גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המסחר בוול סטריט הסתיים בירידות, הדאו רשם את הרבעון הראשון הגרוע ביותר בהיסטוריה

דאו ג'ונס ירד ב-1.8%, נאסד"ק נחלש ב-0.9%, ו-S&P 500 איבד 1.6% ● הזהב ירד ל-1596.6 דולר לאונקיה ● מדד מנהלי הרכש לתחום התעשייה בסין עמד במרץ על 52 נקודות, לעומת צפי ל-45 נקודות ● לפני הקורונה: מחירי הבתים בארה"ב עלו בינואר ● מדד אמון הצרכן בארה"ב ירד בחדות

מסכי שוק המניות בשנחאי, סין / צילום: Reuters
מסכי שוק המניות בשנחאי, סין / צילום: Reuters

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

סטיבן טפר אנליסט הפארמה של איי.בי.איי מתאר את המירוץ אחר החיסון לקורונה מצד החברות הבורסאיות בעולם; רונן מנחם הכלכלן הראשי של מזרחי טפחות עונה לשאלה האם העליות בשווקים יימשכו - שידור חי

23:00

בשעה האחרונה למסחר הערב (ג') התחזקו הירידות בוול סטריט. מדד דאו ג'ונס ירד ב-1.8%, מדד נאסד"ק נחלש ב-0.9%, ומדד S&P 500 איבד 1.6%.

בסיכום יום המסחר האחרון לרבעון רשם הדאו ג'ונס את הרבעון הראשון הגרוע ביותר בתולדותיו. 

מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס ירדה ב-2.6%, מניית סיטיגרופ  צנחה ב-3% ומניית בנק אוף אמריקה  איבדה 1.7%.

22:25

בשעה האחרונה למסחר מתחזקות הירידות בוול סטריט. מדד דאו ג'ונס מאבד 1.7%, הנאסד"ק יורד ב-1.5% ומדד S&P 500 נחלש ב-1.8%.

21:35

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו בירידות קלות. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.5%, הנאסד"ק נחלש ב-0.1% ומדד S&P 500 מאבד 0.6%.

מחיר זהב למסירה ביוני ירד ב2.8%, או 46.6 דולר, למחיר של 1596.6 דולר לאונקיה. נפט מסוג ברנט ירד ב-0.1% למחיר של 22.7 דולר לחבית ואילו נפט מסוג WTI עלה ב-1% למחיר של 20.3 דולר לחבית.

20:15

המסחר בוול סטריט מתנהל בירידות שערים. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.9%, הנאסד"ק נחלש ב-0.5% ומדד S&P 500 מאבד 1%.

בין המניות שמרכזות עניין, מניית נובל אנרג'י קופצת ב-16%, בעקבות התחזקות מחיר הנפט. מניות חברות הקרוזים קרניבל  שמזנקת ב-9% לאחר שהודיעה כי תגייס 6 מיליארד דולר בהנפקה משנית והמתחרה נורוויג'ן  שעולה ב-7% לאחר שהאריכה את השעיית הקרוזים מרצון עד 10 במאי.

מניית אמריקן איירליינס  עולה ב-3%לאחר שרויטרס דיווחה כי חברת התעופה מתכננת לבקש סיוע ממשלתי של 12 מיליארד דולר.

מניית אפליקציית שיחות הווידאו זום  יורדת ב-3% לאחר דיווח בניו יורק טיימס ולפיו משרד התובע בניו חוקר את מדיניות הפרטיות של החברה.

18:45

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות מתונות. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.4%, הנאסד"ק מתחזק ב-0.7% ומדד S&P 500 מוסיף 0.3%.

מניית טבע  עולה בעקבות ניצחון בהליך משפטי מול חברת אלי לילי על פטנטים שמגינים על התרופה המקורית אג'ובי (למיגרנה).

בורסות אירופה ננעלו בעליות, לאחר שהגיבו בחיוב לנתוני הייצור מסין, אך רשמו את הרבעון הרבעון הגרוע ביותר מאז 1987. בפרנקפורט מדד דאקס עלה ב-1.3%, בלונדון פוטסי 100 קפץ ב-1.8% ובפריז קאק 40 התחזק ב-0.4%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי הוסיף 1.3%. מדד מנהלי הרכש הרשמי בסין לחודש מרץ עמד על 52 נקודות, גבוה יותר מתחזיות אנליסטים שפרסמה רויטרס וצפו כי יעמוד על 45 נקודות.

