גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; ירידות חדות במגזר הקמעוני

הדאו ג'ונס ירד ב-0.3%, הנאסד"ק עלה ב-0.2%, ו-S&P 500 ננעל כמעט ללא שינוי ● קוהל'ס והום דיפו צללו לאחר תוצאות מאכזבות והנמכת תחזיות, וגררו גם את מייסיס ● מספר היתרי הבנייה בארה"ב זינק לשיא של 12 שנה, עלייה במספר התחלות הבנייה למגורים ● נעילה מעורבת באירופה; מדד הניקיי היפני איבד 0.5%, והבורסה בהונג קונג קפצה ב-1.5%

סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס, rendan McDermid
סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס, rendan McDermid

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ג') במגמה מעורבת: הדאו ג'ונס ירד ב-0.3%, הנאסד"ק המשיך ועלה ב-0.2%, ואילו מדד S&P 500 ננעל כמעט ללא שינוי.

21:20

הזהב נסחר בעלייה על רקע היחלשות התשואות באג"ח ממשלת ארה"ב. התשואה על איגרות חוב ל-10 שנים ירדה ב0.024% ל-1.784%. מחיר הזהב למסירה בדצמבר עלה ב-0.2%, לאחר שגם אתמול עלה בשיעור דומה, למחיר של 1,474.3 דולר לאונקיה. הנפט נסחר בירידה של 3.1% למחיר של 55.26 דולר לחבית.

19:50

S&P 500 יורד בכ-1%, הדאו ג'ונס מאבד כ-0.4%, ואילו הנאסד"ק עולה בכ-0.3%.

מניית הום דיפו   יורדת בכ-5% לאחר שהחברה שבה והורידה את התחזיות השנתיות ל-2019. החברה דיווחה על צמיחה של 3.6% במכירות חנויות זהות, לעומת גידול צפוי של 4.7%. החברה רשמה הכנסות של 27.2 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת ציפיות אנליסטים להכנסות של 27.5 מיליארד דולר.

מניית רשת הקמעונות קוהל'ס  קורסת ב-17% לאחר שדיווחה על רווח של 74 סנט למניה, לעומת תחזיות אנליסטים של רווח בסך 86 סנט למניה. החברה גם הורידה את תחזית הרווחים השנתית שלה. בעקבות התוצאות רשת בתי הכלבו מייסיס צונחת ב-10% וגאפ  מאבדת 3%.

מניית חברת התקשורת AT&T  מאבדת 4% לאחר הורדת המלצה מצד חברת MoffettNathanson, שהעבירה את המלצתה מ"נייטרלי" ל"מכירה".

18:45

לאחר שבשעות הצהריים נסחרו בורסות אירופה בשיא של ארבע שנים, על רקע פסימיות בנוגע לשיחות הסחר בין ארה"ב לסין עברו בשעות אחר הצהריים השווקים לטריטוריה שלילית. מדד פוטסי ננעל בעלייה של 0.1%, הדאקס נותר כמעט ללא שינוי עם עלייה סמלית של 0.05%, והקאק הצרפתי ירד ב-0.4%. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ב-0.2%.

בניו יורק מתנהל המסחר במגמה מעורבת: S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי, הדאו ג'ונס יורד ב-0.25%, ואילו הנאסד"ק עולה ב-0.25%. 

17:30

המסחר בניו יורק משנה מגמה: מדד הדאו ג'ונס יורד ב-0.2%, S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי, אך מהצד השלילי ואילו הנאסד"ק רושם עלייה קלה של 0.16%.

נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק, ג'ון וויליאמס, אמר היום כי ברור שהכלכלה האמריקאית ניצבת בפני כמה אתגרים, רובם מחו"ל. ויליאמס, שדיבר בכנס איגוד תעשיית ניירות הערך Sifma בוושינגטון, אמר כי שלוש הורדות הריבית מאז יולי אמורות לסייע לשמור על הצמיחה, אולם כתוצאה ממגוון גורמים גלובליים הצמיחה בארה"ב מתחילה להאט.

