גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות קלות; דיווח: ארה"ב תדחה הטלת מכסים

הדאו ג'ונס, הנאסד"ק ו-S&P 500 איבדו 0.1% ● הזהב והנפט התחזקו ● נעילה מעורבת באירופה: הפוטסי איבד 0.2%, הדאקס ירד ב-0.3%, וקאק 40 עלה ב-0.1% ● דיווח: ארה"ב תדחה הטלת מכסים על סין, נציגי ארה"ב ביקשו מסין להתחייב לכמות רכישת תוצרת חקלאית, ואילו סין מעוניינת שהרכישות החקלאיות יהיו יחסיות למכסים שארה"ב תבטל

השור של וול סטריט / צילום: שאטרסטוק
השור של וול סטריט / צילום: שאטרסטוק

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

לאחר יום מסחר שבו נעו המדדים המובילים מעליות לירידות סביב רמות הפתיחה, עברו בשעת המסחר האחרונה בורסות ניו יורק לירידות שערים, ושלושת המדדים המובילים ננעלו הערב (ג') בירידות של כ-0.1%. 

21:40

יום המסחר ממשיך להיות הפכפך וכעת נסחרים המדדים המובילים סביב רמות הפתיחה, הדאו ג'ונס והנאסד"ק בעלייה מזערית ו-S&P 500 בירידה מזערית.

ישראליות בוול סטריט: טבע יורדת ב-3.5%, צ'ק פוינט נחלשת בכ-0.8% וסלקום  מתחזקת ב-4.8%. 

20:20

אי הוודאות בנוגע להתקדמות בהסכם סחר בין ארה"ב לסין דוחפת את הזהב לעלייה של 0.2% והוא נסחר במחיר של 1,468.1 דולר לאונקיה. הנפט מתחזק ב-0.3% ונסחר במחיר של 59.2 דולר לחבית. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ב-0.16% לרמה של 1.847 נקודות. האירו מתחזק למול הדולר ב-0.2% לשער של 1.10 דולר לאירו. הליש"ט מתחזקת מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.31 דולר לליש"ט. הדולר מתחזק למול הין היפני ב-0.18% לשער של 108.7 ין לדולר.

מניית נטפליקס יורדת ביותר מ-1.5% לאחר הורדת המלצה של נידהם ל"תשואת חסר". לדברי החברה האטה במנויים והתגברות התחרות עלולים לפגוע במניה.

18:40

בורסות אירופה התאוששו מעט מהירידות שנרשמו במהלך היום והמסחר ננעל במגמה מעורבת. בלונדון מדד פוטסי איבד 0.2%, בפרנקפורט ירד מדד דאקס ב-0.3% ובפריס עלה מדד קאק 40 ב-0.1%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.2%.

17:45

המסחר בוול סטריט שינה מגמה ובשעה זו רושמים המדדים המובילים עליות שערים. הנאסד"ק עולה בכ-0.2%, מדד S&P 500 עולה בכ-0.1% והדאו ג'ונס נסחר ביציבות עם עלייה קלה. 

16:30

המסחר בניו יורק נפתח במגמה שלילית: הדאו ג'ונס יורד ב-0.2%, S&P 500 מאבד 0.1% והנאסד"ק נסחר כמעט ללא שינוי.

ברקע למסחר, המשקיעים עוקבים אחר ההתפתחויות במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי נציגי ארה"ב וסין מתכננים להסכים על דחיית המכסים שארה"ב צפויה להטיל על סחורה מסין ב-15 בדצמבר. עוד דווח כי נציגי ארה"ב ביקשו מסין להתחייב מראש לכמות רכישה של תוצרת חקלאית לפני הגעה לעסקה, וסין לעומת זאת מעוניינת כי הרכישות החקלאיות יהיו יחסיות למכסים שארה"ב תבטל.

15:45

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט הפכו לחיוביים, לאחר דיווח של הוול סטריט ג'ורנל ולפיו ארה"ב תדחה הטלת מכסים נוספים על סחורות מסין. הדיווח בא בהמשך לדיווח מהבוקר בעיתון סאות צ'יינה מורנינג פוסט ולפיו סין וארה"ב אינן צפויות להגיע להסכמה על הסכם סחר השבוע.

משרד העבודה של ארה"ב פרסם עדכון לנתוני הפריון ברבעון השלישי, ולפיו הפריון ירד ב-0.2% - הירידה החדה ביותר מאז הרבעון האחרון של 2015.

13:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.6%, וזאת בהיעדר עדכונים לגבי יחסי הסחר שבין ארה"ב וסין, נוכח הדד-ליין של ה-15 בדצמבר בו אמורים להיכנס לתוקף מכסים נוספים של ארה"ב על מוצרים סיניים. 

