גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; ירידות חדות במגזר הקמעוני

הדאו ג'ונס ירד ב-0.3%, הנאסד"ק עלה ב-0.2%, ו-S&P 500 ננעל כמעט ללא שינוי ● קוהל'ס והום דיפו צללו לאחר תוצאות מאכזבות והנמכת תחזיות, וגררו גם את מייסיס ● מספר היתרי הבנייה בארה"ב זינק לשיא של 12 שנה, עלייה במספר התחלות הבנייה למגורים ● נעילה מעורבת באירופה; מדד הניקיי היפני איבד 0.5%, והבורסה בהונג קונג קפצה ב-1.5%

סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס, rendan McDermid
סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס, rendan McDermid

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ג') במגמה מעורבת: הדאו ג'ונס ירד ב-0.3%, הנאסד"ק המשיך ועלה ב-0.2%, ואילו מדד S&P 500 ננעל כמעט ללא שינוי.

21:20

הזהב נסחר בעלייה על רקע היחלשות התשואות באג"ח ממשלת ארה"ב. התשואה על איגרות חוב ל-10 שנים ירדה ב0.024% ל-1.784%. מחיר הזהב למסירה בדצמבר עלה ב-0.2%, לאחר שגם אתמול עלה בשיעור דומה, למחיר של 1,474.3 דולר לאונקיה. הנפט נסחר בירידה של 3.1% למחיר של 55.26 דולר לחבית.

19:50

S&P 500 יורד בכ-1%, הדאו ג'ונס מאבד כ-0.4%, ואילו הנאסד"ק עולה בכ-0.3%.

מניית הום דיפו   יורדת בכ-5% לאחר שהחברה שבה והורידה את התחזיות השנתיות ל-2019. החברה דיווחה על צמיחה של 3.6% במכירות חנויות זהות, לעומת גידול צפוי של 4.7%. החברה רשמה הכנסות של 27.2 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת ציפיות אנליסטים להכנסות של 27.5 מיליארד דולר.

מניית רשת הקמעונות קוהל'ס  קורסת ב-17% לאחר שדיווחה על רווח של 74 סנט למניה, לעומת תחזיות אנליסטים של רווח בסך 86 סנט למניה. החברה גם הורידה את תחזית הרווחים השנתית שלה. בעקבות התוצאות רשת בתי הכלבו מייסיס צונחת ב-10% וגאפ  מאבדת 3%.

מניית חברת התקשורת AT&T  מאבדת 4% לאחר הורדת המלצה מצד חברת MoffettNathanson, שהעבירה את המלצתה מ"נייטרלי" ל"מכירה".

18:45

לאחר שבשעות הצהריים נסחרו בורסות אירופה בשיא של ארבע שנים, על רקע פסימיות בנוגע לשיחות הסחר בין ארה"ב לסין עברו בשעות אחר הצהריים השווקים לטריטוריה שלילית. מדד פוטסי ננעל בעלייה של 0.1%, הדאקס נותר כמעט ללא שינוי עם עלייה סמלית של 0.05%, והקאק הצרפתי ירד ב-0.4%. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ב-0.2%.

בניו יורק מתנהל המסחר במגמה מעורבת: S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי, הדאו ג'ונס יורד ב-0.25%, ואילו הנאסד"ק עולה ב-0.25%. 

17:30

המסחר בניו יורק משנה מגמה: מדד הדאו ג'ונס יורד ב-0.2%, S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי, אך מהצד השלילי ואילו הנאסד"ק רושם עלייה קלה של 0.16%.

נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק, ג'ון וויליאמס, אמר היום כי ברור שהכלכלה האמריקאית ניצבת בפני כמה אתגרים, רובם מחו"ל. ויליאמס, שדיבר בכנס איגוד תעשיית ניירות הערך Sifma בוושינגטון, אמר כי שלוש הורדות הריבית מאז יולי אמורות לסייע לשמור על הצמיחה, אולם כתוצאה ממגוון גורמים גלובליים הצמיחה בארה"ב מתחילה להאט.

