גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

התמתנו העליות בוול סטריט בנעילה על רקע חשיפת פרטי הסכם הסחר

דאו ג'ונס עלה ב-0.3% וננעל לראשונה מעל 29,000 נקודות, הנאסד"ק טיפס ב-0.08%, ו-S&P 500 הוסיף 0.2% לערכו ● טראמפ וליו הי חתמו על השלב הראשון בהסכם הסחר ● הצמיחה בגרמניה: החלשה ביותר מאז 2013 ● האינפלציה בבריטניה עלתה בשיעור הנמוך ביותר זה 3 שנים

מסחר בוול סטריט./  צילום: רויטרס
מסחר בוול סטריט./ צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בניו יורק ננעל הערב (ד') בעליות קלות שהתמתנו עם חשיפת פרטי השלב הראשון בהסכם הסחר. הצדדים יחלו מיד בעבודה על השלב הבא וימשיכו בשיחות כאשר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צפוי להגיע לסין לטובת השלב השני בהסכם. 

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.3% וננעל לראשונה מעל 29,000 נקודות, הנאסד"ק טיפס ב-0.08%, ומדד S&P 500 הוסיף 0.2% לערכו.

לפרטי ההסכם בין סין לארה"ב שנחתם הערב - לחצו כאן.

21:00

הפעילות הכלכלית בארה"ב המשיכה להתרחב "באופן סולידי" במהלך ששת השבועות האחרונים של 2019, כך על פי ספר הבז 'של הפדרל ריזרב שפורסם הערב. שני מחוזות: ריצ'מונד ודאלאס, דיווחו על צמיחה בקצב מעל הממוצע, ואילו שלושת אחרים: בפילדלפיה, סנט לואיס וקנזס סיטי דיווחו על ביצועים מתחת לממוצע. הציפיות לתחזית לטווח הקרוב "נותרו חיוביות באופן סולידי".

20:30

עם החתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר עולה כי סין הסכימה לרכוש סחורות אמריקאיות בהיקף של 200 מיליארד דולר בשנתיים הקרובות כחלק מההסכם, ובהם: מוצרי חקלאות (12.5 מיליארד דולר ב-2020 ו-19.5 מיליארד דולר ב-2021); אנרגיה ב-18.5% מיליארד דולר ב-2020 ו-33.9 מיליארד דולר ב-2021; שירותים ב-12.8 מיליארד דולר ב-2020 ו-25.1 מיליארד דולר ב-2021; ייצור ב-32.9 מיליארד דולר ב-2020 ו-44.8 מיליארד דולר ב-2021.

במסגרת השלב הראשון בהסכם, ארה"ב נסוגה מכוונתה להטיל מכסים על סין שתוכננו ב־15 בדצמבר והורידה במחצית מכסים בגובה 15% החלים על סחורות סיניות בשווי 120 מיליארד דולר. עם זאת, מכס של 25% המושת על סחורה סינית בהיקף של 250 מיליארד דולר, נותר בעינו.

 

19:00

המדדים בניו יורק עולים לשיא על רקע טקס החתימה ההיסטורי על השלב הראשון בהסכם הסחר בין סין לארה"ב. צפו בשידור החי - כאן

18:00

בורסות וול סטריט מטפסות לשיא כל הזמנים בהמתנה לחתימה שצפויה להתבצע הערב על השלב הראשון בהסכם הסחר בין סין לארה"ב. מדד דאו ג'ונס מטפס ב-0.5%, הנאד"ק עולה ב-0.3%.

אמריקן איירליינס גרופ  עולה ב-1.65%, אפל  עולה ב-0.5%, ביונד מיט  מאבדת 8% לאחר גל עליות בימים האחרונים, אמזון.קום  נסחרת ללא שינוי, סיסקו מערכות  עולה ב-1.2%.

16:30

פתיחה יציבה במדדים המובילים בוול סטריט. הדאו ג'ונס עולה בכ-0.1% ואילו הנאסד"ק ו-S&P 500  נפתחו ללא שינוי.

מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה בחודש דצמבר בשיעור זעום של 0.1%, לעומת צפי לעלייה של 0.2% ובהמשך לצמיחה אפסית בנובמבר.

לעומת דצמבר 2018 עלה המדד ב-1.3%, בהתאם לציפיות ובהמשך לעלייה של 1.1% בנובמבר לעומת נובמבר 2018.

15:15

שינויים מינוריים נרשמים בחוזים העתידיים על המדדים בניו יורק לקראת פתיחת המסחר בוול סטריט. 

באירופה המדדים ממשיכים לחפש כיוון כשהמדדים רושמים שינויים קלים ללא מגמה ברורה. מדד סטוקס אירופה 600  נסחר בירידה קלה סביב רמת הפתיחה, ומגזר הרכב מאבד 1.2%. מגזר שירותי הבריאות מוסיף 0.8%. 

12:20

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בנטייה שלילית, עם ירידות של כ-0.1%, וירידות קלות דומות נרשמות בבורסות הגדולות, למעט לונדון, שם עולה הפוטסי בכ-0.2%.

מניית חברת השבבים ההולנדית ASMI מזנקת בכ-10%, לאחר שהחברה הודיעה על מכירות והזמנות חזקות מהצפוי ברבעון הרביעי. צן העבר השני של המדד המוביל באירופה נרשמות ירידות של 7% במניית Chr Hansen, לאחר שחברת הביוסיינס הדנית הנמיכה תחזיות בעקבות אתגרים בלתי צפויים בשוק.

כלכלת גרמניה צמחה ב-0.6% ב-2019, כך עולה מנתוני הלשכה הסטטיסטית במדינה. מדובר בצניחה חדה בצמיחה ובהתרחבות החלשה ביותר מאז 2013. צמיחת התמ"ג הייתה בהתאם לציפיות, אך נמוכה בהרבה מ-1.5% ב-2018 ומ-2.2% ב-2017. לדברי הלשכה, "זו השנה העשירית ברציפות של צמיחה בכלכלת גרמניה, הרצף הארוך ביותר בגרמניה המאוחדת".

בבריטניה התפרסם מדד המחירים לצרכן לדצמבר שהצביע על עלייה של 1.3% לעומת שנה קודמת מול ציפיות ל-1.5% ומול עלייה של 1.5% בנובמבר. זוהי העלייה השנתית הנמוכה ביותר זה שלוש שנים. בחודש דצמבר עצמו נותר המדד ללא שינוי, לעומת צפי לעלייה של 0.2% ולעומת עלייה של 0.2% בנובמבר. 

10:30

המסחר בבורסות אירופה נפתח היום ביציבות, עם תנודות קלות בלבד במדדים, בציפייה לחתימת ההסכם המדובר בוושינגטון, ועל רקע היחלשות מסוימת באופטימיות בעקבות התבטאויות ממשרד האוצר האמריקאי.

מדד סטוקס אירופה 600  נסחר סביב רמת הפתיחה עם ירידה בולטת במניות הרכב ועלייה של כ-0.3% במגזר שירותי הבריאות.

לקראת חתימת הסכם סחר "שלב 1" היום בין ארה"ב לסין אמר אתמול מזכיר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין כי ארה"ב לא תסיר מכסים על סחורות סיניות עד להשלמת שלב 2. מנושין אמר גם כי צריך שהמסמכים שייחתמו היום יראו שהסכם "שלב 1" ניתן לאכיפה מלאה, וכולל התחייבות מצד הסינים להימנע ממניפולציות מטבע.

ירידות נרשמו היום באסיה. בורסת הונג קונג איבדה 0.4% בסיום, שנחאי וטוקיו ירדו בכ-0.5% כל אחת, ובורסת סיאול ננעלה בירידה של 0.35%. עלייה של כ-0.5% נרשמה באוסטרליה. 

