גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הצלחה בניסיון השני: קרן הריט של אזורים בדרך לבורסה לאחר שהבטיחה גיוס הון של כ-285 מיליון שקל

זמנים טובים לחברת הנדל"ן של הרשי פרידמן, שנסחרת בשווי שיא של 1.7 מיליארד שקל לאחר קפיצה של 130% בשנה האחרונה

הרשי פרידמן / צילום: תמר מצפי
הרשי פרידמן / צילום: תמר מצפי

עוד קרן ריט למגורים בדרך לבורסה בת"א. ההנפקה של אזורים living - קרן הריט של חברת אזורים  - יצאה לדרך ביום חמישי האחרון בהצלחה, כשהחברה קיבלה ממשקיעים מוסדיים התחייבויות לרכישת ניירות ערך בסך כולל של 285 מיליון שקל, לפי שווי חברה של 221 מיליון שקל (לאחר השקעת אזורים ולפני ביצוע ההנפקה לציבור). מניית אזורים נסחרת כיום בשיא לאחר עלייה של 130% בשנה האחרונה שהעמידה את שווי השוק של החברה על 1.7 מיליארד שקל. ש ווי מניותיו של בעל השליטה והיו"ר הרשי פרידמן עומד על 1.1 מיליארד שקל.

נזכיר כי רק לפני כשנה וחצי (בקיץ 2018) ניסתה אזורים לקדם מהלך דומה, ולגייס עד 100 מיליון שקל עבור קרן ריט. המהלך לא צלח ואזורים דיווחה אז לבורסה כי "לנוכח תנאי השוק הנוכחיים, החליטו החברה וחברת הבת שלא לקדם את הליך ההנפקה". כעת, אזורים צפויה להשלים בהצלחה את ההנפקה, אותה מובילה ברק קפיטל חיתום. זאת, על רקע הגאות במניות הנדל"ן בכלל ובתחום הנדל"ן המניב בפרט לאחרונה (כולל כמה גיוסים גדולים של קרנות ריט לאחרונה).

בכוונתה של אזוריט לגייס עוד כ-115 מיליון שקל בהליך של הצעה לא אחידה (הליך הנפקה המובטח בחיתום חלקי ( 25% מהיקף הגיוס), במסגרתו המוסדיים מזרימים הצעות וההקצאות ניתנות לפי שיקול דעת החתם. זאת, בשונה מההליך המקובל של מכרז הולנדי, שבו מקבלים הקצאות קודם כל הגופים שהציעו את המחירים הכי גבוהים.

בהודעה לבורסה עדכנה אזורים כי ההון העצמי של הקרן צפוי לעמוד לפני ההנפקה על כ-260 מיליון שקל, בין השאר עקב המרה להון של יתרת החוב שיש לאזוריט כלפי אזורים, בגין רכישת הזכויות בפרויקט דיור להשכרה באשדוד ובפרויקט דיור להשכרה לסטודנטים של החברה בבת ים, ובניכוי יתרת ההלוואה לצורך מימון הפרויקט באשדוד אשר תוסב למניות שיוקצו לאזורים.

הקרן צפויה להתחיל להיסחר בשווי כ-620 מיליון שקל 

לאזורים living יש בדרום בת-ים פרויקט להקמה והפעלת דיור להשכרה לסטודנטים הכולל 217 יחידות דיור. נכון להיום, "החברה טרם החלה בעבודות הבנייה והיא בוחנת אפשרויות לשיפור התכנון, בין היתר באמצעות הגשת תב"ע". שוויו של הפרויקט מוערך בכ-22 מיליון שקל.

באשדוד יש לאזורים living פרויקט הכולל שני מבני מגורים עם 112 יחידות דיור, המיועדים להשכרה ארוכת טווח למשך 20 שנה. כל הדירות בפרויקט, ששוויו הוערך לאחרונה בכ-163 מיליון שקל, מאוכלסות והניבו הכנסה תפעולית נקייה (NOI) של כ-4.5 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2019.

