גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

קופיקס עברה לרווח תפעולי ברבעון השלישי; המניה ירדה בכ-40% מאז רכש רמי לוי את השליטה

רשת בתי הקפה והמרכולים דיווחה על יציבות בהכנסות הרבעוניות ועל צמצום ההפסדים ל-288 אלף שקל, לעומת כ-1.1 מיליון שקל ברבעון המקביל ● ההכנסות מפעילות המרכולים בארץ צמחו ב-4%, בעוד שההכנסות מפעילות בתי הקפה הצטמקו ב-12%

סניף קפה של קופיקס / צילום: יח"צ
סניף קפה של קופיקס / צילום: יח"צ

רשת בתי הקפה והמרכולים קופיקס גרופ, הנמצאת בשליטת רשת רמי לוי, דיווחה הבוקר (א') על צמצום ההפסדים לצד יציבות בהכנסות ברבעון השלישי של 2019 לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה הציגה החברה, אותה מוביל המנכ"ל אירם גרייבר, הפסד נקי של 288 אלף שקל ברבעון השלישי השנה, לעומת הפסד של כ-1.1 מיליון שקל ברבעון השלישי אשתקד. ההכנסות, כאמור, נותרו יציבות, ברמה של כ-71 מיליון שקל.

מניית קופיקס  הגיבה לדוחות בעלייה של כ-5%. עם זאת, מאז רכש רמי לוי את השליטה ברשת אשתקד, רשמה המניה ירידה של קרוב ל-40%, ושווייה של החברה בבורסה הצטמק לכ-108 מיליון שקל.

קופיקס, שהוקמה בשנת 2013 על-ידי היזם אבי כץ תחת הרעיון של מחיר אחיד של 5 שקלים למוצריה, מפעילה כיום, בעיקר באמצעות זכיינים, 135 סניפים, מתוכם 104 בתי קפה (תחת החברה הבת אורבן קופיקס) ו-31 מרכולים (באמצעות החברה-הבת סופר קופיקס). נוסף על כך, החברה מפעילה באמצעות זכיינים כ-120 בתי קפה ברוסיה, בעיקר במוסקבה.

קופיקס תוצאות רבעון שלישי

רשת הקמעונות רמי לוי, המחזיקה כיום בכ-50.4% ממניות קופיקס, הפכה לבעלת השליטה בקבוצה בספטמבר אשתקד, מה שהביא לשיפור בתנאי הסחר של קופיקס מאז. ההכנסות מפעילות המרכולים בארץ צמחו ב-4% ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו בכ-51.5 מיליון שקל, בעוד ההכנסות מפעילות בתי הקפה הצטמקו ב-12% לרמה של כ-15.5 מיליון שקל, בין השאר עקב המשך סגירת בתי קפה מפסידים.

השיפור בתנאי הסחר הביא לעלייה של 15% ברווח הגולמי ברבעון, לרמה של כ-21.3 מיליון שקל' ולמעבר לרווח תפעולי של 975 אלף שקל, לעומת הפסד תפעולי של כ-1.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה קופיקס עם ירידה של 5% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה ב-2018, לרמה של כ-208 מיליון שקל. הרווח הגולמי גדל ב-12% לרמה של כ-57 מיליון שקל, והשורה התפעולית הצביעה על הפסד של כ-6.5 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של כ-10 מיליון שקל בתקופה המקבילה. עלייה חדה בהוצאות המימון הביאה את קופיקס לרשום הפסד נקי של כ-10.5 מיליון שקל בתקופה זו, לעומת הפסד של כ-6 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

רוכשת מרכולים מ"שווייצריה הקטנה"

בחודש שעבר חתמה קופיקס על הסכם עם רשת "שווייצריה הקטנה" לרכישת ארבעה מרכולים בשטח מכירה כולל של כ-4,150 מ"ר, כולל פעילות המכירה הקמעונית של הרשת, ובתמורה לכ-18 מיליון שקל (בתוספת מע"מ) בפריסה על פני 18 תשלומים חודשיים. בשבוע שעבר אישר הממונה על התחרות את הרכישה, אולם עדיין לא כל התנאים המתלים מתקיימים, כך שהעסקה עוד לא הושלמה.