עפר קליין, הראל: "עליית המכסים המתוכננת לסופ"ש הקרוב תידחה מהסיבות שמנינו מספר פעמים בעבר. העלאת המכסים תפגע ישירות בצרכן האמריקאי בדיוק במועד החגים בארה"ב, דבר שיכול לפגוע בפופולריות של הנשיא בשנת הבחירות. בנוסף, מהצד הסיני העימות נותן את אותותיו השליליים גם על כלכלת סין שתשמח להקטין את הלהבות כדי לתמוך בצמיחה ולהפחית את המכסים גם כדי למתן את האינפלציה העולה שזינקה ל-4.5 אחוזים בנובמבר, הרמה הגבוהה ביותר מזה קרוב ל-8 שנים. דחיית עליית המכסים תשרת יפה את שני הצדדים. במקרה שלא נראה דחייה אנו צופים תנודתיות משמעותית בשווקים".

11:50

יומיים לפני הבחירות בממלכה כלכלת בריטניה מציגה צמיחה אפסית לרבעון השלישי של השנה בצל חוסר הוודאות סביב יציאתה מהאיחוד האירופי. הכלכלנים ציפו להתכווצות של 0.2% ברבעון החולף, כך שנתון האפסי היום (0%) עדיין מהווה חדשות פחות רעות מבחינת הכלכלנים. בחישוב שנתי מדובר בשיעור צמיחה בקצב של 0.7%.

10:17

המסחר בבורסות אירופה נפתח בטריטוריה האדומה בהמשך לירידות הקלות שנרשמו אמש בוול סטריט בהיעדר עדכונים לגבי  שיחות הסחר בין המעצמות סין וארה"ב. מדד הדאקס מאבד 0.55%, הקאק משיל 0.2% והפוטסי הבריטי יורד ב-0.3%.

נתוני הייצור בצרפת עלו בחודש אוקטובר מעל לתחזיות הכלכלנים בשוק. אלו רשמו עלייה של 0.4% לעומת הצפי לעלייה של 0.2% בחודש אוקטובר. עיקר העלייה (8.3%) נרשמה בסקטור הפראמה.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בטריטוריה האדומה, בהמשך לירידות הקלות שנרשמו אמש, וזאת נוכח היעדר עדכונים לגבי שיחות הסחר שבין סין לארה"ב.

07:25

המסחר באסיה מתנהל הבוקר בירידות קלו: שנחאי מאבד 0.25%, ASX 200 יורד ב-0.4% ונייקי והנג סנג מאבדים 0.1%. מדד הקוספי נסחר בעליות של כ-0.4%. 

הרקע לירידות נמצאת הנעילה השלילית בוול סטריט אתמול בערב, לאחר שהאופטימיות להסרת מכסים והסכם סחר בין סין לארה"ב התפוגגה במעט, והדד-ליין של העלאת מכסים בארה"ב ב-15 לדצמבר מתקרב. המדדים בניו יורק קטעו אמש רצף עליות של ארבעה ימים, מבלי שדווח על עדכונים משמעותיים לגבי מתיחות הסחר למרות הדד-ליין המתקרב של הטלת המכסים בארה"ב. מדד הנאסד"ק והדאו ג'ונס איבדו כ-0.4%, מדד S&P 500 השיל 0.3% מערכו.

מדד המחירים לצרכן לחודש נובמבר (שנתי) בסין זינק ב-4.5% ונושק לשיא של 8 שנים. מדובר בשיעור הצמיחה הגבוה ביותר מאז 2012. העלייה מיוחסת בעיקר לעלייה במחירי המזון במדינה, שזינקו ב-19% בעיקר בשל העלייה במחיר החזיר, לאחר ששפעת קטלנית פגעה בחלק גדול מחזירי סין. מדד המחירים ליצן לחודש נובמבר (שנתי) בסין ירד ב-1.4%. 

מניית נינטנדו עולה ב-3% במסחר בטוקיו. זאת לאחר שהחברה השיקה באופן רשמי את קונסולת סוויץ' בסין. 

