גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה אדומה בוול סטריט: הדאו ירד ב-1.6%, נאסד"ק איבד 0.5%

הירידות התחזקו לאחר דיווח שהעלה ספקות לגבי הדיווח של מודרנה על התקדמות בחיסון לקורונה ● יו"ר הפד פאוול ושר האוצר מנוצי'ן עדכנו את הקונגרס על הסיוע למשבר הקורונה ● הזהב התחזק ב-0.7% ● באירופה, פוטסי 100 איבד 0.8%, קאק 40 ירד ב-0.9%, והדאקס עלה ב-0.1%

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

מה הקשר בין שוק המניות לשוק המט"ח נוכח משבר הקורונה; וגם, האם לקחת בערבון מוגבל את הדיווח על החיסון לקורונה? דו"ח השווקים היומי עם גיא בן סימון, צפו בשידור 

 

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ג') בירידות. בשעה האחרונה למסחר מדד דאו ג'ונס איבד יותר מ-300 נקודות, ומדד נאסד"ק עבר מעליות שרשם במשך כל יום המסחר לירידה. הדאו ירד ב-1.6%, נאסד"ק איבד 0.5%, ומדד S&P 500 נחלש ב-1%.

הירידות בדאו וב-S&P הגיעו לאחר דיווח באתר STAT, שהעלה ספקות בנוגע לתוצאות הניסוי של מודרנה בחיסון אפשרי לקורונה. לפי הדיווח, מומחים לחיסונים טוענים כי מודרנה לא הציגה נתונים קריטיים להערכת החיסון.

בין המניות שרשמו ירידות היו מניות הקמעונות, ובהן וולמארט , הום דיפו , קוהל'ס , מייסיס  ונורדסטרום  וכן מניות הבנקים, שם איבד וולס פארגו  5.2%, בנק אוף אמריקה  וסיטיגרופ  ירדו ביותר מ-2% ומניית ג'י.פי מורגן צ'ייס  ירדה ב-1.5%.

22:05

בתחילת השעה אחרונה למסחר, הירידה במדד דאו ג'ונס מתחזקת מעט והוא מאבד 0.6%, מדד נאסד"ק עולה, אך בשיעור מתון יותר ומתחזק ב-0.5% ומדד S&P 500 שב לטריטוריה שלילית ויורד ב-0.1%.

20:45

בוול סטריט, מדד S&P 500 עבר לעלייה קלה של 0.15%, הנאסד"ק מטפס ב-0.8% ואילו הדאו ממשיך להיות בטריטוריה אדומה, בירידה של 0.2%.

חוזה זהב למסירה ביוני עלה ב-11.2 דולר, כמעט 0.7%, למחיר של 1,745.6 דולר לאונקיה.

20:10

שר האוצר של ארה"ב סטיבן מנוצ'ין שעידכן את הסנאט על תוכנית הסיוע למשבר הקורונה אמר כי המשרד והפד "מוכנים לספוג הפסדים בתרחישים מסוימים", בהתייחס ליתרת הסכום לחלוקה בתוכנית. מנוצ'ין לא ציין באיזה תרחישים מדובר, אך הדגיש כי משרד האוצר מוכן לחלק את כול 500 מיליארד הדולרים שהוקצו בתחילה כדי לסייע לעסקים שהושפעו ממגפת הקורונה.

עד כה, אמר מנוצ'ין הממשלה כבר התחייבה ל-195 מיליארד דולר בסיוע באשראי, כך שנותרו עוד 295 מיליארד דולר כדי ליצור תוכניות חדשות או להרחיב קיימות. בנוסף ישנם 46 מיליארד דולר שסיועדו מראש לחברות התעופה.

19:30

המסחר בוול סטריט ממשיך להתנהל במגמה מעורבת סביב רמות הפתיחה. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.3%, הנאסד"ק מתחזק ב-0.5% ומדד S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי, מהצד החיובי.

