גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הכשרת הישוב הנפיקה מניות לראשונה אחרי 30 שנה - והתחילה להרוס את בית מעריב, שיהפוך למגדל יעקב נמרודי

לאחר שהשלימה את השינוי במבנה ההון שלה, גייסה החברה של משפחת נמרודי 162 מיליון שקל באמצעות הנפקה פרטית של מניות למוסדיים ● לאחר ההנפקה מחזיקה המשפחה בכ-60% מהון המניות של הכשרת הישוב

עופר נמרודי / צילום: פרטי
עופר נמרודי / צילום: פרטי

לאחר שבאחרונה הוציאה לפועל מהלך לשינוי במבנה ההון שלה, גייסה ביום חמישי האחרון חברתהכשרת הישוב של משפחת נמרודי כ-162 מיליון שקל באמצעות הנפקה פרטית של מניות למשקיעים מוסדיים. ההנפקה של כ-13% מהון החברה בוצעה במחיר של 38 שקל למניה - הנחה של כ-5% על שער הנעילה של המניה ביום חמישי בבורסת תל אביב. 

מדובר בגיוס הון ראשון להכשרת הישוב אחרי כ-30 שנה - תקופה שבמהלכה היתה החברה מנועה מביצוע הנפקות הון, עקב הוראות חוק ניירות ערך. בהנפקה השתתפו גופים מוסדיים מובילים, ובהם הפניקס ומנורה, שהם בעלי עניין בחברה. את מהלך הגיוס הובילו חברות החיתום פועלים אי.בי.אי וברק קפיטל.

הכשרת הישוב עוסקת בייזום ובהשקעות בתחום הנדל"ן בישראל ובאירופה, ומנוהלת על ידי המנכ"ל ובעל השליטה, עופר נמרודי. משפחת נמרודי, שרכשה את הכשרת הישוב מידי הסוכנות היהודית ובנק לאומי ב-1989, החזיקה עד לאחרונה במניות יסוד, שהקנו לה 50% מזכויות ההצבעה בחברה.

במסגרת השינוי במבנה ההון של החברה, שיצא לפועל ביולי, קיבלה משפחת נמרודי, בתמורה לביטול מניות ההצבעה העודפות, אופציות שנועדו למנוע את דילול החזקותיה בשווי של כ-49 מיליון שקל.

החברה מתכננת עוד גיוסים בשנים הבאות

המשפחה, שהחזיקה לפני ההנפקה הנוכחית בכ-67% ממניות הכשרת הישוב, תוכל לממש את האופציות למניות הכשרת הישוב בהנחה ממוצעת של 11%-15% בתקופה של 8-15 השנים הקרובות. מימוש האופציות יתאפשר אך ורק אם שיעור ההחזקות המצטבר של בעלי השליטה יירד מתחת ל-50.01%, ורק בכמות שתביא את ההחזקות בחזרה לשיעור זה ממניות החברה, ולא מעבר לכך. לאחר השלמת ההנפקה מחזיקה משפחת נמרודי בכ-60% מהון החברה, הפניקס מחזיקה כ-6.6% מההון ומנורה בכ-6.5%. 

הנפקת המניות נועדה לאפשר להכשרת הישוב לשפר את גמישותה הפיננסית ולהוציא לפועל את יישום האסטרטגיה להרחבת פורטפוליו הנכסים המניבים בישראל, ופעילות הפארקים הלוגיסטיים של החברה בפולין ובגרמניה.

בעקבות הגיוס רשמה מניית הכשרת הישוב היום, עם פתיחת שבוע המסחר בתל אביב, קפיצה של 5.5% למחיר של 42 שקל למניה - גבוה בכ-10% ממחיר המניה בהנפקה- והשלימה עלייה של כ-70% מתחילת השנה. בהתאם לכך, שווי החברה הגיע לכ-1.2 מיליארד שקל. הכשרת הישוב מתכננת גיוסים נוספים בהיקף של מאות מיליוני שקלים בשנים הבאות לצורך הרחבת פעילותה.

בד בבד, ביום חמישי האחרון התחילה הריסתו של מבנה "בית מעריב" בצומת הרחובות מנחם בגין וקרליבך בתל אביב. ב-2009 רכשה הכשרת הישוב ממעריב (שהייתה אז חברה בת) את הבניין ב-32.5 מיליון שקל, ומאז מקדמת החברה את התוכנית להריסת הבניין הישן והקמת מגדל משרדים חדש על חורבותיו. על פי התוכנית שאושרה לחברה, המגדל החדש יהיה בן 42 קומות, אבל הכשרת הישוב הגישה ערר על ההחלטה ומקווה שיתקבל אישור לבניית 60 קומות.

