גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מועדון ארוחת הבוקר: מה חושבות מנהלות בתחום הקנאביס על שבירת קירות

וגם: UMI תפחית שכרו של בני גבאי ל-60 אלף שקל לחודש

איריס בינקוביץ', אביגיל דר ונרקיס טסלר / צילום: רונה איבר
איריס בינקוביץ', אביגיל דר ונרקיס טסלר / צילום: רונה איבר

את הבוקר פתחו היום כ-30 מנהלות מחברות שונות הפועלות בתחום הקנאביס, במשרדי אלוויט פארמה, המפתחת מוצרי קנאביס רפואי. את פני הבאות קיבלה ד"ר קרן אור עמר, סמנכ"לית הפיתוח העסקי של החברה.

מדובר היה במפגש ארוחת הבוקר החודשית של רשת WomenCanCann, הפונה לסטארט-אפיסטיות, משקיעות, מנהלות ומדעניות בכירות בתחום הקנאביס. הרשת הוקמה על-ידי מעיין ויסברג, מומחית בינלאומית לתחום הקנאביס ולשעבר מנהלת קשרי החוץ של חברת תיקון-עולם; יעל זילברמן, סמנכ"לית פיתוח עסקי בחברת גייניקה, ויועצת התקשורת רוית לברן. 

מטרתה של הרשת, שנוסדה לפני כשנה, לספק לחברות בה כלים להגברת המגוון המגדרי בתחום הקנאביס ובכלל - ליצור מפגשי נטווריקנג. במפגש הבוקר נכחו: איריס בינקוביץ', מנכ"לית אינוקאן שהובילה את החברה להנפקה הראשונה בתחום בבורסה הקנדית; אביגיל דר, מייסדת ומנכ"לית קאנפורה הפועלת לפיתוח ואספקת קנאביס רפואי עבור ילדים ובוגרים עם אוטיזם; נרקיס טסלר, מנכ"לית טרה-קאן; אירית אבישר, יו"רית התאחדות אחיות הקנאביס בישראל; ואחרות. 

נועה בראל, מייסדת שותפה בחוות קנאביס בערבה שנמכרה לחברת מדיווי, אמרה כי נשים צריכות לא רק לשבור את תקרת הזכוכית אלא גם לשבור את הקירות שבינן לבין עצמן על-מנת לתמוך ולדאוג אחת לשניה. 

יעל זילברמן, ד"ר קרן אור ומעיין ויסברג / צילום: רונה איבר

על מעבדים ועל תקווה: מה מאחל דדי פרלמוטר למערכת החינוך 

הטכניון בחיפה אירח השבוע בכירים מאינטל. המוזמנים הגיעו לפקולטה להנדסת חשמל ע"ש ויטרבי והשתתפו בפאנל על עולם המחשוב בשנת 2030, שאותו הנחה איש התקשורת טל ברמן. במפגש נכחו גם נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון; פרופ' נחום שימקין, דיקן הפקולטה להנדסת חשמל; פרופ' אורי וייזר, ממפתחי אינטל פנטיום, ממובילי פיתוח המעבדים של אינטל, המשמש כיום חבר סגל בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון; דדי פרלמוטר, לשעבר סגן נשיא בכיר באינטל; ואורי פרנק, סגן נשיא באינטל.

פרופ' שימקין הזכיר את "הקשר המתמיד בין אינטל לטכניון, שהחל כבר עם פתיחת העידן הבינלאומי של ההייטק בישראל ב-1974, כשבוגר הטכניון דב פרומן הקים בחיפה את מרכז המחקר הראשון של אינטל בישראל".

פרופ' וייזר הסביר כי "ב-15 שנה האחרונות יש בתעשיית האלקטרוניקה תחושה שאנחנו מתקרבים לקיר, אבל כבר ידענו לעבור קירות בעבר. בשנות השבעים והשמונים ידענו שהעולם הולך לכיוון חדש, אבל לא ידענו לאן, רק שהדבר הבא הוא המעבדים ושם עלינו להיות. בהנהלת אינטל העולמית הייתה התנגדות גדולה לכיוון שלנו, אבל החלטנו להעיז. דדי ואני שלחנו פקס לנשיא אינטל העולמית אנדי גרוב, עם הרעיון שלנו והוא השתכנע. כיום נדמה שהעולם ניצב מול הקיר של חוק מור - בלימת המזעור של רכיבים אלקטרוניים. זה אתגר גדול, אבל הוא אתגר כלכלי, לא טכנולוגי. מנסיוני, כשאתה מאמין בדרך שלך ודבק בה אתה יכול להוביל לשינוי גדול מאוד" 