18:05

המסחר בוול סטריט מתנהל בתנודתיות ובמגמה מעורבת. מדד נאסד"ק עולה ב-0.5%, מדד דאו ג'ונס נסחר סביב רמות הפתיחה ומדד S&P 500 מאבד 0.1%.

מניות האנרגיה סימרקס , דבון  ונובל  רושמות זינוק של כ-15%.

17:15

המסחר בוול סטריט מתנהל במגמה מעורבת, מדד נאסד"ק עולה ב-0.7%, מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.2% ומדד S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי מהצד החיובי.

מדד אמון הצרכן בארה"ב ירד בחדות בחודש מרץ לרמה של 120 נקודות, לעומת 132.6 בפברואר. עם זאת, הירידה אינה חדה כפי שצפו הכלכלנים שנסקרו בידי דאו ג'ונס, שחזו ירידה ל-110 נקודות.

הזהב נחלש ב-1.2% למחיר של 1,624.1 דולר לאונקיה. הדולר מתחזק בכ-0.5% מול סל המטבעות, וב-0.3% מול הין היפני - לשער של 108.1 ין לדולר. האירו נחלש ב-0.75%, לשער של 1.096 דולר לאירו והליש"ט מתחזקת ב-0.1% לשער של  1.243 דולר לליש"ט.

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בירידות. המדדים המובילים מאבדים כ-0.5%. היום הוא היום האחרון למסחר ברבעון הראשון, שמסתמן כגרוע ביותר בהיסטוריה עבור הדאו, שנמצא כעת כ-20% מעל השפל שרשם ב-23 במרץ בשל משבר הקורונה. מדד S&P 500 רשם עלייה של כ-17% מאז.

16:10

מדד קייס-שילר למחירי הבתים בארה"ב עלה בינואר ב-3.9% בחישוב שנתי, בהשוואה ל-3.7% בדצמבר. הערים פיניקס, סיאטל וטמפה המשיכו להוביל את העליות, כשבפיניקס המחירים עלו ב-6.9% ובסיאטל ובטמפה נרשמה עלייה של 5.1%.

15:20

הסנטימנט החיובי בשווקים מתאדה בעוד החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מחקו את העליות שנרשמו מוקדם יותר בהמשך לראלי אתמול. החוזים העתידיים מאותתים על ירידות בפתיחת המסחר בניו יורק, וזאת לאחר עליות חדות אתמול, אם כי במחזורי מסחר נמוכים מהרגיל. 

באירופה מדד הדאקס עבר לירידה של כ-1%, הקאק מאבד 1.5% והפוסטי הבריטי משיל 0.3%.

14:00

התמתנו העליות בחוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק בהמשך לעליות אתמול. החוזים העתידיים על מדד הדאו ג'ונס עולים ב-0.2%, החוזים על הנאסד"ק מטפסים ב-0.44% ואלו על מדד S&P 500 מטפסים ב-0.14%.

באירופה התמתנו גם כן העליות, כאשר מדד הדאקס הגרמני שזינק מוקדם יותר בכ-2% מטפס כעת ב-0.6%, הקאק הצרפתי מאבד 0.2% והפוטסי הבריטי עולה ב-0.66%.

12:20

נתונים חיוביים מכיוונה של סין דוחפים היום את השווקים בעולם על רקע האפשרות להתאוששות בפעילות הכלכלית אצל הכלכלה השנייה בגודלה בעולם למרות הקורונה. מדד מנהלי הרכש (PMI) לתחום התעשייה בסין עמד בחודש מרץ ברמה של 52 נקודות - מה שמצביע על התרחבות הפעילות הכלכלית, בניגוד לצפי כלכלנים למדד של 45 נקודות. קריאה של מתחת ל-50 נקודות מסמנת את התכווצות הפעילות.

בשעה זו נמשכות העליות החדות בבורסות אירופה. גם המסחר בוול סטריט היום צפוי להיפתח תוך המשך המגמה החיובית. 

