גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; ירידות חדות במגזר הקמעוני

הדאו ג'ונס ירד ב-0.3%, הנאסד"ק עלה ב-0.2%, ו-S&P 500 ננעל כמעט ללא שינוי ● קוהל'ס והום דיפו צללו לאחר תוצאות מאכזבות והנמכת תחזיות, וגררו גם את מייסיס ● מספר היתרי הבנייה בארה"ב זינק לשיא של 12 שנה, עלייה במספר התחלות הבנייה למגורים ● נעילה מעורבת באירופה; מדד הניקיי היפני איבד 0.5%, והבורסה בהונג קונג קפצה ב-1.5%

סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס, rendan McDermid
סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס, rendan McDermid

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ג') במגמה מעורבת: הדאו ג'ונס ירד ב-0.3%, הנאסד"ק המשיך ועלה ב-0.2%, ואילו מדד S&P 500 ננעל כמעט ללא שינוי.

21:20

הזהב נסחר בעלייה על רקע היחלשות התשואות באג"ח ממשלת ארה"ב. התשואה על איגרות חוב ל-10 שנים ירדה ב0.024% ל-1.784%. מחיר הזהב למסירה בדצמבר עלה ב-0.2%, לאחר שגם אתמול עלה בשיעור דומה, למחיר של 1,474.3 דולר לאונקיה. הנפט נסחר בירידה של 3.1% למחיר של 55.26 דולר לחבית.

19:50

S&P 500 יורד בכ-1%, הדאו ג'ונס מאבד כ-0.4%, ואילו הנאסד"ק עולה בכ-0.3%.

מניית הום דיפו   יורדת בכ-5% לאחר שהחברה שבה והורידה את התחזיות השנתיות ל-2019. החברה דיווחה על צמיחה של 3.6% במכירות חנויות זהות, לעומת גידול צפוי של 4.7%. החברה רשמה הכנסות של 27.2 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת ציפיות אנליסטים להכנסות של 27.5 מיליארד דולר.

מניית רשת הקמעונות קוהל'ס  קורסת ב-17% לאחר שדיווחה על רווח של 74 סנט למניה, לעומת תחזיות אנליסטים של רווח בסך 86 סנט למניה. החברה גם הורידה את תחזית הרווחים השנתית שלה. בעקבות התוצאות רשת בתי הכלבו מייסיס צונחת ב-10% וגאפ  מאבדת 3%.

מניית חברת התקשורת AT&T  מאבדת 4% לאחר הורדת המלצה מצד חברת MoffettNathanson, שהעבירה את המלצתה מ"נייטרלי" ל"מכירה".

18:45

לאחר שבשעות הצהריים נסחרו בורסות אירופה בשיא של ארבע שנים, על רקע פסימיות בנוגע לשיחות הסחר בין ארה"ב לסין עברו בשעות אחר הצהריים השווקים לטריטוריה שלילית. מדד פוטסי ננעל בעלייה של 0.1%, הדאקס נותר כמעט ללא שינוי עם עלייה סמלית של 0.05%, והקאק הצרפתי ירד ב-0.4%. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ב-0.2%.

בניו יורק מתנהל המסחר במגמה מעורבת: S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי, הדאו ג'ונס יורד ב-0.25%, ואילו הנאסד"ק עולה ב-0.25%. 

17:30

המסחר בניו יורק משנה מגמה: מדד הדאו ג'ונס יורד ב-0.2%, S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי, אך מהצד השלילי ואילו הנאסד"ק רושם עלייה קלה של 0.16%.

נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק, ג'ון וויליאמס, אמר היום כי ברור שהכלכלה האמריקאית ניצבת בפני כמה אתגרים, רובם מחו"ל. ויליאמס, שדיבר בכנס איגוד תעשיית ניירות הערך Sifma בוושינגטון, אמר כי שלוש הורדות הריבית מאז יולי אמורות לסייע לשמור על הצמיחה, אולם כתוצאה ממגוון גורמים גלובליים הצמיחה בארה"ב מתחילה להאט.

16:30

לאחר ארבעה ימי מסחר שוברי שיאים, המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים: מדד דאו ג'ונס עולה בכ-0.2%, S&P 500 מוסיף גם הוא כ- 0.2% והנאסד"ק מטפס בכ-0.3%.

את העליות מובילה מניית בואינג , שדיווחה על הזמנת 50 מטוסים מדגם 737 מקס.

15:40

שוק הבנייה למגורים בארה"ב התאושש באוקטובר: מספר התחלות הבנייה גדל ב-8.5% ביחס לחודש המקביל ב-2018 ועמד על 3.14 מיליון. מספר אישורי הבנייה לבנייה עתידית זינק ב-5% לשיא של יותר מ-12 שנה.