בחזרה לאירופה, בריטניה, צרפת וגרמניה האשימו את איראן רשמית בהפרת הסכם הגרעין מ-2015, צעד שיכול לסלול את הדרך להטלה מחודשת של סנקציות מצד האו"ם כחלק מההסכם.

חברת הענק הצרפתית בתחום הייעוץ, קאפג'מיני , העלתה אתמול את הצעתה לרכישת ALTRAN TECHNOLOGIES , במטרה לשים קץ לניסיונות תחרות מצד הקרן האקטיביסטית אליוט מנג'מנט, באמצעות השתלטות על המתחרה הקטנה יותר.    

 

06:30

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום בירידות לקראת חתימת הסכם סחר שלב 1 בין ארה"ב ובין סין. מדד ניקיי  בטוקיו יורד ב-0.5%, ובסיאול מאבד הקוספי  כ-0.4%.

מדד הנג סנג  בהונג קונג נחלש בכ-0.9%, בשנחאי  נרשמות ירידות של קרוב ל-0.7%, ובשנזן של כ-0.6%. מדד S&P/ASX 200  באוסטרליה נסחר נגד המגמה ועולה בכ-0.3%. 

המסחר בוול סטריט הסתיים אמש (ג') במגמה מעורבת, על רקע הדוחות הרבעונייים שפרסמו הבנקים הגדולים. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, ואילו מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 רשמו ירידות של כ-0.2%. עונת הדוחות לרבעון הרביעי של 2019 נפתחה בזינוק ברווחי הבנקים הגדולים.

היום צפויה להיחתם עסקת הסחר בין ארה"ב לסין, לאחר שוושינגטון הודיעה כי תקצץ חלק מהמכסים על יבוא מסין, תמורת הגדלת הרכישות של מוצרים אמריקאים מצד סין. ההסכם צפוי לכלול התחייבות של סין לרכוש סחורות מארה"ב בכ-200 מיליארד דולר במשך שנתיים, מתוכם 80 מיליארד דולר מוצרי תעשייה, 53 מיליארד דולר בתחום האנרגיה, 32 מיליארד דולר בחקלאות ו-35 מיליארד דולר בשירותים.

עוד כתבות

בורסות אסיה / צילום: רויטרס

הדאו צונח בלמעלה מ-100 נקודות בתגובה לקפיצה במקרי ההידבקות בקורונה

מניית רנו נפלה לאחר שדיווחה כי חלק מפעילותה של ניסן תיפתח מחדש לאחר ה-24 בפברואר בשל סגירת המפעלים בסין ● ממשרד הבריאות בסין נמסר כי 889 מקרים נוספים של הידבקות בנגיף אושרו ביבשת, ומניין ההרוגים עלה ל-2,236 איש ● מכירות הרכב בסין צנחו ב-92% בשבועיים הראשונים של פברואר

פרופ’ ורד אהרונסון./ צילום: כדיה לוי

מה הסיכוי שנתאהב בסירי והיא תחזיר לנו אהבה

מדוע קל לנו יותר לחיות עם רובוט שלא נראה ונשמע אנושי, ואיך מכונה יכולה לאבחן מחלות לפי הקול שלנו ● פרופ' ורד אהרונסון, חוקרת רובוטיקה ומייסדת המרכז לעיבוד שפה במכללת אפקה, מלמדת רובוטים לזהות רגש בקול של בני אדם, "כדי שיוכלו למלא תפקיד חשוב בחברה"

אבישי אברהמי / צילום: יונתן בלום

הכנסות Wix ב-2020 צפויות להתקרב למיליארד דולר; למרות הצמיחה המהירה, החברה עדיין לא מרוויחה

חברת האינטרנט צמחה בשנת 2019 ב-26.1% בהכנסות, שהגיעו לרמה של כ-761 מיליון דולר ● Wix סיימה את השנה עם הפסד נקי בסך 86.4 מיליון דולר, גבוה מההפסד שנרשם ב-2018

