גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"אני מגדיר את עצמי כמיליונר לעתיד. אני יודע שבפרויקט הבא גם נרוויח"

מאיר רוזנשיין הוא עו"ד בהכשרתו אבל עוסק בדבר האהוב עליו ביותר - כדורגל ● רוזנשיין יזם את משחק הראווה ברזיל-ישראל ששוחק לעיני 28 אלף צופים בחיפה והסתיים בתוצאה 4-2 לברזיל

מאורו רוזנשיין / צילום: איל יצהר
מאורו רוזנשיין / צילום: איל יצהר

בסוף נובמבר התקיים "משחק השלום" בין כוכבי נבחרת ברזיל בעבר ובין שחקני עבר מנבחרת ישראל. המשחק ששוחק לעיני 28 אלף צופים בחיפה, הסתיים בתוצאה 2-4 לברזיל, אבל את ההישג האמיתי זקף לעצמו מי שהגשים את החלום והביא לפה את אגדות הכדורגל מארץ מולדתו, הוא עו"ד מאורו רוזנשיין שעלה לארץ רק לפני שנתיים מריו. גם ישראל יצאה נשכרת עם סיקור עולמי מפרגן, כולל סיפור הסלפי של שופטת המשחק לילך אסולין עם קאקה שזכה למיליוני צפיות ברשתות החברתיות ובערוצי הספורט הגדולים בעולם. 30 מיליון איש בברזיל צפו במשחק ששודר ברשת Fox ברזיל כשצוות של הערוץ הפופולרי ליווה את הביקור של רונאלדיניו וקאקה ושידר 'ספיישל' עם קאקה על רקע חומות ירושלים. מה עוד צריכה התדמית של ישראל? אולי הבנה ממקבלי ההחלטות בכנסת, שככה עושים יחסי ציבור מעולים. רוזנשיין, איש דתי, הגדיר את התכנית הזו כ"קידוש השם". לא פחות.

רוזנשיין הוא עורך דין בהכשרתו אבל הוא עוסק בדבר האהוב עליו ביותר - כדורגל, את זה הוא עושה דרך שני פרויקטים עיקריים: " האקדמיה לכדורגל של רונאלדיניו", מיזם של הכוכב הברזילאי שפועל בארה " ב, מצרים, דובאי ופרו. לפני שנה נפתחה שלוחה בירושלים ומאז פועלת התכנית בבתי ספר במודיעין, חיפה, קריית ים ופ " ת. התכנית מיועדת לבני 16-6, ומשלבים בה מאמנים ברזילאיים ומקומיים. המיזם השני הא MRT7   שהקים יחד עם שותפו יונתן ליבוביץ' לקידום והפקת אירועי ספורט תוך דגש על כדורגל. המשחק שהביא רוזשטיין לארץ הפך מהגשמת חלום למיזם קבוע כאשר משחקי ראווה דומים עם כוכבי העבר של ברזיל ישוחקו במדינות נוספות, הראשונה תהיה קרואטיה.

הדרך הייתה מאתגרת: רוזנשיין ולייבוביץ' מימנו את רוב עלות המשחק הזה בעצמם. רוזנשיין לא נוקב בסכום המדויק אלא מסביר ש"זה עלה כמה מיליונים טובים". המימון כלל הלוואות וסיוע ממכרים. "בבנק לא רצו לתת לנו הלוואה, לא עניינה אותם התכנית העסקית אלא רק שאני עולה חדש ולכן דחו אותי. יצרנו שיתוף פעולה עם משרדי כרטיסים וספונסרים שעזרו למימון. העלות כללה בעיקר תשלום לשחקנים, אירוח והטסות לארץ, כולל בני המשפחה - שרוזנשיין דחף שיגיעו עם השחקנים. בסופו של דבר הצליחו להחזיר את ההשקעה ולהתאזן. "אני מגדיר את עצמי כמיליונר לעתיד. פעם חברות שפניתי אליהן שיתנו חסות 'עשו לי פרצוף' אבל הפעם הן כבר פנו מיוזמתן, אז אני יודע שבפרויקט הבא גם נרוויח".