לפי מספר דיווחים, האקרים גנבו פרטים של אלפי חשבונות בשירות הסטרימינג החדש של דיסני , דיסני+, ומציעים אותם למכירה ברשת האפלה.

מורגן סטנלי העלה את ההמלצה על יצרנית השבבים ברודקום ל"תשואת יתר" והעלה את מחיר היעד מ-298 דולר למניה ל-367 דולר.

יצרנית המטוסים בואינג הצליחה לרשום הזמנות ל-50 מטוסים מדגם 737 מקס, המקורקע בעקבות שתי התרסקויות, ביריד האווירי בדובאי. חברת התעופה אייר אסטנה שבסיסה בקזחסטן מתכננת לרכוש 30 מטוסים, וקונה שזהותו לא נחשפה 20 נוספים.

13:50

מדטרוניק דיווחה על עלייה של 3% בהכנסות ל-7.71 מיליארד דולר ברבעון השני (פיסקלי), מעל לתחזיות השוק להכנסות של 7.66 מיליארד דולר. הרווח למניה הסתכם ב-1.31 דולרים, גם כן מעל לתחזיות השוק שצפו רווח למניה בגובה של 1.28 דולרים. נוסף כל כך, החברה העלתה תחזיות לשנה הבאה (2020) וצופה כעת רווח למניה בטווח של 5.63-5.57 דולרים, לעומת תחזית קודמת בטווח של 5.6-5.54 דולרים למניה.

13:30

בורסות אירופה מטפסות לשיא של 4 שנים על רקע האופטימיות בשווקים לאחר שממשל טראמפ האריך את האפשרות לחברות לעבוד מול וואווי הסינית ב-90 יום. 

מדד הדאקס  הגרמני עולה בכ-1%, הפוטסי הבריטי מוסיף 1.2% לערכו והקאק הצרפתי עולה ב-0.36%.

הום דיפו  דיווחה על תוצאותיה הכספיות לפני פתיחת המסחר בוול סטריט, וסיימה את הרבעון עם רווח של 2.53 דולרים למניה - מעל לתחזיות האנליסטים בשוק לרווח של 2.52 דולרים למניה. עם זאת, החברה לא עמדה בתחזית ההכנסות כאשר אלו הגיעו ל-27.22 מיליארד דולר, לעומת הצפי של האנליסטים להכנסות של 27.53 מיליארד דולר. הצמיחה במכירות בחנויות זהות עלתה ב-3.6%, גם כן מתחת לתחזיות לצמיחה של 4.8%. מנייתה של החברה צונחת ב-7.9% בשלב של טרום-מסחר בוול סטריט לאחר שהחברה הנמיכה את התחזיות לשנה עולה, וצופה עלייה של 1.8% בצמיחה לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 2.3%.

עיני המשקיעים מופנות לדיווחים נוספים סביב שיחות הסחר, והחוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בטרום-מסחר ומאותתים על המשך העליות ברמת השיא. 

11:30

מדד הדאקס הגרמני עולה בכ-1%, הפוטסי הבריטי מוסיף 0.85% לערכו והקאק  הצרפתי עולה ב-0.36%.

מנייתה של איזיג'ט  מזנקת ב-4% לאחר הדוחות. חברת טיסות הלואוקוסט הבריטית דיווחה על שיא במספר הנוסעים ברבעון החולף. הרווח המתואם לפני מס שהציגה החברה (בנטרול השפעות חד פעמיות) צנח ב-26% ל-427 מיליון פאונד ברבעון השלישי של השנה. 

11:10

מדד הניקיי היפני איבד 0.5% הבוקר, שנחאי עלתה ב-0.85%, הבורסה בהונג קונג קפצה ב-1.5%, ומדד הקוספי השיל 0.3%.

08:00

המסחר באסיה מתנהל בעליות מלבד מדד הניקיי שמאבד 0.4%, וכך מדד ההאנג סאנג עולה בכ-1%, הבורסה בשנחאי מטפסת ב-0.5%, ומדד אסיה דאו עולה ב-0.3%.

עיני המשקיעים נשואות לחדשות נוספות לגבי שיחות הסחר. אתמול בכירי המשלחת הסינית צוטטו ב-CNBC כמי שפחות אופטימיים לגבי סגירת עסקת סחר. ממשל טראמפ האריך אתמול את האפשרות לעבוד מול וואווי הסינית ב-90 יום, במקום בשבועיים, על מנת שלא לפגוע בגורמים עסקיים שעובדים עם החברה הסינית.

לדברי יניב חברון, הכלכלן הראשי של אלומות: "הסכם ראשוני עם סין כמעט וודאי ומתומחר במחירי המניות. בשלב זה נראה כי הסיכון מפני אירועים משבשים, גדול מהסיכוי להמשך עליות. למרות הצפי לעסקה, הכלכלה הסינית ממשיכה להתכווץ כאש נתוני הצמיחה החלשים מחייבים את הסינים ללחוץ על הבית הלבן להסיר את המכסים כבר עכשיו".