עופר נמרודי, בעל השליטה ומנכ"ל הכשרת הישוב, מסר: "לאחר השלמת המהלך ההיסטורי של איחוד ההון, אנו נרגשים מההצלחה בגיוס המניות הראשון שאנו מבצעים, המתבטאת בהבעת האמון שלה זכינו מפניקס ומנורה, שותפינו הוותיקים, ומשורה של גופי השקעה נוספים". לגבי הריסת בית מעריב, ציין כי "במקומו יוקם 'מגדל יעקב נמרודי', שיהיה אחד מנכסי הדגל של החברה, במיקום אסטרטגי בלב תל אביב המתחדשת. הכשרת הישוב נמצאת כיום בתנופת ייזום והרחבת פעילותה בישראל ובפולין". 

עוד כתבות

מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס / צילום: Reuters, Joshua Roberts

שר המסחר ההודי: אמזון לא עשתה לנו טובה גדולה בכך שהכריזה על השקעה של מיליארד דולר במדינה

"הם אולי מכניסים מיליארד דולר, אבל אם הם מפסידים כאן בערך מיליארד דולר בשנה, הם למעשה חייבים לממן את ההפסד הזה", אמר שר המסחר ההודי פיוש גויאל ביריד בנושא אבטחה בניו דלהי, "לכן זו לא טובה גדולה כשהם משקיעים בהודו מיליארד דולר"

שוחד / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

הבעל חתם על הסכם תיווך והאישה לא - מי ישלם למתווך?

בית המשפט פסק כי המתווך יקבל רק כמחצית מהסכום שנקבע, מכיוון שלא החתים את האישה על הסכם התיווך, אלא את הבעל בלבד

אורלי לוי-אבקסיס, העבודה-גשר-מרצ  / צילום: ניר סלקמן

כמה חמורה האבטלה הסמויה של חדרי הניתוח הציבוריים בישראל

בעוד התורים לטיפול מתארכים, חדרי ניתוח ציבוריים עומדים לפעמים שוממים - בעיקר אחה"צ • למרות שורת יוזמות ממשלתיות לצמצום התופעה, עדיין לא ברור אם חל שיפור בניצול החדרים: משרד הבריאות אינו אוסף מידע • "המשרוקית" פנתה לבתי החולים ומצאה שיפור חלקי בלבד

אבי גבאי \ צילום: איל יצהר

מנהל הטכנולוגיות של סלקום רון שבילי עוזב

שבילי הודיע על עזיבה לתפקיד חדש שטרם פורסם ● אבי גבאי נכנס היום לתפקידו כמנכ"ל סלקום במקומו של ניר שטרן

שופט העליון עופר גרוסקופף בהשבעה לבית המשפט העליון / צילום: שלומי יוסף

מס שבח ומס הכנסה: היילכו שניים יחדיו?

למרות ניצחונה של רשות המסים, פסק דינו של בית המשפט העליון בעניין החברה הזרה PIV BV עשוי להיות שימושי ביותר דווקא בידי ציבור הנישומים

מטוס התובלה של אל על  / צילום: מיכל רז-חיימוביץ, גלובס

ביהמ"ש אישר ייצוגית נגד אל על ו-3 חברות תעופה בגין "קרטל המטענים"

עמותת הצלחה טוענת כי תיאום מחירים בין אל על, בריטיש איירוויז, לופטהנזה וסוויס גרמו לנזקים של כ-613 מיליון שקל

עיריית גבעתיים / צילום: איל יצהר

ביהמ"ש: עירייה חייבת לפעול בהגינות בהסכמים עם יזמים

עיריית גבעתיים חתמה עם יזם על הסכם שלפיו היא מוותרת על היטל השבחה, ובתמורה היזם יקים פארק בתוכנית הבנייה ● ביהמ"ש קבע כי היא אינה רשאית לעשות זאת, אולם כיוון שההסכם כבר נחתם, והיזם מילא את חלקו - לא ביטל את ההסכם

משה גברילוב / צילום: סיון פרג'

מטבע לקנדוק: משה גברילוב מצטרף לחברת הקנאביס הרפואי

וגם: מלרן פרויקטים ומסחר פתחה את היום בבורסה בתל אביב

קובי אלפי  / צילום: מורן ויזל

"השוק המקומי ממשיך להיות זול ואטרקטיבי ביחס לרמת התמחור של שוק המניות העולמי"

לדברי קובי אלפי מבית ההשקעות אלפי בנדק, סביבת תמחור הכסף מאוד נמוכה ונוחה למגזר העסקי: "השוק הספיק להפנים במהלך השנה החולפת שהריבית נמצאת בשליטה ואינה צפויה לעלות בקרוב" ● ואילו סקטורים ומניות מומלצות לדעתו?