16:30

לאחר ארבעה ימי מסחר שוברי שיאים, המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים: מדד דאו ג'ונס עולה בכ-0.2%, S&P 500 מוסיף גם הוא כ- 0.2% והנאסד"ק מטפס בכ-0.3%.

את העליות מובילה מניית בואינג , שדיווחה על הזמנת 50 מטוסים מדגם 737 מקס.

15:40

שוק הבנייה למגורים בארה"ב התאושש באוקטובר: מספר התחלות הבנייה גדל ב-8.5% ביחס לחודש המקביל ב-2018 ועמד על 3.14 מיליון. מספר אישורי הבנייה לבנייה עתידית זינק ב-5% לשיא של יותר מ-12 שנה.

לפי מספר דיווחים, האקרים גנבו פרטים של אלפי חשבונות בשירות הסטרימינג החדש של דיסני , דיסני+, ומציעים אותם למכירה ברשת האפלה.

מורגן סטנלי העלה את ההמלצה על יצרנית השבבים ברודקום ל"תשואת יתר" והעלה את מחיר היעד מ-298 דולר למניה ל-367 דולר.

יצרנית המטוסים בואינג הצליחה לרשום הזמנות ל-50 מטוסים מדגם 737 מקס, המקורקע בעקבות שתי התרסקויות, ביריד האווירי בדובאי. חברת התעופה אייר אסטנה שבסיסה בקזחסטן מתכננת לרכוש 30 מטוסים, וקונה שזהותו לא נחשפה 20 נוספים.

13:50

מדטרוניק דיווחה על עלייה של 3% בהכנסות ל-7.71 מיליארד דולר ברבעון השני (פיסקלי), מעל לתחזיות השוק להכנסות של 7.66 מיליארד דולר. הרווח למניה הסתכם ב-1.31 דולרים, גם כן מעל לתחזיות השוק שצפו רווח למניה בגובה של 1.28 דולרים. נוסף כל כך, החברה העלתה תחזיות לשנה הבאה (2020) וצופה כעת רווח למניה בטווח של 5.63-5.57 דולרים, לעומת תחזית קודמת בטווח של 5.6-5.54 דולרים למניה.

13:30

בורסות אירופה מטפסות לשיא של 4 שנים על רקע האופטימיות בשווקים לאחר שממשל טראמפ האריך את האפשרות לחברות לעבוד מול וואווי הסינית ב-90 יום. 

מדד הדאקס  הגרמני עולה בכ-1%, הפוטסי הבריטי מוסיף 1.2% לערכו והקאק הצרפתי עולה ב-0.36%.

הום דיפו  דיווחה על תוצאותיה הכספיות לפני פתיחת המסחר בוול סטריט, וסיימה את הרבעון עם רווח של 2.53 דולרים למניה - מעל לתחזיות האנליסטים בשוק לרווח של 2.52 דולרים למניה. עם זאת, החברה לא עמדה בתחזית ההכנסות כאשר אלו הגיעו ל-27.22 מיליארד דולר, לעומת הצפי של האנליסטים להכנסות של 27.53 מיליארד דולר. הצמיחה במכירות בחנויות זהות עלתה ב-3.6%, גם כן מתחת לתחזיות לצמיחה של 4.8%. מנייתה של החברה צונחת ב-7.9% בשלב של טרום-מסחר בוול סטריט לאחר שהחברה הנמיכה את התחזיות לשנה עולה, וצופה עלייה של 1.8% בצמיחה לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 2.3%.

עיני המשקיעים מופנות לדיווחים נוספים סביב שיחות הסחר, והחוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בטרום-מסחר ומאותתים על המשך העליות ברמת השיא. 

11:30

מדד הדאקס הגרמני עולה בכ-1%, הפוטסי הבריטי מוסיף 0.85% לערכו והקאק  הצרפתי עולה ב-0.36%.

מנייתה של איזיג'ט  מזנקת ב-4% לאחר הדוחות. חברת טיסות הלואוקוסט הבריטית דיווחה על שיא במספר הנוסעים ברבעון החולף. הרווח המתואם לפני מס שהציגה החברה (בנטרול השפעות חד פעמיות) צנח ב-26% ל-427 מיליון פאונד ברבעון השלישי של השנה. 