16:30

לאחר ארבעה ימי מסחר שוברי שיאים, המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים: מדד דאו ג'ונס עולה בכ-0.2%, S&P 500 מוסיף גם הוא כ- 0.2% והנאסד"ק מטפס בכ-0.3%.

את העליות מובילה מניית בואינג , שדיווחה על הזמנת 50 מטוסים מדגם 737 מקס.

15:40

שוק הבנייה למגורים בארה"ב התאושש באוקטובר: מספר התחלות הבנייה גדל ב-8.5% ביחס לחודש המקביל ב-2018 ועמד על 3.14 מיליון. מספר אישורי הבנייה לבנייה עתידית זינק ב-5% לשיא של יותר מ-12 שנה.

לפי מספר דיווחים, האקרים גנבו פרטים של אלפי חשבונות בשירות הסטרימינג החדש של דיסני , דיסני+, ומציעים אותם למכירה ברשת האפלה.

מורגן סטנלי העלה את ההמלצה על יצרנית השבבים ברודקום ל"תשואת יתר" והעלה את מחיר היעד מ-298 דולר למניה ל-367 דולר.

יצרנית המטוסים בואינג הצליחה לרשום הזמנות ל-50 מטוסים מדגם 737 מקס, המקורקע בעקבות שתי התרסקויות, ביריד האווירי בדובאי. חברת התעופה אייר אסטנה שבסיסה בקזחסטן מתכננת לרכוש 30 מטוסים, וקונה שזהותו לא נחשפה 20 נוספים.

13:50

מדטרוניק דיווחה על עלייה של 3% בהכנסות ל-7.71 מיליארד דולר ברבעון השני (פיסקלי), מעל לתחזיות השוק להכנסות של 7.66 מיליארד דולר. הרווח למניה הסתכם ב-1.31 דולרים, גם כן מעל לתחזיות השוק שצפו רווח למניה בגובה של 1.28 דולרים. נוסף כל כך, החברה העלתה תחזיות לשנה הבאה (2020) וצופה כעת רווח למניה בטווח של 5.63-5.57 דולרים, לעומת תחזית קודמת בטווח של 5.6-5.54 דולרים למניה.

13:30

בורסות אירופה מטפסות לשיא של 4 שנים על רקע האופטימיות בשווקים לאחר שממשל טראמפ האריך את האפשרות לחברות לעבוד מול וואווי הסינית ב-90 יום. 

מדד הדאקס  הגרמני עולה בכ-1%, הפוטסי הבריטי מוסיף 1.2% לערכו והקאק הצרפתי עולה ב-0.36%.

הום דיפו  דיווחה על תוצאותיה הכספיות לפני פתיחת המסחר בוול סטריט, וסיימה את הרבעון עם רווח של 2.53 דולרים למניה - מעל לתחזיות האנליסטים בשוק לרווח של 2.52 דולרים למניה. עם זאת, החברה לא עמדה בתחזית ההכנסות כאשר אלו הגיעו ל-27.22 מיליארד דולר, לעומת הצפי של האנליסטים להכנסות של 27.53 מיליארד דולר. הצמיחה במכירות בחנויות זהות עלתה ב-3.6%, גם כן מתחת לתחזיות לצמיחה של 4.8%. מנייתה של החברה צונחת ב-7.9% בשלב של טרום-מסחר בוול סטריט לאחר שהחברה הנמיכה את התחזיות לשנה עולה, וצופה עלייה של 1.8% בצמיחה לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 2.3%.

עיני המשקיעים מופנות לדיווחים נוספים סביב שיחות הסחר, והחוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בטרום-מסחר ומאותתים על המשך העליות ברמת השיא. 

11:30

מדד הדאקס הגרמני עולה בכ-1%, הפוטסי הבריטי מוסיף 0.85% לערכו והקאק  הצרפתי עולה ב-0.36%.