המנכ"ל אירם גרייבר, שהודיע בתחילת החודש על פרישתו מהתפקיד (יעזוב בסוף השנה), ציין היום כי "במהלך השנה האחרונה, מאז העברת השליטה לרשת רמי לוי שיווק השקמה, ביצענו שורה של פעולות התייעלות וארגון מחדש, הן בפעילות המרכולים והן בפעילות בתי הקפה, ביניהם שיפור תנאי הסחר מול הספקים, החדרת מותג פרטי, הפחתת החוב הפיננסי, יישום תוכנית הבראה לסגירת בתי קפה בהפעלה עצמית שפעלו בהיעדר כדאיות כלכלית, ייעול מפעל החברה, הקטנת הוצאות מטה החברה והשקת מרכולים תחת הפורמט 'סופר רמי לוי בשכונה', הזוכים להצלחה. פעולות אלה חלחלו לתוצאות הכספיות, כך שברבעון הנוכחי עברנו לרווח תפעולי לאחר תקופה שבמהלכה הציגה החברה הפסד תפעולי".

עוד הוסיף גרייבר: "בהתאם לאסטרטגיית החברה להרחבת פעילות המרכולים בלפחות 20 מרכולים נוספים במהלך השנים הקרובות, הודענו בחודש שעבר על רכישת 4 מרכולים מרשת 'שווייצריה הקטנה', ובימים אלה אנו פועלים להסבת חלק מסניפי סופר קופיקס לפורמט 'רמי לוי בשכונה' - פורמט המוכיח גידול משמעותי בהיקפי הפעילות". 

עוד כתבות

מאיר שטרית / צילום: איל יצהר, גלובס

דעה: מאבק חסידי נתניהו במערכת המשפט פוגע בראש ובראשונה בו

"נתניהו צריך להיות הראשון לומר כי הוא מכבד את בית המשפט ומאמין בשופטים שלו ובמערכת החוק, ואני מאחל לו שיצליח להוכיח את חפותו. רבים ישמחו אם אומנם יוכח כי הוא לא עבר על החוק" ● שר המשפטים לשעבר מאיר שטרית בטור מיוחד ל"גלובס"

רועי מן וערן זינמן / צילום: איל יצהר, גלובס

השווי זינק פי חמישה בשנתיים: מה עומד מאחורי הנסיקה של מאנדיי הישראלית?

בעלי מניות במאנדיי, שמפתחת מערכת לניהול פרויקטים, מכרו מניות בעשרות מיליוני דולרים לפי שווי של 2.7 מיליארד דולר ● אמנם חלק מהלקוחות הפסיקו את פעילותם, אך מגפת הקורונה דווקא המריצה את החברה ● המייסד והמנכ”ל רועי מן: "בתוך השינוי הזה יש מלא הזדמנויות"

השר משה 40, רמת גן / הדמיה: שרפן

"אנחנו רק שמונה דירות, אבל לא היה פשוט עם כל הדיירים"

במקום 8 דירות בבניין שנמצא ברחוב השר משה 40 ברמת גן, בבניין החדש יהיו 24 דירות ● הדיירים יקבלו דירות גדולות יותר עם מעלית, חניה ומרפסת

זוג קשישים בקניות בשוק / צילום: Oded Balilty, Associated Press

מחדל כפל הקצבאות: האם במשרד האוצר יצליחו למצוא 100 מיליון שקל עבור החלשים ביותר בחברה?