בנוסף, אזורים תמכור לקרן זכויות חכירה ובנייה ל-216 יחידות דיור להשכרה למגורים לטווח ארוך בשכונת הרקפות בראשון לציון, וזכויות חכירה ובנייה של 364 יחידות דיור להשכרה למגורים לטווח ארוך בשכונת "פרדס בחסכון" באור יהודה.

בסוף ההליך, שצפוי להסתיים ביום חמישי, בכוונת אזורים living לגייס בסך הכול כ-400 מיליון שקל בהנפקת המניות, כך שהקרן צפויה להתחיל להיסחר בבורסה עם הון עצמי של כ-660 מיליון שקל ושווי "אחרי הכסף" של כ-620 מיליון שקל.

חברת נדל"ן נוספת, אאורה של יעקב אטרקצ'י, דיווחה לפני כשבוע כי גם היא "ממשיכה לפעול להקים קרן להשקעות במקרקעין שתרכוש מקרקעין לצורכי דיור להשכרה, באמצעות חברה ייעודית אשר בכוונתה להנפיק מניותיה לציבור ואשר לא תהיה בשליטת החברה". אאורה הגישה לאחרונה טיוטת תשקיף ראשונה של קרן הריט לרשות ניירות ערך, אולם ציינה כי "טרם התגבשו התנאים להקמת הקרן או למכירת נכסים על ידי החברה לקרן הריט". גם אאורה ניסתה כבר באמצע 2018 להקים קרן ריט, שאמורה הייתה לרכוש בשלב ראשון כמה מאות דירות מידי אאורה, אך מהלך זה נבלם אז. 

עוד כתבות

יחיא סנוואר, מנהיג חמאס ברצועת עזה, ואסמאעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס / צילום: Mohammed Sale

פרשנות - האסטרטגיה של חמאס: למה ארגון הטרור לא השתתף בהסלמה האחרונה?

הנהגת חמאס קיבלה כנראה הכרעה אסטרטגית, ללכת לקראת הסדרה עם ישראל ● אז מדוע חמאס לא מונע מהג'יהאד האסלמי לירות אל ישראל, אם הוא כל כך רוצה לשמור על השקט?

חוף הים באילת / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

בלי תאוות-בצע על חשבון הציבור: כך יכולים ענפי התיירות והתעופה לצאת נשכרים מהקורונה

אחד הענפים הנפגעים במיוחד מהתפרצות נגיף הקורונה ואי-הוודאות שהוא מביא עמו, הוא ענף התעופה והתיירות ● מה המדינה יכולה לעשות כדי לסייע, ומדוע זו גם הזדמנות למלונאים המקומיים?

נוחי דנקנר / צלם: תמר מצפי

נוחי דנקנר אחרי שחרורו: "היינו 6 אסירים בתא, הסתדרתי עם כולם"

יו"ר אי.די.בי לשעבר, שהורשע בהרצת מניות וזכה לקיצור עונשו, צפוי לחזור בקרוב לעולם העסקי ● על תקופתו בכלא, שם ריצה את עונשו לצד אסירי עולם ועבריינים מוכרים: "כולם שם שווים, התייחסו אליי בצורה טובה"

דומיניק סטיבנס מנכ״ל בורסת אוסטרליה והנשיא ראובן ריבלין / צילום: קובי גדעון, לע"מ

הנשיא ריבלין בבורסת סידני: "אמנת מניעת כפל המס תאפשר להרחיב שת"פים"

נשיא המדינה צלצל בפעמון בפתיחת יום המסחר בסידני, וציין לטובה את היחסים המיוחדים בין שתי המדינות ● "אנחנו רחוקים מלהגשים את הפוטנציאל הגדול שלנו במלואו. יש עוד כל כך הרבה דברים שאנחנו יכולים לעשות יחד" ● מנכ"ל בורסת  אוסטרליה: "מדינת ישראל היא אחת הזירות הדינמיות והיזמיות ביותר"