וול סטריט / צילום: רויטרס

וול סטריט נסוגה מהשיא: הדאו השיל 100 נקודות, הנאסד"ק איבד 0.8%

בורסות אירופה ננעלו בירידות, הדאקס איבד 0.9%, הפוטסי השיל 0.3% ● מדד הייצור של פילדלפיה עלה לשיא של שלוש שנים ● דרישות הראשוניות לדמי האבטלה בארה"ב בשבוע החולף הסתכמו ב-210,000 תביעות, בהתאם לתחזיות

שאול מרידור / צילום: רפי קוץ

רגע לפני הבחירות, קרב קשה באוצר על ניהול התקציב. משרד המשפטים נדרש להכריע מי ינהל את תקציב המדינה

המשנה ליועמ"ש יכריע בסוגיה בין שאול מרידור ורוני חזקיהו, הנאבקים על הזכות לאשר החלטות הנוגעות לתקציב המדינה ● תוספת תקציב של 900 מיליון שקל למשרד הביטחון הציתה את המאבק ● משרד המשפטים יכריע

שחקן מנצ'סטר סיטי, קון אגוארו/ צילום : רויטרס

עונש ההשעיה של מנצ'סטר סיטי עוד רחוק מלהתממש

אלופת הפרמייר ליג מבטיחה להילחם באופ"א בכל כוחה וכספה - ויש לה הרבה מזה ● גם אופ"א מבינים שהם לא יכולים לוותר וכל תקנות ה"פייר פליי" עומדות למשפט ● אנחנו רק בצעד הראשון של מלחמה משפטית שעשויה לשנות את עולם הכדורגל

משק עזר במושב קדרון נמכר  ב–6.35 מיליון שקל / צילום: יח"צ

בכמה נמכר משק עזר במושב קדרון סמוך לרחובות?

כמה עלה בית בן 6 חדרים במפלס אחד על שטח של 2.38 דונם? ● ועוד נכסים שנמכרו והושכרו לאחרונה

ניכור הורי / אילוסטרציה: שאטרסטוק

דעה: ניכור הורי איננו טרנד - זאת מציאות קשה וכואבת

לא פעם עולה השאלה - האם בכל פעם שיש קטין אשר אינו רוצה לראות את הוריו - זהו ניכור הורי? ● יש צורך להגדיר את הכלים העומדים לרשות מערכת המשפט ולמערכת הרווחה והמטפלים, במטרה למגר את התופעה הנוראית של ניתוק הקשר

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 19 בפברואר

אתמול באיכילוב: 5 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

מתקן ההתפלה פלמחים / צילום: שלומי יוסף

חריגות במים: המשטרה פתחה בחקירה נגד מפעילת מתקן ההתפלה בפלמחים

"גלובס" חשף חריגות במים במתקן ההתפלה שורק • אלא שהפארסה לא נגמרת כאן ● ל"גלובס" נודע כי דיווחים כוזבים אודות בדיקות המעבדה במתקן ההתפלה של פלמחים עומדים כעת בלב חקירת משטרה • איך בשניים מחמשת מתקני ההתפלה בארץ התגלו חריגות ומשרד האנרגיה שותק?

 ג'יי קלייטון, יו"ר ה SEC  / צילום: רויטרס Brendan McDermid

סטארט-אפ הבלוקצ'יין הישראלי אניגמה נקנס בחצי מיליון דולר ויחזיר כסף למשקיעי ה-ICO

החברה הישראלית-אמריקאית, בהובלת המייסד גיא זיסקינד, גייסה ממשקיעים 45 מיליון דולר בהנפקת מטבע דיגיטלי ב-2017 ● בהתאם לדרישת ה-SEC, מטבעות הקריפטו של אניגמה יירשמו כניירות ערך והחברה תשיב כספים למשקיעים שהשתתפו ב-ICO

מרכז קניות בטייוואן בסוף ינואר, לאחר התפרצות וירוס קורונה בסין / צילום: AP

"אוניית הקורונה משולה לכדור הארץ - כולנו כרגע על הסיפון שלה"