הזירה

השוק הישראלי >

" אנשים לא ממש הבינו בהתחלה מה זה משחק ראווה. בישראל, בשונה מארה"ב ומדרום אמריקה זה לא ממש נפוץ. בשונה ממשחקים שמארגנות התאחדויות כדורגל זה היה משחק פרטי. גם התקשורת לא ידעה בהתחלה מה זה בדיוק. אחרי המשחק, היו שדרנים ופרשנים שביקרו את השופטת אסולין שכאילו "גנבה את ההצגה" ו"עשתה בושות לישראל" כשהיא עשתה סלפי עם קאקה באמצע המשחק. הם לא הבינו את מה שהיא הבינה הכי טוב, מדובר בשואו, אירוע כיפי. היא יצרה רגע מצחיק ומאוד ויראלי שהתאים לאירוע. קאקה אמר לנו שזה היה נפלא וגאוני מצידה. השוק הישראלי מגלה הרבה חשדנות לגורמים חדשים. כשישבנו עם ספונסרים, מפיצים, משרדי פרסום וגופי תקשורת הם לא האמינו שנביא את כל הרשימה הנוצצת הזו לישראל. אני יכול להבין את החשדנות בחלקה. מה שאפשר היה לסגור בשבוע לקח לנו חודשים. עיריית חיפה הרימה את הכפפה, ואצטדיון סמי עופר. הצלחנו לגייס מעט חסויות ושותפים. כל מי שבהתחלה היה חשדן כבר מתעניין בפרויקט הבא" .

החיים עצמם >

"המוצר שלנו הוא בעצם חוויה. כדורגל הוא דבר אמוציונאלי שמחבר בין אנשים. אנחנו פועלים כדי ליצור את הרגעים האלו לסבא, לאבא ולילד שבאים למגרש. בישראל זה היה משחק השלום, בכל מדינה נבנה סיפור אחר. זה פורמט של משחק שחייב לעבוד כי השחקנים הברזילאים הם השחקנים הכי מרגשים. אין מדינה שיכולה לספק כזה הרכב חלומות. בישראל פועלים מפיקי אירועים ומשחקים שפועלים בתמיכה של משקיע פילנתרופ וקל להם יותר לקחת סיכון. המשחק הזה הוא יוזמה פרטית ולקחתי על עצמי סיכון. רקטה אחת מעזה יכלה לבטל את האירוע בשנייה כמו שהמשחק של אורוגאווי-ארגנטינה שכמעט בוטל (אחרי שנורה טיל על תל אביב, מ' ר' ח'). אני שמח שזה לא בוטל. כל משחק כזה תורם לשם ולתדמית של ישראל ועוזר לנו להביא עוד כוכבים".

על הצרכן הישראלי >

"הקהל הישראלי צמא לראות כוכבים גדולים משחקים באצטדיונים החדשים שבישראל. הקהל מעריך הפקות כאלו ומוכן לשלם עבורם. גבינו 129 שקל (ויותר) לכרטיס. אמרו לנו שלא נצליח למלא את סמי עופר כי זה יקר. הסכום הזה לא בא במטרה להרוויח סכומי עתק, אלא לשקף את מה שמחכה לקהל על המגרש. לנו לא היה ספק שנמכור את כל הכרטיסים. בסוף, כולם הבינו את זה" .

מהלך שיווקי שאתה גאה בו  >

"שיתפנו פעולה עם my heritage ששלחו נציגים לברזיל שנפגשו עם כמה מהכוכבים. דרך דגימות ד.נ.א הם בדקו את השורשים שלהם. הכול תועד בסרטון וידאו. את התוצאות הם קיבלו כשהגיעו לישראל - היו כמה הפתעות" .