עמי גולדין, מנכ"ל נטו / צילום: בן יוסטר

רשות ני"ע העבירה את תיק החקירה בעניינה של האחים נאוי לפרקליטות

עפ"י החשד, עמיהוד גולדין, שכיהן כדירקטור חיצוני בקבוצת נאוי, מסר מידע פנים למקורבו אילן שבע, שמיהר למכור את מניות החברה בטרם פרסמה דיווח מהותי ושלילי, ובכך חסך לעצמו הפסד של מיליוני שקלים

מיכאל לובושיץ / אינפוגרפיק: יח"צ

מיכאל לובושיץ, מנכ"ל וילי פוד היוצא, ימונה למנכ"ל יינות ביתן

ישמש לראשונה בתולדות יינות ביתן כמנכ"ל שכיר במקומו של נחום ביתן, הבעלים והמייסד, במטרה לבצע את נקודת המפנה שדרושה בחברה ● בנוסף ללובושיץ, גם סמנכ"ל הכספים של וילי פוד, רו"ח אמיר קפלן, מפנה את מקומו ויעבור ליינות ביתן

עופר גרינבאום / צילום: איל יצהר

פריחת שוק ההנפקות ב-2019 הקפיצה את רווחי פועלים אי.בי.אי; התגמול השנתי המצרפי לשלושת בכירי החברה - כמעט 15 מיליון שקל

ירון מוזס, מנכ"ל פועלים אי.בי.אי, ועופר גרינבאום ושי נבו, מנהלי חברת החיתום של אי.בי.אי, מחזיקים גם כל אחד ב-5% ממניות חברת החיתום, שרשמה רווח נקי שנתי של 27.1 מיליון שקל ● החברה נהנתה בשנה שעברה מגידול מהותי בהיקפי הפעילות, בזכות הגאות בשוק ההון שאותה תירגמה להכנסות ולרווחים

מנכ"ל ומייסד טוויטר ג'ק דורסי / צילום: לוקס ג'קסון, רויטרס

טוויטר בוחנת אפשרות לסימון מידע כוזב עם תוויות בצבעים בוהקים

הפיצ'ר ייתן למשתמשים לדרג מה הסבירות שהמידע בציוץ הוא מטעה באופן מכוון ומזיק, ועפ"י הפידבק מהקהל הציוץ יתויג בהתאם ● טוויטר: "מידע כוזב הוא נושא מהותי, ואנו בודקים מספר דרכים לטפל בו"

TAP אייר פורטוגל / שאטרסטוק

יונייטד ולופטהנזה בוחנות רכישת 45% מחברת התעופה TAP אייר פורטוגל

בדרך לעסקת ענק בענף התעופה? לפי פרסומים בתקשורת בפורטוגל, שתי החברות מנהלות מו"מ לרכישת 45% מהבעלות על החברה מידי המייסד שלה ● ב-50% מחברת התעופה מחזיקה ממשלת פורטוגל, וב-5% הנותרים מחזיקים עובדי החברה

מנכ"ל רדהיל דרור בן אשר / צילום: אריק סולטן

רדהיל קונה מ–AstraZeneca את הזכויות לתרופת Movantik תמורת 67.5 מיליון דולר

בדרך למימוש המהלך היא תקבל מימון של 115 מיליון דולר כהלוואה, ממנו 30 מיליון דולר עם החתימה על העסקה ● מכירות התרופה בארה”ב ב–2019 עמדו על 96 מיליון דולר

צ'יינג' / צילום: תמר מצפי

חשד: ארבעה ישראלים נתנו שירותי המרת מטבע דיגיטלי ללא רישיון ותוך התחמקות ממס

בפעילות משותפת של משטרת ישראל ורשות המסים נעצרו הבוקר ארבעה חשודים בחשד להמרת מטבעות דיגיטליים ללא דיווח ● עם מעצרם נתפסו סכומי כסף בשווי מיליוני שקלים