אמש בניו יורק המדדים סגרו יום מסחר מנומנם בשיא נוסף, כאשר הנאסד"ק טיפס ב-0.1%, כך גם הדאו ג'ונס. בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מטפסים קלות.

עוד כתבות

קניון ארנה ביום שמשי וחניון קניון ארנה המוצף עקב השטפון בנהריה / צילומים: ערן גילווארג, קודקוד מזג אוויר

האם הצפת הקניון בנהריה עלולה להטביע את רכישת ארנה גרופ בידי מגה אור?

ההצפה שגרמה לסגירת קניון ארנה בנהריה, במזג האוויר הסוער בראשית החודש, עלולה לסכן את עסקת מכירת השליטה בידי מגה אור

מתאו סלביני / צילום: רויטרס, Alessandro Garofalo

ה"סרדינים" ניצחו: הממשלה באיטליה נושמת לרווחה אחרי ניצחון למרכז-שמאל באמיליה-רומאנה

מתיאו סלביני, מנהיג מפלגת הימין המתנגדת להגירה, הבטיח לתפוס את השלטון לראשונה במחוז, ואז להשתמש בתבוסת המרכז-שמאל כדי ליזום הליכה לבחירות כלליות חדשות באיטליה ו"להגיש צווי פינוי לממשלה ברומא" - אך התוצאות מספקות מרווח נשימה לממשלה

בני גנץ, בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר, תמר מצפי

תוכנית המאה: נתניהו ייפגש עם טראמפ ראשון; גנץ אחריו

פגישת נתניהו תתקיים ביום השני הקרוב מול מצלמות, כפי שמקובל במעמד מסוג זה ● גנץ ייפגש עם טראמפ בשעה 12:00 שעון וושינגטון

עובדים כמסנני תוכן של יוטיוב / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מסנני התוכן ביוטיוב חויבו לחתום על טופס לפיו הם עלולים לפתח פוסט טראומה

לפי "The Verge", חברת הקבלן Accenture הפיצה את המסמך לעובדיה בחודש שעבר ● העובדים נדרשו להתחייב כי יעקבו אחרי מצבם הנפשי ואף יעדכו את המנהלים שלהם במידת הצורך

מלון PLAY, דן קיסריה, Market House, מלון ביי קלאב של רשת אטלס / צילומים: משרד אדריכלים דנה אוברזון, אורי אקרמן, נתן דביר

הנדל"ניסטים נוהרים לצ'ק אין: כך הפכה המלונאות לטרנד הלוהט של ענף הנדל"ן

חברות הנדל"ן המניב רוצות להרוויח מזרם התיירים המתחזק ולבזר סיכונים לאור עודף ההיצע המסתמן במשרדים, ומתחילות לפנות למלונאות: קונות בתי מלון, מסבות מבנים קיימים ומקימות חברות ניהול ● "התשואות במלונות פשוט טובות יותר היום" ● פרויקט מיוחד

נתן חץ, עמיר בירם ואמיר ברנע / צילומים: איל יצהר,  אייל פרידמן ואוריה תדמור

בכירי ענף הנדל"ן דורשים שיערוך שווי הנכסים: "אני רוצה להגיד לכל השמאים, זה השוק. אל תספרו לנו מעשיות"

לדעת בכירים בשוק, שיעורי ההיוון בהם השתמשו עד כה השמאים להערכות שווי הנכסים בדוחות הכספיים, גבוהים מדי ולא מייצגים את סביבת הריבית ● בפורום "שווי הוגן" של המרכז הבינתחומי הרצליה אמר יו"ר אמות: "חברות מוכנות לרכוש נכסים בתשואות של 40% מעל השמאות הממוצעת"

נמל חיפה / צילום: איל יצהר, גלובס

נחתם הסכם הרפורמה בנמל חיפה: מענק פרישה בהיקף 2.7 מיליון שקל לעובד

אחרי שש שנות מו"מ נחתם ההסכם שפותח את הדרך למכירת החברה לידי משקיע פרטי, שעשוי להיות ממשלת סין ● במסגרת תוכנית ההתייעלות, 200 מעובדי החברה יקבלו חבילת פרישה בתנאים אטרקטיביים במיוחד

דולי פרטון / צילום: Peter Nicholls, רויטרס

אתגר התמונות של דולי פרטון שובר את האינטרנט

זמרת הקאנטרי האמריקאית פרסמה קולאז' תמונות שהצליח להשתלט על כל פיסת אינטרנט בשבוע האחרון ● מפורסמים מכל העולם, ממיילי סיירוס ועד בנימין נתניהו, ראו ורצו גם

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

לקראת הפתיחה בבורסה בת"א: האם הירידות צפויות להימשך?