מהלך שיווקי שהיית רוצה למחוק >

"היינו צריכים לעשות עוד שיתופי פעולה למשל עם חברות תעופה שיכלו למנף את האירוע לטובתן".

תן כותרת > 

"אנחנו מנהלים משא ומתן מתקדם ורציני לקיום משחק של נבחרת ברזיל הנוכחית נגד נבחרת ישראל. לראות פה את ניימאר ויתר הכוכבים יהיה דבר עצום. יש אהבה גדולה בברזיל לישראל. אני נמצא בקשר הדוק עם הסנאטור פלאביו בולסונארו, בנו של נשיא ברזיל, שגם היה במשחק. ברזיל היא מעצמה גדולה והחיבור לישראל הוא חשוב וצריך לשמור עליו. זה קשר רגשי מאוד, כמעט רוחני".

מה שקורה עכשיו >

"רמת הכדורגל בישראל היא 'לא משהו' בלשון המעטה. אנשים טסים לראות כדורגל בברצלונה, באנגליה והילדים אוהדים יותר קבוצות מחו"ל מאשר קבוצות ישראליות. לכן יש ביקוש לראות את הכוכבים הגדולים פה בארץ. אם היו לנו כוכבים גדולים וליגה טובה יותר, אולי לא היה כזה ביקוש למשחקים האלו". 

פוליטי

עד כמה צריכה להיות מעורבות פוליטית באירועים כאלה >

"פנינו בהתחלה למשרד התיירות, למשרד לענייני ירושלים ולמשרד ההסברה. כולם השיבו לנו מאוד יפה אבל לא באמת עזרו. לצערי הפוליטיקאים רוצים רק לגזור את הקופון וליהנות מהפירות של היוזמה, אבל מבלי לתת תמיכה כלכלית. יחד עם המשרד לענייני ירושלים ערכנו לשחקנים סיור בירושלים, בכותל ובמערת צדקיהו ואז פתאום השר אלקין רצה לבוא ולנאום בפני השחקנים בארוחת הערב. אחרי שהוא דחה אותנו, כיבדנו את הבקשה אבל סירבנו. לשחקנים האלו יש מיליוני עוקבים ברשתות החברתיות, ראיתם מה תמונה אחת של רונאלדיניו מהמלון בכרמל עשתה ברשתות (זכתה ליותר מ-2 מיליון לייקים, מ' ר' ח'). זה יחסי ציבור מושלמים למדינת ישראל, אבל נראה שהפוליטיקאים מעוניינים רק להצטלם ולגזור קופון מבלי לסייע. בדיעבד הבנו שמעורבות של פוליטיקאים יכולה רק לסבך את העניינים, כמו שהיה עם כשמסי ונבחרת ארגנטינה ביטלו בשעתו את המשחק אחרי שהפוליטיקאים התערבו להזיז את המשחק לירושלים. אחרי המשחק מישהו אמר לי שבהיסטוריה של ישראל, היזמים הפרטיים עזרו למדינה יותר משהיא סייעה להם ואולי טוב שכך. אנחנו באים מאהבה, היינו שמחים לקבל תמיכה מהמדינה, אבל אם זה לא מגיע ממקום של שותפות אמיתית, נסתדר בלי זה".   

אישי 

דמות המודל שלך לחיים >

"אבא שלי ואימא שלי שלימדו אותי להסתכל על דברים בדרך של פשטות, להיות בן אדם".

פריט חובה בתיק?