מניות חברת התרופות מודרנה יורדות ביותר מ-5% לאחר שהחברה הודיעה על הנפקה משנית וגיוס של 1 מיליארד דולר. אתמול עלתה המניה בכמעט 20% לאחר שהחברה הודיעה כי היא רואה תוצאות חיוביות בניסויים הקליניים בחיסון האפשרי לקורונה.

מניות רשת המקעונאות קוהל'ס צונחות ב-8% לאחר דוחות מאכזבים. החברה דיווחה על הפסד של 3.2 דולר למניה ברבעון הראשון, לעומת תחזיות אנליסטים להפסד של 1.8 דולר למניה.

מניות ענקית האינטרנט הסינית באידו  מובילות את העליות בנאסד"ק ומטפסות ביותר מ-5% לאחר שדיווחה על הכנסות ורווחים גבוהים מהצפוי ברבעון הראשון. החברה דיווחה על הכנסות 22.55 מיליארד יואן, בעוד שאנליסטים צפו כי הנתון יעמוד על 21.93 מיליארד יואן.

מניית חברת תחליפי הבשר ביונד מיט  קופצות ב-6% לאחשר שבחברת הברוקרים BTIG העניקו למניה המלצת "קניה" ונקבו במחיר יעד של 173 דולר למניה.

18:45

לאחר המגמה החיובית מתחילת השבוע, בורסות אירופה ננעלו היום בעיקר בירידות. בלונדון מדד פוטסי 100 איבד 0.8%, בפריז מדד קאק 40 ירד ב-0.9% ובפרנקפורט עלה מדד דאקס ב-0.1%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.5%.

18:00

המסחר בוול סטריט ממשיך להתנהל במגמה מעורבת, בשעה זו מדד דאו ג'ונס מאבד 0.3%, מדד נאסד"ק עולה ב-0.6% ומדד S&P 500 נסחר ללא שינוי.

התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים יורדת ב-0.021 נקודות לרמה של 0.72%.

הנפט מתחזק ומחיר חבית מסוג WTI עולה ב1.7% ל-32.35 דולר. נפט מסוג ברנט נחלש ב-0.14% למחיר של 34.76 דולר לחבית. הזהב מתחזק ב-0.79% למחיר של 1,748.1 דולר לאונקיה.

הדולר נחלש מול סל המטבעות ב-0.19% ומתחזק מול הין היפני ב-0.54% לשער של 107.9 ין לדולר. הליש"ט מתחזקת מול הדולר ב-0.44% לשער של 1.22 דולר לליש"ט והאירו מתחזק ב-0.3% לשער של 1.09 דולר לאירו.

16:35

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.7%, הנאסד"ק עולה ב-0.2% ומדד S&P 500 יורד ב-0.3%.

המשקיעים מצפים לעדויותיהם של יו"ר הפד ג'רום פאוול ושר האוצר של ארה"ב סטיבן מנוצ'ין בפני ועדת הבנקאות של הסנאט הצפויות בהמשך היום, כחלק מהעדכונים לקונגרס אודות התגובה הכלכלית למגפת הקורונה.

כמו כן המשקיעים מעכלים את הדוחות של ענקיות קמעונאות ובהן וולמארט , שדיווחה על רווח של 1.18 דולר למניה ברבעון הראשון, שישה סנט מעל התחזיות, והום דיפו , שדיווחה על רווח של 2.08 דולר למניה, לעומת תחזיות של 2.27 דולר.

15:10

צפי לפתיחה מעורבת בוול סטריט, לאחר העליות החדות שנרשמו אתמול. הנפט ממשיך לטפס וחוזה מסוג WTI ליוני נסחר בעלייה של 1.8% לרמה של 32.40 דולר לחבית. 

וול מארט  דיווחה היום על רווח של 1.18 דולר למניה ברבעון האחרון, ב-6 סנט מעל צפי האנליסטים. 