מנייתה של איזיג'ט  מזנקת ב-4% לאחר הדוחות. חברת טיסות הלואוקוסט הבריטית דיווחה על שיא במספר הנוסעים ברבעון החולף. הרווח המתואם לפני מס שהציגה החברה (בנטרול השפעות חד פעמיות) צנח ב-26% ל-427 מיליון פאונד ברבעון השלישי של השנה. 

11:10

מדד הניקיי היפני איבד 0.5% הבוקר, שנחאי עלתה ב-0.85%, הבורסה בהונג קונג קפצה ב-1.5%, ומדד הקוספי השיל 0.3%.

08:00

המסחר באסיה מתנהל בעליות מלבד מדד הניקיי שמאבד 0.4%, וכך מדד ההאנג סאנג עולה בכ-1%, הבורסה בשנחאי מטפסת ב-0.5%, ומדד אסיה דאו עולה ב-0.3%.

עיני המשקיעים נשואות לחדשות נוספות לגבי שיחות הסחר. אתמול בכירי המשלחת הסינית צוטטו ב-CNBC כמי שפחות אופטימיים לגבי סגירת עסקת סחר. ממשל טראמפ האריך אתמול את האפשרות לעבוד מול וואווי הסינית ב-90 יום, במקום בשבועיים, על מנת שלא לפגוע בגורמים עסקיים שעובדים עם החברה הסינית.

לדברי יניב חברון, הכלכלן הראשי של אלומות: "הסכם ראשוני עם סין כמעט וודאי ומתומחר במחירי המניות. בשלב זה נראה כי הסיכון מפני אירועים משבשים, גדול מהסיכוי להמשך עליות. למרות הצפי לעסקה, הכלכלה הסינית ממשיכה להתכווץ כאש נתוני הצמיחה החלשים מחייבים את הסינים ללחוץ על הבית הלבן להסיר את המכסים כבר עכשיו".

אמש בניו יורק המדדים סגרו יום מסחר מנומנם בשיא נוסף, כאשר הנאסד"ק טיפס ב-0.1%, כך גם הדאו ג'ונס. בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מטפסים קלות.

עוד כתבות

דואר ישראל. ממתינים / צילום: שלומי יוסף, גלובס

הקורונה פגעה קשה בדואר ישראל: הפסד של 68 מיליון שקל ברבעון

הכנסות ברבעון השלישי ירדו ב-11% ● ההפסד בתשעת החודשים הראשונים הסתכם ב-230.7 מיליון שקל, לעומת רווח בתקופה המקבילה ● היו"ר חזי צאיג: "רואים התחלה של התאוששות בעקבות התגברות הקניות אונליין"

איקאה בישראל / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מאיקאה ועד הראל ויזל: כך ניצחה הקומבינה את הקורונה

שוק הכרמל נותר סגור אבל שוק מחנה יהודה קיבל הרשאה להיפתח • מקס סטוק זכו למעמד של עסק חיוני שמאפשר להמשיך לעבוד גם במהלך הסגר • והראל ויזל ואיקאה הדגישו כמה טוב להיות בצד החזק בזמן מגפה • כך יצרה הקורונה הבדלי מעמדות במשק הישראלי

חמי רודנר בהופעה במגדלי הים התיכון / צילום: אודי גורן

הכירו את ההופעות הכי טובות שאתם לא מוזמנים אליהן

כשקיסריה ושוני סגורים ואולמות ההזאפה מעלים אבק, המופעים הכי לוהטים קורים בבתי הדיור המוגן ● בקפסולות, באוויר הפתוח או מהמרפסת - אמני ישראל מרקידים את בני הגיל השלישי, עם חוזים שיכולים להגיע גם ל־20 הופעות לסיבוב ● רמי קליינשטיין: "אני לא רגיל לקהל שמתיישב במקומות על השעון"

בנימין נתניהו / צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

ועדת הבדיקה לרכש הצוללות טרם התחילה וחברת צוות אחת הוחלפה

חברת הצוות יעל גריל לא תשב בוועדת הבדיקה, שכן היא שימשה בתפקידים רשמיים במשרד הביטחון בתקופת רכש הצוללות כפי שחשף העיתונאי אראל סג"ל ● את גריל תחליף ישראלה פרידמן, אשר כיהנה בתפקידים שונים במנהל הרכש במשרד הביטחון