קבוצה אהודה בכדורגל: בוטפוגו (ריו)

הגלגול >

"רוזנשיין שיחק כדורגל עד גיל 20 בקבוצת הכדורגל פלמנגו שבריו דה ז'נרו. "בגיל 16 הייתי השוער והקפטן של הקבוצה. יצרתי המון קשרים בכדורגל הברזילאי. בברזיל זה או שאתה לומד משהו או שאתה משחק כדורגל. בסופו של דבר אבא שלי כיוון אותי ללמוד, אז הלכתי למשפטים. הייתי גם מרצה באוניברסיטה אחרי כן. הקשרים הללו אפשרו לי להגיע לכוכבים של ברזיל. כשנפגשתי עם הסוכן של אמרסון הוא אמר שלמרות שהחשש שהתעורר אחרי שארגנטינה ביטלו, הוא סומך עליי, זה עזר למענה חיובי מכולם. מצד שני זה שהייתי עולה חדש, הקשה עליי להשיג מקורות מימון מהבנק. בסוף הכול יצא לטובה".

תפקיד: עו"ד בהכשרתו אבל עוסק בדבר האהוב עליו ביותר - כדורגל. יזם את משחק הראווה ברזיל-ישראל

גיל: 37

מגורים: מודיעין, מאז שעלה לארץ ביולי 2017

מצב משפחתי: נשוי + 3 ילדים

עוד כתבות

שופרסל / צילום: תמר מצפי

תקלת תקשורת באפליקציית הקניות של שופרסל משבשת את פעילותה

תקלת תקשורת באפליקציית הקניות אונליין של שופרסל גורמת ל"קשיים בביצוע פעולות" ו"איטיות רבה" ● שופרסל: "מדובר בתקלה נקודתית והיא מטופלת"

הקולוסאום ברומא נפתח מחדש. מצפים לתיירים שיזינו מחדש את הכלכלה / צילום: Andrew Medichini, AP

התנועה החופשית חוזרת ליבשת: אירופה פותחת את הגבולות הפנימיים

הגבולות של איטליה נפתחים לכל תושבי האיחוד במטרה לשקם את הכלכלה, ש־­15% ממנה נסמכת על תיירות ● גרמניה תפתח את הגבולות ב־15 ביוני ● בריטניה מארגנת "מסדרונות אוויריים"

חדר מסחר HFT בניו ג'רזי, ארה"ב   / צילום: Mike Segar, רויטרס

50% מנפח המסחר: מרוץ החימוש של המסחר האלגוריתמי

השימוש במסחר בתדירות גבוהה גובר והולך בשנים האחרונות, ועפ"י ההערכות מגיע ל-50% מנפח המסחר בבורסות בעולם ● סוחרים מסורתיים רבים מתנגדים לשיטה, בטענה כי היא מייצרת תחרות בלתי הוגנת בשוק

מאי גולן, הליכוד / צילום: אבי אוחיון, לע"מ

האם בדרום ת"א לא מחלקים קנסות קורונה לעובדים זרים?

האם עיריית ת"א לא קונסת זרים שהפרו את כללי הריחוק? הנתונים רומזים הפוך ● המשרוקית של גלובס

רון רוטר / צילום: יח"צ

מלחמת שבעת הכוכבים: קסטרו דורשת מבעלי הקניונים הנחות בשכירות ומסרבת לפתוח חנויות

חנויות של רשת האופנה עדיין סגורות בקניוני שבעת הכוכבים, לב המפרץ ומבשרת ציון, זאת בנוסף לחנות הסגורה בקניון TLV • חלק מבעלי הנכסים בוחנים נקיטת צעדים משפטיים • בקבוצת קסטרו לא מפרטים כמה מתוך 5,000 העובדים הוחזרו לעבודה מחל"ת

מפגין נושא את דגל ארה"ב הפוך ליד בניין בוער במינאפוליס, העיר שבה נרצח ג'ורג פלויד / צילום: Julio Cortez, AP

אמריקה בוערת: "כאוס אף פעם לא טוב לנשיא מכהן, טראמפ מאבד שליטה על קמפיין הבחירות"