יום המסחר בת"א נפתח בירידות בצל חששות התפשטות וירוס הקורונה מעבר לגבולותיה של סין ● היום לא מתקיים מסחר בבורסות אסיה ואוסטרליה

ג'ף הורינג / צילום: יח"צ

אינסייט רכשה מניות מון אקטיב בהיקף של 125 מיליון דולר

קרן ההשקעות האמריקאית רכשה מניות של חברת המשחקים מון אקטיב לפי שווי של 1.25 מיליארד דולר ● הקרן רכשה את המניות מבעלי מניות קיימים, והכסף לא נכנס לקופת החברה

הבנק להסדרי סליקה בינלאומיים (BIS) בבאזל / צילום: רויטרס

בנקים מרכזיים צפויים להנפיק מטבעות דיגיטליים בשנים הקרובות

כ-10% מבין 66 בנקים מרכזיים שהשתתפו בסקר של הבנק להסדרי סליקה בינלאומיים (BIS), אומרים כי הם צפויים להנפיק מטבע דיגיטלי משלהם בתוך שלוש שנים בלבד ● בשבדיה ובאורוגוואי כבר בוצעו פיילוטים בתחום

אלון מאסק  / צילום: Mike Blake, רויטרס

טסלה כבר שווה יותר מפולקסווגן: האם מדובר בבועה?

יצרנית הרכב החשמלי הקימה מפעל בסין, והמשקיעים בוול סטריט הזניקו את השווי שלה ליותר מ-100 מיליארד דולר ● מי שמאמין בעתיד של טסלה צריך להכיר מקרוב את הסיכונים של שוק הרכב הסיני, שנמצא בשליטה כמעט מוחלטת של הממשלה

גדעון תדמור / צילום: תמר מצפי

ההפקה החדשה של גדעון תדמור: מונה ליו"ר איגוד החברות הציבוריות

וגם: גבי מיודובניק יחליף את רן מידן כמנכ"ל חברת נטפים

אנשי ביטחון בודקים טמפרטורות גוף של הנכנסים לרכבת התחתית על רקע התפשטות נגיף הקורונה, בייגי'ן / צילום: רויטרס

שניים אושפזו באיכילוב ובברזילי מחשש שנדבקו בנגיף הקורונה

לבית החולים איכילוב הגיעה אישה בת 60, שחזרה לפני ארבעה ימים מסין ● צוותי מד"א פינו הערב פועל סיני לבית החולים ברזילי באשקלון

מודי שפריר / צילום: Tracy מחברת Paul clarke

"מחירי הדירות יעלו, השקל ימשיך להתחזק": האסטרטג של מזרחי טפחות לא רואה מיתון באופק

מודי שפריר מעריך כי הצמיחה במשק תימשך השנה, אך בקצב מעט נמוך יותר ● בבנק צופים אפשרות של הורדת ריבית פעם אחת במהלך 2020, לרמה של 0.1%, ללא השפעות משמעותיות למהלך

רב אלוף גדי איזנקוט/ צילום:  דובר צהל

דעה: "תר"ש גדעון" דרדרה את זרוע היבשה לשפל החמור ביותר של צה"ל

תר"ש גדעון, התוכנית הרב שנתית שהוביל הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, הובילה למספר משברים חמורים שלא היו כמותם כבר שנים - ולקשר שתיקה ודיווחים לא אמינים בצה"ל ● נציב קבילות החיילים לשעבר בטור מיוחד על מוכנות הצבא ● דעה

חדוה בר/ צילום איל יצהר

הוועדה לבחירת המפקח על הבנקים החלה להיפגש עם מועמדים לתפקיד

ד"ר חדוה בר צפויה לפרוש מתפקיד הפיקוח על הבנקים באמצע אפריל

שלד במושב הנוסע ברכב / צילום: Arizona Dept. Of Public Safety

השוטר נדהם: שלד במושב ליד הנהג כדי לנסוע בנתיב הציבורי המהיר בארה"ב

הפתרון היצירתי מדי של גבר שרק רצה לנסוע בנתיב המהיר לעבודה מבלי להזדקק לנוסעים נוספים

קובי בריאנט  / צילום: Rory Carroll, רויטרס

דיווח: קובי בראיינט נהרג בתאונת מסוק בגיל 41

הלם בעולם הספורט: כוכב העבר של הלייקרס נהרג בהתרסקות מסוק באיזור לוס אנג'לס ● על פי דיווחים בארצות הברית, ארבעת הנוסעים הנוספים נהרגו גם כן

מריוס נכט - תמר מצפי

הבנק הדיגיטלי חושף את מנהליו ומדווח: נתחיל לפעול במחצית השנייה של 2021

הבנק הדיגיטלי בשליטת מריוס נכט ואמנון שעשוע חבר לטאטא ליצירת מערכת מחשב ונערך לגיוס הון