חברת ראדא  דיווחה היום כי ההכנסות ברבעון הראשון הסתכמו לשיא של 15.1 מיליון דולר, זינוק של 73% ביחס לאשתקד. החברה רשמה רווח נקי של 170 אלף דולר ברבעון. 

13:00

ירידות קלות בבורסות אירופה כעת, לאחר עליות בפתיחת המסחר. הנפט מסוג ברנט רושם ירידה של 0.6% לרמה של 34.6 דולר לחבית לאחר עלייה של יותר מ-70% בשלושת השבועות האחרונים. 

10:20

המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה חיובית, לאחר עליות חדות שנרשמו במדדי המניות ביבשת אתמול. זאת, על רקע אופטימיות בנוגע למציאת חיסון לנגיף הקורונה. 

מדד הדאקס בפרנקפורט מטפס בעוד 1% לאחר עלייה של יותר מ-5% אתמול. 

במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות קלות. 

07:00

בורסות אסיה נסחרות הבוקר בעליות על רקע התקווה למציאת חיסון לקורונה בהמשך לדיווח החיובי של חברת מודרנה אתמול, ולפיו נרשמה הצלחה בשלב 1 בתרופה לטיפול בקורנה. 

מדד הניקיי היפני מזנק ב-1.8%, כך גם מדד ההנג סנג ואסיה דאו. שנחאי עולה ב-0.5%.

אמש (ב') בניו יורק המדדים עלו בכ-3.5%, ובאירופה הדאקס זינק בכ-5%. בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט נסחרים ללא שינוי.

נשיא סין שי ג'י פינג אמר ביום שני כי ארצו תקצה 2 מיליארד דולר בשנתיים הקרובות על מנת לסייע למדינות אחרות להתמודד עם השלכות הקורונה.

עוד כתבות

מגדלי חוף הכרמל / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מכה לתשובה: שופטי העליון תומכים בפסילת תוכנית מגדלי חוף הכרמל

השופטים שדנים בסוגיה הודיע כי בכוונתם לתמוך בעמדת גופי התכנון ואיכות הסביבה, שפסלו את התוכנית לייבש קטעי ים בחוף הכרמל, לצורך הקמת 4 מגדלי מלונאות ● התוכנית מקודמת על ידי חברה בשליטת איש העסקים יצחק תשובה

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים -  9 באוגוסט 2020

אמש באיכילוב: 11 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

מתקן רוח של אנרג'יקס, מכשיר מדידה של חברת נובה, רובוט לניקוי בריכה של מיטרוניקס. מיני-מהפכה בהרכב של מדד ת"א 35  / צילום: יח"צ

ת"א הייטק: הכירו את שש מניות הטכנולוגיה שהצטרפו למדד הדגל של הבורסה

התפשטות וירוס הקורונה הביאה לשינוי בטעמי המשקיעים בבורסת תל אביב ● בעקבות זאת, חלה מיני-מהפכה בהרכב של מדד הדגל בבורסה, עם לא פחות משש מצטרפות חדשות, שחמש מהן נכללות בו לראשונה - החל בתחילת שבוע המסחר הנוכחי

לשכת התעסוקה תל אביב. הכשרות שלא תואמות את צרכי השוק  / צילום: שירות התעסוקה

מחפשים תעסוקה: המגזר העסקי נכנס לוואקום של הממשלה ומטפל בהכשרת המובטלים

השר שמולי מצד אחד וחבר הכנסת ברקת מצד שני מקדמים תוכניות כמעט זהות להכשרת מובטלים בשיתוף פעולה עם המעסיקים ● שתי הגרסאות הן תולדה של יוזמה של הפורום החברתי-כלכלי הכולל מנכ"לים של חברות ובהן סיסקו, הוט, תנובה ופייסבוק ישראל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