בניין בית הדין הרבני הגדול בירושלים / צילום: יוסי זמיר

תמיכה כלכלית של ההורים אינה מקנה להם זכויות יתר בדירה

הורי הבעל העבירו בכל חודש תמיכה כספית לבני הזוג ● בית הדין הרבני הגדול קבע כי ההעברה לא נועדה בהכרח לכיסוי המשכנתה, אלא כמתנה לבני הזוג

ישראל כ"ץ / צילום: אמיל סלמן-הארץ

הרחבת העדפת תוצרת כחול לבן: מוותרים על מכרזי משרד הבריאות, והאוצר מסיר את התנגדותו

בימים האחרונים גובשה טיוטת הצעת מחליטים חדשה בנוגע להרחבת העדפת רכש כחול לבן, אשר מוסכמת על האוצר, משרד רה"מ, נשיאות המגזר העסקי וההסתדרות  ● הנושא המרכזי שירד מהשולחן הנו המנגנון שנועד להעמיק את העדפת תוצרת הארץ

חברת טבע / צילום: רויטרס

האיחוד האירופי קנס את טבע ב-60.5 מיליון אירו בשל פגיעה בתחרות

האיחוד קנס את חברת התרופות בשל הסכם שחתמה עם חברת ספלון לפני רכישתה, שהוביל לעיכוב בכניסת תחרות גנרית

פרופ' אסף אברהמי / צילום: ינאי יחיאל

"אנחנו חווים קושי אצל הלקוחות שלנו, עשרות אלפי עסקים בינוניים וקטנים"

פרופ' אסף אברהמי, מנכ"ל חברת חשבשבת, מסביר מאילו טעויות כדאי להימנע, במיוחד בימי קורונה

פנינה קרן / צילום: תמונה פרטית

עכשיו יותר מתמיד: גם המנהלים צריכים פסק זמן

מנהלים בכל הרמות ולאורך כל שדרת הארגון מתמודדים בתקופה האחרונה עם קשיים מורכבים יותר • איך מתמודדים עם האתגרים שמציב משבר הקורונה לשדרה הניהולית ● ניהול וקריירה, מדור חדש

אתר שאיבת נפט באיראן / צילום: ראהיב הומוודני, רויטרס

גורמי מודיעין לניו יורק טיימס: ישראל אחראית לחיסול אבי תוכנית הגרעין האיראנית

לפי הניו יורק טיימס, שלושה גורמי מודיעין אמרו כי ישראל אחראית לחיסולו של פחריזאדה, וכי לא עדכנה את הממשל האמריקאי טרם הפעולה ● מפקד משמרות המהפכה הבטיח כי איראן תנקום על כל פגיעה באנשיה

חסן רוחאני, נשיא איראן, בעצרת האו"ם / צילום: Reuters, Carlo Allegri

מדינות אירופה לא ידחפו את ממשל ביידן לחזור להסכם הגרעין עם איראן

ישנו חשש גובר לגבי המחקר הגרעיני של הרפובליקה האיסלמית, אך דיפלומטים מהאיחוד האירופי אומרים שלא יאיצו בנשיא הנבחר לחזור להסכם ממנו נסוגה ארה"ב בשנת 2018 כלשונו

מתנדב בניסוי החיסון לקורונה של אסטרהזנקה / צילום: Siphiwe Sibeko/Pool, Associated Press

מה גרם לטעות בניסוי של אסטרהזנקה והאם החיסון לקורונה בסכנה?