שר האוצר הנכנס ישראל כ"ץ התחייב למצוא פתרון תקציבי למקבלי קצבאות שנכנסו למעגל האבטלה בעקבות הקורונה, ואינם זכאים ל"כפל קצבאות", אך לא ידוע כמה כסף יוקצה ומתי ● ייתכן שמקבלי קצבאות הבטחת הכנסה וקצבאות מזונות יידרשו אפילו להשיב את מענק הקורונה

דוד פתאל / צילום: איל יצהר

רוב בלי אישור: פתאל לא קיבלה אישור לדחיית ההתניות הפיננסיות

כ-96% ממחזיקי סדרה ג' ו-61% מהמחזיקים בסדרה ב' הצביעו בעד דחיית הפעלת הקובננטים שקשורים לרווחיות ● דוד פתאל: "בימים הקרובים נקיים שיחות עם המשקיעים ונתאם הצבעה נוספת שאותה אני מקווה יאשרו ברוב קולות. ניצנים של התאוששות כבר נראים במרבית המדינות בהן אנו פועלים. בישראל לדוגמא צפוי לנו חג שבועות מוצלח מאוד ובחודש יוני מלונות הנופש שלנו צפויים לתפוסות של למעלה מ-60%"

שדרה מרכזית בשטוקהולם, שבדיה. חנויות פתוחות והמון אנשים בחוץ, עסקים כרגיל. / צילום: David Keyton, Associated Press

דווקא בזמן מיתון: האם המודל הסקנדינבי יציל את כלכלות העולם?

בתקופה שברחבי העולם שכירים רבים הפכו מובטלים, ועצמאיים נמצאים בקשיים גדולים, נשאלת השאלה האם הגיע זמנה של הכלכלה לאמץ את הסוציאל-דמוקרטי של סקנדינביה ● האזינו

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

צפי לפתיחה מעורבת בבורסה בת"א לאחר העליות אתמול

היום אין מסחר בוול סטריט לרגל יום הזיכרון האמריקאי ● עונת הדוחות נמשכת ● מגמה מעורבת בבורסות אסיה ● שטראוס ומבנה פרסמו דוחות לרבעון הראשון

בני שטיינמץ /צילום: אביב חופי

אנרג'יאן משיבה לשטיינמץ: "לא היה לו חלק בעסקת מאגרי הגז – מהלך תאב בצע"

חברת האנרגיה אנרג'יאן ומנכ"לה מתיוס ריגאס הגישו כתב הגנה לתביעתה של שותפות צבר של שטיינמץ, שדרשה ממנה יותר מחצי מיליארד שקל, בטענה כי אנרג'יאן וריגאס עשקו אותה כשדחקו אותה מהבעלות על "כריש" ו"תנין" • "שטיינמץ ביקש לרתום את החברה לשטות במדינה"

פקח חניה / צילום: אריאל ירוזלמסקי

רכב פרטי ואופניים - כן. תחבורה ציבורית ושיתופית - לא. כך משגעת הקורונה את מדיניות התחבורה בעולם

דוח חדש של מרכז המחקר והמידע של הכנסת בחן את הפעלת שירותי התחבורה הציבורית בעת משבר הקורונה ● על פי נתוני המדינות השונות נרשמה ירידה חדה של 80-90% בשימוש בתחבורה הציבורית

יפעת קריב, מנכ"לית קנביט / צילום: איל יצהר, גלובס

חדשות הקנאביס: השקעת מוסדיים בשיח; קנביט חתמה על הסכם ההפצה בגרמניה

כשבועיים עברו מאז האישור הרשמי של יצוא הקנאביס, החברות מצטיידות במזומנים, חותמות על הסכמים ונערכות עם מלאי, ובמקביל פועלות לקבל את ההכרה גם מהצד השני של הגבול

ישיבת הממשלה הראשונה של ממשלת האחדות / צילום:  Abir Sultan, רויטרס

רק על הפיל הגדול שבחדר אף אחד בישיבת הממשלה לא העז לדבר

בישיבת העבודה הראשונה של הממשלה היו ברכות, הוזכר האיום האיראני, עיד אל-פיטר אבל כמעט כל השרים והנוכחים התעלמו מהמשפט של ראש הממשלה שהחל כמה שעות מאוחר יותר ● גם מזכיר הממשלה צחי ברוורמן הונחה לחתוך כל אפשרות לשאלות בנושא

בנימין נתניהו / צילום: עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת

דעה: מתלבטים אם לצפות במשדרי משפט נתניהו? אל תטרחו

משפט נגד ראש ממשלה מכהן הוא אירוע חדשותי ולאומי חשוב ומעניין מאוד, אבל כאירוע טלוויזיוני - אל תבנו עליו

אסף זמיר / צילום: עופר חג'יוב

האם רק אחד מחמישה דורשי עבודה באילת עדיין עובד?