נעילה שלילית בת"א; פתאל זינקה ב-14.7%, רציו עלתה ב-8.5%

ת"א-35 ות"א-125 איבדו כ-0.1% ות"א-בנקים ירד ב-0.7% ● עליות קלות באירופה ופתיחה חיובית בוול סטריט ● מיטב דש: "ממשיכים להמליץ על חשיפה בינונית-נמוכה באפיק המנייתי ולהגביר מעבר לסקטורים מסורתיים יותר"

שר האוצר ישראל כ"ץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

על רקע משבר הקורונה: תוכנית נוספת לעידוד השקעות ותעסוקה בענפי התעשייה

התוכנית, שגובשה על ידי משרדי האוצר והכלכלה והתעשייה בשיח עם התאחדות התעשיינים, כוללת סיוע בהיקף של 1.1 מיליארד שקל לעידוד תעסוקה וביצוע השקעות בתעשייה ובענף ההייטק

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

מגמה מעורבת בוול סטריט: הנאסד"ק מאבד רק 0.4%, הדאו ג'ונס מטפס

המסחר באירופה ננעל בעליות ● הזהב פותח את השבוע בעלייה של 0.8% לרמה של 2,044 דולר לאונקיה ● סיוה הציגה דוחות טובים לרבעון השני

אליעזר פישמן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

המחוזי דן בבקשת "גלובס" להסרת חיסיון בהליך המתנהל בין אליעזר פישמן לבנק אגוד

ההליך ש"גלובס" מבקש כי יהיה פומבי עוסק בבקשה לניהול תביעה נגזרת נגד בנק איגוד וחברי דירקטוריון הבנק שהוגשה על ידי בעל מניות, בטענה הפרו את חובות הזהירות והאמונים שלהם ● הבנק ביקש עיכוב ביצוע של שבועיים במידה והשופטת תחליט להיעתר לבקשה

גדעון ורטהייזר וצמרת סיוה בפתיחת המסחר אתמול בנאסדק / צילום: נסדק

סיוה עקפה את התחזיות ברבעון וצמחה ב-28% בהכנסות

ההכנסות של חברת הטכנולוגיה הישראלית הסתכמו ב-23.6 מיליון דולר ● בשורה התחתונה, הרווח הנקי על בסיס Non-GAAP הגיע ל-12 סנט, בזמן שהאנליסטים ציפו רק לרווח של 4 סנטים למניה

סטיב איסטרברוק, מנכ"ל מקדונלד'ס המפוטר / צילום: Brendan McDermid, רויטרס

תמונות עירום, רומנים אסורים והעלמת ראיות: מקדונלד'ס דורשת מיליוני דולרים בחזרה מהמנכ"ל לשעבר

בחודש נובמבר האחרון פוטר סטיב איסטרברוק לאחר שקיים מערכת יחסים עם עובדת ● חקירה פנימית חדשה שנפתחה ביולי מצאה כי הוא שיקר לדירקטריון, קיים יחסים מיניים עם עובדות נוספות והעלים עדויות בנוגע לכך

יועז הנדל / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

משרד התקשורת נסוג מהתוכנית להפסיק חיובים כפולים בקרב ספקיות האינטרנט

משרד התקשורת מודיע הערב על מתווה מרוכך לפיו הספקיות ידאגו לניתוק הלקוחות בעת מעבר מספק לספק ● במקביל הודיע המשרד על כוונתו לפרסם מדדים שינטרו את איכות השירותים שמקבל הציבור ויעזרו לו בבחירת ספק

מימין: רוזן, אלוביץ', בן ארי וחן, השבוע בבית המשפט המחוזי בירושלים. הסנגורים גנבו את ההצגה / צילום: מארק ישראל סלם - ג'רוזלם פוסט

משפט נתניהו: בית המשפט הורה לפרקליטות לתת הסברים על חקירת אור אלוביץ'

בית המשפט הורה לפרקליטות, בין השאר, לפרט אם יש בידיה תמליל מתוקן של השיחה המוכיחה לכאורה את טענת הסנגורים, שהופעל על אור אלוביץ' לחץ לשכנע את אביו, שאול אלוביץ', להחליף עורך דין ● הפרקליטות תצטרך לספק תשובות עד ה-1 בספטמבר