הנפט מתאושש מרמת שפל של 18 שנה על רקע דברים של טראמפ אתמול, ולפיהם הוא ביקש מנשיא רוסיה ולדימיר פוטין לחזור לשולחן הדיונים עם סעודיה, לאחר פיצוץ המשא ומתן בין המדינות במסגרת המגעים לשלוט על היצע הנפט.

בספרד פורסם היום כי התמ"ג התרחב ב-0.4% ברבעון הרביעי והצמיחה בשנת 2019 כולה עמדה על 1%. 

10:30

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח היום תוך עליות חדות במדדי המניות, לאחר שאתמול ננעל המסחר בוול סטריט במגמה חיובית מובהקת. נתון מאקרו חיובי שפורסם היום בסין תומך במגמה החיובית. 

במסחר בסחורות רושם הנפט מסוג WTI עלייה חדה של כ-6% לרמה של 21.3 דולר לחבית, לאחר שאתמול בניו יורק צנח לשפל של 18 שנים.

 

07:00

יום המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה חיובית, לאחר שבסין דווח היום כי מדד מנהלי הרכש (PMI) לתחום התעשייה עמד בחודש מרץ ברמה של 52 נקודות המצביע על התרחבות, לעומת צפי כלכלנים למדד של 45 נקודות. בפברואר צנח ה-PMI של התעשייה בסין לרמה של 35.7 נקודות. 

במסחר בסחורות רושם הנפט מסוג WTI עלייה חדה של כ-6% לרמה של 21.3 דולר לחבית, לאחר שאתמול בניו יורק צנח לשפל של 18 שנים.

בוול סטריט אתמול ננעלו מדדי המניות בעליות חדות במה שמסתמן כהמשך התיקון של הנפילות החדות שנרשמו נוכח משבר הקורונה. מדד דאו ג'ונס זינק ביותר מ-3%, מדד הנאסד"ק עלה ב-3.6% ומדד S&P 500 זינק ב-3.3%. ג'ונסון אנד ג'ונסון ומרק הובילו את העליות במדד דאו ג'ונס. 

אתמול (ב') התפרסמה תחזית קודרת מצד שלוחת הפד בסנט לואיס ולפיה מספר המועסקים בארה"ב יקוצץ ב-47 מיליון משרות, מה שיישקף שיעור אבטלה של 32% בארה"ב. נזכיר כי רק בשבוע שעבר נוספו מספר שיא היסטורי של 3.3 דורשי תביעות אבטלה ראשוניות בארה"ב. 

עוד כתבות

רכבת קלה רח' יפו ירושלים / צילום: איל יצהר

שיא במקרי ההידבקות היומיים למאי; אלה הערים המובילות

ירושלים מובילה עם גידול של 98 מקרי קורונה חדשים בשלושת הימים האחרונים, אחריה תל אביב עם תוספת של 10 מקרים ● בבית הספר הגימנסיה בבירה אותרו עד כה 78 מקרי קורונה מתוך 700 בדיקות שבוצעו

טוויטר / צילום: שאטרסטוק

טוויטר משיבה מלחמה: חסמה את האפשרות לשתף ציוץ של טראמפ "שמאדיר אלימות"

בעקבות מצב החירום שהוכרז במיניאפוליס, צייץ טראמפ בטוויטר את נקודת מבטו על המצב, שהסתיימה במילים "הירי מתחיל". הרשת החברתית חסמה את הציוץ, פחות מיממה לאחר שטראמפ חתם על צו נשיאותי נגד הרשתות החברתיות

לן בלווטניק, בעלי כלל תעשיות / צילום: יח"צ

נפלו ברשת: לן בלווטניק היה אמור להיות נמל המבטחים של ערוץ 13. אז מה השתבש בדרך?