שילוב היסטורי של הפגנות אלימות, משבר כלכלי ומגיפה בארה"ב ● "טראמפ איבד שליטה על הקמפיין", מסביר העיתונאי ג'ייקוב קורנבלאו בפודקאסט 'המדריך לטראמפיסט' ● במקביל הנשיא חותם על צו נשיאותי, ומאיים להגביל את ענקיות הטכנולוגיה ● האם מדובר רק "ברעש וצלצלולים"? ● האזינו

אבישי אברהמי/ צילום: איל יצהר

חודש מאי המשיך את המגמה החיובית בקרב הישראליות בוול סטריט, ומדד גלובס-פרומתאוס קפץ ב-13.5%

מדד גלובס-פרומתאוס השאיר מאחור את מדדי הייחוס - מדד נאסד"ק שעלה ב-6.8% ומדד ת"א 125 שבכלל ירד ב-0.9% בחודש החולף ● בלט לחיוב במגמה: תת-מדד הטכנולוגיה, שבעזרת רוח גבית של חברת Wix זינק ב-18.6%

סם גרונדוורג / צילום: Qilly Sanjuan/Invision, AP

יו"ר קרן היסוד סם גרונדוורג אישר: פולי ברונשטיין לא תכהן כמנכ"לית

גרונדוורג דחה כי מאחורי ביטול המינוי עומדים לחצים פוליטיים, וציין כי הסיבה להחלטה היא מגפת הקורונה שהביא לצמצומים בקרן ● גרונדוורג יכהן בתפקיד מנכ"ל הקרן

מטוס של אל על ומטוס של לופטנזה / צילום: Matthias Schrader , Associated Press

המסלול לחילוץ אל על עובר בין וושינגטון לברלין: הנה המתווה המומלץ לגרסה הישראלית

מאז פרוץ משבר הקורונה, חברת התעופה הלאומית זועקת לסיוע ממשלתי ● הנה הצעה למתווה סיוע, שעשוי להביא לתוצאה כלכלית טובה יותר גם לציבור

חממת פודטק / צילום: שאטרסטוק

חממת הפודטק מקריית שמונה תשקיע 3 מיליון שקל בפיתוח להפחתת סוכר במשקאות טבעיים

החממה של תנובה, טמפו OurCrowd ו- Finistere תשקיע בחברת Blue Tree שפיתחה טכנולוגיה להפחתת סוכר במשקאות טבעיים תוך שמירה על תכונות של המשקה המקוריות ●  מוקדם יותר היום דווח לראשונה ב"גלובס" כי מנכ"ל החממה עזב את תפקידו לאחר שנה בלבד

ניצן אנגלנדר, יועץ תיירות ומתכנן טיולים / צילום: תמונה פרטית

"בעוד ארבעה חודשים אני מתחתן. החמצן שלנו הולך ואוזל"

ניצן אנגלנדר הוא יועץ תיירות ומתכנן טיולים בהתאמה אישית לאוסטרליה וניו זילנד ● "ההפסד הכספי המיידי הוא עשרות ואולי אף מאות אלפי שקלים" ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז

טראמפ מחוץ לכנסיית הנשיא ביום שני. רימוני גז מדמיע הושלכו, קליעי גומי נורו, ואלות נשלפו כדי לפנות את המחאה השקטה בסמוך   / צילום: Patrick Semansky, Associated Press

טראמפ בעקבות ניקסון: ספר הספרים, הרוב השקט והחוק-והסדר

נשיא במצור, חמישה חודשים בדיוק לפני הבחירות, מחפש פתחי מילוט ● הוא מגייס את אלוהים ומאמץ דימויים בני 50 שנה ● הוא רוצה לשלוח את הצבא אל הערים, הנופלות בידי ״בוזזים, סכינאים, שמאלנים קיצונים וכל מיני החלאה והזוהמה״ ● תנועת מחאה לגיטימית מאיימת ליפול בידי מסיתים