עוד כתבות

פסולת פלסטיק בחופים  / צילום : Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

צורכים יותר, ממחזרים פחות: צריכת החומרים העולמית מזנקת לשיא של 100 מיליארד טון בשנה

החומרים המשמשים את הכלכלה העולמית גדלו פי ארבעה מאז 1970, הרבה יותר מהר מקצב הגידול באוכלוסייה ● בשנתיים האחרונות הצריכה קפצה אך דווקא השימוש החוזר במשאבים צנח ● הפורום הכלכלי העולמי: כלכלה מעגלית יכולה לייצר הזדמנויות עסקיות בסכום של 4.5 טריליון דולר

קובי בריאנט  / צילום: Rory Carroll, רויטרס

דיווח: קובי בראיינט נהרג בתאונת מסוק בגיל 41

הלם בעולם הספורט: כוכב העבר של הלייקרס נהרג בהתרסקות מסוק באיזור לוס אנג'לס ● על פי דיווחים בארצות הברית, ארבעת הנוסעים הנוספים נהרגו גם כן

נמל חיפה / צילום: איל יצהר, גלובס

נחתם הסכם הרפורמה בנמל חיפה: מענק פרישה בהיקף 2.7 מיליון שקל לעובד

אחרי שש שנות מו"מ נחתם ההסכם שפותח את הדרך למכירת החברה לידי משקיע פרטי, שעשוי להיות ממשלת סין ● במסגרת תוכנית ההתייעלות, 200 מעובדי החברה יקבלו חבילת פרישה בתנאים אטרקטיביים במיוחד

אנשי ביטחון בודקים טמפרטורות גוף של הנכנסים לרכבת התחתית על רקע התפשטות נגיף הקורונה, בייגי'ן / צילום: רויטרס

שניים אושפזו באיכילוב ובברזילי מחשש שנדבקו בנגיף הקורונה

לבית החולים איכילוב הגיעה אישה בת 60, שחזרה לפני ארבעה ימים מסין ● צוותי מד"א פינו הערב פועל סיני לבית החולים ברזילי באשקלון

בייג'ינג, סין / צילום: Jason Lee, רויטרס

נגיף הקורונה: כאלפיים איש נדבקו עד כה בנגיף, 15 ערים בסין בהסגר

שני ישראלים ששבו מסין הוכנסו לבידוד עקב החשש כי נדבקו, אולם הבדיקות העלו כי השניים נקיים. תיירת סינית עדיין מאושפזת בבית החולים בית ג'אלה ברשות הפלסטינית ● ובהונג קונג מבטלים חגיגות ומזהירים: המדינה מתמודדת עם מצב חמור והממשלה נוקטת בצעדים דחופים במאבק נגד המשך ההתפרצות

בני גנץ / צילום: שלומי יוסף

גנץ סירב להגיע לבית הלבן עם נתניהו וקיבל הזמנה אישית מתוקנת

בהתייעצות עם חבריו להנהגת הרשימה התגלעו חילוקי דעות, וגנץ החליט שלא לכפות את עמדתו ● "גנץ הודיע בשישי כי לא ייעתר להזמנה לבוא עם נתניהו, אבל שוכנע לדחות את ההחלטה הסופית, ובמהלך השבת קיבל הזמנה נפרדת, ולכך נענה"

נתן חץ / צילום: איל יצהר

נתן חץ במגרש של הגדולים: בנק ג'יי.פי מורגן פועל למכירת החזקותיו בפעילות הנדל"ן המשותפת בארה"ב תמורת כ-900 מיליון דולר

עפ"י ההערכות, העסקה כוללת את חלקה של ג'יי.פי מורגן בחברת קאר, בהיקף של כ-700 מיליון דולר, וכן השקעה של כ-200 מיליון דולר נוספים, הנדרשת להתבצע לתוך החברה הנרכשת

הרכבת התחתית בביג'ינג  / צילום: Aly Song, רויטרס

החשש מנגיף הקורונה התגלגל לת"א: ירידות של 1.5% בבורסה

המדדים ת"א 35, ת"א 90 ומדד הבנקים איבדו עד 1.5% ● מגה אור צפויה לחתום על רכישת חברת הקניונים ישפרו מידי נכסים ובניין ● בסוף השבוע האחרון בוול סטריט המדדים נצבעו באדום בצל החשש מהתפשטות נגיף הקורונה

מיקי זוהר / צילום: דוברות הכנסת

הליכוד: לא נשתתף בדיוני המליאה להקמת ועדת הכנסת

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר, הודיע על כך בטוויטר וכתב: "לא ניקח בזה חלק ולא נשתף פעולה בקמפיין הבחירות שלהם 'רק לא ביבי'"

דני עטר  / צילום: חיים ורסנו, יח"צ

חריגות הבנייה בביתו של יום קק"ל דני עטר יטופלו במסלול מינהלי

בפרקליטות החליטו כי יו"ר קק"ל דני עטר, בת זוגו ובנם ישלמו קנס מינהלי בגין בנייה לא חוקית שביצעו ביישוב גן-נר ● אם החריגות יטופלו, ייתכן כי הקנס לא יוטל ● בספטמבר הודיעה הפרקליטות על הגשת כתב אישום נגד עטר בכפוף לשימוע, אך לאחר השימוע הוחלט לעבור להליך מינהלי

מתחם רייסדור בבני ברק / צילום: צ.ל "טיטו אדריכלים"

