו"ר ישראל ביתנו אמר היום בפתח ישיבת הסיעה כי הוא ממשיך לדחוף להקמת ממשלת אחדות בין הליכוד לכחול לבן ויעשה זאת עד ליום רביעי בשעה 12 בצהריים

הבריכה במגדלי זיו, שבה התחשמל איתמר יוסף פוקס ז"ל / צילום: ניב אהרונסון, וואלה! חדשות

כשהרוח הופכת לסכנה ממשית: מי אמור לשמור על הבטיחות שלנו ברחוב

ילד נופל מערימת סלעים, אדם נכנס לבריכת נוי ומתחשמל, אישה מועדת על מדרכה שבורה ונפצעת קשה • מי אמור לשמור עלינו בחופים, בפארקים וברחובות - והאם זה בכלל אפשרי