11:10

מדד הניקיי היפני איבד 0.5% הבוקר, שנחאי עלתה ב-0.85%, הבורסה בהונג קונג קפצה ב-1.5%, ומדד הקוספי השיל 0.3%.

08:00

המסחר באסיה מתנהל בעליות מלבד מדד הניקיי שמאבד 0.4%, וכך מדד ההאנג סאנג עולה בכ-1%, הבורסה בשנחאי מטפסת ב-0.5%, ומדד אסיה דאו עולה ב-0.3%.

עיני המשקיעים נשואות לחדשות נוספות לגבי שיחות הסחר. אתמול בכירי המשלחת הסינית צוטטו ב-CNBC כמי שפחות אופטימיים לגבי סגירת עסקת סחר. ממשל טראמפ האריך אתמול את האפשרות לעבוד מול וואווי הסינית ב-90 יום, במקום בשבועיים, על מנת שלא לפגוע בגורמים עסקיים שעובדים עם החברה הסינית.

לדברי יניב חברון, הכלכלן הראשי של אלומות: "הסכם ראשוני עם סין כמעט וודאי ומתומחר במחירי המניות. בשלב זה נראה כי הסיכון מפני אירועים משבשים, גדול מהסיכוי להמשך עליות. למרות הצפי לעסקה, הכלכלה הסינית ממשיכה להתכווץ כאש נתוני הצמיחה החלשים מחייבים את הסינים ללחוץ על הבית הלבן להסיר את המכסים כבר עכשיו".

אמש בניו יורק המדדים סגרו יום מסחר מנומנם בשיא נוסף, כאשר הנאסד"ק טיפס ב-0.1%, כך גם הדאו ג'ונס. בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מטפסים קלות.

עוד כתבות

ספרים דצמבר / צילום: איל יצהר, גלובס

הגיבורים של סאלי רוני גם רוצים לחיות נכון; ויליאם פוקנר לא חס על קוראיו

ויליאם פוקנר אינו חס על הקוראים שלו, וגם בספר 'הקול והזעם' הקורא נדרש למאמץ מנטלי לא מבוטל ● סאלי רוני בראה ב'אנשים נורמלים' גיבורים פצועים בנפשם, לא לוותר לעצמם - למרות הקושי הכרוך בלהיות "נורמלי" ו"נכון"

שחקן מנצ'סטר סיטי, קון אגוארו/ צילום : רויטרס

מה לאמזון ולכדורגל, ואיך הצליחה לחתוך נתח כל כך יוקרתי ובלעדי משידורי הליגה האנגלית?

בזמן שרוב הליגות באירופה יוצאות לפגרת חג המולד, באנגליה לא עוצרים, ומבלים את החג בצפייה בכדורגל ● מי שמצטרפת השנה לחגיגה היא אמזון, שרכשה את זכויות השידור ל-20 משחקים ● אלא שהכדורגל עבורה הוא רק תירוץ כדי למשוך לקוחות חדשים לשירותים אחרים

השור של וול סטריט / צילום: שאטרסטוק

נתוני תעסוקה הקפיצו את וול סטריט; הדאו ג'ונס עלה 1.2%

קרטל הנפט אופ"ק יחד עם מעצמות נפט נוספות הגיעו להחלטה לצמצם את תפוקה הנפט ● בחודש נובמבר, כלכלת ארה"ב הוסיפה 266 אלף מקומות עבודה וזאת מעל לתחזיות האנליסטים שצפו תוספת של 186 אלף מקומות עבודה בלבד ● שיעור האבטלה המשיך לשבור שיאים וירד ל-3.5% ● כעת יורדת הסבירות שהפד יוריד את הריבית ● תשואות האג"ח הממשלתיות קפצו בהתאם

משה ברקת/ צילום: רפי קוץ

הדרך לכישלון רצופה בכוונות טובות של הממונה על שוק ההון ברקת

בעולם שבו יש מחסור עצום באנליזה איכותית בכל צמתי ההשקעות בגופים המוסדיים, נכון יותר לעודד את המוסדיים להשקיע במחקר תומך השקעה שישפר את קבלת החלטות ההשקעה - ולא לייצר מחלקה ביורוקרטית שכל תפקידה הוא כסת"ח ● פרשנות

עמנואל "מאני" פאקיו. מתאגרף, פוליטיקאי ושחקן / צילום: Joe Camporeale, רויטרס

כוכב הקריפטו: מי הסלב הבא שינפיק מטבע?