בלומברג/  צילום: רויטרס, PETER HENDERSON

ההוצאה חסרת התקדים של בלומברג משנה את כלכלת הבחירות בארה"ב

מה הסכום שהוציא המיליארדר הדמוקרטי עד נקודה זו, כמה עלה לו ספוט תשדיר של 60 שניות במחצית משחק הסופרבול הקרוב, ומה הסיבה שהוא מתקיף את נשיא ארה"ב? ● "יש תחושה שבלומברג עושה משהו שהמפלגה שלו לא יכולה לעשות – ללכת בכוח נגד טראמפ"

דונלד טראמפ / צילום: Gettyimages/Anadolu Agency

זו הכלכלה, טמבלים: 3 שנות נשיאות, 5 מגמות בולטות בכלכלה האמריקאית

בתום שלוש שנים בבית הלבן, הכלכלה האמריקאית נמצאת בנסיקה בפרמטרים רבים: אבטלה, עוני, תעסוקה, מדדי הבורסה ועוד • השאלה המרכזית היא האם הגאות צריכה להיות משויכת לטראמפ שלוקח עליה קרדיט, או שמדובר בהמשך מגמה שהחלה בתקופת אובמה ● שלוש שנות נשיאות. פרויקט מיוחד

רוני חזקיהו החשב הכללי במשרד האוצר / צילום: משרד האוצר

מה הועילו אנשי האוצר בהנפקתם?

בשבוע שעבר ביצעה ממשלת ישראל הנפקת איגרות חוב דולריות לתקופות של 10 ו-30 שנה, בהיקף כולל של 3 מיליארד דולר ● ההנפקה היתה בוודאי מוצלחת עבור הבנקים שליוו אותה, אבל האם גם עבור מדינת ישראל?

נדל"ן מניב / צילום: shutterstock

על רקע הגאות במניות נדל"ן: אזורים ואאורה מפשירות תוכניות להנפקת קרן ריט

אזורים מקדמת הנפקת פעילות השכרת דירות לטווח ארוך, ודיווחה כי חברה בת הגישה טיוטת תשקיף "לצורך הנפקתה לציבור כקרן השקעות במקרקעין" ● אאורה דיווחה כי היא "ממשיכה לפעול להקים קרן להשקעות במקרקעין", לאחר שבשבוע שעבר דיווחה כי "טרם התגבשו התנאים להקמת קרן הריט או למכירת נכסים לקרן"

לשכת התעסוקה / צילום: איל יצהר

ירידה במשרות הפנויות ב-2019; ואילו מקצועות הובילו את הירידות?

מספר המשרות הפנויות במשק עלה באוקטובר-דצמבר, אך בסיכום שנתי נרשמה ירידה ● בהשוואה ל-2018 חלה עלייה של 17% במספר המשרות הפנויות של מהנדסים; מנגד, חלה ירידה של 23% במספר המשרות הפנויות של מאבטחים ● בדרום נרשמה ירידה בשיעור המשרות הפנויות - ואיפה נרשמו עליות?

מחירי הדיור / תמונה: שאטרסטוק

הפועלים ולאומי: שוק הנדל"ן ימשיך לעלות בשנה הנוכחית

בבנקים הגדולים צופים שעלייה בהתחלות בנייה תירשם בגלל הבשלת פרויקטים של מחיר למשתכן ● גם מחירי הדיור ימשיכו לעלות

 

וואטסאפ/ צילום: shutterstock

התקלה בוואטסאפ תוקנה חלקית: חלק מהמשתמשים חזרו לשגרה

(עדכון) - דיווחים על תקלה בשליחת מדיה באפליקציה החלו להתקבל החל משעה 13:00, וזאת במספר מדינות

דב קוטלר / צילום: גדי דגון, יח"צ

קוטלר מתחיל לעשות שינויים בבנק הפועלים: מבטל את חטיבת מחזיקי עניין

חטיבת מחזיקי עניין בבנק מבוטלת פחות מחמש שנים לאחר שהוקמה ● מרבית הפעילויות שהיו תחת החטיבה של יעל דרומי, שפורשת מהבנק, יוכפפו כעת לחטיבת משאבי אנוש שבהובלת עמית אוברקוביץ'

ויקיפדיה / צילום: שאטרסטוק

לאחר שלוש שנים: הוסרה החסימה של ויקיפדיה בטורקיה

לפי פסק הדין של בית המשפט בטורקיה, החסימה מנוגדת לחוקה הטורקית ומפרה את חופש הביטוי ● טורקיה חסמה את האנציקלופדיה המקוונת לאחר שבוויקיפדיה סירבו להסיר תכנים לפיהם ממשלת טורקיה תמכה בקבוצות טרוריסטיות

סניף של יינות ביתן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

חילופים בהנהלת יינות ביתן: דוד סבן ימונה לסמנכ"ל הכספים במקום איל וינברג

רו"ח איל וינברג כיהן בתפקיד כשנה וחצי ● סבן כיהן בשנים האחרונות כסמנכ"ל הכספים באיקאה

סניף מקדונלד'ס / צילום: shutterstock

מקדונלד'ס ביטלה הסדרי בלעדיות במרכזים מסחריים והבדיקה של רשות התחרות תיסגר

במסגרת הבדיקה שנערכה התברר לממונה על התחרות, מיכל הלפרין, כי עוד טרם תחילת בדיקתה של רשות התחרות פעלה הרשת לביטול הסכמי הבלעדיות שהיו לה במרכזים מסחריים