רייסדור תקים שני מגדלי משרדים ברחוב הלח"י בבני ברק

החברה זכתה במכרז של רמ"י לקרקע בשטח 4 דונם ברחוב ● היא תשלם עבורו 55 מיליון שקל ● ביוני 2019 רכשה החברה קרקע סמוכה עם שותפה ב-57 מיליון שקל

יוסי זינגר וארז בלשה / צילום: תמוז רחמן

קרן ג'נריישן רוכשת מידי עזריאלי את חברת ההתפלה GES בכ-110 מיליון שקל

GES עוסקת בטיפול, טיהור והתפלת מים ושפכים ● במסגרת העסקה נקבע כי ככל שהיא תושלם עד 31 במאי, כל רווחי GES החל מ-31 במרץ יישארו בחברה ● השלמת העסקה צפויה עד ליום 24 לאפריל 2020

איש ביטחון בכביש אגרה בסין בודק את חום גופה של נוסעת, כדי לשלול הידבקות בנגיף קורונה / צילום: Martin Pollard, רויטרס

ביטולי טיסות לסין וחוסר ודאות: ענף התיירות בצל נגיף הקורונה

נגיף הקורונה הקטלני משליך קשות על ענף התיירות והתעופה: מבול של פניות לביטול טיסות של ישראלים שמתוכננים לצאת לסין וביטול ביקורים בישראל של אלפי תיירים סינים שתוכננו להגיע בשבועות הקרובים ● וגם: רוצים לבטל טיסה לסין? זו המדיניות של חברות התעופה

נתן חץ, עמיר בירם ואמיר ברנע / צילומים: איל יצהר,  אייל פרידמן ואוריה תדמור

בכירי ענף הנדל"ן דורשים שיערוך שווי הנכסים: "אני רוצה להגיד לכל השמאים, זה השוק. אל תספרו לנו מעשיות"

לדעת בכירים בשוק, שיעורי ההיוון בהם השתמשו עד כה השמאים להערכות שווי הנכסים בדוחות הכספיים, גבוהים מדי ולא מייצגים את סביבת הריבית ● בפורום "שווי הוגן" של המרכז הבינתחומי הרצליה אמר יו"ר אמות: "חברות מוכנות לרכוש נכסים בתשואות של 40% מעל השמאות הממוצעת"

ג'ף הורינג / צילום: יח"צ

אינסייט רכשה מניות מון אקטיב בהיקף של 125 מיליון דולר

קרן ההשקעות האמריקאית רכשה מניות של חברת המשחקים מון אקטיב לפי שווי של 1.25 מיליארד דולר ● הקרן רכשה את המניות מבעלי מניות קיימים, והכסף לא נכנס לקופת החברה

הבנק להסדרי סליקה בינלאומיים (BIS) בבאזל / צילום: רויטרס

בנקים מרכזיים צפויים להנפיק מטבעות דיגיטליים בשנים הקרובות

כ-10% מבין 66 בנקים מרכזיים שהשתתפו בסקר של הבנק להסדרי סליקה בינלאומיים (BIS), אומרים כי הם צפויים להנפיק מטבע דיגיטלי משלהם בתוך שלוש שנים בלבד ● בשבדיה ובאורוגוואי כבר בוצעו פיילוטים בתחום

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - סופ"ש 24-25 בינואר

סופ"ש באיכילוב: 12 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון / צילום: רויטרס Rex Curry

תמונה של בזוס ללא חולצה והודעה פלרטטנית: אלו הראיות שנמצאות בידי התביעה בחקירת ניסיון הסחיטה

הכול נשאר במשפחה: לפי מקורות יודעי דבר, מי ששלח את ההודעות שהוחלפו בין מנכ"ל ומייסד אמזון לבת זוגו הוא לא אחר מאשר אחיה של סנשז ● האח: השגתי את המסרונים ואת התצלומים בדרכים חוקיות

נתי כהן/  צילום: כדיה לוי

משרד התקשורת מונע מבזק להשיק שירות טלוויזיה

המשרד סבור כי שירות טלוויזיה שיסופק ע"י בזק יפגע במתחרותיה ויאפשר לה למכור חבילות שירות הנוגדות את חובת ההפרדה המבנית החלה עליה

קובי בריאנט / צילום: Robert Hanashiro, רויטרס

קובי בראיינט: סופה של אגדה שהייתה באמת

שחקן הכדורסל האגדי, שנספה היום בהתרסקות מסוקו הפרטי, היה ספורטאי-על ואחד מהשמות הגדולים ביותר שהופיעו בחיינו ב-25 השנים האחרונות ● הוא עזב היום את העולם, תוך שהוא משאיר אחריו מיתוס, שרק יילך וייתעצם ככל שהשנים יחלפו ● דעה