הנפקת המטבע הדיגיטלי של כוכב האגרוף הפיליפיני "מאני" פאקיו בחודש שעבר ציינה שלב חדש בשימוש בטכנולוגיה למונטיזציה של הערצת המונים ● מטבע ליברה לסלבריטאים כנראה לא יגיע בקרוב, אבל אפשר לפנטז על הפוטנציאל

שי באב"ד / צילום: יונתן בלום, גלובס

"יש לנו אפס ציפיות מהמנהיגים שלנו": שי באב"ד רוצה שתדעו מה הוא עשה באוצר

שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, בראיון אישי ● על הילדות בהרצליה בבית דתי, על הסב הדומיננטי, על המינוי למנכ"ל "צים ישראל" בגיל 31, על ההתקדמות המהירה במגזר הציבורי, על ההצטרפות לרשימת כולנו לכנסת ועל הבוס, השר כחלון: "בתקופתו נעשו דברים שלא נעשו עשרות שנים"

נכנסים הביתה / צילום: איתי בנית

משחקי חום וקור: הבית במרכז שמציג תפיסות עיצוב מנוגדות תחת קורת גג אחת

המעטפת החיצונית של הבית במרכז הארץ תוכננה בסגנון אירופי קלאסי, בעוד הוויזואליה הפנימית היא אקלקטית ● "האתגר המרכזי היה ליצור מרחב מגורים כפרי בלב סביבה אורבנית", מסבירות האדריכליות שרה ונירית פרנקל

שרון שפורר / צילום: כדיה לוי, גלובס

חם לה בגיהנום: שרון שפורר ניצחה את אפי נוה ולא מוכנה לשתוק

"חופשת הלידה שלי הלכה על דגמי ואפי נוה", מספרת העיתונאית שרון שפורר ● ב"אוף דה רקורד" היא מסבירה איך זה שהיא מסכימה עם הביביסטים בביקורת על מערכת המשפט, ולמה גיא פלג ואביעד גליקמן מגיעים לשחיתות מאוחר מדי ● ומה הבעיה שלה עם "גלובס"? ●  האזינו

יואב קיש / צילום: דוברות הכנסת

"בא מהצורך לשמור על הימין": ח"כ קיש יתמוך בסער לראשות הליכוד

בתוך כך מצטרף קיש לח"כ מיכל שיר שכבר הביעה תמיכה בסער ● בראיון ל"פגוש את העיתונות"  קיש ציין כי יש אנשים רבים בליכוד החושבים כמוהו

וולוו T8 S60 / צילום: יח"צ

הנציגה השבדית לא צריכה לייקים: עסקת החבילה של הוולוו החדשה

ביצועים של מכונית ספורט אימתנית, עידון ואיפוק של מכונית מנהלים וזיהום נמוך יחסית ● תמורת 290 אלף שקל, עד לעדכון הצפוי במס, השבדית הנטענת של וולוו מציעה תמורה מרשימה לכסף

אליזבת וורן, ג’ו ביידן וברני סנדרס / צילום: רויטרס

זאת הכלכלה, טמבל: הדמוקרטים נערכים לתת פייט לטראמפ

סגן הנשיא לשעבר, הסוציאליסט המהפכן והפרופסורית למשפטים: המועמדים העיקריים בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית נאבקים על כרטיס הכניסה למרוץ הנשיאותי נגד טראמפ, בבחירות שייסובו סביב הכלכלה ויותירו בסופן את אמריקה מותשת ומפוצלת כפי שלא הייתה מאז מלחמת האזרחים

פרויקט תמ"א 38 בראשל"צ / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מי רשאי לדרוש להפעיל את הבוררות בהסכמי תמ"א 38

האם צריך שכל בעלי הדירות יסכימו על מנת להפעיל את המנגנון, או שמספיק שרק חלק מהם יבקשו לעשות זאת?