אסטרהזנקה נתנה בטעות רק חצי מנה של החיסון שלה בניסוי הקליני ודווקא מינון זה התגלה כיעיל יותר ● האם אפשר לבסס אישור למוצר על תוצאות שהתקבלו כך? ה-FDA הביע סקפטיות

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

הבורסה בת"א ננעלה בעליות לאחר התקלה הדרמטית: ת"א 35 קפץ ב-1.3%

לאחר התקלה החמורה בבורסה המדדים חזרו לטפס, כאשר בוול סטריט לא יתקיים הערב מסחר בשל חג ההודיה ● דלק זינקה ב-10%, דלק רכב קפצה ב-10%, תפרון עלתה ב-7%, ביו ויו ב-13%, פוקס עלתה ב-5.25%, אפולו פאוור זינקה ב-20

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

מה בעצם הייתה הבעיה של הממשלה לפתוח את המוזיאונים מההתחלה?

ברור שמדובר בהחלטה על רקע לא בריאותי. במוסדות התרבות עדיין מקפידים על שקט. וה"ששש" הוא זה שמפריע להם

דליפה במיכל דלק של קצא"א / צילום: איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון

דליפה במיכל דלק של קצא"א: תושבי אשקלון הונחו להישאר בבתים

דליפה בגג מיכל דלק בנפח של 100 אלף קו"ב של חברת קצא"א, שהכיל דלק גולמי וחומרים נדיפים, העירה את תושבי אשדוד ואשקלון עם ריחות כבדים של דלק ואף דיווחים על מיחושים פיזיים

הדמיית סילון אנרגיה הנע דרך חומר במהירות שקרובה למהירות האור. מחקר של פרופ' אהוד נקר מאוני' ת"א / צילום מתוך התערוכה "היופי במדע"

גם המדע רוצה להיות יפה: כך משפיעה האסתטיקה על חוקרים

מה נחשב בעיני מדענים יפה, ומדוע הוויזואליזציה של הביג דאטה עשויה לשנות את מה שאנחנו חושבים על ידע ● תערוכה בשם "היופי של המדע", שהוצגה לאחרונה באקדמיה הלאומית בירושלים, מעלה מחדש שאלות לא פתורות

חסידי סדיגורה. בינתיים האדמו"ר הצעיר שובה את הלבבות ומבסס את שליטתו / צילום: שוקי לרר - בחדרי חרדים

שוד כספות, אלימות ותלונות במשטרה: הקרע בחסידות סדיגורה הולך ומחריף

כך המצב בסדיגורה המשיך להתדרדר בחודשים האחרונים במהירות ובכל החזיתות ● מה קרה בלילה של 27 באוקטובר, ולמה נראה שזה היה הקש ששבר את גב המאבק בסדיגורה ● מעקב

נדב פרי / צילום: איל יצהר

הממונה על קבילות הציבור בתאגיד: נדב פרי לא יכול לשמש פרשן פוליטי

לדברי הממונה על קבילות הציבור בתאגיד השידור הציבורי, נדב פרי, המכהן כיום כסמנכ"ל רגולציה וקשרי חוץ בדלק קידוחים, איננו יכול לשמש פרשן פוליטי בתאגיד ●  "מצב בו בשעה 20:00 הוא ישמש כפרשן פוליטי ובשעה 11:00 יתראיין כדובר חברת דלק במסגרת תחקיר כזה או אחר - הינו לא תקין בלשון המעטה"

חנויות סגורות בקניון דיזנגוף סנטר. סגר סבב ב' / צילום: כדיה לוי, גלובס

פארסת הקניונים הגדולה: כך יוחלט בחצות מי ייפתח מחר

בשעה 23:59 צפויה להסתיים ההרשמה להגרלה שתקבע מי הם הקניונים שזכאים להיפתח מחר בבוקר במסגרת הפיילוט שקבע קבינט הקורונה ● אותם תשעה זוכים מאושרים יקבלו גושפנקא מהממשלה לציין מחר את חגיגות הבלאק פריידי למרות הגבלות הקורונה

יותם דהאן. סיור פואטי-אקולוגי / צילום: אנטולי מיכאלו

מיודפת וכליל ועד "העיר האבודה": מכירים לעומק את הגליל המערבי

סדרת טיולים בגליל המערבי בהובלת מורי דרך מקומיים ● כל אחד מהם יביא פן אחר של האזור