פרלמוטר סיכם ואמר כי "הגדולה של המין האנושי היא יכולתו להתקדם על בסיס הישגים. העולם משתנה במהירות אבל בסיס הידע הרחב שלנו מאפשר לנו להתמודד עם השינויים. הייתי שמח לראות את מערכת החינוך הולכת לכיוון הזה שקיים בטכניון: לחזק את יכולתו של התלמיד ללמוד דברים חדשים, ולהתמודד עם שינוי".

נחום שימקין, אורי פרנק ודדי פרלמוטר  / צילום: שרון צור, דוברות הטכניון

עם מינויו ליו"ר הפניקס: UMI תפחית שכרו של גבאי ל-60 אלף שקל לחודש

בעקבות מינויו של בני גבאי ליו"ר חברת הביטוח הפניקס, הוא מצמצם את היקפי פעילותו כמנכ"ל משותף ביבואנית המכוניות יוניברסל מוטורס (UMI) וגם את התגמולים להם הוא זכאי ממנה.

יוניברסל מוטורס עדכנה כי החל ממועד מינויו של גבאי ליו"ר הפניקס, יופחת היקף השירותים שהוא יעניק לה, ויעמוד על מינימום של 100 שעות חודשיות, והתמורה החודשית עבורו תעמוד על 60 אלף שקל, בעוד שביתר תנאי ההסכם בינו לבין יוניברסל לא יחול שינוי.

עד כה העניק גבאי ליוניברסל מוטורס שירותים "בהיקף כפי שיידרש על-ידי החברה מעת לעת, תוך מתן עדיפות ראשונה לחברה בהקצאת זמנו", ובתמורה לדמי ניהול חודשיים של 100 אלף שקל.

בוועדת התגמול ודירקטוריון יוניברסל מוטורס ציינו, כי "בשים לב לניסיונו הרב של גבאי בתחום בכלל ובחברה בפרט, התנאים המעודכנים הינם סבירים וראויים לתפקידו ומשקפים את טובת החברה".

יוניברסל מוטורס, הנסחרת בבורסה באמצעות אג"ח ונמצאת בשליטת משפחת עיני (אשר לגבאי קרבה משפחתית אליהם), היא יבואנית רכבי ג'נרל מוטורס לישראל, ובהם שברולט, קאדילק ואיסוזו, וכן היא פועלת בתחום השירות והחלפים למכוניות, בתחום הליסינג, בתחום השכרת הרכב ועוד. מינויו של גבאי ליו"ר הפניקס נעשתה לאחר השלמת רכישת השליטה בה על-ידי קרנות ההשקעה הזרות סנטרברידג' וגלאטין פוינט, מידי קבוצת דלק של יצחק תשובה, תמורת קרוב ל-1.6 מיליארד שקל.

בני גבאי, הפניקס / צילום: אלי יצהר, גלובס

עוד כתבות

מתניהו אנגלמן, מבקר המדינה  / צילום: יוסי זמיר

פרשנות: בדיקת מדיניות החילוטים חשובה, למרות שהמניע שלה לא ברור

ל"מהפכת החילוטים" מטרות ראויות, כמו סגירת צינור הכספים לעבריינות כלכלית ולארגוני פשיעה ● אולם נדמה שרשויות האכיפה איבדו קצת את הדרך לאחרונה ● פרשנות

ערן יסעור, מוריס קאהן, רוני צארום, מתי כוכבי ואתי עמיעד  / צילום: פרי מנדלבוים

מוריס קאהן מתריע: "אם לא ניזהר, נהיה אפיזודה היסטורית חולפת"

וגם: קבוצת הראל מציעה לעובדים: צמצום היקף העבודה ל-4 ימים בשבוע

 

נסיך הכתר הסעודי מוחמד בן סלמן. /צילום: רויטרס Amir Levy ,

הנפקה היסטורית בסימן אכזבה: ארמקו הסעודית גייסה 25.6 מיליארד דולר, לפי שווי שוק נמוך מזה שביקש בן סלמן