שרון שפורר \ צילום: שלומי יוסף

נדחתה תביעת ההשתקה נגד שרון שפורר; אורבן תשלם לה הוצאות של 100 אלף שקל

ב-2014 הזהירה העיתונאית שרון שפורר בעמוד הפייסבוק שלה מביצוע עסקאות עם חברת הנדל"ן אורבן, לאור קשריה עם סוחר הנשים דודו דגמי, ובעקבות כך קיבלה תביעת דיבה על סך מיליון ש' ● אמש דחה ביהמ"ש את התביעה, וקבע כי "שפורר נקטה את הצעדים הנדרשים כדי לאמת טענותיה"

אדוארדו אלשטיין, בעלי אי.די.בי  / צילום: שלומי יוסף, גלובס

S&P מעלות הפחיתה את דירוג החוב של נכסים ובניין ל-A מינוס

הפחת הדירוג מוסברת בהרעה בפרופיל העסקי עקב מכירת נכסים מניבים. במקביל, דחתה נכסים ובניין בשבועיים את אסיפת בעלי המניות לאישור רכישת IDBG לצורך קבלת הערכת שווי מעודכנת שתסייע בשכנוע המתנגדים

בורסת טוקיו / צילום: Koji Sasahara, Associated Press

נטייה לירידות בבורסות אסיה; הנפט מאבד גובה

עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים: הבנק המרכזי בגוש האירו ירחיב את תוכנית הרכישות היום ויציג צעדים נוספים

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

נעילה מעורבת בבורסה בת"א; קומפיוג'ן קפצה בעוד 8.8%

מחזור המסחר הסתכם בכ-1.7 מיליארד שקל ● עליות בבורסות אירופה וארה"ב ● סקטור הנדל"ן בלט לשלילה ואילו הבנקים בלטו בעליות חדות

התקהלות של פלסטינים בחברון סביב משרדי התיאום / צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של "חברון אונליין"

מסלול עוקף רשות: ישראל מסייעת לפועלים הפלסטינים לקבל היתרי כניסה ועבודה

ישראל מסייעת בהקלות על הפועלים והסוחרים הפלסטינים במעבר לישראל באמצעות בכירים פלסטינים וללא עזרת הרשות, שהכריזה על ביטול ההסכמים עם ישראל

אדוארדו אלשטיין, בעלי אי.די.בי  / צילום: שלומי יוסף, גלובס

הסדר החוב שמציע אלשטיין לנושי אי.די.בי: הזרמה של 300 מיליון שקל ותספורת של מאות מיליוני שקלים

אי.די.בי חייבת כיום ב-2 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח משלוש הסדרות ● לאחר השלמת ההסדר תישאר באי.די.בי סדרת אג"ח חדשה אחת בהיקף של כ-580 מיליון שקל, שתובטח בשיעבוד על כ-70% ממניות דסק"ש

שרית פירון  / צילום: יונתן בלום

Team8 מקימה זרוע הון סיכון חדשה בהובלת שרית פירון

הקרן טרם נסגרה, אך לפי מקורבים היא מיועדת להיות בגובה של 100-150 מיליון דולר ● הקרן תשקיע 3-8 מיליון דולר בחברות בתחומי הדאטה, הבינה המלאכותית, אבטחת הסייבר והטכנולוגיה לארגונים

אבי ניר, מנכ"ל קשת 12, ואבי בן טל, מנכ"ל רשת 13 / צילום: ינאי יחיאל, תמר מצפי

אחרי הכתף הקרה שקיבלו מאמסלם, קשת ורשת שוב מאחדות כוחות – מול השר הנדל

מנהלי הערוצים מבקשים לזרז את קבלת ההחלטות בנושא הביד ● מדובר בכ-35 מיליון שקל ששילמו קשת, רשת וערוץ 10 לפני למעלה מחמש שנים המיועדים לחלוקה בין הערוצים המסחריים וחברות הכבלים ● בחודש מאי נרשמה ירידה משמעותית בהוצאה לפרסום בטלוויזיה ביחס למקבילו אשתקד