בידיים של המיליארדר לן בלווטניק, ערוץ 13 היה אמור להגיע לחוף מבטחים. זה לא קרה ● עשרות שיחות עם אנשי תקשורת ועיתונאים חושפות את מסלול ההידרדרות: החילופים התכופים בצמרת, אובדן האמון בין ההנהלה לעיתונאים, הקרב האבוד על הרייטינג והמחנאות בקרב כתבי החדשות

יאיר לפיד / צילום: איל יצהר, גלובס

אוצר מלים: יאיר לפיד מסביר לילדים שלו שלהיות מאושר זו לא מטרה

ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) מסביר מדוע הוא כל-כך אוהב את המילה "אהבה" ● מתוך פרויקט "אוצר מילים" – מאה ישראלים בוחרים את המילה האהובה עליהם ביותר בעברית

דוד טרטקובר  / צילום: אפרת שפורקר

אוצר מלים: דוד טרטקובר אוהב את אנדי וורהול

דוד טרטקובר, מעצב, אמן ואוצר, מסביר מדוע הוא כל-כך אוהב את המילה "כסף" ● מתוך פרויקט "אוצר מילים" – מאה ישראלים בוחרים את המילה האהובה עליהם ביותר בעברית

דונלד טראמפ / רויטרס

פרשנות: טראמפ רוצה לשנות את האינטרנט כפי שהכרנו אותו. הוא צודק (וטועה)

טראמפ רוצה להטיל על הרשתות החברתיות אחריות גדולה יותר על סינון תכנים, ולשנות את החוק שמעניק להן כוח מוגזם ● במהות הוא צודק אבל לא בטוח שזו הדרך ● איך הפך ציוץ אחד של נשיא ארה״ב למסע נקמה ולמה בדרך הוא עשוי להבקיע גול עצמי

דגים קפואים / צילום: שאטרסטוק

נחתם הצו והופחת המכס על יבוא דגים קפואים לישראל

במסגרת המהלך צפוי המכס על פילה אמנון קפוא לרדת מ-7.5 שקל לק״ג, ל-1.8 שקל בשתי פעימות עד שנת 2022. כמו כן, עד לשנת 2021, ירדו בהדרגה המכסים על פילה קרפיון ובורי מ-5.5 שקל לק"ג לשקל אחד לק"ג

מירי רגב / צילום: בן חדד

אוצר מלים: לדעת מירי רגב האמונה נותנת לנו את הכוח להיות טובים

ח"כ מירי רגב, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מסבירה מדוע היא כל-כך אוהבת את המילה "אמונה" ● מתוך פרויקט "אוצר מילים" – מאה ישראלים בוחרים את המילה האהובה עליהם ביותר בעברית

מרגרטה וסטאייר / צילום: רויטרס - Eric Vidal

תום תקופת הקורונה ותחילת עונת החילוצים באיחוד האירופי

החילוצים מעלים שאלות מהותיות מבחינת התחרות באיחוד האירופי ● "יש סכנה לעיוות התחרות ההוגנת, והאטת ההתאוששות הכלכלית ביבשת" אמרה נציבת התחרות באיחוד

רועי חסן / צילום: ינאי יחיאל

אוצר מלים: רועי חסן תוהה מה אם רבים לא יכבו את האהבה

המשורר רועי חסן מסביר מדוע הוא כל-כך אוהב את המילה "מים" ● מתוך פרויקט "אוצר מילים" – מאה ישראלים בוחרים את המילה האהובה עליהם ביותר בעברית

מכונות כריית ביטקוין  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

גולדמן זאקס מרגיז את שוק הקריפטו: "ביטקוין אינו אפיק השקעה"

דוח חדש של כלכלני בנק ההשקעות מציג עמדה הפוכה לזו שהציגו באחרונה מנהלי קרנות גידור בארה"ב, שמהמרים על ביטקוין כגידור נגד אינפלציה ● לפי הדוח, "תנודתיות הביטקוין עשויה להתאים לסוחרים מוטי מומנטום"

מימין יגאל אונא, ראש מערך הסייבר; ראש המוסד יוסי כהן; ופרופ' איציק בן ישראל, ראש מרכז הסייבר באונ' ת

ראש מערך הסייבר הלאומי: נדרשת היערכות לאומית מול מתקפות הסייבר

יגאל אונא אמר את הדברים בכנס "סייברטק" בהשתתפות בכירים בעולם אבטחת המידע מרחבי העולם ● לדבריו, מתקפת הסייבר שיוחסה לאיראנים נגד מתקני שפכים בישראל היה גורמת לאסון לולא נמנעה ● "נזכור את החודש האחרון כנקודת שינוי בהיסטוריה של מלחמות סייבר מודרניות"