ארמקו גייסה לפי מחיר של 32 ריאל (8.53 דולר למניה) מה שמשקף לחברת הנפט שווי של 1.7 טריליון דולר ● מדובר בהנפקה הגדולה בהיסטוריה, מעל זו של אליבאבא שגייסה 25 מיליארד דולר בשנת 2014 ● החברה תחל להיסחר בבורסה בריאד החל מה-11 בדצמבר

מה אפשר לקנות ב- 800 אלף שקל בצפון הארץ / צילום: בר אל, עיצוב תמונה: טלי בוגדנובסקי

איזו בית תוכלו לקנות ב-800 אלף שקל בצפון הארץ?

דירת 5 חדרים בטבריה, קוטג' בבית שאן או דירת 4 חדרים בכרמיאל

מחאה על תוכנית לצמצם הפנסיה של עובדי חברות ממשלתיות בצרפת / צילום: Jean-Paul Pelissier, רויטרס

צרפת משותקת: שביתה נרחבת נגד רפורמת הפנסיות שמוביל מקרון

ביומה הראשון של שביתה במחאה על תוכנית לצמצם הפנסיה של עובדי חברות ממשלתיות, שותקה 90% מתנועת הרכבות ובוטלו 30% מהטיסות הפנימיות ● מחר מאיימים "האפודים הזוהרים" להצטרף למחאה

הטרדה במקום עבודה, אילוסטרציה / צילום: שאטרסטוק

עובדים צעירים חווים ושמים לב לאפליה יותר מאשר עמיתיהם המבוגרים

כך לפי סקר חדש של גלאסדור ומכון האריס שסקר 1,100 עובדים מקבוצות גיל שונות ● הצעירים דיווחו יותר גם על אפליה על רקע גיל (גילנות)

ביטקוין /צילום: רויטרס

משקיעים מוסדיים נסוגים משוק הקריפטו: כמעט 70 קרנות גידור בתחום נסגרו ב-2019

מחקר חדש מצביע על ירידה משמעותית במספר הקרנות המשקיעות בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים  ● לפי ממצאי הדוח, רק 140 קרנות בתחום הושקו מתחילת השנה - פחות מחצי ממספר הקרנות שהושקו בשנת 2018

מנהלת ועדת הבחירות אורלי עדס / צילום: דוברות הכנסת - יצחק הררי, יח"צ

ועדת הבחירות: לא נוכל לקיים בחירות תוך 45 יום מהחלטת הכנסת

במסיבת עיתונאים בכנסת אמרה עדס כי במאמץ רב ניתן אולי לקצר את תהליך ההכנה ל-75 ימים: "יהיה קשה וגבולי מאוד אבל אפשרי"

ג’ולי סוויט, מנכ”לית אקסנצ’ר / צילום: רויטרס

מתמודדים על תפקיד בתוך החברה? תהיו נחמדים ליריבים

המינוי של ג'ולי סוויט למנכ"לית ענקית הייעוץ אקסנצ'ר יכולה לסמן את האסטרטגיה לבכירים: מועצות מנהלים מעדיפות לקדם אנשים שמפרגנים לחבריהם לעבודה

קים קרדשיאן ובר רפאלי בקמפיין של קרולינה למקה ברלין  / צילום: יח"צ

עכשיו זה רשמי: קסטרו וקרולינה למקה נפרדים מקים קרדשיאן

קים קרדשיאן לא סיפקה את הסחורה וקסטרו מסיימת עמה את ההתקשרות

משפחת פליטים סורים / צילום: Alia Haju, רויטרס

דוח חדש: מדי שתי שניות אדם נאלץ לברוח מביתו בגלל אסון טבע

לפי דוח חדש של ארגון אוקספאם, יותר מ-20 מיליון בני אדם בשנה נאלצו לברוח מביתם בשל אסונות שנגרמו כתוצאה ממשבר האקלים ● ד"ר משה טרידמן: "המזרח התיכון נמצא בסיכון רב"