חיילי צה"ל על גבול רצועת עזה,/ צילום: רויטרס

הפסקת אש נשמרה לאורך הלילה, עשרות אלפי תלמידים יישארו בבתים

אחרי יממה מתוחה בדרום שכללה שיגור עשרות רקטות מעזה לשטח ישראל והפצצות של חיל האוויר ברצועה, מהשעה 23:00 השקט נשמר, זאת ברקע דיווחים פלסטינים על הפסקת אש ● באשקלון, נתיבות, שדרות ויישובי עוטף לא יתקיימו היום לימודים

חיבורים פיראטיים על עמוד בירכא / צילום: תמונה פרטית

מפעילי תקשורת פיראטיים הגישו למשרד התקשורת בקשות לרישיון ISP

מפעילי התקשורת הפיראטיים מעוניינים להסדיר את פעילותם הבלתי חוקית, לאחר שבשבועיים האחרונים נותקו ע"י הוט בשל התערבות משרד התקשורת

הכינרת  /  צילום: איל יצהר

דעה: למה שלא נשתה את הכנרת במקום מים מותפלים ואולי נזכה להורדת תעריפים?

הכנרת מתמלאת, ובקרוב אמור סכר דגניה להיפתח והמים יזרמו לירדן • אבל זה לא הפתרון היחיד להצפות • חידוש שאיבת המים יכול להביא לחיסכון שנתי של 250 מיליון שקל לצרכן הישראלי שרוכש מים מותפלים • רשות המים: "המהלך לא יוביל להוזלה; חשוב לחדש את המים באגם"

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 24 בפברואר

אתמול באיכילוב: 8 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

עליות שערים בוול סטריט / צילום: Richard Drew, Associated Press

ריבאונד: צפי לעליות בוול סטריט; טראמפ: החיסון לקורונה קרוב מאד

הבורסה במדריד מאבדת 1.1%, הדאקס הגרמני יורד בכ-1%, מדד יורוסטוקס 50 מאבד 1.15% ● הבוקר באסיה הניקיי היפני צנח ב-3.3% ● UBS: "חפשו מניות Ecommerce, גיימינג ומשלוח מזון ומניות דיבידנד, והימנעו ממגזרים החשופים לנסיעות"

ניסוי קליני / צילום: SHUTTERSTOCK

חברת תרופות מארה"ב החלה בפיתוח חיסון ראשון לקורונה

חברת התרופות האמריקאית מודרנה בשיתוף המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות מידבקות צופים שעד סוף אפריל יחלו בניסוי קליני ● לפי מנהל המכון, אם הכל יילך כמתוכנן החיסון יהיה מוכן לחורף הבא

זוהר לבקוביץ / צילום: יחצ

זוהר לבקוביץ' גייס 15 מיליון דולר כדי להגן על ילדים ברשת

המיזם החדש שלו, לייט (L1ght), נועד לסייע לארגונים גדולים מהמגזר העסקי והציבורי למנוע אלימות ברשת כלפי ילדים ● לייט מפתחת פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית, שיודעת לסנן כמויות אדירות של תכנים ולזהות תופעות של אלימות, בריונות ופדופיליה ברשת

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יחצ

"נחוץ שינוי ברגולציה כדי שתעשיית התוכן וההפקות תמשיך לשגשג"

מנכ"לית הוט, טל גרנות-גולשטיין: "חייבים לחשב מסלול מחדש. זה אבסורד שהאסדרה הקיימת לא מחייבת שורה ארוכה של גופים המגיעים למאות אלפי בתים בהפקת תוכן ישראלי" ● על זכויות השידור בספורט: "מעל ל-50% מתקציב התוכן הולך לספורט, לעומת 25% בלבד ב-2014"

מטוס ממריא / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

מדריך: על רקע משבר הקורונה - מה כדאי לדעת לפני שקונים כרטיס טיסה

האם אזהרות המסע מאפשרות לבטל עסקה מול חברת התעופה? ומה קורה ביעדים שאליהם כבר אין טיסות, דוגמת סין או הונג קונג? ● עו"ד אשר רוטבאום, המתמחה בענף התעופה, מסביר