הפגנות בבגדאד נגד השלטון / צילום: רויטרס

צרות לטהרן גם ממערב: ההמונים בעיראק סימנו את האחראים לכאוס

הצרות של איראן בימים האחרונים אינן רק בתוך המדינה ● המפגינים בעיראק רואים בטהרן כאחראית עיקרית למצבם הקשה ● שריפת הקונסוליה האיראנית בעיר נג'ף שמדרום לבירה בגדד, סימלה את האשמה הזו

מתקן הפקת נפט/  צילום: רויטרס, Axel Schmidt

יצרניות הנפט יצמצמו את תפוקת הנפט ב-500 אלף חביות ליום

שרי האנרגיה מכמה ממעצמות הנפט הגדולות בעולם הודיעו היום כי נתקבלה הסכמה להעמיק את ההפחתה בייצור הנפט ● כתוצאה מכך, מחירי הנפט מזנקים כעת ב-1.3%

יובל דיסקין, ממייסדי סיימוטיב ואופורה, ראש השב"כ לשעבר  / צילום: איל יצהר, גלובס

הסטארט-אפ המבטיח והביטחוניסט שמתנגד למכירת סייבר התקפי: סיכום הייטק שבועי

הסטארט-אפים שממהרים לפתח בינה מלאכותית, האזהרה של יובל דיסקין, ומשקיעי ההייטק שמחפשים להשקיע בחברות משלוחים ● מה קרה השבוע בהייטק

גלעד אלטשולר / צילום: איל יצהר

2019 הייתה שנה טובה לבתי ההשקעות - ובעיקר לאלטשולר שחם

בית ההשקעות, שהנפיק השנה בהצלחה את חברת הגמל שלו, מציג רווחים אדירים של 213 מיליון שקל מתחילת השנה - ונהפך לבעל היקף הנכסים השני בגודלו בשוק ההון הישראלי

צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

מפלצת משוכללת של ארס והרס בגודל מילימטר וחצי: נמלת האש משתלטת על ישראל

נא להכיר: נמלת האש היא מפלצת משוכללת של ארס והרס בגודל מילימטר וחצי ● אוכלת כול, שוחה, עפה וזורעת חורבן בעולם ● המומחים מזהירים: כל נקודה בישראל תהיה נגועה בהן

בוריס ג'ונסון וג'סטין טרודו / צילום: Yui Mok, רויטרס

ממבחן פיזה עד מימון מפלגות - כמה אתם שולטים בחדשות?

מי צחקו על דונלד טראמפ, ממה הזהיר ה-FBI ובכמה זמן מקצר נתיב הקארפול את הנסיעה? 10 שאלות מסיפורים שהיו השבוע בחדשות

עדר פרות בארה"ב/ צילום: רויטרס, Christinne Muschi

חזון החלבונים המתוכנתים: המהפכה שעשויה לחסל את תעשיית הבשר

חברי צוות החשיבה העצמאי RethinkX, שהקימו יזם ומרצה בסטנפורד ומשקיע מלונדון, משרטטים עולם חדש ומופלא של חלבונים מעובדים, אבל בריאים וזולים ● מתכנון מולקולות במחשב ועד יצירת טעמים חדשים בעזרת שפים, כך טכנולוגיות מעולם התרופות עשויות לחולל מהפיכה

מאז המאה ה־20, הולכת הימה ומתייבשת / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

כך מי שהייתה הימה ה-4 בגודלה בעולם נהפכה למוקד תיירותי, דווקא כשמתייבשת

לפני כחמישים שנה הייתה ימת אראל בקזחסטן הימה הרביעית בגודלה בעולם כולו ● גסיסתה מושכת זן ייחודי של מטיילים: "תיירות סוף העולם" ● ז'אנר תיירותי מתפתח