האחים אמיר יעקובי פיני יעקובי / צילום: אריק-סולטן

בדרך להסדר נושים חדש? ביהמ"ש הוציא צו הקפאת הליכים זמני לאורתם סהר

אורתם סהר הנדסה, אורתם סהר תשתיות ובנייה ומליבו בנייה מבקשות לשנות את הסדר הנושים הנוכחי שלטענתן אינו מאפשר את המשך ניהולן של החברות

 

 

שר התיירות יריב לוין / צילום: יהודה עשור, יח"צ

במידה ולא תוקם ממשלה, מענקי משרד התיירות לחברות תעופה נמצאים בסכנה

האם תקציב המענקים לחברות התעופה (250 אלף אירו לקו בשנה) יסתיים כבר בחודש הבא? ● לפי שר התיירות: "אם לא תקום ממשלה זה אוי ואבוי. התנופה בענף התיירות נמצאת בסכנה ענקית אם ניכנס ל-2020 בלי תקציב התוצאה המיידית תהיה שתקציב השיווק ייעלם"

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

זהירות, האטה לפניך: אם לא יקרה שינוי גם החגיגה בשווקים תיגמר

קצב הצמיחה בכלכלות החזקות מאט, אך הביצועים של השווקים השנה היו בין הטובים בשנים האחרונות ● אם לא יקרה שינוי, גם החגיגה בשווקים תיגמר ● כדי שיקרה השינוי שיאפשר את המשך הביצועים הטובים, צריך להבין מה היו הסיבות להאטה בצמיחה בשנתיים האחרונות

בניין רשות המסים בירושלים / צילום: איל יצהר

חברת אדמונד דה רוטשילד ניהול נכסים תשלם מע"מ בהיקף כ-35 מיליון שקל בישראל

בת"א דחה את בקשתה של החברה להטיל עליה מע"מ אפס, היות והיא מספקת שירותים לקבוצת רוטשילד העולמית, שהנה "תושב חוץ" ● התקבלה טענת רשות המסים לפיה החברה מספקת שירותים גם לתושבי ישראל בישראל, לקוחות מוסדיים ולקוחות פרטיים ישראלים, וחייבת במע"מ בשיעור מלא

טקס השבעת חברי הכנסת ה־22 / צילום: רפי קוץ

הכנסת תצטרך להשיב לבג"ץ תוך שבועיים: מדוע לא הוקמה ועדת הכנסת

עורכי הדין שחר בן מאיר ויצחק אבירם הגישו עתירה לבג"ץ בשאלה מדוע לא הוקמה ועדת הכנסת מזה חודשים ארוכים ובמקומה מצויה בכנסת ועדה מסדרת ● "אנחנו במצב חירום חוקתי"

סטיבן מנושין, שר האוצר האמריאי / צילום: ג'ייסון לי, רויטרס

ארה"ב חוששת מהצעות לשינויים בינלאומיים של חוקי המיסוי

כך כתב שר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין במכתב ל-OECD ● מנושין קרא למדינות להשעות את המסים שהן מתכננות על שירותים דיגיטליים עד שיגובש הסכם בינלאומי

הדס שטייף / צילום: יונתן בלום

החסינות להדס שטייף: פגיעה מוצדקת בפרטיות או התנהלות מפחידה של הפרקליטות

האם הפרקליטות צדקה בכך שהעניקה חסינות להדס שטייף ולנוספים שהיו מעורבים בפריצת הטלפון של אפי נוה בפרשת "מין תמורת מינוי"? ● שתי דעות על הפרשה

אביגדור ליברמן / צילום: טל שניידר, גלובס

ליברמן: "לצערי הולכים לבחירות, רק נס חנוכה יכול עוד לעזור"

חבר הכנסת אמר הבוקר כי אין לו כוונה לשבת בממשלה צרה, וכי נתניהו וגנץ "קיבלו את ההחלטה ללכת לבחירות בעיניים פקוחות" ● עוד ציין כי לא יחתום על טפסי ה-61 לאף אחד מן הצדדים

שוק הכרמל בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

בדרך לתייר ה-5 מיליון? תל אביב על המפה בדירוגים עולמיים גם בגזרת הפוד'יס

שני דירוגים חדשים מציבים את הקולינריה של תל אביב בעשירייה הפותחת שלהם בזכות המטבח הטבעוני המגוון, הברים, שוק הכרמל והפתיחות שמאפיינת את העיר העברית הראשונה ● ומי עוד ברשימות?