"את הדילמות שראינו על הספינה נראה בעוד ועוד מקומות" אומר פרופ' חגי לוין מומחה בבריאות הציבור: "חשוב מאוד שישראל תיערך למגפה עולמית שעלולה לשנות את כל החיים שלנו" ● מדוע בכל זאת הוא מודאג בעיקר מדברים אחרים? ● האזינו לפודקאסט "הצוללת"

יעקב ליצמן ובני גנץ / צילום: דוברות הכנסת, יח"צ

גנץ נגד ליצמן: "כראש ממשלה אעביר את ברית הזוגיות"

יו"ר כחול לבן האשים את ליצמן במשבר בבריאות והזכיר את הקשיים שמערים לדבריו הממסד הדתי על העולים ● ליצמן: "מר בני גנץ, החרדים אינם שק החבטות שלך"

יצחק תשובה / צילום: תמר מצפי

יצחק תשובה מגדיל החזקותיו בדלק: רכש מניות הקבוצה ב-44 מיליון שקל

מדובר ברכישה של קרוב ל-1% מהונה המונפק של דלק ובכך תשובה עלה להחזקה של 61.7% ממניותיה של הקבוצה ● בחודש האחרון איבדה דלק כ-20% מערכה, מה שמשקף לקבוצה שווי שוק של 5.13 מיליארד שקל

פרופ’ מייקל פורטר וניר ברקת   / צילום: רמי זרנגר

קבלו תזכורת: ההיסטוריה הפחות מחמיאה של המנטור של ניר ברקת

וגם: מנכ"לית המוסד לבטיחות ולגהות, ד"ר אורנית רז, תפרוש לאחר ארבע שנים בתפקיד ● השיחה

אביגדור ליברמן / צילום: ישראל ביתנו

פרשנות: שבוע וקצת לבחירות, הכל על כתפי ליברמן והוא עוד עשוי לחזור לחיק הימין ובגדול

ההבדלים בין החקירה בפרשת המימד החמישי לפרשות נתניהו גדולים וניכרים ● אלא שגם גנץ נקט השבוע בפוליטיקה קטנה כשסירב לעימות ● ומעל לכל השאלה המסקרנת מכל היא מה מתכנן ליברמן, ולכך יש כבר כמה תשובות אפשריות

שער בכניסה לשכונה בעיר שנחאי / צילום: רויטרס ALY SONG

המשטר הסיני בכל פינת רחוב: המלחמה בקורונה, גרסת השכונה

780 מיליון סינים, מחצית מאוכלוסיית המדינה, נמצאים עדיין תחת הגבלות תנועה שונות כדי למנוע את התפשטות הנגיף ● מי שאחראיות על יישום ההגבלות הן השכונות והקהילות, שלפעמים הולכות רחוק מדי

דב גילהר / צילום: תמר מצפי, גלובס

דב גילהר פורש מהגשת התוכנית "ערב ערב" בערוץ "כאן 11"

במקום התוכנית של דב גילהר צפויה לעלות לאוויר התוכנית החדשה של שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה

השופט עוזי פוגלמן / צילום: ליאור מזרחי

ביהמ"ש העליון ביטל פסיקה שקבעה כי חוקר תוכנית ותמ"ל פעל מתוך ניגוד עניינים

דוח חקירה של אדיב נקאש נפסל בבית המשפט לעניינים מינהליים, מחשש שהחוקר, שהועסק בעבר ע"י מינהל התכנון עמד במצב של ניגוד עניינים ● שלושה שופטי העליון פסלו את האבחנה הזו ואת הפסיקה לפסול את החוקר

ענת כהן דייג / צילום: רמי זרנגר

קומפיוג'ן מרחיבה את ההסכם עם בריסטול מיירס; יצאו לניסוי נוסף

לחברות שיתוף פעולה שהוביל בעבר להשקעה של 12 מיליון דולר בקומפיוג'ן; במסגרת שיתוף הפעולה הנוכחי יבחן מוצר של קומפיוג'ן עם מוצר של בריסטול שעדיין נמצא בפיתוח