הנשיא טראמפ עומד ברקע פסלי ראשי הנשיאים של ארה"ב, של הר ראשמור המפורסם / צילום: Alex Brandon, Associated Press

גדולי האומה? בבית הלבן ביררו איך מוסיפים את טראמפ להר ראשמור

על פי דיווח של ה"ניו יורק טיימס", עוזרים בבית הלבן פנו למושלת דרום דקוטה כדי לברר מהי הפרוצדורה ● בהר ראשמור חקוקים מזה כ-100 שנה פרצופיהם של הנשיאים וושינגטון, ג'פרסון לינקולן ורוזוולט

איציק שניידר / צילום: יח"צ

מועצת החלב מחליפה את חברת הלובינג שלה

לקראת המו"מ על הסכם החלב המועצה גם שוכרת את שירותיו של יועץ חדש - הכלכלן בועז סופר, לשעבר סמנכ"ל ברשות המסים

מגדל שלום, ת"א / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מגדל שלום כמשל: מה קרה למחירי שכירות המשרדים בימי הקורונה?

איך משפיעה הקורונה על גורד השחקים הראשון שהוקם בישראל, מתי יגיע המבחן האמיתי של המגדל ומה אומרים המתווכים על מחירי השכירות ● בונים מחדש – האתגרים של ענף הנדל"ן 

מפגינים מול משרד החוץ בביירות, שנפרץ ביום שבת. על השלטים: "ביירות בירת המהפכה" / צילום: Bilal Hussein, Associated Press

ראש ממשלת לבנון התפטר בעקבות האסון בביירות: "אלוהים ישמור את לבנון"

כ-20 מחברי הפרלמנט הודיעו על התפטרותם, אך כל עוד הפרלנמט לא יכריז על פיזור לא יהיו בחירות חדשות ● חיזבאללה מתנגד לפיזור הפרלמנט

השופט עוזי פוגלמן / צילום: רפי קוץ, גלובס

בוועדת הבחירות שוקלים לקיים את הבחירות הבאות במשך כמה ימים

בדוח מיוחד שהכינו, על פני 58 עמודים, מציעים אנשי ועדת הבחירות לפרוס את מערכת הבחירות על פני כמה ימים, ובכך להימנע מריכוז בוחרים, תורים והתקהלויות

שִי ג'ינפינג ודונלד טראמפ  / צילום: Susan Walsh

הפעולות של טראמפ נגד סין: שלב חדש ביחסים בין המדינות

אנשי עסקים בולטים, אקדמאים ואחרים שמעורבים ביחסים בין סין לארה"ב טוענים שאף שלמהלכי הממשל יש בבירור רכיב אלקטורלי, הם הרבה מעבר לבחירות של 2020

יש ירידה של סביב 15% במכירי השכירות במשרדים - האתגרים של ענף הנדל״ן / צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב, שאטרסטוק

עתיד שוק המשרדים: האם הגיע הזמן לצאת מתל אביב?

הקורונה שולחת ארגונים שלמים לעבודה מרחוק ומאיימת לשנות את כל מה שחשבנו על שוק המשרדים ● מומחים מנתחים: איך ייראו אזורי התעסוקה העתידיים, האם הטבות מס יכולות לסייע לחזרה לעבודה ואיך ייראה הענף ביום שאחרי ● בונים מחדש – האתגרים של ענף הנדל"ן, כתבה ראשונה בסדרה

חנויות סגורות בנמל תל אביב / צילום: איל יצהר, גלובס

גל שני של חוסר אמון: מדד אמון הצרכנים בכלכלה הישראלית רשם שפל חדש

המדד ירד למינוס 30% ● הנתון ליולי שלילי במידה משמעותית יותר מזה של חודש יוני שעמד על מינוס 23% ומהנתון לחודש מאי שעמד על מינוס 14%