דונלד טראמפ / צילום: Gripas Yuri -ABACA, רויטרס

האם טראמפ יגביל את ההגנות על רשתות הסושיאל? טיוטה לצו נשיאותי חדש

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צפוי לשכתב חוק שהגן מזה זמן רב על טוויטר, פייסבוק וגוגל של אלפאבית מלהיות אחראיות על החומר שמפורסם על-ידי המשתמשים שלהן ● הצו הנשיאותי מגיע לאחר סכסוך של הנשיא עם רשת טוויטר, כשזו סימנה באזהרת "עלולים להטעות" את ציוציו

ישראל טויטו / צילום: אריק סולטן

מנכ"ל חדשות 13 משיב מלחמה: עובדי החדשות לא יקבלו את מלוא שכרם בשל העיצומים

לטענת מנכ"ל חדשות 13 ישראל טויטו היות ומדובר בשביתה של העובדים, אין זאת הפרת משמעת כי נקיטת עיצומים מביאה להשהיה מיידית של חוזה העבודה ובמצב כזה העובדים אינם זכאים לשכר רגיל אלא לשכר הולם ● מאוחר יותר הובהר לחלק מהעובדים - הבכירים שביניהם - ששכרם לא יקוצץ

רכבים נכנסים לשטחה של דנמרק בצל בהלת הקורונה / צילום: Carsten Rehder/dpa, Associated Press

עימות סקנדינבי: דנמרק פותחת את הגבולות לשכנותיה, אך לא לשבדיה

מנהיגת דנמרק הודיעה כי תיירים מגרמניה, איסלנד ונורבגיה יוכלו להיכנס למדינה, אך לא יורשו לישון בבירה קופנהגן; למרות לחצים כבדים, דנמרק תשמור את הגבול עם שבדיה סגור לכניסת תיירים בגלל מצב מגפת הקורונה במדינה

בנימין נתניהו ובני גנץ בהשבעת הכנסת ה-35 / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הגבלת תנועה והפגנות: בממשלה לא בטוחים שהקורונה מאחורינו ודורשים סמכויות מרחיקות לכת

רגע לפני כניסת החג הופץ להערות תזכיר חוק שיקנה לממשלה לקבל סמכויות מרחיקות לכת, בהכרזה פשוטה אחת: מצב חירום קורונה

משה בר סימן טוב  / צילום: שלומי יוסף, גלובס

פרשנות: העלייה במספר החולים - האם המדינה התרשלה בצעדי החזרה לשגרה

בניגוד למדינות אחרות, שבהן הוסר הסגר באופן הדרגתי ובשילוב עם מערך בדיקות משמעותי, בישראל הוסר הסגר כמעט באחת ● איך בכל זאת היה ניתן לפעול אחרת?

סמי מיכאל  / צילום: רפי דלויה

אוצר מלים: סמי מיכאל על רוגע שמצא בקולות אנוש עדינים ובלחשושי הטבע

הסופר סמי מיכאל מסביר מדוע הוא כל-כך אוהב את המילה "צליל" ● מתוך פרויקט "אוצר מילים" – מאה ישראלים בוחרים את המילה האהובה עליהם ביותר בעברית

אדם עם מסכה עובר ליד בניין בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP

היפוך מגמה: וול סטריט נצבעה אדום בצל הודעתו של טראמפ כי יקיים מחר מסיבת עיתונאים בנוגע לסין

הנשיא טראמפ צפוי לחתום על צו נשיאותי שיפגע בהגנות על הרשות החברתיות ● מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפיאו הודיע אמש בקונגרס כי הונג קונג אינה אוטונומית מסין ● קצב הגשת התביעות החדשות ירד בהשוואה לשבועות הקודמים, ונרשמה ירידה של כ-4 מיליון תביעות מאז פרוץ מגפת הקורונה

מוצרי חלב, סופרמרקט / צילום: תמר מצפי

מלחמות החלב: תנובה יוצאת במבצע חריג בהיקפו כדי להתחרות ראש בראש עם שטראוס

במסגרת המבצע תציע תנובה כי בכל רכישה של 8 מוצרי חלב מתוצרתה, יקבל הלקוח שני מוצרים חינם – הזולים מתוך העשרה ● המבצע שיתקיים בכל נקודות המכירה ברחבי הארץ יתקיים החל מ-1 ביוני ועד 19 לחודש