שר התיירות אסף זמיר ציין את כניסתו לתפקיד בביקור בשיאנית באבטלה. ובהפצת נתון מופרז ● "המשרוקית של גלובס"

בורסת תל אביב / צילום: רויטרס

הבורסה ננעלה בעליות; על בד זינקה ב-31% לאחר הדוחות

מחזור המסחר הסתכם בכ-812 מיליון שקל ● עליות בולטות נרשמו במניות פרשמרקט, אלוני חץ, קמהדע , אלקו ופוקס ● לאומי: "בנק ישראל צפוי, במסגרת הודעת הריבית השבוע, לשוב ולהעלות את תחזית הצמיחה לשנת 2020 ולהפחית את היקף הירידה הצפויה בתוצר"

רכבת ישראל / צילום: יח"צ

דחייה נוספת בהפעלת הרכבת: תחזור לפעילות רק בעוד שבועיים

הרכבות ישובו לפעילות מלאה ב-8 ביוני ● עם זאת, כבר מסוף השבוע קיבולת האוטובוסים תעלה ל-75%

שכונת אגמים בדרום העיר אשקלון / הדמיה: דני שמש Ddesign3

קרן הריט אזורים ליווינג זכתה במכרז דירה להשכיר באשקלון

אזורים תשלם על הקרקע, כולל הפיתוח, סך של 31 מיליון שקל ● עלות הבנייה מוערכת בכ-200 מיליון שקל ● בפרויקט ייבנו כ-200 דירות, מחציתן לשכירות ארוכת טווח

שלומי בן דוד, אמן אשליות / צילום: פיני סילוק

"מענקים? זה לא מכסה אפילו הופעה אחת"

שלומי בן דוד, אמן אשליות בן 34 מכפר מעש ● "לכל אמן כיסא ריק הוא כמו קרע קטן בלב" ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

צעירות עם מסכות בת"א / צילום: Oded Balilty, AP

למה ממשלות לא מתלהבות ממעקב הקורונה של גוגל ואפל?

למה שתי ענקיות הטכנולוגיה קבעו כללים כל כך נוקשים למערכת המעקב שלהן אחרי התפשטות הקורונה ואיך אפשר לבקש מאזרחי המדינה לשתף עם הממשלה את המיקום שלהם ומידע אישי נוסף מבלי לעורר חשדות בנוגע להגנת הפרטיות?

סבסטיאן קורץ/ צילום: רויטרס

קרע באיחוד האירופי: "ארבע החסכניות" נגד צרפת וגרמניה

קאנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ מוביל את ההתנגדות להצעת צרפת וגרמניה, לפיה תוקם קרן שיקום לנזקי משבר הקורונה שתמומן ע"י גיוס חוב משותף של כל חברות האיחוד האירופי ● הולנד, אוסטריה, דנמרק ושבדיה יצאו רשמית נגד המהלך: "לא נסכים לאיחוד המבוסס על חובות"

הבורסה בת"א / צילום: שלומי יוסף, גלובס

דעה: היתה מפולת? פניית הפרסה של האג"ח הקונצרניות

כמו שוק המניות, גם שוק האג"ח הקונצרניות חווה התרסקות עם התפשטות מגפת הקורונה, ומיד לאחריה התאוששות - שתיקנה כשני שלישים מהירידות ● האם השוק יחזור לנקודת השיא שלו? ומה הסיכון העיקרי במשבר?